Archiwa kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi waszą uwagę na zarządzaniu wspólnymi środkami finansowymi oraz na sprawach wymagających dostosowania się do zmiennych okoliczności. Nów Księżyca w koniunkcji z potężnym Plutonem, pod wpływem którego pozostaniecie od 12 do 14 stycznia, pomoże zdobyć grant, stypendium lub wypłatę świadczeń, pod warunkiem, że pokonacie trudną procedurę i opór urzędników, natomiast starania o kredyt wiązać się będą z przeszkodami i mogą nie spełnić waszych oczekiwań.

Kiedy 19 stycznia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Wodnika, odzyskacie energię, niektóre Bliźnięta postanowią zdobyć nowe kwalifikacje i rozpoczną naukę w zupełnie nowej dziedzinie, koniunkcja Słońca z Saturnem w okolicach 24 stycznia wzmocni ambicję, jednocześnie uświadomi trudności, jakie czekają was na wybranej drodze. Do uruchomienia finansowych rezerw skłoni was między 18 a 24 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w kwadraturze do Jowisza oraz kwadratura Słońca z Uranem, do której dojdzie 26 stycznia. Pełnia Księżyca w Lwie w opozycji do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 28-29 stycznia, wzbudzi mnóstwo emocji, związanych z systemem nauczania, relacjami międzynarodowymi oraz wyjazdami zagranicznymi.

Merkury, władca waszego znaku, do 8 stycznia przebywa w znaku Koziorożca, potem wkroczy do życzliwego Wodnika, w którym czuje się znakomicie, możecie więc w drugiej połowie miesiąca liczyć na dobre pomysły i podejmować właściwe decyzje. Ostrożność natomiast wskazana jest między 8 a 14 stycznia, kiedy Merkury znajdzie się w trudnej konfiguracji z Saturnem, Jowiszem oraz Marsem, możecie w tym czasie postępować zbyt impulsywnie i nerwowo w wyniku pojawiających się wyzwań i ograniczeń.

Na zainteresowanie partnerów życiowych oraz biznesowych możecie liczyć do 8 stycznia, dopóki Wenus przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, potem stosunki międzyludzkie ulegną ograniczeniu, kiedy Wenus przejdzie do ambitnego Koziorożca. Między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Marsem i Uranem, możecie liczyć na zyski z inwestycji oraz zdobycie dofinansowania na realizację swoich pomysłów.

Do 7 stycznia Mars tranzytuje życzliwy znak Barana, kiedy jednak wkroczy do Byka, w którym jest na wygnaniu, wasza aktywność zmaleje, poczujecie się zmęczeni i zapragniecie odpoczynku. To znakomita okazja, aby zadbać o zdrowie własne oraz bliskich, zwłaszcza że tranzyty Marsa w tym miesiącu są wyjątkowo nieprzyjemne, szczególnie między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia mogą pojawić się ukryci wrogowie w postaci wirusów i bakterii lub osób, które „kopią dołki pod wami”.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w przeciwległym  Strzelcu do 21 grudnia, w dodatku w towarzystwie Merkurego, władcy waszego znaku, powinniście ten czas poświęcić sprawom partnera oraz wszelkiego rodzaju umowom i negocjacjom. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie Marsa, ale w napiętej kwadraturze do Neptuna, poczujecie się więc trochę zagubieni i niepewni, szczególnie w pracy, ale możecie liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy zachęcą do działania na rzecz innych osób. 14 grudnia dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca w przeciwległym znaku Strzelca, niektóre Bliźnięta stracą poparcie partnerów osobistych lub biznesowych, zwłaszcza zagranicznych, ale nie ma powodu do obaw, bo wspólne finanse oraz inwestycje tylko na tym zyskają. Studenci, zdający w tym czasie egzaminy, powinni przełożyć je na inny termin. Dobry czas na pokazanie swojego potencjału nadejdzie 19 i 20 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w bezpośredniej bliskości Słońca – zrobi się o was głośno, a wysiłki zostaną docenione.

21 grudnia Słońce opuści Strzelca i wkroczy do Koziorożca, tego samego dnia dojdzie do bardzo ważnego wydarzenia astrologicznego – koniunkcji Jowisza i Saturna, dwóch planet, reprezentujących przeciwstawne wartości, w rewolucyjnym, ale życzliwym wam znaku Wodnika. Konfiguracja będzie miała wpływ na relacje między obydwiema planetami przez najbliższe 20 lat, pozwoli zrównoważyć sprzeczne tendencje, występujące w sprawach międzynarodowych, uporządkuje współpracę z obcokrajowcami oraz pomoże zdobyć wiedzę, potrzebną w rozwoju kariery. Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra spędzicie w sposób zaskakujący, inaczej niż zwykle, co zapewnią  trygony Słońca oraz Merkurego do Urana.

Przez pierwsze 3 tygodnie grudnia Merkury przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, sytuacja będzie wymagała od was oderwania się od osobistych oczekiwań, warto posłuchać drugiej strony, dowiedzieć się jakie ma problemy oraz potrzeby i skupić na nich uwagę. W okolicach zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 9 a 16 grudnia, Merkury wraz ze Słońcem znajdą się w kwadraturze do Neptuna i trygonie do Marsa, co wzmocni układ i może sprawić, że wasze wyobrażenia okażą się niezgodne z rzeczywistością, starajcie się nie działać na oślep. Po 21 grudnia Merkury znajdzie się w znaku Koziorożca a trygon Merkurego do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie w czasie Świąt sprawi, że dobrze będziecie się bawić w gronie nie tylko rodziny, ale również najbliższych przyjaciół.

Na Marsa w znaku Barana powinniście uważać szczególnie od 20 do 24 grudnia, podczas kwadratury, jaką utworzy z potężnym Plutonem w Koziorożcu, możecie być skłonni wykorzystać przyjaciół do rozprawienia się tym, czego chcecie się pozbyć. To dobry moment na domowe porządki, ale nie przesadzajcie z wysiłkiem, bo może was przerosnąć.

Pierwszą połowę grudnia Wenus spędzi w znaku Skorpiona, w związkach zrobi się najpierw romantycznie, szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca, a potem namiętnie. Możecie liczyć w tym czasie na poprawę zdrowia. Po 15 grudnia Wenus znajdzie się w przeciwległym znaku Strzelca, co oznacza przychylność partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, otrzymacie wiele dowodów miłości oraz sympatii.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 21 listopada, kierując uwagę na sprawy zdrowia oraz związane z sytuacją epidemiologiczną zmiany w warunkach pracy. Między 8 a 12 listopada Słońce znajdzie się pozytywnym aspekcie z Neptunem, łatwiej będzie skorzystać z podszeptów intuicji, szczególnie Bliźniętom związanym z szeroko pojętą twórczością, ale należy uważać, bo Neptun w kontakcie z Merkurym może wprowadzić sporo zamieszania. Rozbudowana wyobraźnia pozwoli skorzystać z najlepszych rozwiązań, pod warunkiem, że okażą się praktyczne i możliwe do zrealizowania. Okazja pojawi się między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce kolejno utworzy sekstyle z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, możecie w tym czasie sporo zarobić na niebanalnych inwestycjach i unormować na długo swoją sytuację finansową. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Strzelca, zwracając waszą uwagę na sprawy i potrzeby partnerów zarówno życiowych, jak i biznesowych.

Miesiąc rozpocznie się nieprzyjemną kwadraturą Merkurego do Saturna, wyjątkowo długotrwałą, ponieważ Merkury, władca waszego znaku, zwolni i zmieni bieg na prosty, co nastąpi 4 listopada. Czeka wszystkich więc kolejny lockdown lub przynajmniej ograniczenia w poruszaniu się i w dostępie do informacji – sytuacja ta potrwa do 8 listopada.

10 listopada Merkury opuści przyjazny znak Wagi i powróci do Skorpiona, kierując myśli na niewesołą sytuację zdrowotną w kraju i na świecie. Uważajcie na siebie szczególnie między 15 a 19 listopada, kiedy Merkury znajdzie się opozycji do Urana, ponieważ mogą pojawić się sytuacje, które was zaskoczą i mocno zdenerwują. W ostatnim tygodniu miesiąca Merkury utworzy szereg aspektów z planetami w Rybach i Koziorożcu, stwarzając szansę na zawodowy sukces, warto się przyłożyć, bo efekty mogą okazać się spektakularne.

Wenus, planeta miłości i dostatku, do 21 listopada przebywa w przyjaznym znaku Wagi, możecie więc liczyć na jej życzliwość i wsparcie. Wolne Bliźnięta mają szansę spotkać na swej drodze namiętną miłość, nie obejdzie się bez elektryzujących wyznań a nawet kłótni kochanków między 7 a 11 listopada, podczas opozycji Wenus z Marsem, trudno będzie dojść do porozumienia, ponieważ obie planety są mocne we własnych znakach. Również między 12 a 21 listopada kwadratura Wenuz z Jowiszem i Plutonem, a potem Saturnem może doprowadzić nawet do rozstania, jeśli nie wprowadzicie tolerancji we wzajemne stosunki. 21 listopada Wenus zmieni znak i przesunie się do Skorpiona, co wpłynie na pogorszenie stosunków z płcią przeciwną – szczególnie nieprzyjemnie może być między 25 a 29 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z buntowniczym Uranem w Byku.

Mars w życzliwym znaku Barana do 14 listopada biegnie ruchem wstecznym, sprawiając, że wasze działanie czasem okazuje się jałowe lub prowadzi na manowce, dopiero druga połowa miesiąca skieruje aktywność we właściwym kierunku – uważajcie jednak, bo Mars w znaku Barana jest bardzo mocny i może przekształcić się łatwo w przemoc.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Bliźniąt

Słońce gości w przyjaznym znaku Wagi do 23 października, skłaniając do rozwoju talentów, zdolności artystycznych oraz wszelkich zainteresowań, kierując również uwagę na sprawy związków oraz zaspokojenie potrzeb dzieci. Na początku miesiąca pełnia Księżyca w znaku Barana, której towarzyszy napięta kwadratura Marsa z Saturnem, postawi pod znakiem zapytania niektóre przyjaźnie, wywoła też emocje w związku zabezpieczeniem wspólnego stanu posiadania. Zrezygnujcie w tym miesiącu z prób uzyskania kredytu lub dotacji, bo natraficie na opór urzędników i pracowników banku. Słońce Między 9 a 21 października utworzy szereg kwadratur z planetami w Koziorożcu, aktywizując potrzebę uregulowania i uporządkowania wspólnych finansów, nie obejdzie się przy tym bez stresów. Słońce dodatkowo ustawi się w opozycji do Marsa, co wywoła napięcie i konflikty w związkach, zwłaszcza zawodowych, oraz w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. 23 października Słońce opuści życzliwy znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na sprawy zdrowia. Pełnia Księżyca w Byku, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca, wzbudzi emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Merkury, władca waszego znaku, do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, jednak 15 października zmieni bieg na wsteczny, jeśli więc planujecie rozpoczęcie nowych przedsięwzięć lub terapii zdrowotnych, starajcie się zrobić to w pierwszej połowie miesiąca. Między 6 a 9 października zrobi się nerwowo, ponieważ Merkury ustawi się w opozycji do Urana w Byku, jakieś informacje, które nagle wyjdą na jaw, zbulwersują was i wyprowadzą z równowagi, na szczęście korzystne aspekty Merkurego z Wenus między 8 a 14 października zapowiadają pomoc w trudnej sytuacji.

Kontrolujcie emocje, ponieważ pierwsza dekada października ogólnie jest mało korzystna również ze względu na inne napięte aspekty planet, stresy mogą odbić się na zdrowiu, dbajcie więc o siebie bardziej niż zwykle. Również między 17 a 22 października Merkury cofając się ustawi się w opozycji do Urana, powrócą więc sprawy, które wydawały się zakończone, macie szansę na reakcję i odpowiednią korektę. Swoje „5 minut” otrzymacie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, będziecie mogli pokazać się od najlepszej strony. 28 października Merkury wycofa się do znaku Wagi i ostatniego dnia miesiąca utworzy kwadraturę z  Saturnem, co ograniczy komunikację.

Uczucia i sprawy miłości zejdą w tym miesiącu na dalszy plan, ponieważ Wenus przebywa od 2 do 28 października w znaku Panny, a nie jest to dla niej właściwe miejsce. W miarę dobrze jednak ułożą się sprawy rodzinne i zarządzanie wspólnymi finansami. Uczucia odżyją w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus zawita do Wagi, związki, miłość i romanse znów staną się najważniejsze.

Mars, chociaż przebywa w przyjaznym Baranie i dodaje wam energii, jednak utworzy w tym miesiącu szereg nieprzyjemnych aspektów z planetami w Koziorożcu, szczególnie w pierwszych dniach i między 5 a 13 października, pozostańcie więc ostrożni i unikajcie robienia czegoś „na siłę”.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Bliźniąt

W całym miesiącu najważniejszy okaże się pierwszy tydzień. Do 22 września Słońce przebywa w zapracowanych Rybach, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych oraz zawodowych. 2 września pełnia Księżyca w Rybach pomoże dostrzec przeszkody, jakie do tej pory stawały na drodze waszej kariery. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje dobrymi pomysłami i rewolucyjnym podejściem do zarządzania czasem. Opozycja Wenus do Saturna zmusi do chwilowych oszczędności, niektórym Bliźniętom uda się trafić coś ekstra na wyprzedażach.

Między 6 a 18 września Słońce utworzy pozytywne aspekty kolejno z planetami przebywającymi w Koziorożcu, czyli Jowiszem, Plutonem i Saturnem, jednocześnie znajdzie się w opozycji do Neptuna – to idealny moment na dokonanie właściwych inwestycji, wzięcia kredytu, pozyskania środków z instytucji wspierających osoby, które straciły na epidemii koronawirusa. Czas ten sprzyja również rozpoczęciu psychoterapii lub zainteresowaniu metafizyką. Okolice nowiu Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 17 września, sprzyjają rozpoczynaniu ważnych przedsięwzięć, na których efekty trzeba będzie poczekać.

Merkury, władca waszego znaku, do 5 września przebywa w znaku Panny, gdzie jest bardzo mocny, warto więc wykorzystać ten czas na podejmowanie ważnych decyzji, zwłaszcza, że tworzy w tym czasie szereg pozytywnych aspektów przyciągających życzliwość ludzi i zapewniających trwałość zamierzeniom. 5 września Merkury zmieni znak i wkroczy do przyjaznej Wagi, w której pozostanie do 27 września, co stworzy wiele okazji do dobrej zabawy, wpłynie na rozwój relacji międzyludzkich, poszerzy zakres zainteresowań.

Do konfliktów na tle zarządzania finansami może dojść między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy napięte aspekty z planetami w Koziorożcu, będzie to jednocześnie bardzo dobry okres dla osób, dążących do samopoznania i rozwoju osobistego.

Szczególną ostrożność zachowajcie w ostatnim tygodniu września, uważajcie na to, co mówicie i robicie, bo nadmiernie aktywny Mars utworzy najpierw opozycję z Merkurym w Wadze, a następnie kwadraturę z Saturnem w Koziorożcu, jakaś przyjaźń może nie wytrzymać napięcia i kłótnia popsuje stosunki.

Wenus do 6 września pozostanie w znaku Raka, następnie przesunie się do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej towarzyscy i skłonni do rozrywek. Mars natomiast 10 września zmieni bieg na wsteczny i pod koniec miesiąca zafunduje problemy i ograniczenia, jakich doświadczyliście w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwy znak Lwa do 22 sierpnia, jest to czas korzystny dla zajmowania się ulubionym hobby, rozwojem intelektualnym oraz szeroko pojętą komunikacją. Nie obejdzie się bez krótkich wakacyjnych podróży, warto skorzystać z urlopu i odwiedzić dalszą rodzinę, znajomych lub po prostu spędzić kilka dni nad wodą. Pierwsze dni miesiąca okażą się niezmiernie ekscytujące ze względu na kwadraturę Słońca do Urana, możecie zdecydować się w jednej chwili wyruszyć w podróż lub postanowicie kupić sprzęt elektroniczny, w każdym razie wiele będzie się działo – największe emocje pojawią się w okolicach 3 sierpnia, podczas pełni Księżyca w znaku Wodnika. Po 22 sierpnia, kiedy Słońce oraz Merkury przebywać będą w znaku Panny, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne oraz związane z rozwojem kariery.

Merkury w znaku Raka przebywał będzie do 5 sierpnia, następnie do 20 sierpnia przebiegnie w pośpiechu znak Lwa, aby ostatnią dekadę miesiąca spędzić w Pannie – znaku, którym włada. Pełni Księżyca w Wodniku, do której dojdzie 3 sierpnia, towarzyszyć będzie opozycja Merkurego do Saturna, co wzbudzi poczucie ograniczenia, szczególnie w kontaktach z urzędnikami i bankami – niektóre Bliźnięta podejmą się długotrwałych zobowiązań finansowych. Między 15 a 17 sierpnia Merkury utworzy trygon z zapalczywym Marsem, zacznie wam się spieszyć, ale staniecie się mistrzami organizacji i w krótkim czasie uda się zrobić więcej, niż zamierzaliście. Najlepszy czas dla was nadejdzie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Merkury zagości w Pannie, ponieważ najpierw między 24 a 26 sierpnia utworzy dobroczynny trygon z Uranem, następnie w ostatnich dniach miesiąca jeszcze korzystniejszy trygon z Jowiszem oraz trochę bardziej problematyczną opozycję z Neptunem – możecie w tym czasie liczyć na znakomite pomysły, obiecujące okazje, finansowe oraz zawodowe profity lub wyjątkowo udane podróże.

Wenus w waszym znaku przebywa przez cały pierwszy tydzień sierpnia, obdarzając charyzmą, urokiem osobistym oraz zdolnością do okazywania uczuć, dla osób zakochanych może to być wspaniale spędzony czas. 7 sierpnia Wenus wkroczy do znaku Raka wzmacniając stan posiadania, warto wykorzystać jej tranzyty na poprawę finansów. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, możecie liczyć na okazje, które dosłownie trzeba „łapać w locie”, również między 23 a 29 sierpnia los się do was szeroko uśmiechnie, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Jowisza i trygonie do Neptuna – mogą się w tym czasie spełnić skryte marzenia.

Mars w znaku Barana może popsuć stosunki z przyjaciółmi, szczególnie między 8 a 15 sierpnia, kiedy utworzy kwadraturę z potężnym Plutonem – niektóre Bliźnięta wejdą w spory konflikt, prawdopodobnie na tle finansowym. Starania o kredyt napotkają trudności, szczególnie między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z ograniczającym Saturnem, urzędnicy okażą się nieprzejednani lub mało przychylni.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Bliźniąt

Słońce oraz cofający się Merkury w znaku Raka do 22 lipca sprawią, że skoncentrujecie uwagę na sprawach finansowych. Na samym początku miesiąca sekstyl obydwu planet do Urana w Byku zapowiada pomysł na inwestycję lub niepodziewany przypływ pieniędzy. Również koniunkcja Jowisza z Plutonem w Koziorożcu obiecuje intratne interesy, z których zyski będą w przyszłości. Niektórym Bliźniętom uda się zdobyć dotację lub dofinansowanie z tarczy antykryzysowej, inni mogą otrzymać wypłatę innego rodzaju świadczeń.

Ponieważ do 12 lipca Merkury biegnie ruchem wstecznym, wstrzymajcie się do tego czasu z podejmowaniem istotnych decyzji, szczególnie finansowych, a większe zakupy odłóżcie na późniejszy termin – zwłaszcza w okolicach 5 lipca, będąc pod wpływem pełni i zaćmienia Księżyca w Koziorożcu możecie sporo stracić.

Dni między 6 a 12 lipca upłyną pod wpływem kwadratury Marsa do Urana, uważajcie na słowa, bo możecie kogoś bardzo zranić, nie poddawajcie się także presji przyjaciół, bo nie zawsze mają rację. Wenus w waszym znaku powróciła do ruchu prostego, możecie więc liczyć na zyski nie tylko w dziedzinie finansów, ale również w miłości – lipiec to idealny czas na odświeżenie uczuć, jeśli jesteście w stałym związku, lub nawiązanie nowych znajomości, które mają wielką szansę przekształcić się w prawdziwą miłość.

Między 12 a 22 lipca, kiedy Merkury ruszy do przodu, a Słońce ustawi się w opozycji do Jowisza i Plutona oraz w trygonie do Neptuna, nadejdzie czas na realizację marzeń, powiodą się wakacyjne plany wyjazdowe, będzie można poważnie rozważyć niektóre pomysły na inwestycje.

22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Lwa, staniecie się bardziej mobilni i chętni do rozrywek. Ostatni tydzień miesiąca zapowiada się bardzo aktywnie, ponieważ Merkury ponownie utworzy sekstyl z Uranem i kwadraturę z Marsem, a następnie opozycję z Jowiszem i Plutonem – powrócą projekty, których nie udało się zrealizować na początku lipca.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Bliźniąt

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 czerwca, zasilając was energetycznie i stwarzając szansę na samorealizację. W Bliźniętach także gości Wenus i do 25 czerwca porusza się ruchem wstecznym, co sprzyja głębszym refleksjom, dotyczącym stosunku do miłości i pieniędzy. W czerwcu możecie liczyć na zyski z inwestycji i zwrot długów, niektóre Bliźnięta dojdą do wniosku, że „stara miłość nie rdzewieje”.

Warto dwie pierwsze dekady miesiąca wykorzystać na uporządkowanie finansów i podejmowanie biznesowych decyzji, ponieważ Merkury w Raku do 18 czerwca porusza się we właściwym kierunku, potem zmieni bieg na wsteczny, w którym pozostanie do 12 lipca, a jak wiadomo retrogradacja Merkurego nie sprzyja nie tylko podpisywaniu umów i podejmowaniu długotrwałych zobowiązań, ale również inwestycjom w sprzęt elektroniczny lub środki komunikacji.

4 czerwca do waszego znaku przesunie się Północny Węzeł Księżycowy, co sprzyja określeniu własnych celów i samorealizacji, dodatkowo Wenus i Słońce w waszym znaku ustawią się w kwadraturze do Marsa w Rybach, następnego dnia w przeciwległym znaku Strzelca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca – pojawi się zawodowa okazja, mogąca przynieść zyski i popularność, trzeba jednak zachować daleko idąca ostrożność chroniąc zdrowie oraz dobre samopoczucie zarówno własne, jak i partnera życiowego. Przygotujcie się na większe niż zwykle emocje miedzy 2 a 7 czerwca, zadbajcie o własny komfort psychiczny.

Druga dekada miesiąca zapowiada się jeszcze bardziej energetycznie, ponieważ 11 czerwca Słońce znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, a w następnych dniach dołączy do tego układu Mars, poczujecie się zobowiązani, a w niektórych przypadkach wręcz zmuszani do wysiłku, ale cel wydawać się będzie daleki i niejasny, pojawi się wrażenie, że zawodowa przyszłość jest niepewna, warto zaufać intuicji i pozwolić życiu się poprowadzić.

20 czerwca Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Raka, skupicie uwagę na sprawach finansowych oraz zabezpieczeniu rodziny. Ostatnie dni czerwca mogą zaowocować znacznymi zyskami oraz inwestycjami, kiedy Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, a Wenus w waszym znaku ruszy wreszcie do przodu.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Bliźniąt

Do 20 maja pobyt Słońca w Byku odczujecie jako osłabienie energetyczne, przymusowa izolacja wywołana koronawirusem okaże się w tej sytuacji korzystna, ponieważ pozwoli wam odpocząć i naładować akumulatory. Zmysłowa Wenus przebywać będzie w waszym znaku dłużej niż zwykle, ponieważ 14 maja zmieni bieg na wsteczny i cofać się będzie aż do 25 czerwca, a znak opuści dopiero 8 sierpnia, możecie więc liczyć w tym czasie na przychylność losu, przyciągniecie do siebie miłość i pieniądze.

Do 25 maja pozostańcie jednak uważni, szczególnie w dniach 3-5 oraz 19-22 maja, ponieważ Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, możecie w tym czasie doświadczać trudności w zrozumieniu oczekiwań bliskich i partnerów życiowych, sytuację pomogą rozwiązać romantyczne gesty i wejście w świat marzeń ukochanej osoby.

W pierwszej dekadzie miesiąca Merkury w Byku każe wam myśleć o stanie posiadania, uruchomi kreatywność zarówno w finansach, jak i w miłości, szczególnie między 6 a 8 maja słuchajcie podszeptów intuicji, a w dniach 8-11 maja planujcie przyszłość, bo planety będą wam sprzyjać – natomiast kiedy 11 maja Merkury wkroczy do waszego znaku ujawni cały swój potencjał i aż do 28 maja ułatwi przeprowadzenie ważnych projektów i realizację planów.

Dni między 12 a 14 maja okażą się znaczące dla długofalowych projektów a kontakty z instytucjami i urzędnikami przyniosą oczekiwane rezultaty. Mars do 13 maja w życzliwym Wodniku zwiększy aktywność w działaniach społecznych i zachęci do działania w grupach, natomiast po 13 maja, kiedy znajdzie się w znaku Ryb, rozpocznie się okres zwiększonej aktywności zawodowej.

20 maja Słońce wkroczy do waszego znaku, a dwa dni później dojdzie do nowiu Księżyca, aspekty planet towarzyszące temu wydarzeniu świadczą o możliwościach, jakie się przed wami otwierają – rozpoczniecie długofalowe przedsięwzięcie, które przyniesie stały dochód, macie szansę zbudować przyszłość na trwałych podstawach. W miłości może dojść do ważnych rozmów, które otworzą wam oczy i pozwolą odróżnić iluzję od rzeczywistości. W pracy wykażecie się aktywnością, bo trzeba będzie się przystosować do zmian wywołanych epidemią koronawirusa, w ostatnim tygodniu miesiąca zaangażujecie się mocno w działania, horoskop radzi jednak zachować ostrożność, słuchać intuicji i generalnie zwolnić, bo pośpiech nie sprzyja precyzji, uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Bliźniąt

Do 19 kwietnia Słońce tranzytuje przyjazny znak Barana, nie zabraknie więc wam energii. Pierwsze dni miesiąca mogą jednak być niespokojne za sprawą koniunkcji Marsa z Saturnem w Wodniku oraz koniunkcji Merkurego ze zwodniczym Neptunem w znaku Ryb – z jednej strony odczujecie przymus, z drugiej niemożność działania, w końcu wpadniecie w stan niemocy i zagubienia, bo Merkuremu w Rybach trudno jest podjąć decyzję.

3 kwietnia do waszego znaku wkroczy Wenus, humor się poprawi, większą uwagę zwrócicie na jakość związków, zwłaszcza że do 7 kwietnia Wenus pozostawać będzie w korzystnym aspekcie z Saturnem, co sprzyja umocnieniu długotrwałych i stabilnych związków. Między 6 a 10 kwietnia Merkury utworzy sekstyle z Jowiszem i Plutonem, otrzymacie informacje, które wpłyną na wasza przyszłość, pojawią się emocje, które podkręci pełnia Księżyca w życzliwej Wadze, do której dojdzie 8 kwietnia, dodatkowo Mars ustawi się w kwadraturze do Urana, wiec możecie być niespokojni.

11 kwietnia Merkury zmieni znak, opuści niepewne Ryby i wkroczy do zdecydowanego Barana, wy też poczujecie się silniejsi i bardziej skłonni do działania, zwłaszcza że w czasie Świąt Wielkanocnych Merkury utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem – przy stole zasiądzie niewiele osób, ale Wenus w waszym znaku zadba o to, żeby było miło i kameralnie.

Zaraz po Świętach, kiedy Słońce utworzy kwadraturę z Jowiszem i Plutonem, podejmiecie aktywność towarzyską bez względu na okoliczności, bo siedzenie w domu zdecydowanie się wam znudzi, horoskop przypomina jednak, aby nie robić niczego, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu własnemu lub innych osób. Miedzy 16 a 19 kwietnia Merkury w sekstylu z Wenus i Marsem sprzyja randkom oraz imprezom – może się przy tym okazać, że przez internet też można się świetnie bawić.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Byka, jak co roku poczujecie się osłabieni i pozbawieni energii, ostatnia dekada miesiąca sprzyja odpoczynkowi i ładowaniu akumulatorów, zwłaszcza że Słońce w kwadraturze do Saturna raczej zatrzyma was w domu. Miedzy 24 a 27 kwietnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Merkurego do Jowisza oraz koniunkcji Słońca z Uranem – będziecie podekscytowani nowym projektem lub oryginalnym pomysłem, stan podniecenia spotęguje się ostatniego dnia kwietnia, kiedy również Merkury znajdzie się w koniunkcji z Uranem.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>