Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Barana

Słońce w waszym znaku pozostanie do 19 kwietnia, napełniając energią i optymizmem, nic nie zepsuje wam nastroju, nawet pandemia koronawirusa. Złapiecie wiatr w żagle i wraz z wiosną ruszycie na podbój świata. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprawi, że poczujecie się ograniczeni w świętowaniu Wielkanocy, ale wcale wam to nie przeszkodzi w podtrzymaniu ważnych relacji rodzinnych, zawodowych oraz przyjacielskich. Najbardziej aktywna okaże się druga dekada kwietnia, kiedy pozytywne aspekty z Jowiszem utworzy zarówno Słońce w waszym znaku, jak i Mars, przebywający w wygadanych Bliźniętach. Powiedzie się działalność międzynarodowa a także związana z nauczaniem i zdobywaniem kwalifikacji.

To idealny moment na zmianę podejścia do zatrudnienia. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 12 kwietnia, wyznaczy początek kolejnego etapu lub nowej drogi w życiu, warto inwestować w siebie i swój rozwój, bo okaże się to pod każdym względem opłacalne. Aspekty planet między 14 a 19 kwietnia – kwadratura Słońca z potężnym Plutonem w połączeniu z sekstylem, jaki Słońce utworzy z dobrotliwym Jowiszem – podpowiadają, że aby skorzystać z pojawiającej się na horyzoncie szansy, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę, nie zabraknie wam jednak odwagi i zdecydowania. Kiedy 19 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Byka, skupicie uwagę na zabezpieczeniu finansowym, liczcie się jednak z rewolucją w tej dziedzinie, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem –  pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji z tym związanych.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje przyjazny znak Bliźniąt, sprzyjając aktywności w dziedzinie komunikacji. W kwietniu warto informować innych o swej działalności, prowadzić szeroko zakrojoną akcję promocyjną i marketingową. Ostrożność zachowajcie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury Marsa z Neptunem, dbajcie o zdrowie, uważajcie na konkurencję i ukrytych wrogów. Mars w trygonie do Jowisza między 14 a 19 kwietnia zaowocuje zdobyciem nowych kwalifikacji, pozwoli zdobyć uznanie. Po 23 kwietnia, kiedy Mars wkroczy do znaku Raka, całą aktywność i energię skierujecie na sprawy rodzinne.

Merkury do waszego znaku wkroczy 4 kwietnia i pozostanie w nim do 19 kwietnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie na rozpoczęcie ważnych przedsięwzięć, zwłaszcza że między 9 a 19 kwietnia planeta ta utworzy korzystne aspekty najpierw ze stabilizującym Saturnem a następnie z aktywizującym Marsem i przynoszącym szczęśliwe okazje Jowiszem – jest to idealny moment na podejmowanie życiowych decyzji, możecie rozpocząć działalność gospodarczą, zakładać strony internetowe, inicjować projekty. Podjęcie decyzji okaże się istotne między 17 a 19 kwietnia, podczas kwadratury Merkurego z Plutonem – kiedy 19 kwietnia Merkury w waszym znaku znajdzie się „w sercu” Słońca, będziecie dysponowali odpowiednią ilością informacji, aby zmierzyć się z każdym wyzwaniem. Między 22 a 26 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus i Uranem w znaku Byka w kwadraturze do Saturna w Wodniku zapowiada rewolucję w finansach, liczcie się z radykalnymi zmianami, trzeba będzie szybko decydować, aby nie stracić, a zyskać na konieczności transformacji.

Wenus w waszym znaku pozostanie do 14 kwietnia, przynosząc korzyści w miłości, czeka was wiele randek i okazji do nawiązania ciekawych znajomości, będziecie cieszyć się powodzeniem i uznaniem. W drugiej połowie miesiąca Wenus w znaku Byka poprawi sytuację finansową, jedynie między 22 a 26 kwietnia zachowajcie ostrożność w transakcjach, bo kwadratura Wenus z Saturnem i koniunkcja z Uranem w Byku może przynieść straty lub chwilową utratę płynności finansowej.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Barana

Słońce do 20 marca przebywa w znaku tajemniczych Ryb, co zwykle jest dla was osłabiające, wskazany jest więc w tym czasie odpoczynek, izolacja oraz stosowanie medytacji jako formy regeneracji sił, aby nabrać odporności na stresy. Dni między 9 a 15 marca, gdy Słońce i Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem w Rybach, a 13 marca dojdzie dodatkowo do nowiu Księżyca w tym znaku, okażą się korzystne dla rozwoju duchowego, warto w tym czasie brać udział w warsztatach, medytacjach, wspólnych modlitwach oraz innych formach doświadczeń duchowych i metafizycznych. Osoby zakochane mają szansę przeżyć najbardziej romantyczne chwile, nie jest to jednak jeszcze moment na oświadczyny i wyznawanie skrywanych uczuć, poczekajcie z tym do  czasu, aż zarówno Słońce, jak i Wenus, przejdą do waszego znaku. Jest to natomiast właściwy czas na twórczość artystyczną, szczególnie w zaciszu własnych pracowni. Osoby pracujące w ochronie zdrowia oraz miejscach izolacji otrzymają szansę na rozwój swego potencjału.

Między 15 a 20 marca natomiast Słońce w sekstylu do Plutona pomoże pozbyć się z życia wszystkiego, co utrudnia rozwój, w pracy pojawią się wyzwania, którym uda się sprostać, chociaż wymagać będą większego niż zwykle zaangażowania. 20 marca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania, następnego dnia za Słońcem podąży Wenus i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji. 28 marca dojdzie do pełni Księżyca przeciwległym znaku Wagi, poczujecie się kochani i pożądani, z łatwością zdobędziecie każde serce, możecie w tym czasie wyznać miłość wybranej osobie i uzyskać wzajemność. W ostatnich dniach marca Słońce w sekstylu do Saturna pozwoli umocnić wieloletnią przyjaźń, zobaczycie wyraźnie, na kim możecie polegać w chwilach próby.

Władca waszego znaku, Mars, opuści 4 marca znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, staniecie się więc bardziej mobilni, ruchliwi i wygadani, aktywność skierujecie na środki przekazu takie jak portale społecznościowe, staniecie się bardziej oczytani i komunikatywni. Najbardziej skuteczni okażecie się między 20 a 24 marca, gdy Mars znajdzie się w trygonie z ambitnym Saturnem, to dobry moment na prace, których efekty mogą być długoterminowe.

Merkury do 16 marca przebywa w przyjaznym znaku Wodnika, w którym jest mocny, warto więc ten czas wykorzystać na podejmowanie ważnych decyzji, zwłaszcza takich, które mają wpływ na waszych przyjaciół oraz osoby podzielające wasze zainteresowania i pasje. 5 marca dojdzie do koniunkcji Merkurego z Jowiszem w Wodniku, dni między 3 a 7 marca okażą się więc wyjątkowo szczęśliwe dla planów wakacyjnych, podróży oraz zdobywania i dzielenia się wiedzą. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w Rybach, wasze myślenie może nie być już tak spójne, zwłaszcza między 21 a 25 marca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem i w kwadraturze z Marsem. W wyniku tego układu zbytni pośpiech może zepsuć pojawiającą się okazję do wykazania się pomysłowością.

Wenus do 21 marca przebywa w znaku Ryb, wzbudzając głębokie, skrywane uczucia. W pierwszym tygodniu marca, gdy znajdzie się w sekstylu z Uranem, możecie otrzymać nieoczekiwanie prezent lub wasze konto zasilą dodatkowe środki. Od 16 do 20 marca sekstyl Wenus do Plutona wzbudzi skrywaną namiętność, nieco was rozkojarzając, ale jak tylko 21 marca Wenus wkroczy do waszego znaku, staniecie się panami i paniami sytuacji i z łatwością zdobędziecie to, na czym wam zależy.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Barana

Słońce do 18 lutego przebywa w przyjaznym znaku Wodnika, nie zabraknie wam więc energii i chęci do zabawy, życie towarzyskie nabierze blasku, zwłaszcza że w znaku tym przebywa wiele innych planet, w tym Jowisz, Saturn, Merkury oraz powabna Wenus. Ożywi się również działalność społeczna, zaangażujecie się w rewolucyjne przemiany, których nie brak w dzisiejszych czasach. Znaczących światowych i krajowych wydarzeń spodziewajcie się szczególnie między 12 a 24 lutego, podczas kwadratury Saturna z Uranem, kiedy dojdzie do załamania struktur i trzeba się będzie przyzwyczaić do nowych zasad, co wpłynie na naturę waszych przyjaźni i odbije się na finansach. Niektóre Barany zmienią środowisko, zakończą wieloletnie znajomości, otworzą się na całkiem nowe przyjaźnie. Zmieni się sposób zarabiania pieniędzy, w niektórych przypadkach okaże się, że czas się przebranżowić, zmienić zawód lub firmę, nie warto trzymać się tego, co stare, bo już nie powróci, sytuacja zmierza do rewolucyjnych przemian, do których trzeba się przystosować.

11 lutego nów Księżyca w Wodniku, któremu towarzyszy koniunkcja Wenus z Jowiszem oraz kwadratura Merkurego z Marsem, sprzyja przeprowadzeniu odważnych i oryginalnych przedsięwzięć, warto przemyśleć swoje cele i priorytety oraz powrócić do porzuconych pomysłów, unikajcie jednak podejmowania nagłych nieprzemyślanych decyzji przynajmniej do 21 lutego, dopóki Merkury porusza się biegiem wstecznym. 18 lutego Słońce opuści życzliwego Wodnika i wkroczy do Ryb, skłaniając do odpoczynku i wycofania się z nadmiernej aktywności. 27 lutego natomiast pełnia Księżyca w znaku pracowitej Panny, w połączeniu z pozytywnymi aspektami z Uranem i Węzłami Księżycowymi, otworzy przed wami drzwi do nowej kariery, niektóre Barany przeniosą na stałe biznes do internetu.

Mars nadal przebywa w znaku powolnego Byka, co spowalnia aktywność, ograniczając ją do walki o przetrwanie lub zdobycze materialne, ale między 10 a 16 lutego, kiedy utworzy sekstyl z Neptunem, zachęci was do uruchomienia rezerw, tak energetycznych, jak i finansowych. Między 17 a 22 lutego Mars znajdzie się w kwadraturze do Wenus, skutecznie więc zawalczycie o nowe opłacalne znajomości i przyjaźnie. Między 22 a 27 lutego trygon Marsa do Plutona pomoże odzyskać to, co straciliście w okresie nasilenia pandemii lub skłoni do bezwzględnej walki o utracone wpływy.

Merkury w życzliwym Wodniku cofa się od 1 do 21 lutego, unikajcie w tym czasie zakupu sprzętu elektronicznego i starajcie się ważne decyzje odłożyć na późniejszy termin. Do waszego życia mogą powrócić starzy przyjaciele, z którymi przestaliście utrzymywać kontakt, szczególnie między 12 a 14 lutego. Od 21 lutego, kiedy Merkury ruszy do przodu, możecie być pewni swoich decyzji.

Wenus do 25 lutego przebywa w towarzyskim i zbuntowanym Wodniku, zanim zagości w Rybach – miłości więc szukajcie w stowarzyszeniach, grupach wsparcia oraz wśród przyjaciół. Między 4 a 9 lutego Wenus w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do Urana zapowiada trudności finansowe i rozczarowanie wobec niektórych znajomych, ale za to od 9 do 14 lutego, w czasie koniunkcji z Jowiszem i Merkurym, pozwoli poznać osoby prominentne, które udzielą wam wsparcia w trudnych chwilach.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Barana

Słońce do 19 stycznia przebywając w znaku ambitnego Koziorożca skupi waszą uwagę na karierze, obdarzając was energią, niezbędną aby utrzymać się na rynku pracy w trudnych czasach przemian, związanych z epidemią koronawirusa. Pierwszy tydzień miesiąca upłynie dosyć spokojnie i bez większych wstrząsów, ale może się okazać, że jest to cisza przed burzą. Nie pozwólcie, aby sekstyl Słońca do Neptuna między 7 a 9 stycznia uśpił waszą czujność. Zbierajcie ukryte informacje, słuchajcie intuicji, gdyż między 12 a 14 stycznia znajdziecie się pod mocnym wpływem nowiu Księżyca w znaku Koziorożca w koniunkcji z Plutonem. Jednocześnie Mars w Byku utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku – układ ten sygnalizuje zakończenie pewnego etapu zawodowego i rozpoczęcie całkiem nowej drogi, która wymaga głębokiej transformacji. Tylko od was zależy, czy zmieniające się okoliczności potraktujecie jako wyzwanie, skłaniające do rozwoju, czy też kurczowo trzymać się będziecie starego, co zakończy się prawdopodobnie porażką.

Jeszcze więcej zmian zapowiada układ planet między 18 a 24 stycznia, gdy Mars z Uranem w koniunkcji utworzą kwadraturę z Jowiszem w Wodniku – niektóre znajomości będą miały tendencję do zakończeń, pojawią się problemy finansowe, przyjaciele znajdą się w trudnej sytuacji materialnej, co wpłynie na wzajemne relacje. 19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, niektóre Barany zaangażują się w działalność społeczną lub postanowią zmienić coś w grupie osób, z którymi łączy ich wspólnota zainteresowań. Ostatnia dekada miesiąca może mieć burzliwy przebieg, ponieważ Słońce w Wodniku znajdzie się najpierw w koniunkcji z Saturnem, następnie w kwadraturze do Urana a 28 stycznia, podczas pełni Księżyca w znaku Lwa, utworzy koniunkcję z Jowiszem – ograniczenia zewnętrzne wywołają sprzeciw, sytuacja materialna ulegnie radykalnej zmianie, ale ostatecznie pojawią się nieoczekiwane okoliczności, które pozwolą wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji.

Mars w waszym znaku przebywał będzie do 7 stycznia, wykorzystajcie ten czas na zakończenie ważnych spraw, wymagających siły i zaangażowania, bo gdy przesunie się do Byka, stracicie sporo zapału, a sytuacja zmusi was do skupienia energii na zabezpieczeniu stanu posiadania. Szczególnie między 18 a 24 stycznia nastąpią radykalne zmiany w podejściu do zarabiania pieniędzy, niektóre osoby dojdą do wniosku, że najwyższy czas przenieść interesy do internetu.

Wenus na początku stycznia przebywa w życzliwym znaku Strzelca, ułatwiając kontakty międzyludzkie, kiedy 8 stycznia zmieni znak i wkroczy do Koziorożca znajdzie się w trygonie z Marsem w Byku, co sprzyja miłości i namiętnym romansom, zachęca jednocześnie do zdobycia bogactwa. Między 12 a 14 stycznia trygon Wenus do Urana ułatwi zdobycie awansu lub nowej, lepiej płatnej pracy, natomiast osoby wolne mają szansę nawiązać niespodziewany romans z osobą, z którą do tej pory nawiązywały relację tylko zawodową.

Merkury na początku miesiąca sprawi, że myśleć będziecie głównie o karierze, ale kiedy 8 stycznia wkroczy do przyjaznego znaku Wodnika, staniecie się bardzo kreatywni, pomysłowi i skłonni do eksperymentów.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Barana

Słońce tranzytuje przyjazny znak Strzelca do 21 grudnia, napełniając was optymizmem i wzmacniając poczucie własnej wartości. Jest to znakomity czas, aby nauczyć się czegoś nowego lub kontynuować zgłębianie wybranej dziedziny wiedzy, zwłaszcza że przez większość czasu Słońcu będzie towarzyszył Merkury. Pierwszy tydzień miesiąca minie pracowicie i bez większych wstrząsów, natomiast od 7 do 11 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w Rybach sprawi, że łatwo was będzie oszukać. Pozostańcie ostrożni i unikajcie niepewnych interesów oraz samozwańczych guru, zwłaszcza że między 9 a 14 grudnia możecie być najbardziej aktywni i skłonni do ryzyka, ze względu na trygon, jaki Słońce utworzy z Marsem w waszym znaku.

14 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca w  Strzelcu, któremu towarzyszyć będą przyjazne aspekty pozostałych planet, bądźcie więc dobrej myśli, nawet jeśli niektóre sprawy, związane z wyznawanym światopoglądem, zaczną się komplikować. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Koziorożca, datę warto jednak zapamiętać z innego powodu, tego dnia bowiem dojdzie do koniunkcji Jowisza i Saturna na początku znaku Wodnika, a wydarzeniu temu towarzyszyć będzie kwadratura Marsa, władcy waszego znaku, do Plutona w Koziorożcu. Czekają was wielkie zmiany w przyjaźniach, w dodatku wywołane waszą postawą. Niektóre Barany postanowią wziąć udział w protestach, które będą miały ogromny wpływ na zmiany społeczne, ale konsekwencje waszej aktywności mogą być nieprzyjemne a nawet autodestrukcyjne, zachowajcie więc dystans do wydarzeń i zadbajcie o własne bezpieczeństwo. W Święta uda się odpocząć, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą dobre wiadomości, wpadniecie na nowe, odkrywcze pomysły, które pomogą pchnąć w przyszłości karierę do przodu i poprawić finanse. Sylwestra najchętniej spędzicie w niewielkim gronie, ale za to z dużą ilością używek, zapowiada się więc szałowo.

Mars przez cały miesiąc przebywa nadal w waszym znaku, aktywizując i zachęcając do działania, szczególnie między 9 a 16 grudnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach ze Słońcem i Merkurym, dużo będzie się w tych dniach działo, nie traćcie głowy, słuchajcie rozsądku. Do nieprzyjemnych sytuacji może dojść tuż przed Świętami, między 20 a 24 grudnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa z Plutonem – możecie natrafić na silny opór ze strony osób reprezentujących władzę, niechętnych urzędników a także przełożonych w pracy.

Do 15 grudnia Wenus przebywa w  Skorpionie, tworząc korzystne aspekty z Neptunem w Rybach, co sprzyja romantycznym, ale mocno ukrytym randkom. Tuż przed wyjściem ze znaku, podczas zaćmienia Słońca 14 grudnia, utworzy sekstyl z Jowiszem i Saturnem w Koziorożcu, w związkach na jaw mogą wyjść długo skrywane uczucia, co wywoła komplikacje, ale pozwoli działać jawnie. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku życzliwego Strzelca, w miłości uśmiechnie się do was szczęście, jedynie w czasie Sylwestra kwadratura Wenus do Neptuna trochę namiesza i pojawią się nieporozumienia – unikajcie flirtowania z innymi, żeby nie stracić zaufania partnera/ki.

Merkury cały czas towarzyszyć będzie Słońcu od 1 do 21 grudnia w znaku Strzelca a potem Koziorożca, warto wykorzystać jego wpływ szczególnie w dniach 19-20 grudnia, kiedy znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie wtedy jasno wyrazić swoje zdanie i zostaniecie wysłuchani.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Barana

Słońce w znaku Skorpiona skupi waszą uwagę na sprawach ostatecznych, związanych z przemijaniem, przypomni też o ważnych inwestycjach oraz o konieczności zabezpieczenia wspólnych finansów na nadchodzącą przyszłość. Między 8 a 12 listopada trygon Słońca do Neptuna będzie sprzyjać twórcom, osobom religijnym, medytującym lub zaangażowanym w działalność charytatywną, pozostałe Barany poczują się odizolowane – jedni z powodu walki z chorobą, inni usiłując jej uniknąć, ogólnie jednak nawiązanie kontaktu z samym sobą wyjdzie wam na dobre.

Między 12 a 17 listopada Słońce w sekstylu do Jowisza i Plutona zapali zielone światło dla spraw zawodowych, niektóre osoby nawet czeka awans, pomimo występujących wszędzie trudności, trzeba się jednak będzie wykazać zdecydowaniem a nawet pewnego rodzaju bezkompromisowością. Sekstyl Słońca do Saturna między 17 a 21 listopada ugruntuje wprowadzone zmiany zarówno w sprawach zawodowych, jak rodzinnych. 21 listopada Słońce wkroczy do życzliwego i optymistycznego znaku Strzelca i wszystko zobaczycie w jaśniejszych barwach.

Mars w waszym znaku jeszcze do 14 listopada się cofa, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku, możecie jednak wykorzystać jego energię w sposób pozytywny, starając się uporządkować sprawy z przeszłości i pozbyć się wszystkiego, co utrudnia działanie. Po 14 listopada, kiedy Mars ruszy do przodu, nabierzecie wiatru w żagle, ponieważ nadejdzie czas na właściwe działanie i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

4 listopada Merkury w przeciwległej Wadze zmieni bieg na prosty, ale od 1 do 8 listopada pozostaniecie pod wpływem kwadratury, jaką utworzy z surowym i wymagającym Saturnem, kontakty międzyludzkie więc, nawet z partnerami osobistymi lub biznesowymi, trzeba będzie ograniczyć w tym czasie do niezbędnego minimum. 10 listopada Merkury wkroczy ponownie do Skorpiona, myśli zaczną krążyć wokół zagrożeń, związanych z rozwijającą się epidemią, zwłaszcza w kontekście posiadanych zasobów finansowych. Między 15 a 19 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana w Byku i okaże się nagle, że trzeba zmienić sposób zarobkowania lub inwestowania, jeśli zamierzacie sprostać wyzwaniom chwili. Na znakomite pomysły w tej dziedzinie możecie liczyć między 22 a 30 listopada, kiedy Merkury utworzy szereg korzystnych aspektów – najpierw z Neptunem w Rybach a następnie z planetami w Koziorożcu, trzeba się będzie wykazać odwagą, ale tej akurat Baranom nie brakuje.

Wenus w przeciwległym znaku Wagi do 21 listopada przypomni wam o potrzebie miłości, podkreśli też znaczenie partnerstwa, szczególnie w odniesieniu do spraw zasadniczych i fundamentalnych. Zwłaszcza między 7 a 11 listopada okaże się to istotne, kiedy Mars znajdzie się w opozycji do Wenus, uzmysłowicie sobie różnice w obowiązkach i podejściu do życia, trzeba się opowiedzieć po stronie tego, co łączy obie płcie a nie dzieli.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się z przytupem, pełnią Księżyca w waszym znaku, w połączeniu z napiętą kwadraturą Marsa (również w waszym znaku) do Saturna w Koziorożcu – pośpiech pod żadnym pozorem nie jest wskazany, szczególnie jeśli towarzyszą mu emocje. Możecie mieć tendencje do stawiania spraw na ostrzu noża i angażowania się w konflikty i ataki personalne. Wasze działanie napotka zdecydowany opór, uzewnętrzni się to głównie w sprawach zawodowych, trudno wam będzie dojść do porozumienia z ludźmi, którym się nie śpieszy, lubią natomiast zrobić wszystko wolno, ale dokładnie.

Słońce do 23 października przebywa w przeciwległym znaku Wagi, podkreślając znaczenie związków zarówno osobistych, jak i biznesowych, to czas na wchodzenie w różnego rodzaju relacje, umowy i zobowiązania, sprawy partnera okażą się ważniejsze od waszych, co będzie dla niektórych Baranów trudne do zaakceptowania. Między 10 a 15 października Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza i w opozycji do Marsa, staniecie się w tym czasie szalenie ambitni, gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu i walczyć jak lew o swoje przekonania, co nie każdemu się spodoba.

Między 13 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty najpierw z Plutonem, następnie Saturnem w Koziorożcu, co zapowiada trudności w porozumieniu z partnerami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi lub biznesowymi, ponieważ staną się uparci i nieprzejednani w swoich ambicjach i dążeniach. Ogólnie do 23 października będziecie się czuć jak wojownicy, zmuszeni do walki o sprawy, które już wydały się wam załatwione, tymczasem powróciły jak bumerang i nie pozwalają odetchnąć. 21 października Lilith opuści wasz znak, co odczujecie jako prawdziwą ulgę, 23 października natomiast  Słońce wkroczy do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na wszelkiego rodzaju rozliczeniach, zarówno finansowych, jak i życiowych. Okazja ku temu pojawi się już w ostatnich dniach miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z Uranem w znaku Byka.

Mars w waszym znaku cały czas porusza się biegiem wstecznym, zmuszając do introspekcji oraz zrewidowania wszystkich istotnych dla was poczynań. Macie szansę w tym miesiącu zmienić swoje nastawienie do wielu zadań. Ważne jednak, abyście przy tym nie robili krzywdy samym sobie, działając w pośpiechu lub na oślep, zwłaszcza na początku października, podczas kwadratury Marsa do Saturna, oraz między 5 a 13 października, podczas napiętego aspektu Marsa z Plutonem – takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, jeśli nie opanujecie nagromadzonych emocji.

Nie będzie to raczej miesiąc przyjazny dla amorów, ponieważ Wenus od 2 do 28 października przebywa w znaku Panny, kierując uczucia na sprawy zdrowia i relacje z podwładnymi oraz wykonawcami zleceń. Ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus zawita do przeciwległego znaku Wagi, zwrócą uwagę na niewykorzystane szanse w dziedzinie miłości i otworzą drzwi do poprawy relacji.

Merkury do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, kierując myśli na sprawy rozliczeń zarówno duchowych, jak i finansowych, jednak 15 października zmienia bieg na wsteczny i niektóre pomysły trzeba będzie zrewidować

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Barana

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie, nuda wam nie grozi. Do 22 września Słońce w znaku pracowitej Panny nie pozwoli odpocząć, skupiając uwagę na szczegółach, które musicie koniecznie poprawić, dlatego dobrze, abyście zawczasu utworzyli sobie hierarchę ważności wykonywanych czynności. Również ochrona zdrowia pojawi się w centrum waszych zainteresowań. Najważniejsze decyzje starajcie się podejmować do 5 września, dopóki również Merkury przebywa w Pannie, bo jest on w tym znaku szczególnie silny.

2 września dojdzie do pełni w Rybach, jednocześnie Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, możecie więc zupełnie nagle otrzymać propozycję dodatkowej pracy lub wasze konto zasili nieoczekiwana premia.

Między 6 a 18 września możecie liczyć na nagromadzenie zadań do wykonania, ale kariera ruszy gwałtownie do przodu, dzięki dobroczynnym aspektom Słońca do Jowisza i Plutona w Koziorożcu.

17 września dojdzie do nowiu w znaku Panny w trygonie do Saturna, co zapowiada początek długotrwałej zawodowej współpracy, osoby poszukujące nowej pracy mogą ją właśnie wtedy znaleźć.

22 września Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą umowy i negocjacje, a energię skierujecie przede wszystkim na sprawy partnerskie.

Mars w waszym znaku do 10 września biegnie ruchem prostym, potem zacznie się cofać, ponownie do ruchu prostego powróci dopiero 14 listopada, przyjdzie wam się więc jeszcze dwa razy zmierzyć z wyzwaniami i ograniczeniami, jakie spotkały was w ciągu ostatniego miesiąca. Do konfliktów z osobami najbliższymi, głównie dotyczącymi finansów, może dojść w pierwszym tygodniu września, kiedy znajdziecie się pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do Wenus, single natomiast przeżyją w tym czasie ekscytujący romans, pełen namiętności i niespodziewanych zbiegów okoliczności.

Ostatnie dni miesiąca przyniosą ograniczenia, wynikające z napiętej kwadratury Marsa w waszym znaku do Saturna w Koziorożcu, trzeba będzie powrócić do nierozwiązanych problemów zawodowych i zmierzyć się z różnymi trudnościami, to czas na wyciągnięcie wniosków z przeszłości i znalezienie innej drogi na rozwiązywanie problemów, niż upór i brak elastyczności.

Merkury w przeciwległym znaku Wagi między 5 a 27 września skłoni do rozmów, ustaleń i negocjacji, to dobry moment na podpisywanie ważnych umów i poszerzenie kręgu znajomych, na życzliwość otoczenia możecie liczyć szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy Merkury utworzy korzystny sekstyl z Wenus. Do trudnych rozmów i nerwowych sytuacji może natomiast dojść między 16 a 24 września, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z planetami w Koziorożcu, spokój trudno wam będzie zachować zwłaszcza między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Barana

Słońce do 22 sierpnia przebywa w przyjaznym znaku Lwa, koncentrując waszą uwagę na tym co przyjemne, nie zabraknie więc wam energii, entuzjazmu, a tym bardziej chęci do zabawy. To znakomity okres w roku, kiedy warto więcej czasu spędzić z dziećmi, a jeśli ich nie posiadacie, możecie się skupić na rozwoju zainteresowań lub znalezieniu sprawiającego radość hobby. Już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana przyniesie moc inspiracji i worek pomysłów – starajcie się jednak nie zepsuć czegoś przez nadmierny pośpiech.

Po 5 sierpnia, kiedy Wenus wkroczy do znaku Raka, w którym czuje się czuje bardzo dobrze, chętniej spędzicie czas z najbliższymi, a dom wyda się wam najlepszym azylem i ucieczką od nadmiernie obciążających spraw zawodowych. Od 7 sierpnia, kiedy Merkury zagości w znaku Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, staniecie się bardziej mobilni, chętni do podróżowania, a także skłonni do rozrywek – krótko mówiąc to najlepszy moment na udane wakacje. Osoby pozostające na posterunku w pracy staną się mocno kreatywne, prostą drogą zmierzając do sukcesu.

Mars w waszym znaku przebywa przez cały miesiąc, wzbudzając potrzebę ruchu, aktywności i pokonywania przeszkód. W pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do Jowisza, wasza kariera ruszy do przodu, trzeba będzie wprowadzić poprawki do niektórych projektów, co wzbudzi emocje, ale wyjdzie wam na dobre. Szczególną ostrożność zachowajcie między 8 a 18 sierpnia, kiedy Mars w waszym znaku najpierw utworzy koniunkcję z Lilith, a następnie trygon ze Słońcem i napiętą kwadraturę z potężnym Plutonem w Koziorożcu – będziecie co prawda dysponować siłą zdolną przenosić góry, ale źle ukierunkowana plutoniczna energia może wyrządzić wiele krzywdy wam samym lub otoczeniu. Jeśli natomiast potrzebujecie pokonać trudności lub przekroczyć granice własnych osiągnięć, to nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, czego pragniecie. Dla sportowców to czas wielkich osiągnięć, pozostałe osoby powinny unikać nadmiernych wysiłków. Ostatnia dekada sierpnia przyniesie kwadraturę Marsa do Saturna – zamiast walić „głową w mur”, usiłując osiągnąć to, czego się nie da, horoskop radzi odpuścić i skierować energię na pomoc osobom starszym, które nie dają sobie same rady.

20 sierpnia Merkury wkroczy do znaku Panny, dwa dni później dołączy do niego Słońce, nadejdzie czas, w którym trzeba zaplanować przyszłe działania i poświęcić energię sprawom papierkowym, różnym poprawkom i pracom zleconym, które może nie są zbyt przyjemne, ale pomagają uporządkować rzeczywistość.

Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Barana

Słońce do 22 lipca przemierza znak Raka, skupiając uwagę na sprawach domu, rodziny i ojczyzny. Przez cały miesiąc będziecie dysponować dużą ilością energii i motywacją do działania, ponieważ w waszym znaku przebywa jego władca Mars, który pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 7 stycznia przyszłego roku. To wyjątkowa sytuacja, która pozwoli wam przeprowadzić życiowe zmiany, wymaga jednak samodyscypliny, bo łatwo może przekształcić się w skłonność do awanturowania się i osiągania celu w wyniku stosowania siły i przymusu. Okazja do przeprowadzenia rewolucji w finansach nadarzy się już na początku miesiąca, kiedy Słońce w koniunkcji z Merkurym utworzą korzystny aspekt z Uranem w Byku.

Do 12 lipca unikajcie podróżowania i podejmowania ważnych, życiowych decyzji, ponieważ w tym czasie Merkury w Raku biegnie ruchem wstecznym i w wyniku zmiennych emocji możecie pogubić się i wyciągać błędne wnioski.

Pierwszy tydzień lipca minie pod wpływem koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść zawodowe sukcesy, pod warunkiem, że pójdziecie na kompromis i poddacie się woli osób, dysponujących władzą. 3 lipca Saturn wycofa się do znaku Koziorożca, którym włada i pozostanie tam do 17 grudnia, powrócą więc zawodowe ograniczenia i długotrwałe projekty, które trzeba będzie poprawiać do końca września tego roku.

Przez cały miesiąc Wenus przemierza przyjazny znak Bliźniąt, nie zabraknie więc miłości, spotkań i randek, trudno wam jednak będzie spełnić wszystkie pragnienia i aspiracje, zarówno miłosne, jak i finansowe. Nie martwcie się jednak, waleczny Mars będzie was prowadził i zapewni silną motywację do działania, aby pokonać wszelkie ograniczenia.

Panujcie nad emocjami szczególnie w okolicach pełni Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca oraz w czasie kwadratury Merkurego do Marsa między 6 a 12 lipca oraz 26-30 lipca, bo możecie powiedzieć o jedno słowo za dużo.

Druga dekada lipca okaże się dobra dla wakacyjnych planów, trygon Słońca do Neptuna oraz opozycja Słońca do Jowisza sprzyjają odpoczynkowi, przyda się złapanie dystansu do rzeczywistości.

22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do przyjaznego znaku Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim kreatywność i dobra zabawa, a także kontakt z dziećmi. Ostatni tydzień lipca jest również wskazany dla wakacyjnego odpoczynku, ale nie nastawiajcie się na dalekie, zagraniczne podróże, ponieważ Jowisz w opozycji do Saturna ograniczy możliwości w tej dziedzinie, warto więc wybrać się na urlop w ramach polskich granic. Barany, które postanowią w tym czasie pozostać w pracy, również nie będą narzekać, bo otrzymają szansę na awans.
Moja i Twoja astrologia