Archiwa kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Koziorożca

Słońce w waszym znaku przebywa do 20 stycznia, zasilając energetycznie i sprzyjając samorealizacji. Już 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do Urana zapowiada początek nowego twórczego projektu, w którym będziecie mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w waszym znaku rozbudzi w was potrzebę miłości, niektóre Koziorożce postanowią wrócić do osób, z którymi się rozstały, inne rzucą się w wir artystycznej i twórczej pracy. Sekstyl Słońca do Neptuna w dniach 9–13 stycznia skłoni do rozwoju osobistego, ale kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega przed nieszczerymi osobami, które tylko udają przyjaźń.

17 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Raku, odbędzie się ona w opozycji do przebywającego w waszym znaku nie tylko Słońca, ale również Plutona, może więc dojść do konfrontacji i próby sił, która ukaże waszą ciemną stronę. 20 stycznia Słońce opuści Koziorożca i wejdzie do Wodnika, kierując uwagę na sprawy finansowe, 23 stycznia koniunkcja Merkurego retro ze Słońcem uświadomi wam najpilniejsze potrzeby. Za sprawą kwadratury Słońca do Urana ostatnie dni miesiąca przyniosą niespodziewane wydatki, co może wyprowadzić niektóre osoby z równowagi.

Wenus w waszym znaku porusza się biegiem wstecznym do 29 stycznia, nie jest to właściwy czas na rozpoczynanie romansów, warto natomiast przemyśleć czy decyzja o zerwaniu związku nie była pochopna – do takich refleksji skłoni was sekstyl Wenus do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 3 do 8 stycznia. Czas na miłość nadejdzie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus w waszym znaku znajdzie się w trygonie z rewolucyjnym Uranem.

Mars przebywa w Strzelcu do 24 stycznia, uważajcie więc na ukrytych wrogów i wszystko, co dzieje się za waszymi plecami, zwłaszcza między 9 a 13 stycznia, gdy znajdziecie się pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do zwodniczego Neptuna. 24 stycznia Mars wejdzie di waszego znaku, staniecie się więc znacznie bardziej aktywni i zmotywowani do działania.

Merkury opuści wasz znak 2 stycznia, wstępując do Wodnika, chętnie skorzystacie więc z sezonowych wyprzedaży. W dniach 12–16 stycznia nieoczekiwane potrzeby dzieci skłonią was do większych wydatków, co wywoła stres i nerwowość. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny i pozostanie w nim do 4 lutego, zachowajcie więc ostrożność przy transakcjach finansowych, bo mogą pojawić się nieporozumienia przy płaceniu kartą lub przelewem. 26 stycznia Merkury wycofa się i ponownie wejdzie do waszego znaku, skłaniając do większej dbałości o siebie.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Koziorożca

Do 21 grudnia Słońce przebywa w znaku Strzelca, co was osłabia energetycznie, dlatego warto wrzucić na luz i wziąć sobie wolne od wszystkiego, czemu sprzyja w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna. 4 grudnia w znaku Strzelca dojdzie do pełnego zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, co może odbić się na zdrowiu i wymusić izolację. Jeszcze bardziej zmęczeni i zagubieni poczujecie się od 10 do 14 grudnia, gdy Słońce ustawi się w napiętej kwadraturze z rozkojarzonym Neptunem. Między 18 a 21 grudnia, w okolicach pełni Księżyca w Bliźniętach w korzystnym aspekcie do Jowisza, możecie spodziewać się poprawy sytuacji materialnej, niektóre Koziorożce postanowią skorzystać z oszczędności i pozwolić sobie na większy zakup lub zarezerwować wycieczkę zagraniczną, pomimo panującej pandemii, jeszcze inne zdecydują się na kurs lub warsztaty rozwojowe.

21 grudnia Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania. Od 20 do 27 grudnia Saturn w Wodniku znajdzie się w ścisłej kwadraturze do Urana w Byku, co odbije się mocno na waszych finansach – dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni taki układ, kończący napięcie między dwiema sprzecznymi tendencjami – Saturn bowiem pragnie zachować wszystko bez zmian, Uran natomiast chce zrewolucjonizować energię, która zbyt długo była zastana. 29 grudnia znak zmieni Jowisz, opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, możecie więc liczyć w nadchodzącym roku na jego dobroczynne działanie. Ostatniego dnia roku trygon Słońca do Urana przypomni, że dobrze jest czasem zaszaleć, Sylwester więc zapowiada się wystrzałowo.

Wenus będzie przebywać w waszym znaku aż do marca, ponieważ 20 grudnia wejdzie w retrogradację i do biegu prostego powróci dopiero 29 stycznia 2022 roku, będzie więc mieć dużo czasu na znalezienie prawdziwej miłości, nawiązanie kontaktów międzyludzkich, poprawę relacji i budowanie pewności siebie. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi uczucia wyższe, osoby zakochane przeżyją romantyczne chwile, zapragniecie kontaktu ze sztuką, wzrośnie kreatywność. Między 10 a 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, co może mieć ogromne znaczenie dla związków miłości oraz rozliczeń finansowych, na wierzch wyjdą głęboko skrywane uczucia, pojawi się zazdrość i brak zaufania, starajcie się zapanować nad negatywnymi uczuciami, bo szkodzą one przede wszystkim wam samym.

Mars w życzliwym Skorpionie przebywa do 13 grudnia, na początku miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprzyja nawiązaniu przyjaźni z osobami uduchowionymi lub artystami, od 3 do 13 grudnia natomiast aspekty z Jowiszem i Plutonem w waszym znaku wzbudzą bardzo silne uczucia, będziecie walczyć o swój stan posiadania wraz z osobami równie zdeterminowanymi i podzielającymi wasz punkt widzenia. 13 grudnia Mars opuści bojowy znak Skorpiona i wejdzie do optymistycznego Strzelca, napięcie opadnie, ale nadal odczujecie za plecami aktywność osób mniej wam życzliwych.

Merkury w znaku Strzelca przebywa również do 13 grudnia, między 6 a 8 grudnia znajdzie się w napiętym aspekcie z rozkojarzonym Neptunem, uważajcie więc za kierownicą, bo możecie pomylić drogę, pojawią się też niejasności w zrozumieniu niektórych pomysłów, starajcie się więc wszystko tłumaczyć z jak największą uwagą. Sekstyl Merkurego do Jowisza między 10 a 12 grudnia pozwoli wymyślić dobry sposób na poprawę finansów. 13 grudnia Merkury wejdzie do waszego znaku, wzrośnie więc samoświadomość i potrzeba pracy intelektualnej. Na znakomite twórcze pomysły oraz owocne, chociaż zaskakujące spotkania, możecie liczyć w dniach 19–21 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana. Pod koniec miesiąca aspekty Merkurego z Neptunem, Wenus i Plutonem pozwolą rozstrzygnąć spory i zachować zdrowy rozsądek wobec własnych namiętności i uczuć, wymykających się spod kontroli.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Koziorożca

Słońce w życzliwym Skorpionie przebywa do 22 listopada, kierując uwagę na sprawy przyjaźni oraz udzielanie się w grupach zainteresowań. 4 listopada nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku wywróci do góry nogami wasze podejście do niektórych przyjaciół, możecie jednak liczyć na to, że lojalność zostanie wynagrodzona. Od 10 do 14 listopada trygon Słońca do Neptuna otworzy wam oczy na wiedzę, od której trzymaliście się do tej pory z daleka, zrozumiecie, że nie tylko „szkiełko i oko”, ale również intuicja i przekaz niewerbalny prowadzą nas przez życie.

Między 13 a 19 listopada aspekty Słońca z Jowiszem i Plutonem zapewnią  sukcesy finansowe, wskazuje na to również trygon Wenus w waszym znaku do Urana, uważajcie jednak, bo może się okazać, że cena, jaką musicie za to zapłacić jest zbyt wysoka i stracicie przyjaźń ważnej dla was osoby – na kryzys emocjonalny wpłynie zaćmienie Księżyca w Byku, do którego dojdzie 19 listopada, oraz aktywna w tym samym czasie destrukcyjna opozycja Marsa do Urana. 22 listopada Słońce opuści przyjazny znak Skorpiona i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się osłabieni i pozbawieni energii, starajcie się więc wrzucić na luz i pozwólcie sobie na odpoczynek. Ostatnie dni miesiąca przyniosą ugruntowanie waszej decyzji zawodowej oraz finansowej, na co wskazuje sekstyl Merkurego i Słońca do stabilizującego Saturna, władcy waszego znaku.

Wenus już 5 listopada zawita do waszego znaku i pozostanie w nim wyjątkowo długo, ponieważ 20 grudnia wejdzie w retrogradacje, z której wyjdzie 29 stycznia i ostatecznie opuści wasz znak dopiero 6 marca 2022 roku – to bardzo dobra wiadomość, macie bowiem szansę w tym czasie zdobyć zaufanie i przychylność  osób, na których opinii wam zależy. Wenus będzie wspierała starania wolnych strzelców w nawiązaniu długotrwałej relacji, mogącej doprowadzić do małżeństwa lub innego rodzaju zobowiązania, nie spieszcie się zatem z konsumowaniem związku, bo w listopadzie Wenus nie uda się dogonić Marsa przebywającego w życzliwym Skorpionie, jedynie w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna pogłębi romantyczne nastroje i platoniczne uczucia.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Skorpiona, w którym jest silny, planety ogólnie was wspierają, warto więc wykorzystać dany wam czas na zdobycie tego, na czym najbardziej wam zależy. Ostrożność zachowajcie jednak miedzy 7 a 15 listopada, gdy Mars w koniunkcji z Merkurym znajdzie się w napiętej kwadraturze z Saturnem, władcą waszego znaku – pośpiech, nacisk, potrzeba działania za wszelką cenę, stanie się waszym największym wrogiem. Również w czasie zaćmienia Księżyca opozycja Marsa do buntowniczego Urana zapowiada kryzys w przyjaźni, miłości lub w relacjach z dziećmi. Mars w trygonie do Neptuna w ostatnich dniach miesiąca zachęci do rozwoju twórczych oraz artystycznych zainteresowań.

Merkury do 6 listopada przebywa w znaku Wagi, stymulując kontakty towarzyskie, które okażą się ważne dla waszej kariery. Między 6 a 24 listopada podczas pobytu w życzliwym Skorpionie, Merkury udzieli wsparcia przebywającym tam również Słońcu i Marsowi, łącząc koncepcję, myśl i działanie. Między 12 a 14 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do Urana, co wywoła stres, ale uświadomi wam jasno na kim możecie polegać. Między 17 a 21 listopada, włączając w to zaćmienie Księżyca, Merkury  stanie się bardzo aktywny, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem, korzystajcie więc ze zdrowego rozsądku, ale nie zapominajcie o intuicji, która podpowie wam jak powinniście postąpić. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Saturnem, władcą waszego znaku, poczujecie się pewnie i zrozumiecie, że kroczycie właściwą drogą.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Wagi do 23 października skieruje uwagę na sprawy zawodowe i rozwój kariery, jednak obecne w tym znaku planety – zadziorny i osłabiony Mars oraz zmierzający w odwrotnym kierunku Merkury – pokrzyżują wam plany, wywołają zniecierpliwienie a nawet pewien rodzaj agresji. Nieprzyjemności ze strony przełożonych czekają was między 6 a 9 października, w okolicach nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem i Merkurym, ktoś zechce was rozliczyć z wykonanej pracy, zwłaszcza biurowej, a tu jak na złość wszystko zacznie się psuć – komputer, drukarka lub inne biurowe sprzęty, dokumenty się pogubią i trudno je będzie znaleźć itp. Zamiast rwać włosy z głowy i przeklinać na czym świat stoi – zamknijcie oczy, weźcie kilka głębokich oddechów i pomyślcie, że nie warto tracić zdrowia na wydarzenia, które przeminą bez śladu, zwłaszcza ze już między 13 a 17 października trygon Słońca do szczodrego Jowisza zafunduje wam zawodowy sukces, dobrze płatne zlecenie lub podwyżkę, na którą czekaliście a ponieważ Saturn, władca waszego znaku, od 11 października porusza się biegiem prostym, możecie mieć nadzieją na progres, zwłaszcza w sprawach zawodowych.

20 października pełnia Księżyca w znaku aktywnego Barana wzbudzi emocje w związkach i sprawach zarówno zawodowych, jak i rodzinnych. 23 października Słońce opuści Wagę i wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, uwagę skierujecie na sprawy społeczne oraz relacje w grupie osób, z którymi łączy was przyjaźń lub wspólnota zainteresowań. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna zapowiada przejściowe problemy finansowe, trzeba będzie zacisnąć pasa i ograniczyć wydatki.

Wenus do 7 października przebywa w życzliwym Skorpionie i na początku miesiąca tworzy sekstyl z Plutonem, przebywającym w waszym znaku, co zapowiada silne emocje, nie zabraknie namiętności, pojawi się też zazdrość, która dotyczyć będzie kogoś z przyjaciół. Po 7 października, kiedy Wenus zawita do Strzelca, weźmiecie się w garść zaczniecie kryć się ze swoimi uczuciami, zwłaszcza między 11 a 15 października, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z powściągliwym Saturnem. Uczucie zawodu może pojawić się pod koniec miesiąca, kiedy Wenus utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, jednak sekstyl Wenus do Jowisza obiecuje równocześnie chwile szczęścia i finansowych sukcesów.

Merkury w Wadze przez cały miesiąc skieruje myśli na relacje w pracy, ale do 18 października biegnie ruchem wstecznym, może więc dojść do nieporozumień lub trzeba będzie coś jeszcze raz wytłumaczyć. W pierwszych dniach października aspekty Merkurego z Plutonem w waszym znaku oraz z Jowiszem w Wodniku sugerują liczne transakcje finansowe, zwrot długów lub wypłatę zobowiązań, możliwe też, że otrzymacie premię, ale spotka się to z niechęcią lub zazdrością współpracowników. Z krytyką możecie spotkać się w okolicach 9 października, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem w znaku Wagi.

Słaby Mars w znaku Wagi zaogni konflikty w miejscu pracy, jeśli nie zapanujecie nad impulsywnością, zwłaszcza od 6 do 9 oraz od 16 do 24 października. Szczególną ostrożność zachowajcie w dniach od 20 do 24 października, kiedy Mars utworzy napiętą kwadraturę z Plutonem w waszym znaku, presja może okazać się trudna do zniesienia a zastosowane metody graniczyć będą z mobbingiem. Po 30 października, kiedy Mars wkroczy do życzliwego Skorpiona, odzyskacie moc i możliwość działania.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Koziorożca

Do 22 września Słońce przebywać będzie w przyjaznej Pannie, kierując uwagę na porządkowanie i poszerzanie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji, oraz podróże zagraniczne. Nów Księżyca w tym znaku, w trygonie do Urana w Byku, pozwoli rozpocząć nową ścieżkę rozwoju osobistego, ułatwi znalezienie oryginalnego hobby, może sprawić, że ukochana osoba zaskoczy was czymś przyjemnym. W dniach od 12 do 16 września uważajcie na drogach, zwłaszcza w nieznanych miejscach, bo możecie się zgubić, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna.

Między 15 a 19 września będziecie mieć przewagę w każdej konkurencji, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku – nikt was nie pokona, więc stawiajcie sobie wysoko poprzeczkę. Pełnia Księżyca w Rybach, do której dojdzie 20 września, wzbudzi emocje, które pokonacie działając zgodnie ze swoimi wartościami, posiadaną wiedzą, konsekwencją i bezkompromisowością. 22 września Słońce opuści życzliwy znak Panny i wkroczy do Wagi, kierując uwagę na sprawy zawodowe i rozwój kariery. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Saturna ustabilizuje zarobki na równym poziomie i pozwoli zrealizować wyważony budżet.

Mars w życzliwej Pannie przebywa do 15 września, kiedy w dniach od 3 do 9 września utworzy trygon z Plutonem w waszym znaku, nikt was nie pokona, możecie się mierzyć z największymi wyzwaniami, startować w konkurencjach, nikt was nie powstrzyma. Po 15 września sytuacja się zmieni, ponieważ Mars w Wadze straci dużo ze swojej mocy, trygon Marsa do Saturna w ostatnim tygodniu miesiąca pozwoli wam jednak działać skutecznie w sprawach zawodowych.

Przez cały miesiąc Merkury tranzytuje znak Wagi, przechodząc 28 września w bieg wsteczny, będziecie więc dążyć do porozumienia ze współpracownikami i przełożonymi. Między 3 a 6 września trygon Merkurego do Saturna pozwoli ustabilizować zawodowe relacje, co przyniesie sukcesy między 18 a 22 września, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z prominentnym Jowiszem. Ostatnia dekada miesiąca upłynie pod wpływem napiętej kwadratury Merkurego z Plutonem w waszym znaku, w niektórych sprawach okażecie się nieprzejednani.

Wenus w znaku Wagi do 10 września ma szansę poprawić stosunki z przełożonymi oraz współpracownikami, zwłaszcza między 4 a 8 września, kiedy Wenus utworzy trygon z przynoszącym zadowolenie Jowiszem, kwadratura z Plutonem ostrzega jednak, że aby naprawić stosunki, trzeba się będzie bardzo postarać i nauczyć się odpuszczać. 10 września Wenus wstąpi do życzliwego Skorpiona i między 15 a 19 września utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem – sytuacja finansowa zmusi was do oszczędności, niektóre Koziorożce odmówią wsparcia jednemu z przyjaciół. Od 20 do 26 września opozycja Wenus do Urana doprowadzi do rozdźwięku w grupie przyjaciół. Ostatnie dni miesiąca przyniosą niewielką podwyżkę lub dodatkowe zlecenie, pieniądze jednak szybko się rozejdą.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Lwa do 22 sierpnia skieruje uwagę na zarządzanie finansami. Już w pierwszych dniach miesiąca pojawią się problemy, kiedy Słońce w koniunkcji z Merkurym znajdą się w opozycji do Saturna w waszym znaku – mocno i zdecydowanie odmówicie inwestowania w coś, co służy jedynie przyjemności i zabawie, uważając, że wspólne pieniądze należy zachować na poważniejsze sprawy. Kwadratura Słońca do Urana od 4 do 9 sierpnia może spowodować konflikty z dziećmi lub osobami, za które czujecie się odpowiedzialni, ponieważ zbuntują się przeciwko wprowadzonym ograniczeniom lub zapragną zamanifestować swoją niezależność, a nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 8 sierpnia, może być początkiem zmiany w podejściu do wspólnych wydatków.

Słońce w opozycji do Jowisza między 18 a 22 sierpnia oraz pełnia Księżyca w Lwie, do której dojdzie 22 sierpnia, tuż przed przejściem Słońca do przyjaznej Panny, sprawi, że nabierzecie więcej pewności siebie, ponieważ wasza sytuacja finansowa się poprawi i uznacie, że możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Po 22 sierpnia Słońce w Pannie zachęci do odpoczynku i podczas gdy inni będą wracać z wakacji, wy rozpoczniecie letnie wojaże.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Pannie sprawiając, że każdą pracę wykonujecie szybko i sprawnie, nie zapominając o podnoszeniu kwalifikacji. Nie opuści was też pragnienie podróżowania, dlatego między 18 a 24 sierpnia, kiedy Mars wraz z Merkurym znajdą się w korzystnym aspekcie z Uranem w Byku, nie odmówicie sobie przyjemności i z dnia na dzień spakujecie walizki i wybierzecie się tam, gdzie zawiodą was życzenia.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w Lwie, gdzie jest słaby, w dodatku odbiera trudne aspekty od Saturna i Urana, powinniście więc w tym czasie odpuścić sobie inwestowanie oraz próby dogadania się z osobami mającymi inny system wartości. Po 11 sierpnia natomiast, kiedy Merkury zawita do życzliwego znaku Panny, w którym jest bardzo mocny, śmiało możecie podejmować najtrudniejsze decyzje, zarówno zawodowe, jak i związane z podróżami lub poszerzaniem horyzontów.

Od 18 do 22 sierpnia Merkury w aspekcie z Marsem i Uranem pozwoli rozwiązać najtrudniejsze sprawy, okażecie się skuteczni w działaniu i kompetentni w swojej dziedzinie. Między 23 a 28 sierpnia natomiast Merkury w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku ułatwi przekonanie nawet najbardziej opornych osób do waszych pomysłów i propozycji.

Wenus przebywa w życzliwej Pannie do 16 sierpnia, w dodatku na początku miesiąca utworzy korzystny trygon z nagłym i nieprzewidywalnym Uranem. Niektóre Koziorożce z dnia na dzień znajdą się pod urokiem osoby oryginalnej o niecodziennym charakterze, a kiedy między 8 a 14 sierpnia Wenus znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku, ogarną je namiętne i romantyczne uczucia, które prędko nie przeminą. 16 sierpnia Wenus zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której jest bardzo mocna, uczucia więc przybiorą na sile, poprawi się też sytuacja finansowa, szczególnie w dniach 21–25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, waszym władcą – jest to dobry moment na ugruntowanie swojej pozycji zarówno zawodowej, jak i osobistej.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym znaku Raka do 22 lipca skieruje uwagę na kontakty międzyludzkie, sprawy partnerów życiowych okażą się ważniejsze, niż wasze własne. Między 4 a 8 lipca, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu z Uranem, niektóre Koziorożce spotkają na swej drodze osobę o oryginalnym i niecodziennym sposobie bycia, która zrobi na nich duże wrażenie, a 10 lipca nów Księżyca w Raku może okazać się początkiem relacji, która ma szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń a nawet coś więcej.

Między 12 a 21 lipca Słońce utworzy trygon z mistycznym Neptunem oraz opozycję z transformującym Plutonem w waszym znaku, wydarzenia, jakie czekają niektóre Koziorożce, mogą okazać się na tyle znaczące, że na długo zostaną w pamięci. 22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wkroczy do wesołego Lwa, wy jednak zamiast korzystać z wakacyjnej aury zaczniecie zamartwiać się o stan konta i finansową przyszłość, emocje podkręci pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 lipca.

Mars w znaku Lwa pozostanie do 29 lipca, aktywując zarządzanie wspólnymi finansami, uważajcie na planowane inwestycje w pierwszym tygodniu miesiąca, ponieważ nieharmonijne aspekty, jakie utworzy Mars z Saturnem, władcą waszego znaku, oraz wybuchowym Uranem mogą doprowadzić do niemiłych sytuacji w kontaktach z dziećmi i najbliższą rodziną, staniecie się bowiem oszczędni i ograniczający w sprawach finansowych, co wywoła bunt i niezadowolenie.

Wenus w znaku Lwa pozostanie do 22 lipca, sprzyjając gromadzeniu pieniędzy, które powinniście przeznaczyć na wakacyjne rozrywki. W dniach 5–11 lipca, kiedy Wenus ustawi się najpierw w opozycji do Saturna a następnie w napiętej kwadraturze do Urana, staniecie się jednak bardziej niż zwykle chłodni, oszczędni i wymagający w stosunku do osób, które kochacie, co może doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Nieporozumienia łatwo rozładujecie między 11 a 17 lipca, kiedy Wenus i Mars znajdą się w koniunkcji w znaku Lwa, noce staną się gorące i pełne namiętności, miłość pokona wszelkie przejściowe niesnaski. 22  lipca Wenus przejdzie do życzliwej Panny, w której nie czuje się najlepiej, uczucia staną się bardziej praktyczne, jednak opozycja Wenus do Jowisza między 22 a 24 lipca zachęci do wakacyjnych wojaży.

Merkury jeszcze do 11 lipca tranzytuje  Bliźnięta, czyniąc z was osoby zorganizowane i zapracowane – chociaż w swoim znaku Merkury jest mocny, zachowajcie ostrożność między 4 a 8 lipca, gdy utworzy napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, gdyż układ ten jest niekorzystny dla zdrowia, może też utrudnić porozumienie z osobami mało praktycznymi, nastawionymi na przebywanie w świecie marzeń, iluzji i wirtualnej rzeczywistości. Po 11 lipca Merkury znajdzie się w przeciwległym znaku Raka, co sprzyja szeroko pojętej komunikacji, zwłaszcza między 12 a 14 lipca, gdy utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem warto kupować pojazdy i sprzęt elektroniczny a także podróżować za granicę.

Dni miedzy 19 a 21 lipca, podczas sekstylu Merkurego do Urana, okażą się korzystne dla osób, które postawią na spontaniczność i otworzą się na niecodzienne spotkania z ciekawymi nieznajomymi. Trygon Merkurego do Neptuna między 24 a 26 lipca to znakomity moment, aby realizować najbardziej szalone marzenia, warto w ostatnim tygodniu miesiąca wyjechać na wakacje z ukochaną osobą, czekają was romantyczne chwile, które odświeżą związek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, dając okazję do uporządkowania spraw zdrowotnych, warto w tym czasie zrobić badania, niezbędne szczepienia i wdrożyć terapię, ponieważ macie szansę trafić na odpowiednich lekarzy, zwłaszcza do 5 czerwca, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku. To również dobry moment dla waszej kariery, w tym miesiącu czeka was dużo pracy, ale zostanie ona zauważona i doceniona. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w Bliźniętach w koniunkcji z Merkurym retro, co zmusi niektóre osoby do naprawiania błędów, nie tylko własnych, ale również innych wykonawców zleceń.

Słońce w kwadraturze do zwodniczego Neptuna od 12 do 16 czerwca może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia osób, które zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami. Między 10 a 20 czerwca Saturn, władca waszego znaku, znajdzie się w kwadraturze z buntowniczym Uranem, może to doprowadzić do konieczności przystosowania się do zmian, jakich nie akceptujecie, szczególnie w dziedzinie finansów. Sytuacja zawodowa zmusi was do zmiany podejścia do pieniędzy, nie ma co się trzymać tego co dobrze znane, czasem trzeba zaryzykować i postawić na nieoczekiwane, w konsekwencji okaże się to dla was korzystne.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Raka, kierują uwagę na sprawy partnerskie. Między 21 a 25 czerwca, pod wpływem trygonu Słońca do Jowisza, macie szansę poznać osoby wpływowe i bogate, również podróże zagraniczne ze swoim życiowym partnerem okażą się niezwykle przyjemne i odprężające. Pełnia Księżyca w waszym znaku, w koniunkcji z Merkurym retro, do której dojdzie 24 czerwca, wzbudzi wiele emocji, spotkacie kogoś dawno nie widzianego, co rozbudzi wspomnienia.

Wenus 2 czerwca wkroczy do przeciwległego znaku Raka, otwierając was na miłość i potrzebę bliskości, staniecie się lubiani i popularni szczególnie między 2 a 5 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w uszczęśliwiającym trygonie z dobrotliwym Jowiszem, dla zakochanych jest to okres wyznań, nawet w stałych związkach zaświeci Słońce. Między 11 a 15 czerwca, podczas sekstylu Wenus do Urana,  wolne Koziorożce mogą spotkać na swej drodze kogoś, przy kim serce mocniej zabije, sami będziecie zaskoczeni faktem, że waszą uwagę przyciąga osoba, która kompletnie nie jest w waszym typie. Od 19 do 23 czerwca natomiast trygon Wenus do Neptuna zaowocuje romantycznymi randkami, które na długo pozostaną w pamięci. Nie dajcie się porwać zazdrości, kiedy między 22 a 26 czerwca Wenus znajdzie się w opozycji do Plutona, przebywającego w waszym znaku, w każdym razie namiętność sięgnie szczytu.

Merkury w Bliźniętach do 23 czerwca pozostaje w retrogradacji, co może skomplikować komunikację ze współpracownikami oraz ochroną zdrowia, zwłaszcza od 3 do 8 czerwca, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym Neptunem. Ostatni tydzień czerwca natomiast jest znakomitym czasem na rozpoczynanie wszelkich przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą komunikacją.

Mars w przeciwległym znaku Raka przebywa do 11 czerwca, powodując konieczność obrony przed atakami złości, jakie mogą opanować partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, szczególnie nieprzyjemne może się to okazać między 3 a 8 czerwca, podczas opozycji Marsa do Plutona w waszym znaku – nie pozostaniecie dłużni i będziecie mieć tendencję do bezwzględnej odpowiedzi, co może popsuć stosunki, powstrzymajcie się więc od rewanżu. Po 11 czerwca, kiedy Mars zawita do Lwa, sytuacja się uspokoi a relacje powrócą do normy, wy natomiast działanie skierujecie na zapewnienie sobie przyjemności i dobrej zabawy.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwym znaku Byka do 20 maja, rozpoczynając miesiąc z przytupem, bo koniunkcją z rewolucyjnym Uranem i kwadraturą z Saturnem, władcą waszego znaku, długi weekend więc z jednaj strony otworzy was na świat i majowe przyjemności, z drugiej powstrzyma przed ich wykorzystaniem, tak jakbyście najpierw nacisnęli na gaz a za chwilę na hamulec w samochodzie. Barierą mogą okazać się pieniądze i strach przed ich wydawaniem w niepewnych czasach pandemii. Pierwsze dwie dekady maja są korzystne dla rozwijania kreatywności, czerpania radości z życia oraz dla kontaktów z dziećmi, szczególnie po 11 maja, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka – może znajdziecie nowe hobby lub zajmiecie się twórczością artystyczną.

Od 11 do 20 maja Słońce w korzystnych aspektach z Neptunem w Rybach i Plutonem w waszym znaku, pomoże w rozwoju osobistym oraz duchowym, wyzwoli w was siłę przetrwania, wzmocni intuicję. Dobroczynny Jowisz 14 maja opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb a kiedy po 20 maja Słońce zawita do Bliźniąt, znajdzie się z nim w twórczej kwadraturze. Dni między 21 a 24 maja warto wykorzystać na rozwój kontaktów międzynarodowych oraz podniesienie zawodowych kwalifikacji. 26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Strzelcu, starajcie się od 25 do 27 maja zachować ostrożność i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Wenus do 9 maja przebywa w życzliwym znaku Byka, którym włada, tworząc korzystne aspekty z marzycielskim Neptunem, zaborczym Plutonem, przebywającym w waszym znaku oraz kwadraturę ze szczodrym Jowiszem, która też jest pozytywna. Możecie się więc spodziewać eksplozji uczuć, namiętnych romansów, romantycznych wyznań i emocjonujących miłosnych przygód, poszczęści się wam też w finansach,  chętnie też wydacie pieniądze na coś ekstra, na przykład na podróże zagraniczne. 9 maja Wenus opuści przyjaznego Byka i wkroczy do Bliźniąt, miłości i przyjemności poszukacie więc w pracy. Między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, władcą waszego znaku, niektórym Koziorożcom uda się uzyskać stałe źródło dochodu, to również dobry moment na założenie firmy. W ostatnich dniach miesiąca, od 25 do 29 maja, kwadratura Wenus ze zwodniczym Neptunem ostrzega przed emocjonalną iluzją, która może zakończyć się rozczarowaniem.

Merkury do 4 maja przebywa w przyjaznym Byku, tworząc korzystne aspekty z Neptunem i Plutonem w waszym znaku, warto więc wykorzystać długi weekend na ważne rozmowy z partnerami, dotyczące wzajemnych oczekiwań. Kiedy Merkury 4 maja opuści znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, stanie się bardzo mocny, dlatego warto w maju przeprowadzać negocjacje, podpisywać umowy i komunikować się z otoczeniem na wiele różnych sposobów. Najlepsze do zawierania długoterminowych  zobowiązań, szczególnie finansowych, okażą się dni od 10 do 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem, natomiast unikajcie podpisywania umów między 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem, uważajcie też na swoje słowa, możecie zostać źle zrozumiani.

Mars przez cały maj tranzytuje przeciwległy znak Raka, w którym jest słaby i bywa agresywny, dlatego możecie poczuć się atakowani przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Szczególnie między 8 a 15 maja, gdy Mars utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, będziecie zmuszeni znaleźć oryginalne rozwiązanie dla cudzych problemów.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia kieruje uwagę na sprawy domu i rodziny, sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca uświadomi wam, że Święta Wielkanocne w ograniczonym składzie mogą okazać się dobrodziejstwem, bo nie tylko zaoszczędzicie i odpoczniecie, ale też nawiążecie bliższą więź z domownikami. Nów Księżyca 12 kwietnia wyznaczy początek nowych zasad, jakie postanowicie wprowadzić w relacjach zarówno rodzinnych, jak i zawodowych. Druga dekada miesiąca okaże się znacząca dla domowego budżetu, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Marsem, ale w napiętej kwadraturze do Plutona w waszym znaku, postanowicie wprowadzić zmiany, mające na celu poprawę sytuacji materialnej. Niektóre Koziorożce zdecydują się na zaciągnięcie kredytu, inne zwiększą wysiłki w kierunku zdobycia dodatkowej pracy.

19 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, znacznie się uspokoicie, uwagę skierujecie na czerpanie radości z życia i zajmowania się tym, co sprawia przyjemność. Pełnia Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń, zwłaszcza że Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem w ostatnich dniach miesiąca.

Mars przebywa w Bliźniętach do 23 kwietnia, aktywizując przede wszystkim działania służące ochronie zdrowia oraz tworzeniu rozmaitych regulacji i regulaminów. Trudno będzie o sensowną aktywność, szczególnie w  między 6 a 13 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze z nieokreślonym Neptunem – wszystko zacznie się rozpadać na waszych oczach, budząc frustrację i tworząc nieporozumienia. Dużo łatwiej o właściwe działania będzie między 13 a 19 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, zwłaszcza że pojawią się dodatkowe środki finansowe, które postanowicie przeznaczyć na poprawę samopoczucia oraz ulepszenie warunków pracy. 23 kwietnia Mars wkroczy do przeciwległego znaku Raka, w którym jest słaby, wszystko więc zacznie wyprowadzać was z równowagi, szczególnie partnerzy osobiści oraz biznesowi.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, co sprawi, że dobrze poczujecie się w gronie rodzinnym. Między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa sprawi, że nawet w stałych związkach zaiskrzy. Między 8 a 14 kwietnia Wenus w korzystnym aspekcie z Jowiszem, ale w kwadraturze do Plutona w waszym znaku, poprawi finanse, otrzymacie nagrodę, premię lub oczekiwany grant, pojawią się jednak różnice w pomysłach na wykorzystanie tych środków, twardo będziecie się trzymać swojej wersji. Po 14 kwietnia Wenus w życzliwym znaku Byka zachęci do sprawienia sobie przyjemności, wolne Koziorożce zaczną rozglądać się za swoją połówką, osoby w stałych związkach postanowią zrobić coś razem. Do nieoczekiwanych konfliktów może dojść pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia, gdy Wenus wraz z Merkurym znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna – stanowczo odmówicie przeznaczenia pieniędzy na przyjemności, co wywoła sprzeciw otoczenia.

Merkury 4 kwietnia wkroczy do zdecydowanego znaku Barana, ułatwiając podejmowanie decyzji i pozostanie w nim do 19 kwietnia, towarzysząc Słońcu. W ostatniej dekadzie miesiąca przebywając w przyjaznym Byku, skieruje myśli na rozwój ulubionego hobby.

Wiedźma. Droga do siebie