Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Barana

Słońce do 22 września przebywa w znaku pracowitej Panny, kierując uwagę na relacje ze współpracownikami, skłaniając do nadrobienia urlopowych zaległości oraz przypominając o konieczności dbania o zdrowie – pierwszy tydzień miesiąca minie jeszcze w miarę spokojnie, ale nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 6 na 7 września, zakończy wakacyjną atmosferę i pozwoli skupić się na zawodowych zadaniach.

Trygon Słońca do nieprzewidywalnego Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 5 do 9 września, pozwoli zabłysnąć oryginalnymi pomysłami, wpłynie też na rewolucyjne zmiany w rodzinnym budżecie. Między 12 a 16 września Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna, pewne tajemnice wyjdą na jaw, szczególnie w sprawach związanych ze stanem zdrowia – diagnoza choroby może okazać się wątpliwa, wskazane jest jej potwierdzenie w późniejszym terminie.

Od 15 do 19 września trygon Słońca do Plutona napełni was wiarą w siebie, staniecie się znacznie bardziej asertywni w sprawach zawodowych, niektóre Barany sięgną po władzę lub uzyskają awans. 22 września Słońce opuści znak sumiennej Panny i wkroczy do przeciwległej Wagi, znaczenia nabiorą umowy, kontrakty, życie towarzyskie oraz potrzeby partnerów, trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w ostatnich dniach miesiąca, umocni waszą pozycję w pracy lub w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania, uwagę skierujecie na kontakty z wieloletnimi, wypróbowanymi przyjaciółmi.

Mars przebywa w pracowitej Pannie do 15 września, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Neptuna, kierując aktywność na twórcze, lecz mało efektywne działania, następnie utworzy trygon z potężnym Plutonem, więc od 3 do 9 września będziecie dysponować motywacją i siłą do dokonania transformujących zmian w życiu. 15 września Mars przejdzie do przeciwległego znaku Wagi, w którym jest słaby, możecie więc w drugiej połowie miesiąca stać się znacznie bardziej wymagający i niecierpliwi wobec swoich partnerów, co wywoła nieprzyjemne a czasami agresywne reakcje. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli opanować negatywne i destrukcyjne emocje, zagrażające trwałości ważnych związków.

Wenus do 10 września przebywa w przeciwległym znaku Wagi, w którym jest mocna i może rozwinąć pełnię swoich możliwości, co sprzyja miłości i poprawie relacji w związkach, między 4 a 8 września znajdzie się w skomplikowanej konfiguracji z Plutonem i Jowiszem, co z jednej strony przyniesie poczucie szczęścia i pozwoli cieszyć się przyjaźnią osób prominentnych, z drugiej jednak może wzbudzić w niektórych Baranach silną zazdrość lub potrzebę dominacji w związku.

10 września Wenus zawita do znaku Skorpiona, w którym traci dużo ze swojej siły, kompromisy okażą się więc znacznie trudniejsze do uzyskania, zwłaszcza w kwestiach dotyczących zarządzania wspólnymi finansami, do impasu może dojść między 15 a 19 września, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Opozycja Wenus do Urana od 20 do 26 września przyczyni się do nadmiernych zakupów lub niespodziewanych wydatków. Korzystne aspekty Wenus z Neptunem i Jowiszem w ostatnich dniach miesiąca pozwolą spełnić skryte, ale bardzo kosztowne marzenia.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Wagi, skłaniając do negocjacji i sprzyjając rozwiązywaniu problemów na drodze kompromisu, jednak 28 września wejdzie w retrogradację, starajcie się więc ważne umowy zawierać przed tym terminem. Między 3 a 6 września trygon Merkurego do Saturna ułatwi skupienie się na priorytetach. Po 20 września Merkury utworzy korzystny trygon z Jowiszem i napiętą kwadraturę z Plutonem, co zapowiada próbę sił i twarde negocjacje, na których możecie bardzo dużo zyskać lub wiele stracić.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się opozycją Słońca i Merkurego do Saturna, niektóre przyjemności trzeba więc będzie odłożyć na później. Jednak Słońce przebywa aż do 22 sierpnia w przyjaznym znaku Lwa, trafi się więc niejedna okazja do rozrywek, zabawy i korzystania z letniego wypoczynku. Między 4 a 9 sierpnia czekają was niespodziewane wydarzenia związane z finansami, na przykład zwiększone wydatki na wakacyjne szaleństwa, wszelkiego rodzaju przyjemności i potrzeby dzieci, co doprowadzi do niejednego konfliktu. Niektóre Barany jednak mogą liczyć na łut szczęścia, warto więc zagrać na loterii lub w totolotka, do czego zachęci kwadratura Słońca do Urana.

8 sierpnia nów Księżyca w znaku rozrywkowego Lwa może dać początek nowemu hobby. Między 18 a 22 sierpnia opozycja Słońca do Jowisza zachęci do zagranicznych wojaży, spotkań z przyjaciółmi lub wakacyjnych imprez, starajcie się jednak zachować umiar, bo ten aspekt skłania do przesady w każdej dziedzinie. 22 sierpnia, tuż przed wyjściem Słońca ze znaku Lwa, dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wodnika, możecie odczuć przesyt nadmiarem wrażeń, a zbliżający się powrót do codzienności wzbudzi emocje u niektórych Baranów, lubiących okres beztroskiej zabawy. Zaraz po pełni Słońce wkroczy do pracowitej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym trzeba się będzie zdyscyplinować i nadrabiać powakacyjne zaległości.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku zdyscyplinowanej Panny, nie zabraknie wam więc motywacji do działania i pracy na rzecz innych, warto zwrócić większą uwagę na zdrowie, wykonać niezbędne badania i szczepienia, zadbać o właściwą dietę, bo niektóre osoby mogą mieć przejściowe problemy z jelitami. Między 20 a 24 sierpnia, w okolicach pełni Księżyca, w czasie trygonu Marsa do Urana, pracowitość i dyscyplina okażą się opłacalne a pieniądze popłyną wartkim strumieniem, dotyczy to szczególnie osób wykonujących prace usługowe na rzecz innych.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje znak Panny, w którym nie czuje się najlepiej, miłosne randki lepiej więc odłożyć na drugą połowę sierpnia, kiedy Wenus zawita do przeciwległego znaku Wagi, w którym jest silna, więc przyniesie powodzenie i zainteresowanie sprawami serca oraz partnerstwa. W pierwszych dniach miesiąca możecie natomiast liczyć na niewielkie, ale nieoczekiwane zyski, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem w Byku. Między 8 a 14 sierpnia natomiast, kiedy Wenus utworzy opozycję z Neptunem w niepewnych Rybach, a potem trygon z potężnym Plutonem, niektóre wasze oczekiwania nie zostaną spełnione, a skryte marzenia okażą się iluzją. Barany szukające stałego związku i poczucia bezpieczeństwa życiowego mogą liczyć na zielone światło między 21 a 25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem.

Merkury do 11 sierpnia jest słaby przebywając w znaku rozrywkowego Lwa, postawcie więc w tym czasie na zabawę i odpoczynek a ważne sprawy i decyzje odłóżcie na drugą i trzecią dekadę miesiąca, kiedy Merkury zawita do Panny.  Szczególnie problematyczny może okazać się w pierwszych dniach miesiąca, bo znajdzie się najpierw w opozycji do Saturna, a zaraz potem w napiętej kwadraturze z Uranem, spory i konflikty mogą powstać na temat pieniędzy, pojawi się nerwowość i brak cierpliwości. Między 18 a 22 sierpnia natomiast Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie z Uranem, możecie więc śmiało podejmować szybkie decyzje, które okażą się korzystne dla waszej sytuacji finansowej.  Między 23 a 28 sierpnia Merkury utworzy opozycję do zwodniczego Neptuna i trygon do Plutona, nie dajcie się oszukać, każdy dokument przeczytajcie dwa razy zanim podpiszecie.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Barana

Słońce do 22 lipca gości w znaku Raka, kierując uwagę na sprawy rodzinne oraz domowe. W pierwszym tygodniu miesiąca napięty aspekt Marsa z Uranem sprawi, że nadmierna chęć rozrywek przyczyni się do strat finansowych, jakich mogą doświadczyć niektóre zbyt beztroskie Barany, na szczęście sekstyl Słońca do Urana pomoże wyjść obronną ręką z problematycznej sytuacji, ktoś w rodzinie niespodziewanie udzieli wam pomocy. 10 lipca nów Księżyca w znaku Raka otworzy nowy rozdział w życiu rodzinnym, zapragniecie coś zmienić w domu.

Między 12 a 18 lipca trygon Słońca do Neptuna sprawi, że spojrzycie na świat przez pryzmat różowych okularów, niektóre osoby zainteresują się rozwojem osobistym lub duchowym, inne odkryją w sobie twórcze talenty, czas sprzyja artystom, filmowcom, wielbicielom gier komputerowych oraz wszystkim, którzy kreują swoją własną rzeczywistość. Opozycja Słońca do Plutona między 15 a 21 lipca zmusi Barany mające urlop w innym terminie do bardzo wytężonej pracy, zmierzycie się z większymi niż zwykle wymaganiami. 22 lipca Słońce zawita do życzliwego i rozrywkowego Lwa, zapragniecie odsunąć od siebie obowiązki i skorzystać z letniego wypoczynku. Ostatni tydzień miesiąca to idealny czas na skorzystanie z uroków wakacji, o czym przypomni 24 lipca pełnia Księżyca w towarzyskim Wodniku.

Mars, władca waszego znaku, do 29 lipca przebywa w życzliwym znaku Lwa, zachęcając do zabawy z dziećmi, nawiązywania wakacyjnych romansów, zajmowania się ulubionym hobby i ogólnie korzystania z przyjemności życia. Niestety nadmiar energii i brak ostrożności może doprowadzić w pierwszych dniach miesiąca do problemów w relacjach z długoletnimi przyjaciółmi, kiedy Mars w Lwie znajdzie się w opozycji do Saturna w Wodniku, natomiast kwadratura Marsa do Urana w pierwszym tygodniu lipca przyczyni się do finansowych strat lub zdecydujecie się zerwać relację podważającą wasze poczucie własnej wartości.

Wenus przebywa w rozrywkowym Lwie do 22 lipca, zanim zawita do obowiązkowej Panny – warto ten czas wykorzystać na radosne wakacyjne przygody, randki i romanse. Czas od 5 do 11 lipca, podczas opozycji Wenus do Saturna i kwadratury Wenus z Uranem, może być nieco trudniejszy i zmusić niektóre Barany do oszczędności. Pojawią się też konflikty w związkach, ale za to między 10 a 17 lipca, gdy Wenus znajdzie się z Marsem w koniunkcji w znaku przyjaznego Lwa, miłość rozbłyśnie silnym płomieniem, wzrośnie pożądanie i chęć przeżycia miłosnej przygody, nawet w stałych związkach pojawi się namiętność. 22 lipca Wenus wkraczając do znaku praktycznej Panny straci sporo ze swej spontaniczności i tworząc opozycję do Jowisza w Rybach przypomni o obowiązkach czekających na Barany powracające z urlopu, natomiast osoby korzystające z wakacji wybiorą się na dalekie zagraniczne wojaże, ale mogą nie być zadowolone z warunków wypoczynku.

Merkury do 11 lipca przebywa w znaku Bliźniąt, gdzie jest bardzo mocny i sprzyja podróżom oraz szeroko pojętej komunikacji, jednak między 5 a 7 lipca znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, pozostańcie więc ostrożni, bo ktoś może wykorzystać waszą łatwowierność. Czas na podróże, szczególnie zagraniczne, podejmowanie gości i organizowanie kursów nadejdzie między 12 a 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, oraz od 19 do 21 lipca, podczas sekstylu Merkurego do nieprzewidywalnego, ale inspirującego Urana. Od 24 do 26 lipca najlepiej poczujecie się nad wodą, kiedy Merkury utworzy trygon z Neptunem w Rybach.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Barana

Słońce przebywa w życzliwym znaku Bliźniąt do 21 czerwca,  kierując uwagę na szeroko pojętą komunikację. Osoby ze Słońcem w Baranie ze szczególnym zaangażowaniem rzucą się w wir życia towarzyskiego i zawodowego bez uciążliwych ograniczeń, wywołanych pandemią koronawirusa, jednak trygon Słońca do Saturna od 1 do 5 czerwca zachęca do zachowania środków ostrożności i unikania większych zbiorowości oraz hucznych imprez. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym w znaku Bliźniąt, zachowajcie od 9 do 11 czerwca ostrożność za kierownicą, unikajcie obietnic, które trudno spełnić, rezerwację wakacji odłóżcie na inny termin, chyba że planujecie pojechać gdzieś, gdzie już byliście, uważajcie na słowa, których używacie. Z powodzeniem natomiast możecie powtarzać kursy, jeśli macie wrażenie, że nie wszystko zrozumieliście.

Niektóre Barany w jednej chwili uświadomią sobie popełniane do tej pory błędy, to idealny moment, aby zacząć je naprawiać, dajcie sobie jednak czas, bo między 12 a 16 czerwca Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z iluzorycznym Neptunem, co może wywołać poczucie niepewności i brak rozeznania w sytuacji. Uczucie napięcia wzmagać może kwadratura Saturna do Urana, działająca od 10 do 20 czerwca. 21 czerwca Słońce opuści przyjazny znak Bliźniąt i wkroczy do rodzinnego Raka, kierując uwagę na sprawy domowe, a 23 czerwca znajdzie się w bardzo szczęśliwym trygonie z dobroczynnym Jowiszem, jednocześnie Merkury powróci do ruchu prostego, rozpocznie się więc znakomity czas na inwestycje w nieruchomości, rodzinne podróżowanie i wspólne radosne spędzanie czasu.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, w którym jest na wygnaniu, powoduje więc niespodziewane ataki złości, kierowane zwykle do członków najbliższej rodziny, złe emocje spotęguje opozycja Marsa do Plutona, pod wpływem której pozostawać będziecie między 3 a 8 czerwca. Przyczyną braku cierpliwości dla bliskich może okazać się napięta sytuacja i atmosfera w pracy lub inne zawodowe problemy. Po 11 czerwca, kiedy Mars zawita do rozmiłowanego w dobrej zabawie znaku Lwa, napięcie odpuści, natomiast działania skierujecie na realizację potrzeb dzieci oraz dostarczenie sobie rozrywek i przyjemności. Jedynie w ostatnich dniach miesiąca, gdy dostaniecie się pod wpływ opozycji Marsa do Saturna, wasze starania o zorganizowanie wspólnej przyjacielskiej imprezy spalą na panewce.

Wenus 2 czerwca opuści znak Bliźniąt i przejdzie do Raka, w którym bardzo dobrze się czuje i pozostanie w nim do 27 czerwca sprawiając, że życie rodzinne oraz inwestycje w dom i jego otoczenie będą wam sprawiać przyjemność. Wiele osób zacznie uprawiać ogrody, a przynajmniej grządki kwiatów, nawet jeśli do tej pory tego nie robiły, zwłaszcza między 2 a 5 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w dobroczynnym trygonie z  Jowiszem, aspekt sprzyja też zakochanym. Od 11 do 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana zasili konto niespodziewanym wpływem finansowym. Od 19 do 23 czerwca trygon Wenus do Neptuna pozwoli spełnić skryte marzenia, dla zakochanych nadejdzie okres pełen czułych gestów i romantycznych spotkań, artyści odczują przypływ weny twórczej, natomiast między 22 a 26 czerwca opozycja Wenus do Plutona rozbudzi namiętności. 27 czerwca Wenus wkroczy do rozrywkowego Lwa, zapragniecie uprzyjemnić sobie życie i zaznać luksusu.

Merkury w Bliźniętach do 23 czerwca się cofa, nie jest to więc dobry czas na zakup drogiego sprzętu elektronicznego lub samochodu, bo mogą często trafiać do serwisu, trudności pojawią się szczególnie w pierwszym tygodniu czerwca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Neptuna. Po 23 czerwca natomiast, kiedy Merkury ruszy do przodu, zapali się zielone światło dla każdego rodzaju komunikacji.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Byka do 20 maja, zanim zawita do przyjaznych Bliźniąt. Już w pierwszych dniach miesiąca zaznaczy swoją obecność, silnie wpływając na stan finansów – 1 maja bowiem znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, przynosząc zyski lub straty w zależności od indywidualnego układu planet, mocno jednak wstrząśnie stosunkiem do zarabiania i gospodarowania pieniędzmi. 3 maja Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku, skłaniając do oszczędności lub wymuszając ograniczenia. Rozliczenia finansowe z przyjaciółmi mogą wpłynąć na wasz sposób dysponowania posiadanymi zasobami. Obecność Wenus w znaku Byka będzie chronić wasze zarobki, przetrwacie więc każdy kryzys i wyjdziecie z niego zwycięsko.

Nów Księżyca w znaku Byka od 11 maja wyznaczy czas właściwy na rozpoczęcie działalności przynoszącej zyski. Dni od 11 do 15 maja sprzyjają również udanym inwestycjom i zakupom, bowiem Słońce znajdzie się w sekstylu do tajemniczego Neptuna, który przyniesie znakomite okazje, pod warunkiem, że posłuchacie się swojej intuicji a nie sugestii innych osób. Od 15 do 20 maja trygon Słońca do Plutona sprzyja odzyskaniu długów, pozyskaniu dofinansowania lub kredytu na większe inwestycje. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do Ryb, gdzie czuje się dobrze i może rozwinąć cały swój potencjał, przynosząc okazję do rozwoju osobistego i duchowego, wzbogacając was wewnętrznie. Słońce, wkraczając do życzliwych Bliźniąt 20 maja, znajdzie się od razu w aspekcie z Jowiszem, co sprzyja podróżom zagranicznym oraz zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji, unikajcie jednak „hurraoptymizmu” i rozrzutności, bo  26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, co może utrudnić zdawanie egzaminów oraz podróżowanie.

Mars przebywa w znaku Raka, w którym niestety jest w upadku, starajcie się więc panować nad pośpiechem i negatywnymi emocjami, bo przyniosą odwrotny od oczekiwanego efekt. Między 8 a 15 maja pozostaniecie pod wpływem sekstylu Marsa do Urana, co sprzyja domowym remontom i pracy ogrodniczej oraz inwestycjom w nieruchomości. W ostatnich dniach miesiąca macie szansę osiągnąć to, na czym wam skrycie zależy, do czego przyczyni się trygon Marsa do Neptuna.

Wenus przebywa w swoim królestwie do 9 maja, jest więc silna i wspiera finanse, sprzyja też przygodom miłosnym i realizacji marzeń, zwłaszcza że tworzy w tym czasie pozytywne aspekty z marzycielskim Neptunem, potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 9 maja Wenus wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, staniecie się więc znacznie bardziej mobilni, skłonni do spotkań towarzyskich, chętni spędzać czas na łonie przyrody, jedynie pod koniec miesiąca, między 26 a 28 maja może spotkać was rozczarowanie, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna.

Merkury do 4 maja przebywa jeszcze w Byku, będziecie więc w tym czasie głównie myśleć o stanie swoich finansów, potem jednak wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, możecie więc do końca miesiąca podejmować strategiczne decyzje, zakładać blogi i strony internetowe, wydawać książki, uczyć się i zdobywać wyższe kwalifikacje, a także korzystać z krótkich wyjazdów, odwiedzać znajomych i rodzinę na działkach. Ostrożność zachowajcie jedynie między 20 a 26 maja, podczas kwadratury Merkurego do Neptuna, bo ktoś może zechcieć wyprowadzić was w pole, nie słuchajcie plotek, nie ma w nich ani trochę prawdy.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Barana

Słońce w waszym znaku pozostanie do 19 kwietnia, napełniając energią i optymizmem, nic nie zepsuje wam nastroju, nawet pandemia koronawirusa. Złapiecie wiatr w żagle i wraz z wiosną ruszycie na podbój świata. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprawi, że poczujecie się ograniczeni w świętowaniu Wielkanocy, ale wcale wam to nie przeszkodzi w podtrzymaniu ważnych relacji rodzinnych, zawodowych oraz przyjacielskich. Najbardziej aktywna okaże się druga dekada kwietnia, kiedy pozytywne aspekty z Jowiszem utworzy zarówno Słońce w waszym znaku, jak i Mars, przebywający w wygadanych Bliźniętach. Powiedzie się działalność międzynarodowa a także związana z nauczaniem i zdobywaniem kwalifikacji.

To idealny moment na zmianę podejścia do zatrudnienia. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 12 kwietnia, wyznaczy początek kolejnego etapu lub nowej drogi w życiu, warto inwestować w siebie i swój rozwój, bo okaże się to pod każdym względem opłacalne. Aspekty planet między 14 a 19 kwietnia – kwadratura Słońca z potężnym Plutonem w połączeniu z sekstylem, jaki Słońce utworzy z dobrotliwym Jowiszem – podpowiadają, że aby skorzystać z pojawiającej się na horyzoncie szansy, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę, nie zabraknie wam jednak odwagi i zdecydowania. Kiedy 19 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Byka, skupicie uwagę na zabezpieczeniu finansowym, liczcie się jednak z rewolucją w tej dziedzinie, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem –  pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji z tym związanych.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje przyjazny znak Bliźniąt, sprzyjając aktywności w dziedzinie komunikacji. W kwietniu warto informować innych o swej działalności, prowadzić szeroko zakrojoną akcję promocyjną i marketingową. Ostrożność zachowajcie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury Marsa z Neptunem, dbajcie o zdrowie, uważajcie na konkurencję i ukrytych wrogów. Mars w trygonie do Jowisza między 14 a 19 kwietnia zaowocuje zdobyciem nowych kwalifikacji, pozwoli zdobyć uznanie. Po 23 kwietnia, kiedy Mars wkroczy do znaku Raka, całą aktywność i energię skierujecie na sprawy rodzinne.

Merkury do waszego znaku wkroczy 4 kwietnia i pozostanie w nim do 19 kwietnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie na rozpoczęcie ważnych przedsięwzięć, zwłaszcza że między 9 a 19 kwietnia planeta ta utworzy korzystne aspekty najpierw ze stabilizującym Saturnem a następnie z aktywizującym Marsem i przynoszącym szczęśliwe okazje Jowiszem – jest to idealny moment na podejmowanie życiowych decyzji, możecie rozpocząć działalność gospodarczą, zakładać strony internetowe, inicjować projekty. Podjęcie decyzji okaże się istotne między 17 a 19 kwietnia, podczas kwadratury Merkurego z Plutonem – kiedy 19 kwietnia Merkury w waszym znaku znajdzie się „w sercu” Słońca, będziecie dysponowali odpowiednią ilością informacji, aby zmierzyć się z każdym wyzwaniem. Między 22 a 26 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus i Uranem w znaku Byka w kwadraturze do Saturna w Wodniku zapowiada rewolucję w finansach, liczcie się z radykalnymi zmianami, trzeba będzie szybko decydować, aby nie stracić, a zyskać na konieczności transformacji.

Wenus w waszym znaku pozostanie do 14 kwietnia, przynosząc korzyści w miłości, czeka was wiele randek i okazji do nawiązania ciekawych znajomości, będziecie cieszyć się powodzeniem i uznaniem. W drugiej połowie miesiąca Wenus w znaku Byka poprawi sytuację finansową, jedynie między 22 a 26 kwietnia zachowajcie ostrożność w transakcjach, bo kwadratura Wenus z Saturnem i koniunkcja z Uranem w Byku może przynieść straty lub chwilową utratę płynności finansowej.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Barana

Słońce do 20 marca przebywa w znaku tajemniczych Ryb, co zwykle jest dla was osłabiające, wskazany jest więc w tym czasie odpoczynek, izolacja oraz stosowanie medytacji jako formy regeneracji sił, aby nabrać odporności na stresy. Dni między 9 a 15 marca, gdy Słońce i Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem w Rybach, a 13 marca dojdzie dodatkowo do nowiu Księżyca w tym znaku, okażą się korzystne dla rozwoju duchowego, warto w tym czasie brać udział w warsztatach, medytacjach, wspólnych modlitwach oraz innych formach doświadczeń duchowych i metafizycznych. Osoby zakochane mają szansę przeżyć najbardziej romantyczne chwile, nie jest to jednak jeszcze moment na oświadczyny i wyznawanie skrywanych uczuć, poczekajcie z tym do  czasu, aż zarówno Słońce, jak i Wenus, przejdą do waszego znaku. Jest to natomiast właściwy czas na twórczość artystyczną, szczególnie w zaciszu własnych pracowni. Osoby pracujące w ochronie zdrowia oraz miejscach izolacji otrzymają szansę na rozwój swego potencjału.

Między 15 a 20 marca natomiast Słońce w sekstylu do Plutona pomoże pozbyć się z życia wszystkiego, co utrudnia rozwój, w pracy pojawią się wyzwania, którym uda się sprostać, chociaż wymagać będą większego niż zwykle zaangażowania. 20 marca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, następnego dnia za Słońcem podąży Wenus i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji. 28 marca dojdzie do pełni Księżyca przeciwległym znaku Wagi, poczujecie się kochani i pożądani, z łatwością zdobędziecie każde serce, możecie w tym czasie wyznać miłość wybranej osobie i uzyskać wzajemność. W ostatnich dniach marca Słońce w sekstylu do Saturna pozwoli umocnić wieloletnią przyjaźń, zobaczycie wyraźnie, na kim możecie polegać w chwilach próby.

Władca waszego znaku, Mars, opuści 4 marca znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, staniecie się więc bardziej mobilni, ruchliwi i wygadani, aktywność skierujecie na środki przekazu takie jak portale społecznościowe, staniecie się bardziej oczytani i komunikatywni. Najbardziej skuteczni okażecie się między 20 a 24 marca, gdy Mars znajdzie się w trygonie z ambitnym Saturnem, to dobry moment na prace, których efekty mogą być długoterminowe.

Merkury do 16 marca przebywa w przyjaznym znaku Wodnika, w którym jest mocny, warto więc ten czas wykorzystać na podejmowanie ważnych decyzji, zwłaszcza takich, które mają wpływ na waszych przyjaciół oraz osoby podzielające wasze zainteresowania i pasje. 5 marca dojdzie do koniunkcji Merkurego z Jowiszem w Wodniku, dni między 3 a 7 marca okażą się więc wyjątkowo szczęśliwe dla planów wakacyjnych, podróży oraz zdobywania i dzielenia się wiedzą. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w Rybach, wasze myślenie może nie być już tak spójne, zwłaszcza między 21 a 25 marca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem i w kwadraturze z Marsem. W wyniku tego układu zbytni pośpiech może zepsuć pojawiającą się okazję do wykazania się pomysłowością.

Wenus do 21 marca przebywa w znaku Ryb, wzbudzając głębokie, skrywane uczucia. W pierwszym tygodniu marca, gdy znajdzie się w sekstylu z Uranem, możecie otrzymać nieoczekiwanie prezent lub wasze konto zasilą dodatkowe środki. Od 16 do 20 marca sekstyl Wenus do Plutona wzbudzi skrywaną namiętność, nieco was rozkojarzając, ale jak tylko 21 marca Wenus wkroczy do waszego znaku, staniecie się panami i paniami sytuacji i z łatwością zdobędziecie to, na czym wam zależy.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Barana

Słońce do 18 lutego przebywa w przyjaznym znaku Wodnika, nie zabraknie wam więc energii i chęci do zabawy, życie towarzyskie nabierze blasku, zwłaszcza że w znaku tym przebywa wiele innych planet, w tym Jowisz, Saturn, Merkury oraz powabna Wenus. Ożywi się również działalność społeczna, zaangażujecie się w rewolucyjne przemiany, których nie brak w dzisiejszych czasach. Znaczących światowych i krajowych wydarzeń spodziewajcie się szczególnie między 12 a 24 lutego, podczas kwadratury Saturna z Uranem, kiedy dojdzie do załamania struktur i trzeba się będzie przyzwyczaić do nowych zasad, co wpłynie na naturę waszych przyjaźni i odbije się na finansach. Niektóre Barany zmienią środowisko, zakończą wieloletnie znajomości, otworzą się na całkiem nowe przyjaźnie. Zmieni się sposób zarabiania pieniędzy, w niektórych przypadkach okaże się, że czas się przebranżowić, zmienić zawód lub firmę, nie warto trzymać się tego, co stare, bo już nie powróci, sytuacja zmierza do rewolucyjnych przemian, do których trzeba się przystosować.

11 lutego nów Księżyca w Wodniku, któremu towarzyszy koniunkcja Wenus z Jowiszem oraz kwadratura Merkurego z Marsem, sprzyja przeprowadzeniu odważnych i oryginalnych przedsięwzięć, warto przemyśleć swoje cele i priorytety oraz powrócić do porzuconych pomysłów, unikajcie jednak podejmowania nagłych nieprzemyślanych decyzji przynajmniej do 21 lutego, dopóki Merkury porusza się biegiem wstecznym. 18 lutego Słońce opuści życzliwego Wodnika i wkroczy do Ryb, skłaniając do odpoczynku i wycofania się z nadmiernej aktywności. 27 lutego natomiast pełnia Księżyca w znaku pracowitej Panny, w połączeniu z pozytywnymi aspektami z Uranem i Węzłami Księżycowymi, otworzy przed wami drzwi do nowej kariery, niektóre Barany przeniosą na stałe biznes do internetu.

Mars nadal przebywa w znaku powolnego Byka, co spowalnia aktywność, ograniczając ją do walki o przetrwanie lub zdobycze materialne, ale między 10 a 16 lutego, kiedy utworzy sekstyl z Neptunem, zachęci was do uruchomienia rezerw, tak energetycznych, jak i finansowych. Między 17 a 22 lutego Mars znajdzie się w kwadraturze do Wenus, skutecznie więc zawalczycie o nowe opłacalne znajomości i przyjaźnie. Między 22 a 27 lutego trygon Marsa do Plutona pomoże odzyskać to, co straciliście w okresie nasilenia pandemii lub skłoni do bezwzględnej walki o utracone wpływy.

Merkury w życzliwym Wodniku cofa się od 1 do 21 lutego, unikajcie w tym czasie zakupu sprzętu elektronicznego i starajcie się ważne decyzje odłożyć na późniejszy termin. Do waszego życia mogą powrócić starzy przyjaciele, z którymi przestaliście utrzymywać kontakt, szczególnie między 12 a 14 lutego. Od 21 lutego, kiedy Merkury ruszy do przodu, możecie być pewni swoich decyzji.

Wenus do 25 lutego przebywa w towarzyskim i zbuntowanym Wodniku, zanim zagości w Rybach – miłości więc szukajcie w stowarzyszeniach, grupach wsparcia oraz wśród przyjaciół. Między 4 a 9 lutego Wenus w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do Urana zapowiada trudności finansowe i rozczarowanie wobec niektórych znajomych, ale za to od 9 do 14 lutego, w czasie koniunkcji z Jowiszem i Merkurym, pozwoli poznać osoby prominentne, które udzielą wam wsparcia w trudnych chwilach.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Barana

Słońce do 19 stycznia przebywając w znaku ambitnego Koziorożca skupi waszą uwagę na karierze, obdarzając was energią, niezbędną aby utrzymać się na rynku pracy w trudnych czasach przemian, związanych z epidemią koronawirusa. Pierwszy tydzień miesiąca upłynie dosyć spokojnie i bez większych wstrząsów, ale może się okazać, że jest to cisza przed burzą. Nie pozwólcie, aby sekstyl Słońca do Neptuna między 7 a 9 stycznia uśpił waszą czujność. Zbierajcie ukryte informacje, słuchajcie intuicji, gdyż między 12 a 14 stycznia znajdziecie się pod mocnym wpływem nowiu Księżyca w znaku Koziorożca w koniunkcji z Plutonem. Jednocześnie Mars w Byku utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku – układ ten sygnalizuje zakończenie pewnego etapu zawodowego i rozpoczęcie całkiem nowej drogi, która wymaga głębokiej transformacji. Tylko od was zależy, czy zmieniające się okoliczności potraktujecie jako wyzwanie, skłaniające do rozwoju, czy też kurczowo trzymać się będziecie starego, co zakończy się prawdopodobnie porażką.

Jeszcze więcej zmian zapowiada układ planet między 18 a 24 stycznia, gdy Mars z Uranem w koniunkcji utworzą kwadraturę z Jowiszem w Wodniku – niektóre znajomości będą miały tendencję do zakończeń, pojawią się problemy finansowe, przyjaciele znajdą się w trudnej sytuacji materialnej, co wpłynie na wzajemne relacje. 19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, niektóre Barany zaangażują się w działalność społeczną lub postanowią zmienić coś w grupie osób, z którymi łączy ich wspólnota zainteresowań. Ostatnia dekada miesiąca może mieć burzliwy przebieg, ponieważ Słońce w Wodniku znajdzie się najpierw w koniunkcji z Saturnem, następnie w kwadraturze do Urana a 28 stycznia, podczas pełni Księżyca w znaku Lwa, utworzy koniunkcję z Jowiszem – ograniczenia zewnętrzne wywołają sprzeciw, sytuacja materialna ulegnie radykalnej zmianie, ale ostatecznie pojawią się nieoczekiwane okoliczności, które pozwolą wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji.

Mars w waszym znaku przebywał będzie do 7 stycznia, wykorzystajcie ten czas na zakończenie ważnych spraw, wymagających siły i zaangażowania, bo gdy przesunie się do Byka, stracicie sporo zapału, a sytuacja zmusi was do skupienia energii na zabezpieczeniu stanu posiadania. Szczególnie między 18 a 24 stycznia nastąpią radykalne zmiany w podejściu do zarabiania pieniędzy, niektóre osoby dojdą do wniosku, że najwyższy czas przenieść interesy do internetu.

Wenus na początku stycznia przebywa w życzliwym znaku Strzelca, ułatwiając kontakty międzyludzkie, kiedy 8 stycznia zmieni znak i wkroczy do Koziorożca znajdzie się w trygonie z Marsem w Byku, co sprzyja miłości i namiętnym romansom, zachęca jednocześnie do zdobycia bogactwa. Między 12 a 14 stycznia trygon Wenus do Urana ułatwi zdobycie awansu lub nowej, lepiej płatnej pracy, natomiast osoby wolne mają szansę nawiązać niespodziewany romans z osobą, z którą do tej pory nawiązywały relację tylko zawodową.

Merkury na początku miesiąca sprawi, że myśleć będziecie głównie o karierze, ale kiedy 8 stycznia wkroczy do przyjaznego znaku Wodnika, staniecie się bardzo kreatywni, pomysłowi i skłonni do eksperymentów.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Barana

Słońce tranzytuje przyjazny znak Strzelca do 21 grudnia, napełniając was optymizmem i wzmacniając poczucie własnej wartości. Jest to znakomity czas, aby nauczyć się czegoś nowego lub kontynuować zgłębianie wybranej dziedziny wiedzy, zwłaszcza że przez większość czasu Słońcu będzie towarzyszył Merkury. Pierwszy tydzień miesiąca minie pracowicie i bez większych wstrząsów, natomiast od 7 do 11 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w Rybach sprawi, że łatwo was będzie oszukać. Pozostańcie ostrożni i unikajcie niepewnych interesów oraz samozwańczych guru, zwłaszcza że między 9 a 14 grudnia możecie być najbardziej aktywni i skłonni do ryzyka, ze względu na trygon, jaki Słońce utworzy z Marsem w waszym znaku.

14 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca w  Strzelcu, któremu towarzyszyć będą przyjazne aspekty pozostałych planet, bądźcie więc dobrej myśli, nawet jeśli niektóre sprawy, związane z wyznawanym światopoglądem, zaczną się komplikować. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Koziorożca, datę warto jednak zapamiętać z innego powodu, tego dnia bowiem dojdzie do koniunkcji Jowisza i Saturna na początku znaku Wodnika, a wydarzeniu temu towarzyszyć będzie kwadratura Marsa, władcy waszego znaku, do Plutona w Koziorożcu. Czekają was wielkie zmiany w przyjaźniach, w dodatku wywołane waszą postawą. Niektóre Barany postanowią wziąć udział w protestach, które będą miały ogromny wpływ na zmiany społeczne, ale konsekwencje waszej aktywności mogą być nieprzyjemne a nawet autodestrukcyjne, zachowajcie więc dystans do wydarzeń i zadbajcie o własne bezpieczeństwo. W Święta uda się odpocząć, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą dobre wiadomości, wpadniecie na nowe, odkrywcze pomysły, które pomogą pchnąć w przyszłości karierę do przodu i poprawić finanse. Sylwestra najchętniej spędzicie w niewielkim gronie, ale za to z dużą ilością używek, zapowiada się więc szałowo.

Mars przez cały miesiąc przebywa nadal w waszym znaku, aktywizując i zachęcając do działania, szczególnie między 9 a 16 grudnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach ze Słońcem i Merkurym, dużo będzie się w tych dniach działo, nie traćcie głowy, słuchajcie rozsądku. Do nieprzyjemnych sytuacji może dojść tuż przed Świętami, między 20 a 24 grudnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa z Plutonem – możecie natrafić na silny opór ze strony osób reprezentujących władzę, niechętnych urzędników a także przełożonych w pracy.

Do 15 grudnia Wenus przebywa w  Skorpionie, tworząc korzystne aspekty z Neptunem w Rybach, co sprzyja romantycznym, ale mocno ukrytym randkom. Tuż przed wyjściem ze znaku, podczas zaćmienia Słońca 14 grudnia, utworzy sekstyl z Jowiszem i Saturnem w Koziorożcu, w związkach na jaw mogą wyjść długo skrywane uczucia, co wywoła komplikacje, ale pozwoli działać jawnie. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku życzliwego Strzelca, w miłości uśmiechnie się do was szczęście, jedynie w czasie Sylwestra kwadratura Wenus do Neptuna trochę namiesza i pojawią się nieporozumienia – unikajcie flirtowania z innymi, żeby nie stracić zaufania partnera/ki.

Merkury cały czas towarzyszyć będzie Słońcu od 1 do 21 grudnia w znaku Strzelca a potem Koziorożca, warto wykorzystać jego wpływ szczególnie w dniach 19-20 grudnia, kiedy znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie wtedy jasno wyrazić swoje zdanie i zostaniecie wysłuchani.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy