Archiwa kategorii: Baran – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Barana

Jowisz w znaku Ryb podniesie jakość życia. Słońce do 20 stycznia przebywa w ambitnym Koziorożcu, uwagę więc skierujecie na sprawy zawodowe – już w pierwszych dniach miesiąca nów Księżyca w tym znaku, w trygonie do Urana w Byku, przyniesie okazję, która powinna pozytywnie wpłynąć na finanse. Od 7 do 10 stycznia Wenus w koniunkcji ze Słońcem obdarzy was nawrotem miłości, niektóre Barany otrzymają kolejny awans lub propozycję dobrze płatnego zlecenia, inne mogą spodziewać się oświadczyn, będą jednak osoby, które zaczną skrywać swoje uczucia. Między 9 a 13 stycznia Słońce utworzy dobroczynny sekstyl ze zwodniczym Neptunem, a Mars napiętą kwadraturę z tą planetą, co okaże się korzystne dla twórców, artystów, marzycieli oraz osób na drodze rozwoju duchowego, pozostałe Barany mogą w tym czasie mieć tendencję do wpadania w uzależnienia od używek lub walczyć z ochroną zdrowia.

Pełnia Księżyca w znaku Raka, w opozycji do potężnego Plutona, do której dojdzie 17 stycznia, uświadomi wam moc, jaką posiadacie w pracy, ale wzbudzi obawy o swoją wytrzymałość. Niektóre Barany dojdą do wniosku, że bardziej zależy im na własnym zdrowiu oraz najbliższej rodzinie, niż na karierze, za którą trzeba zapłacić wysoką cenę. 20 stycznia Słońce opuści zachowawczego Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą związki przyjaźni. 23 stycznia Słońce w koniunkcji z cofającym się Merkurym zapowiada spotkanie z kimś dawno nie widzianym. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana może przynieść konflikt z przyjaciółmi lub dojdzie do nieporozumień na tle finansowym w grupie osób, z którymi was łączy wspólnota zainteresowań.

Mars tranzytuje życzliwego Strzelca do 24 stycznia, zachęcając do aktywności, szczególnie w dziedzinach związanych z podróżowaniem i zdobywaniem wiedzy, jedynie od 9 do 13 stycznia będziecie musieli włożyć więcej wysiłku w ochronę zdrowia, działalność twórczą lub artystyczną. 24 stycznia Mars wejdzie do znaku Koziorożca, kierując aktywność na sprawy zawodowe i rozwój kariery.

Wenus w znaku Koziorożca do 29 stycznia porusza się biegiem wstecznym, będziecie mieć tendencję do ochrony uczuć, ukrywania ich przed otoczeniem, niektóre Barany powrócą do poprzednich związków, inne zaczną rozpamiętywać przeszłość. Między 3 a 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna sprzyja miłości romantycznej i bezinteresownej, a także ukrytej. Ostatni tydzień miesiąca minie pod znakiem romansów i niespodziewanych randek, pojawią się też zawodowe, dobrze płatne zlecenia, co zapowiada trygon Wenus do Urana.

Merkury 2 stycznia opuści Koziorożca i wejdzie do Wodnika, w którym pozostanie do 26 stycznia, kiedy to biegiem wstecznym wycofa się i ponownie wkroczy do Koziorożca. Przebywając w Wodniku Merkury obdarzy was sprytem, otwartością na dyskusje i umiejętnością spojrzenia na wszystko z kilku stron. Od 15 stycznia do 4 lutego Merkury pozostanie w retrogradacji, niektóre spotkania z przyjaciółmi mogą nie dojść do skutku, zakup sprzętu elektronicznego lepiej odłożyć na później. Do nerwowych sytuacji, szczególnie w kwestiach finansowych, może dojść między 12 a 16 stycznia, kiedy Merkury znajdzie się w napiętej kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Barana

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, napełniając was optymizmem, wiarą w swoje możliwości, chęcią do nauki i podróżowania. Miesiąc przywitacie sekstylem Słońca do Saturna, co utrwali przyjaźnie, warto zastanowić się kto naprawdę wam sprzyja, a kto tylko udaje, osób zaufanych zostanie przy was mniej, ale za to uzyskacie pewność, że w trudnych chwilach możecie na nich polegać. 4 grudnia dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, co może w najbliższym czasie sprawić, że staniecie się ślepi na problemy, wynikające z wyznawanego światopoglądu, systemu wierzeń lub wyznawanych wartości, zmiany mogą dotyczyć religii, stosunku do nauki lub spraw międzynarodowych.

Jeszcze bardziej zagubieni poczujecie się między 10 a 14 grudnia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, zrezygnujcie w tym czasie z podróży, egzaminy odłóżcie na inny termin – tranzyt okaże się korzystny tylko dla twórców i artystów, stawiających przed sobą wysokie wymagania, oraz dla osób zajmujących się działalnością charytatywną, nastawioną na pomoc chorym i potrzebującym, pod warunkiem, że ich działalność wynika z prawdziwej potrzeby serca. W okolicach 19 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w znaku Bliźniąt, w trygonie do Jowisza w Wodniku, poszerzy się grono waszych przyjaciół, jest to dobry czas dla nauki, podróży zagranicznych i kontaktów międzynarodowych.

21 grudnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym wiele energii poświecicie realizowaniu swoich ambicji. Tuż przed nowym rokiem, 29 grudnia, Jowisz opuści przyjaznego Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, w którym jest bardzo mocny, sprawy zawodowe w najbliższych miesiącach ruszą z kopyta do przodu. Między 20 a 27 grudnia dojdzie do kwadratury Saturna do Urana, Święta Bożego Narodzenia mogą więc wiązać się z ograniczeniem niektórych swobód w poruszaniu się, natomiast trygon Słońca do Urana zapowiada udaną zabawę sylwestrową.

Mars, władca waszego znaku, do 13 grudnia jest bardzo silny, przebywając w znaku Skorpiona, w pierwszych dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprawi, że okażecie się skuteczni w niesieniu pomocy osobom, które doświadczyły rozmaitych krzywd. Energii wam nie zabraknie również od 3 do 13 grudnia, podczas aspektów Marsa z Plutonem i Jowiszem, sprawy etyczne i moralne nabiorą większego znaczenia, szczególnie w temacie spraw międzynarodowych oraz związanych z nauczaniem. Czeka was w tym czasie rozwinięte życie zarówno zawodowe, jak i towarzyskie, wiele będzie się działo. 13 grudnia Mars przejdzie do życzliwego Strzelca, co wpłynie na zwiększenie mobilności, chęci zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

Wenus w znaku Koziorożca do 20 grudnia porusza się biegiem prostym, zanim wejdzie w retrogradację, w której pozostanie aż do 29 stycznia 2022 roku. Od 1 do 3 grudnia Wenus w sekstylu do Neptuna wzbudzi empatię w stosunku do osób chorych lub doświadczających izolacji. Niektóre Barany zajmą się zawodowo osobami potrzebującymi. Osoby zakochane mogą liczyć na romantyczne i czułe gesty ze strony swoich partnerów. W dniach od 10 do 13 i od 23 do 26 grudnia, Wenus najpierw w ruchu prostym a następnie wstecznym, znajdzie się w dokładnej koniunkcji z potężnym Plutonem, wasze uczucia zostaną poddane próbom i mogą przejść głęboką transformację, pojawi się zazdrość, zaborczość lub chęć podporządkowania sobie bliskiej osoby, w niektórych domach przy świątecznym stole dojdzie do wypominania sobie krzywd i nieprzyjemnych sytuacji z przeszłości.

Merkury w życzliwym Strzelcu do 13 grudnia zachęci do podróżowania i zdobywania wiedzy, starajcie się jednak, aby nie była ona powierzchowna. Od 5 do 13 grudnia osoby podróżujące mogą doświadczyć trudności w przepływie informacji, należy bardzo dokładnie sprawdzać wymogi związane z epidemią covid-19, obowiązujące w różnych krajach. 13 grudnia Merkury wejdzie do znaku Koziorożca, umysł podąży w kierunku realizacji celów życiowych, od 19 do 21 czerwca Merkury znajdzie się w trygonie do Urana, to znakomity moment na ostatnie zakupy świątecznych prezentów. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w sekstylu do Neptuna a następnie w koniunkcji z Wenus i Plutonem w Koziorożcu wpłynie na zmianę sposobu myślenia na temat osób, na których wam zależy. Warto przed końcem roku spłacić wszystkie długi.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Barana

Słońce do 22 listopada przebywa w znaku Skorpiona, kierując uwagę na zarządzanie wspólną własnością, skłaniając do pozbywania się niepotrzebnych przedmiotów, myśli, przekonań, związków – zwłaszcza w okolicach nowiu Księżyca, do którego dojdzie 4 listopada. Tym razem nów wprowadzi sporo zamieszania do finansów, ponieważ utworzy opozycję do rewolucyjnego Urana w Byku, spodziewajcie się więc nieoczekiwanych zwrotów pożyczek, wpływów ze strony urzędów lub banków, ale może się też okazać, że trzeba zapłacić większe niż zwykle podatki, raty czy inne zobowiązania. W okolicach 12 listopada natomiast, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z tajemniczym Neptunem, pojawi się szansa na odzyskanie długów lub wypłatę świadczeń, pod warunkiem, że pokonacie przeszkody, jakie pojawią się ze strony przyjaciół lub organizacji zrzeszającej osoby o podobnych zainteresowaniach.

Między 13 a 19 listopada Słońce w kwadraturze z Jowiszem i w sekstylu do Plutona zapowiada zawodowe sukcesy i uzyskanie wsparcia ze strony wpływowych przyjaciół, ale zaćmienie Księżyca w znaku Byka, mające miejsce 19 listopada ostrzega, że wszystko ma swoją cenę, którą prędzej czy później trzeba będzie zapłacić, więc zastanówcie się czy warto dla kariery lub materialnego zysku poświęcać zasady.

22 listopada Słońce opuści Skorpiona i wkroczy do życzliwego znaku Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym nawiążecie wiele ciekawych znajomości, również międzynarodowych, podniesiecie kwalifikacje lub zdobędziecie potrzebną wam wiedzę. Ostatniego dnia miesiąca znajdziecie się pod wpływem koniunkcji Słońca z Merkurym w korzystnym sekstylu ze stabilizującym Saturnem, co zapowiada zakończenie z sukcesem długo realizowanego projektu, niektóre Barany mogą wpaść na pomysł, którego wykonanie wymaga wysiłku i wkładu pracy wielu osób, ale rezultat, chociaż trzeba będzie na niego poczekać, okaże się trwałym sukcesem.

Mars, władca waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w znaku Skorpiona, gdzie jest mocny i skuteczny, nie zabraknie wam więc siły woli i chęci do walki o to, na czym wam najbardziej zależy, wykażecie się zdolnościami organizacyjnymi, szczególnie w zakresie zarządzania wspólnymi finansami. Nie wszystko jednak pójdzie jak po maśle, ponieważ między 7 a 15 listopada czekają was trudności, przeszkody i zahamowania, gdy Mars utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem w znaku Wodnika. Od 15 do 22 listopada natomiast Mars w opozycji do Urana w Byku ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami oraz finansowymi decyzjami. W ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna ułatwi skryte finansowe manipulacje.

Wenus w życzliwym Strzelcu przebywa tylko do 5 listopada, potem wchodzi do znaku Koziorożca. Od 10 listopada do końca miesiąca Wenus będzie dążyła do korzystnego aspektu z Marsem, ale nie uda się go osiągnąć – zwróćcie uwagę na osobę w pracy, która być może darzy was uczuciem, ale nie ma odwagi tego wam wyznać. Również wasze wysiłki o poprawę relacji ze współpracownikami lub starania o podwyżkę mogą okazać się tylko pozornie skuteczne. Między 17 a 21 listopada trygon Wenus do Urana zapowiada nieoczekiwaną premię lub inny rodzaj dofinansowania, ale nie zapominajcie, że odbędzie się to w czasie zaćmienia Księżyca, więc nie wiadomo czy okaże się to w konsekwencji opłacalne. W ostatnich dniach miesiąca uda się zrealizować jakieś skryte marzenie, na co wskazuje sekstyl Wenus do Neptuna.

Merkury w przeciwległym znaku Wagi przebywa do 6 listopada, potem do 24 listopada w Skorpionie, żeby wreszcie zawitać do życzliwego Strzelca.  6 listopada, po wejściu do znaku Skorpiona, Merkury znajdzie się w sekstylu z Wenus, czekają was więc miłe spotkania, ale również rozmowy i negocjacje finansowe. Między 8 a 13 listopada Merkury w koniunkcji z Marsem znajdzie się w kwadraturze z Saturnem, wasze działania więc, chociaż przemyślane, napotkają na opór, szczególną ostrożność zachowajcie za kierownicą. Od 12 do 14 listopada opozycja Merkurego do Urana zapowiada stresy związane z finansami. Między 20 a 22 listopada Merkury w aspekcie z Jowiszem i Plutonem skieruje myśli na zarządzanie wspólnymi finansami. 28 i 29 listopada Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca w życzliwym Strzelcu, w korzystnym aspekcie z Saturnem – macie szansę w tych dniach zabłysnąć dobrymi pomysłami, skupić na sobie uwagę szefa i uzyskać awans.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Barana

Słońce do 23 października tranzytuje przeciwległy znak Wagi, kierując uwagę na sprawy partnerstwa, wymuszając kompromisy nawet w sytuacji, kiedy wydaje się wam, że macie rację. Przez cały miesiąc w Wadze przebywa również Mars, władca waszego znaku oraz Merkury odpowiedzialny za komunikację, możliwość działania będzie więc ograniczona i zależna od innych osób. Najtrudniejsze dni nadejdą od 6 października, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w Wadze w koniunkcji z Marsem, do 9 października, kiedy do Słońca i Marsa dołączy cofający się Merkury – powrócą wszystkie nierozwiązane sprawy, niedomówienia oraz kłamstwa, które ostatecznie doprowadzą do konfliktu w związkach, umowach i relacjach z klientami. Starajcie się zachować dystans, panujcie nad emocjami, nauczcie się ustępować, bo lepiej zachować związek, jeśli wam na nim zależy, niż udowadniać swoją rację.

Na poprawę rozmaitych stosunków możecie natomiast liczyć między 13 a 17 października, kiedy dostaniecie się pod wpływ przynoszącego powodzenie i szczęście trygonu Słońca z Jowiszem, wykorzystajcie ten czas na wspólną podróż zagraniczną, nawiązanie przyjaźni z obcokrajowcami, prawnikami lub nauczycielami, zwłaszcza że 20 października dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, co może zaowocować sukcesem w kontaktach z innymi, pod warunkiem, że zdobędziecie się na kompromis. 23 października Słońce opuści przeciwległy znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami, zaczniecie się również intensywnie przygotowywać do obchodów Święta Zmarłych, koncentrując myśli na tych, co odeszli, co wybitnie podkreśli w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna.

Mars do 30 października przebywa w przeciwległym znaku Wagi, łatwo więc będziecie tracić cierpliwość w stosunku do partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Panować nad objawami agresji tak własnymi, jak i ze strony innych osób, powinniście szczególnie między 6 a 9 października. Między 16 a 21 października trygon Marsa do Jowisza pomoże wam osiągnąć sukcesy w edukacji, przyjaźni oraz sprawach międzynarodowych, jeśli zdobędziecie się na szczerość i znajdziecie porozumienie ponad podziałami, w przeciwnym wypadku kwadratura Marsa z Plutonem, pod wpływem której działać będziecie między 19 a 24 października, doprowadzi do bezwzględnej walki, z której nikt nie wyjdzie zwycięsko. 30 października Mars wkroczy do znaku Skorpiona, którym również włada, odzyskacie więc siłę i możliwość działania według własnej woli.

Wenus przebywa w Skorpionie do 7 października, w pierwszych dniach miesiąca utworzy sekstyl z Plutonem, stosunki miłosne i relacje partnerskie opierać się więc będą na konflikcie, przemocy, ale także namiętności, bo Wenus w tym układzie dysponuje magiczną siłą przyciągania. Kiedy Wenus przejdzie do znaku Strzelca sytuacja w związkach ulegnie poprawie, zwłaszcza między 11 a 15 października, gdy znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem. W ostatnim tygodniu miesiąca aspekty Wenus z Neptunem i Jowiszem zapowiadają nadmiar używek i nierealne oczekiwania, ale też wspaniałą rozrywkę i chwile pogodnego szczęścia.

Merkury przez cały miesiąc tranzytuje przeciwległy znak Wagi, ale do 18 października porusza się biegiem wstecznym, a to znaczy, że podąża w niewłaściwym kierunku, unikajcie więc w tym czasie zawierania długotrwałych zobowiązań, podpisywania umów i deklarowania przekonań, szczególnie takich, których nie jesteście całkowicie pewni. Nie jest to również czas na podejmowanie ważnych, życiowych decyzji. Pod wpływem silnych emocji wasz umysł pozostanie zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, podczas kwadratury Merkurego retro z Plutonem oraz od 6 do 9 października, gdy znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem – próby znalezienia kompromisu mogą okazać się nieskuteczne.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Barana

Słońce do 22 września przebywa w znaku pracowitej Panny, kierując uwagę na relacje ze współpracownikami, skłaniając do nadrobienia urlopowych zaległości oraz przypominając o konieczności dbania o zdrowie – pierwszy tydzień miesiąca minie jeszcze w miarę spokojnie, ale nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 6 na 7 września, zakończy wakacyjną atmosferę i pozwoli skupić się na zawodowych zadaniach.

Trygon Słońca do nieprzewidywalnego Urana, pod wpływem którego pozostaniecie od 5 do 9 września, pozwoli zabłysnąć oryginalnymi pomysłami, wpłynie też na rewolucyjne zmiany w rodzinnym budżecie. Między 12 a 16 września Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna, pewne tajemnice wyjdą na jaw, szczególnie w sprawach związanych ze stanem zdrowia – diagnoza choroby może okazać się wątpliwa, wskazane jest jej potwierdzenie w późniejszym terminie.

Od 15 do 19 września trygon Słońca do Plutona napełni was wiarą w siebie, staniecie się znacznie bardziej asertywni w sprawach zawodowych, niektóre Barany sięgną po władzę lub uzyskają awans. 22 września Słońce opuści znak sumiennej Panny i wkroczy do przeciwległej Wagi, znaczenia nabiorą umowy, kontrakty, życie towarzyskie oraz potrzeby partnerów, trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w ostatnich dniach miesiąca, umocni waszą pozycję w pracy lub w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania, uwagę skierujecie na kontakty z wieloletnimi, wypróbowanymi przyjaciółmi.

Mars przebywa w pracowitej Pannie do 15 września, w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w opozycji do Neptuna, kierując aktywność na twórcze, lecz mało efektywne działania, następnie utworzy trygon z potężnym Plutonem, więc od 3 do 9 września będziecie dysponować motywacją i siłą do dokonania transformujących zmian w życiu. 15 września Mars przejdzie do przeciwległego znaku Wagi, w którym jest słaby, możecie więc w drugiej połowie miesiąca stać się znacznie bardziej wymagający i niecierpliwi wobec swoich partnerów, co wywoła nieprzyjemne a czasami agresywne reakcje. W ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna pozwoli opanować negatywne i destrukcyjne emocje, zagrażające trwałości ważnych związków.

Wenus do 10 września przebywa w przeciwległym znaku Wagi, w którym jest mocna i może rozwinąć pełnię swoich możliwości, co sprzyja miłości i poprawie relacji w związkach, między 4 a 8 września znajdzie się w skomplikowanej konfiguracji z Plutonem i Jowiszem, co z jednej strony przyniesie poczucie szczęścia i pozwoli cieszyć się przyjaźnią osób prominentnych, z drugiej jednak może wzbudzić w niektórych Baranach silną zazdrość lub potrzebę dominacji w związku.

10 września Wenus zawita do znaku Skorpiona, w którym traci dużo ze swojej siły, kompromisy okażą się więc znacznie trudniejsze do uzyskania, zwłaszcza w kwestiach dotyczących zarządzania wspólnymi finansami, do impasu może dojść między 15 a 19 września, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze z ograniczającym Saturnem. Opozycja Wenus do Urana od 20 do 26 września przyczyni się do nadmiernych zakupów lub niespodziewanych wydatków. Korzystne aspekty Wenus z Neptunem i Jowiszem w ostatnich dniach miesiąca pozwolą spełnić skryte, ale bardzo kosztowne marzenia.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Wagi, skłaniając do negocjacji i sprzyjając rozwiązywaniu problemów na drodze kompromisu, jednak 28 września wejdzie w retrogradację, starajcie się więc ważne umowy zawierać przed tym terminem. Między 3 a 6 września trygon Merkurego do Saturna ułatwi skupienie się na priorytetach. Po 20 września Merkury utworzy korzystny trygon z Jowiszem i napiętą kwadraturę z Plutonem, co zapowiada próbę sił i twarde negocjacje, na których możecie bardzo dużo zyskać lub wiele stracić.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Barana

Miesiąc rozpocznie się opozycją Słońca i Merkurego do Saturna, niektóre przyjemności trzeba więc będzie odłożyć na później. Jednak Słońce przebywa aż do 22 sierpnia w przyjaznym znaku Lwa, trafi się więc niejedna okazja do rozrywek, zabawy i korzystania z letniego wypoczynku. Między 4 a 9 sierpnia czekają was niespodziewane wydarzenia związane z finansami, na przykład zwiększone wydatki na wakacyjne szaleństwa, wszelkiego rodzaju przyjemności i potrzeby dzieci, co doprowadzi do niejednego konfliktu. Niektóre Barany jednak mogą liczyć na łut szczęścia, warto więc zagrać na loterii lub w totolotka, do czego zachęci kwadratura Słońca do Urana.

8 sierpnia nów Księżyca w znaku rozrywkowego Lwa może dać początek nowemu hobby. Między 18 a 22 sierpnia opozycja Słońca do Jowisza zachęci do zagranicznych wojaży, spotkań z przyjaciółmi lub wakacyjnych imprez, starajcie się jednak zachować umiar, bo ten aspekt skłania do przesady w każdej dziedzinie. 22 sierpnia, tuż przed wyjściem Słońca ze znaku Lwa, dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wodnika, możecie odczuć przesyt nadmiarem wrażeń, a zbliżający się powrót do codzienności wzbudzi emocje u niektórych Baranów, lubiących okres beztroskiej zabawy. Zaraz po pełni Słońce wkroczy do pracowitej Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym trzeba się będzie zdyscyplinować i nadrabiać powakacyjne zaległości.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku zdyscyplinowanej Panny, nie zabraknie wam więc motywacji do działania i pracy na rzecz innych, warto zwrócić większą uwagę na zdrowie, wykonać niezbędne badania i szczepienia, zadbać o właściwą dietę, bo niektóre osoby mogą mieć przejściowe problemy z jelitami. Między 20 a 24 sierpnia, w okolicach pełni Księżyca, w czasie trygonu Marsa do Urana, pracowitość i dyscyplina okażą się opłacalne a pieniądze popłyną wartkim strumieniem, dotyczy to szczególnie osób wykonujących prace usługowe na rzecz innych.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje znak Panny, w którym nie czuje się najlepiej, miłosne randki lepiej więc odłożyć na drugą połowę sierpnia, kiedy Wenus zawita do przeciwległego znaku Wagi, w którym jest silna, więc przyniesie powodzenie i zainteresowanie sprawami serca oraz partnerstwa. W pierwszych dniach miesiąca możecie natomiast liczyć na niewielkie, ale nieoczekiwane zyski, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem w Byku. Między 8 a 14 sierpnia natomiast, kiedy Wenus utworzy opozycję z Neptunem w niepewnych Rybach, a potem trygon z potężnym Plutonem, niektóre wasze oczekiwania nie zostaną spełnione, a skryte marzenia okażą się iluzją. Barany szukające stałego związku i poczucia bezpieczeństwa życiowego mogą liczyć na zielone światło między 21 a 25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem.

Merkury do 11 sierpnia jest słaby przebywając w znaku rozrywkowego Lwa, postawcie więc w tym czasie na zabawę i odpoczynek a ważne sprawy i decyzje odłóżcie na drugą i trzecią dekadę miesiąca, kiedy Merkury zawita do Panny.  Szczególnie problematyczny może okazać się w pierwszych dniach miesiąca, bo znajdzie się najpierw w opozycji do Saturna, a zaraz potem w napiętej kwadraturze z Uranem, spory i konflikty mogą powstać na temat pieniędzy, pojawi się nerwowość i brak cierpliwości. Między 18 a 22 sierpnia natomiast Merkury znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie z Uranem, możecie więc śmiało podejmować szybkie decyzje, które okażą się korzystne dla waszej sytuacji finansowej.  Między 23 a 28 sierpnia Merkury utworzy opozycję do zwodniczego Neptuna i trygon do Plutona, nie dajcie się oszukać, każdy dokument przeczytajcie dwa razy zanim podpiszecie.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Barana

Słońce do 22 lipca gości w znaku Raka, kierując uwagę na sprawy rodzinne oraz domowe. W pierwszym tygodniu miesiąca napięty aspekt Marsa z Uranem sprawi, że nadmierna chęć rozrywek przyczyni się do strat finansowych, jakich mogą doświadczyć niektóre zbyt beztroskie Barany, na szczęście sekstyl Słońca do Urana pomoże wyjść obronną ręką z problematycznej sytuacji, ktoś w rodzinie niespodziewanie udzieli wam pomocy. 10 lipca nów Księżyca w znaku Raka otworzy nowy rozdział w życiu rodzinnym, zapragniecie coś zmienić w domu.

Między 12 a 18 lipca trygon Słońca do Neptuna sprawi, że spojrzycie na świat przez pryzmat różowych okularów, niektóre osoby zainteresują się rozwojem osobistym lub duchowym, inne odkryją w sobie twórcze talenty, czas sprzyja artystom, filmowcom, wielbicielom gier komputerowych oraz wszystkim, którzy kreują swoją własną rzeczywistość. Opozycja Słońca do Plutona między 15 a 21 lipca zmusi Barany mające urlop w innym terminie do bardzo wytężonej pracy, zmierzycie się z większymi niż zwykle wymaganiami. 22 lipca Słońce zawita do życzliwego i rozrywkowego Lwa, zapragniecie odsunąć od siebie obowiązki i skorzystać z letniego wypoczynku. Ostatni tydzień miesiąca to idealny czas na skorzystanie z uroków wakacji, o czym przypomni 24 lipca pełnia Księżyca w towarzyskim Wodniku.

Mars, władca waszego znaku, do 29 lipca przebywa w życzliwym znaku Lwa, zachęcając do zabawy z dziećmi, nawiązywania wakacyjnych romansów, zajmowania się ulubionym hobby i ogólnie korzystania z przyjemności życia. Niestety nadmiar energii i brak ostrożności może doprowadzić w pierwszych dniach miesiąca do problemów w relacjach z długoletnimi przyjaciółmi, kiedy Mars w Lwie znajdzie się w opozycji do Saturna w Wodniku, natomiast kwadratura Marsa do Urana w pierwszym tygodniu lipca przyczyni się do finansowych strat lub zdecydujecie się zerwać relację podważającą wasze poczucie własnej wartości.

Wenus przebywa w rozrywkowym Lwie do 22 lipca, zanim zawita do obowiązkowej Panny – warto ten czas wykorzystać na radosne wakacyjne przygody, randki i romanse. Czas od 5 do 11 lipca, podczas opozycji Wenus do Saturna i kwadratury Wenus z Uranem, może być nieco trudniejszy i zmusić niektóre Barany do oszczędności. Pojawią się też konflikty w związkach, ale za to między 10 a 17 lipca, gdy Wenus znajdzie się z Marsem w koniunkcji w znaku przyjaznego Lwa, miłość rozbłyśnie silnym płomieniem, wzrośnie pożądanie i chęć przeżycia miłosnej przygody, nawet w stałych związkach pojawi się namiętność. 22 lipca Wenus wkraczając do znaku praktycznej Panny straci sporo ze swej spontaniczności i tworząc opozycję do Jowisza w Rybach przypomni o obowiązkach czekających na Barany powracające z urlopu, natomiast osoby korzystające z wakacji wybiorą się na dalekie zagraniczne wojaże, ale mogą nie być zadowolone z warunków wypoczynku.

Merkury do 11 lipca przebywa w znaku Bliźniąt, gdzie jest bardzo mocny i sprzyja podróżom oraz szeroko pojętej komunikacji, jednak między 5 a 7 lipca znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, pozostańcie więc ostrożni, bo ktoś może wykorzystać waszą łatwowierność. Czas na podróże, szczególnie zagraniczne, podejmowanie gości i organizowanie kursów nadejdzie między 12 a 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Jowiszem, oraz od 19 do 21 lipca, podczas sekstylu Merkurego do nieprzewidywalnego, ale inspirującego Urana. Od 24 do 26 lipca najlepiej poczujecie się nad wodą, kiedy Merkury utworzy trygon z Neptunem w Rybach.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Barana

Słońce przebywa w życzliwym znaku Bliźniąt do 21 czerwca,  kierując uwagę na szeroko pojętą komunikację. Osoby ze Słońcem w Baranie ze szczególnym zaangażowaniem rzucą się w wir życia towarzyskiego i zawodowego bez uciążliwych ograniczeń, wywołanych pandemią koronawirusa, jednak trygon Słońca do Saturna od 1 do 5 czerwca zachęca do zachowania środków ostrożności i unikania większych zbiorowości oraz hucznych imprez. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym w znaku Bliźniąt, zachowajcie od 9 do 11 czerwca ostrożność za kierownicą, unikajcie obietnic, które trudno spełnić, rezerwację wakacji odłóżcie na inny termin, chyba że planujecie pojechać gdzieś, gdzie już byliście, uważajcie na słowa, których używacie. Z powodzeniem natomiast możecie powtarzać kursy, jeśli macie wrażenie, że nie wszystko zrozumieliście.

Niektóre Barany w jednej chwili uświadomią sobie popełniane do tej pory błędy, to idealny moment, aby zacząć je naprawiać, dajcie sobie jednak czas, bo między 12 a 16 czerwca Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z iluzorycznym Neptunem, co może wywołać poczucie niepewności i brak rozeznania w sytuacji. Uczucie napięcia wzmagać może kwadratura Saturna do Urana, działająca od 10 do 20 czerwca. 21 czerwca Słońce opuści przyjazny znak Bliźniąt i wkroczy do rodzinnego Raka, kierując uwagę na sprawy domowe, a 23 czerwca znajdzie się w bardzo szczęśliwym trygonie z dobroczynnym Jowiszem, jednocześnie Merkury powróci do ruchu prostego, rozpocznie się więc znakomity czas na inwestycje w nieruchomości, rodzinne podróżowanie i wspólne radosne spędzanie czasu.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, w którym jest na wygnaniu, powoduje więc niespodziewane ataki złości, kierowane zwykle do członków najbliższej rodziny, złe emocje spotęguje opozycja Marsa do Plutona, pod wpływem której pozostawać będziecie między 3 a 8 czerwca. Przyczyną braku cierpliwości dla bliskich może okazać się napięta sytuacja i atmosfera w pracy lub inne zawodowe problemy. Po 11 czerwca, kiedy Mars zawita do rozmiłowanego w dobrej zabawie znaku Lwa, napięcie odpuści, natomiast działania skierujecie na realizację potrzeb dzieci oraz dostarczenie sobie rozrywek i przyjemności. Jedynie w ostatnich dniach miesiąca, gdy dostaniecie się pod wpływ opozycji Marsa do Saturna, wasze starania o zorganizowanie wspólnej przyjacielskiej imprezy spalą na panewce.

Wenus 2 czerwca opuści znak Bliźniąt i przejdzie do Raka, w którym bardzo dobrze się czuje i pozostanie w nim do 27 czerwca sprawiając, że życie rodzinne oraz inwestycje w dom i jego otoczenie będą wam sprawiać przyjemność. Wiele osób zacznie uprawiać ogrody, a przynajmniej grządki kwiatów, nawet jeśli do tej pory tego nie robiły, zwłaszcza między 2 a 5 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w dobroczynnym trygonie z  Jowiszem, aspekt sprzyja też zakochanym. Od 11 do 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana zasili konto niespodziewanym wpływem finansowym. Od 19 do 23 czerwca trygon Wenus do Neptuna pozwoli spełnić skryte marzenia, dla zakochanych nadejdzie okres pełen czułych gestów i romantycznych spotkań, artyści odczują przypływ weny twórczej, natomiast między 22 a 26 czerwca opozycja Wenus do Plutona rozbudzi namiętności. 27 czerwca Wenus wkroczy do rozrywkowego Lwa, zapragniecie uprzyjemnić sobie życie i zaznać luksusu.

Merkury w Bliźniętach do 23 czerwca się cofa, nie jest to więc dobry czas na zakup drogiego sprzętu elektronicznego lub samochodu, bo mogą często trafiać do serwisu, trudności pojawią się szczególnie w pierwszym tygodniu czerwca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do Neptuna. Po 23 czerwca natomiast, kiedy Merkury ruszy do przodu, zapali się zielone światło dla każdego rodzaju komunikacji.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Barana

Słońce tranzytuje znak Byka do 20 maja, zanim zawita do przyjaznych Bliźniąt. Już w pierwszych dniach miesiąca zaznaczy swoją obecność, silnie wpływając na stan finansów – 1 maja bowiem znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, przynosząc zyski lub straty w zależności od indywidualnego układu planet, mocno jednak wstrząśnie stosunkiem do zarabiania i gospodarowania pieniędzmi. 3 maja Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku, skłaniając do oszczędności lub wymuszając ograniczenia. Rozliczenia finansowe z przyjaciółmi mogą wpłynąć na wasz sposób dysponowania posiadanymi zasobami. Obecność Wenus w znaku Byka będzie chronić wasze zarobki, przetrwacie więc każdy kryzys i wyjdziecie z niego zwycięsko.

Nów Księżyca w znaku Byka od 11 maja wyznaczy czas właściwy na rozpoczęcie działalności przynoszącej zyski. Dni od 11 do 15 maja sprzyjają również udanym inwestycjom i zakupom, bowiem Słońce znajdzie się w sekstylu do tajemniczego Neptuna, który przyniesie znakomite okazje, pod warunkiem, że posłuchacie się swojej intuicji a nie sugestii innych osób. Od 15 do 20 maja trygon Słońca do Plutona sprzyja odzyskaniu długów, pozyskaniu dofinansowania lub kredytu na większe inwestycje. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do Ryb, gdzie czuje się dobrze i może rozwinąć cały swój potencjał, przynosząc okazję do rozwoju osobistego i duchowego, wzbogacając was wewnętrznie. Słońce, wkraczając do życzliwych Bliźniąt 20 maja, znajdzie się od razu w aspekcie z Jowiszem, co sprzyja podróżom zagranicznym oraz zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji, unikajcie jednak „hurraoptymizmu” i rozrzutności, bo  26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, co może utrudnić zdawanie egzaminów oraz podróżowanie.

Mars przebywa w znaku Raka, w którym niestety jest w upadku, starajcie się więc panować nad pośpiechem i negatywnymi emocjami, bo przyniosą odwrotny od oczekiwanego efekt. Między 8 a 15 maja pozostaniecie pod wpływem sekstylu Marsa do Urana, co sprzyja domowym remontom i pracy ogrodniczej oraz inwestycjom w nieruchomości. W ostatnich dniach miesiąca macie szansę osiągnąć to, na czym wam skrycie zależy, do czego przyczyni się trygon Marsa do Neptuna.

Wenus przebywa w swoim królestwie do 9 maja, jest więc silna i wspiera finanse, sprzyja też przygodom miłosnym i realizacji marzeń, zwłaszcza że tworzy w tym czasie pozytywne aspekty z marzycielskim Neptunem, potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 9 maja Wenus wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, staniecie się więc znacznie bardziej mobilni, skłonni do spotkań towarzyskich, chętni spędzać czas na łonie przyrody, jedynie pod koniec miesiąca, między 26 a 28 maja może spotkać was rozczarowanie, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna.

Merkury do 4 maja przebywa jeszcze w Byku, będziecie więc w tym czasie głównie myśleć o stanie swoich finansów, potem jednak wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, możecie więc do końca miesiąca podejmować strategiczne decyzje, zakładać blogi i strony internetowe, wydawać książki, uczyć się i zdobywać wyższe kwalifikacje, a także korzystać z krótkich wyjazdów, odwiedzać znajomych i rodzinę na działkach. Ostrożność zachowajcie jedynie między 20 a 26 maja, podczas kwadratury Merkurego do Neptuna, bo ktoś może zechcieć wyprowadzić was w pole, nie słuchajcie plotek, nie ma w nich ani trochę prawdy.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Barana

Słońce w waszym znaku pozostanie do 19 kwietnia, napełniając energią i optymizmem, nic nie zepsuje wam nastroju, nawet pandemia koronawirusa. Złapiecie wiatr w żagle i wraz z wiosną ruszycie na podbój świata. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprawi, że poczujecie się ograniczeni w świętowaniu Wielkanocy, ale wcale wam to nie przeszkodzi w podtrzymaniu ważnych relacji rodzinnych, zawodowych oraz przyjacielskich. Najbardziej aktywna okaże się druga dekada kwietnia, kiedy pozytywne aspekty z Jowiszem utworzy zarówno Słońce w waszym znaku, jak i Mars, przebywający w wygadanych Bliźniętach. Powiedzie się działalność międzynarodowa a także związana z nauczaniem i zdobywaniem kwalifikacji.

To idealny moment na zmianę podejścia do zatrudnienia. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 12 kwietnia, wyznaczy początek kolejnego etapu lub nowej drogi w życiu, warto inwestować w siebie i swój rozwój, bo okaże się to pod każdym względem opłacalne. Aspekty planet między 14 a 19 kwietnia – kwadratura Słońca z potężnym Plutonem w połączeniu z sekstylem, jaki Słońce utworzy z dobrotliwym Jowiszem – podpowiadają, że aby skorzystać z pojawiającej się na horyzoncie szansy, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę, nie zabraknie wam jednak odwagi i zdecydowania. Kiedy 19 kwietnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Byka, skupicie uwagę na zabezpieczeniu finansowym, liczcie się jednak z rewolucją w tej dziedzinie, zwłaszcza w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem –  pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji z tym związanych.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje przyjazny znak Bliźniąt, sprzyjając aktywności w dziedzinie komunikacji. W kwietniu warto informować innych o swej działalności, prowadzić szeroko zakrojoną akcję promocyjną i marketingową. Ostrożność zachowajcie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury Marsa z Neptunem, dbajcie o zdrowie, uważajcie na konkurencję i ukrytych wrogów. Mars w trygonie do Jowisza między 14 a 19 kwietnia zaowocuje zdobyciem nowych kwalifikacji, pozwoli zdobyć uznanie. Po 23 kwietnia, kiedy Mars wkroczy do znaku Raka, całą aktywność i energię skierujecie na sprawy rodzinne.

Merkury do waszego znaku wkroczy 4 kwietnia i pozostanie w nim do 19 kwietnia, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie na rozpoczęcie ważnych przedsięwzięć, zwłaszcza że między 9 a 19 kwietnia planeta ta utworzy korzystne aspekty najpierw ze stabilizującym Saturnem a następnie z aktywizującym Marsem i przynoszącym szczęśliwe okazje Jowiszem – jest to idealny moment na podejmowanie życiowych decyzji, możecie rozpocząć działalność gospodarczą, zakładać strony internetowe, inicjować projekty. Podjęcie decyzji okaże się istotne między 17 a 19 kwietnia, podczas kwadratury Merkurego z Plutonem – kiedy 19 kwietnia Merkury w waszym znaku znajdzie się „w sercu” Słońca, będziecie dysponowali odpowiednią ilością informacji, aby zmierzyć się z każdym wyzwaniem. Między 22 a 26 kwietnia koniunkcja Merkurego z Wenus i Uranem w znaku Byka w kwadraturze do Saturna w Wodniku zapowiada rewolucję w finansach, liczcie się z radykalnymi zmianami, trzeba będzie szybko decydować, aby nie stracić, a zyskać na konieczności transformacji.

Wenus w waszym znaku pozostanie do 14 kwietnia, przynosząc korzyści w miłości, czeka was wiele randek i okazji do nawiązania ciekawych znajomości, będziecie cieszyć się powodzeniem i uznaniem. W drugiej połowie miesiąca Wenus w znaku Byka poprawi sytuację finansową, jedynie między 22 a 26 kwietnia zachowajcie ostrożność w transakcjach, bo kwadratura Wenus z Saturnem i koniunkcja z Uranem w Byku może przynieść straty lub chwilową utratę płynności finansowej.

Wiedźma. Droga do siebie