Archiwa kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Byka

Słońce przebywające w życzliwym znaku Panny do 22 września skłoni do porządkowania otoczenia, sprawi także, że powrót do pracy okaże się przyjemniejszy, niż zakładaliście. Nów Księżyca w trygonie do Urana w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 6-7 września, wyznaczy początek nowego, oryginalnego i twórczego przedsięwzięcia, które rozbudzi waszą kreatywność i pomysłowość a także pozwoli pokazać się od nieznanej do tej pory strony.

Między 12 a 16 września Słońce w opozycji do Neptuna ostrzega przed nieszczerością przyjaciół lub osób, które zechcą wykorzystać waszą łatwowierność. Trygon Słońca do Plutona od 15 do 19 września zapewni siłę i wytrwałość we wszelkich działaniach, wymagających istotnych przeobrażeń oraz trwałych zmian, natomiast pełnia Księżyca w mediumicznych Rybach sprzyja wejrzeniu w głąb siebie i rozpoznaniu ukrytych, niezrealizowanych do tej pory marzeń.

22 września Słońce zmieni znak i wkroczy do towarzyskiej Wagi, co wpłynie na większą otwartość w kontaktach międzyludzkich, zachęci też do poprawy relacji z podwładnymi oraz współpracownikami. W ostatnich dniach miesiąca korzystne aspekty Słońca do Saturna pozwolą utrwalić zawodowe osiągnięcia.

Między 4 a 8 września Wenus w znaku dyplomatycznej Wagi utworzy korzystny trygon z Jowiszem w Wodniku, co powinno zaprocentować sukcesami w pracy, jednocześnie Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, tworzącym sytuację presji oraz przymusu, starajcie się wiec w tych dniach unikać osób, które mogłyby was skłonić do robienia rzeczy, których nie akceptujecie. 10 września Wenus opuści skłonną do kompromisów Wagę, gdzie jest silna, i przejdzie do przeciwległego znaku Skorpiona, w którym traci wiele ze swojej mocy.

Między 15 a 19 września kwadratura Wenus do Saturna doprowadzi do trudności w związkach, wprowadzi też ograniczenia w relacjach zawodowych. Od 20 do 26 września natomiast opozycja Wenus do Urana w waszym znaku sprawi, że niektóre Byki wpadną w sidła namiętnej miłości, możecie dosłownie zakochać się od pierwszego wejrzenia. W ostatnich dniach miesiąca Wenus w trygonie do Neptuna zapowiada romantyczne spotkania, natomiast kwadratura Wenus do Jowisza zaowocuje nawiązaniem międzynarodowych kontaktów lub rozpoczęciem nauki.

W pierwszych dniach miesiąca opozycja Marsa do Neptuna skłoni do intensywnej twórczej pracy, nie wszystko jednak pójdzie po waszej myśli, dopiero trygon Marsa do Plutona między 3 a 9 września doda wam siły i motywacji do pokonania trudności. 15 sierpnia Mars opuści znak pracowitej Panny i przejdzie do Wagi, w której nie czuje się najlepiej, zacznie wam więc doskwierać brak cierpliwości i opanowania – frustracja może odbić się negatywnie na stanie zdrowia. Trygon Marsa do Saturna w ostatnim tygodniu miesiąca sprawi, że staniecie się bardzo skuteczni w wykonywaniu zawodowych obowiązków.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w znaku dyplomatycznej Wagi, co powinno poprawić komunikację w związkach, ale 28 września zmieni bieg na wsteczny, warto w ciągu pierwszych tygodni miesiąca odwiedzić lekarzy specjalistów i wykonać wszystkie niezbędne badania. Aspekty Merkurego z Plutonem i Jowiszem w ostatnim tygodniu września mogą pokrzyżować wcześniejsze plany, chociaż w sprawach zawodowych możecie liczyć na profity.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Byka

Do 22 sierpnia Słońce przebywa w znaku Lwa, uwagę skierujecie więc na sprawy rodzinne, potrzeby dzieci i zapewnienie domownikom dobrej zabawy. W pierwszych trzech dniach miesiąca opozycja Słońca i Merkurego do ograniczającego Saturna zapowiada problemy w komunikacji oraz w niektórych przypadkach przeciążenie nadmiarem obowiązków. Starajcie się wysypiać i zadbać przede wszystkim o własne samopoczucie, bo zmęczenie nie sprzyja realizacji wymagających zadań. Między 4 a 9 sierpnia, szczególnie podczas nowiu Księżyca w Lwie, który przypada 8 sierpnia, zadbajcie o system nerwowy, bo kwadratura Słońca do Urana w waszym znaku zapowiada sytuacje stresujące i wyprowadzające z równowagi, warto wprowadzić nowy sposób komunikacji między członkami rodziny, oparty na jasnym określaniu swoich potrzeb.

Między 18 a 22 sierpnia Słońce w opozycji do Jowisza przyniesie zawodowe okazje Bykom, które urlop mają już za sobą, natomiast osoby planujące wakacje postanowią skorzystać ze sprzyjającej aury i wybrać się za granicę, emocje podkręci pełnia Księżyca, do której dojdzie 22 sierpnia w znaku Wodnika, tuż przed zmianą znaku, kiedy Słońce zawita do zdyscyplinowanej Panny. W ostatnim tygodniu sierpnia będziecie się świetnie bawić, bez względu na to, czy zdecydujecie się wyjechać na wakacje, czy poświęcić się pracy, pod warunkiem, że lubicie wykonywany zawód.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje życzliwy znak Panny, przypominając niektórym Bykom, że prawdziwa miłość to nie piękne słówka i motyle w brzuchu, ale poświęcanie kochanym osobom wystarczającej ilości czasu i uwagi – i dotyczy do zarówno partnerów życiowych, jak i dzieci oraz innych osób, które obdarzacie uczuciem. W pierwszych dniach miesiąca pojawi się okazja do nawiązania niezobowiązującego romansu, kiedy Wenus utworzy trygon do Urana w waszym znaku, natomiast między 8 a 14 sierpnia Wenus najpierw w opozycji do Neptuna a następnie w trygonie do Plutona zapowiada rozczarowanie emocjonalne lub finansowe zawirowania, które zmuszą do zaciągnięcia niewielkiej pożyczki. Po 16 sierpnia, gdy Wenus zawita do Wagi, którą włada i jest tam mocna, zajmiecie się poprawą relacji międzyludzkich oraz ochroną zdrowia. Wenus w trygonie do Saturna między 21 a 25 sierpnia pozwoli skoncentrować się na zawodowych wyzwaniach, co wpłynie korzystnie na karierę.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznym znaku Panny, nie zabraknie więc motywacji do działania, które dodatkowo sprawi wam wiele przyjemności, szczególnie między 18 a 24 sierpnia, podczas korzystnego aspektu, jaki utworzy z Uranem w waszym znaku – warto na ten okres zaplanować remonty lub reorganizację ważnych życiowych celów.

Merkury przebywa w Lwie do 11 sierpnia, koncentrując myśli na sprawach rodzinnych, potrzebach dzieci i próbie stworzenia pozytywnego wizerunku, między 11 a 30 sierpnia natomiast tranzytuje życzliwy znak Panny, którego jest władcą, macie więc szansę w tym czasie wzmocnić i poprawić szeroko pojętą komunikację. Szczególnie między 18 a 22 sierpnia Merkury w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana będzie wspierał intelektualnie każdy rodzaj działania. Ostrożność natomiast zachowajcie między 23 a 28 sierpnia, podczas opozycji Merkurego do zwodniczego Neptuna i aspektu, jaki utworzy z wymagającym Plutonem – ktoś zechce wywrzeć presję i manipulować waszą opinią.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Byka

Słońce w życzliwym znaku Raka przebywa do 22 lipca, sprzyjając krótkim podróżom, działalności edukacyjnej oraz kontaktom z rodzeństwem i sąsiadami. Pierwszy tydzień miesiąca może upłynąć burzliwie, ponieważ przebywający w waszym znaku Uran utworzy sprzeczne aspekty – z jednej strony kwadratura Marsa do Urana wywoła rodzinne nieporozumienia i wybuchy emocji, z drugiej sekstyl Słońca z Uranem pomoże uświadomić sobie przyczyny konfliktów i znaleźć sposób na ich rozwiązanie.

Między 12 a 18 lipca trygon Słońca z Neptunem zachęci do kontaktów z przyjaciółmi, jest to również znakomity czas na wakacyjne wyjazdy, chociaż opozycja Słońca do Plutona od 15 do 21 lipca przypomni o niezałatwionych sprawach, które czekają was po powrocie. 22 lipca Słońce wkroczy do rozrywkowego Lwa zachęcając do zabawy i beztroskiego korzystania z wakacyjnego wypoczynku. Pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 lipca, uświadomi jasno zawodowe ambicje, co chwilowo może popsuć letni relaks.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 22 lipca przebywa w znaku beztroskiego Lwa, zachęcając do otwarcia się na przyjemności i korzystanie z życia. Silnym uczuciem obdarzycie dzieci, nawiążecie gorące romanse, ale zanim to nastąpi przeżyjecie chwile samotności lub odosobnienia, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do surowego Saturna między 5 a 9 lipca a zaraz potem do 11 lipca w kwadraturze z Uranem  w waszym znaku – niektóre związki mogą w tym czasie przejść poważny kryzys, będziecie gotowi zerwać znajomość, jeśli nie spełni  oczekiwań, ale jeśli przetrwacie emocjonalne wybuchy i postawicie na zgodę, czas od 11 do 17 lipca przyniesie pogłębienie uczuć, wzrost namiętności i miłosne zawirowanie głowy, noce staną się gorące a wy poczujecie się spełnieni. 22 lipca Wenus wkroczy do wymagającej Panny, w której czuje się niezbyt dobrze i utworzy opozycję do Jowisza w Rybach – Byki powracające po urlopie do codziennych obowiązków nie będą zadowolone, natomiast osoby, które w tym czasie wybiorą się na wakacje za granicę staną się krytyczne i wymagające.

Mars w znaku Lwa przebywa do 29 lipca, ale problematyczny okaże się jedynie w pierwszym tygodniu miesiąca, kiedy znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna a następnie w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Uranem – niektóre wasze dążenia i oczekiwania mogą nie zostać spełnione, co wzbudzi frustracje i zechcecie uwolnić się od wymagań, jakie narzucają przełożeni. W drugiej dekadzie lipca, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Wenus, waszą patronką, zapomnicie o całym świecie i oddacie się przyjemnościom.

Merkury do 11 lipca przebywa w znaku Bliźniąt, którym włada, jest więc mocny i pozwoli się wam w tym czasie cieszyć się finansową beztroską, jedynie między 5 a 7 lipca, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem zachowajcie ostrożność, ponieważ ktoś może wykorzystać waszą niefrasobliwość. 11 lipca Merkury zagości w życzliwym Raku, skłaniając do nawiązania kontaktów z dawno nie widzianą rodziną. Między 12 a 14 lipca trygon Merkurego do Jowisza sprzyja podróżom, nawiązywaniu przyjaźni, szeroko pojętej edukacji oraz rozpoczynaniu internetowych kursów, od 19 do 21 lipca natomiast, gdy Merkury utworzy korzystny sekstyl z Uranem w waszym znaku, pozwoli wpaść na oryginalne pomysły, wykażecie się błyskotliwością i szybkością w działaniu. W dniach 24–26 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Neptunem, uda się wam przekonać przyjaciół do każdego swego pomysłu.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Byka

Słońce w Bliźniętach do 21 czerwca skieruje uwagę na sprawy finansowe, trygon Słońca do Saturna w pierwszym tygodniu czerwca zwiększy wasze szanse na rynku pracy, nie oczekujcie jednak kokosów, zarobki okażą się niewielkie, ale za to trwałe, osoby poszukujące pracy mają szansę ją uzyskać. Między 10 a 20 czerwca Saturn znajdzie się po raz drugi w tym roku w kwadraturze do przebywającego w waszym znaku Urana, może się to wiązać z poczuciem ograniczenia wolności osobistej, sprawy zawodowe zaczną się komplikować i nie raz zostaniecie zaskoczeni nieoczekiwanymi okolicznościami, które wywrócą do góry nogami ustalony porządek rzeczy – nie musi to oznaczać nic złego, raczej zaproszenie do rozwinięcia w sobie umiejętności przystosowania do zmian, co Bykom zwykle przychodzi z trudem.

Częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt w koniunkcji z Merkurym retro, do którego dojdzie 10 czerwca, sygnalizuje konieczność zrewidowania waszego stosunku do pieniędzy. Między 12 a 16 czerwca Słońce w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed niewłaściwymi decyzjami finansowymi, dobrze wszystko przemyślcie, zanim zdecydujecie się zainwestować w coś, co już kiedyś nie zdało egzaminu. 21 czerwca Słońce opuści Bliźnięta i wkroczy do życzliwego znaku Raka a 23 czerwca utworzy dobroczynny trygon z Jowiszem w Rybach, ostatni tydzień miesiąca zapowiada się więc niezwykle korzystnie, sprzyja zarówno rodzinnym podróżom, jak domowym imprezom, na które chętnie zaprosicie przyjaciół, jedynie 24 czerwca panujcie nad emocjami, które wzbudzi pełnia Księżyca w życzliwym Koziorożcu.

Wenus 2 czerwca opuści znak Bliźniąt i przejdzie do życzliwego Raka, w którym czuje się znakomicie, wasze samopoczucie również się poprawi, zwłaszcza między 2 a 5 czerwca, kiedy znajdzie się w trygonie ze swoim przyjacielem Jowiszem. Aspekt sprzyja miłości, zarówno tej partnerskiej, jak i rodzinnej, również zaplanowane wcześniej wakacyjne podróże sprawią wam wiele radości. Między 11 a 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana zaowocuje niespodziankami, niektóre Byki z dnia na dzień spakują walizki i wybiorą się na krótki wypad za miasto, single mogą spotkać na swej drodze osobę, która je zauroczy swoją niebanalną osobowością. Wenus w trygonie do Neptuna między 19 a 23 czerwca sprzyja przede wszystkim zakochanym, a także twórcom, których wyobraźnia osiągnie szczyty możliwości. Opozycja Wenus do Plutona, której wpływy odczujecie między 22 a 26 czerwca, wzbudzi zazdrość, zastanówcie się, czy macie do niej podstawy, aspekt przypomina, że zaborczość i posesywność są wrogami miłości. 27 czerwca Wenus opuści znak Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, odczujecie chęć sprawienia sobie przyjemności, postawicie więc na rozwój hobby.

Merkury do 23 czerwca biegnie ruchem wstecznym, unikajcie w tym czasie większych zakupów, szczególnie przedmiotów służących komunikacji, dobrze widziana jest jednak powtórka kursów i krótkie wyjazdy do miejsc, w których już kiedyś gościliście. W pierwszym tygodniu czerwca nie dajcie się zmanipulować lub namówić do kupna rzeczy, których nie potrzebujecie, o czym ostrzega kwadratura Merkurego do Neptuna.

Mars do 11 czerwca  przebywa w znaku wrażliwego Raka, wzbudzając brak cierpliwości i ataki złości, zwłaszcza w pierwszym tygodniu miesiąca, gdy znajdzie się w opozycji do potężnego Plutona, jest to aspekt bezwzględnej walki, zastanówcie się czy warto, bo możecie odnieść pyrrusowe zwycięstwo, gdzie koszty przewyższają zyski. Po 11 czerwca, kiedy Mars znajdzie się w wesołym Lwie skierujecie energię na wspólne spędzanie czasu i zabawę w rodzinnym gronie.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Byka

 Do 20 maja Słońce przebywa w waszym znaku, w dodatku już 1 maja znajdzie się w koniunkcji z Uranem, miesiąc więc rozpoczniecie brawurowo, najwięcej niespodzianek czeka Byki urodzone na przełomie kwietnia i maja. Taka koniunkcja może sygnalizować nadejście nowego etapu w życiu, zawarcie ciekawego związku, zmianę w podejściu do zdobywania pieniędzy, rewolucję w związkach lub oryginalny pomysł, który pozwoli się wam pokazać w całej okazałości. W zależności od indywidualnych wpływów horoskopu urodzeniowego niektóre Byki mogą jednak doświadczyć strat, a przynajmniej ograniczeń w okazywaniu niezależności, ponieważ zaraz potem, 3 maja, Słońce utworzy napiętą kwadraturę z wymagającym Saturnem w Wodniku. Nikt nie jest tak zniecierpliwiony koniecznością dostosowania się do wymagań, wynikających z sytuacji pandemicznej, jak osoby spod znaku Byka, dlatego rozluźnienie ograniczeń  może was skłonić do ryzyka, starajcie się zachować równowagę.

11 maja dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, to znakomita okazja, aby rozpocząć nowy etap w życiu, zwłaszcza że zaraz potem Słońce znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w trygonie do Plutona, będziecie więc dysponować intuicją i mocą, która pozwoli wprowadzić zmiany, cała druga dekada maja jest także korzystna dla rozwoju zarówno osobistego, jak i duchowego. 20 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, zaraz też utworzy kwadraturę z Jowiszem w znaku życzliwych Ryb, do których zawitał 14 maja, możecie więc liczyć na poprawę finansów, pojawią się życiowe szanse na dobre i trwałe zarobki,  zwłaszcza że w tym samym czasie Wenus w Bliźniętach znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem. 26 maja natomiast dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, unikajcie między 25 a 27 maja podróży i długiej jazdy samochodem.

Wenus przebywa w waszym znaku do 9 maja, tworząc korzystne aspekty z romantycznym Neptunem, zmysłowym Plutonem i uszczęśliwiającym Jowiszem, pierwsza dekada miesiąca minie wam więc w miłosnym nastroju, nie zabraknie okazji do nastrojowych randek, namiętnych wieczorów i radosnych spotkań. Również finanse powinny się unormować, zwłaszcza po 9 maja, kiedy Wenus zawita do Bliźniąt. Zachowajcie ostrożność, szczególnie w finansach, między 25 a 27 maja, nie tylko ze względu na zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca, ale również z powodu kwadratury, jaką Wenus utworzy ze zwodniczym Neptunem, ktoś może was chcieć oszukać.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, jest tam jednak w upadku, może więc pokazać chwilami swoją ciemną stronę, taką jak wybuchy złości lub agresji, starajcie się więc nabrać dystansu do rzeczywistości i unikać pośpiechu, zwłaszcza za kierownicą. Dużą aktywnością wykażecie się między 8 a 15 maja, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Urana, to czas na wprowadzenie rewolucyjnych zmian, energię warto wykorzystać na domowe porządki.

Merkury do 4 maja przebywa w waszym znaku, tworząc aspekty z Plutonem i Jowiszem, pomoże więc nie tylko uporządkować sprawy finansowe, ale doda rozsądku przy podejmowaniu decyzji.  4 maja Merkury zawita do znaku Bliźniąt, w którym jest mocny, i pozostanie w nim do końca miesiąca, warto ten czas wykorzystać na zaplanowanie przyszłości, szczególnie między 11 a 13 maja, gdy znajdzie się w trygonie z porządkującym i stabilizującym Saturnem. Ostrożność natomiast zachowajcie w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, warto wtedy pomylić „pobożne życzenia” z rzeczywistością.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Byka

Słońce tranzytuje znak Barana do 19 kwietnia, osłabiając was energetycznie, dlatego wskazany jest w tym czasie odpoczynek i ładowanie akumulatorów. W pierwszych dniach miesiąca Słońce w sekstylu do Saturna może zaowocować stabilizacją zawodową lub propozycją dodatkowej pracy. W drugiej dekadzie kwietnia okazje same zaczną wam wpadać do ręki, kiedy Słońce i Wenus znajdą się w sekstylu do Marsa i Jowisza, finanse się poprawią, ale będziecie też mieć tendencje do nadmiernych wydatków. Nów Księżyca w znaku Barana, do którego dojdzie 12 kwietnia, może się wiązać z początkiem projektu, który światło dzienne ujrzy dopiero pod koniec miesiąca.

19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, poczujecie się znacznie lepiej, odzyskacie energię i chęć do działania, otworzycie się na świat i ludzi. Pod koniec miesiąca poczujecie się w centrum wydarzeń, czeka was wiele niespodzianek i emocji, ponieważ w waszym znaku przebywać będą również Merkury i Wenus, a pełnia Księżyca 27 kwietnia odbędzie się w przeciwległym znaku Skorpiona, akcentując rolę związków, umów i ustaleń. Koniunkcja Słońca z Uranem w waszym znaku, do której dojdzie w ostatnim dniu miesiąca, wywoła rewolucję i konieczność przystosowania się do nieoczekiwanych okoliczności.

Wenus do 14 kwietnia przebywa jeszcze w Baranie, ale w drugiej połowie miesiąca czekają was profity, bo Wenus znajdzie się w waszym znaku. Między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa podkręci atmosferę w związkach, pojawi się też ruch w finansach, na większe zakupy jednak lepiej wybrać się w drugiej połowie kwietnia. Między 8 a 12 kwietnia natomiast sekstyl Wenus do Jowisza zaprocentuje prestiżową szansą zawodową, okazję należy dosłownie łapać w locie, poprawi się wasza sytuacja osobista i finansowa lub czekają was sukcesy towarzyskie. W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu, bo między 10 a 14 kwietnia Wenus znajdzie się w napiętej kwadraturze z wymagającym Plutonem – aby uzyskać korzyści będziecie zmuszeni pójść na kompromis, który okaże się sprzeczny z wyznawanym systemem wartości lub trzeba się będzie dostosować do czyjejś dominacji. Po 14 kwietnia sytuacja radykalnie się poprawi, bo Wenus znajdzie się w waszym znaku, którym rządzi, będzie więc mogła rozwinąć wachlarz możliwości, obdarzając was dobrym samopoczuciem, wdziękiem i radosnym usposobieniem, co przyciągnie powodzenie i miłość. Jedynie między 22 a 26 kwietnia kwadratura Wenus z Saturnem i koniunkcja z nieprzewidywalnym Uranem może doprowadzić do kryzysów w związkach, nie dajcie się sprowokować do podejmowania radykalnych decyzji, bo możecie ich później żałować.

Mars do 23 kwietnia przebywa w znaku Bliźniąt, co sprawia, że pieniądze przeciekają wam przez palce, wzbudzi to frustracje i doprowadzi do nieprzyjemnych komentarzy – szczególną ostrożność powinniście zachować między 6 a 13 kwietnia, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, bo trudno będzie w tych dniach działać z sensem. Możecie jednak liczyć na sukces zawodowy i finansowy między 13 a 19 kwietnia, podczas trygonu  Marsa z dobroczynnym Jowiszem. Po 23 kwietnia, kiedy Mars znajdzie się w znaku Raka, niektóre Byki wezmą się za remonty i pracę w ogrodzie.

Merkury 4 kwietnia opuści znak Ryb i wkroczy do Barana, w którym pozostanie do 19 kwietnia. Ostatnią dekadę miesiąca spędzi w waszym znaku, obdarzając was zdrowym rozsądkiem i sprawnym myśleniem, między 22 a 26 kwietnia znajdzie się jednak w towarzystwie Wenus w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze z Saturnem, skłaniając do szybkich i czasem nieprzemyślanych decyzji. Uważajcie też w tych dniach za kierownicą, bo z jednej strony będziecie się spieszyć, z drugiej coś was będzie powstrzymywać, nietrudno w takiej sytuacji o stłuczkę.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Byka

Słońce w życzliwym znaku Ryb przebywa do 20 marca, kierując uwagę na życie towarzyskie, kontakty z przyjaciółmi oraz osobami, z którymi łączą was wspólne zainteresowania. Najkorzystniejsze dla rozwoju duchowego, artystycznej działalności oraz wszelkiego rodzaju tworzenia okażą się dni między 9 a 15 marca, ponieważ zarówno Słońce, jak i Wenus, władczyni waszego znaku, znajdą się w koniunkcji z Neptunem, i w tej konfiguracji dojdzie 13 marca do nowiu Księżyca w znaku mistycznych Ryb. Okres ten okaże się też znaczący dla osób, szukających duchowego partnera, ze zwykłej przyjaźni ma szansę rozwinąć się prawdziwa miłość.

Również  zakochanym układ planet obiecuje romantyczne przeżycia, do czułych i platonicznych uczuć dołączy namiętność, kiedy między 15 a 20 marca znajdziecie się pod wpływem sekstylu zarówno Słońca, jaki i Wenus do Plutona. 20 marca Słońce opuści przyjazny znak Ryb i wkroczy do Barana, możecie się poczuć, jakby ktoś wypuścił z was powietrze. Najbliższy miesiąc prawdopodobnie osłabi was energetycznie, starajcie się więc zwolnić, wrzucić na luz i jak najwięcej odpoczywać. Na przełomie marca i kwietnia sekstyl Słońca do Saturna przyniesie szansę na długotrwałą zawodową współpracę.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 21 marca przebywa w życzliwych Rybach, gdzie czuje się fantastycznie, warto ten czas wykorzystać na działalność artystyczną oraz rozwój duchowy. Już w pierwszych dniach miesiąca, między 2 a 4 marca, Wenus znajdzie się korzystnym aspekcie z nieprzewidywalnym Uranem, przebywającym w waszym znaku, możecie więc nagle i niespodziewanie zakochać się w osobie stanowiącej przeciwieństwo waszych oczekiwań lub ktoś z grona przyjaciół wyzna wam miłość w sposób zaskakujący. Gdy 21 marca Wenus znajdzie się w znaku Barana, w którym jest „na wygnaniu”, straci dużo ze swojej mocy, ale koniunkcja ze Słońcem w czasie pełni  Księżyca w Wadze, do której dojdzie 28 marca,  pozwoli zamanifestować skrywane do tej pory uczucia w sposób bezpośredni i asertywny.

Mars opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt już 4 marca, przestaniecie się więc tak śpieszyć i stresować, aktywność natomiast skierujecie na przekazywanie innym swojej wiedzy, doświadczenia i szeroko pojętą promocję swojej osoby, nie zapomnicie też zadbać o finansowe zasoby. Między 20 a 24 marca trygon Marsa do Saturna pozwoli wykazać się zawodowym profesjonalizmem.

5 marca Merkury w znaku Wodnika utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem, spodziewajcie się między 3 a 7 marca dobrych wiadomości, może pojawić się jakaś zawodowa szansa. 16 marca Merkury zmieni znak, wkroczy do przyjaznych Ryb, kierując myśli na sprawy związane z twórczością, duchowością oraz opieką nad słabszymi. Między 21 a 25 marca Merkury w sekstylu do Urana i w kwadraturze z Marsem może wywołać niepotrzebny pośpiech, starajcie się zachować spokój, aby nie stracić okazji na finansowe zyski.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Byka

Słońce oraz nagromadzenie planet w znaku Wodnika do 18 lutego działa na was stymulująco, warto ten czas wykorzystać na budowanie kariery. Pojawią się okazje do pokazania swego potencjału, chociaż miesiąc będzie obfitował w wydarzenia, które wprowadzą radykalne zmiany do waszych spraw zawodowych. Sytuacja okaże się zmienna szczególnie od 12 do 24 lutego, podczas napiętej kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w waszym znaku – macie szansę uwolnić się od ograniczeń i wszystkiego, co hamowało wasz rozwój, pod warunkiem, że zaakceptujecie nieuchronne zmiany, a wręcz rewolucję, pozbawiającą was przyzwyczajeń i nawyków, które przestały już wam służyć. Niektóre Byki zbuntują się przeciwko pracodawcom oraz osobom mającym władzę lub uzurpującym sobie prawo do decydowania w ich sprawach – jest to energia przypominająca demonstracje kobiet walczących o swoje prawa.

W waszym znaku przebywają najbardziej radykalne i skłonne do walki planety – Uran i Mars, oraz dodatkowo Lilith, symbolizująca zbuntowaną kobiecość i chociaż Byk jest znakiem stałym, spokojnym, niechętnym zmianom, to kiedy poczuje się zaatakowany i doprowadzony do ostateczności, potrafi wybuchnąć z niezwykłą siłą, tak też osoby ze Słońcem w Byku mogą być w tym miesiącu wyjątkowo aktywne. Kwadratura Merkurego z Marsem między 9 a 11 lutego może was skłonić do bardzo radykalnych wypowiedzi,  znaczący okaże się też nów Księżyca w znaku niezależnego Wodnika, do którego dojdzie 11 lutego. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, staniecie się więc bardziej uduchowieni, spokojniejsi i skłonni do rozwoju przyjaźni. Pełnia Księżyca w pracowitej Pannie, do której dojdzie 27 lutego, w połączeniu z korzystnym układem planet, rozbudzi nowe zainteresowania i zachęci do nawiązania interesujących znajomości.

Wenus do 25 lutego przebywa w znaku Wodnika, aktywizując sferę zawodową i skłaniając do szukania zarobku oraz miłości i przyjaźni w miejscu pracy. Między 4 a 9 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do przebywającego w waszym znaku Urana, czeka was więc zawodowe „trzęsienie ziemi”, zachowajcie spokój, bo sytuacja ulegnie poprawie między 9 a 14 lutego, gdy Wenus utworzy koniunkcję z dobrotliwym Jowiszem i wszędobylskim Merkurym. Od 17 do 22 lutego natomiast pozostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus z Marsem w waszym znaku, co jest dobrą wiadomością dla osób zakochanych, bo wzbudza pasję i pożądanie, pozostałe osoby jednak mogą odczuwać dyskomfort i napięcie związane z nagłą potrzebą natychmiastowej realizacji swoich pragnień. Po 25 lutego, gdy Wenus znajdzie się w przyjaznych Rybach, poczujecie się znacznie bardziej komfortowo.

Merkury od 1 do 21 lutego cofa się, niektóre spotkania mogą być przekładane, trudno się też będzie dogadać w sprawach zawodowych, zwłaszcza między 9 a 11 lutego, podczas kwadratury Merkurego z Marsem. Unikajcie też podpisywania umów, jeśli chcecie aby doszły do skutku. Ciekawe spotkania i propozycje zawodowe czekają was między 12 a 16 lutego, gdy Merkury utworzy koniunkcję najpierw z Wenus a następnie Jowiszem, powrócą do was propozycje kontynuacji rozpoczętych wcześniej projektów. Po 21 lutego, gdy Merkury zmieni bieg na prosty, łatwiej będzie o nawiązanie ciekawej współpracy.

Mars w waszym znaku nieustannie was stymuluje i skłania do zwiększenia aktywności, pomimo ograniczeń związanych z pandemią. Najwięcej osiągniecie w ostatnim tygodniu miesiąca, pobijecie własne rekordy i pokonacie ograniczenia, w czym pomoże trygon Marsa do potężnego Plutona.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Byka

Słońce w życzliwym znaku Koziorożca pozostanie do 19 stycznia, stwarzając szansę na zdobycie ciekawej wiedzy, która przyda się w rozwoju kariery. Uwagę skupicie na sprawach międzynarodowych, rozwiniecie kontakty z obcokrajowcami, szczególnie w zakresie spraw praktycznych i zawodowych. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna pozwoli zawrzeć nowe przyjaźnie, kierujcie się w tych dniach intuicją. Gorąco się zrobi między 12 a 14 stycznia, podczas nowiu Księżyca w koniunkcji z potężnym Plutonem w znaku Koziorożca, pojawi się okazja do zdobycia nowych kwalifikacji, ale wymagać to od was będzie dużego wysiłku – jednocześnie kwadratura Marsa w waszym znaku do Saturna w Wodniku utrudni realizację zawodowego projektu, odniesiecie wrażenie, że aby przełamać ograniczenia trzeba podjąć działania radykalne.

Między 18 a 24 stycznia Uran z Marsem w waszym znaku znajdą się w kwadraturze do Jowisza w Wodniku – nagle i niespodziewanie pojawią się zawodowe okazje, ale wiązać się to będzie z napięciem, bo trzeba będzie dokonać wyboru i z czegoś istotnego zrezygnować, aby uzyskać coś innego, wybór okaże się trudny, a nawet nieprzyjemny. 19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, aktywizując ambicję i kierując uwagę na sprawy społeczne i zawodowe. 24 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z surowym Saturnem, trzeba więc będzie przyłożyć się do wymagań w pracy, zostać po godzinach, jeśli sytuacja tego wymaga, zwłaszcza że 26 stycznia Słońce znajdzie się w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Uranem, co zapowiada zaskakujące i niespodziewane wydarzenia. 28 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Lwa, Słońce znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, jeśli więc dobrze wykorzystacie swoją szansę i przyłożycie się do wymagań przełożonych, czeka was nagroda lub awans w pracy – w przypadku braku zaangażowania okazja śmignie koło nosa, a nawet może zamienić się w swoje przeciwieństwo.

Wenus do 8 stycznia przebywa w Strzelcu, zanim wkroczy do życzliwego Koziorożca, wpływając na poprawę kontaktów towarzyskich, szczególnie przydatnych w karierze. Między 8 a 12 stycznia Wenus utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Marsem, otwierając was na miłość i namiętność, wolne Byki wyruszą na poszukiwania swojej drugiej połowy, nawet w stałych związkach zaiskrzy, dla zakochanych to idealny czas na randki, pod warunkiem, że uda się opanować zazdrość. Między 13 a 15 stycznia trygon Wenus do Urana zafunduje niespodzianki, w tym miłość od pierwszego wejrzenia, propozycję nowej pracy lub niespodziewany przelew na konto. Między 24 a 28 stycznia Wenus w sekstylu do Neptuna, a następnie w koniunkcji z Plutonem przyniesie uczucie pełne romantyzmu i namiętności.

7 stycznia Mars wkroczy do waszego znaku i wprowadzi zamieszanie, szczególnie między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, o czym już wspominałam – zachowajcie w tych dniach daleko idącą ostrożność, ponieważ Mars w waszym znaku jest słaby i możecie reagować zbyt impulsywnie na zaskakujące lub nieprzewidziane sytuacje – szczególnie Mars w koniunkcji z Uranem (20-22 stycznia) ma tendencje do wprowadzania chaosu i komplikowania nawet najlepiej zorganizowanych spraw.

8 stycznia Merkury opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do pomysłowego Wodnika, kierując myśli na sprawy zawodowe, to znakomity moment na „burzę mózgów” i wymyślenie nowej strategii, ponieważ Merkury w Wodniku jest bardzo pomysłowy i kreatywny – szczególnie między 8 a 14 stycznia warto inicjować przemyślane działania.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Byka

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia skłoni do rozliczeń i zadbania o domowy budżet. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem i jednocześnie w ułatwiającym przepływ energii trygonie z zapalczywym Marsem – to dobry moment, aby zweryfikować osoby ze swojego otoczenia pod kątem ich prawdomówności, może się okazać, że ktoś, kogo uważaliście za przyjaciela, w rzeczywistości wam szkodzi. Nie pozwalajcie się oszukiwać, zwłaszcza w finansach, przyjaźń z biznesem nie zawsze idą w parze. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 13 a 15 grudnia może was ciągnąć do nadmiernych wydatków i wątpliwych inwestycji, przedświąteczne zakupy starajcie się więc przełożyć na inny termin, zwłaszcza że będziecie w tym czasie podatni na niekorzystny wpływ wirusów, bakterii oraz działanie innych ukrytych wrogów.

17 grudnia Saturn, a 19 grudnia Jowisz, opuszczą na dobre znak Koziorożca, wkroczą do rewolucyjnego Wodnika i 21 grudnia znajdą się w ścisłej koniunkcji, rozpoczynając nowy etap wzajemnych stosunków, który obowiązywać będzie około 20 lat. Jaki to będzie miało wpływ na osoby ze Słońcem w znaku Byka? Wpłynie to przede wszystkim na waszą karierę, pozwoli ustabilizować zawodową pozycję, pod warunkiem, że otworzycie się na zmiany, w niektórych przypadkach rewolucyjne. 19 i 20 grudnia warto słuchać rozsądku, pojawi się okazja, aby głośno wypowiedzieć swoje poglądy, ponieważ Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. Następnego dnia obie planety zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, ostatnia dekada miesiąca i roku sprzyjać więc będzie skupieniu na sprawach praktycznych i materialnych. Szczególnie znaczący okaże się okres między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, kiedy znajdziecie się pod działaniem dobroczynnego trygonu, jaki utworzy Słońce z Uranem w waszym znaku, przygotujcie się na niespodzianki i niezwykłe zbiegi okoliczności.

Wenus do 15 grudnia przebywa w przeciwległym znaku Skorpiona, otwierając was na miłość, zabarwioną namiętnością. Łatwo was będzie uwieść, ponieważ Wenus w Skorpionie ulega fascynacjom, angażując się w związki naznaczone silnymi emocjami. Niektóre Byki chętnie zawalczą o swoją pozycję, wyzwalając się z dominującego wpływu partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Okazja do wyrażenia swoich marzeń, potrzeb i pragnień pojawi się w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ Wenus utworzy kolejno trygon do Neptuna a następnie sekstyle do planet w Koziorożcu – Plutona, Jowisza i Saturna. Z dwiema ostatnimi planetami utworzy aspekt w czasie zaćmienia Słońca, do którego dojdzie 14 grudnia, nie traćcie głowy, przyjmijcie to, czym los was obdarzy ze spokojem, panując nad emocjami, może to być początek ważnych zmian w waszym życiu. 15 grudnia Wenus przejdzie do znaku Strzelca, co wpłynie korzystnie na rodzinny budżet i porozumienie w związkach. W czasie Sylwestra Wenus utworzy kwadraturę z niepewnym i skłonnym do uzależnień Neptunem, starajcie się więc ograniczyć ilość szampana oraz innego alkoholu, bo kac was czeka niemiłosierny.

Mars nadal przebywa w znaku Barana, co czyni go bardzo mocnym, nie jest to niestety dla was zbyt korzystne, dlatego uważajcie na ukrytych wrogów oraz osoby nieprzychylnie nastawione, mogą narobić szkód szczególnie w dniach 20–24 grudnia, ponieważ Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w Koziorożcu. Przed Świętami wrzućcie na luz i starajcie się nie przemęczać, zadbajcie o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Merkury przez cały grudzień towarzyszy Słońcu w wędrówce przez znak Strzelca, tworząc w dniach 19-20 grudnia ścisłą koniunkcję, co ułatwi zakupy oraz podejmowanie właściwych decyzji zawodowych i inwestycyjnych. Między 10 a 14 grudnia kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed osobami nieuczciwymi, nie dajcie się zwieźć miłym słówkom. 21 grudnia Merkury podąży za Słońcem do Koziorożca i w czasie Świąt utworzy trygon z Uranem w waszym znaku, spędzicie  ten czas prawdopodobnie inaczej niż zwykle, mogą się zdarzyć nieoczekiwane wizyty niezapowiedzianych gości lub to Wy wybierzecie się do kogoś dawno nie widzianego.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy