Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się z przytupem, pełnią Księżyca w waszym znaku, w połączeniu z napiętą kwadraturą Marsa (również w waszym znaku) do Saturna w Koziorożcu – pośpiech pod żadnym pozorem nie jest wskazany, szczególnie jeśli towarzyszą mu emocje. Możecie mieć tendencje do stawiania spraw na ostrzu noża i angażowania się w konflikty i ataki personalne. Wasze działanie napotka zdecydowany opór, uzewnętrzni się to głównie w sprawach zawodowych, trudno wam będzie dojść do porozumienia z ludźmi, którym się nie śpieszy, lubią natomiast zrobić wszystko wolno, ale dokładnie.

Słońce do 23 października przebywa w przeciwległym znaku Wagi, podkreślając znaczenie związków zarówno osobistych, jak i biznesowych, to czas na wchodzenie w różnego rodzaju relacje, umowy i zobowiązania, sprawy partnera okażą się ważniejsze od waszych, co będzie dla niektórych Baranów trudne do zaakceptowania. Między 10 a 15 października Słońce znajdzie się w kwadraturze do Jowisza i w opozycji do Marsa, staniecie się w tym czasie szalenie ambitni, gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu i walczyć jak lew o swoje przekonania, co nie każdemu się spodoba.

Między 13 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty najpierw z Plutonem, następnie Saturnem w Koziorożcu, co zapowiada trudności w porozumieniu z partnerami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi lub biznesowymi, ponieważ staną się uparci i nieprzejednani w swoich ambicjach i dążeniach. Ogólnie do 23 października będziecie się czuć jak wojownicy, zmuszeni do walki o sprawy, które już wydały się wam załatwione, tymczasem powróciły jak bumerang i nie pozwalają odetchnąć. 21 października Lilith opuści wasz znak, co odczujecie jako prawdziwą ulgę, 23 października natomiast  Słońce wkroczy do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na wszelkiego rodzaju rozliczeniach, zarówno finansowych, jak i życiowych. Okazja ku temu pojawi się już w ostatnich dniach miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w koniunkcji z Uranem w znaku Byka.

Mars w waszym znaku cały czas porusza się biegiem wstecznym, zmuszając do introspekcji oraz zrewidowania wszystkich istotnych dla was poczynań. Macie szansę w tym miesiącu zmienić swoje nastawienie do wielu zadań. Ważne jednak, abyście przy tym nie robili krzywdy samym sobie, działając w pośpiechu lub na oślep, zwłaszcza na początku października, podczas kwadratury Marsa do Saturna, oraz między 5 a 13 października, podczas napiętego aspektu Marsa z Plutonem – takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, jeśli nie opanujecie nagromadzonych emocji.

Nie będzie to raczej miesiąc przyjazny dla amorów, ponieważ Wenus od 2 do 28 października przebywa w znaku Panny, kierując uczucia na sprawy zdrowia i relacje z podwładnymi oraz wykonawcami zleceń. Ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus zawita do przeciwległego znaku Wagi, zwrócą uwagę na niewykorzystane szanse w dziedzinie miłości i otworzą drzwi do poprawy relacji.

Merkury do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, kierując myśli na sprawy rozliczeń zarówno duchowych, jak i finansowych, jednak 15 października zmienia bieg na wsteczny i niektóre pomysły trzeba będzie zrewidować

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Barana

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie, nuda wam nie grozi. Do 22 września Słońce w znaku pracowitej Panny nie pozwoli odpocząć, skupiając uwagę na szczegółach, które musicie koniecznie poprawić, dlatego dobrze, abyście zawczasu utworzyli sobie hierarchę ważności wykonywanych czynności. Również ochrona zdrowia pojawi się w centrum waszych zainteresowań. Najważniejsze decyzje starajcie się podejmować do 5 września, dopóki również Merkury przebywa w Pannie, bo jest on w tym znaku szczególnie silny.

2 września dojdzie do pełni w Rybach, jednocześnie Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, możecie więc zupełnie nagle otrzymać propozycję dodatkowej pracy lub wasze konto zasili nieoczekiwana premia.

Między 6 a 18 września możecie liczyć na nagromadzenie zadań do wykonania, ale kariera ruszy gwałtownie do przodu, dzięki dobroczynnym aspektom Słońca do Jowisza i Plutona w Koziorożcu.

17 września dojdzie do nowiu w znaku Panny w trygonie do Saturna, co zapowiada początek długotrwałej zawodowej współpracy, osoby poszukujące nowej pracy mogą ją właśnie wtedy znaleźć.

22 września Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległej Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą umowy i negocjacje, a energię skierujecie przede wszystkim na sprawy partnerskie.

Mars w waszym znaku do 10 września biegnie ruchem prostym, potem zacznie się cofać, ponownie do ruchu prostego powróci dopiero 14 listopada, przyjdzie wam się więc jeszcze dwa razy zmierzyć z wyzwaniami i ograniczeniami, jakie spotkały was w ciągu ostatniego miesiąca. Do konfliktów z osobami najbliższymi, głównie dotyczącymi finansów, może dojść w pierwszym tygodniu września, kiedy znajdziecie się pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do Wenus, single natomiast przeżyją w tym czasie ekscytujący romans, pełen namiętności i niespodziewanych zbiegów okoliczności.

Ostatnie dni miesiąca przyniosą ograniczenia, wynikające z napiętej kwadratury Marsa w waszym znaku do Saturna w Koziorożcu, trzeba będzie powrócić do nierozwiązanych problemów zawodowych i zmierzyć się z różnymi trudnościami, to czas na wyciągnięcie wniosków z przeszłości i znalezienie innej drogi na rozwiązywanie problemów, niż upór i brak elastyczności.

Merkury w przeciwległym znaku Wagi między 5 a 27 września skłoni do rozmów, ustaleń i negocjacji, to dobry moment na podpisywanie ważnych umów i poszerzenie kręgu znajomych, na życzliwość otoczenia możecie liczyć szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca, kiedy Merkury utworzy korzystny sekstyl z Wenus. Do trudnych rozmów i nerwowych sytuacji może natomiast dojść między 16 a 24 września, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z planetami w Koziorożcu, spokój trudno wam będzie zachować zwłaszcza między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Barana

Słońce do 22 sierpnia przebywa w przyjaznym znaku Lwa, koncentrując waszą uwagę na tym co przyjemne, nie zabraknie więc wam energii, entuzjazmu, a tym bardziej chęci do zabawy. To znakomity okres w roku, kiedy warto więcej czasu spędzić z dziećmi, a jeśli ich nie posiadacie, możecie się skupić na rozwoju zainteresowań lub znalezieniu sprawiającego radość hobby. Już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana przyniesie moc inspiracji i worek pomysłów – starajcie się jednak nie zepsuć czegoś przez nadmierny pośpiech.

Po 5 sierpnia, kiedy Wenus wkroczy do znaku Raka, w którym czuje się czuje bardzo dobrze, chętniej spędzicie czas z najbliższymi, a dom wyda się wam najlepszym azylem i ucieczką od nadmiernie obciążających spraw zawodowych. Od 7 sierpnia, kiedy Merkury zagości w znaku Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, staniecie się bardziej mobilni, chętni do podróżowania, a także skłonni do rozrywek – krótko mówiąc to najlepszy moment na udane wakacje. Osoby pozostające na posterunku w pracy staną się mocno kreatywne, prostą drogą zmierzając do sukcesu.

Mars w waszym znaku przebywa przez cały miesiąc, wzbudzając potrzebę ruchu, aktywności i pokonywania przeszkód. W pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do Jowisza, wasza kariera ruszy do przodu, trzeba będzie wprowadzić poprawki do niektórych projektów, co wzbudzi emocje, ale wyjdzie wam na dobre. Szczególną ostrożność zachowajcie między 8 a 18 sierpnia, kiedy Mars w waszym znaku najpierw utworzy koniunkcję z Lilith, a następnie trygon ze Słońcem i napiętą kwadraturę z potężnym Plutonem w Koziorożcu – będziecie co prawda dysponować siłą zdolną przenosić góry, ale źle ukierunkowana plutoniczna energia może wyrządzić wiele krzywdy wam samym lub otoczeniu. Jeśli natomiast potrzebujecie pokonać trudności lub przekroczyć granice własnych osiągnięć, to nic was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, czego pragniecie. Dla sportowców to czas wielkich osiągnięć, pozostałe osoby powinny unikać nadmiernych wysiłków. Ostatnia dekada sierpnia przyniesie kwadraturę Marsa do Saturna – zamiast walić „głową w mur”, usiłując osiągnąć to, czego się nie da, horoskop radzi odpuścić i skierować energię na pomoc osobom starszym, które nie dają sobie same rady.

20 sierpnia Merkury wkroczy do znaku Panny, dwa dni później dołączy do niego Słońce, nadejdzie czas, w którym trzeba zaplanować przyszłe działania i poświęcić energię sprawom papierkowym, różnym poprawkom i pracom zleconym, które może nie są zbyt przyjemne, ale pomagają uporządkować rzeczywistość.

Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Barana

Słońce do 22 lipca przemierza znak Raka, skupiając uwagę na sprawach domu, rodziny i ojczyzny. Przez cały miesiąc będziecie dysponować dużą ilością energii i motywacją do działania, ponieważ w waszym znaku przebywa jego władca Mars, który pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 7 stycznia przyszłego roku. To wyjątkowa sytuacja, która pozwoli wam przeprowadzić życiowe zmiany, wymaga jednak samodyscypliny, bo łatwo może przekształcić się w skłonność do awanturowania się i osiągania celu w wyniku stosowania siły i przymusu. Okazja do przeprowadzenia rewolucji w finansach nadarzy się już na początku miesiąca, kiedy Słońce w koniunkcji z Merkurym utworzą korzystny aspekt z Uranem w Byku.

Do 12 lipca unikajcie podróżowania i podejmowania ważnych, życiowych decyzji, ponieważ w tym czasie Merkury w Raku biegnie ruchem wstecznym i w wyniku zmiennych emocji możecie pogubić się i wyciągać błędne wnioski.

Pierwszy tydzień lipca minie pod wpływem koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść zawodowe sukcesy, pod warunkiem, że pójdziecie na kompromis i poddacie się woli osób, dysponujących władzą. 3 lipca Saturn wycofa się do znaku Koziorożca, którym włada i pozostanie tam do 17 grudnia, powrócą więc zawodowe ograniczenia i długotrwałe projekty, które trzeba będzie poprawiać do końca września tego roku.

Przez cały miesiąc Wenus przemierza przyjazny znak Bliźniąt, nie zabraknie więc miłości, spotkań i randek, trudno wam jednak będzie spełnić wszystkie pragnienia i aspiracje, zarówno miłosne, jak i finansowe. Nie martwcie się jednak, waleczny Mars będzie was prowadził i zapewni silną motywację do działania, aby pokonać wszelkie ograniczenia.

Panujcie nad emocjami szczególnie w okolicach pełni Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca oraz w czasie kwadratury Merkurego do Marsa między 6 a 12 lipca oraz 26-30 lipca, bo możecie powiedzieć o jedno słowo za dużo.

Druga dekada lipca okaże się dobra dla wakacyjnych planów, trygon Słońca do Neptuna oraz opozycja Słońca do Jowisza sprzyjają odpoczynkowi, przyda się złapanie dystansu do rzeczywistości.

22 lipca Słońce opuści Raka i wkroczy do przyjaznego znaku Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie przede wszystkim kreatywność i dobra zabawa, a także kontakt z dziećmi. Ostatni tydzień lipca jest również wskazany dla wakacyjnego odpoczynku, ale nie nastawiajcie się na dalekie, zagraniczne podróże, ponieważ Jowisz w opozycji do Saturna ograniczy możliwości w tej dziedzinie, warto więc wybrać się na urlop w ramach polskich granic. Barany, które postanowią w tym czasie pozostać w pracy, również nie będą narzekać, bo otrzymają szansę na awans.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Barana

Słońce do 20 czerwca tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, wasza uwaga skoncentruje się więc na sprawach związanych z przekazem informacji w każdej formie oraz na szeroko pojętej komunikacji. W tym miesiącu pozostańcie szczególnie uważni, aby nie stać się swoimi największymi wrogami. Mars, władający waszym znakiem, do 28 czerwca przebywa w Rybach, chęci i działanie mogą więc zostać zdominowane przez błędną motywację, nieprzewidziane okoliczności oraz niewłaściwą ocenę sytuacji, na przeszkodzie do osiągnięcia celów staną też skutki epidemii koronawirusa.

Szczególnie obfitująca w ważne wydarzenia okaże się pierwsza dekada miesiąca – między 2 a 7 czerwca najpierw Wenus wejdzie w koniunkcję ze Słońcem i obie planety utworzą napiętą kwadraturę z Marsem, potem 5/6 czerwca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca. Z jednej strony może to sprzyjać sprawom finansowym, z drugiej niewskazane jest w tym czasie inicjowanie podróży międzynarodowych, nawet jeśli zostaną otwarte granice, pojawią się nieporozumienia w związkach, zwłaszcza na tle pieniędzy, które nie dotrą na czas lub nie będą mogły zostać zwrócone. Oczekiwania wobec partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, okażą się nadmierne i nieadekwatne do ich możliwości, powinniście trochę spuścić z tonu i wykazać się większą wyrozumiałością, ponieważ naciski przyniosą odwrotny skutek. Sekstyl Merkurego w Raku do Urana w Byku pozwoli uzupełnić finanse, wykorzystując zasoby zgromadzone w rodzinie oraz w nieruchomościach.

Między 8 a 15 czerwca Słońce znajdzie się w kwadraturze, natomiast Mars w koniunkcji z mglistym Neptunem – epidemia koronawirusa może objawić swoje drugie oblicze lub jej skutki wpłyną na pogorszenie sytuacji gospodarczej, w każdym razie odczujecie to jako niepewność i zagrożenie swojej wolności i niezależności. Między 16 a 22 czerwca Mars ustawi się w sekstylu do Jowisza i Plutona, praca pójdzie jak po maśle, macie szansę osiągnąć wielki sukces, pod warunkiem, ze wykażecie się zdecydowaniem i odwagą.

18 czerwca Merkury w Raku zmieni bieg na wsteczny, a następnego dnia tuż przed północą Słońce wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na potrzebach rodziny.

21 czerwca dojdzie do nowiu oraz zaćmienia Słońca, dobrze się zastanówcie zanim podejmiecie życiowe decyzje, szczególnie związane z rodziną, ponieważ ani zaćmienie, ani cofający się Merkury, nie służą gwałtownym zmianom. Warto natomiast w ostatniej dekadzie miesiąca przemyśleć priorytety i system wartości, do czego skłoni druga w tym roku ścisła koniunkcja Jowisza z Plutonem, to jest czas na wprowadzenie poprawek, aby uniknąć błędów w przyszłości. 28 czerwca Mars wkroczy do waszego znaku, zachęcając do intensywnego działania.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Barana

Słońce do 20 maja przebywa w Byku, skupiając waszą uwagę na finansach. Trudna sytuacja, wywołana pandemią koronawirusa, nie jest w stanie was pokonać, rozbudza tylko wojownika, którego macie w sobie.

Do 13 maja Mars w znaku Wodnika zachęci do zwiększenia aktywności, niektóre osoby jeszcze bardziej zaangażują się w działalność społeczną, inne zaczną robić coś dla przyjaciół, a nawet dla obcych, potrzebujących praktycznej porady lub pomocy. Najbardziej przedsiębiorcze Barany przystosują swoją działalność do internetu lub rozpoczną całkiem nowy rozdział zawodowej aktywności.

Po 13 maja, kiedy Mars zmieni znak i wkroczy do Ryb, poczujecie się trochę bardziej zagubieni, bo trudno będzie zobaczyć wroga, nie będziecie wiedzieli z kim i o co należy walczyć, a to wzbudzi frustrację.

Merkury w Byku przebywa do 11 maja, tworząc korzystne aspekty z Plutonem i Jowiszem w Koziorożcu, nie zabraknie wam więc pomysłów jak poprawić finanse i wyjść na prostą, jednak kwadratura Wenus do Neptuna, pod wpływem której pozostaniemy wyjątkowo długo, bo do 25 maja, ostrzega, że zarobki uzależnione będą od sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie – aspekt uściśli się dwukrotnie w tym miesiącu, najpierw między 3 a 5 maja, a następnie (kiedy od 14 maja Wenus wejdzie w bieg wsteczny) od 19 do 22 maja.

Między 12 a 15 maja aż trzy planety zmienią bieg na wsteczny – Saturn, Wenus i Jowisz – należy się więc spodziewać zmian i wycofania na jakiś czas niektórych ograniczeń, jak również finansowych i organizacyjnych trudności, niektóre osoby będą mogły powrócić do poprzedniej aktywności.

W drugiej dekadzie maja Słońce w Byku utworzy trygony do Jowisza i Plutona, uda się więc uzyskać dofinansowanie, zwrot poniesionych kosztów lub po prostu zarobić więcej, niż się spodziewaliście.

20 maja Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej mobilni, prawdopodobnie zwiększy się możliwość przemieszczania, a nawet podróżowania, co zapowiada nów Księżyca w znaku Bliźniąt. Trygon Słońca do Saturna między 20 a 24 maja wpłynie pozytywnie na sprawy zawodowe, urzędnicy będą wam przychylni, jednocześnie w tym samym czasie Merkury i Wenus w koniunkcji utworzą napięty aspekt z Neptunem, co zaburzy przepływ informacji, szczególnie związanych z podróżami, finansami oraz rozwojem koronawirusa. Ostatnie dni miesiąca będą należeć do szczególnie aktywnych i trochę nerwowych, ze względu na zbliżającą się kwadraturę Słońca z Marsem.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Barana

Słońce do 19 kwietnia przebywa w waszym znaku, zapewniając dopływ energii i dobre samopoczucie. Wenus 3 kwietnia opuści Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, ułatwiając komunikację przez internet, zachęcając do kontaktu z dobrą literaturą i sztuką – przymusowy pobyt w domu wzbudzi w was zainteresowanie kulturą oferowaną przez współczesne media.

Mars, władca waszego znaku, od początku miesiąca przebywa w Wodniku, aktywizując działalność społeczną i skłaniając do zaangażowania się w problemy, przed jakimi stanęli ludzie należący do kręgu osób podzielających wasze zainteresowania. Wiele Baranów uzna, że warto włączyć się w walkę o wspólne dobro, szczególnie w obliczu wyzwań, jakie stawia przed wszystkimi światowa pandemia koronawirusa. Na początku miesiąca Mars znajdzie się w koniunkcji z Saturnem w Wodniku, pobudzając potrzebę zmiany wszystkiego, co się zużyło lub zestarzało – dotyczy to nie tylko przedmiotów, ale również pojęć, przekonań, niektórych przyjacielskich relacji.

W pierwszej dekadzie miesiąca Jowisz pozostanie w ścisłej koniunkcji z Plutonem, co niestety może wywołać spotęgowanie lęków związanych z sytuacją zawodową zależną od rozwoju epidemii. Między 5 a 10 kwietnia kwadratura Marsa w Wodniku do Urana w Byku sprawi, że zaczniecie dążyć do konfrontacji z osobami mającymi wpływ na waszą sytuację finansową, będziecie też skłonni do podejmowania zdecydowanych działań, które radykalnie zmienią stan posiadania. Emocje podkręci pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Wagi, do której dojdzie 8 kwietnia, pozostańcie więc czujni i nie wylewajcie dziecka z kąpielą. 11 kwietnia do waszego znaku wkroczy Merkury i od razu utworzy sekstyl z Saturnem, pozwoli zapanować nad chaosem i uporządkuje priorytety.

Święta Wielkiej Nocy upłyną w niewielkim gronie bliskich osób przy rozmowach na poważne tematy, nie dyskutujcie tylko o polityce, bo trudno wam będzie dojść do porozumienia. Między 12 a 17 kwietnia wpływ na was wywrze kwadratura Słońca do Plutona i Jowisza, okaże się, że siłą niczego nie da się załatwić, na sprawiedliwość niestety, reprezentowaną przez Jowisza w bardzo niekorzystnej pozycji, też nie bardzo można liczyć – jedyna nadzieja w Merkurym, który w tym czasie utworzy sekstyle z Saturnem i Wenus, czyli trzeba się dogadać, korzystajcie mądrze z rozumu, panujcie nad emocjami.

19 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Byka, kierując uwagę na finanse – kwadratura Słońca z Saturnem ostrzega, że trzeba będzie ograniczyć wydatki, szczególnie ostrożni pozostańcie miedzy 24 a 28 kwietnia, kiedy Słońce utworzy koniunkcję z nieprzewidywalnym Uranem, a Merkury kwadraturę z Jowiszem – każda ekstrawagancja i niepotrzebny wydatek odbije się dotkliwie na stanie posiadania. Podróże w ostatnim tygodniu kwietnia ze wszech miar są niewskazane.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Barana

Do 20 marca Słońce tranzytuje Ryby, co nie jest dla was korzystne i może niektóre osoby osłabić energetycznie, jednak pobyt Marsa w Koziorożcu zrównoważy tę sytuację i pozwoli skierować wszystkie siły na rozwój kariery. Wykorzystajcie marzec na intensywną pracę zawodową, szczególnie jego ostatnią dekadę, kiedy Słońce przebywać będzie już w waszym znaku.

Do 5 marca gościcie jeszcze w Baranie powabną Wenus, jednak jej kwadratura do Saturna i wsteczny bieg Merkurego utrudnią kontakty z ukochanymi, kariera okaże się ważniejsza. Pierwsza dekada miesiąca wprowadzi też konieczność finansowych ograniczeń, szczególnie ostrożni pozostańcie między 8 a 11 marca, zwłaszcza 9 marca, podczas pełni Księżyca w Pannie, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z nieprzewidywalnym Uranem, a Słońce zbliży się do iluzorycznego Neptuna – w jednej chwili możecie stracić znaczną sumę pieniędzy lub wasze konto zasili ekstra przelew, który trzeba będzie szybko oddać.

10 marca Merkury w przyjaznym Wodniku powróci do ruchu prostego, dni do 16 marca, zanim wkroczy do Ryb, okażą się korzystne dla towarzyskich spotkań i poprawy przyjacielskich relacji. Okres między 10 a 16 marca będzie też ze wszech miar znaczący dla waszej kariery, do czego przyczyni się sekstyl Słońca do Jowisza i Plutona, jak również sekstyl Marsa do Neptuna – uda wam się z sukcesem wykorzystać tajemnice i ukryte układy, dla przeprowadzenia spraw zgodnie z własnym interesem.

Ostatnia dekada marca okaże się najważniejsza – 20 marca Słońce wkroczy do waszego znaku, rozpoczynając miesiąc, w którym mieć będziecie największy wpływ na własną sytuację życiową. Mars w Koziorożcu utworzy koniunkcję najpierw z Jowiszem, a następnie Plutonem, dysponować więc będziecie niebywałą siłą, która zaprowadzić was może na szczyt kariery, nie zmarnujcie szansy, nie pozwólcie sobie jednak na impulsywne lub bezwzględne działanie typu „po trupach do celu”, bo w konsekwencji sami na tym najwięcej stracicie. Wielu Baranom uda się w tym czasie uzyskać finansowe wsparcie na zawodowe projekty, może się przy tym okazać, że ceną, jaką zmuszeni będziecie zapłacić, będzie zależność od innych i utrata samodzielności w decydowaniu o tym, co uznajecie za najważniejsze.

22 marca sekstyl Merkurego do Urana pozwoli podjąć właściwe decyzje, a nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 24 marca, wyznaczy początek ważnego przedsięwzięcia. W ostatnich dniach miesiąca pozostaniecie pod wpływem trygonu Wenus do Jowisza i Plutona, to bardzo szczęśliwy układ dla waszego stanu posiadania.

31 marca Mars opuści znak Koziorożca, wkroczy do Wodnika i utworzy koniunkcję z Saturnem, możecie w sposób bezwzględny i ostateczny zakończyć przyjaźń lub współpracę z grupą osób, z którą łączy was wspólnota zainteresowań.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Barana

Pierwsza połowa miesiąca zapowiada się dość spokojnie. Słońce w życzliwym znaku Wodnika przebywa do 19 lutego, zachęcając was do rozwoju przyjaźni i prowadzenia intensywnego życia towarzyskiego. Karnawał w tym roku sprawi wam wiele przyjemności, Barany stanu wolnego powinny wybrać się na bal kostiumowy, mogą tam spotkać miłość swego życia, a przynajmniej przeżyć romantyczny i niezapomniany romans. Niektóre Barany zaangażują się w działalność społeczną lub zaczną uczestniczyć w życiu stowarzyszeń i kół zainteresowań. Mars, władca waszego znaku do 16 lutego przebywa w przyjaznym Strzelcu, co zachęci was do nauki, podróży zagranicznych i rozwoju kontaktów międzynarodowych.

Merkury do 3 lutego przebywa w rozrywkowym Wodniku, potem przejdzie do nostalgicznych Ryb, w których nie czuje się najlepiej, w dodatku 18 lutego zmieni bieg na wsteczny, dlatego ten miesiąc, a szczególnie jego druga połowa, nie jest dobra do podejmowania ważnych życiowych decyzji i podpisywania długoterminowych umów. Natomiast Wenus 7 lutego wkroczy do waszego znaku, sprzyjając miłości i poprawie relacji w związkach, warto chodzić na randki, gościć na karnawałowych imprezach, bawić się na całego.

9 lutego pełnia Księżyca w życzliwym znaku Lwa otworzy wam oczy na znaczenie przyjaźni w waszym życiu, niektóre Barany zakochają się w osobie, na którą do tej pory nie zwracały uwagi.

W drugiej i trzeciej dekadzie miesiąca pozostaniecie pod wpływem sekstylu Jowisza z Neptunem, aspekt uściśli się między 18 a 23 lutego, przynosząc szansę na awans społeczny i ciekawe projekty zawodowe. 16 lutego Mars opuści Strzelca i wkroczy do wymagającego Koziorożca, w którym jednak czuje się bardzo dobrze i może rozwinąć cały swój potencjał – warto między 16 a 26 lutego brać udział w spotkaniach zawodowych, pokazywać się od najlepszej strony, bo trygon Marsa w Koziorożcu do Urana w Byku ułatwi awans lub podwyżkę.

19 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do znaku Ryb rozpoczynając miesiąc, w którym jesteście zwykle osłabieni energetycznie, pod koniec lutego jednak pojawi się wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji, ponieważ Słońce utworzy sekstyl zarówno z Marsem, jak i Uranem, zachęcając do intensywnego działania.

23 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Ryb, a następnego dnia działać będziecie pod wpływem Marsa w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym, starajcie się więc panować nad swoją nadmierną impulsywnością i skłonnością do wszczynania sporów, ponieważ okaże się, że nie dysponujecie wszystkimi informacjami i możecie popełnić błąd w ocenie sytuacji. W ostatnich dniach lutego wzrośnie temperatura w waszym związku, za sprawą kwadratury Wenus do Plutona, nie starajcie się niczego uzyskiwać „na siłę”, wywieranie presji tylko pogorszy sytuację.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Barana

Do 20 stycznia, dopóki Słońce przebywa w znaku Koziorożca, swoją energię skupicie na sprawach zawodowych, ponieważ wiele w tej materii będzie się działo, a wy znajdziecie się w samym środku emocjonujących wydarzeń. W znaku Koziorożca przebywają również inne planety: Merkury do 16 stycznia, dobroduszny Jowisz, oraz dwie ciężkie, przynoszące nieodwracalne zmiany planety: Saturn i Pluton, tworzące w tym miesiącu między 8 a 22 stycznia ścisłą koniunkcję. Już 3 stycznia Mars opuści zapalczywego Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, zachęcając Barany do walki o sprawiedliwość i skłaniając je do rozwoju osobistego, w tym do podnoszenia kwalifikacji lub rozpoczęcia nauki w całkiem nowej dziedzinie. Wenus przemierza towarzyski znak Wodnika do 13 stycznia, macie więc szansę w tym czasie zawrzeć nowe, ciekawe znajomości i wziąć udział w licznych, szalonych imprezach.

Między 5 a 9 stycznia Jowisz utworzy koniunkcję z Południowym Węzłem Księżycowym, natomiast Słońce i Merkury sekstyl z Neptunem w Rybach, co skłoni niektóre Barany do walki o sprawiedliwość lub powrót czasów, w których obowiązywały inne zasady, prawa, zwyczaje lub regulaminy, niewiele jednak w tej materii uda się zdziałać, ponieważ szykujące się zmiany są nieodwracalne.

Najwięcej emocji, szczególnie na polu zawodowym, a także związanym z każdym rodzajem władzy, czeka was między 10 a 15 stycznia, kiedy najpierw dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, a następnie wszystkie planety w znaku Koziorożca utworzą ścisłą koniunkcję – będzie to czas, w którym trzeba będzie podjąć wiążące decyzje mające wieloletnie konsekwencje, okaże się to szczególnie znaczące dla Baranów urodzonych w trzeciej dekadzie znaku (11-20.04).

Między 14 a 18 stycznia Wenus utworzy sekstyl, natomiast Merkury kwadraturę do przebywającego w Byku Urana, będą to dni korzystne dla waszego portfela, ale okażą się bardzo nerwowe, starajcie się więc zachować spokój, aby nie popełnić błędu zarówno w wydatkach, jak i w relacjach z bliską osobą. 20 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do rozrywkowego Wodnika, skupiając waszą uwagę na rozwoju życia towarzyskiego, w niektórych Baranach obudzi się duch społecznika i zaangażują się w sprawy grupy osób, z którymi łączy ich wspólnota zainteresowań.

Między 21 a 25 stycznia Słońce w Wodniku utworzy kwadraturę do Urana w Byku, natomiast Wenus w Rybach sekstyl z Jowiszem w Koziorożcu – sprawy zarówno osobiste, jak i finansowe, skomplikują się i skłonią was do podjęcia radykalnych decyzji w obydwu sferach życia, liczcie się ze stratami. Niektóre plany legną w gruzach, ale się nie poddacie i w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars utworzy kwadraturę z Wenus i Neptunem, zawalczycie o swoje pragnienia – wszystko jeszcze może się zmienić, więc nie rezygnujcie z marzeń.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku