Archiwa kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Byka

Słońce w znaku Wagi do 23 października skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz skłoni do wykonywania codziennych obowiązków, które  nie zawsze są interesujące, ale jednak niezbędne. Pełni Księżyca w znaku Barana, do której dojdzie 1 października, towarzyszyć będzie napięta kwadratura Marsa do Saturna, co z jednej strony zmusi do działania, z drugiej uaktywnić może ukrytych wrogów, zarówno na polu zawodowym, jak i zdrowotnym. Początek miesiąca uruchomi serię wydarzeń, przypominających o konieczności zadbania o własne interesy. Między 10 a 15 października Słońce najpierw w kwadraturze do Jowisza, następnie w opozycji do Marsa, wzbudzi „hurra optymizm” i lekceważenie  sytuacji, w której konieczne jest zdecydowane działanie, możecie spotkać się z atakami osób, wyznających inne poglądy lub przekonania.

Między 13 a 21 października natomiast zachowajcie szczególną ostrożność, bo napięte aspekty Słońca z Plutonem i Saturnem zapowiadają naciski i ograniczenia, którym trudno sprostać a trudności, wynikające z niemożności wywiązania się z obowiązków, osłabią immunologię i wpłyną negatywnie na zdrowie. 21 października mroczna Lilith zawita do waszego znaku, w którym pozostanie do lipca przyszłego roku, niektóre Byki odniosą wrażenie w tym czasie, że mają „pod górkę”, nie należy się tym zbytnio przejmować, ale starajcie się „czynić dobro” a trudności znikną. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Skorpiona, co odczujecie jako spadek formy i konieczność skupienia się na sprawach partnerów a nie własnych. Ostatniego dnia października dojdzie do kolejnej pełni Księżyca, tym razem w waszym znaku, dodatkowo w koniunkcji z Uranem, czekają was zaskakujące wydarzenia i niespodzianki, które wywołają mnóstwo emocji, starajcie się nad nimi zapanować, nawet jeśli okaże się, że trzeba zaakceptować zmiany, których się nie spodziewaliście.

Wenus, władczyni waszego znaku, opuści Lwa 2 października i wkroczy do przyjaznego znaku Panny, w którym pozostanie do 28 października, rozbudzając kreatywność i skłaniając do porządkowania uczuć i emocji. Między 8 a 12 października Wenus utworzy dobroczynny trygon z Uranem w waszym znaku, wolne Byki otworzą się na miłość, która okaże się daleka od wyobrażeń, pozostałe przeżyją chwile przyjemności, które przyniosą element zaskoczenia, możecie też otrzymać propozycję zajęcia, które przyniesie dodatkowe dochody.

Między 17 a 26 października Wenus utworzy szereg aspektów, które przyniosą okazję do zaprezentowania swoich talentów – najpierw trygon z Jowiszem i opozycję z Neptunem, co powinno zaprocentować kontaktami międzynarodowymi, rozpoczęciem zdobywania wiedzy w interesującej was dziedzinie oraz rozwojem artystycznych zdolności. Pozostańcie jedynie ostrożni wobec nierealnych oczekiwań, jakie mogą was w tych dniach ogarnąć. Trygony Wenus do Plutona i Saturna zapowiadają natomiast głębokie i trwałe zmiany w podejściu do własnego zdrowia. 28 października Wenus opuści znak Panny i wkroczy do Wagi, w której czuje się znakomicie, wasze samopoczucie też się poprawi.

Mars w Baranie porusza się biegiem wstecznym i utworzy w pierwszej połowie miesiąca napięte aspekty z Saturnem i Plutonem, co może uaktywnić wszystko, co wam nie służy, wyciągnijcie wnioski i starajcie się pozbyć toksycznych osób, sytuacji, przedmiotów i przyzwyczajeń.

Merkury do 28 października w przeciwległym znaku Skorpiona zachęca do rozmów, ustaleń i negocjacji, jednak od 15 października wchodzi w bieg wsteczny, więc najważniejsze decyzje starajcie się podejmować w pierwszej połowie miesiąca.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Byka

Miesiąc zapowiada się pracowicie, ale przyjemnie. Słońce w życzliwym znaku Panny do 22 września pozwoli zająć się pracą, którą najbardziej lubicie wykonywać. Czas sprzyja rozwojowi swoich pasji i zainteresowań.

2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku Ryb, której towarzyszyć będzie dobrotliwy trygon Słońca do Urana oraz problematyczna opozycja Wenus do Saturna – emocje z jednej strony wywołają niespodzianki, jakie zafundują wam dzieci, z drugiej natomiast pojawią się trudności w komunikacji z zawodowymi partnerami. Starajcie się skupić na tym, co przynosi radość, a okazji do tego wam nie zabraknie w pierwszej dekadzie września, ponieważ Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Wenus, łatwo więc będzie nawiązać dobre kontakty z innymi.

Słońce w trygonie do Jowisza i Plutona między 6 a 18 września otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte i ułatwi samorealizację, uważajcie tylko między 9 a 13 września na osoby nieuczciwe, które udawać będą przyjaciół, ponieważ opozycja Słońca do Neptuna ostrzega przed pomyłkami w osądzaniu ludzi. Nów Księżyca w trygonie do Saturna, do którego dojdzie w przyjaznym znaku Panny, zapowiada początek artystycznego przedsięwzięcia lub długotrwałą twórczą współpracę.

22 września Słońce opuści zapracowaną Pannę i wkroczy do towarzyskiej Wagi, w ostatnim tygodniu miesiąca skupicie uwagę na rozwoju kontaktów towarzyskich, wpływających na poziom współpracy z wykonawcami prac zleconych.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 6 września przebywa w życzliwym Raku, ale kwadratura, jaką tworzy w tym czasie z Marsem, skomplikuje stosunki z niektórymi osobami, które nie życzą wam dobrze, starajcie się w tym czasie być elastyczni w kontaktach międzyludzkich i unikajcie prowokacji. Niektóre zakochane Byki okażą swoje skrywane uczucia. Po 6 września, kiedy Wenus zadomowi się w rozrywkowym znaku Lwa, możecie liczyć na przypływy natchnienia i rozwój życia towarzyskiego.

Między 13 a 17 września, kiedy dojdzie do kwadratury Wenus z Uranem, przebywającym w waszym znaku, dzieci was zaskoczą do tego stopnia, że zareagujecie w sposób odmienny, niż dotychczas. Niektóre Byki odczują potrzebę niezależności i zechcą zerwać krępujące je więzy, inne przeciwnie – rozpoczną nowy rozdział w życiu zawodowym lub osobistym.

Merkury 5 września zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której przebywać będzie do 27 września, stymulując relacje towarzyskie. Zainteresowanie wzbudzą kwestie zdrowotne, zaczniecie na ten temat się wypowiadać, nawet jeśli do tej pory staraliście się unikać kontaktów ze służbą zdrowia. Dni między 18 a 25 września okażą się szczególnie frustrujące, ze względu na napięte aspekty, jakie Merkury utworzy z Jowiszem, Saturnem i Plutonem w Koziorożcu oraz Marsem w Baranie.

10 września przebywający w znaku Barana Mars zmieni bieg na wsteczny i w ostatnich dniach września utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, powrócą problemy, jakie pojawiły się w ostatnich dniach sierpnia, jeśli ich nie rozwiązaliście, macie czas na korektę i zmianę strategii.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Byka

Słońce do 22 sierpnia przebywa w znaku ognistego Lwa, kierując energię na sprawy dzieci, dodając upodobanie do rozrywek i kontaktów z rodziną. W pierwszych dniach miesiąca niektóre Byki mogą wejść z konflikt z dziećmi, które staną się uparte lub postanowią się usamodzielnić, inne Byki zdecydują się przemeblować mieszkanie, jeszcze inne zrewolucjonizują swoje podejście do rodzinnych zobowiązań lub finansowych upodobań – wszystko za sprawą kwadratury Słońca w Lwie do Urana w waszym znaku.

W pierwszym tygodniu sierpnia postanowicie zrealizować swoje ukryte marzenia za wszelką cenę, do czego przyczyni się kwadratura Marsa z Jowiszem. Emocje podkręci pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 3 sierpnia. Mars w znaku Barana przez większość miesiąca będzie tworzył szereg napiętych aspektów z Lilth, Plutonem oraz Saturnem, zachowajcie ostrożność, ponieważ wpływ na was będą miały ukryte działania innych osób, których intencje nie zawsze są czyste.

Wenus do 7 sierpnia przebywa w Bliźniętach, potem przesunie się do przyjaznego znaku Raka, w którym jest wywyższona i czuje się znakomicie, zaczniecie chętniej spędzać czas z rodziną w domu lub wybierzecie się na oczekiwane wakacje. Między 17 a 19 sierpnia Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem, pełne emocji okażą się szczególnie 18 i 19 sierpnia, ponieważ jednocześnie dojdzie do nowiu Księżyca w Lwie – pojawi się szansa na którą długo czekaliście, poznacie kogoś wyjątkowego, rozpoczniecie owocną współpracę lub wartościową przyjaźń. Wolne Byki mogą liczyć na strzałę Amora, która zupełnie niespodziewanie utkwi w ich sercu. Między 23 a 27 sierpnia opozycja Wenus do Jowisza pozwoli spędzić radośnie czas w podróży, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą spełnienie marzenia, duchowy rozwój lub intensywny kontakt ze sztuką, do czego przyczyni się trygon Wenus z Neptunem.

20 sierpnia Merkury, a 22-go Słońce, wkroczą do życzliwego znaku Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym staniecie się bardzo pracowici i kreatywni, robota zacznie się „palić w rękach”, ale sprawi wam dużo przyjemności, uwagę skierujecie na zdrowe odżywianie i uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Mocny Merkury sprzyja pracy umysłowej i działalności w internecie.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Byka

Słońce do 22 czerwca tranzytuje przyjazny znak Raka, w którym przebywa również Merkury, uwagę skierujecie na rozwój kontaktów międzyludzkich, nabywanie nowych umiejętności, aktywność na portalach społecznościowych oraz krótkie podróże. Wenus w Bliźniętach wróciła do ruchu prostego, zadba więc o wasze finanse.

Początek lipca może minąć w sposób elektryzujący za sprawą sekstylu przebywającego w waszym znaku Urana, do Słońca i Merkurego w życzliwym Raku – waszym udziałem staną się nieoczekiwane zbiegi okoliczności i zaskakujące spotkania.

Pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca, sprawi, że wyznaczycie jasno swoje granice i nie pozwolicie wykorzystywać się ani w sprawach rodzinnych, ani zawodowych.

Koniunkcja Jowisza z Plutonem, mająca miejsce w pierwszych dniach lipca, może przynieść niektórym Bykom spektakularny sukces lub pomoże spłacić zaległe zobowiązania. Kwadratura Merkurego do Marsa utrudni między 6 a 12 lipca podróże, sprawi również, że niektóre rozmowy staną się nieprzyjemne, chrońcie się przed atakiem słownym, sami też starajcie się panować nad tym, co mówicie.

12 lipca Merkury powróci do biegu prostego, co wpłynie na poprawę relacji i ułatwi komunikację. Słońce w opozycji do Jowisza i Plutona, w trygonie do Neptuna, pomoże zrealizować niektórym osobom szalone wakacyjne marzenia, okres między 12 a 22 lipca jest ogólnie dobry na urlop, warto zdystansować się od codzienności i odpocząć – poczujecie się dobrze zarówno na Karaibach, jak i na rodzimych plażach.

22 lipca Słońce opuści znak Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, kierując uwagę na życie rodzinne oraz zawodowe. W ostatnim tygodniu lipca niektóre Byki zdecydują się nagle na „last minute” lub krótką podróż, możecie jednak się rozczarować, na co wskazuje kwadratura Wenus do Neptuna, a także napięty aspekt między Merkurym i Marsem.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Byka

Do 20 czerwca Słońce w Bliźniętach skupi waszą uwagę na zaspokajaniu potrzeb finansowych. Wenus, władczyni znaku Byka, do 25 czerwca porusza się biegiem wstecznym, będziecie więc odzyskiwać stracone pieniądze i naprawiać popełnione wcześniej błędy, to również dobry czas, aby wycofać się z przedsięwzięć, które nie wróżą sukcesu. Pierwsza dekada miesiąca okaże się silnie energetyczna, szczególnie w kontekście finansów, najbardziej emocjonujące dni czekają was między 2 a 7 czerwca, kiedy dojdzie do koniunkcji Wenus ze Słońcem w Bliźniętach i obie planety znajdą się w kwadraturze z zapalczywym Marsem, jednocześnie 5 czerwca pełnia oraz zaćmienie Księżyca w Strzelcu podniesie ciśnienie, gdy pojawi się możliwość uzyskania sporych dochodów. Nie wszystkim dane będzie skorzystać z pojawiającej się szansy na wzbogacenie, ale miejcie oczy szeroko otwarte i idźcie za głosem intuicji, w czym pomoże sekstyl Merkurego do Urana.

Między 8 a 16 czerwca napięte aspekty Słońca, Marsa i Neptuna wymuszą zdecydowane działania, pozostańcie jednak ostrożni, bo Neptun jest mistrzem iluzji i może się okazać, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na początku, nie dajcie się oszukać i dbajcie o finanse. Działania wśród przyjaciół, lub w grupie skupiającej osoby o podobnych zainteresowaniach, nabiorą znaczenia, powróci temat koronawirusa lub okaże się, że przystosowanie się do nowej rzeczywistości sprawia więcej kłopotów, niż przypuszczaliście.

Między 16 a 22 czerwca warto zapisać się na nowy kurs lub sami zastanówcie się, czy nie macie wiedzy do przykazania, czas sprzyja osobom aktywnym, gotowym zmienić przekonania i rozpocząć nową działalność.

20 czerwca Słońce przesunie się do życzliwego Raka, co pozwoli odpocząć, wybrać się na wakacje lub na działkę, ale starajcie się unikać dalszych podróży, ponieważ Merkury w Raku 18 czerwca zmieni bieg na wsteczny, co może wywołać opóźnienia lub komplikacje, do 12 lipca nie rozpoczynajcie nowych projektów, starajcie się raczej poprawiać te, nad którymi pracujecie.

Ostatnie dni czerwca przyniosą ponowną koniunkcję Jowisza z Plutonem, co może spotęgować starania o uzyskanie wpływu na innych, pozwoli także zastanowić się nad własnym systemem wartości.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Byka

Do 11 maja Merkury, a do 20 maja Słońce, przebywają w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać na załatwienie wszystkich ważnych spraw, bo dysponować będziecie zwiększoną energią i pomysłowością, szczególnie w zakresie powiększenia stanu posiadania, co w obecnej sytuacji jest dla was niezwykle ważne. Istotne zmiany nastąpią w okolicach 7 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Skorpiona, zwłaszcza że między 8 a 11 maja Merkury w waszym znaku utworzy trygony z Jowiszem i Plutonem w życzliwym Koziorożcu, co zaowocuje korzystnymi umowami zawodowymi.

Przez większość miesiąca, do 25 maja, pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Wenus do Neptuna, ponieważ Wenus w Bliźniętach wejdzie 14 maja w retrogradację i dwukrotnie utworzy ścisłe aspekty z Neptunem – między 3 a 5 maja oraz między 19 a 22 maja, co oznacza trudności w rozeznaniu granicy miedzy iluzją a rzeczywistością. Docierać do was mogą sprzeczne informacje na temat koronawirusa i sytuacji w kraju, trudno się będzie zorientować kto kłamie, a kto mówi prawdę. Sprawy uczuciowe również mogą utkwić w impasie, jeśli nie uda się wam dostosować wyobrażeń do rzeczywistości. W sprawach finansowych pozostańcie ostrożni, wiele osób wokół zechce wykorzystać sytuację niepewności i namówić was na zakupy, których wcale nie potrzebujecie lub interesy w dziedzinach, na których się nie znacie, marzenia starajcie się przystosować do możliwości ich realizacji. Byki zaangażowane w działalność artystyczną powrócą do projektów, które trzeba było odłożyć, co zapowiada zmiana biegu na wsteczny planety Wenus, symbolizującej w połączeniu z Neptunem kontakt z szeroko pojętą sztuką i twórczością.

11 maja wieczorem Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, aktywizując dążenie do finansowej niezależności, natomiast między 12 a 20 maja Słońce w waszym znaku utworzy trygony z Jowiszem i Plutonem – pojawią się okazje warte wykorzystania, zdobędziecie uznanie i staniecie się widoczni, to dobry moment, aby zdobyć wiedzę w dziedzinie, która pozwoli wam rozwinąć skrzydła.

20 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym skierujecie uwagę i energię przede wszystkim na poprawę sytuacji finansowej. Nów w Bliźniętach, do którego dojdzie 22 maja, wyznaczy początek nowej pracy, projektu lub przedsięwzięcia, w których liczyć się będzie przepływ informacji i działalność artystyczna, charytatywna lub społeczna – tego dnia bowiem Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus i obie planety razem utworzą kwadraturę z twórczym Neptunem.

Sekstyl Marsa z Uranem w dniach 22-27 maja sugeruje, że skierujecie aktywność na obszary komunikacji internetowej, opowiecie się przy tym za wolnością i niezależnością działania.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Byka

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w Baranie, zanim wkroczy do waszego znaku, możecie więc przez dwie pierwsze dekady miesiąca odczuwać odpływ energii – starajcie się nie marnować jej na przejmowanie się rozwojem epidemii, bo to osłabia odporność, tak potrzebną, aby zwalczyć ewentualną chorobę.

Od 1 do 5 kwietnia Mars w koniunkcji z Saturnem w Wodniku może wywołać złość i zniecierpliwienie w stosunku do osób zbyt powolnych, niedołężnych lub autorytarnych, szczególnie w odniesieniu do spraw zawodowych, kiedy jednak 3 kwietnia Wenus opuści wasz znak, wkroczy do Bliźniąt i utworzy trygon z Saturnem, sytuacja się ustabilizuje i znajdziecie sposób na porozumienie nawet z najbardziej zachowawczymi urzędnikami. Zarówno kontakty towarzyskie, jak i wszelkie zakupy, z konieczności przeniosą się do internetu. Okres przebywania w domu warto poświęcić na uzupełnienie zaległych lektur, przymusowa bezczynność sprzyja zajmowaniu się tym, co lubimy oraz rozwijaniu zainteresowań bez poczucia winy, że tracimy czas na przyjemności.

Relacje zarówno osobiste, jak i zawodowe, skomplikują się między 5 a 10 kwietnia, kiedy Mars w Wodniku utworzy kwadraturę z Uranem w waszym znaku – przyjaźnie, które wydawały się pewne i stałe, mogą rozpaść się jak domki z kart, jeśli nie wykażecie w stosunku do innych wyrozumiałości i cierpliwości. Wstrząsom mogą również ulec relacje z osobami, z którymi prowadzicie interesy i związani jesteście finansowymi zobowiązaniami.

Pierwsza dekada kwietnia minie dodatkowo pod znakiem ścisłej koniunkcji Jowisza i Plutona w przyjaznym znaku ziemskiego Koziorożca, warto w tym czasie pozbyć się z domu rzeczy, które spełniły swoją funkcję, to czego nie potrzebujecie oddajcie innym lub po prostu wyrzućcie.

Wielkanoc minie dosyć spokojnie, ale zaraz po Świętach dojdzie do kwadratury Słońca z Jowiszem i Plutonem – czego nie udało się uporządkować wcześniej, macie szansę dokończyć teraz. W dniach 16-19 kwietnia Merkury w sekstylu do Wenus i Marsa pozwoli uporządkować finanse i uzupełnić domowe zapasy.

19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, powróci energia i chęć do pracy, jednak kwadratura Słońca do Saturna ostrzega, że będzie się trzeba zmierzyć z zaległościami i zwiększonym zakresem obowiązków i to bez względu na to, czy pracować będziecie zdalnie w domu czy na zewnątrz. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 23 kwietnia, zapowiada nowe początki, liczcie się z niespodziankami, które przyniesie koniunkcja Słońca z Uranem w waszym znaku.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Byka

Słońce do 20 marca tranzytuje życzliwy znak Ryb, zachęcając was do rozwoju przyjaźni i kontaktu z osobami, podzielającymi wasze pasje i zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca, kiedy Wenus w Baranie utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, możecie odczuwać spadek nastroju, ale już 5 marca władczyni Byka zawita do waszego znaku, przynosząc powodzenie i  dobrobyt, a przynajmniej lepsze samopoczucie – poczujecie się kochani i pożądani w każdym towarzystwie.

Między 8 a 11 marca, pozostając pod wpływem pełni Księżyca w znaku Panny (9 marca), połączonej z korzystnymi aspektami Wenus, Urana, Słońca, Neptuna i Jowisza, w sposób nagły i nieoczekiwany spełnić się mogą wasze marzenia, niespodziewanie zawrzecie obiecującą przyjaźń, zakochacie się lub zarobicie ekstra pieniądze – dotyczy to w szczególności osób urodzonych jeszcze w kwietniu. Ku własnemu zaskoczeniu niektóre osoby w tym okresie wybiorą się w podróż zagraniczną.

10 marca Merkury powróci do ruchu prostego i do 16 marca w znaku Wodnika pomoże wpaść na rewolucyjne zawodowe pomysły, natomiast od 16 marca w przyjaznych Rybach zachęci do kreatywności i rozwoju wyobraźni. Między 18 a 25 marca Mars utworzy koniunkcję kolejno najpierw z Jowiszem, następnie Plutonem, co zaowocuje nowymi zawodowymi projektami, związanymi z podnoszeniem kwalifikacji lub międzynarodowymi kontaktami.

20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do Barana, co wiąże się dla was z obniżeniem potencjału energetycznego, niektóre  Byki poczują się jak balonik, z którego uleciało powietrze, tymczasem nic złego się nie dzieje, po prostu dopadnie was przesilenie wiosenne, które co roku o tej porze mocno daje się Bykom we znaki. Planety jednak szykują ostatnią dekadę marca jako okres, w którym wiele będzie się działo – najpierw 22 marca Merkury utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku Uranem, potem 23-go Wenus ustawi się w sekstylu do Neptuna, co przyniesie rozwój życia towarzyskiego – podczas jakiegoś spotkania „burza mózgów” zaowocuje znakomitymi pomysłami, szczególnie jeśli związane są z twórczością artystyczną.

Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem trygonu Wenus do Jowisza i Plutona, aspekty planet mogą przynieść spełnienie marzeń lub łatwość w osiągnięciu celów. 31 marca dojdzie do koniunkcji Marsa z Saturnem w znaku Wodnika – kariera stanie przed wami otworem, pod warunkiem, że postawicie wszystko na jedną kartę i nie ulękniecie się żadnych przeszkód i wyzwań.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Byka

Do 19 lutego Słońce przebywa w Wodniku, skupiając uwagę na sprawach zawodowych, co spokojne Byki przyjmą z pokorą. Do 7 lutego Wenus, władczyni waszego znaku, tranzytuje przyjazne Ryby, w których czuje się znakomicie, warto więc pierwszy tydzień lutego wykorzystać jak najlepiej, angażując się w działalność artystyczną lub społeczną, prowadząc rozbudowane życie towarzyskie, a także okazując wsparcie przyjaciołom. Młode Byki na początku miesiąca będą bardzo kochliwe, gotowe rzucić się w ramiona osoby, która okaże im choć trochę zainteresowania. Na finanse nie będziecie narzekać, pod warunkiem, że uda się wam nie wydać wszystkich pieniędzy, jakimi dysponujecie, bo kiedy 7 lutego Wenus opuści przyjazne Ryby i wkroczy do zawadiackiego Barana, wasze konto opustoszeje w zawrotnym tempie i trzeba będzie znów zawalczyć o kolejne środki. Pełnia w Lwie, do której dojdzie 9 lutego, rozbudzi emocje w sferze zawodowej lub rodzinnej.

16 lutego Mars zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, energia życiowa i chęć do działania wzrośnie, staniecie się znacznie bardziej aktywni, szczególnie że między 17 a 25 lutego pozostawać będziecie pod wpływem trygonu Marsa do Urana w waszym znaku – Byki urodzone w kwietniu otrzymają szansę, na którą długo czekały, nic się jednak nie wydarzy, jeśli nie zaangażujecie się na maksa w działalność grupową, sami niewiele zdziałacie.

Sekstyl Jowisza do Neptuna pozwoli wam w drugiej połowie miesiąca (zwłaszcza pomiędzy 18 a 23 lutego) otworzyć się na potrzeby przyjaciół, macie szansę w tym czasie poznać wpływowe osoby, które otworzą wam drzwi do kariery, pomogą nawiązać stosunki międzynarodowe lub wpłyną na poszerzenie horyzontów. Niektóre Byki doświadczą głębokich przeżyć i zaczną zgłębiać wiedzę na temat wybranej ścieżki duchowej.

18 lutego Merkury w Rybach zmieni bieg na wsteczny, do ruchu prostego wróci dopiero 10 marca, możecie więc odpuścić sobie w tym czasie zakup sprzętu elektronicznego oraz dokonywanie ważnych finansowych transakcji.

19 lutego Słońce opuści rozrywkowego Wodnika, wkroczy do życzliwego znaku Ryb i do 26 lutego będzie tworzyć sekstyl zarówno do Marsa w Koziorożcu, jak i Urana w waszym znaku – pojawi się wiele okazji, aby zabłysnąć skutecznością, wykazać się dobrą organizacją, szczególnie w działalności, angażującej większą grupę ludzi. Możecie zaznaczyć swoją obecność i poprawić finanse dzięki inicjatywom grupowym, społecznym i przyjacielskim.

Między 20 a 26 lutego Wenus w Baranie utworzy kwadraturę z Jowiszem w Koziorożcu, aspekt uściśli się 23 i 24 lutego, uważajcie, aby w tych dniach nie sięgać zbyt wysoko, bo możecie zostać ocenieni jako osoby zbyt ambitne lub rozrzutne. Nie ulegajcie presji, jaką ktoś zechce wywrzeć na was w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę do Plutona.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Byka

W życzliwym znaku Koziorożca Słońce przebywa do 20. stycznia, Merkury do 16. stycznia, natomiast Jowisz, Saturn i Pluton zabawią tam znacznie dłużej, jest to więc szansa dla wszystkich Byków na radykalne życiowe zmiany. Pierwsza dekada miesiąca minie względnie spokojnie, chociaż nie obejdzie się bez zawirowań w okolicy 3 stycznia, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Jowiszem i Południowym Węzłem Księżycowym – sprawy związane z prawem, pobieraniem wiedzy, poszerzaniem horyzontów oraz podróżami zagranicznymi natrafią na nieoczekiwane trudności, sytuacja taka potrwa do 9 stycznia. 10 stycznia dojdzie do pełni wraz z zaćmieniem Księżyca w znaku Raka, powrócą nierozwiązane problemy, na których trzeba będzie skupić uwagę i podjąć odpowiedzialne decyzje, co wzbudzi wiele emocji.

Między 11 a 14 stycznia pozostawać będziecie pod wpływem koniunkcji 4 planet, przebywających w przyjaznym Koziorożcu: Słońca, Merkurego, Saturna i Plutona, konfiguracja ta okaże się szczególnie znacząca dla Byków urodzonych w trzeciej dekadzie znaku (11-20.05), wszyscy jednak odczują jej potężne działanie, chociaż zmiany nie od razu okażą się widoczne. Decyzje podjęte w tym miesiącu będą miały znaczenie dla waszej przyszłości, ich skutki zobaczycie dopiero po dłuższym czasie, jest to jednak znakomita okazja, aby rozpocząć długofalowe zamierzenia wymagające wysiłku, intensywnej pracy oraz determinacji w dążeniu do celu, możecie jednak zbudować zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym, struktury przedsięwzięcia, którego nic nie zniszczy.

Do 13 stycznia Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Wodniku, przynosząc okazje towarzyskie, które wpłynąć mogą korzystnie na życie zawodowe, potem natomiast wkroczy do przyjaznych Ryb, rozbudzając pragnienie miłości, osobistej realizacji i artystycznych przeżyć, szczególnie między 14 a 16 stycznia, kiedy ustawi się w sekstylu do przebywającego w Byku Urana, przyniesie okazję do zaprezentowania waszego twórczego i kreatywnego potencjału.

20 stycznia Słońce opuści życzliwego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, kierując waszą uwagę na rozwój kariery, na rewolucyjne zmiany liczyć mogą szczególnie Byki urodzone w pierwszej dekadzie znaku (21-30.04), kiedy między 21 a 25 stycznia pozostawać będą pod wpływem kwadratury Słońca do Urana i sekstylu Wenus do Jowisza.

Ostatni tydzień stycznia okaże się bardzo intensywny pod każdym względem, zwłaszcza emocjonalnym, ze względu na kwadraturę Marsa do pozostających w koniunkcji Wenus i Neptuna – zakochani zapragną przeżyć zarówno romantycznych, jak i namiętnych, pozostałe Byki zaangażują się w działalność artystyczną lub zajmą się zdobywaniem środków na realizację marzeń.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku