Prognozy na 2020 rok

Poznaj prognozy astrologiczne na 2020 rok, które opracowała profesjonalna astrolog Elżbieta Czerwińska, członkini Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego.

Prognozy na 2020 rok

Rok 2020 okaże się niezwykle istotny przede wszystkim dla osób posiadających Słońce, Ascendent, Księżyc lub inne osobiste planety w znaku Koziorożca i Raka, a także Wodnika i Lwa. Skorzystają na nim Byki i Panny, trudności oczekiwać mogą Barany, Wagi i Strzelce. Dla pozostałych znaków rok nie będzie tak bardzo znaczący, nie znaczy to jednak, że nie czekają ich zmiany lub wyzwania.

Baran

Nadchodzący rok przyniesie najwięcej zmian w podejściu do kariery, niejeden Baran zmieni miejsce pracy, zamieszkania, a nawet rodzaj wykonywanego zajęcia, co wpłynie zdecydowanie na wasz stan posiadania. Niektóre osoby zapragną rzucić pracę w korporacji i zdecydują się na własną działalność lub wyjadą za granicę. W sprawach zawodowych doświadczycie przemian strukturalnych, do których zmuszeni będziecie się przystosować. Jowisz w Koziorożcu pomoże wam uporać się z wyzwaniami, uwierzcie w to, że ostatecznie zmiany wyjdą wam na dobre.

Byk

Byki w tym roku najbardziej skorzystają na wpływach planetarnych, pod warunkiem, że otworzą się na rewolucję, jaką zafunduje im Uran oraz pozostające w przyjaznym znaku Koziorożca planety. Byki jednak źle znoszą zmiany, dlatego najważniejszym wskazaniem dla was na ten rok jest przystosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości. Nie wszystko pójdzie tak, jakbyście oczekiwali, nie poddawajcie się jednak trudnościom, podejmijcie wyzwanie, a 2020 rok być może zaliczycie do najważniejszych w życiu.

Bliźnięta

Dla Bliźniąt rok 2020 okaże się wyzwaniem w sferze finansów, kredytów oraz długoterminowych inwestycji. Korzystny okaże się zakup nieruchomości, remont lub inne działania wpływające na poziom życia. Bliźnięta zatrudnione w bankach lub korporacjach, a szczególnie osoby zajmujące się zarządzaniem pieniędzmi, będą mieć tak dużo pracy, że chwilami zapragną rzucić wszystko, wyjechać do lasu lub za granicę, nie wszystkim będzie to jednak dane. Miejcie oczy szeroko otwarte, bo 21 kwietnia do waszego znaku zawita Północny Węzeł Księżycowy, przynosząc okazję do poprawy każdej sytuacji.

Rak

Nagromadzenie planet w przeciwległym znaku Koziorożca wpłynie na zmiany w najważniejszych relacjach, rok 2020 okaże się więc wyzwaniem dla osób, które postawią na uwolnienie się od toksycznych sytuacji, przemocy oraz wszystkiego, co ogranicza waszą wolną wolę. Do 21 kwietnia przebywający w waszym znaku Północny Węzeł Księżycowy wzmocni waszą wiarę w siebie i pomoże dokonać właściwych wyborów. Jowisz w Koziorożcu wpłynie na poprawę związków opartych na solidnych podstawach, których fundamentem są wspólne cele i poglądy.

Lew

Dla Lwów najważniejsze okaże się w tym roku unormowanie spraw ochrony zdrowia. Zwróćcie szczególną uwagę na kręgosłup, bo może wymagać rehabilitacji w wyspecjalizowanych ośrodkach. Rok możecie zakończyć sukcesem, jeśli planujecie budowę, rozbudowę lub remont nieruchomości, chociaż relacje z wykonawcami wymagać będą stanowczości, nie pozwólcie innym decydować o kształcie swoich pragnień, chociaż czasem trzeba będzie zrewidować swoje pomysły. Między 22 marca a 2 lipca, podczas pobytu Saturna w przeciwległym Wodniku, Lwy urodzone w pierwszej dekadzie znaku (23.07-02.08) mogą doświadczyć ograniczeń ze strony partnerów osobistych, lub biznesowych.

Panna

Jowisz w przyjaznym znaku Koziorożca wpłynie na rozwój waszych zainteresowań, pomoże też utrwalić dokonania z ostatniego roku. Niektóre Panny ze swojego hobby uczynią sposób na życie, co okaże się dla was bardzo transformujące. Szczególną uwagę powinniście zwrócić na relacje z dziećmi, wprowadźcie większą dozę tolerancji, jednocześnie pilnujcie, aby nie zeszły na „złą drogę”, wykazując szczególne zainteresowanie ich dokonaniami. Między 22 marca a 2 lipca osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku (23.08-01.09) odczują dolegliwości ze strony układu pokarmowego, wskazane jest przejście na dietę prozdrowotną, zadbajcie też o kręgosłup i ogólnie o zdrowie.

Waga

Największe zmiany w 2020 roku dotkną spraw zawodowych oraz domowych. Rodzina wymagać od was może więcej, niż jesteście w stanie dać. Do głosu dojdą problemy związane ze stanem posiadania, zwłaszcza dotyczące spadków i nieruchomości. Dokuczać wam też będą niedomagania i pretensje ze strony domowników. W pracy do 21 kwietnia macie czas na ustabilizowanie swojej pozycji, spotkacie się jednak z murem niemożności wywołanych personalnymi układami. Nie poddawajcie się jednak, bo koniec roku przyniesie wytchnienie i pomoże odbudować wszystko, co wydawało się stracone.

Skorpion

Dla Skorpionów wyzwaniem okaże się transformacja otoczenia, niektóre osoby czeka przeprowadzka, inne dokonają weryfikacji poglądów oraz przekonań, co przełoży się na zmianę środowiska. Skorpiony posiadające rodzeństwo podejmą próbę dojścia do porozumienia w kwestiach stanowiących do tej pory problem i źródło konfliktu, nie wszystko jednak da się rozwiązać w sposób polubowny. Od 22 marca do 2 lipca, kiedy Saturn przebywał będzie w Wodniku, liczcie się z ograniczeniami, jakie czekają was w domu, jednocześnie wzrośnie ambicja i potrzeba poprawy sytuacji, dotyczy to szczególnie osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku (24.10-2.11). Przez cały rok targać wami będą silne emocje, poszerzycie jednak wiedzę na temat własnych uwarunkowań i pozytywnie wpłyniecie na tych, którzy boją się zmian.

Strzelec

Dla Strzelców może to być trudniejszy rok, niż poprzedni, kiedy Jowisz tranzytował swój znak, odbierzecie to wprost jako „upadek wartości”, jeśli jednak otworzycie się na to, co życie ma wam do zaoferowania, dostrzeżecie ogromną wartość w stabilizacji i ograniczeniu potrzeb. Finanse mają szansę pozostać na stałym poziomie, wpływy może nie będą do końca zadowalające, ale regularne, nadal jednak odczujecie walkę o przetrwanie. 21 kwietnia do Strzelca przesunie się Południowy Węzeł Księżycowy, co osoby urodzone w końcówce znaku odczują jako rodzaj ograniczeń. Pamiętajcie, że ten rok ma za zadanie skumulowanie energii, która eksploduje z dużą siłą po 19 grudnia 2020 roku, kiedy Jowisz zawita do znaku Wodnika.

Koziorożec

Dla większości Koziorożców ten rok może być decydujący pod każdym względem. Nagromadzenie planet w waszym znaku, wraz z następującymi po sobie koniunkcjami, wpłynie na głęboką transformację wszelkich struktur. Wykorzystajcie pobyt Jowisza w waszym znaku na przystosowanie się do przemian, których nie jesteście w stanie uniknąć, od waszej dojrzałości w tym czasie zależy przyszłość, w której przyjdzie wam funkcjonować. Niektóre Koziorożce czeka radykalna zmiana poglądów, gustów, zapatrywań i przekonań. Dla osób ambitnych rok może być szansą na zbudowanie trwałej kariery.

Wodnik

Wodniki powinny przygotować się w tym roku do głębokich przemian, jakie czekają je w 2021 roku. Osoby urodzone w pierwszych stopniach znaku doświadczą ograniczeń między 22 marca a 2 lipca, kiedy Saturn będzie przebywał w Wodniku, w szczególności zachowajcie ostrożność podczas koniunkcji Saturna z Marsem na przełomie marca i kwietnia. Ostatnia dekada grudnia 2020 wyznaczy natomiast początek 20-letniego okresu stabilizacji, rozpoczętego koniunkcją Jowisza z Saturnem w pierwszym stopniu waszego znaku.

Ryby

Ryby w 2020 roku doświadczą kilkakrotnie trygonu Jowisza w Koziorożcu do Neptuna w swoim znaku, co okaże się bardzo rozwijające i stworzy wiele szans na rozwój duchowości, pomoże poznać osoby z tzw. establishmentu, nawiązać stosunki międzynarodowe i odbyć ciekawe zagraniczne podróże. Relacje z przyjaciółmi przejdą jednak głęboką transformację, przekonacie się, że nie wszyscy są wam tak życzliwi, jak to deklarują, co wywoła w was poczucie rozgoryczenia. Jednocześnie macie szansę na zawarcie nowych znajomości, które przekształcą się w wieloletnią, trwała przyjaźń.

Pełna treść prognoz astrologicznych na 2020 rok znajduje się w styczniowym wydaniu miesięcznika „Czwarty Wymiar” 1/2020 >>

Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Powrót do strony głównej »