Archiwa kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Bliźniąt

Słońce gości w przyjaznym znaku Wagi do 23 października, skłaniając do rozwoju talentów, zdolności artystycznych oraz wszelkich zainteresowań, kierując również uwagę na sprawy związków oraz zaspokojenie potrzeb dzieci. Na początku miesiąca pełnia Księżyca w znaku Barana, której towarzyszy napięta kwadratura Marsa z Saturnem, postawi pod znakiem zapytania niektóre przyjaźnie, wywoła też emocje w związku zabezpieczeniem wspólnego stanu posiadania. Zrezygnujcie w tym miesiącu z prób uzyskania kredytu lub dotacji, bo natraficie na opór urzędników i pracowników banku. Słońce Między 9 a 21 października utworzy szereg kwadratur z planetami w Koziorożcu, aktywizując potrzebę uregulowania i uporządkowania wspólnych finansów, nie obejdzie się przy tym bez stresów. Słońce dodatkowo ustawi się w opozycji do Marsa, co wywoła napięcie i konflikty w związkach, zwłaszcza zawodowych, oraz w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. 23 października Słońce opuści życzliwy znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na sprawy zdrowia. Pełnia Księżyca w Byku, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca, wzbudzi emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Merkury, władca waszego znaku, do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, jednak 15 października zmieni bieg na wsteczny, jeśli więc planujecie rozpoczęcie nowych przedsięwzięć lub terapii zdrowotnych, starajcie się zrobić to w pierwszej połowie miesiąca. Między 6 a 9 października zrobi się nerwowo, ponieważ Merkury ustawi się w opozycji do Urana w Byku, jakieś informacje, które nagle wyjdą na jaw, zbulwersują was i wyprowadzą z równowagi, na szczęście korzystne aspekty Merkurego z Wenus między 8 a 14 października zapowiadają pomoc w trudnej sytuacji.

Kontrolujcie emocje, ponieważ pierwsza dekada października ogólnie jest mało korzystna również ze względu na inne napięte aspekty planet, stresy mogą odbić się na zdrowiu, dbajcie więc o siebie bardziej niż zwykle. Również między 17 a 22 października Merkury cofając się ustawi się w opozycji do Urana, powrócą więc sprawy, które wydawały się zakończone, macie szansę na reakcję i odpowiednią korektę. Swoje „5 minut” otrzymacie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, będziecie mogli pokazać się od najlepszej strony. 28 października Merkury wycofa się do znaku Wagi i ostatniego dnia miesiąca utworzy kwadraturę z  Saturnem, co ograniczy komunikację.

Uczucia i sprawy miłości zejdą w tym miesiącu na dalszy plan, ponieważ Wenus przebywa od 2 do 28 października w znaku Panny, a nie jest to dla niej właściwe miejsce. W miarę dobrze jednak ułożą się sprawy rodzinne i zarządzanie wspólnymi finansami. Uczucia odżyją w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus zawita do Wagi, związki, miłość i romanse znów staną się najważniejsze.

Mars, chociaż przebywa w przyjaznym Baranie i dodaje wam energii, jednak utworzy w tym miesiącu szereg nieprzyjemnych aspektów z planetami w Koziorożcu, szczególnie w pierwszych dniach i między 5 a 13 października, pozostańcie więc ostrożni i unikajcie robienia czegoś „na siłę”.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Bliźniąt

W całym miesiącu najważniejszy okaże się pierwszy tydzień. Do 22 września Słońce przebywa w zapracowanych Rybach, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych oraz zawodowych. 2 września pełnia Księżyca w Rybach pomoże dostrzec przeszkody, jakie do tej pory stawały na drodze waszej kariery. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje dobrymi pomysłami i rewolucyjnym podejściem do zarządzania czasem. Opozycja Wenus do Saturna zmusi do chwilowych oszczędności, niektórym Bliźniętom uda się trafić coś ekstra na wyprzedażach.

Między 6 a 18 września Słońce utworzy pozytywne aspekty kolejno z planetami przebywającymi w Koziorożcu, czyli Jowiszem, Plutonem i Saturnem, jednocześnie znajdzie się w opozycji do Neptuna – to idealny moment na dokonanie właściwych inwestycji, wzięcia kredytu, pozyskania środków z instytucji wspierających osoby, które straciły na epidemii koronawirusa. Czas ten sprzyja również rozpoczęciu psychoterapii lub zainteresowaniu metafizyką. Okolice nowiu Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 17 września, sprzyjają rozpoczynaniu ważnych przedsięwzięć, na których efekty trzeba będzie poczekać.

Merkury, władca waszego znaku, do 5 września przebywa w znaku Panny, gdzie jest bardzo mocny, warto więc wykorzystać ten czas na podejmowanie ważnych decyzji, zwłaszcza, że tworzy w tym czasie szereg pozytywnych aspektów przyciągających życzliwość ludzi i zapewniających trwałość zamierzeniom. 5 września Merkury zmieni znak i wkroczy do przyjaznej Wagi, w której pozostanie do 27 września, co stworzy wiele okazji do dobrej zabawy, wpłynie na rozwój relacji międzyludzkich, poszerzy zakres zainteresowań.

Do konfliktów na tle zarządzania finansami może dojść między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy napięte aspekty z planetami w Koziorożcu, będzie to jednocześnie bardzo dobry okres dla osób, dążących do samopoznania i rozwoju osobistego.

Szczególną ostrożność zachowajcie w ostatnim tygodniu września, uważajcie na to, co mówicie i robicie, bo nadmiernie aktywny Mars utworzy najpierw opozycję z Merkurym w Wadze, a następnie kwadraturę z Saturnem w Koziorożcu, jakaś przyjaźń może nie wytrzymać napięcia i kłótnia popsuje stosunki.

Wenus do 6 września pozostanie w znaku Raka, następnie przesunie się do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej towarzyscy i skłonni do rozrywek. Mars natomiast 10 września zmieni bieg na wsteczny i pod koniec miesiąca zafunduje problemy i ograniczenia, jakich doświadczyliście w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwy znak Lwa do 22 sierpnia, jest to czas korzystny dla zajmowania się ulubionym hobby, rozwojem intelektualnym oraz szeroko pojętą komunikacją. Nie obejdzie się bez krótkich wakacyjnych podróży, warto skorzystać z urlopu i odwiedzić dalszą rodzinę, znajomych lub po prostu spędzić kilka dni nad wodą. Pierwsze dni miesiąca okażą się niezmiernie ekscytujące ze względu na kwadraturę Słońca do Urana, możecie zdecydować się w jednej chwili wyruszyć w podróż lub postanowicie kupić sprzęt elektroniczny, w każdym razie wiele będzie się działo – największe emocje pojawią się w okolicach 3 sierpnia, podczas pełni Księżyca w znaku Wodnika. Po 22 sierpnia, kiedy Słońce oraz Merkury przebywać będą w znaku Panny, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne oraz związane z rozwojem kariery.

Merkury w znaku Raka przebywał będzie do 5 sierpnia, następnie do 20 sierpnia przebiegnie w pośpiechu znak Lwa, aby ostatnią dekadę miesiąca spędzić w Pannie – znaku, którym włada. Pełni Księżyca w Wodniku, do której dojdzie 3 sierpnia, towarzyszyć będzie opozycja Merkurego do Saturna, co wzbudzi poczucie ograniczenia, szczególnie w kontaktach z urzędnikami i bankami – niektóre Bliźnięta podejmą się długotrwałych zobowiązań finansowych. Między 15 a 17 sierpnia Merkury utworzy trygon z zapalczywym Marsem, zacznie wam się spieszyć, ale staniecie się mistrzami organizacji i w krótkim czasie uda się zrobić więcej, niż zamierzaliście. Najlepszy czas dla was nadejdzie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Merkury zagości w Pannie, ponieważ najpierw między 24 a 26 sierpnia utworzy dobroczynny trygon z Uranem, następnie w ostatnich dniach miesiąca jeszcze korzystniejszy trygon z Jowiszem oraz trochę bardziej problematyczną opozycję z Neptunem – możecie w tym czasie liczyć na znakomite pomysły, obiecujące okazje, finansowe oraz zawodowe profity lub wyjątkowo udane podróże.

Wenus w waszym znaku przebywa przez cały pierwszy tydzień sierpnia, obdarzając charyzmą, urokiem osobistym oraz zdolnością do okazywania uczuć, dla osób zakochanych może to być wspaniale spędzony czas. 7 sierpnia Wenus wkroczy do znaku Raka wzmacniając stan posiadania, warto wykorzystać jej tranzyty na poprawę finansów. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, możecie liczyć na okazje, które dosłownie trzeba „łapać w locie”, również między 23 a 29 sierpnia los się do was szeroko uśmiechnie, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Jowisza i trygonie do Neptuna – mogą się w tym czasie spełnić skryte marzenia.

Mars w znaku Barana może popsuć stosunki z przyjaciółmi, szczególnie między 8 a 15 sierpnia, kiedy utworzy kwadraturę z potężnym Plutonem – niektóre Bliźnięta wejdą w spory konflikt, prawdopodobnie na tle finansowym. Starania o kredyt napotkają trudności, szczególnie między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z ograniczającym Saturnem, urzędnicy okażą się nieprzejednani lub mało przychylni.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Bliźniąt

Słońce oraz cofający się Merkury w znaku Raka do 22 lipca sprawią, że skoncentrujecie uwagę na sprawach finansowych. Na samym początku miesiąca sekstyl obydwu planet do Urana w Byku zapowiada pomysł na inwestycję lub niepodziewany przypływ pieniędzy. Również koniunkcja Jowisza z Plutonem w Koziorożcu obiecuje intratne interesy, z których zyski będą w przyszłości. Niektórym Bliźniętom uda się zdobyć dotację lub dofinansowanie z tarczy antykryzysowej, inni mogą otrzymać wypłatę innego rodzaju świadczeń.

Ponieważ do 12 lipca Merkury biegnie ruchem wstecznym, wstrzymajcie się do tego czasu z podejmowaniem istotnych decyzji, szczególnie finansowych, a większe zakupy odłóżcie na późniejszy termin – zwłaszcza w okolicach 5 lipca, będąc pod wpływem pełni i zaćmienia Księżyca w Koziorożcu możecie sporo stracić.

Dni między 6 a 12 lipca upłyną pod wpływem kwadratury Marsa do Urana, uważajcie na słowa, bo możecie kogoś bardzo zranić, nie poddawajcie się także presji przyjaciół, bo nie zawsze mają rację. Wenus w waszym znaku powróciła do ruchu prostego, możecie więc liczyć na zyski nie tylko w dziedzinie finansów, ale również w miłości – lipiec to idealny czas na odświeżenie uczuć, jeśli jesteście w stałym związku, lub nawiązanie nowych znajomości, które mają wielką szansę przekształcić się w prawdziwą miłość.

Między 12 a 22 lipca, kiedy Merkury ruszy do przodu, a Słońce ustawi się w opozycji do Jowisza i Plutona oraz w trygonie do Neptuna, nadejdzie czas na realizację marzeń, powiodą się wakacyjne plany wyjazdowe, będzie można poważnie rozważyć niektóre pomysły na inwestycje.

22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Lwa, staniecie się bardziej mobilni i chętni do rozrywek. Ostatni tydzień miesiąca zapowiada się bardzo aktywnie, ponieważ Merkury ponownie utworzy sekstyl z Uranem i kwadraturę z Marsem, a następnie opozycję z Jowiszem i Plutonem – powrócą projekty, których nie udało się zrealizować na początku lipca.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Bliźniąt

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 czerwca, zasilając was energetycznie i stwarzając szansę na samorealizację. W Bliźniętach także gości Wenus i do 25 czerwca porusza się ruchem wstecznym, co sprzyja głębszym refleksjom, dotyczącym stosunku do miłości i pieniędzy. W czerwcu możecie liczyć na zyski z inwestycji i zwrot długów, niektóre Bliźnięta dojdą do wniosku, że „stara miłość nie rdzewieje”.

Warto dwie pierwsze dekady miesiąca wykorzystać na uporządkowanie finansów i podejmowanie biznesowych decyzji, ponieważ Merkury w Raku do 18 czerwca porusza się we właściwym kierunku, potem zmieni bieg na wsteczny, w którym pozostanie do 12 lipca, a jak wiadomo retrogradacja Merkurego nie sprzyja nie tylko podpisywaniu umów i podejmowaniu długotrwałych zobowiązań, ale również inwestycjom w sprzęt elektroniczny lub środki komunikacji.

4 czerwca do waszego znaku przesunie się Północny Węzeł Księżycowy, co sprzyja określeniu własnych celów i samorealizacji, dodatkowo Wenus i Słońce w waszym znaku ustawią się w kwadraturze do Marsa w Rybach, następnego dnia w przeciwległym znaku Strzelca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca – pojawi się zawodowa okazja, mogąca przynieść zyski i popularność, trzeba jednak zachować daleko idąca ostrożność chroniąc zdrowie oraz dobre samopoczucie zarówno własne, jak i partnera życiowego. Przygotujcie się na większe niż zwykle emocje miedzy 2 a 7 czerwca, zadbajcie o własny komfort psychiczny.

Druga dekada miesiąca zapowiada się jeszcze bardziej energetycznie, ponieważ 11 czerwca Słońce znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, a w następnych dniach dołączy do tego układu Mars, poczujecie się zobowiązani, a w niektórych przypadkach wręcz zmuszani do wysiłku, ale cel wydawać się będzie daleki i niejasny, pojawi się wrażenie, że zawodowa przyszłość jest niepewna, warto zaufać intuicji i pozwolić życiu się poprowadzić.

20 czerwca Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Raka, skupicie uwagę na sprawach finansowych oraz zabezpieczeniu rodziny. Ostatnie dni czerwca mogą zaowocować znacznymi zyskami oraz inwestycjami, kiedy Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, a Wenus w waszym znaku ruszy wreszcie do przodu.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Bliźniąt

Do 20 maja pobyt Słońca w Byku odczujecie jako osłabienie energetyczne, przymusowa izolacja wywołana koronawirusem okaże się w tej sytuacji korzystna, ponieważ pozwoli wam odpocząć i naładować akumulatory. Zmysłowa Wenus przebywać będzie w waszym znaku dłużej niż zwykle, ponieważ 14 maja zmieni bieg na wsteczny i cofać się będzie aż do 25 czerwca, a znak opuści dopiero 8 sierpnia, możecie więc liczyć w tym czasie na przychylność losu, przyciągniecie do siebie miłość i pieniądze.

Do 25 maja pozostańcie jednak uważni, szczególnie w dniach 3-5 oraz 19-22 maja, ponieważ Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, możecie w tym czasie doświadczać trudności w zrozumieniu oczekiwań bliskich i partnerów życiowych, sytuację pomogą rozwiązać romantyczne gesty i wejście w świat marzeń ukochanej osoby.

W pierwszej dekadzie miesiąca Merkury w Byku każe wam myśleć o stanie posiadania, uruchomi kreatywność zarówno w finansach, jak i w miłości, szczególnie między 6 a 8 maja słuchajcie podszeptów intuicji, a w dniach 8-11 maja planujcie przyszłość, bo planety będą wam sprzyjać – natomiast kiedy 11 maja Merkury wkroczy do waszego znaku ujawni cały swój potencjał i aż do 28 maja ułatwi przeprowadzenie ważnych projektów i realizację planów.

Dni między 12 a 14 maja okażą się znaczące dla długofalowych projektów a kontakty z instytucjami i urzędnikami przyniosą oczekiwane rezultaty. Mars do 13 maja w życzliwym Wodniku zwiększy aktywność w działaniach społecznych i zachęci do działania w grupach, natomiast po 13 maja, kiedy znajdzie się w znaku Ryb, rozpocznie się okres zwiększonej aktywności zawodowej.

20 maja Słońce wkroczy do waszego znaku, a dwa dni później dojdzie do nowiu Księżyca, aspekty planet towarzyszące temu wydarzeniu świadczą o możliwościach, jakie się przed wami otwierają – rozpoczniecie długofalowe przedsięwzięcie, które przyniesie stały dochód, macie szansę zbudować przyszłość na trwałych podstawach. W miłości może dojść do ważnych rozmów, które otworzą wam oczy i pozwolą odróżnić iluzję od rzeczywistości. W pracy wykażecie się aktywnością, bo trzeba będzie się przystosować do zmian wywołanych epidemią koronawirusa, w ostatnim tygodniu miesiąca zaangażujecie się mocno w działania, horoskop radzi jednak zachować ostrożność, słuchać intuicji i generalnie zwolnić, bo pośpiech nie sprzyja precyzji, uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Bliźniąt

Do 19 kwietnia Słońce tranzytuje przyjazny znak Barana, nie zabraknie więc wam energii. Pierwsze dni miesiąca mogą jednak być niespokojne za sprawą koniunkcji Marsa z Saturnem w Wodniku oraz koniunkcji Merkurego ze zwodniczym Neptunem w znaku Ryb – z jednej strony odczujecie przymus, z drugiej niemożność działania, w końcu wpadniecie w stan niemocy i zagubienia, bo Merkuremu w Rybach trudno jest podjąć decyzję.

3 kwietnia do waszego znaku wkroczy Wenus, humor się poprawi, większą uwagę zwrócicie na jakość związków, zwłaszcza że do 7 kwietnia Wenus pozostawać będzie w korzystnym aspekcie z Saturnem, co sprzyja umocnieniu długotrwałych i stabilnych związków. Między 6 a 10 kwietnia Merkury utworzy sekstyle z Jowiszem i Plutonem, otrzymacie informacje, które wpłyną na wasza przyszłość, pojawią się emocje, które podkręci pełnia Księżyca w życzliwej Wadze, do której dojdzie 8 kwietnia, dodatkowo Mars ustawi się w kwadraturze do Urana, wiec możecie być niespokojni.

11 kwietnia Merkury zmieni znak, opuści niepewne Ryby i wkroczy do zdecydowanego Barana, wy też poczujecie się silniejsi i bardziej skłonni do działania, zwłaszcza że w czasie Świąt Wielkanocnych Merkury utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem – przy stole zasiądzie niewiele osób, ale Wenus w waszym znaku zadba o to, żeby było miło i kameralnie.

Zaraz po Świętach, kiedy Słońce utworzy kwadraturę z Jowiszem i Plutonem, podejmiecie aktywność towarzyską bez względu na okoliczności, bo siedzenie w domu zdecydowanie się wam znudzi, horoskop przypomina jednak, aby nie robić niczego, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu własnemu lub innych osób. Miedzy 16 a 19 kwietnia Merkury w sekstylu z Wenus i Marsem sprzyja randkom oraz imprezom – może się przy tym okazać, że przez internet też można się świetnie bawić.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Byka, jak co roku poczujecie się osłabieni i pozbawieni energii, ostatnia dekada miesiąca sprzyja odpoczynkowi i ładowaniu akumulatorów, zwłaszcza że Słońce w kwadraturze do Saturna raczej zatrzyma was w domu. Miedzy 24 a 27 kwietnia pozostaniecie pod wpływem kwadratury Merkurego do Jowisza oraz koniunkcji Słońca z Uranem – będziecie podekscytowani nowym projektem lub oryginalnym pomysłem, stan podniecenia spotęguje się ostatniego dnia kwietnia, kiedy również Merkury znajdzie się w koniunkcji z Uranem.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Bliźniąt

Słońce do 20 stycznia przebywa w twórczym znaku Ryb, macie więc szansę w tym czasie wykazać się empatią i zawodowym zaangażowaniem. Merkury 1 marca utworzy trygon z Uranem w Byku, zabłyśniecie porzuconym wcześniej pomysłem, który teraz wyciągnięty z lamusa, okaże się nad wyraz interesujący, będzie przy tym nieco zawirowania, bo  4 marca Merkury wycofa się do Wodnika i 10 marca wróci do biegu prostego – zanim ponownie wkroczy do Ryb, co nastąpi 16 marca, macie szansę wykazać się błyskotliwością i pomysłowością, która wszystkich zaskoczy.

Zanim do tego dojdzie, czeka was wiele emocjonujących wydarzeń między 8 a 11 marca, bo pełni Księżyca w Pannie 9 marca towarzyszyć będzie szereg planetarnych układów, które otworzą przed wami drzwi zawodowego i osobistego spełnienia. Niektóre Bliźnięta pozwolą sobie na ukryty romans – zastanówcie się, czy warto dla chwili przyjemności stawiać pod znakiem zapytania długotrwały związek. Mars w sekstylu do Neptuna oraz Słońce w korzystnym aspekcie z Plutonem, zapowiadają między 11 a 16 marca dobrą zawodową passę, nie zabraknie wam ani chęci, ani sposobności, aby zawalczyć o awans lub dotację, która umożliwi rozwój kariery.

20 marca Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Barana, natomiast Mars w Koziorożcu utworzy koniunkcję najpierw z Jowiszem, następnie z potężnym Plutonem – takie nagromadzenie energii zdarza się bardzo rzadko i może przynieść pomysł na odważną inwestycję lub skłonić do pozbycia się rzeczy, które dawno straciły swoją użyteczność. Okres między 20 a 25 marca okaże się znaczący również za sprawą sekstyli Merkurego do Urana oraz Wenus do Neptuna – dla niektórych Bliźniąt nadejdzie czas realizacji twórczych pomysłów, ukrytych projektów, zaskakujących pomysłów, natomiast osoby zakochane przeżyją dni pełne miłosnych uniesień i romantycznych spotkań.

Ostatnie dni miesiąca upłyną pod wpływem koniunkcji Jowisza i Plutona w Koziorożcu w trygonie do Wenus w Byku, co dla niektórych Bliźniąt wiązać się może z podjęciem długotrwałych finansowych zobowiązań, miejcie oczy szeroko otwarte i nie zmarnujcie szansy, jaka się przed wami otworzy.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Bliźniąt

Słońce do 19 lutego przebywa w życzliwym znaku Wodnika, zachęcając do studiowania, podróżowania i podnoszenia kwalifikacji. Już 3 lutego Merkury, władca waszego znaku, wejdzie do Ryb, w których nie czuje się najlepiej, odczujecie więc spadek formy i konieczność zajmowania się sprawami, za którymi nie przepadacie, trzeba będzie poświęcić więcej czasu wykonywanej pracy i obowiązkom, w których trudno się będzie rozeznać. Jedynie Bliźnięta działające w szeroko pojętej sferze artystycznej poczują się w swoim żywiole, pod warunkiem, że poświęcą się całkowicie twórczości.

Między 3 a 7 lutego Merkury w sekstylu do Urana pozwoli wpaść na znakomite pomysły, starajcie się je zapamiętać lub zapisać, bo nie jest to najlepszy czas na ich realizację, ale warto nad nimi popracować, zanim we właściwym czasie wprowadzi się je w życie.

9 lutego, podczas pełni Księżyca w znaku Lwa, uważajcie na drogach, pojawią się też trudności w komunikacji z bliskimi, co podkręci emocje. Mars do 16 lutego przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, możecie więc odnosić wrażenie, że ktoś nieustannie popycha was do działania, podczas gdy wy nie macie na to ochoty. W drugiej połowie miesiąca natomiast, kiedy Mars wkroczy do znaku Koziorożca, w którym jest mocny, trygon Marsa do Urana między 17 a 25 lutego pozwoli osiągnąć postawiony przed sobą cel finansowy.

18 lutego Merkury zmieni bieg na wsteczny i będzie się cofał do 10 marca, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji, podpisywania istotnych dokumentów, zakupu sprzętu elektronicznego oraz środków komunikacji, ponieważ Merkury jest w tym czasie szczególnie słaby i zagubiony, a to jest władca waszego znaku, więc możecie popełniać błędy, których później będziecie żałować.

19 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do Ryb, skupiając uwagę na sprawach zawodowych i rozwoju kariery. Ostatnia dekada miesiąca przyniesie okazję do wykazania się przedsiębiorczością, nów Księżyca w Rybach, pod wpływem którego pozostaniecie 23 i 24 lutego, może doprowadzić do sytuacji, w której powrócicie do projektu, nad którym kiedyś pracowaliście, ale go porzuciliście – teraz jest czas na naniesienie niezbędnych poprawek, ale w razie wątpliwości poradźcie się osób bardziej doświadczonych i zaznajomionych z tematem, nie wahajcie się zadawać pytań. Sekstyl Merkurego do Urana pozwoli w ostatnich dniach lutego rozwiązać problem, z którym zmagaliście się od jakiegoś czasu.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Bliźniąt

Do 20 stycznia, podczas pobytu Słońca w znaku Koziorożca, uwaga wasza skupiona będzie na sprawach związanych z zarządzaniem wspólnymi pieniędzmi, uzyskiwaniem należnych świadczeń, ubezpieczeń lub spadków. Niektóre Bliźnięta zainteresują się tematem życia po życiu, inne pogłębią rozwój duchowy, a jeszcze inne  zmierzą się z tematami ostatecznymi, kiedy między 8 a 22 stycznia Saturn znajdzie się w ścisłej koniunkcji z potężnym Plutonem.

Pierwsze dwie dekady stycznia obfitować mogą w wydarzenia znaczące dla waszej przyszłości, chociaż nie od razu to zauważycie. Już pierwsze dni miesiąca, między 2 a 4 stycznia, przyniosą istotne dla waszych finansów decyzje, kiedy Merkury utworzy koniunkcję najpierw z Jowiszem, a następnie Południowym Węzłem Księżycowym – w zależności od wcześniejszych działań otrzymacie to, na co zasłużyliście lub zapracowaliście, w postaci nagrody lub straty.

Od 3 stycznia Mars w przeciwległym znaku Strzelca skłoni was do asertywności i uczyni z was wojowników, zaczniecie mieć skłonność do reagowanie złością na każdą krytyczną uwagę partnerów życiowych lub biznesowych, a także klientów, jeśli prowadzicie własną działalność. 10 stycznia dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Raka, Słońce w Koziorożcu ustawi się w koniunkcji z Merkurym, a w kolejne dni z również z Saturnem i Plutonem – jasno zobaczycie czym dysponujecie w kwestii finansów, nadmierne emocje skłonią was do nierozważnych decyzji, starajcie się więc wprowadzić porządek w dziedzinach, w których do tej pory panował chaos.

13 stycznia Wenus zmieni znak i wkroczy do Ryb, w których czuje się znakomicie, kiedy więc między 14 a 18 stycznia utworzy korzystny aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, możecie oczekiwać dodatkowej premii, podwyżki lub nagrody, co wywoła nadmierną ekscytację, uważajcie, aby nierozważnym słowem nie zepsuć sobie opinii. Bliźnięta pozostające w wolnym stanie poznają w pracy osobę, przy której serce zabije mocniej, to może być miłość od pierwszego wejrzenia.

20 stycznia Słońce wkroczy do życzliwego Wodnika, zaczniecie planować wspólne wyjazdy, skupicie się na życiu towarzyskim oraz rozwoju intelektualnym. Kiedy między 22 a 26 stycznia Wenus znajdzie się w sekstylu z dobroczynnym Jowiszem, czeka was awans, wypłata świadczeń lub otrzymacie wsparcie finansowe, Mars w kwadraturze z Wenus ostrzega jednak, że stoczycie walkę z konkurencją. W ostatnich dniach stycznia dadzą o sobie znać niezrealizowane pragnienia, które postanowicie zdobyć za wszelką cenę, w relacjach pojawi się niezdrowa namiętność, kwadratura Marsa w Strzelcu z Wenus oraz Neptunem w Rybach, zapowiada walkę z wiatrakami. Miłość to nie jest pole walki, zastanówcie się, czy wolicie mieć rację, czy wolicie cieszyć się szczęściem.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku