Archiwa kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Koziorożca

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie pod względem zawodowym. Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, kierując uwagę na rozwój kariery. 1 października pełnia Księżyca w Baranie w połączeniu z kwadraturą Marsa do Saturna w waszym znaku, zapowiada napięcia i emocje, związane z koniecznością połączenia wyzwań rodzinnych i zawodowych. Również między 9 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty z ciężkimi planetami, obecnymi w waszym znaku, nie uda się więc uniknąć odpowiedzialności i presji, jakiej zostaniecie poddani. Najbardziej narażone na trudności będą osoby urodzone między 9 a 21 stycznia. Nów Księżyca w znaku Wagi, który będzie miał miejsce 16 października, wyznaczy początek nowego zawodowego przedsięwzięcia.

23 października Słońce zmieni znak i przesunie się do życzliwego Skorpiona, ostatni tydzień miesiąca pozwoli wiec odetchnąć i skieruje uwagę na rozwój przyjaźni. Wydarzenia towarzyskie oraz artystyczne okażą się istotne ostatniego dnia października, kiedy dojdzie do pełni w Byku, w koniunkcji z ekscentrycznym i nieprzewidywalnym Uranem.

Mars przez cały czas przebywa w znaku Barana, którym włada, w dodatku porusza się biegiem wstecznym, bywa więc impulsywny i zapalczywy, okaże się to istotne w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ utworzy napięte aspekty najpierw z Saturnem a następnie Plutonem w waszym znaku. Takie nagromadzenie energii o wojowniczej naturze może być niebezpieczne, dlatego starajcie się zachować spokój i opanować potrzebę walki za wszelką cenę. Niektóre Koziorożce jednak odniosą wrażenie, że muszą się bronić, aby przetrwać, starajcie się przynajmniej nie wylewać dziecka z kąpielą, stosując atak jako formę samoobrony.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w przyjaznym znaku Panny, w dodatku tworzy szereg korzystnych aspektów z planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na wsparcie i życzliwość otoczenia, ciekawe spotkania i rozwój talentów, szczególnie między 17 a 26 października. Wolne Koziorożce mają szansę przeżyć emocjonujący romans lub zawrzeć interesującą znajomość między 8 a 12 października, kiedy Wenus utworzy trygon z Uranem w Byku. 28 października Wenus zmieni znak i wkroczy do Wagi, rozpoczynając okres pełen ciekawych zawodowych projektów.

Merkury do 28 października przebywa w przyjaznym Skorpionie, pomagając w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, jednak od 15 października wchodzi w retrogradację, druga połowa miesiąca nie jest więc odpowiednia dla rozpoczynania nowych medialnych projektów – jedynie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, macie szansę zabłysnąć swoją wiedzą.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Koziorożca

To będzie miesiąc, w którym otrzymacie szansę, aby wykazać się profesjonalizmem, zaangażowaniem i pomysłowością. Słońce w przyjaznym znaku Panny do 22 września wspierać was będzie swoją energią, ułatwiając zdobywanie wiedzy i zachęcając do poszerzenia horyzontów. Już na początku miesiąca, kiedy 2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku uduchowionych Ryb, zapali się zielone światło dla Koziorożców, które od dłuższego czasu pracują nad stworzeniem dobrego wizerunku własnej osoby lub swojego przedsięwzięcia. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje znakomitymi pomysłami, staniecie się kreatywni a praca sprawi wam prawdziwą radość. Jeszcze więcej dobrodziejstw czeka was między 6 a 18 września, kiedy Słońce utworzy trygony z planetami w waszym znaku, wszystko pójdzie jak po maśle, bez wysiłku osiągniecie to, nad czym inni musieli długo pracować, okaże się, że warto postawić na pracowitość, pilność i profesjonalizm. 22 września Słońce opuści przyjazny znak Panny i wkroczy do Wagi, ambicje jeszcze bardziej wzrosną, ale trzeba się będzie bardziej postarać, aby osiągnąć swoje cele.

Merkury do 5 września przebywa również w pracowitej Pannie, ułatwiając kontakt ze współpracownikami, stawiając na waszej drodze osoby, od których możecie się wiele nauczyć. Dobre aspekty Merkurego z Wenus w Raku oraz z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, przebywającymi w waszym znaku, pozwolą zabłysnąć i zrealizować prawdziwe „5 minut”, podczas którego wszyscy dostrzegą waszą wartość. Kiedy 5 września Merkury przejdzie do Wagi, w której pozostanie do 27 września, rozpocznie się okres realizowania zawodowych wyzwań. Panujcie nad nerwami i nad wypowiadanymi słowami między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z planetami w waszym znaku, jeszcze większą ostrożność zachowajcie między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa, starajcie się nie przenosić z pracy do domu zawodowych frustracji.

Wenus w przeciwległym znaku Raka przebywa do 6 września, pozostaniecie jednak nieczuli na jej wezwanie do wykazania się wyrozumiałością i miłością i postawicie przed wszystkimi surowe wymagania. Po 6 września, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Lwa, skupicie uwagę na pozyskiwaniu dodatkowych źródeł dochodu.

Mars w znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, staniecie się bardziej wymagający w stosunku do domowników. W ostatnich dniach września, kiedy Mars utworzy kwadraturę z Saturnem w waszym znaku, wykażecie się surowością, stanowczością i niezłomnością, o którą nikt by was nie podejrzewał.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Koziorożca

Do 22 sierpnia Słońce w Lwie skieruje uwagę na zabezpieczenie finansowe oraz ważne inwestycje. Zachowajcie ostrożność na początku miesiąca, ponieważ kwadratura Słońca z Uranem oraz Marsa z Jowiszem skłoni was do nieprzemyślanych działań lub sprawi, że z powodu nadmiernej zachowawczości zrezygnujecie z okazji, jaka się przed wami pojawi. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 3 sierpnia oraz opozycja Merkurego do Saturna w waszym znaku, rozbudzi lęki i utrudni kontakty, wpłynie też na brak decyzyjności. Najlepszy czas dla wspólnego budżetu nadejdzie między 15 a 18 sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z wyzwalającym aktywność Marsem. Generalnie dwie pierwsze dekady miesiąca warto spędzić na wakacjach, w oderwaniu od zawodowych zobowiązań, ponieważ kiedy 22 sierpnia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Panny, rozpoczną się wyzwania, którym chętnie poświęcicie czas i energię.

Wenus przez pierwszy tydzień sierpnia przebywa w Bliźniętach, natomiast 7 sierpnia wkroczy do przeciwległego znaku Raka, rozbudzając pragniecie miłości i kierując uwagę na związki. Między 17 a 19 sierpnia Wenus w sekstylu do Urana postawi na waszej drodze osobę niezwykłą, oryginalną i atrakcyjną, niektóre Koziorożce zapomną o całym świecie, tak bardzo się zadurzą, inne nawiążą krótkotrwałą, ale niezwykle inspirującą przyjaźń. Romantycznie, radośnie i namiętnie zrobi się w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy Wenus utworzy aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, aktywizując sferę rodzinną oraz zawodową. Macie szansę zostać specjalistami w swojej dziedzinie, powinniście jednak zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie między 8 a 15 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Plutonem w waszym znaku, ponieważ będziecie mieć tendencję do wpadania w złość w przypadku sprzeciwu ze strony domowników lub współpracowników. Powinniście uświadomić sobie, że nie wszyscy dysponują taką odpornością i siłą przetrwania, jak wy, możecie nieopatrznie kogoś skrzywdzić swoimi nadmiernymi wymaganiami. Wyjątkowo asertywni natomiast okażecie się między 21 a 27 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Saturnem.

Merkury w przeciwległym Raku przebywa do 5 sierpnia, potem przesunie się do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia. Najlepszy użytek ze swojej praktycznej natury odniesiecie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Mars zagości w przyjaznej Pannie. Wielki trygon, jaki utworzy Merkury z Uranem w Byku oraz Jowiszem w waszym znaku, przyniesie znakomite pomysły oraz twórczą inspirację, otrzymacie szansę, aby wykazać się inwencją i kreatywnością.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Koziorożca

Słońce przebywa w przeciwległym znaku Raka do 22 lipca, skupiając uwagę na sprawach partnerskich, ten sam znak tranzytuje Merkury, zachęcając do negocjacji i zawierania umów, ale do 12 lipca biegnie ruchem wstecznym, więc podpisywanie umów i podejmowanie istotnych decyzji odłóżcie na drugą połowę lipca. W pierwszych dniach miesiąca w waszym znaku dojdzie do koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść awans, zdobycie władzy i prestiżu, wzbogacenie się lub zadłużenie, a w każdym razie pojawi się taka okazja i od was zależy czy uda się wam utrzymać uzyskaną pozycję. Powrócą istotne wydarzenia, które rozpoczęła pierwsza koniunkcja obydwu planet na przełomie marca i kwietnia, czyli w momencie pojawienia się koronawirusa w naszym kraju – teraz jest czas na poprawki i weryfikację szczegółów, dopiero w listopadzie zobaczycie skutki swoich działań, kiedy dojdzie do trzeciej, ostatniej już koniunkcji obydwu planet. Na początku miesiąca będzie się dużo działo także w wyniku innych układów planetarnych, które zapowiadają nieoczekiwane spotkania, nagłe zauroczenia i niecodzienne przyjaźnie.

3 lipca do waszego znaku powróci Saturn i pozostanie w nim do 7 grudnia, testując umiejętności przystosowawcze oraz zdolność do samodyscypliny i samozorganizowania. 5 lipca natomiast dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, starajcie się zachować spokój i panować nad emocjami, kierujcie się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Między 6 a 12 lipca Merkury w kwadraturze do Marsa doprowadzi do kłótni lub utarczek słownych, ktoś może być wobec was wyjątkowo krytyczny.

Druga dekada lipca minie pod znakiem opozycji Słońca do planet w waszym znaku, nie unikniecie konfrontacji, trzeba się będzie opowiedzieć po jednej ze stron. Do rozstrzygnięć sporów dojdzie w okolicach 20 lipca, kiedy nastąpi nów Księżyca w przeciwległym Raku, będziecie mieć tendencje do zachowania istniejącego status quo.

22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wkroczy do wesołego Lwa, warto w ostatnim tygodniu lipca skorzystać ze zgromadzonych pieniędzy i zaplanować wakacje, ale nie wszystkim Koziorożcom będzie to dane – Merkury w Raku utworzy szereg aspektów z planetami w waszym znaku, powrócą tematy, które koniecznie trzeba omówić, w ostatnich dniach miesiąca znów dojdzie do impasu w rozmowach w wyniku kwadratury Merkurego do Marsa.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Koziorożca

Do 20 czerwca, dopóki Słońce tranzytuje Bliźnięta, cała wasza uwaga pójdzie w kierunku drobiazgowej i wykonawczej pracy, całe szczęście, że w tym znaku przebywa również powabna Wenus, więc nuda wam nie grozi. Wenus do 25 czerwca biegnie ruchem wstecznym, a to oznacza, że wielokrotnie będziecie się komunikować z podwładnymi i wykonawcami waszych zleceń. Mars w życzliwych Rybach do 28 czerwca będzie popędzał do działania, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, zwłaszcza podczas koniunkcji Marsa z Neptunem między 12 a 15 czerwca.

Najbardziej emocjonująco zapowiada się pierwszy tydzień miesiąca, miedzy 2 a 7 czerwca, kiedy Wenus wraz ze Słońcem utworzą napiętą kwadraturę z Marsem, a 5 czerwca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca – w pracy pojawią się trudności, sporo nerwów może to was kosztować, starajcie się panować nad emocjami, jeśli nie chcecie osłabić organizmu i stracić odporność immunologiczną, tak bardzo potrzebną w obecnych czasach. Również kwadratura Słońca do Neptuna między 9 a 13 czerwca da się wam we znaki, kiedy po raz setny będziecie powtarzać instrukcje postępowania lub zastosujecie specjalne wymagania wobec podwładnych. Wyjątkową aktywnością i zdecydowaniem wykażecie się natomiast między 14 a 22 czerwca, podczas korzystnych aspektów Marsa do przebywających w waszym znaku planet o potężnej mocy – Jowisza i Plutona.

Merkury przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Raka, zachęcając do rozmów i negocjacji, jednak 18 czerwca zmieni bieg na wsteczny, do 12 lipca pozostańcie więc ostrożni przy podejmowaniu długofalowych zobowiązań, jak również formowania zdecydowanych opinii, bo możecie zmienić zdanie szybciej, niż wam się wydaje.

20 czerwca również Słońce wkroczy do przeciwległego Raka, sprawy partnerstwa okażą się więc priorytetowe w ostatniej dekadzie miesiąca. 21 czerwca nów wraz z zaćmieniem Słońca ostrzega przed stratą energii, pozostańcie obiektywni i nie dajcie się ponieść emocjom. 28 czerwca Mars opuści niezdecydowane Ryby i przesunie się do walecznego Barana, nadejdzie czas na innowacje i remonty w domu.

Ostatnie dni czerwca zapowiadają się emocjonująco, pojawią się okazje warte wykorzystania, zaangażujecie się w działalność społeczną – koniunkcja Jowisza z Plutonem w waszym znaku może sprawić, że zapragniecie zostać liderem lub przywódcą grupy ludzi, podzielających wasze zainteresowania, bowiem dostrzegą w was moc, determinację, zaangażowanie i konsekwencję.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Koziorożca

Słońce do 20 maja tranzytuje życzliwy znak Byka, w którym do 11 maja przebywa również Merkury, wasza uwaga więc będzie koncentrować się na przyjemnościach i zabawach z dziećmi. Pierwsza dekada miesiąca zapowiada się dosyć spokojnie, chociaż od 7 do 10 maja czeka was wiele emocji ze względu na pełnię Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 7 maja, oraz dobroczynne aspekty Merkurego do planet w waszym znaku – uda się zrealizować plany dotyczące nauki własnej lub dzieci, sytuacja powoli zacznie się klarować.

11 maja Merkury opuści życzliwego Byka i wkroczy do Bliźniąt, w których przebywa również dobrotliwa Wenus, zaczniecie porządkować rzeczywistość wokół siebie i sprawi to wam wiele przyjemności. Dni między 12 a 19 maja przyniosą wiele okazji do rozwoju kreatywności, okażecie się bardzo pomysłowi, co zostanie dostrzeżone przez otoczenie, czeka was uznanie i nagroda, energii wam nie zabraknie, otrzymacie wsparcie od osób, na których polegacie.

Między 12 a 15 maja aż trzy planety zmienią bieg na wsteczny – Saturn, Wenus oraz przebywający w waszym znaku Jowisz, ograniczenia finansowe zelżeją na jakiś czas, niektóre pomysły i długofalowe projekty trzeba będzie zweryfikować, zanim wprowadzicie je w życie.

Komunikacja z ukochanymi osobami oraz podwładnymi może przechodzić kryzysy ze względu na kwadraturę Wenus do Neptuna, do której dojdzie dwukrotnie – między 3 a 5 oraz między 19 a 22 maja, chociaż praktycznie pozostaniemy pod jej wpływem od 1 do 25 maja.

20 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt rozpoczynając okres, w którym wasza uwaga będzie koncentrować się na sprawach zdrowia oraz pracy podległej. 22 maja dojdzie do nowiu w Bliźniętach, któremu towarzyszyć będzie wiele aspektów o zmiennym natężeniu – macie szansę w tych dniach uzyskać stabilizację, rozpocząć nową działalność, ale nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, nie wahajcie się zdobywać informację od osób wam życzliwych i pytać, jeśli czegoś nie rozumiecie. W ostatnim tygodniu maja Mars w sekstylu do Urana w życzliwych znakach pomoże wam otworzyć się na to, co nowe i nieznane.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Koziorożca

Do 19 kwietnia Słońce w znaku Barana sprawi, że dobrze się wam będzie pracowało w domu, bez względu na to jaki rodzaj aktywności wybierzecie. Pierwsze dni kwietnia mogą być trudne za sprawą koniunkcji Marsa z Saturnem w Wodniku – z jednej strony pojawią się nieprzewidziane zadania oraz wydatki, z drugiej konieczność ograniczeń powstrzyma was przed działaniem, ale wywoła to frustrację. Niepokój dodatkowo wzbudzą sprzeczne doniesienia na temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa, co spotęguje koniunkcja Merkurego z Neptunem w Rybach, działająca między 2 a 5 kwietnia. Od 5 do 10 kwietnia pozostaniecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa do Urana, niektóre wiadomości wyprowadzą was z równowagi, wydatki okażą się konieczne, a dzieci właśnie teraz postanowią się usamodzielnić i podejmować decyzje, które uznacie za niemądre. Emocje podkręci pełnia Księżyca w Wadze, do której dojdzie 8 kwietnia.

Przez całą pierwszą dekadę miesiąca Jowisz znajdzie się w ścisłej koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, dla niektórych Koziorożców może to mieć kardynalne znaczenie – jedni się wzbogacą, inni przeciwnie zmuszeni będą zwrócić się o pomoc do decydentów lub zaciągnąć kredyt aby przetrwać trudne chwile.

11 kwietnia Merkury zmieni znak, opuści Ryby i wkroczy do Barana, od razu też utworzy sekstyl z Saturnem w Wodniku, otrzymacie teraz rzetelne i bardziej wyważone informacje, co pozwoli spędzić w miarę spokojnie Święta Wielkanocne. Zaraz po świętach jednak dostaniecie się pod wpływy kwadratury Słońca w Baranie do Jowisza i Plutona, przebywających w waszym znaku – decyzje i działania decydentów uznacie za niesprawiedliwe i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznego Byka, od razu jednak utworzy kwadraturę z Saturnem w Wodniku, dodatkowe ograniczenia zaczną wam ciążyć, zechcecie wyrwać się na wolność. Nów księżyca w znaku Byka, do którego dojdzie 23 kwietnia rozbudzi w was pragnienie rozpoczęcia czegoś od nowa, innowacjom sprzyjać będzie koniunkcja Słońca z Uranem w życzliwym Byku, w dniach 24-28 kwietnia staniecie się bardziej kreatywni i pomysłowi, zaskoczycie otoczenie, a nawet samych siebie.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Koziorożca

Dla Koziorożców będzie to wybitnie znaczący miesiąc, szczególnie dla osób urodzonych między 10 a 20 stycznia, ponieważ w waszym znaku w ostatniej dekadzie marca dojdzie do koniunkcji trzech potężnych i bardzo energetycznych planet – Marsa, Jowisza i Plutona. Również pierwsze dwie dekady miesiąca zapowiadają się intensywnie, ponieważ Słońce do 20 marca tranzytuje przyjazny znak Ryb, pozwalając wam zebrać tajne informacje, które okażą się w przyszłości niezwykle istotne.

Pierwsze dni marca mogą przynieść obniżenie nastroju za sprawą kwadratury Wenus do przebywającego w waszym znaku Saturna, jednak już od 5 marca, kiedy Wenus zawita do przyjaznego znaku Byka, sytuacja się poprawi, poczujecie się kochani, a zasobność  waszego portfela wzrośnie. Emocje wzrosną miedzy 8 a 11 marca, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w życzliwej Pannie, a towarzyszyć mu będzie koniunkcja Wenus z Uranem oraz Słońca z Neptunem w sekstylu do przebywającego w waszym znaku Jowisza – warto w tych dniach zagrać na loterii lub w toto-totka, bo możliwa jest wygrana, niektóre Koziorożce spotkają na swej drodze „tę jedyną” lub „tego jedynego”, miłość spadnie na was jak „grom z jasnego nieba”, inne osoby doświadczą mniej spektakularnych, ale wysoce emocjonujących wydarzeń.

Między 11 a 16 marca sekstyle Słońca do Plutona oraz Marsa do Neptuna wpłyną na intensywną wymianę informacji, która okaże się cenniejsza niż złoto, ułatwi to podejmowanie trafnych decyzji, szczególnie finansowych – zwłaszcza że 10 marca Merkury powróci do ruchu prostego i do 16- go przebywać jeszcze będzie w Wodniku, będącym znakiem jego wywyższenia. Po 16 marca, kiedy Merkury zawita do Ryb, wskazane jest zachowanie niektórych wiadomości w tajemnicy do 22 marca, kiedy nadejdzie moment właściwy dla ich ujawnienia.

20 marca Słońce opuści życzliwy znak Ryb i wkroczy do Barana, kierując uwagę na potrzeby rodziny oraz sprawy zawodowe. 22 marca Saturn na kilka miesięcy opuści wasz znak, a sekstyl, jaki utworzy se Słońcem pozwoli ustabilizować finanse. Koniunkcja planet w waszym znaku w trygonie do Wenus umożliwi w ostatniej dekadzie miesiąca uzyskanie znaczącej pozycji w każdej dziedzinie, którą uznacie za ważną. Niektóre Koziorożce zapłoną namiętnością, miłość wami zawładnie, ukazując najbardziej namiętne i zaborcze oblicze. W ostatnich dniach marca możecie zarówno zarobić, jak i stracić duże pieniądze, gdy Mars opuści wasz znak i utworzy koniunkcję z Saturnem w Wodniku.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Koziorożca

Słońce w Wodniku do 19 lutego skupi uwagę na sprawach finansowych, pojawią się nagłe wydatki, jak również niespodziewane zyski. Wenus w sekstylu do Plutona i Saturna w waszym znaku pozwoli na początku miesiąca, dzięki odważnym decyzjom, ustabilizować na długo sytuację materialną. Merkury 3 lutego zmieni znak, wkroczy do Ryb i do 7 lutego utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, pobudzając umysł, sprzyjając dobrym pomysłom i krótkim podróżom. 7 lutego również Wenus zmieni znak, opuści życzliwe Ryby i wkroczy do wojowniczego Barana, sprawy zarówno uczuciowe, jak i finansowe, wymagać będą wzmożonej aktywności i osobistego zaangażowania.

9 lutego nów Księżyca w Lwie wywoła niepokój i podkręci emocje związane z domowym budżetem, ktoś może zacząć „zaglądać wam do kieszeni” i rozliczać zarobki.

16 lutego do waszego znaku zawita bojowy Mars, staniecie się mocno asertywni i gotowi walczyć o swoją przyszłość. W drugiej połowie miesiąca sekstyl Jowisza w waszym znaku do Neptuna w Rybach pomoże zrealizować marzenia i między 18 a 23 lutego stworzy szansę poznania osób, piastujących wysokie społeczne pozycje, które w przyszłości okażą się przydatne dla rozwoju kariery.

18 lutego Merkury w Rybach zmieni bieg na wsteczny i będzie się cofał aż do 10 marca, unikajcie w tym czasie podróży lub załóżcie od razu, że nie pozwolicie wyprowadzić się z równowagi, gdy coś pójdzie nie tak – zgubicie drogę, odwołają lot, spóźnicie się na umówione spotkanie, ktoś się pomyli i wyśle dokument z błędami lub zepsuje się samochód.

19 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, poczujecie się lepiej, zwłaszcza że Słońce w ostatniej dekadzie miesiąca tworzyć będzie sekstyl zarówno z Marsem w waszym znaku, jak i Uranem w Byku – pojawi się szansa na wykazanie się kreatywnością, pomysłowością i dobrą organizacją, wiele będzie się działo, staniecie się aktywni, widoczni i przedsiębiorczy, to jest wasz czas, wiec go nie zmarnujcie na puste i nic nie znaczące przepychanki, tylko śmiało realizujcie swoje zamierzenia. Niektórym Koziorożcom kwadratura Jowisza do Wenus między 20 a 26 lutego podkręci ambicje, nie zapominajcie, że najbardziej bolesny jest upadek z wysokiego konia.

Nów Księżyca w Rybach, do którego dojdzie 23 lutego, wyznaczy początek nowego projektu, w którym liczyć się będzie dobra komunikacja. Panujcie nad gniewem i negatywnymi emocjami w okolicach 25 lutego, kiedy Mars w waszym znaku utworzy koniunkcję z Południowym Węzłem Księżycowym. Ostatnie dni miesiąca wiązać się mogą z przeciwdziałaniem przemocy lub mobbingiem, o czym ostrzega kwadratura Wenus do przebywającego w waszym znaku Plutona.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Koziorożca

Słońce tranzytuje wasz znak do 20 stycznia, wzmacniając energetycznie i oświetlając najważniejsze dziedziny życia. Pierwsza dekada miesiąca minie pod wpływem koniunkcji Merkurego, a następnie Jowisza z Południowym Węzłem Księżycowym, odezwą się dawne problemy, które uważaliście za załatwione, trzeba będzie zmierzyć się z nimi ponownie, unikajcie pójścia po najmniejszej linii oporu, bo w konsekwencji źle na tym wyjdziecie, wasz rozwój wymaga wyboru odmiennej ścieżki postępowania. Dla Koziorożców styczeń okaże się najważniejszym miesiącem w roku, a w niektórych przypadkach nawet w całym życiu.

10 stycznia zaćmienie Księżyca w przeciwległym znaku Raka w połączeniu z następującą po nim koniunkcją 4 planet – Słońca, Merkurego, Saturna i Plutona w dniu 12 stycznia, będzie miało kardynalne znaczenie dla wszystkich Koziorożców, ale przede wszystkim dla obchodzących urodziny między 9 a 16 stycznia. Taki układ planet zachodzi raz na kilkaset lat i oznacza całkowitą transformację struktur – coś w waszym życiu zmieni się nieodwracalnie, tworząc nową jakość, do której należy się przystosować. Obecność Jowisza w waszym znaku pozwoli wam skoncentrować się na tym, co najważniejsze i osiągnąć w przyszłości dalekosiężne cele, które przed sobą postawicie. Zmiany, jakie nastąpią w tym miesiącu, nie będą widoczne od razu, dadzą o sobie znać znacznie później, kiedy uświadomicie sobie jak bardzo zmieniły was wydarzenia, które przyjdzie wam doświadczyć w styczniu 2020 roku, zwłaszcza w dziedzinie spraw zawodowych oraz rodzinnych. To idealny moment na zmianę priorytetów, a także warunków pracy i zamieszkania.

13 stycznia Wenus opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, tworząc między 14 a 18 stycznia sekstyl z Uranem w Byku – wolne Koziorożce ulegną urokowi osoby niezależnej, oryginalnej, a jednocześnie uczuciowej, miłość wybuchnie w sposób nieoczekiwany, romans ma szansę przekształcić się w coś poważniejszego, jeśli podejdziecie do niego w sposób odmienny od oczekiwań i pozwolicie sobie na luz.

20 stycznia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wodnika, uwagę skierujecie na sprawy finansowe. Miedzy 21 a 25 stycznia znajdziecie się pod wpływem kwadratury Słońca do Urana oraz sekstylu Wenus do Jowisza – pojawią się dodatkowe pieniądze, ale wywołają zamęt i zdenerwowanie, nie jest to dobry moment na ryzykowne spekulacje, natomiast osoby zakochane przeżyją nieporozumienia, które należy zakończyć słodkim pogodzeniem, nie warto kruszyć kopii o rzeczy bez znaczenia w obliczu potęgi miłości. W ostatnim tygodniu stycznia niektóre nierealne marzenia i wyobrażenia legną w gruzach za sprawą kwadratury Marsa w Strzelcu do Wenus i Neptuna w znaku Ryb.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku