Archiwa kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop na czerwiec 2018 dla Byka

Słońce w Bliźniętach do 21 czerwca skieruje waszą uwagę na sprawy finansowe, które na początku miesiąca układać się będą wręcz wspaniale. Niektóre Byki otrzymają premię lub inny rodzaj gratyfikacji za swoją pracę, w czym pomoże trygon Merkurego do Marsa oraz wieki trygon w znakach wodnych, złożony z samych dobroczynnych planet – Wenus, Jowisza oraz Neptuna. Jedynie między 3 a 10 czerwca zachowajcie daleko idącą ostrożność, nie dajcie się namówić na niepewne inwestycje, uważajcie na zakupach, bo układ planet nie jest przychylny dla finansowego ryzyka. Kwadratura Słońca do Neptuna postawi was w niepewnej sytuacji w relacjach z przyjaciółmi, otrzymacie sprzeczne informacje i trudno będzie się zorientować kto mówi prawdę, a kto jedynie pragnie wykorzystać waszą dobrą wolę i łatwowierność. Również opozycja Wenus do Plutona zapowiada sytuacje, w których zostaniecie poddani presji, ktoś zechce wymusić na was jakieś deklaracje lub opowiedzenie się po jednej ze stron konfliktu.

Między 13 a 18 czerwca, kiedy Wenus wkroczy do znaku Lwa i utworzy kwadraturę z Uranem, niektóre Byki, szczególnie urodzone w pierwszej dekadzie znaku, mogą przeżywać rozterki miłosne, co odbije się na relacjach rodzinnych. Zapragniecie nagle niczym nieskrępowanej wolności oraz niezależności od wszelkich zobowiązań, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Dobrze się zastanówcie, czy warto ryzykować utratę tego, co dobrze znacie, na rzecz niepewnej przyszłości. Jeśli jednak od dłuższego czasu czujecie się skrępowani, planety ułatwią wam podjęcie decyzji w kierunku pójścia za głosem serca i rozwoju własnych uczuć oraz zainteresowań.

W dniach 18 – 22 czerwca, podczas opozycji Wenus do Marsa na linii Węzłów Księżycowych, przyjdzie wam stoczyć batalię o pryncypia oraz niewzruszone zasady. Nie pozwólcie się dalej wykorzystywać, stańcie po swojej stronie, pokażcie się od najlepszej strony i nie pozwólcie, aby inni zebrali laury, które tak naprawdę wam się należą – w skutecznej autopromocji pomoże wam trygon Merkurego do Jowisza oraz Neptuna.

21 czerwca Słońce wkroczy do życzliwego znaku Raka i do 26 czerwca pozostanie w sekstylu do Urana – układ ten wpłynie szczególnie korzystnie na Byki urodzone w pierwszej dekadzie znaku. Spodziewajcie się w tym czasie szczęśliwych zbiegów okoliczności, które popchną do przodu każda sprawę.

Ostatnie dni miesiąca przyniosą utrudnienia w dziedzinie komunikacji za sprawą opozycji Słońca do Saturna, w razie trudności zasięgnijcie porady osób doświadczonych.

Horoskop na maj 2018 dla Byka

Słońce w waszym znaku do 21 maja obdarzy wszystkich optymizmem i energią, Mars, przebywający do 16 maja w życzliwym Koziorożcu, pozwoli wam działać skutecznie, natomiast Saturn ugruntuje zdobytą pozycję, a Wenus w Bliźniętach do 19 maja poprawi finanse i pozwoli cieszyć się życiem w doborowym towarzystwie. Długi weekend upłynie przyjemnie, to idealny czas na relaks i odpoczynek, zadbajcie o naładowanie akumulatorów, bo druga dekada miesiąca obfitować będzie w niespodziewane wydarzenia, które mogą kosztować was sporo energii. Między 5 a 10 maja pozostańcie szczególnie czujni, bo ktoś zechce manipulować waszą dobrą wolą i narzucać swój własny sposób myślenia, nie ufajcie nikomu, nawet przyjaciołom, bo mogą bezwiednie wyprowadzić was na manowce. Kwadratury Merkurego do Plutona oraz Wenus do Neptuna zapowiadają dni pełne presji oraz pojawiających się wątpliwości, pozostańcie więc wierni sobie oraz własnym zasadom.

Planety wam sprzyjają, jednak w połowie miesiąca czekają Byki zaskakujące wydarzenia, które wywrócą do góry nogami życie lub przekonania niektórych osób. 15 maja nastąpi bardzo ważne dla was wydarzenie – do znaku Byka wkroczy nieprzewidywalny Uran i pozostanie w nim przez najbliższych 7 lat. Zbiegnie się to z nowiem Księżyca w waszym znaku, co oznacza daleko idące zmiany, do których trzeba będzie się przystosować. Do tego między 7 a 22 maja Mars utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem, tworząc sytuacje sprzyjające konfliktom. Byk jest znakiem stałym i bardzo zachowawczym, źle znosi zmiany, dlatego odczuwać możecie dyskomfort i silny stres, skłaniający do nieprzemyślanych działań. Szczęśliwie od 13 do 30 maja w waszym znaku przebywać będzie Merkury, co pomoże wam podejmować właściwe decyzje, szczególnie między 16 a 20 maja, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem trygonu tej planety do stabilizującego Saturna.

Maj okaże się szczególnie energetyzujący dla osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku, starajcie się otworzyć na zmiany, bo nie uda się ich uniknąć. Przez cały miesiąc podlegać będziecie wpływom trygonu Jowisza w przeciwległym znaku Skorpiona do Neptuna w Rybach, możecie więc polegać na własnej intuicji, pozostańcie lojalni wobec przyjaciół, a oni odwdzięczą się wam tym samym. Dni między 19 a 22 maja obfitować będą w spotkania towarzyskie, niektóre Byki nawiążą ekscytujący, ale krótkotrwały romans lub niezobowiązujący flirt. Kiedy 21 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do znaku Bliźniąt, skupicie się na sprawach finansowych, zaczniecie myśleć o zbliżających się wakacjach i podróżach zagranicznych. Między 24 a 28 maja opozycja Wenus do Saturna wprowadzi konieczność ograniczeń, ale ostatnie dni miesiąca pozwolą zrealizować jakieś marzenie.

Horoskop na kwiecień 2018 dla Byka

Wenus przebywać będzie w waszym znaku do 24 kwietnia, co znacznie poprawi zarówno ogólne samopoczucie, jak i poczucie własnej wartości, właściwy czas na aktywne działanie nadejdzie jednak dopiero po 20 kwietnia, kiedy Słońce opuści znak Barana i wkroczy do znaku Byka.

Pierwsza dekada miesiąca minie pod znakiem trygonu Wenus do Saturna i Marsa, znajdziecie w sobie wystarczająco dużo siły, aby pokonać wyzwania, jakie staną wam na drodze. Wolne Byki mają szansę właśnie teraz utworzyć trwały związek z osobą gwarantującą przywiązanie i poczucie bezpieczeństwa, być może zdecydujecie się wrócić do kogoś, z kim drogi dawno się rozeszły – z ważnymi decyzjami poczekajcie jednak do ostatniej dekady kwietnia, kiedy Słońce zagości w waszym znaku, a Merkury poruszać się będzie ruchem prostym. Pierwsza dekada kwietnia będzie również korzystna dla ugruntowaniu zawodowej pozycji, pod warunkiem, że wykażecie się zaangażowaniem i determinacją w dążeniu do celu.

Między 10 a 15 kwietnia znajdziecie się pod wpływem sekstylu Wenus do Neptuna, co sprzyja realizacji marzeń oraz rozwojowi duchowemu, wprowadzi jednak emocjonalny zamęt, zbyt wiele wokół was dzieje się rzeczy, na które nie macie wpływu. Doświadczycie wielu zaskakujących wydarzeń między 15 a 20 kwietnia, przygotujcie się na daleko idące zmiany i sporą dozę emocji, Wenus w trygonie do Plutona pozwoli wam jednak przezwyciężyć wszelkie trudności, a opozycja Wenus do Jowisza pozwoli skorzystać z okazji nawiązania ciekawych znajomości z osobami prominentnymi, mającymi wpływ na zajmowaną przez was pozycję w hierarchii społecznej. W przyszłym miesiącu wkroczy do waszego znaku rewolucyjny Uran, ale jego wpływ możecie już odczuwać niejako „za plecami”, dlatego powinniście przygotować się do przemian, szczególnie dotyczy to osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku.

Po 20 kwietnia, kiedy do waszego znaku wkroczy życiodajne Słońce, sytuacja się wyjaśni, odzyskacie energię i chęć do działania. Ostatni tydzień miesiąca pozwoli ugruntować zdobytą pozycję, nastąpi też czas zaangażowania w poprawę sytuacji finansowej.

Horoskop na marzec 2018 dla Byka

Do 7 marca Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa jeszcze w znaku przyjaznych Ryb, obdarzając osoby urodzone w Byku (szczególnie w jego ostatniej dekadzie) wszelkiego rodzaju błogosławieństwami. Wenus tworzy koniunkcję z Merkurym, będącym w słabej pozycji, waszym myśleniem kierują więc uczucia. Pierwszy tydzień marca okaże się szczególnie korzystny dla twórców, artystów oraz osób lubiących korzystać z ich dorobku. Także osoby zakochane przeżyją słodkie i namiętne chwile, każdy moment poświęcicie na kontakt z najbliższymi. Romantyczne spotkania z przyjaciółmi przy lampce wina umilą wieczory, a długie rozmowy pozwolą poznać wszystkie tajemnice serca.

Wyjątkowo przyjemnie spędzicie czas między 1 a 4 marca, kiedy Wenus utworzy trygon z przynoszącym szczęście i powodzenie Jowiszem. Sytuacja pogorszy się po 7 marca, ponieważ zarówno Wenus, jak i Merkury, zmienią znak i wkroczą do znaku Barana, okaże się, że nic nie jest takie, jakim wydawało się na początku. Zbulwersują was informacje, jakie otrzymacie, pamiętajcie jednak, że większość to niesprawdzone plotki, zachowajcie je więc dla siebie, aby przekazując je dalej nie zrobić niechcący komuś krzywdy. Do 20 marca absorbować was będą sprawy przyjaciół oraz osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, a związki i koalicje zmieniać się będą jak w kalejdoskopie, zachowajcie więc uważność i nie wyciągajcie pochopnych wniosków.

Wenus w kwadraturze do Saturna między 8 a 16 marca zmusi was do ograniczeń zarówno finansowych, jak i emocjonalnych. Niektóre Byki poczują się samotne i opuszczone, inne natomiast napotkają trudności w kontaktach z kimś starszym, surowym lub chorym. Osoby urodzone w ostatniej dekadzie znaku powrócą natomiast do starej przyjaźni, która wydawała się już stracona lub nawiążą sieć międzynarodowych kontaktów, przynoszącą korzyści dopiero w przyszłości.

Kiedy 20 marca Słońce zmieni znak i wkroczy do znaku Barana, poczujecie się bardzo osłabieni i pozbawieni energii, nie dane wam jednak będzie odpocząć, bo targać wami zaczną głębokie emocje, kiedy najpierw między 20 a 26 marca Wenus utworzy kwadraturę z transformującym Plutonem, a następnie – między 26 a 31 marca – koniunkcję z rewolucyjnym Uranem. Niestety, pomimo starań, aby ukryć uczucia, ostatniego dnia marca, podczas pełni w znaku Wagi, nie powstrzymacie się i wygarniecie wszystko, co leży na sercu.

Horoskop na luty 2018 dla Byka

Słońce do 18 lutego opromieni swoim blaskiem sprawy zawodowe i skieruje waszą energię na rozwój kariery. Zarówno Słońce, jak i Wenus, władczyni znaku Byka, przebywać będą w Wodniku, stymulując wasze życie towarzyskie i rozrywkowe. Między 4 a 9 lutego nie zabraknie służbowych kolacji i wspólnych imprez, na których omawiać możecie interesy w swobodnej i miłej atmosferze. W pierwszej połowie miesiąca najpierw Wenus, a następnie Słońce utworzą napięty aspekt do Jowisza w przeciwległym Skorpionie, kontakty personalne okażą się dla was dużym wyzwaniem, a osoby znane i prominentne wkroczą z impetem do waszego życia zawodowego i wywołają zamęt.

11 lutego Wenus zmieni znak i wkroczy do znaku życzliwych Ryb, poczujecie się więc na swoim miejscu, ciesząc się sympatią i przychylnością przyjaciół. Pobyt Wenus w znaku Ryb jest dla Byków szansą na rozwój działalności artystycznej, sprzyja również zawieraniu dozgonnych przyjaźni, opartych na uczuciach empatii i szlachetnej miłości.

Emocji w sprawach zawodowych nie zabraknie 15 lutego, kiedy w znaku Wodnika dojdzie do zaćmienia Słońca, wśród przełożonych nastąpią daleko idące zmiany, spodziewajcie się niepopularnych decyzji, które mogą podkopać zaufanie do autorytetów. 18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznych wam Ryb, do końca miesiąca aktywność towarzyska oraz społeczna ulegnie jeszcze większej intensyfikacji.

Między 19 a 28 lutego Wenus w koniunkcji z Neptunem utworzy kwadraturę do Marsa, okaże się to dla niektórych osób znakomitą okazją do rozwoju działalności artystycznej, dla twórców może być to okres pełen natchnienia, w którym nie zabraknie wskazówek ze strony wszelkich Muz. Osoby zakochane przeżyją czas pełen miłosnych uniesień, skrywanego cierpienia, a czasami gorzkiego rozczarowania, kiedy marzenia nie zechcą przystawać do rzeczywistości. Przyjaciołom wysoko postawicie poprzeczkę, nie zadowolicie się pozorami, zaczniecie wymagać pełnej lojalności i świadomości, że was popierają, a także stoją za wami murem.

Horoskop na styczeń 2018 dla Byka

Słońce oraz Wenus w przyjaznym wam znaku Koziorożca skłonią wiele osób urodzonych ze Słońcem w znaku Byka do samorozwoju. Chętnie sięgniecie po wiedzę i nabędziecie wiele zupełnie nowych umiejętności przy wsparciu konsekwentnego Saturna, który nauczy was cierpliwości i pozwoli uzyskać poczucie bezpieczeństwa, przede wszystkim emocjonalnego. Styczeń umocni w was poczucie własnej wartości, zwłaszcza dwie pierwsze dekady, dopóki Słońce oraz Wenus przebywają w znaku Koziorożca, pozwolą ruszyć z nowymi projektami. Mars w opozycyjnym Skorpionie, w koniunkcji z Jowiszem, w korzystnych aspektach z Plutonem, skłoni do działania nawet najbardziej leniwych przedstawicieli znaku Byka.

Szczególnie szczęśliwe dni, korzystne do rozpoczynania ambitnych przedsięwzięć, nadejdą między 7 a 10 stycznia, kiedy Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem i Plutonem, a jednocześnie wszystkie te planety znajdą się w sekstylu do Jowisza i Marsa – ten wyjątkowy układ pozwoli wam zrealizować  najbardziej śmiałe marzenia, niektórzy sięgną po laury, które im się należą. Efekty spraw rozpoczętych w pierwszej dekadzie miesiąca zobaczycie dopiero dużo później, ale okażą się one długotrwałe. Wolne Byki mają szansę właśnie teraz spotkać partnera na całe życie, czeka was miłość, o jakiej się wam nie śniło.

Kwadratura Słońca oraz Wenus do Urana, działająca w drugiej dekadzie stycznia, zechce rozbić to, o co z takim trudem walczyliście, może to jednak oznaczać, że pisana jest wam zupełnie różna droga od tej, jaką do tej pory podążaliście. Uważajcie na ukrytych wrogów, którzy zechcą was zniechęcić, słuchajcie intuicji, nie pozwólcie się zakrzyczeć, starajcie się odnaleźć w sobie siłę, która jest głęboko ukryta. Niektóre Byki zakończą niekorzystne dla siebie związki, zarówno biznesowe, jak i osobiste.

18 stycznia Wenus zmieni znak i wkroczy do znaku Wodnika, dwa dni później podąży za nią Słońce, skupicie się więc na wyzwaniach zawodowych oraz projektach społecznych. Kiedy 26 stycznia bojowy Mars opuści Skorpiona i wstąpi do Strzelca, spuścicie z tonu, przestaniecie czuć się atakowani i odpuścicie sobie walkę. Nie znaczy to, że nadszedł czas na odpoczynek, po prostu wolniej i we własnym tempie zajmiecie się tym, co do was należy. Zaćmienie Księżyca w znaku Lwa, do którego dojdzie 31 stycznia, może wpłynąć negatywnie zarówno na sprawy domowe, jak i zawodowe.

Horoskop na grudzień 2017 dla Byka

Czeka was sporo przedświątecznych wydatków, jednak starajcie się unikać zaciągania kredytów, którymi kuszą banki. Po 20 grudnia, kiedy Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do znaku Koziorożca, w którym czuje się jak w domu, uzyskacie trwałe poczucie bezpieczeństwa finansowego, trzeba się będzie tylko przyzwyczaić do obowiązków, stosować regulaminy i zasady – Saturn za to odpłaci się stabilnością, trwałością i konsekwentnym rozwijaniem waszej kariery.

Do 9 grudnia nękać was mogą różne nieokreślone dolegliwości, wynikające z przepracowania oraz stresów wywołanych nieprzyjemną atmosferą w pracy. Słońce w kwadraturze do Neptuna w pierwszym tygodniu grudnia sprawi, że wszystko wokół wyda się nieco zagmatwane i niezrozumiałe, szczególnie w relacjach z przyjaciółmi, trudno będzie komuś zaufać, tak sprzeczne odbierać możecie sygnały. Jowisz w trygonie do Neptuna pozwoli niektórym Bykom zabłysnąć w świecie zewnętrznym, szczególnie osoby zajmujące się każdym rodzajem twórczości mogą uzyskać popularność dosłownie z dnia na dzień. Otaczać was zaczną celebryci, ludzie znani w swoim środowisku, obcokrajowcy oraz prawnicy.

Od początku miesiąca do 23 grudnia Merkury poruszać się będzie biegiem wstecznym, starajcie się więc nie podejmować w tym czasie ważnych życiowych decyzji, szczególnie związanych z finansami. Między 8 a 12 grudnia, kiedy Wenus utworzy kwadraturę do Neptuna unikajcie zakupów, bo mogą okazać się nietrafione, relacje wśród przyjaciół lub w grupie, z którą łączą was wspólne zainteresowania, zaczną się komplikować, starajcie się nie zajmować stanowiska, bo łatwo w tym czasie o życiową pomyłkę.

Po 9 grudnia, kiedy Mars wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona, staniecie do walki, ale uważajcie, bo może się okazać, że zabraknie zwycięzców. Wasza pozycja okaże się słabsza, niż przeciwników, nie zaprzestaniecie jednak boju, jeśli dotyczyć to będzie waszych priorytetów. Spalony Merkury retro w koniunkcji najpierw ze Słońcem, a następnie z Wenus zapowiada, że możecie nie mieć racji i mylić się w ocenie sytuacji, najlepiej zrobicie unikając jednoznacznych deklaracji.

Podczas trygonu Wenus do Urana między 18 a 23 grudnia odkryjecie mnóstwo tajemnic, z których możecie zrobić użytek, korzystając z intuicji. Święta mną w atmosferze spokoju, w otoczeniu najbliższej rodziny, w niewielkim gronie.

Po 25 grudnia, kiedy w przyjaznym znaku Koziorożca gościć będą Słońce, Saturn oraz władczyni waszego znaku Wenus, poczujecie się ugruntowani, rozpoczniecie nowy rozdział związany z rozwojem kariery, to dobry moment na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub postawienie na samowystarczalność. Podsumujecie mijający rok w atmosferze konieczności zadbania o trwałe i długoterminowe bezpieczeństwo finansowe oraz emocjonalne.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Horoskop na listopad 2017 dla Byka

Słońce w trygonie do Neptuna w pierwszym tygodniu listopada wprowadzi chaos i brak porozumienia w związkach i wszelkiego typu relacjach, szczególnie przyjacielskich, wywoła jednocześnie nastrój melancholijny oraz sprzyjający rozwojowi duchowemu. Wenus w Wadze sprawi, że gotowi będziecie wszystkim nieba przychylić, problem w tym, że nie każdy tam zdąża. Frustracja wywołana nieporozumieniami osiągnie swoje apogeum w okolicach 4 listopada podczas pełni w waszym znaku, okaże się bowiem, że partnerzy, zarówno osobiści, jak i biznesowi, różnią się w podejściu do spraw dla was istotnych. Nie zechcecie uczestniczyć w przepychankach i wyścigu szczurów, pamiętajcie, że macie prawo, a nawet obowiązek wybierać własne dobro. Zadbajcie o zdrowie, bowiem opozycja Wenus do Urana może wywołać problemy z nerkami lub systemem trawiennym, już czas zmienić dietę na bardziej pro-zdrowotną.

Kiedy 7 listopada Wenus opuści znak Wagi i wkroczy do znaku Skorpiona, przestaniecie być tak zgodni i spolegliwi jak dotychczas i podejmiecie rzuconą rękawicę. Byki z natury są spokojne, pod warunkiem, że nie macha się przed nimi czerwoną płachtą – poczujecie przypływ energii, która wytrąci was ze świata dystansu, zaczniecie korzystać z ukrytej siły, jaką dysponujecie. Planety w przeciwległym znaku Skorpiona zmuszą was do reakcji na niesprawiedliwość i przekraczanie granic przyzwoitości, koniunkcja Wenus z Jowiszem, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 10 – 16 listopada sprawi, że murem staniecie po stronie osób, reprezentujących wyższe wartości. Spodziewajcie się również w tym czasie kontaktów z osobami wysoko postawionymi, autorytetami w swojej dziedzinie. Osoby zakochane, szczególnie urodzone w pierwszej dekadzie znaku, przeżyją chwile pełne uniesień i namiętności, pojawią się wyznania, zaręczyny i deklaracje uczuć.

Między 13 a 23 listopada pozostaniecie pod wpływem układu planet, który może wpłynąć negatywnie na zdrowie, również relacje w pracy ulegną pogorszeniu, poczujecie się atakowani i poddani presji, stawicie jednak czoło wszelkim wyzwaniom, a sił do obrony wam nie zabraknie. Kiedy 22 listopada Słońce opuści znak Skorpiona i wkroczy do znaku Strzelca, sytuacja powinna się poprawić, pozostańcie jednak uważni i ostrożni, bowiem ostatni tydzień miesiąca może przynieść wydarzenia niespodziewane, a ukryci wrogowie pokażą swoją prawdziwą twarz.

Horoskop na październik 2017 dla Byka

Do 14 października Wenus przebywa w życzliwym znaku Panny, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego samopoczucie Byków może być zmienne. Również Słońce w Wadze do 23 października nie sprzyja rozwojowi skrzydeł, skłoni was natomiast do zadbania o zdrowie. W centrum uwagi znajdą się sprawy personalne w miejscu pracy, pod tym względem miesiąc może okazać się burzliwy. Koniunkcja Wenus i Marsa w Pannie wpłynie na rozwój uczuć w pierwszej dekadzie miesiąca, staniecie się bardziej emocjonalni, gotowi rzucić się w ramiona osoby przedsiębiorczej i bardzo inteligentnej, jednocześnie dominującej i skłonnej do manipulacji.  Między 4 a 10 października w niektórych związkach nastąpią „ciche dni”, inne doświadczą namiętności, które zostaną spotęgowane przez ograniczenia i utrudnienia, jakie napotkacie na swojej drodze. Pełnia w znaku Barana, do której dojdzie 5 października, ujawni to, co ukryte we wzajemnych relacjach. Starajcie się nie ulegać emocjom, lecz podejść do wszystkiego w sposób racjonalny, w niektórych przypadkach konieczna będzie konfrontacja, nie unikajcie rozmów, nawet jeśli okażą się trudne. W dniach 8 – 10 października w szczególny sposób zadbajcie o zdrowie, horoskop radzi odpuścić sobie sprawy, na które nie macie wpływu, bo stres negatywnie odbija się na funkcjonowaniu organizmu. Nie róbcie niczego na siłę, już niebawem wiele spraw obróci się na waszą korzyść. 10 października Jowisz wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona, w którym przebywać będzie do listopada przyszłego roku, przynosząc Bykom wiele okazji do nawiązania intratnych kontaktów z osobami ogólnie poważanymi i znaczącymi w swoim środowisku. 14 października natomiast Wenus, patronka waszego znaku, wkroczy do Wagi, w której jest bardzo silna, samopoczucie Byków ulegnie znacznej poprawie, co okaże się znaczące  szczególnie między 17 a 23 października, kiedy Słońce utworzy opozycję z rewolucyjnym Uranem. Wszystkie sprawy zamiecione pod dywan wyjdą na jaw, wywołując burzę, dotyczy to szczególnie relacji w pracy. Również sprawy zdrowotne mogą zaburzyć spokój, zmuszając do szybkiej interwencji, nie będą to jednak problemy poważne, raczej po prostu uciążliwe. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, tworząc koniunkcję z przynoszącym powodzenie Jowiszem, ostatni tydzień miesiąca powinien więc przynieść wiele okazji do wykorzystania.

Horoskop na wrzesień 2017 dla Byka

Pierwsza dekada miesiąca minie wam pracowicie. Słońce w Pannie zachęca  do sumiennej i żmudnej pracy, jednak Wenus w znaku Lwa potrzebuje rozrywek, dlatego znajdziecie również czas na rodzinne uroczystości, za którymi co prawda nie przepadacie, ale które tym razem przyniosą więcej przyjemności niż przypuszczacie. Byki posiadające dzieci skupią się na ich potrzebach, z sukcesem uda się wywalczyć parę rewolucyjnych zmian, związanych z edukacją, odkryjecie przy tym w sobie, ukrytą na co dzień, przebojowość. Rozwiniecie swoje hobby, odnajdziecie również całkiem nowe zainteresowania związane z aktywnością fizyczną.

W drugiej dekadzie września Wenus utworzy szereg korzystnych aspektów z Jowiszem, Saturnem i Uranem, co przyniesie wiele łaskawości od losu. W sprawach zarówno domowych jak i zawodowych nastąpi przyspieszenie, możecie liczyć na sukcesy na arenie międzynarodowej, kariera ruszy do przodu, a konto zasilą dodatkowe pieniądze.

Jeśli na wrzesień zaplanowaliście podróż zagraniczną, to wyjazd okaże się niezwykle udany i kształcący, po wakacjach przywieziecie nie tylko moc wrażeń i pamiątek, ale też wspomnienie szalonego romansu, który nie zakończy się wraz urlopem. Najkorzystniejsza dla wszelkich zamierzeń okaże się połowa miesiąca, kiedy Wenus utworzy sekstyl ze szczodrym Jowiszem, jednak kwadratura Słońca z ograniczającym Saturnem zapowiada, że nie wszystkie sprawy potoczą się gładko – wszystko ma swoją cenę, może się okazać, że co prawda otrzymaliście propozycję awansu lub podwyżkę, ale praca wymagać będzie dodatkowego zaangażowania, a co za tym idzie konieczność poświęcenia wolnego czasu.

Kiedy 20 września Wenus opuści znak Lwa i przesunie się do znaku Panny, praca pochłonie was całkowicie. Niektórym Bykom wpadnie w oko osoba inteligentna, chociaż mocno krytyczna, zaczniecie spędzać z nią dużo czasu, zbliżą was do siebie długie rozmowy i poważne podejście do zleconych zadań – ani się obejrzycie, a zaiskrzy między wami i znajomość przekształci się w romans. Miejcie jednak oczy szeroko otwarte, bo Neptun w Rybach w opozycji do Merkurego może mocno namieszać w głowach. Nie wszystko, co usłyszycie okaże się prawdą, nie pozwólcie się oszukać, starajcie się oddzielić nierealistyczne oczekiwania od możliwej do osiągnięcia rzeczywistości.