Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Barana

Słońce do 19 stycznia przebywając w znaku ambitnego Koziorożca skupi waszą uwagę na karierze, obdarzając was energią, niezbędną aby utrzymać się na rynku pracy w trudnych czasach przemian, związanych z epidemią koronawirusa. Pierwszy tydzień miesiąca upłynie dosyć spokojnie i bez większych wstrząsów, ale może się okazać, że jest to cisza przed burzą. Nie pozwólcie, aby sekstyl Słońca do Neptuna między 7 a 9 stycznia uśpił waszą czujność. Zbierajcie ukryte informacje, słuchajcie intuicji, gdyż między 12 a 14 stycznia znajdziecie się pod mocnym wpływem nowiu Księżyca w znaku Koziorożca w koniunkcji z Plutonem. Jednocześnie Mars w Byku utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku – układ ten sygnalizuje zakończenie pewnego etapu zawodowego i rozpoczęcie całkiem nowej drogi, która wymaga głębokiej transformacji. Tylko od was zależy, czy zmieniające się okoliczności potraktujecie jako wyzwanie, skłaniające do rozwoju, czy też kurczowo trzymać się będziecie starego, co zakończy się prawdopodobnie porażką.

Jeszcze więcej zmian zapowiada układ planet między 18 a 24 stycznia, gdy Mars z Uranem w koniunkcji utworzą kwadraturę z Jowiszem w Wodniku – niektóre znajomości będą miały tendencję do zakończeń, pojawią się problemy finansowe, przyjaciele znajdą się w trudnej sytuacji materialnej, co wpłynie na wzajemne relacje. 19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, niektóre Barany zaangażują się w działalność społeczną lub postanowią zmienić coś w grupie osób, z którymi łączy ich wspólnota zainteresowań. Ostatnia dekada miesiąca może mieć burzliwy przebieg, ponieważ Słońce w Wodniku znajdzie się najpierw w koniunkcji z Saturnem, następnie w kwadraturze do Urana a 28 stycznia, podczas pełni Księżyca w znaku Lwa, utworzy koniunkcję z Jowiszem – ograniczenia zewnętrzne wywołają sprzeciw, sytuacja materialna ulegnie radykalnej zmianie, ale ostatecznie pojawią się nieoczekiwane okoliczności, które pozwolą wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji.

Mars w waszym znaku przebywał będzie do 7 stycznia, wykorzystajcie ten czas na zakończenie ważnych spraw, wymagających siły i zaangażowania, bo gdy przesunie się do Byka, stracicie sporo zapału, a sytuacja zmusi was do skupienia energii na zabezpieczeniu stanu posiadania. Szczególnie między 18 a 24 stycznia nastąpią radykalne zmiany w podejściu do zarabiania pieniędzy, niektóre osoby dojdą do wniosku, że najwyższy czas przenieść interesy do internetu.

Wenus na początku stycznia przebywa w życzliwym znaku Strzelca, ułatwiając kontakty międzyludzkie, kiedy 8 stycznia zmieni znak i wkroczy do Koziorożca znajdzie się w trygonie z Marsem w Byku, co sprzyja miłości i namiętnym romansom, zachęca jednocześnie do zdobycia bogactwa. Między 12 a 14 stycznia trygon Wenus do Urana ułatwi zdobycie awansu lub nowej, lepiej płatnej pracy, natomiast osoby wolne mają szansę nawiązać niespodziewany romans z osobą, z którą do tej pory nawiązywały relację tylko zawodową.

Merkury na początku miesiąca sprawi, że myśleć będziecie głównie o karierze, ale kiedy 8 stycznia wkroczy do przyjaznego znaku Wodnika, staniecie się bardzo kreatywni, pomysłowi i skłonni do eksperymentów.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Barana

Słońce tranzytuje przyjazny znak Strzelca do 21 grudnia, napełniając was optymizmem i wzmacniając poczucie własnej wartości. Jest to znakomity czas, aby nauczyć się czegoś nowego lub kontynuować zgłębianie wybranej dziedziny wiedzy, zwłaszcza że przez większość czasu Słońcu będzie towarzyszył Merkury. Pierwszy tydzień miesiąca minie pracowicie i bez większych wstrząsów, natomiast od 7 do 11 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w Rybach sprawi, że łatwo was będzie oszukać. Pozostańcie ostrożni i unikajcie niepewnych interesów oraz samozwańczych guru, zwłaszcza że między 9 a 14 grudnia możecie być najbardziej aktywni i skłonni do ryzyka, ze względu na trygon, jaki Słońce utworzy z Marsem w waszym znaku.

14 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca w  Strzelcu, któremu towarzyszyć będą przyjazne aspekty pozostałych planet, bądźcie więc dobrej myśli, nawet jeśli niektóre sprawy, związane z wyznawanym światopoglądem, zaczną się komplikować. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Koziorożca, datę warto jednak zapamiętać z innego powodu, tego dnia bowiem dojdzie do koniunkcji Jowisza i Saturna na początku znaku Wodnika, a wydarzeniu temu towarzyszyć będzie kwadratura Marsa, władcy waszego znaku, do Plutona w Koziorożcu. Czekają was wielkie zmiany w przyjaźniach, w dodatku wywołane waszą postawą. Niektóre Barany postanowią wziąć udział w protestach, które będą miały ogromny wpływ na zmiany społeczne, ale konsekwencje waszej aktywności mogą być nieprzyjemne a nawet autodestrukcyjne, zachowajcie więc dystans do wydarzeń i zadbajcie o własne bezpieczeństwo. W Święta uda się odpocząć, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą dobre wiadomości, wpadniecie na nowe, odkrywcze pomysły, które pomogą pchnąć w przyszłości karierę do przodu i poprawić finanse. Sylwestra najchętniej spędzicie w niewielkim gronie, ale za to z dużą ilością używek, zapowiada się więc szałowo.

Mars przez cały miesiąc przebywa nadal w waszym znaku, aktywizując i zachęcając do działania, szczególnie między 9 a 16 grudnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach ze Słońcem i Merkurym, dużo będzie się w tych dniach działo, nie traćcie głowy, słuchajcie rozsądku. Do nieprzyjemnych sytuacji może dojść tuż przed Świętami, między 20 a 24 grudnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa z Plutonem – możecie natrafić na silny opór ze strony osób reprezentujących władzę, niechętnych urzędników a także przełożonych w pracy.

Do 15 grudnia Wenus przebywa w  Skorpionie, tworząc korzystne aspekty z Neptunem w Rybach, co sprzyja romantycznym, ale mocno ukrytym randkom. Tuż przed wyjściem ze znaku, podczas zaćmienia Słońca 14 grudnia, utworzy sekstyl z Jowiszem i Saturnem w Koziorożcu, w związkach na jaw mogą wyjść długo skrywane uczucia, co wywoła komplikacje, ale pozwoli działać jawnie. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku życzliwego Strzelca, w miłości uśmiechnie się do was szczęście, jedynie w czasie Sylwestra kwadratura Wenus do Neptuna trochę namiesza i pojawią się nieporozumienia – unikajcie flirtowania z innymi, żeby nie stracić zaufania partnera/ki.

Merkury cały czas towarzyszyć będzie Słońcu od 1 do 21 grudnia w znaku Strzelca a potem Koziorożca, warto wykorzystać jego wpływ szczególnie w dniach 19-20 grudnia, kiedy znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie wtedy jasno wyrazić swoje zdanie i zostaniecie wysłuchani.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Barana

Słońce w znaku Skorpiona skupi waszą uwagę na sprawach ostatecznych, związanych z przemijaniem, przypomni też o ważnych inwestycjach oraz o konieczności zabezpieczenia wspólnych finansów na nadchodzącą przyszłość. Między 8 a 12 listopada trygon Słońca do Neptuna będzie sprzyjać twórcom, osobom religijnym, medytującym lub zaangażowanym w działalność charytatywną, pozostałe Barany poczują się odizolowane – jedni z powodu walki z chorobą, inni usiłując jej uniknąć, ogólnie jednak nawiązanie kontaktu z samym sobą wyjdzie wam na dobre.

Między 12 a 17 listopada Słońce w sekstylu do Jowisza i Plutona zapali zielone światło dla spraw zawodowych, niektóre osoby nawet czeka awans, pomimo występujących wszędzie trudności, trzeba się jednak będzie wykazać zdecydowaniem a nawet pewnego rodzaju bezkompromisowością. Sekstyl Słońca do Saturna między 17 a 21 listopada ugruntuje wprowadzone zmiany zarówno w sprawach zawodowych, jak rodzinnych. 21 listopada Słońce wkroczy do życzliwego i optymistycznego znaku Strzelca i wszystko zobaczycie w jaśniejszych barwach.

Mars w waszym znaku jeszcze do 14 listopada się cofa, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku, możecie jednak wykorzystać jego energię w sposób pozytywny, starając się uporządkować sprawy z przeszłości i pozbyć się wszystkiego, co utrudnia działanie. Po 14 listopada, kiedy Mars ruszy do przodu, nabierzecie wiatru w żagle, ponieważ nadejdzie czas na właściwe działanie i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

4 listopada Merkury w przeciwległej Wadze zmieni bieg na prosty, ale od 1 do 8 listopada pozostaniecie pod wpływem kwadratury, jaką utworzy z surowym i wymagającym Saturnem, kontakty międzyludzkie więc, nawet z partnerami osobistymi lub biznesowymi, trzeba będzie ograniczyć w tym czasie do niezbędnego minimum. 10 listopada Merkury wkroczy ponownie do Skorpiona, myśli zaczną krążyć wokół zagrożeń, związanych z rozwijającą się epidemią, zwłaszcza w kontekście posiadanych zasobów finansowych. Między 15 a 19 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku i okaże się nagle, że trzeba zmienić sposób zarobkowania lub inwestowania, jeśli zamierzacie sprostać wyzwaniom chwili. Na znakomite pomysły w tej dziedzinie możecie liczyć między 22 a 30 listopada, kiedy Merkury utworzy szereg korzystnych aspektów – najpierw z Neptunem w Rybach a następnie z planetami w Koziorożcu, trzeba się będzie wykazać odwagą, ale tej akurat Baranom nie brakuje.

Wenus w przeciwległym znaku Wagi do 21 listopada przypomni wam o potrzebie miłości, podkreśli też znaczenie partnerstwa, szczególnie w odniesieniu do spraw zasadniczych i fundamentalnych. Zwłaszcza między 7 a 11 listopada okaże się to istotne, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Wenus, uzmysłowicie sobie różnice w obowiązkach i podejściu do życia, trzeba się opowiedzieć po stronie tego, co łączy obie płcie a nie dzieli.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się z przytupem, pełnią Księżyca w waszym znaku, w połączeniu z napiętą kwadraturą Marsa (również w waszym znaku) do Saturna w Koziorożcu – pośpiech pod żadnym pozorem nie jest wskazany, szczególnie jeśli towarzyszą mu emocje. Możecie mieć tendencje do stawiania spraw na ostrzu noża i angażowania się w konflikty i ataki personalne. Wasze działanie napotka zdecydowany opór, uzewnętrzni się to głównie w sprawach zawodowych, trudno wam będzie dojść do porozumienia z ludźmi, którym się nie śpieszy, lubią natomiast zrobić wszystko wolno, ale dokładnie.

Słońce do 23 października przebywa w przeciwległym znaku Wagi, podkreślając znaczenie związków zarówno osobistych, jak i biznesowych, to czas na wchodzenie w różnego rodzaju relacje, umowy i zobowiązania, sprawy partnera okażą się ważniejsze od waszych, co będzie dla niektórych Baranów trudne do zaakceptowania. Między 10 a 15 października Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza i w opozycji do Marsa, staniecie się w tym czasie szalenie ambitni, gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu i walczyć jak lew o swoje przekonania, co nie każdemu się spodoba.

Między 13 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty najpierw z Plutonem, następnie Saturnem w Koziorożcu, co zapowiada trudności w porozumieniu z partnerami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi lub biznesowymi, ponieważ staną się uparci i nieprzejednani w swoich ambicjach i dążeniach. Ogólnie do 23 października będziecie się czuć jak wojownicy, zmuszeni do walki o sprawy, które już wydały się wam załatwione, tymczasem powróciły jak bumerang i nie pozwalają odetchnąć. 21 października Lilith opuści wasz znak, co odczujecie jako prawdziwą ulgę, 23 października natomiast  Słońce wkroczy do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na wszelkiego rodzaju rozliczeniach, zarówno finansowych, jak i życiowych. Okazja ku temu pojawi się już w ostatnich dniach miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z Uranem w znaku Byka.

Mars w waszym znaku cały czas porusza się biegiem wstecznym, zmuszając do introspekcji oraz zrewidowania wszystkich istotnych dla was poczynań. Macie szansę w tym miesiącu zmienić swoje nastawienie do wielu zadań. Ważne jednak, abyście przy tym nie robili krzywdy samym sobie, działając w pośpiechu lub na oślep, zwłaszcza na początku października, podczas kwadratury Marsa do Saturna, oraz między 5 a 13 października, podczas napiętego aspektu Marsa z Plutonem – takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, jeśli nie opanujecie nagromadzonych emocji.

Nie będzie to raczej miesiąc przyjazny dla amorów, ponieważ Wenus od 2 do 28 października przebywa w znaku Panny, kierując uczucia na sprawy zdrowia i relacje z podwładnymi oraz wykonawcami zleceń. Ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus zawita do przeciwległego znaku Wagi, zwrócą uwagę na niewykorzystane szanse w dziedzinie miłości i otworzą drzwi do poprawy relacji.

Merkury do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, kierując myśli na sprawy rozliczeń zarówno duchowych, jak i finansowych, jednak 15 października zmienia bieg na wsteczny i niektóre pomysły trzeba będzie zrewidować

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Barana

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie, nuda wam nie grozi. Do 22 września Słońce w znaku pracowitej Panny nie pozwoli odpocząć, skupiając uwagę na szczegółach, które musicie koniecznie poprawić, dlatego dobrze, abyście zawczasu utworzyli sobie hierarchę ważności wykonywanych czynności. Również ochrona zdrowia pojawi się w centrum waszych zainteresowań. Najważniejsze decyzje starajcie się podejmować do 5 września, dopóki również Merkury przebywa w Pannie, bo jest on w tym znaku szczególnie silny.

2 września dojdzie do pełni w Rybach, jednocześnie Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, możecie więc zupełnie nagle otrzymać propozycję dodatkowej pracy lub wasze konto zasili nieoczekiwana premia.

Między 6 a 18 września możecie liczyć na nagromadzenie zadań do wykonania, ale kariera ruszy gwałtownie do przodu, dzięki dobroczynnym aspektom Słońca do Jowisza i Plutona w Koziorożcu.

17 września dojdzie do nowiu w znaku Panny w trygonie do Saturna, co zapowiada początek długotrwałej zawodowej współpracy, osoby poszukujące nowej pracy mogą ją właśnie wtedy znaleźć.

22 września Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą umowy i negocjacje, a energię skierujecie przede wszystkim na sprawy partnerskie.

Mars w waszym znaku do 10 września biegnie ruchem prostym, potem zacznie się cofać, ponownie do ruchu prostego powróci dopiero 14 listopada, przyjdzie wam się więc jeszcze dwa razy zmierzyć z wyzwaniami i ograniczeniami, jakie spotkały was w ciągu ostatniego miesiąca. Do konfliktów z osobami najbliższymi, głównie dotyczącymi finansów, może dojść w pierwszym tygodniu września, kiedy znajdziecie się pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do Wenus, single natomiast przeżyją w tym czasie ekscytujący romans, pełen namiętności i niespodziewanych zbiegów okoliczności.

Ostatnie dni miesiąca przyniosą ograniczenia, wynikające z napiętej kwadratury Marsa w waszym znaku do Saturna w Koziorożcu, trzeba będzie powrócić do nierozwiązanych problemów zawodowych i zmierzyć się z różnymi trudnościami, to czas na wyciągnięcie wniosków z przeszłości i znalezienie innej drogi na rozwiązywanie problemów, niż upór i brak elastyczności.

Merkury w przeciwległym znaku Wagi między 5 a 27 września skłoni do rozmów, ustaleń i negocjacji, to dobry moment na podpisywanie ważnych umów i poszerzenie kręgu znajomych, na życzliwość otoczenia możecie liczyć szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy Merkury utworzy korzystny sekstyl z Wenus. Do trudnych rozmów i nerwowych sytuacji może natomiast dojść między 16 a 24 września, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z planetami w Koziorożcu, spokój trudno wam będzie zachować zwłaszcza między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Barana

Słońce do 22 sierpnia przebywa w przyjaznym znaku Lwa, koncentrując waszą uwagę na tym co przyjemne, nie zabraknie więc wam energii, entuzjazmu, a tym bardziej chęci do zabawy. To znakomity okres w roku, kiedy warto więcej czasu spędzić z dziećmi, a jeśli ich nie posiadacie, możecie się skupić na rozwoju zainteresowań lub znalezieniu sprawiającego radość hobby. Już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana przyniesie moc inspiracji i worek pomysłów – starajcie się jednak nie zepsuć czegoś przez nadmierny pośpiech.

Po 5 sierpnia, kiedy Wenus wkroczy do znaku Raka, w którym czuje się czuje bardzo dobrze, chętniej spędzicie czas z najbliższymi, a dom wyda się wam najlepszym azylem i ucieczką od nadmiernie obciążających spraw zawodowych. Od 7 sierpnia, kiedy Merkury zagości w znaku Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, staniecie się bardziej mobilni, chętni do podróżowania, a także skłonni do rozrywek – krótko mówiąc to najlepszy moment na udane wakacje. Osoby pozostające na posterunku w pracy staną się mocno kreatywne, prostą drogą zmierzając do sukcesu.

Mars w waszym znaku przebywa przez cały miesiąc, wzbudzając potrzebę ruchu, aktywności i pokonywania przeszkód. W pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do Jowisza, wasza kariera ruszy do przodu, trzeba będzie wprowadzić poprawki do niektórych projektów, co wzbudzi emocje, ale wyjdzie wam na dobre. Szczególną ostrożność zachowajcie między 8 a 18 sierpnia, kiedy Mars w waszym znaku najpierw utworzy koniunkcję z Lilith, a następnie trygon ze Słońcem i napiętą kwadraturę z potężnym Plutonem w Koziorożcu – będziecie co prawda dysponować siłą zdolną przenosić góry, ale źle ukierunkowana plutoniczna energia może wyrządzić wiele krzywdy wam samym lub otoczeniu. Jeśli natomiast potrzebujecie pokonać trudności lub przekroczyć granice własnych osiągnięć, to nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, czego pragniecie. Dla sportowców to czas wielkich osiągnięć, pozostałe osoby powinny unikać nadmiernych wysiłków. Ostatnia dekada sierpnia przyniesie kwadraturę Marsa do Saturna – zamiast walić „głową w mur”, usiłując osiągnąć to, czego się nie da, horoskop radzi odpuścić i skierować energię na pomoc osobom starszym, które nie dają sobie same rady.

20 sierpnia Merkury wkroczy do znaku Panny, dwa dni później dołączy do niego Słońce, nadejdzie czas, w którym trzeba zaplanować przyszłe działania i poświęcić energię sprawom papierkowym, różnym poprawkom i pracom zleconym, które może nie są zbyt przyjemne, ale pomagają uporządkować rzeczywistość.

Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Barana

Słońce do 22 lipca przemierza znak Raka, skupiając uwagę na sprawach domu, rodziny i ojczyzny. Przez cały miesiąc będziecie dysponować dużą ilością energii i motywacją do działania, ponieważ w waszym znaku przebywa jego władca Mars, który pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 7 stycznia przyszłego roku. To wyjątkowa sytuacja, która pozwoli wam przeprowadzić życiowe zmiany, wymaga jednak samodyscypliny, bo łatwo może przekształcić się w skłonność do awanturowania się i osiągania celu w wyniku stosowania siły i przymusu. Okazja do przeprowadzenia rewolucji w finansach nadarzy się już na początku miesiąca, kiedy Słońce w koniunkcji z Merkurym utworzą korzystny aspekt z Uranem w Byku.

Do 12 lipca unikajcie podróżowania i podejmowania ważnych, życiowych decyzji, ponieważ w tym czasie Merkury w Raku biegnie ruchem wstecznym i w wyniku zmiennych emocji możecie pogubić się i wyciągać błędne wnioski.

Pierwszy tydzień lipca minie pod wpływem koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść zawodowe sukcesy, pod warunkiem, że pójdziecie na kompromis i poddacie się woli osób, dysponujących władzą. 3 lipca Saturn wycofa się do znaku Koziorożca, którym włada i pozostanie tam do 17 grudnia, powrócą więc zawodowe ograniczenia i długotrwałe projekty, które trzeba będzie poprawiać do końca września tego roku.

Przez cały miesiąc Wenus przemierza przyjazny znak Bliźniąt, nie zabraknie więc miłości, spotkań i randek, trudno wam jednak będzie spełnić wszystkie pragnienia i aspiracje, zarówno miłosne, jak i finansowe. Nie martwcie się jednak, waleczny Mars będzie was prowadził i zapewni silną motywację do działania, aby pokonać wszelkie ograniczenia.

Panujcie nad emocjami szczególnie w okolicach pełni Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca oraz w czasie kwadratury Merkurego do Marsa między 6 a 12 lipca oraz 26-30 lipca, bo możecie powiedzieć o jedno słowo za dużo.

Druga dekada lipca okaże się dobra dla wakacyjnych planów, trygon Słońca do Neptuna oraz opozycja Słońca do Jowisza sprzyjają odpoczynkowi, przyda się złapanie dystansu do rzeczywistości.

22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do przyjaznego znaku Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim kreatywność i dobra zabawa, a także kontakt z dziećmi. Ostatni tydzień lipca jest również wskazany dla wakacyjnego odpoczynku, ale nie nastawiajcie się na dalekie, zagraniczne podróże, ponieważ Jowisz w opozycji do Saturna ograniczy możliwości w tej dziedzinie, warto więc wybrać się na urlop w ramach polskich granic. Barany, które postanowią w tym czasie pozostać w pracy, również nie będą narzekać, bo otrzymają szansę na awans.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Barana

Słońce do 20 czerwca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, wasza uwaga skoncentruje się więc na sprawach związanych z przekazem informacji w każdej formie oraz na szeroko pojętej komunikacji. W tym miesiącu pozostańcie szczególnie uważni, aby nie stać się swoimi największymi wrogami. Mars, władający waszym znakiem, do 28 czerwca przebywa w Rybach, chęci i działanie mogą więc zostać zdominowane przez błędną motywację, nieprzewidziane okoliczności oraz niewłaściwą ocenę sytuacji, na przeszkodzie do osiągnięcia celów staną też skutki epidemii koronawirusa.

Szczególnie obfitująca w ważne wydarzenia okaże się pierwsza dekada miesiąca – między 2 a 7 czerwca najpierw Wenus wejdzie w koniunkcję ze Słońcem i obie planety utworzą napiętą kwadraturę z Marsem, potem 5/6 czerwca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca. Z jednej strony może to sprzyjać sprawom finansowym, z drugiej niewskazane jest w tym czasie inicjowanie podróży międzynarodowych, nawet jeśli zostaną otwarte granice, pojawią się nieporozumienia w związkach, zwłaszcza na tle pieniędzy, które nie dotrą na czas lub nie będą mogły zostać zwrócone. Oczekiwania wobec partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, okażą się nadmierne i nieadekwatne do ich możliwości, powinniście trochę spuścić z tonu i wykazać się większą wyrozumiałością, ponieważ naciski przyniosą odwrotny skutek. Sekstyl Merkurego w Raku do Urana w Byku pozwoli uzupełnić finanse, wykorzystując zasoby zgromadzone w rodzinie oraz w nieruchomościach.

Między 8 a 15 czerwca Słońce znajdzie się w kwadraturze, natomiast Mars w koniunkcji z mglistym Neptunem – epidemia koronawirusa może objawić swoje drugie oblicze lub jej skutki wpłyną na pogorszenie sytuacji gospodarczej, w każdym razie odczujecie to jako niepewność i zagrożenie swojej wolności i niezależności. Między 16 a 22 czerwca Mars ustawi się w sekstylu do Jowisza i Plutona, praca pójdzie jak po maśle, macie szansę osiągnąć wielki sukces, pod warunkiem, ze wykażecie się zdecydowaniem i odwagą.

18 czerwca Merkury w Raku zmieni bieg na wsteczny, a następnego dnia tuż przed północą Słońce wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na potrzebach rodziny.

21 czerwca dojdzie do nowiu oraz zaćmienia Słońca, dobrze się zastanówcie zanim podejmiecie życiowe decyzje, szczególnie związane z rodziną, ponieważ ani zaćmienie, ani cofający się Merkury, nie służą gwałtownym zmianom. Warto natomiast w ostatniej dekadzie miesiąca przemyśleć priorytety i system wartości, do czego skłoni druga w tym roku ścisła koniunkcja Jowisza z Plutonem, to jest czas na wprowadzenie poprawek, aby uniknąć błędów w przyszłości. 28 czerwca Mars wkroczy do waszego znaku, zachęcając do intensywnego działania.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Barana

Słońce do 20 maja przebywa w Byku, skupiając waszą uwagę na finansach. Trudna sytuacja, wywołana pandemią koronawirusa, nie jest w stanie was pokonać, rozbudza tylko wojownika, którego macie w sobie.

Do 13 maja Mars w znaku Wodnika zachęci do zwiększenia aktywności, niektóre osoby jeszcze bardziej zaangażują się w działalność społeczną, inne zaczną robić coś dla przyjaciół, a nawet dla obcych, potrzebujących praktycznej porady lub pomocy. Najbardziej przedsiębiorcze Barany przystosują swoją działalność do internetu lub rozpoczną całkiem nowy rozdział zawodowej aktywności.

Po 13 maja, kiedy Mars zmieni znak i wkroczy do Ryb, poczujecie się trochę bardziej zagubieni, bo trudno będzie zobaczyć wroga, nie będziecie wiedzieli z kim i o co należy walczyć, a to wzbudzi frustrację.

Merkury w Byku przebywa do 11 maja, tworząc korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem w Koziorożcu, nie zabraknie wam więc pomysłów jak poprawić finanse i wyjść na prostą, jednak kwadratura Wenus do Neptuna, pod wpływem której pozostaniemy wyjątkowo długo, bo do 25 maja, ostrzega, że zarobki uzależnione będą od sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie – aspekt uściśli się dwukrotnie w tym miesiącu, najpierw między 3 a 5 maja, a następnie (kiedy od 14 maja Wenus wejdzie w bieg wsteczny) od 19 do 22 maja.

Między 12 a 15 maja aż trzy planety zmienią bieg na wsteczny – Saturn, Wenus i Jowisz – należy się więc spodziewać zmian i wycofania na jakiś czas niektórych ograniczeń, jak również finansowych i organizacyjnych trudności, niektóre osoby będą mogły powrócić do poprzedniej aktywności.

W drugiej dekadzie maja Słońce w Byku utworzy trygony do Jowisza i Plutona, uda się więc uzyskać dofinansowanie, zwrot poniesionych kosztów lub po prostu zarobić więcej, niż się spodziewaliście.

20 maja Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej mobilni, prawdopodobnie zwiększy się możliwość przemieszczania, a nawet podróżowania, co zapowiada nów Księżyca w znaku Bliźniąt. Trygon Słońca do Saturna między 20 a 24 maja wpłynie pozytywnie na sprawy zawodowe, urzędnicy będą wam przychylni, jednocześnie w tym samym czasie Merkury i Wenus w koniunkcji utworzą napięty aspekt z Neptunem, co zaburzy przepływ informacji, szczególnie związanych z podróżami, finansami oraz rozwojem koronawirusa. Ostatnie dni miesiąca będą należeć do szczególnie aktywnych i trochę nerwowych, ze względu na zbliżającą się kwadraturę Słońca z Marsem.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Barana

Słońce do 19 kwietnia przebywa w waszym znaku, zapewniając dopływ energii i dobre samopoczucie. Wenus 3 kwietnia opuści Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, ułatwiając komunikację przez internet, zachęcając do kontaktu z dobrą literaturą i sztuką – przymusowy pobyt w domu wzbudzi w was zainteresowanie kulturą oferowaną przez współczesne media.

Mars, władca waszego znaku, od początku miesiąca przebywa w Wodniku, aktywizując działalność społeczną i skłaniając do zaangażowania się w problemy, przed jakimi stanęli ludzie należący do kręgu osób podzielających wasze zainteresowania. Wiele Baranów uzna, że warto włączyć się w walkę o wspólne dobro, szczególnie w obliczu wyzwań, jakie stawia przed wszystkimi światowa pandemia koronawirusa. Na początku miesiąca Mars znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w Wodniku, pobudzając potrzebę zmiany wszystkiego, co się zużyło lub zestarzało – dotyczy to nie tylko przedmiotów, ale również pojęć, przekonań, niektórych przyjacielskich relacji.

W pierwszej dekadzie miesiąca Jowisz pozostanie w ścisłej koniunkcji z Plutonem, co niestety może wywołać spotęgowanie lęków związanych z sytuacją zawodową zależną od rozwoju epidemii. Między 5 a 10 kwietnia kwadratura Marsa w Wodniku do Urana w Byku sprawi, że zaczniecie dążyć do konfrontacji z osobami mającymi wpływ na waszą sytuację finansową, będziecie też skłonni do podejmowania zdecydowanych działań, które radykalnie zmienią stan posiadania. Emocje podkręci pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Wagi, do której dojdzie 8 kwietnia, pozostańcie więc czujni i nie wylewajcie dziecka z kąpielą. 11 kwietnia do waszego znaku wkroczy Merkury i od razu utworzy sekstyl z Saturnem, pozwoli zapanować nad chaosem i uporządkuje priorytety.

Święta Wielkiej Nocy upłyną w niewielkim gronie bliskich osób przy rozmowach na poważne tematy, nie dyskutujcie tylko o polityce, bo trudno wam będzie dojść do porozumienia. Między 12 a 17 kwietnia wpływ na was wywrze kwadratura Słońca do Plutona i Jowisza, okaże się, że siłą niczego nie da się załatwić, na sprawiedliwość niestety, reprezentowaną przez Jowisza w bardzo niekorzystnej pozycji, też nie bardzo można liczyć – jedyna nadzieja w Merkurym, który w tym czasie utworzy sekstyle z Saturnem i Wenus, czyli trzeba się dogadać, korzystajcie mądrze z rozumu, panujcie nad emocjami.

19 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Byka, kierując uwagę na finanse – kwadratura Słońca z Saturnem ostrzega, że trzeba będzie ograniczyć wydatki, szczególnie ostrożni pozostańcie miedzy 24 a 28 kwietnia, kiedy Słońce utworzy koniunkcję z nieprzewidywalnym Uranem, a Merkury kwadraturę z Jowiszem – każda ekstrawagancja i niepotrzebny wydatek odbije się dotkliwie na stanie posiadania. Podróże w ostatnim tygodniu kwietnia ze wszech miar są niewskazane.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>