Archiwa kategorii: Byk – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Byka

Słońce do 22 czerwca tranzytuje przyjazny znak Raka, w którym przebywa również Merkury, uwagę skierujecie na rozwój kontaktów międzyludzkich, nabywanie nowych umiejętności, aktywność na portalach społecznościowych oraz krótkie podróże. Wenus w Bliźniętach wróciła do ruchu prostego, zadba więc o wasze finanse.

Początek lipca może minąć w sposób elektryzujący za sprawą sekstylu przebywającego w waszym znaku Urana, do Słońca i Merkurego w życzliwym Raku – waszym udziałem staną się nieoczekiwane zbiegi okoliczności i zaskakujące spotkania.

Pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 5 lipca, sprawi, że wyznaczycie jasno swoje granice i nie pozwolicie wykorzystywać się ani w sprawach rodzinnych, ani zawodowych.

Koniunkcja Jowisza z Plutonem, mająca miejsce w pierwszych dniach lipca, może przynieść niektórym Bykom spektakularny sukces lub pomoże spłacić zaległe zobowiązania. Kwadratura Merkurego do Marsa utrudni między 6 a 12 lipca podróże, sprawi również, że niektóre rozmowy staną się nieprzyjemne, chrońcie się przed atakiem słownym, sami też starajcie się panować nad tym, co mówicie.

12 lipca Merkury powróci do biegu prostego, co wpłynie na poprawę relacji i ułatwi komunikację. Słońce w opozycji do Jowisza i Plutona, w trygonie do Neptuna, pomoże zrealizować niektórym osobom szalone wakacyjne marzenia, okres między 12 a 22 lipca jest ogólnie dobry na urlop, warto zdystansować się od codzienności i odpocząć – poczujecie się dobrze zarówno na Karaibach, jak i na rodzimych plażach.

22 lipca Słońce opuści znak Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, kierując uwagę na życie rodzinne oraz zawodowe. W ostatnim tygodniu lipca niektóre Byki zdecydują się nagle na „last minute” lub krótką podróż, możecie jednak się rozczarować, na co wskazuje kwadratura Wenus do Neptuna, a także napięty aspekt między Merkurym i Marsem.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Byka

Do 20 czerwca Słońce w Bliźniętach skupi waszą uwagę na zaspokajaniu potrzeb finansowych. Wenus, władczyni znaku Byka, do 25 czerwca porusza się biegiem wstecznym, będziecie więc odzyskiwać stracone pieniądze i naprawiać popełnione wcześniej błędy, to również dobry czas, aby wycofać się z przedsięwzięć, które nie wróżą sukcesu. Pierwsza dekada miesiąca okaże się silnie energetyczna, szczególnie w kontekście finansów, najbardziej emocjonujące dni czekają was między 2 a 7 czerwca, kiedy dojdzie do koniunkcji Wenus ze Słońcem w Bliźniętach i obie planety znajdą się w kwadraturze z zapalczywym Marsem, jednocześnie 5 czerwca pełnia oraz zaćmienie Księżyca w Strzelcu podniesie ciśnienie, gdy pojawi się możliwość uzyskania sporych dochodów. Nie wszystkim dane będzie skorzystać z pojawiającej się szansy na wzbogacenie, ale miejcie oczy szeroko otwarte i idźcie za głosem intuicji, w czym pomoże sekstyl Merkurego do Urana.

Między 8 a 16 czerwca napięte aspekty Słońca, Marsa i Neptuna wymuszą zdecydowane działania, pozostańcie jednak ostrożni, bo Neptun jest mistrzem iluzji i może się okazać, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na początku, nie dajcie się oszukać i dbajcie o finanse. Działania wśród przyjaciół, lub w grupie skupiającej osoby o podobnych zainteresowaniach, nabiorą znaczenia, powróci temat koronawirusa lub okaże się, że przystosowanie się do nowej rzeczywistości sprawia więcej kłopotów, niż przypuszczaliście.

Między 16 a 22 czerwca warto zapisać się na nowy kurs lub sami zastanówcie się, czy nie macie wiedzy do przykazania, czas sprzyja osobom aktywnym, gotowym zmienić przekonania i rozpocząć nową działalność.

20 czerwca Słońce przesunie się do życzliwego Raka, co pozwoli odpocząć, wybrać się na wakacje lub na działkę, ale starajcie się unikać dalszych podróży, ponieważ Merkury w Raku 18 czerwca zmieni bieg na wsteczny, co może wywołać opóźnienia lub komplikacje, do 12 lipca nie rozpoczynajcie nowych projektów, starajcie się raczej poprawiać te, nad którymi pracujecie.

Ostatnie dni czerwca przyniosą ponowną koniunkcję Jowisza z Plutonem, co może spotęgować starania o uzyskanie wpływu na innych, pozwoli także zastanowić się nad własnym systemem wartości.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Byka

Do 11 maja Merkury, a do 20 maja Słońce, przebywają w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać na załatwienie wszystkich ważnych spraw, bo dysponować będziecie zwiększoną energią i pomysłowością, szczególnie w zakresie powiększenia stanu posiadania, co w obecnej sytuacji jest dla was niezwykle ważne. Istotne zmiany nastąpią w okolicach 7 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Skorpiona, zwłaszcza że między 8 a 11 maja Merkury w waszym znaku utworzy trygony z Jowiszem i Plutonem w życzliwym Koziorożcu, co zaowocuje korzystnymi umowami zawodowymi.

Przez większość miesiąca, do 25 maja, pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Wenus do Neptuna, ponieważ Wenus w Bliźniętach wejdzie 14 maja w retrogradację i dwukrotnie utworzy ścisłe aspekty z Neptunem – między 3 a 5 maja oraz między 19 a 22 maja, co oznacza trudności w rozeznaniu granicy miedzy iluzją a rzeczywistością. Docierać do was mogą sprzeczne informacje na temat koronawirusa i sytuacji w kraju, trudno się będzie zorientować kto kłamie, a kto mówi prawdę. Sprawy uczuciowe również mogą utkwić w impasie, jeśli nie uda się wam dostosować wyobrażeń do rzeczywistości. W sprawach finansowych pozostańcie ostrożni, wiele osób wokół zechce wykorzystać sytuację niepewności i namówić was na zakupy, których wcale nie potrzebujecie lub interesy w dziedzinach, na których się nie znacie, marzenia starajcie się przystosować do możliwości ich realizacji. Byki zaangażowane w działalność artystyczną powrócą do projektów, które trzeba było odłożyć, co zapowiada zmiana biegu na wsteczny planety Wenus, symbolizującej w połączeniu z Neptunem kontakt z szeroko pojętą sztuką i twórczością.

11 maja wieczorem Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, aktywizując dążenie do finansowej niezależności, natomiast między 12 a 20 maja Słońce w waszym znaku utworzy trygony z Jowiszem i Plutonem – pojawią się okazje warte wykorzystania, zdobędziecie uznanie i staniecie się widoczni, to dobry moment, aby zdobyć wiedzę w dziedzinie, która pozwoli wam rozwinąć skrzydła.

20 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym skierujecie uwagę i energię przede wszystkim na poprawę sytuacji finansowej. Nów w Bliźniętach, do którego dojdzie 22 maja, wyznaczy początek nowej pracy, projektu lub przedsięwzięcia, w których liczyć się będzie przepływ informacji i działalność artystyczna, charytatywna lub społeczna – tego dnia bowiem Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus i obie planety razem utworzą kwadraturę z twórczym Neptunem.

Sekstyl Marsa z Uranem w dniach 22-27 maja sugeruje, że skierujecie aktywność na obszary komunikacji internetowej, opowiecie się przy tym za wolnością i niezależnością działania.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Byka

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w Baranie, zanim wkroczy do waszego znaku, możecie więc przez dwie pierwsze dekady miesiąca odczuwać odpływ energii – starajcie się nie marnować jej na przejmowanie się rozwojem epidemii, bo to osłabia odporność, tak potrzebną, aby zwalczyć ewentualną chorobę.

Od 1 do 5 kwietnia Mars w koniunkcji z Saturnem w Wodniku może wywołać złość i zniecierpliwienie w stosunku do osób zbyt powolnych, niedołężnych lub autorytarnych, szczególnie w odniesieniu do spraw zawodowych, kiedy jednak 3 kwietnia Wenus opuści wasz znak, wkroczy do Bliźniąt i utworzy trygon z Saturnem, sytuacja się ustabilizuje i znajdziecie sposób na porozumienie nawet z najbardziej zachowawczymi urzędnikami. Zarówno kontakty towarzyskie, jak i wszelkie zakupy, z konieczności przeniosą się do internetu. Okres przebywania w domu warto poświęcić na uzupełnienie zaległych lektur, przymusowa bezczynność sprzyja zajmowaniu się tym, co lubimy oraz rozwijaniu zainteresowań bez poczucia winy, że tracimy czas na przyjemności.

Relacje zarówno osobiste, jak i zawodowe, skomplikują się między 5 a 10 kwietnia, kiedy Mars w Wodniku utworzy kwadraturę z Uranem w waszym znaku – przyjaźnie, które wydawały się pewne i stałe, mogą rozpaść się jak domki z kart, jeśli nie wykażecie w stosunku do innych wyrozumiałości i cierpliwości. Wstrząsom mogą również ulec relacje z osobami, z którymi prowadzicie interesy i związani jesteście finansowymi zobowiązaniami.

Pierwsza dekada kwietnia minie dodatkowo pod znakiem ścisłej koniunkcji Jowisza i Plutona w przyjaznym znaku ziemskiego Koziorożca, warto w tym czasie pozbyć się z domu rzeczy, które spełniły swoją funkcję, to czego nie potrzebujecie oddajcie innym lub po prostu wyrzućcie.

Wielkanoc minie dosyć spokojnie, ale zaraz po Świętach dojdzie do kwadratury Słońca z Jowiszem i Plutonem – czego nie udało się uporządkować wcześniej, macie szansę dokończyć teraz. W dniach 16-19 kwietnia Merkury w sekstylu do Wenus i Marsa pozwoli uporządkować finanse i uzupełnić domowe zapasy.

19 kwietnia Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, powróci energia i chęć do pracy, jednak kwadratura Słońca do Saturna ostrzega, że będzie się trzeba zmierzyć z zaległościami i zwiększonym zakresem obowiązków i to bez względu na to, czy pracować będziecie zdalnie w domu czy na zewnątrz. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie 23 kwietnia, zapowiada nowe początki, liczcie się z niespodziankami, które przyniesie koniunkcja Słońca z Uranem w waszym znaku.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Byka

Słońce do 20 marca tranzytuje życzliwy znak Ryb, zachęcając was do rozwoju przyjaźni i kontaktu z osobami, podzielającymi wasze pasje i zainteresowania. W pierwszych dniach miesiąca, kiedy Wenus w Baranie utworzy kwadraturę z ograniczającym Saturnem, możecie odczuwać spadek nastroju, ale już 5 marca władczyni Byka zawita do waszego znaku, przynosząc powodzenie i  dobrobyt, a przynajmniej lepsze samopoczucie – poczujecie się kochani i pożądani w każdym towarzystwie.

Między 8 a 11 marca, pozostając pod wpływem pełni Księżyca w znaku Panny (9 marca), połączonej z korzystnymi aspektami Wenus, Urana, Słońca, Neptuna i Jowisza, w sposób nagły i nieoczekiwany spełnić się mogą wasze marzenia, niespodziewanie zawrzecie obiecującą przyjaźń, zakochacie się lub zarobicie ekstra pieniądze – dotyczy to w szczególności osób urodzonych jeszcze w kwietniu. Ku własnemu zaskoczeniu niektóre osoby w tym okresie wybiorą się w podróż zagraniczną.

10 marca Merkury powróci do ruchu prostego i do 16 marca w znaku Wodnika pomoże wpaść na rewolucyjne zawodowe pomysły, natomiast od 16 marca w przyjaznych Rybach zachęci do kreatywności i rozwoju wyobraźni. Między 18 a 25 marca Mars utworzy koniunkcję kolejno najpierw z Jowiszem, następnie Plutonem, co zaowocuje nowymi zawodowymi projektami, związanymi z podnoszeniem kwalifikacji lub międzynarodowymi kontaktami.

20 marca Słońce opuści przyjazne Ryby i wkroczy do Barana, co wiąże się dla was z obniżeniem potencjału energetycznego, niektóre  Byki poczują się jak balonik, z którego uleciało powietrze, tymczasem nic złego się nie dzieje, po prostu dopadnie was przesilenie wiosenne, które co roku o tej porze mocno daje się Bykom we znaki. Planety jednak szykują ostatnią dekadę marca jako okres, w którym wiele będzie się działo – najpierw 22 marca Merkury utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku Uranem, potem 23-go Wenus ustawi się w sekstylu do Neptuna, co przyniesie rozwój życia towarzyskiego – podczas jakiegoś spotkania „burza mózgów” zaowocuje znakomitymi pomysłami, szczególnie jeśli związane są z twórczością artystyczną.

Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem trygonu Wenus do Jowisza i Plutona, aspekty planet mogą przynieść spełnienie marzeń lub łatwość w osiągnięciu celów. 31 marca dojdzie do koniunkcji Marsa z Saturnem w znaku Wodnika – kariera stanie przed wami otworem, pod warunkiem, że postawicie wszystko na jedną kartę i nie ulękniecie się żadnych przeszkód i wyzwań.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Byka

Do 19 lutego Słońce przebywa w Wodniku, skupiając uwagę na sprawach zawodowych, co spokojne Byki przyjmą z pokorą. Do 7 lutego Wenus, władczyni waszego znaku, tranzytuje przyjazne Ryby, w których czuje się znakomicie, warto więc pierwszy tydzień lutego wykorzystać jak najlepiej, angażując się w działalność artystyczną lub społeczną, prowadząc rozbudowane życie towarzyskie, a także okazując wsparcie przyjaciołom. Młode Byki na początku miesiąca będą bardzo kochliwe, gotowe rzucić się w ramiona osoby, która okaże im choć trochę zainteresowania. Na finanse nie będziecie narzekać, pod warunkiem, że uda się wam nie wydać wszystkich pieniędzy, jakimi dysponujecie, bo kiedy 7 lutego Wenus opuści przyjazne Ryby i wkroczy do zawadiackiego Barana, wasze konto opustoszeje w zawrotnym tempie i trzeba będzie znów zawalczyć o kolejne środki. Pełnia w Lwie, do której dojdzie 9 lutego, rozbudzi emocje w sferze zawodowej lub rodzinnej.

16 lutego Mars zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, energia życiowa i chęć do działania wzrośnie, staniecie się znacznie bardziej aktywni, szczególnie że między 17 a 25 lutego pozostawać będziecie pod wpływem trygonu Marsa do Urana w waszym znaku – Byki urodzone w kwietniu otrzymają szansę, na którą długo czekały, nic się jednak nie wydarzy, jeśli nie zaangażujecie się na maksa w działalność grupową, sami niewiele zdziałacie.

Sekstyl Jowisza do Neptuna pozwoli wam w drugiej połowie miesiąca (zwłaszcza pomiędzy 18 a 23 lutego) otworzyć się na potrzeby przyjaciół, macie szansę w tym czasie poznać wpływowe osoby, które otworzą wam drzwi do kariery, pomogą nawiązać stosunki międzynarodowe lub wpłyną na poszerzenie horyzontów. Niektóre Byki doświadczą głębokich przeżyć i zaczną zgłębiać wiedzę na temat wybranej ścieżki duchowej.

18 lutego Merkury w Rybach zmieni bieg na wsteczny, do ruchu prostego wróci dopiero 10 marca, możecie więc odpuścić sobie w tym czasie zakup sprzętu elektronicznego oraz dokonywanie ważnych finansowych transakcji.

19 lutego Słońce opuści rozrywkowego Wodnika, wkroczy do życzliwego znaku Ryb i do 26 lutego będzie tworzyć sekstyl zarówno do Marsa w Koziorożcu, jak i Urana w waszym znaku – pojawi się wiele okazji, aby zabłysnąć skutecznością, wykazać się dobrą organizacją, szczególnie w działalności, angażującej większą grupę ludzi. Możecie zaznaczyć swoją obecność i poprawić finanse dzięki inicjatywom grupowym, społecznym i przyjacielskim.

Między 20 a 26 lutego Wenus w Baranie utworzy kwadraturę z Jowiszem w Koziorożcu, aspekt uściśli się 23 i 24 lutego, uważajcie, aby w tych dniach nie sięgać zbyt wysoko, bo możecie zostać ocenieni jako osoby zbyt ambitne lub rozrzutne. Nie ulegajcie presji, jaką ktoś zechce wywrzeć na was w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy kwadraturę do Plutona.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Byka

W życzliwym znaku Koziorożca Słońce przebywa do 20. stycznia, Merkury do 16. stycznia, natomiast Jowisz, Saturn i Pluton zabawią tam znacznie dłużej, jest to więc szansa dla wszystkich Byków na radykalne życiowe zmiany. Pierwsza dekada miesiąca minie względnie spokojnie, chociaż nie obejdzie się bez zawirowań w okolicy 3 stycznia, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Jowiszem i Południowym Węzłem Księżycowym – sprawy związane z prawem, pobieraniem wiedzy, poszerzaniem horyzontów oraz podróżami zagranicznymi natrafią na nieoczekiwane trudności, sytuacja taka potrwa do 9 stycznia. 10 stycznia dojdzie do pełni wraz z zaćmieniem Księżyca w znaku Raka, powrócą nierozwiązane problemy, na których trzeba będzie skupić uwagę i podjąć odpowiedzialne decyzje, co wzbudzi wiele emocji.

Między 11 a 14 stycznia pozostawać będziecie pod wpływem koniunkcji 4 planet, przebywających w przyjaznym Koziorożcu: Słońca, Merkurego, Saturna i Plutona, konfiguracja ta okaże się szczególnie znacząca dla Byków urodzonych w trzeciej dekadzie znaku (11-20.05), wszyscy jednak odczują jej potężne działanie, chociaż zmiany nie od razu okażą się widoczne. Decyzje podjęte w tym miesiącu będą miały znaczenie dla waszej przyszłości, ich skutki zobaczycie dopiero po dłuższym czasie, jest to jednak znakomita okazja, aby rozpocząć długofalowe zamierzenia wymagające wysiłku, intensywnej pracy oraz determinacji w dążeniu do celu, możecie jednak zbudować zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym, struktury przedsięwzięcia, którego nic nie zniszczy.

Do 13 stycznia Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w Wodniku, przynosząc okazje towarzyskie, które wpłynąć mogą korzystnie na życie zawodowe, potem natomiast wkroczy do przyjaznych Ryb, rozbudzając pragnienie miłości, osobistej realizacji i artystycznych przeżyć, szczególnie między 14 a 16 stycznia, kiedy ustawi się w sekstylu do przebywającego w Byku Urana, przyniesie okazję do zaprezentowania waszego twórczego i kreatywnego potencjału.

20 stycznia Słońce opuści życzliwego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, kierując waszą uwagę na rozwój kariery, na rewolucyjne zmiany liczyć mogą szczególnie Byki urodzone w pierwszej dekadzie znaku (21-30.04), kiedy między 21 a 25 stycznia pozostawać będą pod wpływem kwadratury Słońca do Urana i sekstylu Wenus do Jowisza.

Ostatni tydzień stycznia okaże się bardzo intensywny pod każdym względem, zwłaszcza emocjonalnym, ze względu na kwadraturę Marsa do pozostających w koniunkcji Wenus i Neptuna – zakochani zapragną przeżyć zarówno romantycznych, jak i namiętnych, pozostałe Byki zaangażują się w działalność artystyczną lub zajmą się zdobywaniem środków na realizację marzeń.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na grudzień 2019 dla Byka

Słońce w Strzelcu do 22 grudnia przypominać będzie o finansowych zobowiązaniach, z przykrością stwierdzicie, że zanim zaczniecie wydawać pieniądze powinniście najpierw spłacić długi i uregulować rachunki. Okres przedświąteczny okaże się wyzwaniem dla waszego budżetu, zwłaszcza że Wenus, władczyni znaku Byka, do 20 grudnia tranzytować będzie życzliwy, ale ostrożny i zachowawczy znak Koziorożca, kierować się więc zaczniecie w wydatkach zdrowym rozsądkiem. 

W pierwszych dniach miesiąca ktoś szturmem zapragnie zdobyć wasze serce za sprawą sekstylu Wenus do Marsa, uznacie jednak, że „co nagle to po diable” i okażecie się twierdzą trudną do zdobycia. Między 5 a 10 grudnia natomiast Słońce w kwadraturze do Neptuna ostrzega przed zdradą lub oszustwem, nie ufajcie wszystkim przyjaciołom, ktoś może okazać się nieszczery, sekstyl Wenus do Neptuna sprawi, że staniecie się zbyt łatwowierni i skłonni pomylić marzenia z rzeczywistością. Między 11 a 13 grudnia, podczas pełni w znaku Bliźniąt, jasno zobaczycie na co was stać a koniunkcja Wenus z Saturnem i Plutonem zachęci do większej powściągliwości i ostrożności w wydatkach. Również sprawy uczuciowe nabiorą znaczenia, gdy postanowicie wybierać pomiędzy rozsądkiem, a namiętnością. Mars w trygonie do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 11 do 15 grudnia, pozwoli zrealizować niektóre marzenia, te najbardziej pożądane. Cokolwiek jednak postanowicie przedsięwziąć między 10 a 20 grudnia zakończy się szczęśliwie, ponieważ przyświeca wam w tym okresie trygon Jowisza, (który 2 grudnia wkroczył na 12 miesięcy do przyjaznego Koziorożca) do Urana w waszym znaku, co sprawi, że w każdej sytuacji spadniecie na przysłowiowe „cztery łapy”. 20 grudnia Wenus opuści rozsądny i ambitny znak Koziorożca i wkroczy do towarzyskiego i wyzwolonego Wodnika, do 24 grudnia tworząc kwadraturę z Uranem w waszym znaku – w tych dniach dosłownie wszystko może się zdarzyć: kłótnia kochanków, zaskakująca propozycja zawodowa, niespodziewane spotkanie towarzyskie, miłość jak grom z jasnego nieba – szczególnie dotyczy to Byków urodzonych w pierwszej dekadzie znaku.

22 grudnia Słońce zmieni znak, opuści Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca, poczujecie się usatysfakcjonowani i spełnieni a  święta zapowiadają się bardzo korzystnie, prezenty okażą się trafione a towarzystwo przy stole radosne – za sprawą uszczęśliwiającej koniunkcji Słońca z Jowiszem w trygonie do Urana w waszym znaku. Trygon Merkurego do Urana sprawi, że Sylwestra spędzicie w dobrym nastroju i w miłym towarzystwie.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na listopad 2019 dla Byka

Słońce w opozycyjnym znaku Skorpiona przebywać będzie do 22 listopada, skupiając uwagę na problemach partnerów życiowych, natomiast Merkury do 20 listopada przebiega ten znak ruchem wstecznym, skłaniając do powrotu do rozmów, które nie zakończyły się sukcesem. Warto odświeżyć w tym czasie znajomości z osobami, które nagle zniknęły z waszego życia.  1 listopada Wenus opuści Skorpiona i wkroczy do Strzelca, pozostając w tym znaku do 26 listopada – sprawy miłości oraz życie towarzyskie odłożycie na dalszy plan, skupiając uwagę na skutecznym zarządzaniu finansami oraz poprawie statusu społecznego. Mars w Wadze do 19 listopada zachęca do zwiększenia aktywności fizycznej oraz dbałości o zdrowie, szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca, kiedy utworzy napięty aspekt z silnym Plutonem. Słońce w sekstylu do Saturna i w trygonie do Neptuna zadba między 5 a 11 listopada o odnowienie kontaktów i ustabilizowanie relacji z przyjaciółmi. Okres między 11 a 15 listopada może okazać się szczególnie obfity w wydarzenia, poczynając od koniunkcji Merkurego ze Słońcem, do której dojdzie 11-go, pełni Księżyca w waszym znaku 12 listopada a kończąc na szeregu aspektów obydwu planet z Saturnem, Neptunem i Plutonem, działających przynajmniej do 15 listopada – krótko mówiąc będzie się działo! Możecie w tych dniach zawrzeć znajomości ważne dla waszej zawodowej i osobistej przyszłości, miejcie jednak oczy i uszy szeroko otwarte, bo kwadratura Wenus z Neptunem ostrzega przed osobami, które tylko udają przyjaciół. Kiedy 19 listopada Mars opuści znak Wagi i wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona, liczcie się z agresywnym atakiem przeciwników, niezadowolonych z waszych sukcesów – opozycja Marsa do Urana, przebywającego w waszym znaku, pod wpływem której pozostaniecie między 21 a 26 listopada, może zdestabilizować was emocjonalnie i doprowadzić do zerwania przyjaźni lub ważnego związku, dotyczy to szczególnie osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku. 22 listopada Słońce wkroczy do znaku Strzelca, skupicie się więc na finansach, warto wybrać się na zakupy i poszukać prezentów dla bliskich pod choinkę, dopóki dysponujecie większymi zasobami. W ostatnim tygodniu miesiąca Wenus najpierw znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem a kiedy 26 listopada zmieni znak i wkroczy do życzliwego Koziorożca, od razu utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Uranem – czeka was moc miłych niespodzianek i prezentów od losu. 
Poznaj prawdę o znakach zodiaku

Horoskop miesięczny na październik 2019 dla Byka

Pracy wam nie zabraknie przynajmniej do 23 października, dopóki Słońce tranzytuje znak Wagi. Przebywająca także w tym znaku do 8 października Wenus zadba o to, aby sił i chęci wam nie zabrakło. W pierwszej dekadzie miesiąca szczególnie zapracowane będą Byki zajmujące się każdym rodzajem sztuki, modą lub dyplomacją. Trochę nerwowo może być między 6 a 10 października, ponieważ aspekty Słońca i Merkurego postawią was w sytuacji przymusu, w ważnej chwili zdrowie może odmówić wam posłuszeństwa lub współpracownicy zawiodą – po prostu starajcie się nie przejmować tym, na co nie macie wpływu.

Między 12 a 16 października Słońce utworzy dobroczynny sekstyl z Jowiszem i napiętą kwadraturę z Plutonem, natomiast Wenus w przeciwległym Skorpione ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana przebywającego w waszym znaku, czekają was więc wydarzenia generujące silne emocje, które podsyci jeszcze pełnia Księżyca w Baranie – ważne okażą się sprawy zdrowotne oraz związane z wykonywaną pracą. Zakochane Byki przeżywać mogą gorące kłótnie, zdarzające się w każdym związku, natomiast osoby samotne mają szansę poznać kogoś oryginalnego i niezwykłego, przy kim serce mocno zabije, chociaż daleko mu będzie do ideału.

Od 14 do 20 października macie szansę poznać czyjeś tajemnice lub zdobyć wiedzę na tematy ukryte, Merkury w przeciwległym Skorpionie w korzystnym aspekcie do Saturna, Neptuna i Plutona pozwoli rozwiązać poważne problemy o niejasnym charakterze.

23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do znaku Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym najbardziej liczyć się będą problemy partnera. Od 20 do 26 października Wenus umożliwi wam pozytywne zakończenie spraw, rozpoczętych w czasie pełni Księżyca. Poznacie osoby wpływowe, na stanowiskach, które pchną do przodu waszą karierę, Wenus w recepcji z Marsem nabierze rozpędu i zaczniecie działać, aktywnie uczestnicząc w każdej akcji, której celem jest zdobycie doświadczenia.

Nów Księżyca w przeciwległym znaku Skorpiona, do którego dojdzie 28 października, zbiegnie się z kwadraturą Marsa do Saturna, ostatnie dni miesiąca upłyną więc pod znakiem zmagań, w których nie ma zwycięzców, horoskop radzi więc unikać stresów i nie narażać się na wysiłek, który nic dobrego nie przyniesie, a tylko osłabi wasze zdrowie.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku