Archiwa kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Koziorożca

Do 19 stycznia Słońce zasila was swoją energią, tranzytując znak Koziorożca, możecie więc liczyć na wiele okazji do wykazania się ambicją i kompetencjami. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna w życzliwych Rybach natchnie was do dzielenia się swoimi zasobami, chętnie pomożecie osobom chorym i potrzebującym. Zawodowe wyzwania i trudniejsze chwile czekają was między 12 a 14 stycznia, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, rozpoczniecie prawdopodobnie przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania i dużej odporności, której całe szczęście wam nie brakuje. W tym samym czasie Mars w Byku utworzy napięty aspekt z Saturnem w Wodniku, staniecie się więc bardzo asertywni, ale także oszczędni pod każdym względem, głównie finansowym, zdajecie sobie bowiem sprawę, że obecnie sytuacja materialna wymaga szczególnej uwagi.

19 stycznia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na zarabianiu pieniędzy. Niestety między 18 a 24 stycznia mogą pojawić się niespodziewane potrzeby dzieci, co wiązać się będzie z wydatkami, wywoła to niepokój i wzburzenie. Szczególnie w okolicach 24 stycznia, podczas koniunkcji Słońca z Saturnem ogarną was lęki egzystencjalne i obawa o przetrwanie. 26 stycznia kwadratura Słońca do Urana doprowadzi do konfliktu z ważnymi dla was osobami, emocje wzbudzi również pełnia Księżyca w Lwie, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 28-29 stycznia, ale koniunkcja Słońca z Jowiszem zapowiada dodatkowe fundusze, możecie więc spać spokojnie.

8 stycznia Wenus wkroczy do waszego znaku i w dniach 8-15 stycznia utworzy najpierw trygon z Marsem a następnie z Uranem w Byku, miłość przypomni sobie o wolnych Koziorożcach, zrobi się ogniście, zmysłowo, chociaż również konfliktowo, ale jak mówią – „kto się lubi, ten się czubi”, a kłótnia zakochanych kończy się w zaciszu sypialni. Jeszcze bardziej romantyczne i namiętne chwile spędzicie między 24 a 28 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w koniunkcji z Plutonem, unikajcie jednak zazdrości, bo spłoszycie partnera.

Mars 8 stycznia również zmieni znak i wkroczy do życzliwego, ziemskiego Byka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego wasza aktywność, szczególnie w dziedzinie romansów, przyjemności i kontaktów z dziećmi ograniczy się głównie do tematów związanych ze zdobyciem środków na pokrycie wydatków. Mars szczególnie zaczepny może być między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, tworząc napięte aspekty z Uranem oraz planetami w Wodniku, co wpłynie przede wszystkim na finanse. Również ostatni dzień miesiąca przyniesie napięcie w związku z kwadraturą Słońca do Marsa.

Merkury przebywa w waszym znaku do 7 stycznia, warto go wykorzystać w tym czasie na podjęcie ważnych decyzji, mających długofalowe konsekwencje. Kiedy 7 stycznia wejdzie do Wodnika, wpłynie na zmienną sytuację finansową, zwłaszcza między 8 a 14 stycznia, tworząc napięte aspekty z planetami w Wodniku i Byku, co wymagać będzie oryginalnych i kreatywnych rozwiązań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Koziorożca

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, poczujecie się energetycznie wyczerpani, ale nie zapominajcie, że najtrudniej jest przed metą, więc zbierzcie siły i wytrwajcie, bo zbliża się koniec waszych zmagań. Najtrudniej będzie się uporać z wiadomościami, które między 7 a 14 grudnia okażą się mylne, sprzeczne i nieokreślone, za sprawą kwadratury Słońca i Merkurego do zwodniczego Neptuna w Rybach, trudno się będzie zorientować, na czym stoicie. Trygon Słońca do Marsa zachęca do aktywności w domu, warto zrobić porządki przedświąteczne nieco wcześniej, bo tuż przed Bożym Narodzeniem wiele będzie się działo. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, możecie poczuć się szczególnie wyczerpani.

17 grudnia wasz znak opuści jego władca Saturn a dwa dni później podąży za nim Jowisz, poczujecie jakby wielki ciężar spadł wam z ramion. 21 grudnia Jowisz i Saturn znajdą się w dokładnej koniunkcji na początku Wodnika, rozpoczynając kolejny 20-letni cykl, w którym obie planety usiłują znaleźć równowagę, ponieważ reprezentują sprzeczne wartości – Jowisz stara się wszystko powiększyć, natomiast Saturn ograniczyć. Koniunkcja ta wpłynie przede wszystkim na stan waszych finansów, które mają szansę uzyskać równowagę w ciągu najbliższego roku oraz w dalszej przyszłości. 21 grudnia dodatkowo Słońce wkroczy do waszego znaku, napełniając energią i chęcią do działania. Ostatni tydzień roku obfitował będzie w zaskakujące wydarzenia, do czego przyczyni się sytuacja dzieci. Niektóre Koziorożce odnajdą swoje przeznaczenie lub ulubione hobby.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie, do tego tworzy szereg pozytywnych aspektów z Neptunem oraz planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na dowody sympatii ze strony oddanych przyjaciół, staniecie się popularni i pożądani w towarzystwie. Wolne Koziorożce mogą w gronie osób, z którymi łączy je wspólnota zainteresowań, spotkać miłość swojego życia, która okaże się romantyczna, namiętna, szczęśliwa i trwała, miejcie więc oczy otwarte i nie odrzucajcie miłości, jeśli zapuka do serca. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku Strzelca, zaczniecie więc skrywać emocje i uczucia, w obawie przed odrzuceniem, niektóre Koziorożce przeżyją rozczarowanie w ostatnich dniach roku, Sylwester nie spełni ich oczekiwań, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Merkury do 21 grudnia razem ze Słońcem tranzytuje znak Strzelca, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich myśli i przekonań, szczególnie między 12 a 16 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, niektóre osoby wręcz zaczną mijać się z prawdą, zastanówcie się czy warto, wszystko w końcu i tak wychodzi na jaw. 21 grudnia Merkury wraz ze Słońcem przesunie się do waszego znaku, zaczniecie więc odważnie wypowiadać swoje zdanie. Na prezentację pomysłów i swojego stanowiska wybierzcie 19 lub 20 grudnia, podczas ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Trygon Merkurego do Urana zapowiada miłe, chociaż oryginalne i zaskakujące spędzanie Świąt Bożego Narodzenia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, w którym czuje się silny, kierując aktywność na sprawy rodzinne oraz zawodowe. Zachowajcie czujność szczególnie między 20 a 26 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w waszym znaku, napięcie może narosnąć i wywołać nieprzyjemny wybuch emocjonalny. Unikajcie niebezpiecznych miejsc i sytuacji, bo możecie być narażeni na ataki, Pluton w waszym znaku jest silniejszy od Marsa i potraficie się obronić, ale koszty mogą być wysokie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Koziorożca

To może być bardzo ważny, wręcz decydujący, miesiąc dla wielu Koziorożców, ponieważ w waszym znaku dojdzie między 10 a 15 listopada do ścisłej koniunkcji Jowisza z Plutonem, praktycznie jednak pozostaniecie pod wpływem tej konfiguracji przez dwie pierwsze dekady miesiąca. To już ostatnia z cyklu trzech koniunkcji obydwu planet w waszym znaku, rozpoczętych na przełomie marca i kwietnia – pandemia osiągnie w tym czasie prawdopodobnie swoje apogeum, potem będzie już tylko lepiej. W sensie osobistym może to przynieść niektórym Koziorożcom przełomowe zdarzenie życiowe, może się także zdarzyć, że będziecie tylko obserwatorami wydarzeń, zmieniających świat wokoło.

Słońce w życzliwym znaku Skorpiona do 21 listopada skieruje uwagę na potrzeby przyjaciół lub osób, z którymi łączy was wspólnota celów lub zainteresowań. Między 8 a 12 listopada trygon Słońca do Neptuna zachęci do pomocy osobom potrzebującym. Jeszcze bardziej aktywni staniecie się od 12 do 21 listopada, działając pod wpływem korzystnych aspektów, jakie utworzy Słońce z planetami przebywającymi w waszym znaku – Jowiszem, Plutonem i Saturnem. Macie szansę w tym czasie ugruntować swoją pozycję i podjąć strategiczne decyzje, których konsekwencje będziecie ponosić latami.

21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, tym bardziej starajcie się wykorzystać dwie pierwsze dekady listopada, aby wzmocnić organizm oraz pozycję zawodową.

Merkury od 1 do 8 listopada pozostanie w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, możliwości ruchu będziecie mieć więc ograniczone pod każdym względem, a porozumienie z otoczeniem okaże się bardzo problematyczne. 4 listopada Merkury powróci do ruchu prostego, co stworzy szansę na podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji, szczególnie w sprawach zawodowych. 10 listopada Merkury wkroczy do przyjaznego znaku Skorpiona, staniecie się bardziej komunikatywni, chętniej spotkacie się ze znajomymi, nawet jeśli trzeba będzie w tym celu skorzystać z internetowych komunikatorów.

Od 15 do 19 listopada zrobi się nerwowo, bo Merkury znajdzie się w opozycji z nieprzewidywalnym Uranem, ktoś was zaskoczy lub w grupie przyjaciół dojdzie do niespotykanych wydarzeń. Dni między 22 a 30 listopada warto wykorzystać na opracowanie planu na najbliższe miesiące, a nawet lata, ponieważ Merkury znajdzie się w wyjątkowo korzystnej pozycji w stosunku do planet w waszym znaku, wykorzystajcie więc moc rozumu i podejmujcie odpowiedzialnie życiowe decyzje.

Wenus do 21 listopada przebywa w znaku Wagi, wspierając kontakty, które mogą wam pomóc w karierze. Konflikty na linii praca–dom mogą pojawić się między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa w Baranie. Kwadratura Wenus do planet w waszym znaku od 13 do 21 listopada sprawi, że nawet najlepsze zawodowe kontakty przejdą kryzys. 21 listopada Wenus wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, warto więc w ostatniej dekadzie miesiąca otworzyć serce i zwierzyć się ze swych problemów najbliższym przyjaciołom, możecie liczyć na ich wsparcie.

Mars w znaku Barana 14 listopada powróci do ruchu prostego, co powinno poprawić stosunki w rodzinie, które od dłuższego czasu mogły być napięte. Uważajcie na siłę i energię Marsa, bo łatwo może przekształcić się agresję.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Koziorożca

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie pod względem zawodowym. Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, kierując uwagę na rozwój kariery. 1 października pełnia Księżyca w Baranie w połączeniu z kwadraturą Marsa do Saturna w waszym znaku, zapowiada napięcia i emocje, związane z koniecznością połączenia wyzwań rodzinnych i zawodowych. Również między 9 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty z ciężkimi planetami, obecnymi w waszym znaku, nie uda się więc uniknąć odpowiedzialności i presji, jakiej zostaniecie poddani. Najbardziej narażone na trudności będą osoby urodzone między 9 a 21 stycznia. Nów Księżyca w znaku Wagi, który będzie miał miejsce 16 października, wyznaczy początek nowego zawodowego przedsięwzięcia.

23 października Słońce zmieni znak i przesunie się do życzliwego Skorpiona, ostatni tydzień miesiąca pozwoli wiec odetchnąć i skieruje uwagę na rozwój przyjaźni. Wydarzenia towarzyskie oraz artystyczne okażą się istotne ostatniego dnia października, kiedy dojdzie do pełni w Byku, w koniunkcji z ekscentrycznym i nieprzewidywalnym Uranem.

Mars przez cały czas przebywa w znaku Barana, którym włada, w dodatku porusza się biegiem wstecznym, bywa więc impulsywny i zapalczywy, okaże się to istotne w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ utworzy napięte aspekty najpierw z Saturnem a następnie Plutonem w waszym znaku. Takie nagromadzenie energii o wojowniczej naturze może być niebezpieczne, dlatego starajcie się zachować spokój i opanować potrzebę walki za wszelką cenę. Niektóre Koziorożce jednak odniosą wrażenie, że muszą się bronić, aby przetrwać, starajcie się przynajmniej nie wylewać dziecka z kąpielą, stosując atak jako formę samoobrony.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w przyjaznym znaku Panny, w dodatku tworzy szereg korzystnych aspektów z planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na wsparcie i życzliwość otoczenia, ciekawe spotkania i rozwój talentów, szczególnie między 17 a 26 października. Wolne Koziorożce mają szansę przeżyć emocjonujący romans lub zawrzeć interesującą znajomość między 8 a 12 października, kiedy Wenus utworzy trygon z Uranem w Byku. 28 października Wenus zmieni znak i wkroczy do Wagi, rozpoczynając okres pełen ciekawych zawodowych projektów.

Merkury do 28 października przebywa w przyjaznym Skorpionie, pomagając w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, jednak od 15 października wchodzi w retrogradację, druga połowa miesiąca nie jest więc odpowiednia dla rozpoczynania nowych medialnych projektów – jedynie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, macie szansę zabłysnąć swoją wiedzą.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Koziorożca

To będzie miesiąc, w którym otrzymacie szansę, aby wykazać się profesjonalizmem, zaangażowaniem i pomysłowością. Słońce w przyjaznym znaku Panny do 22 września wspierać was będzie swoją energią, ułatwiając zdobywanie wiedzy i zachęcając do poszerzenia horyzontów. Już na początku miesiąca, kiedy 2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku uduchowionych Ryb, zapali się zielone światło dla Koziorożców, które od dłuższego czasu pracują nad stworzeniem dobrego wizerunku własnej osoby lub swojego przedsięwzięcia. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje znakomitymi pomysłami, staniecie się kreatywni a praca sprawi wam prawdziwą radość. Jeszcze więcej dobrodziejstw czeka was między 6 a 18 września, kiedy Słońce utworzy trygony z planetami w waszym znaku, wszystko pójdzie jak po maśle, bez wysiłku osiągniecie to, nad czym inni musieli długo pracować, okaże się, że warto postawić na pracowitość, pilność i profesjonalizm. 22 września Słońce opuści przyjazny znak Panny i wkroczy do Wagi, ambicje jeszcze bardziej wzrosną, ale trzeba się będzie bardziej postarać, aby osiągnąć swoje cele.

Merkury do 5 września przebywa również w pracowitej Pannie, ułatwiając kontakt ze współpracownikami, stawiając na waszej drodze osoby, od których możecie się wiele nauczyć. Dobre aspekty Merkurego z Wenus w Raku oraz z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, przebywającymi w waszym znaku, pozwolą zabłysnąć i zrealizować prawdziwe „5 minut”, podczas którego wszyscy dostrzegą waszą wartość. Kiedy 5 września Merkury przejdzie do Wagi, w której pozostanie do 27 września, rozpocznie się okres realizowania zawodowych wyzwań. Panujcie nad nerwami i nad wypowiadanymi słowami między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z planetami w waszym znaku, jeszcze większą ostrożność zachowajcie między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa, starajcie się nie przenosić z pracy do domu zawodowych frustracji.

Wenus w przeciwległym znaku Raka przebywa do 6 września, pozostaniecie jednak nieczuli na jej wezwanie do wykazania się wyrozumiałością i miłością i postawicie przed wszystkimi surowe wymagania. Po 6 września, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Lwa, skupicie uwagę na pozyskiwaniu dodatkowych źródeł dochodu.

Mars w znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, staniecie się bardziej wymagający w stosunku do domowników. W ostatnich dniach września, kiedy Mars utworzy kwadraturę z Saturnem w waszym znaku, wykażecie się surowością, stanowczością i niezłomnością, o którą nikt by was nie podejrzewał.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Koziorożca

Do 22 sierpnia Słońce w Lwie skieruje uwagę na zabezpieczenie finansowe oraz ważne inwestycje. Zachowajcie ostrożność na początku miesiąca, ponieważ kwadratura Słońca z Uranem oraz Marsa z Jowiszem skłoni was do nieprzemyślanych działań lub sprawi, że z powodu nadmiernej zachowawczości zrezygnujecie z okazji, jaka się przed wami pojawi. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 3 sierpnia oraz opozycja Merkurego do Saturna w waszym znaku, rozbudzi lęki i utrudni kontakty, wpłynie też na brak decyzyjności. Najlepszy czas dla wspólnego budżetu nadejdzie między 15 a 18 sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z wyzwalającym aktywność Marsem. Generalnie dwie pierwsze dekady miesiąca warto spędzić na wakacjach, w oderwaniu od zawodowych zobowiązań, ponieważ kiedy 22 sierpnia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Panny, rozpoczną się wyzwania, którym chętnie poświęcicie czas i energię.

Wenus przez pierwszy tydzień sierpnia przebywa w Bliźniętach, natomiast 7 sierpnia wkroczy do przeciwległego znaku Raka, rozbudzając pragniecie miłości i kierując uwagę na związki. Między 17 a 19 sierpnia Wenus w sekstylu do Urana postawi na waszej drodze osobę niezwykłą, oryginalną i atrakcyjną, niektóre Koziorożce zapomną o całym świecie, tak bardzo się zadurzą, inne nawiążą krótkotrwałą, ale niezwykle inspirującą przyjaźń. Romantycznie, radośnie i namiętnie zrobi się w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy Wenus utworzy aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, aktywizując sferę rodzinną oraz zawodową. Macie szansę zostać specjalistami w swojej dziedzinie, powinniście jednak zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie między 8 a 15 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Plutonem w waszym znaku, ponieważ będziecie mieć tendencję do wpadania w złość w przypadku sprzeciwu ze strony domowników lub współpracowników. Powinniście uświadomić sobie, że nie wszyscy dysponują taką odpornością i siłą przetrwania, jak wy, możecie nieopatrznie kogoś skrzywdzić swoimi nadmiernymi wymaganiami. Wyjątkowo asertywni natomiast okażecie się między 21 a 27 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Saturnem.

Merkury w przeciwległym Raku przebywa do 5 sierpnia, potem przesunie się do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia. Najlepszy użytek ze swojej praktycznej natury odniesiecie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Mars zagości w przyjaznej Pannie. Wielki trygon, jaki utworzy Merkury z Uranem w Byku oraz Jowiszem w waszym znaku, przyniesie znakomite pomysły oraz twórczą inspirację, otrzymacie szansę, aby wykazać się inwencją i kreatywnością.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Koziorożca

Słońce przebywa w przeciwległym znaku Raka do 22 lipca, skupiając uwagę na sprawach partnerskich, ten sam znak tranzytuje Merkury, zachęcając do negocjacji i zawierania umów, ale do 12 lipca biegnie ruchem wstecznym, więc podpisywanie umów i podejmowanie istotnych decyzji odłóżcie na drugą połowę lipca. W pierwszych dniach miesiąca w waszym znaku dojdzie do koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść awans, zdobycie władzy i prestiżu, wzbogacenie się lub zadłużenie, a w każdym razie pojawi się taka okazja i od was zależy czy uda się wam utrzymać uzyskaną pozycję. Powrócą istotne wydarzenia, które rozpoczęła pierwsza koniunkcja obydwu planet na przełomie marca i kwietnia, czyli w momencie pojawienia się koronawirusa w naszym kraju – teraz jest czas na poprawki i weryfikację szczegółów, dopiero w listopadzie zobaczycie skutki swoich działań, kiedy dojdzie do trzeciej, ostatniej już koniunkcji obydwu planet. Na początku miesiąca będzie się dużo działo także w wyniku innych układów planetarnych, które zapowiadają nieoczekiwane spotkania, nagłe zauroczenia i niecodzienne przyjaźnie.

3 lipca do waszego znaku powróci Saturn i pozostanie w nim do 7 grudnia, testując umiejętności przystosowawcze oraz zdolność do samodyscypliny i samozorganizowania. 5 lipca natomiast dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, starajcie się zachować spokój i panować nad emocjami, kierujcie się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Między 6 a 12 lipca Merkury w kwadraturze do Marsa doprowadzi do kłótni lub utarczek słownych, ktoś może być wobec was wyjątkowo krytyczny.

Druga dekada lipca minie pod znakiem opozycji Słońca do planet w waszym znaku, nie unikniecie konfrontacji, trzeba się będzie opowiedzieć po jednej ze stron. Do rozstrzygnięć sporów dojdzie w okolicach 20 lipca, kiedy nastąpi nów Księżyca w przeciwległym Raku, będziecie mieć tendencje do zachowania istniejącego status quo.

22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wkroczy do wesołego Lwa, warto w ostatnim tygodniu lipca skorzystać ze zgromadzonych pieniędzy i zaplanować wakacje, ale nie wszystkim Koziorożcom będzie to dane – Merkury w Raku utworzy szereg aspektów z planetami w waszym znaku, powrócą tematy, które koniecznie trzeba omówić, w ostatnich dniach miesiąca znów dojdzie do impasu w rozmowach w wyniku kwadratury Merkurego do Marsa.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Koziorożca

Do 20 czerwca, dopóki Słońce tranzytuje Bliźnięta, cała wasza uwaga pójdzie w kierunku drobiazgowej i wykonawczej pracy, całe szczęście, że w tym znaku przebywa również powabna Wenus, więc nuda wam nie grozi. Wenus do 25 czerwca biegnie ruchem wstecznym, a to oznacza, że wielokrotnie będziecie się komunikować z podwładnymi i wykonawcami waszych zleceń. Mars w życzliwych Rybach do 28 czerwca będzie popędzał do działania, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, zwłaszcza podczas koniunkcji Marsa z Neptunem między 12 a 15 czerwca.

Najbardziej emocjonująco zapowiada się pierwszy tydzień miesiąca, miedzy 2 a 7 czerwca, kiedy Wenus wraz ze Słońcem utworzą napiętą kwadraturę z Marsem, a 5 czerwca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca – w pracy pojawią się trudności, sporo nerwów może to was kosztować, starajcie się panować nad emocjami, jeśli nie chcecie osłabić organizmu i stracić odporność immunologiczną, tak bardzo potrzebną w obecnych czasach. Również kwadratura Słońca do Neptuna między 9 a 13 czerwca da się wam we znaki, kiedy po raz setny będziecie powtarzać instrukcje postępowania lub zastosujecie specjalne wymagania wobec podwładnych. Wyjątkową aktywnością i zdecydowaniem wykażecie się natomiast między 14 a 22 czerwca, podczas korzystnych aspektów Marsa do przebywających w waszym znaku planet o potężnej mocy – Jowisza i Plutona.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Raka, zachęcając do rozmów i negocjacji, jednak 18 czerwca zmieni bieg na wsteczny, do 12 lipca pozostańcie więc ostrożni przy podejmowaniu długofalowych zobowiązań, jak również formowania zdecydowanych opinii, bo możecie zmienić zdanie szybciej, niż wam się wydaje.

20 czerwca również Słońce wkroczy do przeciwległego Raka, sprawy partnerstwa okażą się więc priorytetowe w ostatniej dekadzie miesiąca. 21 czerwca nów wraz z zaćmieniem Słońca ostrzega przed stratą energii, pozostańcie obiektywni i nie dajcie się ponieść emocjom. 28 czerwca Mars opuści niezdecydowane Ryby i przesunie się do walecznego Barana, nadejdzie czas na innowacje i remonty w domu.

Ostatnie dni czerwca zapowiadają się emocjonująco, pojawią się okazje warte wykorzystania, zaangażujecie się w działalność społeczną – koniunkcja Jowisza z Plutonem w waszym znaku może sprawić, że zapragniecie zostać liderem lub przywódcą grupy ludzi, podzielających wasze zainteresowania, bowiem dostrzegą w was moc, determinację, zaangażowanie i konsekwencję.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Koziorożca

Słońce do 20 maja tranzytuje życzliwy znak Byka, w którym do 11 maja przebywa również Merkury, wasza uwaga więc będzie koncentrować się na przyjemnościach i zabawach z dziećmi. Pierwsza dekada miesiąca zapowiada się dosyć spokojnie, chociaż od 7 do 10 maja czeka was wiele emocji ze względu na pełnię Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 7 maja, oraz dobroczynne aspekty Merkurego do planet w waszym znaku – uda się zrealizować plany dotyczące nauki własnej lub dzieci, sytuacja powoli zacznie się klarować.

11 maja Merkury opuści życzliwego Byka i wkroczy do Bliźniąt, w których przebywa również dobrotliwa Wenus, zaczniecie porządkować rzeczywistość wokół siebie i sprawi to wam wiele przyjemności. Dni między 12 a 19 maja przyniosą wiele okazji do rozwoju kreatywności, okażecie się bardzo pomysłowi, co zostanie dostrzeżone przez otoczenie, czeka was uznanie i nagroda, energii wam nie zabraknie, otrzymacie wsparcie od osób, na których polegacie.

Między 12 a 15 maja aż trzy planety zmienią bieg na wsteczny – Saturn, Wenus oraz przebywający w waszym znaku Jowisz, ograniczenia finansowe zelżeją na jakiś czas, niektóre pomysły i długofalowe projekty trzeba będzie zweryfikować, zanim wprowadzicie je w życie.

Komunikacja z ukochanymi osobami oraz podwładnymi może przechodzić kryzysy ze względu na kwadraturę Wenus do Neptuna, do której dojdzie dwukrotnie – między 3 a 5 oraz między 19 a 22 maja, chociaż praktycznie pozostaniemy pod jej wpływem od 1 do 25 maja.

20 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt rozpoczynając okres, w którym wasza uwaga będzie koncentrować się na sprawach zdrowia oraz pracy podległej. 22 maja dojdzie do nowiu w Bliźniętach, któremu towarzyszyć będzie wiele aspektów o zmiennym natężeniu – macie szansę w tych dniach uzyskać stabilizację, rozpocząć nową działalność, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, nie wahajcie się zdobywać informację od osób wam życzliwych i pytać, jeśli czegoś nie rozumiecie. W ostatnim tygodniu maja Mars w sekstylu do Urana w życzliwych znakach pomoże wam otworzyć się na to, co nowe i nieznane.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Koziorożca

Do 19 kwietnia Słońce w znaku Barana sprawi, że dobrze się wam będzie pracowało w domu, bez względu na to jaki rodzaj aktywności wybierzecie. Pierwsze dni kwietnia mogą być trudne za sprawą koniunkcji Marsa z Saturnem w Wodniku – z jednej strony pojawią się nieprzewidziane zadania oraz wydatki, z drugiej konieczność ograniczeń powstrzyma was przed działaniem, ale wywoła to frustrację. Niepokój dodatkowo wzbudzą sprzeczne doniesienia na temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa, co spotęguje koniunkcja Merkurego z Neptunem w Rybach, działająca między 2 a 5 kwietnia. Od 5 do 10 kwietnia pozostaniecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do Urana, niektóre wiadomości wyprowadzą was z równowagi, wydatki okażą się konieczne, a dzieci właśnie teraz postanowią się usamodzielnić i podejmować decyzje, które uznacie za niemądre. Emocje podkręci pełnia Księżyca w Wadze, do której dojdzie 8 kwietnia.

Przez całą pierwszą dekadę miesiąca Jowisz znajdzie się w ścisłej koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, dla niektórych Koziorożców może to mieć kardynalne znaczenie – jedni się wzbogacą, inni przeciwnie zmuszeni będą zwrócić się o pomoc do decydentów lub zaciągnąć kredyt aby przetrwać trudne chwile.

11 kwietnia Merkury zmieni znak, opuści Ryby i wkroczy do Barana, od razu też utworzy sekstyl z Saturnem w Wodniku, otrzymacie teraz rzetelne i bardziej wyważone informacje, co pozwoli spędzić w miarę spokojnie Święta Wielkanocne. Zaraz po świętach jednak dostaniecie się pod wpływy kwadratury Słońca w Baranie do Jowisza i Plutona, przebywających w waszym znaku – decyzje i działania decydentów uznacie za niesprawiedliwe i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Byka, od razu jednak utworzy kwadraturę z Saturnem w Wodniku, dodatkowe ograniczenia zaczną wam ciążyć, zechcecie wyrwać się na wolność. Nów księżyca w znaku Byka, do którego dojdzie 23 kwietnia rozbudzi w was pragnienie rozpoczęcia czegoś od nowa, innowacjom sprzyjać będzie koniunkcja Słońca z Uranem w życzliwym Byku, w dniach 24-28 kwietnia staniecie się bardziej kreatywni i pomysłowi, zaskoczycie otoczenie, a nawet samych siebie.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>