Archiwa kategorii: Bliźnięta – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Bliźniąt

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w życzliwym znaku Barana, kierując uwagę na życie towarzyskie, rozwój przyjaźni, pozwalając korzystać z profitów, na które zapracowaliście w przeszłości. W pierwszych dniach kwietnia Słońce w sekstylu do Saturna pomoże w karierze, relacje towarzyskie zostaną jednak ograniczone, w ogólnym rozrachunku wyjdzie to wam na dobre. 12 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w Baranie, może to oznaczać początek ważnej przyjaźni. Między 10 a 19 kwietnia Słońce znajdzie się w szczególnym układzie – z jednej strony utworzy korzystne aspekty z Jowiszem i Marsem, pomagając uzyskać sukcesy, zwłaszcza w dziedzinach związanych ze współpracą zagraniczną oraz działalnością naukową, z drugiej jednak strony kwadratura Słońca z potężnym Plutonem w znakach kardynalnych może odbić się niekorzystnie na planowanych inwestycjach. Najważniejsze, abyście nie starali się niczego przyspieszać, unikajcie też stosowania presji.

19 kwietnia Słońce wkroczy do Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle jesteście osłabieni i pozbawieni energii, starajcie się więc do końca miesiąca wrzucić na luz i unikać niepotrzebnych stresów. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wzbudzi emocje związane ze zdrowiem własnym lub domowych zwierząt. Ostatnie dni miesiąca przyniosą mnóstwo niespodzianek, co sygnalizuje koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem.

Merkury, władca waszego znaku, przebywa w iluzorycznych Rybach do 4 kwietnia, potem do 19 kwietnia tranzytuje aktywnego Barana, następnie zawita do upartego Byka. 2 kwietnia Merkury znajdzie się w sekstylu do Plutona, to znakomita okazja, aby omówić sprawy leżące wam na sercu, czasem uwolnienie skrywanych emocji okazuje się bardzo terapeutyczne. Sekstyl Merkurego do Saturna od 9 do 11 kwietnia pozwoli podejść z rozsądkiem do spraw, wymagających długotrwałego działania. Między 16 a 19 kwietnia Merkury w pozytywnych aspektach z Jowiszem i Marsem oraz w kwadraturze do Plutona pomoże uporać się z największymi wyzwaniami, to idealny moment na rozpoczęcie nauki, podniesienie kwalifikacji, pokazanie swoich talentów i możliwości. 19 kwietnia, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca zostaniecie dostrzeżeni a wasze wysiłki zostaną nagrodzone. Między 22 a 26 kwietnia Merkury w Byku znajdzie się w koniunkcji z powabną Wenus i rewolucyjnym Uranem, jednocześnie wszystkie planety utworzą kwadraturę z ograniczającym Saturnem, nie ryzykujcie konfliktu w związkach, bo okaże się to dla was nieopłacalne.

Do 14 kwietnia Wenus przebywa w życzliwym Baranie, stymulując rozwój przyjaźni, zachęcając do kontaktów towarzyskich. Na udane randki i miłosne zauroczenia możecie liczyć między 3 a 9 kwietnia, kiedy Wenus znajdzie się w  sekstylu z pożądliwym Marsem w waszym znaku oraz od 8 do 14 kwietnia, gdy Wenus utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem i kwadraturę z namiętnym Plutonem. Relacje osobiste mogą skomplikować się pod koniec miesiąca, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem i w napiętej kwadraturze z wymagającym Saturnem.

Mars w waszym znaku przebywa jeszcze do 23 kwietnia, zachęcając do zwiększenia aktywności w każdej dziedzinie, sprawia jednocześnie, że trudno wam działać spokojnie. Szczególną ostrożność powinniście zachować między 6 a 13 kwietnia, kiedy Mars w waszym znaku znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem w Rybach, nie dajcie się ponieść iluzji, dbajcie o zdrowie, unikajcie używek, bo okażą się brzemienne w skutkach, możecie natrafić na problemy na drodze duchowej, którą podążacie. Między 13 a 19 kwietnia natomiast, gdy Mars znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, powiedzie się każda sprawa, wymagająca wysiłku, zwłaszcza jeśli wiązać się będzie ze zdobywaniem wiedzy.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Bliźniąt

Do 20 marca Słońce przebywa w znaku Ryb, kierując uwagę na sprawy zawodowe oraz rodzinne, sprzyja też duchowym poszukiwaniom i działalności charytatywnej. Między 9 a 15 marca najpierw Słońce, a potem Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem. Nów Księżyca w Rybach, do którego dojdzie 13 marca, zapowiada więc początek przedsięwzięć zgodnych z waszymi zamiłowaniami. Szczególnie korzystny okaże się ten układ dla artystów, zwłaszcza muzyków, ale także wszelkiego rodzaju twórców lub osób zajmujących się zawodowo tworzeniem iluzji, takich jak film, fotografia czy teatr.

Głęboka transformacja czeka was między 15 a 20 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus znajdą się w sekstylu z potężnym Plutonem. Po 20 marca, kiedy Słońce znajdzie się w życzliwym znaku Barana, otworzycie się na kontakty towarzyskie, rozwój przyjaźni i działalność społeczną. Pełnia Księżyca w życzliwej Wadze, do której dojdzie 28 marca, zapowiada emocje w związkach przyjaźni. W ostatnich dniach marca, gdy Słońce znajdzie się w sekstylu z Saturnem, nadejdzie czas na rozpoczęcie długofalowej nauki, niektóre Bliźnięta nawiążą kontakt z instytucją, zajmującą się ochroną prawną.

Merkury, władca waszego znaku, do 16 marca przebywa w życzliwym znaku Wodnika, w którym jest wywyższony, więc czuje się tam znakomicie – wykorzystajcie ten czas na naukę, zdobywanie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji, bo taka okazja prędko się nie powtórzy. Szczególnie dobre chwile i szanse warte wykorzystania nadejdą już w pierwszym tygodniu miesiąca, ponieważ 5 marca dojdzie do ścisłej koniunkcji Merkurego ze szczodrym Jowiszem, co zwykle dobrze wróży podróżom, kontaktom międzynarodowym i nauczaniu. Po 16 marca nie będzie już tak różowo, bo Merkury przejdzie do znaku Ryb, a jest to dla niego miejsce wyjątkowo mało korzystne, przysłużyć się jednak może osobom medytującym oraz artystom i twórcom, szczególnie między 21 a 25 marca, gdy znajdzie się z jednej strony w inspirującym aspekcie z błyskotliwym Uranem, z drugiej w napiętej kwadraturze z agresywnym Marsem w waszym znaku. Pilnujcie się, aby nierozważnym zachowaniem lub zbyt obcesowym komentarzem nie sprawić komuś przykrości, bo możecie wprowadzić rozdźwięk i konflikt w prawdziwą przyjaźń.

Mars już 4 marca wkroczy do waszego znaku, staniecie się więc znacznie bardziej aktywni i wygadani, skłonni do ostrych i bezkompromisowych opinii. Między 20 a 24 marca trygon Marsa do Saturna pozwoli umocnić zawodową pozycję lub nawiązać długotrwałą współpracę.

Wenus do 21 marca przebywa w romantycznych Rybach, przypominając o potrzebie zrobienia czegoś dla innych, a także wzbudzając chęć dzielenia się miłością i pozytywną energią. W okolicach 3 marca, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z rewolucyjnym Uranem, niektóre Bliźnięta zostaną ugodzone w samo serce strzałą Amora, ale utrzymają swe uczucia w tajemnicy. Po 21 marca, gdy Wenus przejdzie do znaku przyjaznego Barana i utworzy koniunkcję ze Słońcem, emocje zostaną wzmocnione i osiągną swoje apogeum w okolicach 28 marca, podczas pełni Księżyca w znaku Wagi.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Bliźniąt

Słońce do 18 lutego tranzytuje życzliwego Wodnika, w dodatku w towarzystwie kilku innych planet, w tym Merkurego, władcy waszego znaku, zapowiada się więc miesiąc pełen wyzwań i możliwości wartych wykorzystania. Początek miesiąca może was pozbawić poczucia bezpieczeństwa ze względu na kwadraturę Słońca do Marsa, odniesiecie wrażenie, że ktoś źle wam życzy, ale pamiętajcie, że „kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada”, a Jowisz w życzliwym Wodniku zatroszczy się o to, aby wszystkie problemy dobrze się zakończyły. Zachowajcie ostrożność i unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji od 1 do 21 lutego, ponieważ władca waszego znaku, Merkury, porusza się biegiem wstecznym i może zaprowadzić was na manowce. Kłopoty z osobami starszymi z waszego otoczenia mogą pojawić się między 12 a 24 lutego, podczas kwadratury Saturna do Urana, czekają was również w tym czasie rewolucyjne zawodowe zmiany.

11 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Wodniku, przy czym Wenus znajdzie się w koniunkcji z przynoszącym szczęście i dobrobyt Jowiszem, możecie więc spodziewać się zaskakujących wydarzeń, które mogą okazać się początkiem międzynarodowej współpracy lub wieloletniej przyjaźni. Jednocześnie cofający się Merkury znajdzie się w kwadraturze z zaczepnym Marsem, starajcie się więc trzymać język pod kontrolą, bo możecie powiedzieć o jedno słowo za dużo i niepotrzebny konflikt gotowy, starajcie się zachować spokój i nie reagować na zaczepki agresywnych osób. 18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle angażujecie się zawodowo. Nowe możliwości pojawią się w okolicach 27 lutego, gdy dojdzie do pełni Księżyca w pracowitej Pannie w połączeniu z przynoszącym okazję sekstylem Słońca do Urana.

Merkury do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, co ma dla was szczególne znaczenie, ponieważ planeta ta włada znakiem Bliźniąt, dlatego niewskazane jest w tym czasie podpisywanie ważnych umów, inwestowanie poważnych sum, podejmowanie podróży oraz zakup sprzętu komunikacyjnego i elektronicznego. Podczas koniunkcji Merkurego ze Słońcem, w dniu 8 lutego, uświadomicie sobie popełnione błędy, doznacie olśnienia i otrzymacie szansę na uporządkowanie swoich spraw i dokonanie korekty, szczególnie w sprawach dotyczących relacji międzynarodowych lub kontaktów z wykładowcami. Miłe chwile i radosne spotkania czekają was między 12 a 16 lutego, podczas koniunkcji Merkurego z Wenus, a następnie z Jowiszem. 21 lutego Merkury powróci do ruchu prostego, możecie więc zacząć podejmować ważne, strategiczne decyzje.

Wenus do 25 lutego przebywa w życzliwym Wodniku, nie zabraknie więc rozrywek, randek, życia towarzyskiego i ekscytujących romansów. Również sytuacja finansowa ma szansę się poprawić, chociaż w tej dziedzinie wszystko może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Do kłótni z ukochaną osobą może dojść między 4 a 9 lutego, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, między 9 a 14 lutego natomiast czekają was rozkoszne miłosne doznania za sprawą spotkania Wenus z Merkurym oraz Jowiszem. Między 17 a 22 lutego w ważnych relacjach może dojść do napięcia, oskarżeń oraz bezpodstawnych podejrzeń, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem.

Mars tranzytuje znak Byka, możecie więc odnieść wrażenie, że macie ukrytych wrogów, roznoszących plotki na wasz temat. Szczególnie w ostatnich dniach lutego zachowajcie ostrożność, bo staniecie się obiektem zakulisowych ataków.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi waszą uwagę na zarządzaniu wspólnymi środkami finansowymi oraz na sprawach wymagających dostosowania się do zmiennych okoliczności. Nów Księżyca w koniunkcji z potężnym Plutonem, pod wpływem którego pozostaniecie od 12 do 14 stycznia, pomoże zdobyć grant, stypendium lub wypłatę świadczeń, pod warunkiem, że pokonacie trudną procedurę i opór urzędników, natomiast starania o kredyt wiązać się będą z przeszkodami i mogą nie spełnić waszych oczekiwań.

Kiedy 19 stycznia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Wodnika, odzyskacie energię, niektóre Bliźnięta postanowią zdobyć nowe kwalifikacje i rozpoczną naukę w zupełnie nowej dziedzinie, koniunkcja Słońca z Saturnem w okolicach 24 stycznia wzmocni ambicję, jednocześnie uświadomi trudności, jakie czekają was na wybranej drodze. Do uruchomienia finansowych rezerw skłoni was między 18 a 24 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w kwadraturze do Jowisza oraz kwadratura Słońca z Uranem, do której dojdzie 26 stycznia. Pełnia Księżyca w Lwie w opozycji do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 28-29 stycznia, wzbudzi mnóstwo emocji, związanych z systemem nauczania, relacjami międzynarodowymi oraz wyjazdami zagranicznymi.

Merkury, władca waszego znaku, do 8 stycznia przebywa w znaku Koziorożca, potem wkroczy do życzliwego Wodnika, w którym czuje się znakomicie, możecie więc w drugiej połowie miesiąca liczyć na dobre pomysły i podejmować właściwe decyzje. Ostrożność natomiast wskazana jest między 8 a 14 stycznia, kiedy Merkury znajdzie się w trudnej konfiguracji z Saturnem, Jowiszem oraz Marsem, możecie w tym czasie postępować zbyt impulsywnie i nerwowo w wyniku pojawiających się wyzwań i ograniczeń.

Na zainteresowanie partnerów życiowych oraz biznesowych możecie liczyć do 8 stycznia, dopóki Wenus przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, potem stosunki międzyludzkie ulegną ograniczeniu, kiedy Wenus przejdzie do ambitnego Koziorożca. Między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Marsem i Uranem, możecie liczyć na zyski z inwestycji oraz zdobycie dofinansowania na realizację swoich pomysłów.

Do 7 stycznia Mars tranzytuje życzliwy znak Barana, kiedy jednak wkroczy do Byka, w którym jest na wygnaniu, wasza aktywność zmaleje, poczujecie się zmęczeni i zapragniecie odpoczynku. To znakomita okazja, aby zadbać o zdrowie własne oraz bliskich, zwłaszcza że tranzyty Marsa w tym miesiącu są wyjątkowo nieprzyjemne, szczególnie między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia mogą pojawić się ukryci wrogowie w postaci wirusów i bakterii lub osób, które „kopią dołki pod wami”.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Bliźniąt

Słońce przebywa w przeciwległym  Strzelcu do 21 grudnia, w dodatku w towarzystwie Merkurego, władcy waszego znaku, powinniście ten czas poświęcić sprawom partnera oraz wszelkiego rodzaju umowom i negocjacjom. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie Marsa, ale w napiętej kwadraturze do Neptuna, poczujecie się więc trochę zagubieni i niepewni, szczególnie w pracy, ale możecie liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy zachęcą do działania na rzecz innych osób. 14 grudnia dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca w przeciwległym znaku Strzelca, niektóre Bliźnięta stracą poparcie partnerów osobistych lub biznesowych, zwłaszcza zagranicznych, ale nie ma powodu do obaw, bo wspólne finanse oraz inwestycje tylko na tym zyskają. Studenci, zdający w tym czasie egzaminy, powinni przełożyć je na inny termin. Dobry czas na pokazanie swojego potencjału nadejdzie 19 i 20 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w bezpośredniej bliskości Słońca – zrobi się o was głośno, a wysiłki zostaną docenione.

21 grudnia Słońce opuści Strzelca i wkroczy do Koziorożca, tego samego dnia dojdzie do bardzo ważnego wydarzenia astrologicznego – koniunkcji Jowisza i Saturna, dwóch planet, reprezentujących przeciwstawne wartości, w rewolucyjnym, ale życzliwym wam znaku Wodnika. Konfiguracja będzie miała wpływ na relacje między obydwiema planetami przez najbliższe 20 lat, pozwoli zrównoważyć sprzeczne tendencje, występujące w sprawach międzynarodowych, uporządkuje współpracę z obcokrajowcami oraz pomoże zdobyć wiedzę, potrzebną w rozwoju kariery. Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra spędzicie w sposób zaskakujący, inaczej niż zwykle, co zapewnią  trygony Słońca oraz Merkurego do Urana.

Przez pierwsze 3 tygodnie grudnia Merkury przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, sytuacja będzie wymagała od was oderwania się od osobistych oczekiwań, warto posłuchać drugiej strony, dowiedzieć się jakie ma problemy oraz potrzeby i skupić na nich uwagę. W okolicach zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 9 a 16 grudnia, Merkury wraz ze Słońcem znajdą się w kwadraturze do Neptuna i trygonie do Marsa, co wzmocni układ i może sprawić, że wasze wyobrażenia okażą się niezgodne z rzeczywistością, starajcie się nie działać na oślep. Po 21 grudnia Merkury znajdzie się w znaku Koziorożca a trygon Merkurego do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie w czasie Świąt sprawi, że dobrze będziecie się bawić w gronie nie tylko rodziny, ale również najbliższych przyjaciół.

Na Marsa w znaku Barana powinniście uważać szczególnie od 20 do 24 grudnia, podczas kwadratury, jaką utworzy z potężnym Plutonem w Koziorożcu, możecie być skłonni wykorzystać przyjaciół do rozprawienia się tym, czego chcecie się pozbyć. To dobry moment na domowe porządki, ale nie przesadzajcie z wysiłkiem, bo może was przerosnąć.

Pierwszą połowę grudnia Wenus spędzi w znaku Skorpiona, w związkach zrobi się najpierw romantycznie, szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca, a potem namiętnie. Możecie liczyć w tym czasie na poprawę zdrowia. Po 15 grudnia Wenus znajdzie się w przeciwległym znaku Strzelca, co oznacza przychylność partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, otrzymacie wiele dowodów miłości oraz sympatii.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Bliźniąt

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 21 listopada, kierując uwagę na sprawy zdrowia oraz związane z sytuacją epidemiologiczną zmiany w warunkach pracy. Między 8 a 12 listopada Słońce znajdzie się pozytywnym aspekcie z Neptunem, łatwiej będzie skorzystać z podszeptów intuicji, szczególnie Bliźniętom związanym z szeroko pojętą twórczością, ale należy uważać, bo Neptun w kontakcie z Merkurym może wprowadzić sporo zamieszania. Rozbudowana wyobraźnia pozwoli skorzystać z najlepszych rozwiązań, pod warunkiem, że okażą się praktyczne i możliwe do zrealizowania. Okazja pojawi się między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce kolejno utworzy sekstyle z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, możecie w tym czasie sporo zarobić na niebanalnych inwestycjach i unormować na długo swoją sytuację finansową. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Strzelca, zwracając waszą uwagę na sprawy i potrzeby partnerów zarówno życiowych, jak i biznesowych.

Miesiąc rozpocznie się nieprzyjemną kwadraturą Merkurego do Saturna, wyjątkowo długotrwałą, ponieważ Merkury, władca waszego znaku, zwolni i zmieni bieg na prosty, co nastąpi 4 listopada. Czeka wszystkich więc kolejny lockdown lub przynajmniej ograniczenia w poruszaniu się i w dostępie do informacji – sytuacja ta potrwa do 8 listopada.

10 listopada Merkury opuści przyjazny znak Wagi i powróci do Skorpiona, kierując myśli na niewesołą sytuację zdrowotną w kraju i na świecie. Uważajcie na siebie szczególnie między 15 a 19 listopada, kiedy Merkury znajdzie się opozycji do Urana, ponieważ mogą pojawić się sytuacje, które was zaskoczą i mocno zdenerwują. W ostatnim tygodniu miesiąca Merkury utworzy szereg aspektów z planetami w Rybach i Koziorożcu, stwarzając szansę na zawodowy sukces, warto się przyłożyć, bo efekty mogą okazać się spektakularne.

Wenus, planeta miłości i dostatku, do 21 listopada przebywa w przyjaznym znaku Wagi, możecie więc liczyć na jej życzliwość i wsparcie. Wolne Bliźnięta mają szansę spotkać na swej drodze namiętną miłość, nie obejdzie się bez elektryzujących wyznań a nawet kłótni kochanków między 7 a 11 listopada, podczas opozycji Wenus z Marsem, trudno będzie dojść do porozumienia, ponieważ obie planety są mocne we własnych znakach. Również między 12 a 21 listopada kwadratura Wenuz z Jowiszem i Plutonem, a potem Saturnem może doprowadzić nawet do rozstania, jeśli nie wprowadzicie tolerancji we wzajemne stosunki. 21 listopada Wenus zmieni znak i przesunie się do Skorpiona, co wpłynie na pogorszenie stosunków z płcią przeciwną – szczególnie nieprzyjemnie może być między 25 a 29 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z buntowniczym Uranem w Byku.

Mars w życzliwym znaku Barana do 14 listopada biegnie ruchem wstecznym, sprawiając, że wasze działanie czasem okazuje się jałowe lub prowadzi na manowce, dopiero druga połowa miesiąca skieruje aktywność we właściwym kierunku – uważajcie jednak, bo Mars w znaku Barana jest bardzo mocny i może przekształcić się łatwo w przemoc.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Bliźniąt

Słońce gości w przyjaznym znaku Wagi do 23 października, skłaniając do rozwoju talentów, zdolności artystycznych oraz wszelkich zainteresowań, kierując również uwagę na sprawy związków oraz zaspokojenie potrzeb dzieci. Na początku miesiąca pełnia Księżyca w znaku Barana, której towarzyszy napięta kwadratura Marsa z Saturnem, postawi pod znakiem zapytania niektóre przyjaźnie, wywoła też emocje w związku zabezpieczeniem wspólnego stanu posiadania. Zrezygnujcie w tym miesiącu z prób uzyskania kredytu lub dotacji, bo natraficie na opór urzędników i pracowników banku. Słońce Między 9 a 21 października utworzy szereg kwadratur z planetami w Koziorożcu, aktywizując potrzebę uregulowania i uporządkowania wspólnych finansów, nie obejdzie się przy tym bez stresów. Słońce dodatkowo ustawi się w opozycji do Marsa, co wywoła napięcie i konflikty w związkach, zwłaszcza zawodowych, oraz w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. 23 października Słońce opuści życzliwy znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, kierując uwagę na sprawy zdrowia. Pełnia Księżyca w Byku, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca, wzbudzi emocje, które mogą odbić się na systemie trawiennym.

Merkury, władca waszego znaku, do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, jednak 15 października zmieni bieg na wsteczny, jeśli więc planujecie rozpoczęcie nowych przedsięwzięć lub terapii zdrowotnych, starajcie się zrobić to w pierwszej połowie miesiąca. Między 6 a 9 października zrobi się nerwowo, ponieważ Merkury ustawi się w opozycji do Urana w Byku, jakieś informacje, które nagle wyjdą na jaw, zbulwersują was i wyprowadzą z równowagi, na szczęście korzystne aspekty Merkurego z Wenus między 8 a 14 października zapowiadają pomoc w trudnej sytuacji.

Kontrolujcie emocje, ponieważ pierwsza dekada października ogólnie jest mało korzystna również ze względu na inne napięte aspekty planet, stresy mogą odbić się na zdrowiu, dbajcie więc o siebie bardziej niż zwykle. Również między 17 a 22 października Merkury cofając się ustawi się w opozycji do Urana, powrócą więc sprawy, które wydawały się zakończone, macie szansę na reakcję i odpowiednią korektę. Swoje „5 minut” otrzymacie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, będziecie mogli pokazać się od najlepszej strony. 28 października Merkury wycofa się do znaku Wagi i ostatniego dnia miesiąca utworzy kwadraturę z  Saturnem, co ograniczy komunikację.

Uczucia i sprawy miłości zejdą w tym miesiącu na dalszy plan, ponieważ Wenus przebywa od 2 do 28 października w znaku Panny, a nie jest to dla niej właściwe miejsce. W miarę dobrze jednak ułożą się sprawy rodzinne i zarządzanie wspólnymi finansami. Uczucia odżyją w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus zawita do Wagi, związki, miłość i romanse znów staną się najważniejsze.

Mars, chociaż przebywa w przyjaznym Baranie i dodaje wam energii, jednak utworzy w tym miesiącu szereg nieprzyjemnych aspektów z planetami w Koziorożcu, szczególnie w pierwszych dniach i między 5 a 13 października, pozostańcie więc ostrożni i unikajcie robienia czegoś „na siłę”.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Bliźniąt

W całym miesiącu najważniejszy okaże się pierwszy tydzień. Do 22 września Słońce przebywa w zapracowanych Rybach, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych oraz zawodowych. 2 września pełnia Księżyca w Rybach pomoże dostrzec przeszkody, jakie do tej pory stawały na drodze waszej kariery. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje dobrymi pomysłami i rewolucyjnym podejściem do zarządzania czasem. Opozycja Wenus do Saturna zmusi do chwilowych oszczędności, niektórym Bliźniętom uda się trafić coś ekstra na wyprzedażach.

Między 6 a 18 września Słońce utworzy pozytywne aspekty kolejno z planetami przebywającymi w Koziorożcu, czyli Jowiszem, Plutonem i Saturnem, jednocześnie znajdzie się w opozycji do Neptuna – to idealny moment na dokonanie właściwych inwestycji, wzięcia kredytu, pozyskania środków z instytucji wspierających osoby, które straciły na epidemii koronawirusa. Czas ten sprzyja również rozpoczęciu psychoterapii lub zainteresowaniu metafizyką. Okolice nowiu Księżyca w Pannie, do którego dojdzie 17 września, sprzyjają rozpoczynaniu ważnych przedsięwzięć, na których efekty trzeba będzie poczekać.

Merkury, władca waszego znaku, do 5 września przebywa w znaku Panny, gdzie jest bardzo mocny, warto więc wykorzystać ten czas na podejmowanie ważnych decyzji, zwłaszcza, że tworzy w tym czasie szereg pozytywnych aspektów przyciągających życzliwość ludzi i zapewniających trwałość zamierzeniom. 5 września Merkury zmieni znak i wkroczy do przyjaznej Wagi, w której pozostanie do 27 września, co stworzy wiele okazji do dobrej zabawy, wpłynie na rozwój relacji międzyludzkich, poszerzy zakres zainteresowań.

Do konfliktów na tle zarządzania finansami może dojść między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy napięte aspekty z planetami w Koziorożcu, będzie to jednocześnie bardzo dobry okres dla osób, dążących do samopoznania i rozwoju osobistego.

Szczególną ostrożność zachowajcie w ostatnim tygodniu września, uważajcie na to, co mówicie i robicie, bo nadmiernie aktywny Mars utworzy najpierw opozycję z Merkurym w Wadze, a następnie kwadraturę z Saturnem w Koziorożcu, jakaś przyjaźń może nie wytrzymać napięcia i kłótnia popsuje stosunki.

Wenus do 6 września pozostanie w znaku Raka, następnie przesunie się do życzliwego Lwa, staniecie się bardziej towarzyscy i skłonni do rozrywek. Mars natomiast 10 września zmieni bieg na wsteczny i pod koniec miesiąca zafunduje problemy i ograniczenia, jakich doświadczyliście w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Bliźniąt

Słońce tranzytuje życzliwy znak Lwa do 22 sierpnia, jest to czas korzystny dla zajmowania się ulubionym hobby, rozwojem intelektualnym oraz szeroko pojętą komunikacją. Nie obejdzie się bez krótkich wakacyjnych podróży, warto skorzystać z urlopu i odwiedzić dalszą rodzinę, znajomych lub po prostu spędzić kilka dni nad wodą. Pierwsze dni miesiąca okażą się niezmiernie ekscytujące ze względu na kwadraturę Słońca do Urana, możecie zdecydować się w jednej chwili wyruszyć w podróż lub postanowicie kupić sprzęt elektroniczny, w każdym razie wiele będzie się działo – największe emocje pojawią się w okolicach 3 sierpnia, podczas pełni Księżyca w znaku Wodnika. Po 22 sierpnia, kiedy Słońce oraz Merkury przebywać będą w znaku Panny, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne oraz związane z rozwojem kariery.

Merkury w znaku Raka przebywał będzie do 5 sierpnia, następnie do 20 sierpnia przebiegnie w pośpiechu znak Lwa, aby ostatnią dekadę miesiąca spędzić w Pannie – znaku, którym włada. Pełni Księżyca w Wodniku, do której dojdzie 3 sierpnia, towarzyszyć będzie opozycja Merkurego do Saturna, co wzbudzi poczucie ograniczenia, szczególnie w kontaktach z urzędnikami i bankami – niektóre Bliźnięta podejmą się długotrwałych zobowiązań finansowych. Między 15 a 17 sierpnia Merkury utworzy trygon z zapalczywym Marsem, zacznie wam się spieszyć, ale staniecie się mistrzami organizacji i w krótkim czasie uda się zrobić więcej, niż zamierzaliście. Najlepszy czas dla was nadejdzie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Merkury zagości w Pannie, ponieważ najpierw między 24 a 26 sierpnia utworzy dobroczynny trygon z Uranem, następnie w ostatnich dniach miesiąca jeszcze korzystniejszy trygon z Jowiszem oraz trochę bardziej problematyczną opozycję z Neptunem – możecie w tym czasie liczyć na znakomite pomysły, obiecujące okazje, finansowe oraz zawodowe profity lub wyjątkowo udane podróże.

Wenus w waszym znaku przebywa przez cały pierwszy tydzień sierpnia, obdarzając charyzmą, urokiem osobistym oraz zdolnością do okazywania uczuć, dla osób zakochanych może to być wspaniale spędzony czas. 7 sierpnia Wenus wkroczy do znaku Raka wzmacniając stan posiadania, warto wykorzystać jej tranzyty na poprawę finansów. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem, możecie liczyć na okazje, które dosłownie trzeba „łapać w locie”, również między 23 a 29 sierpnia los się do was szeroko uśmiechnie, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Jowisza i trygonie do Neptuna – mogą się w tym czasie spełnić skryte marzenia.

Mars w znaku Barana może popsuć stosunki z przyjaciółmi, szczególnie między 8 a 15 sierpnia, kiedy utworzy kwadraturę z potężnym Plutonem – niektóre Bliźnięta wejdą w spory konflikt, prawdopodobnie na tle finansowym. Starania o kredyt napotkają trudności, szczególnie między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z ograniczającym Saturnem, urzędnicy okażą się nieprzejednani lub mało przychylni.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Bliźniąt

Słońce oraz cofający się Merkury w znaku Raka do 22 lipca sprawią, że skoncentrujecie uwagę na sprawach finansowych. Na samym początku miesiąca sekstyl obydwu planet do Urana w Byku zapowiada pomysł na inwestycję lub niepodziewany przypływ pieniędzy. Również koniunkcja Jowisza z Plutonem w Koziorożcu obiecuje intratne interesy, z których zyski będą w przyszłości. Niektórym Bliźniętom uda się zdobyć dotację lub dofinansowanie z tarczy antykryzysowej, inni mogą otrzymać wypłatę innego rodzaju świadczeń.

Ponieważ do 12 lipca Merkury biegnie ruchem wstecznym, wstrzymajcie się do tego czasu z podejmowaniem istotnych decyzji, szczególnie finansowych, a większe zakupy odłóżcie na późniejszy termin – zwłaszcza w okolicach 5 lipca, będąc pod wpływem pełni i zaćmienia Księżyca w Koziorożcu możecie sporo stracić.

Dni między 6 a 12 lipca upłyną pod wpływem kwadratury Marsa do Urana, uważajcie na słowa, bo możecie kogoś bardzo zranić, nie poddawajcie się także presji przyjaciół, bo nie zawsze mają rację. Wenus w waszym znaku powróciła do ruchu prostego, możecie więc liczyć na zyski nie tylko w dziedzinie finansów, ale również w miłości – lipiec to idealny czas na odświeżenie uczuć, jeśli jesteście w stałym związku, lub nawiązanie nowych znajomości, które mają wielką szansę przekształcić się w prawdziwą miłość.

Między 12 a 22 lipca, kiedy Merkury ruszy do przodu, a Słońce ustawi się w opozycji do Jowisza i Plutona oraz w trygonie do Neptuna, nadejdzie czas na realizację marzeń, powiodą się wakacyjne plany wyjazdowe, będzie można poważnie rozważyć niektóre pomysły na inwestycje.

22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Lwa, staniecie się bardziej mobilni i chętni do rozrywek. Ostatni tydzień miesiąca zapowiada się bardzo aktywnie, ponieważ Merkury ponownie utworzy sekstyl z Uranem i kwadraturę z Marsem, a następnie opozycję z Jowiszem i Plutonem – powrócą projekty, których nie udało się zrealizować na początku lipca.
Moja i Twoja astrologia