Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2019 dla Barana

Do 23 października Słońce w przeciwległym znaku Wagi zachęci was do rozwoju wszelkich kontaktów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Miłość zagości w życiu niejednego Barana, szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca, dopóki Wenus przebywa w Wadze. Kiedy 4 października Mars zmieni znak, opuści zapracowaną Pannę, a wkroczy do zalotnej Wagi, zaroi się od zaręczyn, wyznań miłosnych lub szalonych imprez, na których możecie nawiązać interesujące znajomości, zainicjować romans, stracić głowę dla osoby pełnej seksu lub po prostu zabawić się na całego. Między 4 a 8 października miejcie szczególnie szeroko otwarte oczy, bo macie szansę spotkać miłość życia.

Sprawy zawodowe natomiast napotkają na trudności między 6 a 10 października, kiedy Słońce utworzy kwadraturę zarówno z Saturnem, jak i Węzłami Księżycowymi – pomimo starań z waszej strony porozumienie okaże się niemal niemożliwe, zwłaszcza dotyczące spraw finansowych, poczujecie się zależni od partnerów, co utrudni wam właściwe działanie. Opozycja Merkurego w Skorpionie do Urana w Byku wprowadzi zamieszanie i nerwowość w temacie posiadania, a kontakty z bankami wyprowadzą was z równowagi. Od 4 października Mars w przeciwległym znaku Wagi skłoni was do zajmowania się umowami i sprawami partnera, co wzbudzi irytację, ponieważ Barany najbardziej lubią zajmować się inicjowaniem własnych działań. Między 12 a 16 października Słońce utworzy sekstyl z Jowiszem w Strzelcu, to znakomity moment, aby oderwać się od wszystkiego i wybrać się z ukochaną osobą na krótki urlop, zwłaszcza że zawodowe intrygi i przepychanki pozbawią was energii i zmuszą do pracy ponad siły.

13 października pełnia Księżyca w waszym znaku zwiastuje konflikt interesów, zastanówcie się dobrze na czym wam najbardziej zależy, zanim podejmiecie decyzję – czasem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolimy mieć rację, czy szczęśliwy związek lub opłacalną pracę. Barany starające się o kredyt przeżyją w tym czasie trudne chwile, bo żeby go uzyskać, trzeba się będzie bardzo postarać.

Między 16 a 20 października Merkury w Skorpionie utworzy najpierw trygon z Neptunem, a następnie sekstyl z Plutonem, nie dajcie się oszukać, trzymajcie się realiów i słuchajcie tego, co podpowiada wam intuicja, wtedy otrzymacie szansę zrealizowania marzeń. Pełne romantyzmu i namiętności chwile czekają was między 20 a 26 października, kiedy Wenus w Skorpionie utworzy korzystne aspekty z Saturnem, Neptunem i Plutonem, to również dobre dni dla wszelkich inwestycji i transakcji finansowych. 23 października Słońce opuści przeciwległy znak Wagi i wkroczy do znaku Skorpiona, skupicie się więc na rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z bankami, ubezpieczeniami i zarządzaniem wspólnymi zasobami. Ostatni tydzień miesiąca może być trudny za sprawą kwadratury Marsa do Saturna, nie walczcie o sprawy, które i tak są przegrane.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na wrzesień 2019 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Panny do 23 września, skupiając waszą uwagę na sprawach zdrowia oraz współpracy z podwładnymi, przez pierwszy tydzień miesiąca towarzyszyć mu będzie w koniunkcji Mars, władca waszego znaku, zaczniecie więc nadrabiać wakacyjne zaległości i z ogromną energią zabierzecie się do pracy.

Przez pierwsze 3 tygodnie września czas sprzyja intensywnemu porządkowaniu, wyrzućcie ze swego życia wszystko, co się zużyło lub spełniło swoją funkcję. Dobrze wam zrobi oczyszczenie organizmu z zaległych toksyn i produktów przemiany materii, a także rozpoczęcie nowej diety, której celem będzie poprawa zdrowia. W pracowitej Pannie przebywa również Wenus i Merkury, wszystkie planety są w bliskiej odległości i poruszając się przez pierwszą połowę miesiąca tworzą trygony najpierw do Saturna, a następnie kwadratury do Jowisza – oznacza to, że promowana będzie sumienność, uważność, konsekwencja i samoograniczenie, na cenzurowanym natomiast znajdzie się nadmiar praktycznie w każdej dziedzinie. Starajcie się zachować umiar, uporządkujcie przestrzeń wokół siebie, unikajcie pośpiechu, postawcie na pracowitość, a miesiąc zaliczycie do udanych. Stellum planet w Pannie utworzy też opozycję do Neptuna, trzeba więc będzie wybrać między pociągającą sferą iluzji i niepewności, a praktycznym podejściem do rzeczywistości, układ horoskopu zaleca trzymanie się faktów, a nie wyssanych z palca historii. Niektóre Barany odczują ten układ jako konieczność walki z chorobami cywilizacyjnymi oraz immunologicznymi. Dbajcie o czworonożnych przyjaciół, bo nękać ich mogą różne niewyjaśnione dolegliwości. W pracy nadmiar obowiązków może odbić się na zdrowiu, starajcie się więc nie przejmować tym, na co nie macie wpływu.

Pełnia w znaku Ryb w kwadraturze do Jowisza w Strzelcu, do której dojdzie 14 września, uświadomi wam dziedziny, do których powinniście wprowadzić dyscyplinę i system ograniczeń. Tego samego dnia Wenus wraz z Merkurym w koniunkcji opuszczą zapracowaną Pannę i wkroczą do towarzyskiej Wagi, zaczniecie w większym stopniu korzystać z uroków życia, umawiać się na randki i nawiązywać miłosne relacje, a umowy międzyludzkie nabiorą znaczenia.

Mars w trygonie do Plutona od 16 do 22 września obdarzy was ponadprzeciętną energią, zdolną pokonać każde ograniczenie, staniecie się zdecydowani i gotowi stanąć do walki, na sercu leżeć wam będą sprawy zdrowia i ekologii.  23 września Słońce wkroczy do Wagi, wrzucicie więc na luz i zajmiecie się osobistą stroną życia. W ostatnim tygodniu września przyjdzie czas na miłosne wyznania, wolne Barany urodzone w pierwszej dekadzie znaku zauroczy osoba poważna i ambitna, lubiąca przepych oraz podróże.

Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na sierpień 2019 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się nowiem w przyjaznym znaku Lwa, zapowiadając początek sukcesów, na które czekaliście od długiego czasu. Oprócz Słońca, w Lwie przebywają również Wenus (do 21 sierpnia) oraz Mars, władca waszego znaku (do 18 sierpnia), co dobrze wróży każdego rodzaju przedsięwzięciom.

Pierwsze dwie dekady sprzyjają radosnym zabawom, ognistym romansom, wakacyjnemu odpoczynkowi, są również korzystne dla kontaktów z dziećmi. Na szczęśliwe wydarzenia możecie liczyć szczególnie między 4 a 10 sierpnia, kiedy najpierw Słońce, a następnie Wenus w Lwie, utworzą trygon do Jowisza w Strzelcu – pierwszy z tych aspektów jest szczególnie pozytywny i występuje raz na 12 lat, warto więc go wykorzystać, aby zrealizować marzenia o podróżach zagranicznych. Powiodą się też międzynarodowe projekty, to również idealny moment na zaręczyny lub zawarcie związku małżeńskiego. Szczególnie Barany urodzone w drugiej dekadzie znaku (1-10.04) mogą spodziewać się przychylności losu. 6 sierpnia łapcie okazje i zwróćcie uwagę na zbiegi okoliczności, mogą okazać się znaczące w przyszłości.

Praktycznie cały miesiąc sprzyja rozrywkom, wakacyjnym eskapadom i dobrej zabawie, jednak do 23 sierpnia, dopóki Słońce przebywa w Lwie, będziecie mieć najlepsze samopoczucie i radosny nastrój. 13 sierpnia Wenus znajdzie się „w sercu Słońca”, niektóre wolne Barany znajdą miłość swojego życia, inne mogą liczyć na znakomicie spędzony czas u boku ukochanej osoby.

Pełnia w znaku Wodnika, do której dojdzie 15 sierpnia, uświadomi wam, że warto zrezygnować z wolności, jeśli w sercu zagości prawdziwe uczucie. Między 16 a 21 sierpnia czeka was sporo wydatków, ale pieniądze pojawią się bez wysiłku, dosłownie „spadną wam z nieba”, nie martwcie się więc na zapas, tylko korzystajcie z życia.

18 sierpnia Mars opuści rozrywkowy znak Lwa i wkroczy na najbliższe 2 miesiące do pracowitej Panny, również Wenus 21 sierpnia zmieni znak i dołączy do Marsa, zaczniecie łączyć się z partnerami, aby zrealizować wspólny cel, niektóre Barany postanowią zmienić styl życia i przestawią się na bardziej wartościową dietę. 23 sierpnia również Słońce przesunie się do Panny, przypominając o zobowiązaniach zawodowych. Pracowitość się opłaci, bo zarówno Słońce, jak i Wenus oraz Mars utworzą w ostatnim tygodniu miesiąca trygony do rewolucyjnego Urana, przynosząc nowe perspektywy w sposobie zarabiania pieniędzy, co wzbogaci niejeden portfel.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na lipiec 2019 dla Barana

Słońce w kardynalnym znaku Raka do 23 lipca nie pozwoli wam zapomnieć o sprawach rodzinnych, już 2 lipca nastąpi zaćmienie Słońca w Raku, początek miesiąca może więc łączyć się z gorszym samopoczuciem niektórych Baranów, szczególne uwikłanych w domowe oraz zawodowe problemy, rozpocznie się dla was czas intensywnego zabiegania o podstawy egzystencji. Tego samego dnia Mars opuści emocjonalnego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, co powinno przez kolejne dwa miesiące napełnić was energią i chęcią do zabawy. Również Wenus 3 lipca zmieni znak i wkroczy do znaku Raka, w którym czuje się znakomicie, możecie więc spodziewać się wielu imprez i spotkań rodzinnych, które jednak wywołają więcej stresów, niż się spodziewaliście.

Pomiędzy 8 a 17 lipca dojdzie do szeregu układów planetarnych, które sprawią, że to, co na początku wydawało się przyjemne, wzbudzi nadmierne emocje ze względu na ograniczenia, jakie się z tym wiążą. Z jednej strony 8 lipca Wenus utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, czekają was więc wizyty niezapowiedzianych gości lub zapragniecie upiększyć swoje miejsce zamieszkania – wiązać się to będzie z koniecznymi wydatkami, na które nie jesteście przygotowani. 8 i 9 lipca Słońce utworzy opozycję z Saturnem, wasze oddanie sprawom zawodowym nie będzie w domu zbyt dobrze widziane. W tym samym czasie Merkury cofając się utworzy koniunkcję z Marsem w Lwie, powrócą więc konflikty i nieporozumienia z dziećmi lub osobami, za które jesteście odpowiedzialni. 10 i 11 lipca Mars utworzy bardzo energetyczną, a w niektórych przypadkach wręcz niebezpieczną, kwadraturę z Uranem, natomiast Słońce połączy się trygonem z niepewnym Neptunem – niektóre sprawy związane z przyjaźnią lub biznesowymi układami zakończą się definitywnie i tylko od was zależy, czy potraficie na tym skorzystać i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Między 12 a 15 lipca pozostaniecie pod wpływem opozycji Słońca do Plutona, zostaniecie poddani próbie, ktoś w pracy zacznie na was wywierać presję, panujcie nad emocjami, ponieważ 16 lipca dojdzie do pełni w Koziorożcu, połączonej z zaćmieniem Księżyca – zobaczycie bardzo dokładnie wszystkie gierki i układy oraz zobowiązania zawodowe, uważajcie, bo możecie stracić panowanie nad sobą i „wylać dziecko z kąpielą”. Między 16 a 21 lipca Wenus utworzy opozycję z Saturnem, trygon z Neptunem, a następnie opozycję z Plutonem – niektóre związki mogą przezywać kryzys, bo marzenia zmierzą się z realną rzeczywistością, a nie każdy potrafi to zaakceptować.

Po 23 lipca sytuacja zmieni się diametralnie, Słońce wkroczy do przyjaznego Lwa, ostatni tydzień miesiąca to znakomity moment na wakacje, zwłaszcza, że Wenus utworzy koniunkcję z Merkurym, a Mars trygon z Jowiszem, spodziewajcie się dobrej zabawy i przyjemnej podróży. W ostatnich dniach lipca liczcie się z większymi niż zwykle wydatkami, ale to normalne na wakacjach.
Green Witch. Zostań naturalną czarownicą!

Horoskop na czerwiec 2019 roku dla Barana

Słońce w życzliwym znaku Bliźniąt do 21 czerwca zachęci do wymiany poglądów, komunikowania się z najbliższym otoczeniem, odnowienia kontaktu z rodzeństwem, wpłynie też na chęć podróżowania, szczególnie do 4 czerwca, dopóki w tym znaku przebywa również Merkury.

Pierwsze dni miesiąca okażą się korzystne dla osób, które nie boją się odważnych inwestycji, zachęci was do tego Wenus w trygonie najpierw do Saturna, następnie do Plutona. Pierwsza dekada miesiąca minie w miarę spokojnie i dostatnio za sprawą Wenus, przebywającej do 9 czerwca w Byku, potem sprawy zaczną się komplikować. Najpierw między 8 a 12 czerwca Słońce utworzy kwadraturę z Neptunem i opozycję z Jowiszem, co wprowadzi zamieszanie w międzynarodowe umowy i kontrakty, może też wpłynąć na opóźnienia w podróżach. Następnie Mars, władca waszego znaku, utworzy opozycję najpierw z Saturnem, a potem Plutonem, co wywoła komplikacje w życiu zarówno rodzinnym, jak i zawodowym.

Pomiędzy 12 a 23 czerwca zalecana jest ostrożność i wyważone postępowanie, ponieważ możecie natrafić na utrudnienia i w wyniku własnej impulsywności możecie stracić to, na czym wam zależy. W domu pojawią się ludzie, z którymi wam „nie po drodze”, w pracy odniesiecie wrażenie, że „rzucają wam kłody pod nogi”, tymczasem prawda jest taka, że potrzebować będziecie w tym czasie czynnego wypoczynku, aby rozładować stres i napięcie, idźcie na siłownię lub zajmijcie się „pracą u podstaw”- przekopcie ogród, posadźcie drzewo, zajmijcie się remontem lub przebudową mieszkania, starajcie się zająć umysł i ręce konstruktywnym wysiłkiem.

Pełnia Księżyca w znaku Strzelca, do której dojdzie 17 czerwca, zapowiada stresy dla osób podróżujących, może się zdarzyć, że zgubicie trasę, natraficie na objazdy lub spędzicie na lotniskach więcej czasu, niż było to w planie.

21 czerwca Słońce opuści przyjazny znak Bliźniąt i wkroczy do znaku Raka, sprawy domu i rodziny okażą się priorytetowe, starajcie się wykazać zainteresowanie dla spraw domowników, będą wam za to wdzięczni. W ostatnim tygodniu miesiąca warto wybrać się na urlop, do czego zachęca opozycja Wenus do Jowisza, zwłaszcza, że pojawią się niespodziewanie dodatkowe pieniądze, które możecie wydać na podróże.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop na maj 2019 roku dla Barana

Słońce do 21 maja oświetli sprawy finansowe i skupi waszą uwagę na materialnej sferze życia. Mars w Bliźniętach w pierwszej dekadzie miesiąca utworzy opozycję do Jowisza w Strzelcu, powinniście więc aktywnie rozwijać swoje zdolności intelektualne, zdawać egzaminy, zdobywać wiedzę, uczestniczyć w kursach, podróżować, rozwijać kontakty międzynarodowe – uważajcie tylko, aby nie stracić zbyt wiele energii na gadanie i tzw. „bicie piany”, lecz działajcie szybko i konstruktywnie.

Merkury przebywa w waszym znaku do 6 maja i w pierwszych dniach tworzy kwadraturę z Saturnem, co chwilowo utrudni komunikację, ale zaraz potem trygon z Jowiszem i sekstyl z Marsem pozwolą myśleć prawidłowo, szybko i skutecznie – długi majowy weekend warto wykorzystać na podróżowanie lub zdobywanie wiedzy.

Wenus, planeta miłości i dostatku, gościć będzie w waszym znaku do 15 maja, tworząc szereg zarówno napiętych, jak i dobroczynnych aspektów, w sercu wiele będzie się działo, nie pozwólcie się opanować zniechęceniu, przypomnijcie sobie, że z natury jesteście zdobywcami, sięgajcie więc śmiało po wszystko, czego pragniecie, a los wam będzie sprzyjał. Najlepszy czas na udane randki i miłosne podboje nadejdzie między 10 a 15 maja – zrobi się namiętnie, gorąco i przyjaźnie. Starajcie się panować nad zazdrością, bo nie macie do niej podstaw. Wolne Barany mogą zostać trafione w samo serce strzałą Amora między 16 a 21 maja, kiedy Wenus w Byku utworzy koniunkcję z Uranem i sekstyl z Marsem, możecie w tych dniach spotkać na swej drodze osobę, która skradnie wam serce – ani się obejrzycie, a wasze bastiony zostaną zdobyte, będzie to jednak słodka kapitulacja. W tych dniach możecie również liczyć na dobre zarobki, korzystny kredyt, nieoczekiwaną premię lub transakcję, poprawiającą znacznie wasze finanse.

21 maja Słońce i Merkury opuszczą znak Byka i wkroczą do Bliźniąt, staniecie się więc bardziej mobilni i skłonni do kontaktów towarzyskich. Mars, od 16 maja przebywający w znaku Raka, uczyni was niecierpliwymi i bardziej niż zwykle buntowniczymi, starajcie się nadmiar energii rozładować robiąc drobne remonty w domu, zadbajcie o aktywny wypoczynek – przekopywanie ogródka może was odstresować bardziej niż przesiadywanie przed telewizorem.

Merkury w Bliźniętach w ostatniej dekadzie maja jest korzystny dla szeroko pojętej komunikacji i handlu, możecie w tych dniach zakładać strony internetowe, kupować samochody i sprzęt komputerowy, pisać prace, wypowiadać się publicznie.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop na kwiecień 2019 roku dla Barana

Słońce w waszym znaku do 20 kwietnia napełni wszystkich energią i zachęci do działania. Mars w Bliźniętach zaktywizuje szeroko pojętą dziedzinę komunikacji, zaczniecie podróżować, nawiążecie kontakt z rodzeństwem, sąsiadami, rozszerzycie krąg znajomych. Kwiecień jest dobrym miesiącem, aby unowocześnić sprzęt komputerowy, sprzyja również zakładaniu stron internetowych i rozpoczynaniu działalności, w której liczą się kontakty międzyludzkie – szczególnie po 17 kwietnia, kiedy do waszego znaku zawita również Merkury.

Pierwszą połowę miesiąca, dopóki Merkury przebywa w znaku Ryb, warto wykorzystać na przygotowania, zbierajcie informacje, starając się oddzielić prawdę od plotki, kierujcie się przy tym intuicją. Nów w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie między 4 a 5 kwietnia, wyznaczy początek działalności, w której będziecie zmuszeni wykazać się cierpliwością, wytrwałością i konsekwencją.

Zachowajcie ostrożność w dniach 8 – 15 kwietnia, gdy Słońce utworzy kwadraturę najpierw do Saturna, następnie Plutona i Węzłów Księżycowych, bo mogą wystąpić trudności w kontaktach z urzędnikami, a kariera niektórych Baranów trafi na opóźnienia i bariery. Jednocześnie między 12 a 16 kwietnia Słońce w waszym znaku utworzy trygon z Jowiszem w Strzelcu, okazje należy „łapać w locie”, tak korzystna sytuacja prędko się nie powtórzy, nie zważajcie więc na przeciwności, tylko sięgajcie po wszystko, co się wam należy.

19 kwietnia pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Wagi otworzy wam oczy na problemy w związkach, wzbudzi emocje, które prędko was nie opuszczą, ponieważ 20 kwietnia późnym wieczorem Słońce opuści wasz znak, wkroczy do Byka i utworzy koniunkcję z nieprzewidywalnym Uranem – w dziedzinie finansów może dojść do rewolucji, zmienicie stosunek do posiadania, zyskacie lub stracicie większą sumę pieniędzy, albo podważone zostanie wasze poczucie własnej wartości. 20 kwietnia również Wenus wkroczy do waszego znaku, sprawy finansowe zaczną wiec być priorytetowe.

Ostatnia dekada miesiąca okaże się znacząca dla zakochanych Baranów, możecie liczyć na dowody sympatii, miłość wybuchnie ze zdwojoną siłą, pod warunkiem, że okażecie ukochanej osobie zaufanie, bowiem Mars w kwadraturze do Neptuna oraz aspekty Merkurego ostrzegają przed zrobieniem użytku z niesprawdzonych informacji.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop na marzec 2019 roku dla Barana

Słońce w znaku Ryb do 20 marca osłabia was energetycznie, namawiając do ukrycia planów i przyszłych zamierzeń, liczcie się też z osłabieniem organizmu. Również Mars w Byku przez cały miesiąc nie stworzy warunków, w których moglibyście się wykazać aktywnością, przedsiębiorczością i dobrą organizacją. Sprawy finansowe okażą się kluczowe w waszych działaniach, zwłaszcza, że do znaku Byka wkroczy 6 marca rewolucyjny Uran, wywracając do góry nogami przez najbliższe 7 lat wyznawany przez was system wartości. Słońce w sekstylu do Marsa w pierwszych dniach miesiąca pozwoli podjąć najpilniejsze finansowe decyzje, zanim 6 marca Merkury zacznie biec ruchem wstecznym.

6 marca na niebie wiele się wydarzy – przede wszystkim wasz znak opuści Uran, kończąc wieloletnią tendencję do radykalnych przemian i wkroczy do znaku Byka, rozpoczynając rewolucję w stanie posiadania. Tego samego dnia dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb, natomiast Merkury rozpocznie swoją pozorną wędrówkę wstecz, która potrwa do 28 marca – dla Baranów rozpocznie się okres związany z rozwojem duchowości, schowaniem się w głębię własnej psychiki, ukrywaniem prawdy, powrotem do wcześniejszych idei – postanowicie przemyśleć wszystko raz jeszcze. Czas od 6 do 20 marca okaże się natomiast bardzo efektywny dla osób wykonujących zawody artystyczne, a także zaangażowanych w działalność charytatywną.

Między 6 a 15 marca Słońce w sekstylu najpierw do Saturna, a następnie do Plutona, pozwoli nanieść poprawki do zawodowych projektów. Niepokój i napięcie mogą wywołać sprawy związane z nauką, religią oraz szeroko pojętą duchowością, możecie jednak spodziewać się rozwoju kontaktów międzynarodowych – nie martwcie się, wszystko ostatecznie obróci się na waszą korzyść, o co zadba Jowisz w Strzelcu. Mars w sekstylu do Saturna pozwoli pokonać trudności i ograniczenia, jakie mogą pojawić się na wybranej przez was ścieżce zawodowej. Jeszcze więcej wigoru i determinacji wzbudzi trygon Marsa do Plutona, pod wpływem którego znajdziecie się między 16 a 22 marca – pokonacie każdą przeszkodę i wyjdziecie zwycięsko z przeciwności według zasady: „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”. Zakochane Barany czeka okres pełen miłosnych zawirowań i wzrostu namiętności, szczególnie między 18 a 24 marca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę do Marsa oraz sekstyl do Jowisza – to idealny moment na wybranie się na romantyczny wypad we dwoje.

20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy wreszcie do waszego znaku, co przywitacie z radością. Odzyskacie energię, wróci chęć do życia. Następnego dnia podczas pełni Księżyca w przeciwległym znaku Wagi starajcie się panować nad emocjami, gdy pojawi się okazja do wzbogacenia lub spotkacie na swej drodze osobę, przy której serce zabije mocniej. Z ważnymi decyzjami wstrzymajcie się jednak do początku kwietnia, kiedy Merkury wróci do biegu prostego, a Mars opuści znak Byka.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop na luty 2019 roku dla Barana

Miesiąc rozpocznie się próbą sił, przyczyni się do tego kwadratura Marsa w waszym znaku do Plutona w Koziorożcu, do tego aspektu dojdzie 2 lutego, ale jego działanie potrwa jeszcze kilka dni i wpłynie na zawodowe przedsięwzięcia. Rzucicie się z mocą w wir pracy, idąc jak burza natraficie jednak na czołg, który zapragnie was zniszczyć. W tej walce o władzę nie ma wygranych, zwycięstwo może być tylko „pyrrusowe”, chyba że zdecydujecie się postawić wszystko na jedną kartę. Szczególnie Barany urodzone w ostatniej dekadzie znaku powinny przygotować się do tego, że w ciągu najbliższych 2 tygodni rozstrzygnie się ich przyszłość, bowiem 13 i 14 lutego koniunkcja Marsa z Uranem w waszym znaku zakończy z impetem długotrwały projekt, wieloletnią przyjaźń lub uczestnictwo w społecznej działalności.

Podobno „kiedy Bóg zamyka jedne drzwi, otwiera kolejne”, dlatego przygotujcie się na prawdziwą przygodę, nów w znaku Wodnika w korzystnej konfiguracji z Jowiszem, do którego dojdzie 4 lutego, zapowiada początek nowej przyjaźni lub aktywności w grupie osób, z którą łączą was wspólne zainteresowania, poznacie nowych ludzi, otrzymacie dobre wiadomości między 6 a 10 lutego, kiedy Merkury utworzy sekstyl z Marsem, staniecie się w tych dniach szczególnie elokwentni, to dobry moment, aby przedstawić swoje argumenty i przemyślenia.

Dni między 5 a 10 lutego, podczas korzystnego aspektu Słońca i Jowisza w przyjaznych znakach, przyniosą wiele znakomitych okazji do zabłyśnięcia intelektem, nawiązania ciekawych międzynarodowych znajomości, a także wyjazdów zagranicznych. Jednocześnie coś zacznie źle działać, humor nagle wam się pogorszy, a Walentynki w tym roku mogą mieć nietypowy charakter. To, co się popsuje, między 12 a 14 lutego macie szansę naprawić po 14 lutego, kiedy Mars opuści wasz znak i wkroczy do Byka, staniecie się bardziej ugodowi i choć niechętnie, jednak skłonni wyciągnąć rękę do zgody.

W dniach 15 – 19 lutego Słońce utworzy sekstyl z Uranem w waszym znaku, otrzymacie szansę, aby zacząć coś od nowa, a dobre aspekty Wenus, Saturna i Neptuna pozwolą utrwalić uczucia i związki, które się porwały, zarówno osobiste, jak i zawodowe.

19 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do znaku Ryb rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle opuszcza was energia, dodatkowo od razu tego samego dnia późnym wieczorem pełnia w znaku Panny przypomni o problemach zdrowotnych, poczujecie się więc trochę jak przekłuty balonik, z którego uciekło powietrze. Na szczęście pod koniec miesiąca sekstyl Słońca do Marsa sypnie groszem i pozwoli wyjechać na odpoczynek, który bardzo wam się należy.

Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop na styczeń 2019 roku dla Barana

Już pierwszego dnia Nowego Roku do waszego znaku zawita Mars, władca Barana, przez cały miesiąc nie zabraknie wam więc energii niezbędnej do inicjowania ważnych wydarzeń. Do 20 stycznia Słońce w Koziorożcu skieruje uwagę na sprawy zawodowe, zaczniecie piąć się po szczeblach kariery, prowadzącej do sukcesu. W pierwszej dekadzie miesiąca nie zabraknie trudności i stresów, ale będą was one stymulować i skłaniać do jeszcze większej aktywności. Na dobre pomysły możecie liczyć od 2 do 5 stycznia, podczas trygonu Merkurego do Urana, starajcie się jednak nie działać bez namysłu, dajcie sobie czas na weryfikację zamierzeń, bo kwadratura Merkurego do Marsa między 7 a 11 stycznia wzbudzi niecierpliwość i wywoła niepotrzebny pośpiech. Szczególną ostrożność zachowajcie 6 stycznia, kiedy dojdzie do zaćmienia Słońca w Koziorożcu, niektóre ambicje okażą się niemożliwe do zrealizowania. 7-go powabna Wenus wkroczy do życzliwego znaku Strzelca a między 12 a 24 stycznia utworzy trygon do Marsa w waszym znaku, to najlepszy czas na miłość, jeśli więc szukacie swojej drugiej połówki, w tych dniach możecie ją spotkać na swej drodze. Druga dekada miesiąca to również dobry moment na odważne decyzje finansowe, koniunkcja Słońca z Plutonem ułatwi zaciągnięcie pożyczki lub spłatę długów, możecie wzbogacić się dosłownie z dnia na dzień, czemu sprzyja również pobyt Jowisza w Strzelcu. Miedzy 17 a 20 stycznia kwadratura Słońca do przebywającego w waszym znaku Urana zmusi do zmiany planów zawodowych, wywoła stres i konieczność szybkiej reakcji. Między 18 a 24 stycznia kwadratura Marsa do Saturna przypomni, że głową muru nie przebijecie, więc starajcie się unikać stosowania przymusu tam, gdzie brak woli, aby ustąpić, horoskop podpowiada, aby trzymać się zasad i kierować uczuciem miłości, w czym wesprze na pewno trygon Marsa do znajdujących się w koniunkcji dobroczynnych planet Wenus i Jowisza – cokolwiek się wydarzy spadniecie na cztery łapy, pod warunkiem, że zrezygnujecie z nadmiernych ambicji. 20 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, napięcie związane z obowiązkami zawodowymi trochę zelżeje, więcej uwagi poświęcicie przyjaźni, ożywi się życie towarzyskie. Już następnego dnia, bo 21 stycznia dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Lwa, starajcie się w tym dniu panować nad emocjami, jeśli coś nie pójdzie po waszej myśli. W ostatnich dniach miesiąca gotowi będziecie wszystko postawić na jedną kartę, nie ma gwarancji, że ryzyko się opłaci.
CzaroMarownik 2019