Archiwa kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Koziorożca

Do 22 września Słońce przebywać będzie w przyjaznej Pannie, kierując uwagę na porządkowanie i poszerzanie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji, oraz podróże zagraniczne. Nów Księżyca w tym znaku, w trygonie do Urana w Byku, pozwoli rozpocząć nową ścieżkę rozwoju osobistego, ułatwi znalezienie oryginalnego hobby, może sprawić, że ukochana osoba zaskoczy was czymś przyjemnym. W dniach od 12 do 16 września uważajcie na drogach, zwłaszcza w nieznanych miejscach, bo możecie się zgubić, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna.

Między 15 a 19 września będziecie mieć przewagę w każdej konkurencji, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie do Plutona w waszym znaku – nikt was nie pokona, więc stawiajcie sobie wysoko poprzeczkę. Pełnia Księżyca w Rybach, do której dojdzie 20 września, wzbudzi emocje, które pokonacie działając zgodnie ze swoimi wartościami, posiadaną wiedzą, konsekwencją i bezkompromisowością. 22 września Słońce opuści życzliwy znak Panny i wkroczy do Wagi, kierując uwagę na sprawy zawodowe i rozwój kariery. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Saturna ustabilizuje zarobki na równym poziomie i pozwoli zrealizować wyważony budżet.

Mars w życzliwej Pannie przebywa do 15 września, kiedy w dniach od 3 do 9 września utworzy trygon z Plutonem w waszym znaku, nikt was nie pokona, możecie się mierzyć z największymi wyzwaniami, startować w konkurencjach, nikt was nie powstrzyma. Po 15 września sytuacja się zmieni, ponieważ Mars w Wadze straci dużo ze swojej mocy, trygon Marsa do Saturna w ostatnim tygodniu miesiąca pozwoli wam jednak działać skutecznie w sprawach zawodowych.

Przez cały miesiąc Merkury tranzytuje znak Wagi, przechodząc 28 września w bieg wsteczny, będziecie więc dążyć do porozumienia ze współpracownikami i przełożonymi. Między 3 a 6 września trygon Merkurego do Saturna pozwoli ustabilizować zawodowe relacje, co przyniesie sukcesy między 18 a 22 września, kiedy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z prominentnym Jowiszem. Ostatnia dekada miesiąca upłynie pod wpływem napiętej kwadratury Merkurego z Plutonem w waszym znaku, w niektórych sprawach okażecie się nieprzejednani.

Wenus w znaku Wagi do 10 września ma szansę poprawić stosunki z przełożonymi oraz współpracownikami, zwłaszcza między 4 a 8 września, kiedy Wenus utworzy trygon z przynoszącym zadowolenie Jowiszem, kwadratura z Plutonem ostrzega jednak, że aby naprawić stosunki, trzeba się będzie bardzo postarać i nauczyć się odpuszczać. 10 września Wenus wstąpi do życzliwego Skorpiona i między 15 a 19 września utworzy napięty aspekt z ograniczającym Saturnem – sytuacja finansowa zmusi was do oszczędności, niektóre Koziorożce odmówią wsparcia jednemu z przyjaciół. Od 20 do 26 września opozycja Wenus do Urana doprowadzi do rozdźwięku w grupie przyjaciół. Ostatnie dni miesiąca przyniosą niewielką podwyżkę lub dodatkowe zlecenie, pieniądze jednak szybko się rozejdą.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Lwa do 22 sierpnia skieruje uwagę na zarządzanie finansami. Już w pierwszych dniach miesiąca pojawią się problemy, kiedy Słońce w koniunkcji z Merkurym znajdą się w opozycji do Saturna w waszym znaku – mocno i zdecydowanie odmówicie inwestowania w coś, co służy jedynie przyjemności i zabawie, uważając, że wspólne pieniądze należy zachować na poważniejsze sprawy. Kwadratura Słońca do Urana od 4 do 9 sierpnia może spowodować konflikty z dziećmi lub osobami, za które czujecie się odpowiedzialni, ponieważ zbuntują się przeciwko wprowadzonym ograniczeniom lub zapragną zamanifestować swoją niezależność, a nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 8 sierpnia, może być początkiem zmiany w podejściu do wspólnych wydatków.

Słońce w opozycji do Jowisza między 18 a 22 sierpnia oraz pełnia Księżyca w Lwie, do której dojdzie 22 sierpnia, tuż przed przejściem Słońca do przyjaznej Panny, sprawi, że nabierzecie więcej pewności siebie, ponieważ wasza sytuacja finansowa się poprawi i uznacie, że możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Po 22 sierpnia Słońce w Pannie zachęci do odpoczynku i podczas gdy inni będą wracać z wakacji, wy rozpoczniecie letnie wojaże.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwej Pannie sprawiając, że każdą pracę wykonujecie szybko i sprawnie, nie zapominając o podnoszeniu kwalifikacji. Nie opuści was też pragnienie podróżowania, dlatego między 18 a 24 sierpnia, kiedy Mars wraz z Merkurym znajdą się w korzystnym aspekcie z Uranem w Byku, nie odmówicie sobie przyjemności i z dnia na dzień spakujecie walizki i wybierzecie się tam, gdzie zawiodą was życzenia.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w Lwie, gdzie jest słaby, w dodatku odbiera trudne aspekty od Saturna i Urana, powinniście więc w tym czasie odpuścić sobie inwestowanie oraz próby dogadania się z osobami mającymi inny system wartości. Po 11 sierpnia natomiast, kiedy Merkury zawita do życzliwego znaku Panny, w którym jest bardzo mocny, śmiało możecie podejmować najtrudniejsze decyzje, zarówno zawodowe, jak i związane z podróżami lub poszerzaniem horyzontów.

Od 18 do 22 sierpnia Merkury w aspekcie z Marsem i Uranem pozwoli rozwiązać najtrudniejsze sprawy, okażecie się skuteczni w działaniu i kompetentni w swojej dziedzinie. Między 23 a 28 sierpnia natomiast Merkury w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku ułatwi przekonanie nawet najbardziej opornych osób do waszych pomysłów i propozycji.

Wenus przebywa w życzliwej Pannie do 16 sierpnia, w dodatku na początku miesiąca utworzy korzystny trygon z nagłym i nieprzewidywalnym Uranem. Niektóre Koziorożce z dnia na dzień znajdą się pod urokiem osoby oryginalnej o niecodziennym charakterze, a kiedy między 8 a 14 sierpnia Wenus znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona w waszym znaku, ogarną je namiętne i romantyczne uczucia, które prędko nie przeminą. 16 sierpnia Wenus zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której jest bardzo mocna, uczucia więc przybiorą na sile, poprawi się też sytuacja finansowa, szczególnie w dniach 21–25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem, waszym władcą – jest to dobry moment na ugruntowanie swojej pozycji zarówno zawodowej, jak i osobistej.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Koziorożca

Słońce w przeciwległym znaku Raka do 22 lipca skieruje uwagę na kontakty międzyludzkie, sprawy partnerów życiowych okażą się ważniejsze, niż wasze własne. Między 4 a 8 lipca, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu z Uranem, niektóre Koziorożce spotkają na swej drodze osobę o oryginalnym i niecodziennym sposobie bycia, która zrobi na nich duże wrażenie, a 10 lipca nów Księżyca w Raku może okazać się początkiem relacji, która ma szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń a nawet coś więcej.

Między 12 a 21 lipca Słońce utworzy trygon z mistycznym Neptunem oraz opozycję z transformującym Plutonem w waszym znaku, wydarzenia, jakie czekają niektóre Koziorożce, mogą okazać się na tyle znaczące, że na długo zostaną w pamięci. 22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wkroczy do wesołego Lwa, wy jednak zamiast korzystać z wakacyjnej aury zaczniecie zamartwiać się o stan konta i finansową przyszłość, emocje podkręci pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 lipca.

Mars w znaku Lwa pozostanie do 29 lipca, aktywując zarządzanie wspólnymi finansami, uważajcie na planowane inwestycje w pierwszym tygodniu miesiąca, ponieważ nieharmonijne aspekty, jakie utworzy Mars z Saturnem, władcą waszego znaku, oraz wybuchowym Uranem mogą doprowadzić do niemiłych sytuacji w kontaktach z dziećmi i najbliższą rodziną, staniecie się bowiem oszczędni i ograniczający w sprawach finansowych, co wywoła bunt i niezadowolenie.

Wenus w znaku Lwa pozostanie do 22 lipca, sprzyjając gromadzeniu pieniędzy, które powinniście przeznaczyć na wakacyjne rozrywki. W dniach 5–11 lipca, kiedy Wenus ustawi się najpierw w opozycji do Saturna a następnie w napiętej kwadraturze do Urana, staniecie się jednak bardziej niż zwykle chłodni, oszczędni i wymagający w stosunku do osób, które kochacie, co może doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Nieporozumienia łatwo rozładujecie między 11 a 17 lipca, kiedy Wenus i Mars znajdą się w koniunkcji w znaku Lwa, noce staną się gorące i pełne namiętności, miłość pokona wszelkie przejściowe niesnaski. 22  lipca Wenus przejdzie do życzliwej Panny, w której nie czuje się najlepiej, uczucia staną się bardziej praktyczne, jednak opozycja Wenus do Jowisza między 22 a 24 lipca zachęci do wakacyjnych wojaży.

Merkury jeszcze do 11 lipca tranzytuje  Bliźnięta, czyniąc z was osoby zorganizowane i zapracowane – chociaż w swoim znaku Merkury jest mocny, zachowajcie ostrożność między 4 a 8 lipca, gdy utworzy napiętą kwadraturę z Neptunem w Rybach, gdyż układ ten jest niekorzystny dla zdrowia, może też utrudnić porozumienie z osobami mało praktycznymi, nastawionymi na przebywanie w świecie marzeń, iluzji i wirtualnej rzeczywistości. Po 11 lipca Merkury znajdzie się w przeciwległym znaku Raka, co sprzyja szeroko pojętej komunikacji, zwłaszcza między 12 a 14 lipca, gdy utworzy trygon z dobroczynnym Jowiszem warto kupować pojazdy i sprzęt elektroniczny a także podróżować za granicę.

Dni miedzy 19 a 21 lipca, podczas sekstylu Merkurego do Urana, okażą się korzystne dla osób, które postawią na spontaniczność i otworzą się na niecodzienne spotkania z ciekawymi nieznajomymi. Trygon Merkurego do Neptuna między 24 a 26 lipca to znakomity moment, aby realizować najbardziej szalone marzenia, warto w ostatnim tygodniu miesiąca wyjechać na wakacje z ukochaną osobą, czekają was romantyczne chwile, które odświeżą związek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, dając okazję do uporządkowania spraw zdrowotnych, warto w tym czasie zrobić badania, niezbędne szczepienia i wdrożyć terapię, ponieważ macie szansę trafić na odpowiednich lekarzy, zwłaszcza do 5 czerwca, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku. To również dobry moment dla waszej kariery, w tym miesiącu czeka was dużo pracy, ale zostanie ona zauważona i doceniona. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w Bliźniętach w koniunkcji z Merkurym retro, co zmusi niektóre osoby do naprawiania błędów, nie tylko własnych, ale również innych wykonawców zleceń.

Słońce w kwadraturze do zwodniczego Neptuna od 12 do 16 czerwca może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia osób, które zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami. Między 10 a 20 czerwca Saturn, władca waszego znaku, znajdzie się w kwadraturze z buntowniczym Uranem, może to doprowadzić do konieczności przystosowania się do zmian, jakich nie akceptujecie, szczególnie w dziedzinie finansów. Sytuacja zawodowa zmusi was do zmiany podejścia do pieniędzy, nie ma co się trzymać tego co dobrze znane, czasem trzeba zaryzykować i postawić na nieoczekiwane, w konsekwencji okaże się to dla was korzystne.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Raka, kierują uwagę na sprawy partnerskie. Między 21 a 25 czerwca, pod wpływem trygonu Słońca do Jowisza, macie szansę poznać osoby wpływowe i bogate, również podróże zagraniczne ze swoim życiowym partnerem okażą się niezwykle przyjemne i odprężające. Pełnia Księżyca w waszym znaku, w koniunkcji z Merkurym retro, do której dojdzie 24 czerwca, wzbudzi wiele emocji, spotkacie kogoś dawno nie widzianego, co rozbudzi wspomnienia.

Wenus 2 czerwca wkroczy do przeciwległego znaku Raka, otwierając was na miłość i potrzebę bliskości, staniecie się lubiani i popularni szczególnie między 2 a 5 czerwca, kiedy Wenus znajdzie się w uszczęśliwiającym trygonie z dobrotliwym Jowiszem, dla zakochanych jest to okres wyznań, nawet w stałych związkach zaświeci Słońce. Między 11 a 15 czerwca, podczas sekstylu Wenus do Urana,  wolne Koziorożce mogą spotkać na swej drodze kogoś, przy kim serce mocniej zabije, sami będziecie zaskoczeni faktem, że waszą uwagę przyciąga osoba, która kompletnie nie jest w waszym typie. Od 19 do 23 czerwca natomiast trygon Wenus do Neptuna zaowocuje romantycznymi randkami, które na długo pozostaną w pamięci. Nie dajcie się porwać zazdrości, kiedy między 22 a 26 czerwca Wenus znajdzie się w opozycji do Plutona, przebywającego w waszym znaku, w każdym razie namiętność sięgnie szczytu.

Merkury w Bliźniętach do 23 czerwca pozostaje w retrogradacji, co może skomplikować komunikację ze współpracownikami oraz ochroną zdrowia, zwłaszcza od 3 do 8 czerwca, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym Neptunem. Ostatni tydzień czerwca natomiast jest znakomitym czasem na rozpoczynanie wszelkich przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą komunikacją.

Mars w przeciwległym znaku Raka przebywa do 11 czerwca, powodując konieczność obrony przed atakami złości, jakie mogą opanować partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, szczególnie nieprzyjemne może się to okazać między 3 a 8 czerwca, podczas opozycji Marsa do Plutona w waszym znaku – nie pozostaniecie dłużni i będziecie mieć tendencję do bezwzględnej odpowiedzi, co może popsuć stosunki, powstrzymajcie się więc od rewanżu. Po 11 czerwca, kiedy Mars zawita do Lwa, sytuacja się uspokoi a relacje powrócą do normy, wy natomiast działanie skierujecie na zapewnienie sobie przyjemności i dobrej zabawy.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Koziorożca

Słońce przebywa w życzliwym znaku Byka do 20 maja, rozpoczynając miesiąc z przytupem, bo koniunkcją z rewolucyjnym Uranem i kwadraturą z Saturnem, władcą waszego znaku, długi weekend więc z jednaj strony otworzy was na świat i majowe przyjemności, z drugiej powstrzyma przed ich wykorzystaniem, tak jakbyście najpierw nacisnęli na gaz a za chwilę na hamulec w samochodzie. Barierą mogą okazać się pieniądze i strach przed ich wydawaniem w niepewnych czasach pandemii. Pierwsze dwie dekady maja są korzystne dla rozwijania kreatywności, czerpania radości z życia oraz dla kontaktów z dziećmi, szczególnie po 11 maja, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka – może znajdziecie nowe hobby lub zajmiecie się twórczością artystyczną.

Od 11 do 20 maja Słońce w korzystnych aspektach z Neptunem w Rybach i Plutonem w waszym znaku, pomoże w rozwoju osobistym oraz duchowym, wyzwoli w was siłę przetrwania, wzmocni intuicję. Dobroczynny Jowisz 14 maja opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb a kiedy po 20 maja Słońce zawita do Bliźniąt, znajdzie się z nim w twórczej kwadraturze. Dni między 21 a 24 maja warto wykorzystać na rozwój kontaktów międzynarodowych oraz podniesienie zawodowych kwalifikacji. 26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Strzelcu, starajcie się od 25 do 27 maja zachować ostrożność i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Wenus do 9 maja przebywa w życzliwym znaku Byka, którym włada, tworząc korzystne aspekty z marzycielskim Neptunem, zaborczym Plutonem, przebywającym w waszym znaku oraz kwadraturę ze szczodrym Jowiszem, która też jest pozytywna. Możecie się więc spodziewać eksplozji uczuć, namiętnych romansów, romantycznych wyznań i emocjonujących miłosnych przygód, poszczęści się wam też w finansach,  chętnie też wydacie pieniądze na coś ekstra, na przykład na podróże zagraniczne. 9 maja Wenus opuści przyjaznego Byka i wkroczy do Bliźniąt, miłości i przyjemności poszukacie więc w pracy. Między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, władcą waszego znaku, niektórym Koziorożcom uda się uzyskać stałe źródło dochodu, to również dobry moment na założenie firmy. W ostatnich dniach miesiąca, od 25 do 29 maja, kwadratura Wenus ze zwodniczym Neptunem ostrzega przed emocjonalną iluzją, która może zakończyć się rozczarowaniem.

Merkury do 4 maja przebywa w przyjaznym Byku, tworząc korzystne aspekty z Neptunem i Plutonem w waszym znaku, warto więc wykorzystać długi weekend na ważne rozmowy z partnerami, dotyczące wzajemnych oczekiwań. Kiedy Merkury 4 maja opuści znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, stanie się bardzo mocny, dlatego warto w maju przeprowadzać negocjacje, podpisywać umowy i komunikować się z otoczeniem na wiele różnych sposobów. Najlepsze do zawierania długoterminowych  zobowiązań, szczególnie finansowych, okażą się dni od 10 do 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem, natomiast unikajcie podpisywania umów między 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem, uważajcie też na swoje słowa, możecie zostać źle zrozumiani.

Mars przez cały maj tranzytuje przeciwległy znak Raka, w którym jest słaby i bywa agresywny, dlatego możecie poczuć się atakowani przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Szczególnie między 8 a 15 maja, gdy Mars utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, będziecie zmuszeni znaleźć oryginalne rozwiązanie dla cudzych problemów.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia kieruje uwagę na sprawy domu i rodziny, sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca uświadomi wam, że Święta Wielkanocne w ograniczonym składzie mogą okazać się dobrodziejstwem, bo nie tylko zaoszczędzicie i odpoczniecie, ale też nawiążecie bliższą więź z domownikami. Nów Księżyca 12 kwietnia wyznaczy początek nowych zasad, jakie postanowicie wprowadzić w relacjach zarówno rodzinnych, jak i zawodowych. Druga dekada miesiąca okaże się znacząca dla domowego budżetu, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Marsem, ale w napiętej kwadraturze do Plutona w waszym znaku, postanowicie wprowadzić zmiany, mające na celu poprawę sytuacji materialnej. Niektóre Koziorożce zdecydują się na zaciągnięcie kredytu, inne zwiększą wysiłki w kierunku zdobycia dodatkowej pracy.

19 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, znacznie się uspokoicie, uwagę skierujecie na czerpanie radości z życia i zajmowania się tym, co sprawia przyjemność. Pełnia Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń, zwłaszcza że Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem w ostatnich dniach miesiąca.

Mars przebywa w Bliźniętach do 23 kwietnia, aktywizując przede wszystkim działania służące ochronie zdrowia oraz tworzeniu rozmaitych regulacji i regulaminów. Trudno będzie o sensowną aktywność, szczególnie w  między 6 a 13 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze z nieokreślonym Neptunem – wszystko zacznie się rozpadać na waszych oczach, budząc frustrację i tworząc nieporozumienia. Dużo łatwiej o właściwe działania będzie między 13 a 19 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, zwłaszcza że pojawią się dodatkowe środki finansowe, które postanowicie przeznaczyć na poprawę samopoczucia oraz ulepszenie warunków pracy. 23 kwietnia Mars wkroczy do przeciwległego znaku Raka, w którym jest słaby, wszystko więc zacznie wyprowadzać was z równowagi, szczególnie partnerzy osobiści oraz biznesowi.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, co sprawi, że dobrze poczujecie się w gronie rodzinnym. Między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa sprawi, że nawet w stałych związkach zaiskrzy. Między 8 a 14 kwietnia Wenus w korzystnym aspekcie z Jowiszem, ale w kwadraturze do Plutona w waszym znaku, poprawi finanse, otrzymacie nagrodę, premię lub oczekiwany grant, pojawią się jednak różnice w pomysłach na wykorzystanie tych środków, twardo będziecie się trzymać swojej wersji. Po 14 kwietnia Wenus w życzliwym znaku Byka zachęci do sprawienia sobie przyjemności, wolne Koziorożce zaczną rozglądać się za swoją połówką, osoby w stałych związkach postanowią zrobić coś razem. Do nieoczekiwanych konfliktów może dojść pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia, gdy Wenus wraz z Merkurym znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna – stanowczo odmówicie przeznaczenia pieniędzy na przyjemności, co wywoła sprzeciw otoczenia.

Merkury 4 kwietnia wkroczy do zdecydowanego znaku Barana, ułatwiając podejmowanie decyzji i pozostanie w nim do 19 kwietnia, towarzysząc Słońcu. W ostatniej dekadzie miesiąca przebywając w przyjaznym Byku, skieruje myśli na rozwój ulubionego hobby.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Koziorożca

Słońce przebywając do 20 marca w życzliwym znaku Ryb zachęca do większej mobilności, nawiązania kontaktu z sąsiadami i lokalną społecznością, sprzyja szeroko pojętej komunikacji. Zwrócicie większą uwagę na system szkolnictwa, chętnie sami zajmiecie się nauczaniem i przekazywaniem wiedzy. W dniach od 9 do 15 marca, pod wpływem koniunkcji Słońca, a zaraz potem również Wenus, z natchnionym Neptunem oraz nowiu Księżyca w znaku Ryb, zainteresujecie się rozwojem osobistym i duchowym, również twórcy i artyści mogą liczyć na początek ciekawego projektu. Od 15 do 20 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus utworzą sekstyl do Plutona w waszym znaku, odnajdziecie w sobie pasję tworzenia, niektóre Koziorożce ulegną silnej zazdrości i pożądaniu, ale to uświadomi im potęgę namiętności, do jakiej są zdolne.

20 marca Słońce opuści przyjazny znak Ryb i przesunie się do Barana, dzień później podąży za nim Wenus, uwagę skierujecie na potrzeby domowników, które nagle okażą się najważniejsze. Kiedy pod koniec miesiąca dojdzie do koniunkcji Wenus ze Słońcem, pod wpływem pełni Księżyca w znaku Wagi, która nastąpi 28 marca, poczujecie, że warto inwestować zarówno w uczucia, jak i pieniądze, w budowanie rodziny i tworzenie domu, bo kariera nie zaspokoi wszystkich waszych potrzeb.

Wenus towarzyszy Słońcu i do 21 marca przebywa w znaku Ryb, w którym jest wywyższona, sprzyja miłości, działalności charytatywnej, twórczej i duchowej, rozwija uczucia wyższe. Między 2 a 4 marca, kiedy znajdziecie się pod wpływem sekstylu Wenus do Urana, niektóre Koziorożce w sposób niespodziewany zakochają się na zabój, miłość ma szansę na rozwój, najpierw pojawią się romantyczne uczucia, potem namiętność, a kiedy Wenus podąży za Słońcem i wkroczy do znaku Barana, w którym jest już znacznie słabsza, odczujecie konieczność walki o partnera/partnerkę. 28 marca dojdzie do pełni Księżyca w Wadze, więc emocje wzrosną, w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus i Słońca do Saturna pozwoli utrwalić relację, jeśli oprócz miłości połączy was również wspólnota celów.

Do 16 marca Merkury jest bardzo mocny, tranzytując znak Wodnika, warto ten czas wykorzystać  na podejmowanie ważnych decyzji finansowych. Okazja na poprawę sytuacji materialnej pojawi się już na początku miesiąca, gdy 5 marca Merkury utworzy koniunkcję ze szczodrym Jowiszem, możecie nagle się wzbogacić lub uzyskać dobre wiadomości. 16 marca Merkury wkroczy do życzliwego znaku Ryb, w których jednak źle się czuje, powinniście więc zwrócić szczególną uwagę na przekaz informacji, niektóre mogą okazać się niespójne. Za kierownicą uważajcie w dniach 21-25 marca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Marsem, unikajcie pośpiechu. Koniunkcja Merkurego z Neptunem w znaku Ryb pod koniec miesiąca pozbawi was obiektywizmu, okaże się jednak wsparciem dla twórców, którzy mogą liczyć na natchnienie, oraz osób zakochanych, które założą różowe okulary.

Mars 4 marca zmieni znak, opuści życzliwego Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając czas, w którym sprawy zdrowotne oraz kontakty z ochroną zdrowia pobudzą waszą aktywność, skłonią jednak do sprzeciwu wobec nieprawidłowości. Bardzo skuteczni zarówno w działaniu, jak i wypowiedziach okażecie się między 20 a 24 marca, gdy Mars znajdzie się w trygonie do Saturna, władcy waszego znaku.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Koziorożca

Do 18 lutego, dopóki Słońce przebywa w znaku Wodnika, cała wasza uwaga skierowana będzie na zabezpieczenie materialne. W Wodniku oprócz Słońca przebywa również Saturn, władca waszego znaku, oraz Jowisz, Merkury i Wenus do 25 lutego, macie więc szansę na podwyżkę i będzie ruch w finansach. W pierwszych dniach lutego kwadratura Słońca do Marsa wywoła napięcie, związane z chęcią dokonania większych zakupów lub koniecznością zaspokojenia potrzeb dzieci. Szansa na wzbogacenie nadejdzie w okolicach nowiu Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 11 lutego, ponieważ Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, może się jednak zdarzyć, że pieniądze szybko zmienią właściciela według zasady „łatwo przyszło, łatwo poszło”, na co wskazuje kwadratura cofającego się Merkurego do Marsa.

Od 12 do 24 lutego kwadratura Saturna w Wodniku do Urana w Byku zatrzęsie waszym poczuciem bezpieczeństwa, odniesiecie wrażenie, że kariera, którą budowaliście latami, zmierza ku upadkowi – nic takiego się nie dzieje, po prostu nadszedł czas na radykalne zmiany, do których musicie się przystosować, bo „normalność”, jaką znaliście do tej pory, już nie wróci. Koziorożcom trudno jest zaakceptować zmieniającą się rzeczywistość, tym razem raczej nie będzie wyboru, rewolucyjne zmiany, tworzące historię, dzieją się na naszych oczach. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, staniecie się więc bardziej mobilni i chętni do poznawania nowych osób z otoczenia. Pod koniec miesiąca pełnia Księżyca w pracowitej Pannie wywoła emocje związane z przekazem informacji.

Merkury w Wodniku do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, zachowajcie więc ostrożność decydując się na większe zakupy, w szczególności unikajcie zakupu sprzętu elektronicznego oraz przedmiotów służących komunikacji. Nie jest to także właściwy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, lepiej dokonać korekty projektów już istniejących. 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, możecie zabłysnąć dobrymi pomysłami na wprowadzenie oszczędności w domu lub firmie. Od 12 do 16 lutego Merkury utworzy koniunkcję z Jowiszem i Wenus, to najlepsze dni na korzystne transakcje finansowe. 21 lutego Merkury zmieni bieg na prosty, od tego momentu możecie śmiało podejmować strategiczne decyzje.

Wenus do 25 lutego tranzytuje znak Wodnika, wpływając na poprawę finansów. Między 4 a 9 lutego koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana wzbudzi niepokój i może pokrzyżować nawet najlepiej zapowiadający się interes lub transakcję. Warto natomiast wykorzystać jej pozytywny wpływ między 9 a 14 lutego, gdy znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i ruchliwym Merkurym. Od 17 do 22 lutego, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z bojowym Marsem, unikajcie pośpiechu i presji, szczególnie w relacjach damsko-męskich oraz w sprawach artystycznych i finansowych.

Mars znajduje się w życzliwym znaku Byka, jest tam jednak na wygnaniu, trudno jest mu więc wykorzystać swój potencjał, dlatego wasze działanie napotka opór. Jedynie w ostatnim tygodniu lutego, gdy Mars utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Plutonem, okażecie się zdolni do czynów niezwykłych, nie zabraknie wam przy tym ani siły ani wytrwałości.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Koziorożca

Do 19 stycznia Słońce zasila was swoją energią, tranzytując znak Koziorożca, możecie więc liczyć na wiele okazji do wykazania się ambicją i kompetencjami. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna w życzliwych Rybach natchnie was do dzielenia się swoimi zasobami, chętnie pomożecie osobom chorym i potrzebującym. Zawodowe wyzwania i trudniejsze chwile czekają was między 12 a 14 stycznia, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, rozpoczniecie prawdopodobnie przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania i dużej odporności, której całe szczęście wam nie brakuje. W tym samym czasie Mars w Byku utworzy napięty aspekt z Saturnem w Wodniku, staniecie się więc bardzo asertywni, ale także oszczędni pod każdym względem, głównie finansowym, zdajecie sobie bowiem sprawę, że obecnie sytuacja materialna wymaga szczególnej uwagi.

19 stycznia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na zarabianiu pieniędzy. Niestety między 18 a 24 stycznia mogą pojawić się niespodziewane potrzeby dzieci, co wiązać się będzie z wydatkami, wywoła to niepokój i wzburzenie. Szczególnie w okolicach 24 stycznia, podczas koniunkcji Słońca z Saturnem ogarną was lęki egzystencjalne i obawa o przetrwanie. 26 stycznia kwadratura Słońca do Urana doprowadzi do konfliktu z ważnymi dla was osobami, emocje wzbudzi również pełnia Księżyca w Lwie, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 28-29 stycznia, ale koniunkcja Słońca z Jowiszem zapowiada dodatkowe fundusze, możecie więc spać spokojnie.

8 stycznia Wenus wkroczy do waszego znaku i w dniach 8-15 stycznia utworzy najpierw trygon z Marsem a następnie z Uranem w Byku, miłość przypomni sobie o wolnych Koziorożcach, zrobi się ogniście, zmysłowo, chociaż również konfliktowo, ale jak mówią – „kto się lubi, ten się czubi”, a kłótnia zakochanych kończy się w zaciszu sypialni. Jeszcze bardziej romantyczne i namiętne chwile spędzicie między 24 a 28 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w koniunkcji z Plutonem, unikajcie jednak zazdrości, bo spłoszycie partnera.

Mars 8 stycznia również zmieni znak i wkroczy do życzliwego, ziemskiego Byka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego wasza aktywność, szczególnie w dziedzinie romansów, przyjemności i kontaktów z dziećmi ograniczy się głównie do tematów związanych ze zdobyciem środków na pokrycie wydatków. Mars szczególnie zaczepny może być między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, tworząc napięte aspekty z Uranem oraz planetami w Wodniku, co wpłynie przede wszystkim na finanse. Również ostatni dzień miesiąca przyniesie napięcie w związku z kwadraturą Słońca do Marsa.

Merkury przebywa w waszym znaku do 7 stycznia, warto go wykorzystać w tym czasie na podjęcie ważnych decyzji, mających długofalowe konsekwencje. Kiedy 7 stycznia wejdzie do Wodnika, wpłynie na zmienną sytuację finansową, zwłaszcza między 8 a 14 stycznia, tworząc napięte aspekty z planetami w Wodniku i Byku, co wymagać będzie oryginalnych i kreatywnych rozwiązań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Koziorożca

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, poczujecie się energetycznie wyczerpani, ale nie zapominajcie, że najtrudniej jest przed metą, więc zbierzcie siły i wytrwajcie, bo zbliża się koniec waszych zmagań. Najtrudniej będzie się uporać z wiadomościami, które między 7 a 14 grudnia okażą się mylne, sprzeczne i nieokreślone, za sprawą kwadratury Słońca i Merkurego do zwodniczego Neptuna w Rybach, trudno się będzie zorientować, na czym stoicie. Trygon Słońca do Marsa zachęca do aktywności w domu, warto zrobić porządki przedświąteczne nieco wcześniej, bo tuż przed Bożym Narodzeniem wiele będzie się działo. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, możecie poczuć się szczególnie wyczerpani.

17 grudnia wasz znak opuści jego władca Saturn a dwa dni później podąży za nim Jowisz, poczujecie jakby wielki ciężar spadł wam z ramion. 21 grudnia Jowisz i Saturn znajdą się w dokładnej koniunkcji na początku Wodnika, rozpoczynając kolejny 20-letni cykl, w którym obie planety usiłują znaleźć równowagę, ponieważ reprezentują sprzeczne wartości – Jowisz stara się wszystko powiększyć, natomiast Saturn ograniczyć. Koniunkcja ta wpłynie przede wszystkim na stan waszych finansów, które mają szansę uzyskać równowagę w ciągu najbliższego roku oraz w dalszej przyszłości. 21 grudnia dodatkowo Słońce wkroczy do waszego znaku, napełniając energią i chęcią do działania. Ostatni tydzień roku obfitował będzie w zaskakujące wydarzenia, do czego przyczyni się sytuacja dzieci. Niektóre Koziorożce odnajdą swoje przeznaczenie lub ulubione hobby.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie, do tego tworzy szereg pozytywnych aspektów z Neptunem oraz planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na dowody sympatii ze strony oddanych przyjaciół, staniecie się popularni i pożądani w towarzystwie. Wolne Koziorożce mogą w gronie osób, z którymi łączy je wspólnota zainteresowań, spotkać miłość swojego życia, która okaże się romantyczna, namiętna, szczęśliwa i trwała, miejcie więc oczy otwarte i nie odrzucajcie miłości, jeśli zapuka do serca. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku Strzelca, zaczniecie więc skrywać emocje i uczucia, w obawie przed odrzuceniem, niektóre Koziorożce przeżyją rozczarowanie w ostatnich dniach roku, Sylwester nie spełni ich oczekiwań, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Merkury do 21 grudnia razem ze Słońcem tranzytuje znak Strzelca, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich myśli i przekonań, szczególnie między 12 a 16 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, niektóre osoby wręcz zaczną mijać się z prawdą, zastanówcie się czy warto, wszystko w końcu i tak wychodzi na jaw. 21 grudnia Merkury wraz ze Słońcem przesunie się do waszego znaku, zaczniecie więc odważnie wypowiadać swoje zdanie. Na prezentację pomysłów i swojego stanowiska wybierzcie 19 lub 20 grudnia, podczas ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Trygon Merkurego do Urana zapowiada miłe, chociaż oryginalne i zaskakujące spędzanie Świąt Bożego Narodzenia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, w którym czuje się silny, kierując aktywność na sprawy rodzinne oraz zawodowe. Zachowajcie czujność szczególnie między 20 a 26 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w waszym znaku, napięcie może narosnąć i wywołać nieprzyjemny wybuch emocjonalny. Unikajcie niebezpiecznych miejsc i sytuacji, bo możecie być narażeni na ataki, Pluton w waszym znaku jest silniejszy od Marsa i potraficie się obronić, ale koszty mogą być wysokie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy