Archiwa kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Byka

Słońce tranzytuje znak Barana do 19 kwietnia, osłabiając was energetycznie, dlatego wskazany jest w tym czasie odpoczynek i ładowanie akumulatorów. W pierwszych dniach miesiąca Słońce w sekstylu do Saturna może zaowocować stabilizacją zawodową lub propozycją dodatkowej pracy. W drugiej dekadzie kwietnia okazje same zaczną wam wpadać do ręki, kiedy Słońce i Wenus znajdą się w sekstylu do Marsa i Jowisza, finanse się poprawią, ale będziecie też mieć tendencje do nadmiernych wydatków. Nów Księżyca w znaku Barana, do którego dojdzie 12 kwietnia, może się wiązać z początkiem projektu, który światło dzienne ujrzy dopiero pod koniec miesiąca.

19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, poczujecie się znacznie lepiej, odzyskacie energię i chęć do działania, otworzycie się na świat i ludzi. Pod koniec miesiąca poczujecie się w centrum wydarzeń, czeka was wiele niespodzianek i emocji, ponieważ w waszym znaku przebywać będą również Merkury i Wenus, a pełnia Księżyca 27 kwietnia odbędzie się w przeciwległym znaku Skorpiona, akcentując rolę związków, umów i ustaleń. Koniunkcja Słońca z Uranem w waszym znaku, do której dojdzie w ostatnim dniu miesiąca, wywoła rewolucję i konieczność przystosowania się do nieoczekiwanych okoliczności.

Wenus do 14 kwietnia przebywa jeszcze w Baranie, ale w drugiej połowie miesiąca czekają was profity, bo Wenus znajdzie się w waszym znaku. Między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa podkręci atmosferę w związkach, pojawi się też ruch w finansach, na większe zakupy jednak lepiej wybrać się w drugiej połowie kwietnia. Między 8 a 12 kwietnia natomiast sekstyl Wenus do Jowisza zaprocentuje prestiżową szansą zawodową, okazję należy dosłownie łapać w locie, poprawi się wasza sytuacja osobista i finansowa lub czekają was sukcesy towarzyskie. W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu, bo między 10 a 14 kwietnia Wenus znajdzie się w napiętej kwadraturze z wymagającym Plutonem – aby uzyskać korzyści będziecie zmuszeni pójść na kompromis, który okaże się sprzeczny z wyznawanym systemem wartości lub trzeba się będzie dostosować do czyjejś dominacji. Po 14 kwietnia sytuacja radykalnie się poprawi, bo Wenus znajdzie się w waszym znaku, którym rządzi, będzie więc mogła rozwinąć wachlarz możliwości, obdarzając was dobrym samopoczuciem, wdziękiem i radosnym usposobieniem, co przyciągnie powodzenie i miłość. Jedynie między 22 a 26 kwietnia kwadratura Wenus z Saturnem i koniunkcja z nieprzewidywalnym Uranem może doprowadzić do kryzysów w związkach, nie dajcie się sprowokować do podejmowania radykalnych decyzji, bo możecie ich później żałować.

Mars do 23 kwietnia przebywa w znaku Bliźniąt, co sprawia, że pieniądze przeciekają wam przez palce, wzbudzi to frustracje i doprowadzi do nieprzyjemnych komentarzy – szczególną ostrożność powinniście zachować między 6 a 13 kwietnia, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, bo trudno będzie w tych dniach działać z sensem. Możecie jednak liczyć na sukces zawodowy i finansowy między 13 a 19 kwietnia, podczas trygonu  Marsa z dobroczynnym Jowiszem. Po 23 kwietnia, kiedy Mars znajdzie się w znaku Raka, niektóre Byki wezmą się za remonty i pracę w ogrodzie.

Merkury 4 kwietnia opuści znak Ryb i wkroczy do Barana, w którym pozostanie do 19 kwietnia. Ostatnią dekadę miesiąca spędzi w waszym znaku, obdarzając was zdrowym rozsądkiem i sprawnym myśleniem, między 22 a 26 kwietnia znajdzie się jednak w towarzystwie Wenus w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze z Saturnem, skłaniając do szybkich i czasem nieprzemyślanych decyzji. Uważajcie też w tych dniach za kierownicą, bo z jednej strony będziecie się spieszyć, z drugiej coś was będzie powstrzymywać, nietrudno w takiej sytuacji o stłuczkę.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Byka

Słońce w życzliwym znaku Ryb przebywa do 20 marca, kierując uwagę na życie towarzyskie, kontakty z przyjaciółmi oraz osobami, z którymi łączą was wspólne zainteresowania. Najkorzystniejsze dla rozwoju duchowego, artystycznej działalności oraz wszelkiego rodzaju tworzenia okażą się dni między 9 a 15 marca, ponieważ zarówno Słońce, jak i Wenus, władczyni waszego znaku, znajdą się w koniunkcji z Neptunem, i w tej konfiguracji dojdzie 13 marca do nowiu Księżyca w znaku mistycznych Ryb. Okres ten okaże się też znaczący dla osób, szukających duchowego partnera, ze zwykłej przyjaźni ma szansę rozwinąć się prawdziwa miłość.

Również  zakochanym układ planet obiecuje romantyczne przeżycia, do czułych i platonicznych uczuć dołączy namiętność, kiedy między 15 a 20 marca znajdziecie się pod wpływem sekstylu zarówno Słońca, jaki i Wenus do Plutona. 20 marca Słońce opuści przyjazny znak Ryb i wkroczy do Barana, możecie się poczuć, jakby ktoś wypuścił z was powietrze. Najbliższy miesiąc prawdopodobnie osłabi was energetycznie, starajcie się więc zwolnić, wrzucić na luz i jak najwięcej odpoczywać. Na przełomie marca i kwietnia sekstyl Słońca do Saturna przyniesie szansę na długotrwałą zawodową współpracę.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 21 marca przebywa w życzliwych Rybach, gdzie czuje się fantastycznie, warto ten czas wykorzystać na działalność artystyczną oraz rozwój duchowy. Już w pierwszych dniach miesiąca, między 2 a 4 marca, Wenus znajdzie się korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, przebywającym w waszym znaku, możecie więc nagle i niespodziewanie zakochać się w osobie stanowiącej przeciwieństwo waszych oczekiwań lub ktoś z grona przyjaciół wyzna wam miłość w sposób zaskakujący. Gdy 21 marca Wenus znajdzie się w znaku Barana, w którym jest „na wygnaniu”, straci dużo ze swojej mocy, ale koniunkcja ze Słońcem w czasie pełni  Księżyca w Wadze, do której dojdzie 28 marca,  pozwoli zamanifestować skrywane do tej pory uczucia w sposób bezpośredni i asertywny.

Mars opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt już 4 marca, przestaniecie się więc tak śpieszyć i stresować, aktywność natomiast skierujecie na przekazywanie innym swojej wiedzy, doświadczenia i szeroko pojętą promocję swojej osoby, nie zapomnicie też zadbać o finansowe zasoby. Między 20 a 24 marca trygon Marsa do Saturna pozwoli wykazać się zawodowym profesjonalizmem.

5 marca Merkury w znaku Wodnika utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem, spodziewajcie się między 3 a 7 marca dobrych wiadomości, może pojawić się jakaś zawodowa szansa. 16 marca Merkury zmieni znak, wkroczy do przyjaznych Ryb, kierując myśli na sprawy związane z twórczością, duchowością oraz opieką nad słabszymi. Między 21 a 25 marca Merkury w sekstylu do Urana i w kwadraturze z Marsem może wywołać niepotrzebny pośpiech, starajcie się zachować spokój, aby nie stracić okazji na finansowe zyski.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Byka

Słońce oraz nagromadzenie planet w znaku Wodnika do 18 lutego działa na was stymulująco, warto ten czas wykorzystać na budowanie kariery. Pojawią się okazje do pokazania swego potencjału, chociaż miesiąc będzie obfitował w wydarzenia, które wprowadzą radykalne zmiany do waszych spraw zawodowych. Sytuacja okaże się zmienna szczególnie od 12 do 24 lutego, podczas napiętej kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w waszym znaku – macie szansę uwolnić się od ograniczeń i wszystkiego, co hamowało wasz rozwój, pod warunkiem, że zaakceptujecie nieuchronne zmiany, a wręcz rewolucję, pozbawiającą was przyzwyczajeń i nawyków, które przestały już wam służyć. Niektóre Byki zbuntują się przeciwko pracodawcom oraz osobom mającym władzę lub uzurpującym sobie prawo do decydowania w ich sprawach – jest to energia przypominająca demonstracje kobiet walczących o swoje prawa.

W waszym znaku przebywają najbardziej radykalne i skłonne do walki planety – Uran i Mars, oraz dodatkowo Lilith, symbolizująca zbuntowaną kobiecość i chociaż Byk jest znakiem stałym, spokojnym, niechętnym zmianom, to kiedy poczuje się zaatakowany i doprowadzony do ostateczności, potrafi wybuchnąć z niezwykłą siłą, tak też osoby ze Słońcem w Byku mogą być w tym miesiącu wyjątkowo aktywne. Kwadratura Merkurego z Marsem między 9 a 11 lutego może was skłonić do bardzo radykalnych wypowiedzi,  znaczący okaże się też nów Księżyca w znaku niezależnego Wodnika, do którego dojdzie 11 lutego. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, staniecie się więc bardziej uduchowieni, spokojniejsi i skłonni do rozwoju przyjaźni. Pełnia Księżyca w pracowitej Pannie, do której dojdzie 27 lutego, w połączeniu z korzystnym układem planet, rozbudzi nowe zainteresowania i zachęci do nawiązania interesujących znajomości.

Wenus do 25 lutego przebywa w znaku Wodnika, aktywizując sferę zawodową i skłaniając do szukania zarobku oraz miłości i przyjaźni w miejscu pracy. Między 4 a 9 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do przebywającego w waszym znaku Urana, czeka was więc zawodowe „trzęsienie ziemi”, zachowajcie spokój, bo sytuacja ulegnie poprawie między 9 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobrotliwym Jowiszem i wszędobylskim Merkurym. Od 17 do 22 lutego natomiast pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus z Marsem w waszym znaku, co jest dobrą wiadomością dla osób zakochanych, bo wzbudza pasję i pożądanie, pozostałe osoby jednak mogą odczuwać dyskomfort i napięcie związane z nagłą potrzebą natychmiastowej realizacji swoich pragnień. Po 25 lutego, gdy Wenus znajdzie się w przyjaznych Rybach, poczujecie się znacznie bardziej komfortowo.

Merkury od 1 do 21 lutego cofa się, niektóre spotkania mogą być przekładane, trudno się też będzie dogadać w sprawach zawodowych, zwłaszcza między 9 a 11 lutego, podczas kwadratury Merkurego z Marsem. Unikajcie też podpisywania umów, jeśli chcecie aby doszły do skutku. Ciekawe spotkania i propozycje zawodowe czekają was między 12 a 16 lutego, gdy Merkury utworzy koniunkcję najpierw z Wenus a następnie Jowiszem, powrócą do was propozycje kontynuacji rozpoczętych wcześniej projektów. Po 21 lutego, gdy Merkury zmieni bieg na prosty, łatwiej będzie o nawiązanie ciekawej współpracy.

Mars w waszym znaku nieustannie was stymuluje i skłania do zwiększenia aktywności, pomimo ograniczeń związanych z pandemią. Najwięcej osiągniecie w ostatnim tygodniu miesiąca, pobijecie własne rekordy i pokonacie ograniczenia, w czym pomoże trygon Marsa do potężnego Plutona.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Byka

Słońce w życzliwym znaku Koziorożca pozostanie do 19 stycznia, stwarzając szansę na zdobycie ciekawej wiedzy, która przyda się w rozwoju kariery. Uwagę skupicie na sprawach międzynarodowych, rozwiniecie kontakty z obcokrajowcami, szczególnie w zakresie spraw praktycznych i zawodowych. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna pozwoli zawrzeć nowe przyjaźnie, kierujcie się w tych dniach intuicją. Gorąco się zrobi między 12 a 14 stycznia, podczas nowiu Księżyca w koniunkcji z potężnym Plutonem w znaku Koziorożca, pojawi się okazja do zdobycia nowych kwalifikacji, ale wymagać to od was będzie dużego wysiłku – jednocześnie kwadratura Marsa w waszym znaku do Saturna w Wodniku utrudni realizację zawodowego projektu, odniesiecie wrażenie, że aby przełamać ograniczenia trzeba podjąć działania radykalne.

Między 18 a 24 stycznia Uran z Marsem w waszym znaku znajdą się w kwadraturze do Jowisza w Wodniku – nagle i niespodziewanie pojawią się zawodowe okazje, ale wiązać się to będzie z napięciem, bo trzeba będzie dokonać wyboru i z czegoś istotnego zrezygnować, aby uzyskać coś innego, wybór okaże się trudny, a nawet nieprzyjemny. 19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, aktywizując ambicję i kierując uwagę na sprawy społeczne i zawodowe. 24 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z surowym Saturnem, trzeba więc będzie przyłożyć się do wymagań w pracy, zostać po godzinach, jeśli sytuacja tego wymaga, zwłaszcza że 26 stycznia Słońce znajdzie się w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Uranem, co zapowiada zaskakujące i niespodziewane wydarzenia. 28 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Lwa, Słońce znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, jeśli więc dobrze wykorzystacie swoją szansę i przyłożycie się do wymagań przełożonych, czeka was nagroda lub awans w pracy – w przypadku braku zaangażowania okazja śmignie koło nosa, a nawet może zamienić się w swoje przeciwieństwo.

Wenus do 8 stycznia przebywa w Strzelcu, zanim wkroczy do życzliwego Koziorożca, wpływając na poprawę kontaktów towarzyskich, szczególnie przydatnych w karierze. Między 8 a 12 stycznia Wenus utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Marsem, otwierając was na miłość i namiętność, wolne Byki wyruszą na poszukiwania swojej drugiej połowy, nawet w stałych związkach zaiskrzy, dla zakochanych to idealny czas na randki, pod warunkiem, że uda się opanować zazdrość. Między 13 a 15 stycznia trygon Wenus do Urana zafunduje niespodzianki, w tym miłość od pierwszego wejrzenia, propozycję nowej pracy lub niespodziewany przelew na konto. Między 24 a 28 stycznia Wenus w sekstylu do Neptuna, a następnie w koniunkcji z Plutonem przyniesie uczucie pełne romantyzmu i namiętności.

7 stycznia Mars wkroczy do waszego znaku i wprowadzi zamieszanie, szczególnie między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, o czym już wspominałam – zachowajcie w tych dniach daleko idącą ostrożność, ponieważ Mars w waszym znaku jest słaby i możecie reagować zbyt impulsywnie na zaskakujące lub nieprzewidziane sytuacje – szczególnie Mars w koniunkcji z Uranem (20-22 stycznia) ma tendencje do wprowadzania chaosu i komplikowania nawet najlepiej zorganizowanych spraw.

8 stycznia Merkury opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do pomysłowego Wodnika, kierując myśli na sprawy zawodowe, to znakomity moment na „burzę mózgów” i wymyślenie nowej strategii, ponieważ Merkury w Wodniku jest bardzo pomysłowy i kreatywny – szczególnie między 8 a 14 stycznia warto inicjować przemyślane działania.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Byka

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia skłoni do rozliczeń i zadbania o domowy budżet. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem i jednocześnie w ułatwiającym przepływ energii trygonie z zapalczywym Marsem – to dobry moment, aby zweryfikować osoby ze swojego otoczenia pod kątem ich prawdomówności, może się okazać, że ktoś, kogo uważaliście za przyjaciela, w rzeczywistości wam szkodzi. Nie pozwalajcie się oszukiwać, zwłaszcza w finansach, przyjaźń z biznesem nie zawsze idą w parze. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 13 a 15 grudnia może was ciągnąć do nadmiernych wydatków i wątpliwych inwestycji, przedświąteczne zakupy starajcie się więc przełożyć na inny termin, zwłaszcza że będziecie w tym czasie podatni na niekorzystny wpływ wirusów, bakterii oraz działanie innych ukrytych wrogów.

17 grudnia Saturn, a 19 grudnia Jowisz, opuszczą na dobre znak Koziorożca, wkroczą do rewolucyjnego Wodnika i 21 grudnia znajdą się w ścisłej koniunkcji, rozpoczynając nowy etap wzajemnych stosunków, który obowiązywać będzie około 20 lat. Jaki to będzie miało wpływ na osoby ze Słońcem w znaku Byka? Wpłynie to przede wszystkim na waszą karierę, pozwoli ustabilizować zawodową pozycję, pod warunkiem, że otworzycie się na zmiany, w niektórych przypadkach rewolucyjne. 19 i 20 grudnia warto słuchać rozsądku, pojawi się okazja, aby głośno wypowiedzieć swoje poglądy, ponieważ Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. Następnego dnia obie planety zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, ostatnia dekada miesiąca i roku sprzyjać więc będzie skupieniu na sprawach praktycznych i materialnych. Szczególnie znaczący okaże się okres między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, kiedy znajdziecie się pod działaniem dobroczynnego trygonu, jaki utworzy Słońce z Uranem w waszym znaku, przygotujcie się na niespodzianki i niezwykłe zbiegi okoliczności.

Wenus do 15 grudnia przebywa w przeciwległym znaku Skorpiona, otwierając was na miłość, zabarwioną namiętnością. Łatwo was będzie uwieść, ponieważ Wenus w Skorpionie ulega fascynacjom, angażując się w związki naznaczone silnymi emocjami. Niektóre Byki chętnie zawalczą o swoją pozycję, wyzwalając się z dominującego wpływu partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Okazja do wyrażenia swoich marzeń, potrzeb i pragnień pojawi się w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ Wenus utworzy kolejno trygon do Neptuna a następnie sekstyle do planet w Koziorożcu – Plutona, Jowisza i Saturna. Z dwiema ostatnimi planetami utworzy aspekt w czasie zaćmienia Słońca, do którego dojdzie 14 grudnia, nie traćcie głowy, przyjmijcie to, czym los was obdarzy ze spokojem, panując nad emocjami, może to być początek ważnych zmian w waszym życiu. 15 grudnia Wenus przejdzie do znaku Strzelca, co wpłynie korzystnie na rodzinny budżet i porozumienie w związkach. W czasie Sylwestra Wenus utworzy kwadraturę z niepewnym i skłonnym do uzależnień Neptunem, starajcie się więc ograniczyć ilość szampana oraz innego alkoholu, bo kac was czeka niemiłosierny.

Mars nadal przebywa w znaku Barana, co czyni go bardzo mocnym, nie jest to niestety dla was zbyt korzystne, dlatego uważajcie na ukrytych wrogów oraz osoby nieprzychylnie nastawione, mogą narobić szkód szczególnie w dniach 20–24 grudnia, ponieważ Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w Koziorożcu. Przed Świętami wrzućcie na luz i starajcie się nie przemęczać, zadbajcie o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Merkury przez cały grudzień towarzyszy Słońcu w wędrówce przez znak Strzelca, tworząc w dniach 19-20 grudnia ścisłą koniunkcję, co ułatwi zakupy oraz podejmowanie właściwych decyzji zawodowych i inwestycyjnych. Między 10 a 14 grudnia kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed osobami nieuczciwymi, nie dajcie się zwieźć miłym słówkom. 21 grudnia Merkury podąży za Słońcem do Koziorożca i w czasie Świąt utworzy trygon z Uranem w waszym znaku, spędzicie  ten czas prawdopodobnie inaczej niż zwykle, mogą się zdarzyć nieoczekiwane wizyty niezapowiedzianych gości lub to Wy wybierzecie się do kogoś dawno nie widzianego.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Byka

Miesiąc rozpocznie się bardzo energetycznie, bo odczuwać jeszcze będziecie skutki pełni Księżyca w waszym znaku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem. Słońce w przeciwległym znaku Skorpiona przebywać będzie do 21 listopada, przypominając o potrzebach partnerów życiowych. Konieczność przystosowania się  może być dla niektórych Byków trudna, jednak obecność Wenus w dyplomatycznym znaku Wagi skłoni do kompromisów. Trygon Słońca do Neptuna między 8 a 12 listopada ułatwi nawiązywanie nowych, serdecznych przyjaźni, wolne Byki wpadną w sidła romantycznej, niebanalnej miłości, wiele osób odnajdzie w tych dniach swoją drogę życiową, jeśli podążać zacznie za podszeptami intuicji – nie można jednak zapominać o niebezpieczeństwie zachorowania na COVID-19, bo wirus będzie się w tych dniach bardzo łatwo przemieszczać.

Między 12 a 21 listopada Słońce kolejno utworzy korzystne aspekty z planetami w Koziorożcu, jest więc szansa na osiągnięcie porozumienia w spornych kwestiach, szczególnie dotyczących systemu nauczania. Jest to również dobry moment na nawiązanie międzynarodowych kontaktów oraz pchnięcie do przodu kariery. 21 listopada Słońce opuści przeciwległy znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle wydajecie więcej, niż zakładaliście.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa do 21 listopada w znaku Wagi, którym również rządzi, więc poczujecie się dobrze i komfortowo, radząc sobie w każdej sytuacji i panując nad okolicznościami. Nie opuści was jednak waleczny nastrój, szczególnie między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z nadmiernie aktywnym, a czasem wręcz agresywnym, Marsem w swoim znaku – niektóre Byki mogą odczuwać w tym czasie jakieś dolegliwości lub zostaną zmuszone do obrony swego stanowiska.

Od 13 do 18 listopada Wenus utworzy kwadraturę z Jowiszem i Plutonem, pozostającymi w koniunkcji, pojawi się szansa na zdobycie przewagi i pokonanie konkurencji, ale trzeba się będzie mocno postarać. Zakochanymi Bykami targać mogą trudne do opanowania namiętności. Unikajcie stawiania spraw na ostrzu noża między 17 a 21 listopada, podczas napiętej kwadratury Wenus z Saturnem, bo pomimo waszej mocnej pozycji, przeciwnik okaże się silniejszy. 21 listopada Wenus zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Skorpiona, tendencja konfrontacyjna się pogłębi, ale wasza pozycja ulegnie osłabieniu. Między 25 a 29 listopada Wenus znajdzie się w opozycji z przebywającym w waszym znaku Uranem, uważajcie, żeby przez nieuwagę nie zrobić sobie samemu krzywdy.

Uważajcie na ukrytych wrogów, mogących się również objawić jako nierozpoznane choroby w organizmie, ponieważ Mars nadal tranzytuje znak Barana, w którym jest mocny i bywa agresywny – kiedy 14 listopada zmieni bieg na prosty, pokaże na co go stać.

Merkury na początku miesiąca zafunduje ograniczenia w poruszaniu się, ponieważ znajdzie się w wyjątkowo długiej kwadraturze, trwającej od 1 do 8 listopada – dobra wiadomość jest taka, że 4 listopada zmieni bieg na prosty i łatwiej będzie podejmować ważne decyzje.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Byka

Słońce w znaku Wagi do 23 października skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz skłoni do wykonywania codziennych obowiązków, które  nie zawsze są interesujące, ale jednak niezbędne. Pełni Księżyca w znaku Barana, do której dojdzie 1 października, towarzyszyć będzie napięta kwadratura Marsa do Saturna, co z jednej strony zmusi do działania, z drugiej uaktywnić może ukrytych wrogów, zarówno na polu zawodowym, jak i zdrowotnym. Początek miesiąca uruchomi serię wydarzeń, przypominających o konieczności zadbania o własne interesy. Między 10 a 15 października Słońce najpierw w kwadraturze do Jowisza, następnie w opozycji do Marsa, wzbudzi „hurra optymizm” i lekceważenie  sytuacji, w której konieczne jest zdecydowane działanie, możecie spotkać się z atakami osób, wyznających inne poglądy lub przekonania.

Między 13 a 21 października natomiast zachowajcie szczególną ostrożność, bo napięte aspekty Słońca z Plutonem i Saturnem zapowiadają naciski i ograniczenia, którym trudno sprostać a trudności, wynikające z niemożności wywiązania się z obowiązków, osłabią immunologię i wpłyną negatywnie na zdrowie. 21 października mroczna Lilith zawita do waszego znaku, w którym pozostanie do lipca przyszłego roku, niektóre Byki odniosą wrażenie w tym czasie, że mają „pod górkę”, nie należy się tym zbytnio przejmować, ale starajcie się „czynić dobro” a trudności znikną. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Skorpiona, co odczujecie jako spadek formy i konieczność skupienia się na sprawach partnerów a nie własnych. Ostatniego dnia października dojdzie do kolejnej pełni Księżyca, tym razem w waszym znaku, dodatkowo w koniunkcji z Uranem, czekają was zaskakujące wydarzenia i niespodzianki, które wywołają mnóstwo emocji, starajcie się nad nimi zapanować, nawet jeśli okaże się, że trzeba zaakceptować zmiany, których się nie spodziewaliście.

Wenus, władczyni waszego znaku, opuści Lwa 2 października i wkroczy do przyjaznego znaku Panny, w którym pozostanie do 28 października, rozbudzając kreatywność i skłaniając do porządkowania uczuć i emocji. Między 8 a 12 października Wenus utworzy dobroczynny trygon z Uranem w waszym znaku, wolne Byki otworzą się na miłość, która okaże się daleka od wyobrażeń, pozostałe przeżyją chwile przyjemności, które przyniosą element zaskoczenia, możecie też otrzymać propozycję zajęcia, które przyniesie dodatkowe dochody.

Między 17 a 26 października Wenus utworzy szereg aspektów, które przyniosą okazję do zaprezentowania swoich talentów – najpierw trygon z Jowiszem i opozycję z Neptunem, co powinno zaprocentować kontaktami międzynarodowymi, rozpoczęciem zdobywania wiedzy w interesującej was dziedzinie oraz rozwojem artystycznych zdolności. Pozostańcie jedynie ostrożni wobec nierealnych oczekiwań, jakie mogą was w tych dniach ogarnąć. Trygony Wenus do Plutona i Saturna zapowiadają natomiast głębokie i trwałe zmiany w podejściu do własnego zdrowia. 28 października Wenus opuści znak Panny i wkroczy do Wagi, w której czuje się znakomicie, wasze samopoczucie też się poprawi.

Mars w Baranie porusza się biegiem wstecznym i utworzy w pierwszej połowie miesiąca napięte aspekty z Saturnem i Plutonem, co może uaktywnić wszystko, co wam nie służy, wyciągnijcie wnioski i starajcie się pozbyć toksycznych osób, sytuacji, przedmiotów i przyzwyczajeń.

Merkury do 28 października w przeciwległym znaku Skorpiona zachęca do rozmów, ustaleń i negocjacji, jednak od 15 października wchodzi w bieg wsteczny, więc najważniejsze decyzje starajcie się podejmować w pierwszej połowie miesiąca.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Byka

Miesiąc zapowiada się pracowicie, ale przyjemnie. Słońce w życzliwym znaku Panny do 22 września pozwoli zająć się pracą, którą najbardziej lubicie wykonywać. Czas sprzyja rozwojowi swoich pasji i zainteresowań.

2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku Ryb, której towarzyszyć będzie dobrotliwy trygon Słońca do Urana oraz problematyczna opozycja Wenus do Saturna – emocje z jednej strony wywołają niespodzianki, jakie zafundują wam dzieci, z drugiej natomiast pojawią się trudności w komunikacji z zawodowymi partnerami. Starajcie się skupić na tym, co przynosi radość, a okazji do tego wam nie zabraknie w pierwszej dekadzie września, ponieważ Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Wenus, łatwo więc będzie nawiązać dobre kontakty z innymi.

Słońce w trygonie do Jowisza i Plutona między 6 a 18 września otworzy przed wami drzwi do tej pory zamknięte i ułatwi samorealizację, uważajcie tylko między 9 a 13 września na osoby nieuczciwe, które udawać będą przyjaciół, ponieważ opozycja Słońca do Neptuna ostrzega przed pomyłkami w osądzaniu ludzi. Nów Księżyca w trygonie do Saturna, do którego dojdzie w przyjaznym znaku Panny, zapowiada początek artystycznego przedsięwzięcia lub długotrwałą twórczą współpracę.

22 września Słońce opuści zapracowaną Pannę i wkroczy do towarzyskiej Wagi, w ostatnim tygodniu miesiąca skupicie uwagę na rozwoju kontaktów towarzyskich, wpływających na poziom współpracy z wykonawcami prac zleconych.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 6 września przebywa w życzliwym Raku, ale kwadratura, jaką tworzy w tym czasie z Marsem, skomplikuje stosunki z niektórymi osobami, które nie życzą wam dobrze, starajcie się w tym czasie być elastyczni w kontaktach międzyludzkich i unikajcie prowokacji. Niektóre zakochane Byki okażą swoje skrywane uczucia. Po 6 września, kiedy Wenus zadomowi się w rozrywkowym znaku Lwa, możecie liczyć na przypływy natchnienia i rozwój życia towarzyskiego.

Między 13 a 17 września, kiedy dojdzie do kwadratury Wenus z Uranem, przebywającym w waszym znaku, dzieci was zaskoczą do tego stopnia, że zareagujecie w sposób odmienny, niż dotychczas. Niektóre Byki odczują potrzebę niezależności i zechcą zerwać krępujące je więzy, inne przeciwnie – rozpoczną nowy rozdział w życiu zawodowym lub osobistym.

Merkury 5 września zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której przebywać będzie do 27 września, stymulując relacje towarzyskie. Zainteresowanie wzbudzą kwestie zdrowotne, zaczniecie na ten temat się wypowiadać, nawet jeśli do tej pory staraliście się unikać kontaktów ze służbą zdrowia. Dni między 18 a 25 września okażą się szczególnie frustrujące, ze względu na napięte aspekty, jakie Merkury utworzy z Jowiszem, Saturnem i Plutonem w Koziorożcu oraz Marsem w Baranie.

10 września przebywający w znaku Barana Mars zmieni bieg na wsteczny i w ostatnich dniach września utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, powrócą problemy, jakie pojawiły się w ostatnich dniach sierpnia, jeśli ich nie rozwiązaliście, macie czas na korektę i zmianę strategii.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Byka

Słońce do 22 sierpnia przebywa w znaku ognistego Lwa, kierując energię na sprawy dzieci, dodając upodobanie do rozrywek i kontaktów z rodziną. W pierwszych dniach miesiąca niektóre Byki mogą wejść z konflikt z dziećmi, które staną się uparte lub postanowią się usamodzielnić, inne Byki zdecydują się przemeblować mieszkanie, jeszcze inne zrewolucjonizują swoje podejście do rodzinnych zobowiązań lub finansowych upodobań – wszystko za sprawą kwadratury Słońca w Lwie do Urana w waszym znaku.

W pierwszym tygodniu sierpnia postanowicie zrealizować swoje ukryte marzenia za wszelką cenę, do czego przyczyni się kwadratura Marsa z Jowiszem. Emocje podkręci pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 3 sierpnia. Mars w znaku Barana przez większość miesiąca będzie tworzył szereg napiętych aspektów z Lilth, Plutonem oraz Saturnem, zachowajcie ostrożność, ponieważ wpływ na was będą miały ukryte działania innych osób, których intencje nie zawsze są czyste.

Wenus do 7 sierpnia przebywa w Bliźniętach, potem przesunie się do przyjaznego znaku Raka, w którym jest wywyższona i czuje się znakomicie, zaczniecie chętniej spędzać czas z rodziną w domu lub wybierzecie się na oczekiwane wakacje. Między 17 a 19 sierpnia Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem, pełne emocji okażą się szczególnie 18 i 19 sierpnia, ponieważ jednocześnie dojdzie do nowiu Księżyca w Lwie – pojawi się szansa na którą długo czekaliście, poznacie kogoś wyjątkowego, rozpoczniecie owocną współpracę lub wartościową przyjaźń. Wolne Byki mogą liczyć na strzałę Amora, która zupełnie niespodziewanie utkwi w ich sercu. Między 23 a 27 sierpnia opozycja Wenus do Jowisza pozwoli spędzić radośnie czas w podróży, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą spełnienie marzenia, duchowy rozwój lub intensywny kontakt ze sztuką, do czego przyczyni się trygon Wenus z Neptunem.

20 sierpnia Merkury, a 22-go Słońce, wkroczą do życzliwego znaku Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym staniecie się bardzo pracowici i kreatywni, robota zacznie się „palić w rękach”, ale sprawi wam dużo przyjemności, uwagę skierujecie na zdrowe odżywianie i uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Mocny Merkury sprzyja pracy umysłowej i działalności w internecie.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Byka

Słońce do 22 czerwca tranzytuje przyjazny znak Raka, w którym przebywa również Merkury, uwagę skierujecie na rozwój kontaktów międzyludzkich, nabywanie nowych umiejętności, aktywność na portalach społecznościowych oraz krótkie podróże. Wenus w Bliźniętach wróciła do ruchu prostego, zadba więc o wasze finanse.

Początek lipca może minąć w sposób elektryzujący za sprawą sekstylu przebywającego w waszym znaku Urana, do Słońca i Merkurego w życzliwym Raku – waszym udziałem staną się nieoczekiwane zbiegi okoliczności i zaskakujące spotkania.

Pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca, sprawi, że wyznaczycie jasno swoje granice i nie pozwolicie wykorzystywać się ani w sprawach rodzinnych, ani zawodowych.

Koniunkcja Jowisza z Plutonem, mająca miejsce w pierwszych dniach lipca, może przynieść niektórym Bykom spektakularny sukces lub pomoże spłacić zaległe zobowiązania. Kwadratura Merkurego do Marsa utrudni między 6 a 12 lipca podróże, sprawi również, że niektóre rozmowy staną się nieprzyjemne, chrońcie się przed atakiem słownym, sami też starajcie się panować nad tym, co mówicie.

12 lipca Merkury powróci do biegu prostego, co wpłynie na poprawę relacji i ułatwi komunikację. Słońce w opozycji do Jowisza i Plutona, w trygonie do Neptuna, pomoże zrealizować niektórym osobom szalone wakacyjne marzenia, okres między 12 a 22 lipca jest ogólnie dobry na urlop, warto zdystansować się od codzienności i odpocząć – poczujecie się dobrze zarówno na Karaibach, jak i na rodzimych plażach.

22 lipca Słońce opuści znak Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, kierując uwagę na życie rodzinne oraz zawodowe. W ostatnim tygodniu lipca niektóre Byki zdecydują się nagle na „last minute” lub krótką podróż, możecie jednak się rozczarować, na co wskazuje kwadratura Wenus do Neptuna, a także napięty aspekt między Merkurym i Marsem.
Moja i Twoja astrologia