Archiwa kategorii: Koziorożec – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Koziorożca

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia kieruje uwagę na sprawy domu i rodziny, sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca uświadomi wam, że Święta Wielkanocne w ograniczonym składzie mogą okazać się dobrodziejstwem, bo nie tylko zaoszczędzicie i odpoczniecie, ale też nawiążecie bliższą więź z domownikami. Nów Księżyca 12 kwietnia wyznaczy początek nowych zasad, jakie postanowicie wprowadzić w relacjach zarówno rodzinnych, jak i zawodowych. Druga dekada miesiąca okaże się znacząca dla domowego budżetu, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnych aspektach z Jowiszem i Marsem, ale w napiętej kwadraturze do Plutona w waszym znaku, postanowicie wprowadzić zmiany, mające na celu poprawę sytuacji materialnej. Niektóre Koziorożce zdecydują się na zaciągnięcie kredytu, inne zwiększą wysiłki w kierunku zdobycia dodatkowej pracy.

19 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, znacznie się uspokoicie, uwagę skierujecie na czerpanie radości z życia i zajmowania się tym, co sprawia przyjemność. Pełnia Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 27 kwietnia, wywoła mnóstwo emocji w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń, zwłaszcza że Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem w ostatnich dniach miesiąca.

Mars przebywa w Bliźniętach do 23 kwietnia, aktywizując przede wszystkim działania służące ochronie zdrowia oraz tworzeniu rozmaitych regulacji i regulaminów. Trudno będzie o sensowną aktywność, szczególnie w  między 6 a 13 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze z nieokreślonym Neptunem – wszystko zacznie się rozpadać na waszych oczach, budząc frustrację i tworząc nieporozumienia. Dużo łatwiej o właściwe działania będzie między 13 a 19 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, zwłaszcza że pojawią się dodatkowe środki finansowe, które postanowicie przeznaczyć na poprawę samopoczucia oraz ulepszenie warunków pracy. 23 kwietnia Mars wkroczy do przeciwległego znaku Raka, w którym jest słaby, wszystko więc zacznie wyprowadzać was z równowagi, szczególnie partnerzy osobiści oraz biznesowi.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, co sprawi, że dobrze poczujecie się w gronie rodzinnym. Między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa sprawi, że nawet w stałych związkach zaiskrzy. Między 8 a 14 kwietnia Wenus w korzystnym aspekcie z Jowiszem, ale w kwadraturze do Plutona w waszym znaku, poprawi finanse, otrzymacie nagrodę, premię lub oczekiwany grant, pojawią się jednak różnice w pomysłach na wykorzystanie tych środków, twardo będziecie się trzymać swojej wersji. Po 14 kwietnia Wenus w życzliwym znaku Byka zachęci do sprawienia sobie przyjemności, wolne Koziorożce zaczną rozglądać się za swoją połówką, osoby w stałych związkach postanowią zrobić coś razem. Do nieoczekiwanych konfliktów może dojść pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia, gdy Wenus wraz z Merkurym znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna – stanowczo odmówicie przeznaczenia pieniędzy na przyjemności, co wywoła sprzeciw otoczenia.

Merkury 4 kwietnia wkroczy do zdecydowanego znaku Barana, ułatwiając podejmowanie decyzji i pozostanie w nim do 19 kwietnia, towarzysząc Słońcu. W ostatniej dekadzie miesiąca przebywając w przyjaznym Byku, skieruje myśli na rozwój ulubionego hobby.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Koziorożca

Słońce przebywając do 20 marca w życzliwym znaku Ryb zachęca do większej mobilności, nawiązania kontaktu z sąsiadami i lokalną społecznością, sprzyja szeroko pojętej komunikacji. Zwrócicie większą uwagę na system szkolnictwa, chętnie sami zajmiecie się nauczaniem i przekazywaniem wiedzy. W dniach od 9 do 15 marca, pod wpływem koniunkcji Słońca, a zaraz potem również Wenus, z natchnionym Neptunem oraz nowiu Księżyca w znaku Ryb, zainteresujecie się rozwojem osobistym i duchowym, również twórcy i artyści mogą liczyć na początek ciekawego projektu. Od 15 do 20 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus utworzą sekstyl do Plutona w waszym znaku, odnajdziecie w sobie pasję tworzenia, niektóre Koziorożce ulegną silnej zazdrości i pożądaniu, ale to uświadomi im potęgę namiętności, do jakiej są zdolne.

20 marca Słońce opuści przyjazny znak Ryb i przesunie się do Barana, dzień później podąży za nim Wenus, uwagę skierujecie na potrzeby domowników, które nagle okażą się najważniejsze. Kiedy pod koniec miesiąca dojdzie do koniunkcji Wenus ze Słońcem, pod wpływem pełni Księżyca w znaku Wagi, która nastąpi 28 marca, poczujecie, że warto inwestować zarówno w uczucia, jak i pieniądze, w budowanie rodziny i tworzenie domu, bo kariera nie zaspokoi wszystkich waszych potrzeb.

Wenus towarzyszy Słońcu i do 21 marca przebywa w znaku Ryb, w którym jest wywyższona, sprzyja miłości, działalności charytatywnej, twórczej i duchowej, rozwija uczucia wyższe. Między 2 a 4 marca, kiedy znajdziecie się pod wpływem sekstylu Wenus do Urana, niektóre Koziorożce w sposób niespodziewany zakochają się na zabój, miłość ma szansę na rozwój, najpierw pojawią się romantyczne uczucia, potem namiętność, a kiedy Wenus podąży za Słońcem i wkroczy do znaku Barana, w którym jest już znacznie słabsza, odczujecie konieczność walki o partnera/partnerkę. 28 marca dojdzie do pełni Księżyca w Wadze, więc emocje wzrosną, w ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus i Słońca do Saturna pozwoli utrwalić relację, jeśli oprócz miłości połączy was również wspólnota celów.

Do 16 marca Merkury jest bardzo mocny, tranzytując znak Wodnika, warto ten czas wykorzystać  na podejmowanie ważnych decyzji finansowych. Okazja na poprawę sytuacji materialnej pojawi się już na początku miesiąca, gdy 5 marca Merkury utworzy koniunkcję ze szczodrym Jowiszem, możecie nagle się wzbogacić lub uzyskać dobre wiadomości. 16 marca Merkury wkroczy do życzliwego znaku Ryb, w których jednak źle się czuje, powinniście więc zwrócić szczególną uwagę na przekaz informacji, niektóre mogą okazać się niespójne. Za kierownicą uważajcie w dniach 21-25 marca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Marsem, unikajcie pośpiechu. Koniunkcja Merkurego z Neptunem w znaku Ryb pod koniec miesiąca pozbawi was obiektywizmu, okaże się jednak wsparciem dla twórców, którzy mogą liczyć na natchnienie, oraz osób zakochanych, które założą różowe okulary.

Mars 4 marca zmieni znak, opuści życzliwego Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając czas, w którym sprawy zdrowotne oraz kontakty z ochroną zdrowia pobudzą waszą aktywność, skłonią jednak do sprzeciwu wobec nieprawidłowości. Bardzo skuteczni zarówno w działaniu, jak i wypowiedziach okażecie się między 20 a 24 marca, gdy Mars znajdzie się w trygonie do Saturna, władcy waszego znaku.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Koziorożca

Do 18 lutego, dopóki Słońce przebywa w znaku Wodnika, cała wasza uwaga skierowana będzie na zabezpieczenie materialne. W Wodniku oprócz Słońca przebywa również Saturn, władca waszego znaku, oraz Jowisz, Merkury i Wenus do 25 lutego, macie więc szansę na podwyżkę i będzie ruch w finansach. W pierwszych dniach lutego kwadratura Słońca do Marsa wywoła napięcie, związane z chęcią dokonania większych zakupów lub koniecznością zaspokojenia potrzeb dzieci. Szansa na wzbogacenie nadejdzie w okolicach nowiu Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 11 lutego, ponieważ Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, może się jednak zdarzyć, że pieniądze szybko zmienią właściciela według zasady „łatwo przyszło, łatwo poszło”, na co wskazuje kwadratura cofającego się Merkurego do Marsa.

Od 12 do 24 lutego kwadratura Saturna w Wodniku do Urana w Byku zatrzęsie waszym poczuciem bezpieczeństwa, odniesiecie wrażenie, że kariera, którą budowaliście latami, zmierza ku upadkowi – nic takiego się nie dzieje, po prostu nadszedł czas na radykalne zmiany, do których musicie się przystosować, bo „normalność”, jaką znaliście do tej pory, już nie wróci. Koziorożcom trudno jest zaakceptować zmieniającą się rzeczywistość, tym razem raczej nie będzie wyboru, rewolucyjne zmiany, tworzące historię, dzieją się na naszych oczach. 18 lutego Słońce opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, staniecie się więc bardziej mobilni i chętni do poznawania nowych osób z otoczenia. Pod koniec miesiąca pełnia Księżyca w pracowitej Pannie wywoła emocje związane z przekazem informacji.

Merkury w Wodniku do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, zachowajcie więc ostrożność decydując się na większe zakupy, w szczególności unikajcie zakupu sprzętu elektronicznego oraz przedmiotów służących komunikacji. Nie jest to także właściwy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, lepiej dokonać korekty projektów już istniejących. 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem, możecie zabłysnąć dobrymi pomysłami na wprowadzenie oszczędności w domu lub firmie. Od 12 do 16 lutego Merkury utworzy koniunkcję z Jowiszem i Wenus, to najlepsze dni na korzystne transakcje finansowe. 21 lutego Merkury zmieni bieg na prosty, od tego momentu możecie śmiało podejmować strategiczne decyzje.

Wenus do 25 lutego tranzytuje znak Wodnika, wpływając na poprawę finansów. Między 4 a 9 lutego koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana wzbudzi niepokój i może pokrzyżować nawet najlepiej zapowiadający się interes lub transakcję. Warto natomiast wykorzystać jej pozytywny wpływ między 9 a 14 lutego, gdy znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem i ruchliwym Merkurym. Od 17 do 22 lutego, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z bojowym Marsem, unikajcie pośpiechu i presji, szczególnie w relacjach damsko-męskich oraz w sprawach artystycznych i finansowych.

Mars znajduje się w życzliwym znaku Byka, jest tam jednak na wygnaniu, trudno jest mu więc wykorzystać swój potencjał, dlatego wasze działanie napotka opór. Jedynie w ostatnim tygodniu lutego, gdy Mars utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Plutonem, okażecie się zdolni do czynów niezwykłych, nie zabraknie wam przy tym ani siły ani wytrwałości.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Koziorożca

Do 19 stycznia Słońce zasila was swoją energią, tranzytując znak Koziorożca, możecie więc liczyć na wiele okazji do wykazania się ambicją i kompetencjami. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna w życzliwych Rybach natchnie was do dzielenia się swoimi zasobami, chętnie pomożecie osobom chorym i potrzebującym. Zawodowe wyzwania i trudniejsze chwile czekają was między 12 a 14 stycznia, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, rozpoczniecie prawdopodobnie przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania i dużej odporności, której całe szczęście wam nie brakuje. W tym samym czasie Mars w Byku utworzy napięty aspekt z Saturnem w Wodniku, staniecie się więc bardzo asertywni, ale także oszczędni pod każdym względem, głównie finansowym, zdajecie sobie bowiem sprawę, że obecnie sytuacja materialna wymaga szczególnej uwagi.

19 stycznia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na zarabianiu pieniędzy. Niestety między 18 a 24 stycznia mogą pojawić się niespodziewane potrzeby dzieci, co wiązać się będzie z wydatkami, wywoła to niepokój i wzburzenie. Szczególnie w okolicach 24 stycznia, podczas koniunkcji Słońca z Saturnem ogarną was lęki egzystencjalne i obawa o przetrwanie. 26 stycznia kwadratura Słońca do Urana doprowadzi do konfliktu z ważnymi dla was osobami, emocje wzbudzi również pełnia Księżyca w Lwie, pod wpływem której pozostaniecie w dniach 28-29 stycznia, ale koniunkcja Słońca z Jowiszem zapowiada dodatkowe fundusze, możecie więc spać spokojnie.

8 stycznia Wenus wkroczy do waszego znaku i w dniach 8-15 stycznia utworzy najpierw trygon z Marsem a następnie z Uranem w Byku, miłość przypomni sobie o wolnych Koziorożcach, zrobi się ogniście, zmysłowo, chociaż również konfliktowo, ale jak mówią – „kto się lubi, ten się czubi”, a kłótnia zakochanych kończy się w zaciszu sypialni. Jeszcze bardziej romantyczne i namiętne chwile spędzicie między 24 a 28 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w koniunkcji z Plutonem, unikajcie jednak zazdrości, bo spłoszycie partnera.

Mars 8 stycznia również zmieni znak i wkroczy do życzliwego, ziemskiego Byka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego wasza aktywność, szczególnie w dziedzinie romansów, przyjemności i kontaktów z dziećmi ograniczy się głównie do tematów związanych ze zdobyciem środków na pokrycie wydatków. Mars szczególnie zaczepny może być między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, tworząc napięte aspekty z Uranem oraz planetami w Wodniku, co wpłynie przede wszystkim na finanse. Również ostatni dzień miesiąca przyniesie napięcie w związku z kwadraturą Słońca do Marsa.

Merkury przebywa w waszym znaku do 7 stycznia, warto go wykorzystać w tym czasie na podjęcie ważnych decyzji, mających długofalowe konsekwencje. Kiedy 7 stycznia wejdzie do Wodnika, wpłynie na zmienną sytuację finansową, zwłaszcza między 8 a 14 stycznia, tworząc napięte aspekty z planetami w Wodniku i Byku, co wymagać będzie oryginalnych i kreatywnych rozwiązań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Koziorożca

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, poczujecie się energetycznie wyczerpani, ale nie zapominajcie, że najtrudniej jest przed metą, więc zbierzcie siły i wytrwajcie, bo zbliża się koniec waszych zmagań. Najtrudniej będzie się uporać z wiadomościami, które między 7 a 14 grudnia okażą się mylne, sprzeczne i nieokreślone, za sprawą kwadratury Słońca i Merkurego do zwodniczego Neptuna w Rybach, trudno się będzie zorientować, na czym stoicie. Trygon Słońca do Marsa zachęca do aktywności w domu, warto zrobić porządki przedświąteczne nieco wcześniej, bo tuż przed Bożym Narodzeniem wiele będzie się działo. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, możecie poczuć się szczególnie wyczerpani.

17 grudnia wasz znak opuści jego władca Saturn a dwa dni później podąży za nim Jowisz, poczujecie jakby wielki ciężar spadł wam z ramion. 21 grudnia Jowisz i Saturn znajdą się w dokładnej koniunkcji na początku Wodnika, rozpoczynając kolejny 20-letni cykl, w którym obie planety usiłują znaleźć równowagę, ponieważ reprezentują sprzeczne wartości – Jowisz stara się wszystko powiększyć, natomiast Saturn ograniczyć. Koniunkcja ta wpłynie przede wszystkim na stan waszych finansów, które mają szansę uzyskać równowagę w ciągu najbliższego roku oraz w dalszej przyszłości. 21 grudnia dodatkowo Słońce wkroczy do waszego znaku, napełniając energią i chęcią do działania. Ostatni tydzień roku obfitował będzie w zaskakujące wydarzenia, do czego przyczyni się sytuacja dzieci. Niektóre Koziorożce odnajdą swoje przeznaczenie lub ulubione hobby.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie, do tego tworzy szereg pozytywnych aspektów z Neptunem oraz planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na dowody sympatii ze strony oddanych przyjaciół, staniecie się popularni i pożądani w towarzystwie. Wolne Koziorożce mogą w gronie osób, z którymi łączy je wspólnota zainteresowań, spotkać miłość swojego życia, która okaże się romantyczna, namiętna, szczęśliwa i trwała, miejcie więc oczy otwarte i nie odrzucajcie miłości, jeśli zapuka do serca. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku Strzelca, zaczniecie więc skrywać emocje i uczucia, w obawie przed odrzuceniem, niektóre Koziorożce przeżyją rozczarowanie w ostatnich dniach roku, Sylwester nie spełni ich oczekiwań, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Merkury do 21 grudnia razem ze Słońcem tranzytuje znak Strzelca, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich myśli i przekonań, szczególnie między 12 a 16 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, niektóre osoby wręcz zaczną mijać się z prawdą, zastanówcie się czy warto, wszystko w końcu i tak wychodzi na jaw. 21 grudnia Merkury wraz ze Słońcem przesunie się do waszego znaku, zaczniecie więc odważnie wypowiadać swoje zdanie. Na prezentację pomysłów i swojego stanowiska wybierzcie 19 lub 20 grudnia, podczas ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Trygon Merkurego do Urana zapowiada miłe, chociaż oryginalne i zaskakujące spędzanie Świąt Bożego Narodzenia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, w którym czuje się silny, kierując aktywność na sprawy rodzinne oraz zawodowe. Zachowajcie czujność szczególnie między 20 a 26 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w waszym znaku, napięcie może narosnąć i wywołać nieprzyjemny wybuch emocjonalny. Unikajcie niebezpiecznych miejsc i sytuacji, bo możecie być narażeni na ataki, Pluton w waszym znaku jest silniejszy od Marsa i potraficie się obronić, ale koszty mogą być wysokie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Koziorożca

To może być bardzo ważny, wręcz decydujący, miesiąc dla wielu Koziorożców, ponieważ w waszym znaku dojdzie między 10 a 15 listopada do ścisłej koniunkcji Jowisza z Plutonem, praktycznie jednak pozostaniecie pod wpływem tej konfiguracji przez dwie pierwsze dekady miesiąca. To już ostatnia z cyklu trzech koniunkcji obydwu planet w waszym znaku, rozpoczętych na przełomie marca i kwietnia – pandemia osiągnie w tym czasie prawdopodobnie swoje apogeum, potem będzie już tylko lepiej. W sensie osobistym może to przynieść niektórym Koziorożcom przełomowe zdarzenie życiowe, może się także zdarzyć, że będziecie tylko obserwatorami wydarzeń, zmieniających świat wokoło.

Słońce w życzliwym znaku Skorpiona do 21 listopada skieruje uwagę na potrzeby przyjaciół lub osób, z którymi łączy was wspólnota celów lub zainteresowań. Między 8 a 12 listopada trygon Słońca do Neptuna zachęci do pomocy osobom potrzebującym. Jeszcze bardziej aktywni staniecie się od 12 do 21 listopada, działając pod wpływem korzystnych aspektów, jakie utworzy Słońce z planetami przebywającymi w waszym znaku – Jowiszem, Plutonem i Saturnem. Macie szansę w tym czasie ugruntować swoją pozycję i podjąć strategiczne decyzje, których konsekwencje będziecie ponosić latami.

21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do Strzelca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, tym bardziej starajcie się wykorzystać dwie pierwsze dekady listopada, aby wzmocnić organizm oraz pozycję zawodową.

Merkury od 1 do 8 listopada pozostanie w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, możliwości ruchu będziecie mieć więc ograniczone pod każdym względem, a porozumienie z otoczeniem okaże się bardzo problematyczne. 4 listopada Merkury powróci do ruchu prostego, co stworzy szansę na podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji, szczególnie w sprawach zawodowych. 10 listopada Merkury wkroczy do przyjaznego znaku Skorpiona, staniecie się bardziej komunikatywni, chętniej spotkacie się ze znajomymi, nawet jeśli trzeba będzie w tym celu skorzystać z internetowych komunikatorów.

Od 15 do 19 listopada zrobi się nerwowo, bo Merkury znajdzie się w opozycji z nieprzewidywalnym Uranem, ktoś was zaskoczy lub w grupie przyjaciół dojdzie do niespotykanych wydarzeń. Dni między 22 a 30 listopada warto wykorzystać na opracowanie planu na najbliższe miesiące, a nawet lata, ponieważ Merkury znajdzie się w wyjątkowo korzystnej pozycji w stosunku do planet w waszym znaku, wykorzystajcie więc moc rozumu i podejmujcie odpowiedzialnie życiowe decyzje.

Wenus do 21 listopada przebywa w znaku Wagi, wspierając kontakty, które mogą wam pomóc w karierze. Konflikty na linii praca–dom mogą pojawić się między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa w Baranie. Kwadratura Wenus do planet w waszym znaku od 13 do 21 listopada sprawi, że nawet najlepsze zawodowe kontakty przejdą kryzys. 21 listopada Wenus wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, warto więc w ostatniej dekadzie miesiąca otworzyć serce i zwierzyć się ze swych problemów najbliższym przyjaciołom, możecie liczyć na ich wsparcie.

Mars w znaku Barana 14 listopada powróci do ruchu prostego, co powinno poprawić stosunki w rodzinie, które od dłuższego czasu mogły być napięte. Uważajcie na siłę i energię Marsa, bo łatwo może przekształcić się agresję.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Koziorożca

Miesiąc zapowiada się bardzo aktywnie pod względem zawodowym. Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, kierując uwagę na rozwój kariery. 1 października pełnia Księżyca w Baranie w połączeniu z kwadraturą Marsa do Saturna w waszym znaku, zapowiada napięcia i emocje, związane z koniecznością połączenia wyzwań rodzinnych i zawodowych. Również między 9 a 21 października Słońce utworzy napięte aspekty z ciężkimi planetami, obecnymi w waszym znaku, nie uda się więc uniknąć odpowiedzialności i presji, jakiej zostaniecie poddani. Najbardziej narażone na trudności będą osoby urodzone między 9 a 21 stycznia. Nów Księżyca w znaku Wagi, który będzie miał miejsce 16 października, wyznaczy początek nowego zawodowego przedsięwzięcia.

23 października Słońce zmieni znak i przesunie się do życzliwego Skorpiona, ostatni tydzień miesiąca pozwoli wiec odetchnąć i skieruje uwagę na rozwój przyjaźni. Wydarzenia towarzyskie oraz artystyczne okażą się istotne ostatniego dnia października, kiedy dojdzie do pełni w Byku, w koniunkcji z ekscentrycznym i nieprzewidywalnym Uranem.

Mars przez cały czas przebywa w znaku Barana, którym włada, w dodatku porusza się biegiem wstecznym, bywa więc impulsywny i zapalczywy, okaże się to istotne w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ utworzy napięte aspekty najpierw z Saturnem a następnie Plutonem w waszym znaku. Takie nagromadzenie energii o wojowniczej naturze może być niebezpieczne, dlatego starajcie się zachować spokój i opanować potrzebę walki za wszelką cenę. Niektóre Koziorożce jednak odniosą wrażenie, że muszą się bronić, aby przetrwać, starajcie się przynajmniej nie wylewać dziecka z kąpielą, stosując atak jako formę samoobrony.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w przyjaznym znaku Panny, w dodatku tworzy szereg korzystnych aspektów z planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na wsparcie i życzliwość otoczenia, ciekawe spotkania i rozwój talentów, szczególnie między 17 a 26 października. Wolne Koziorożce mają szansę przeżyć emocjonujący romans lub zawrzeć interesującą znajomość między 8 a 12 października, kiedy Wenus utworzy trygon z Uranem w Byku. 28 października Wenus zmieni znak i wkroczy do Wagi, rozpoczynając okres pełen ciekawych zawodowych projektów.

Merkury do 28 października przebywa w przyjaznym Skorpionie, pomagając w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, jednak od 15 października wchodzi w retrogradację, druga połowa miesiąca nie jest więc odpowiednia dla rozpoczynania nowych medialnych projektów – jedynie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, macie szansę zabłysnąć swoją wiedzą.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Koziorożca

To będzie miesiąc, w którym otrzymacie szansę, aby wykazać się profesjonalizmem, zaangażowaniem i pomysłowością. Słońce w przyjaznym znaku Panny do 22 września wspierać was będzie swoją energią, ułatwiając zdobywanie wiedzy i zachęcając do poszerzenia horyzontów. Już na początku miesiąca, kiedy 2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku uduchowionych Ryb, zapali się zielone światło dla Koziorożców, które od dłuższego czasu pracują nad stworzeniem dobrego wizerunku własnej osoby lub swojego przedsięwzięcia. Trygon Słońca do Urana zaprocentuje znakomitymi pomysłami, staniecie się kreatywni a praca sprawi wam prawdziwą radość. Jeszcze więcej dobrodziejstw czeka was między 6 a 18 września, kiedy Słońce utworzy trygony z planetami w waszym znaku, wszystko pójdzie jak po maśle, bez wysiłku osiągniecie to, nad czym inni musieli długo pracować, okaże się, że warto postawić na pracowitość, pilność i profesjonalizm. 22 września Słońce opuści przyjazny znak Panny i wkroczy do Wagi, ambicje jeszcze bardziej wzrosną, ale trzeba się będzie bardziej postarać, aby osiągnąć swoje cele.

Merkury do 5 września przebywa również w pracowitej Pannie, ułatwiając kontakt ze współpracownikami, stawiając na waszej drodze osoby, od których możecie się wiele nauczyć. Dobre aspekty Merkurego z Wenus w Raku oraz z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, przebywającymi w waszym znaku, pozwolą zabłysnąć i zrealizować prawdziwe „5 minut”, podczas którego wszyscy dostrzegą waszą wartość. Kiedy 5 września Merkury przejdzie do Wagi, w której pozostanie do 27 września, rozpocznie się okres realizowania zawodowych wyzwań. Panujcie nad nerwami i nad wypowiadanymi słowami między 15 a 25 września, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z planetami w waszym znaku, jeszcze większą ostrożność zachowajcie między 23 a 25 września podczas opozycji Merkurego do Marsa, starajcie się nie przenosić z pracy do domu zawodowych frustracji.

Wenus w przeciwległym znaku Raka przebywa do 6 września, pozostaniecie jednak nieczuli na jej wezwanie do wykazania się wyrozumiałością i miłością i postawicie przed wszystkimi surowe wymagania. Po 6 września, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Lwa, skupicie uwagę na pozyskiwaniu dodatkowych źródeł dochodu.

Mars w znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, staniecie się bardziej wymagający w stosunku do domowników. W ostatnich dniach września, kiedy Mars utworzy kwadraturę z Saturnem w waszym znaku, wykażecie się surowością, stanowczością i niezłomnością, o którą nikt by was nie podejrzewał.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Koziorożca

Do 22 sierpnia Słońce w Lwie skieruje uwagę na zabezpieczenie finansowe oraz ważne inwestycje. Zachowajcie ostrożność na początku miesiąca, ponieważ kwadratura Słońca z Uranem oraz Marsa z Jowiszem skłoni was do nieprzemyślanych działań lub sprawi, że z powodu nadmiernej zachowawczości zrezygnujecie z okazji, jaka się przed wami pojawi. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 3 sierpnia oraz opozycja Merkurego do Saturna w waszym znaku, rozbudzi lęki i utrudni kontakty, wpłynie też na brak decyzyjności. Najlepszy czas dla wspólnego budżetu nadejdzie między 15 a 18 sierpnia, kiedy Słońce znajdzie się w trygonie z wyzwalającym aktywność Marsem. Generalnie dwie pierwsze dekady miesiąca warto spędzić na wakacjach, w oderwaniu od zawodowych zobowiązań, ponieważ kiedy 22 sierpnia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Panny, rozpoczną się wyzwania, którym chętnie poświęcicie czas i energię.

Wenus przez pierwszy tydzień sierpnia przebywa w Bliźniętach, natomiast 7 sierpnia wkroczy do przeciwległego znaku Raka, rozbudzając pragniecie miłości i kierując uwagę na związki. Między 17 a 19 sierpnia Wenus w sekstylu do Urana postawi na waszej drodze osobę niezwykłą, oryginalną i atrakcyjną, niektóre Koziorożce zapomną o całym świecie, tak bardzo się zadurzą, inne nawiążą krótkotrwałą, ale niezwykle inspirującą przyjaźń. Romantycznie, radośnie i namiętnie zrobi się w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy Wenus utworzy aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, aktywizując sferę rodzinną oraz zawodową. Macie szansę zostać specjalistami w swojej dziedzinie, powinniście jednak zwrócić szczególną uwagę na swoje zachowanie między 8 a 15 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Plutonem w waszym znaku, ponieważ będziecie mieć tendencję do wpadania w złość w przypadku sprzeciwu ze strony domowników lub współpracowników. Powinniście uświadomić sobie, że nie wszyscy dysponują taką odpornością i siłą przetrwania, jak wy, możecie nieopatrznie kogoś skrzywdzić swoimi nadmiernymi wymaganiami. Wyjątkowo asertywni natomiast okażecie się między 21 a 27 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Saturnem.

Merkury w przeciwległym Raku przebywa do 5 sierpnia, potem przesunie się do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia. Najlepszy użytek ze swojej praktycznej natury odniesiecie w ostatniej dekadzie sierpnia, kiedy Mars zagości w przyjaznej Pannie. Wielki trygon, jaki utworzy Merkury z Uranem w Byku oraz Jowiszem w waszym znaku, przyniesie znakomite pomysły oraz twórczą inspirację, otrzymacie szansę, aby wykazać się inwencją i kreatywnością.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Koziorożca

Słońce przebywa w przeciwległym znaku Raka do 22 lipca, skupiając uwagę na sprawach partnerskich, ten sam znak tranzytuje Merkury, zachęcając do negocjacji i zawierania umów, ale do 12 lipca biegnie ruchem wstecznym, więc podpisywanie umów i podejmowanie istotnych decyzji odłóżcie na drugą połowę lipca. W pierwszych dniach miesiąca w waszym znaku dojdzie do koniunkcji Jowisza z Plutonem, co może przynieść awans, zdobycie władzy i prestiżu, wzbogacenie się lub zadłużenie, a w każdym razie pojawi się taka okazja i od was zależy czy uda się wam utrzymać uzyskaną pozycję. Powrócą istotne wydarzenia, które rozpoczęła pierwsza koniunkcja obydwu planet na przełomie marca i kwietnia, czyli w momencie pojawienia się koronawirusa w naszym kraju – teraz jest czas na poprawki i weryfikację szczegółów, dopiero w listopadzie zobaczycie skutki swoich działań, kiedy dojdzie do trzeciej, ostatniej już koniunkcji obydwu planet. Na początku miesiąca będzie się dużo działo także w wyniku innych układów planetarnych, które zapowiadają nieoczekiwane spotkania, nagłe zauroczenia i niecodzienne przyjaźnie.

3 lipca do waszego znaku powróci Saturn i pozostanie w nim do 7 grudnia, testując umiejętności przystosowawcze oraz zdolność do samodyscypliny i samozorganizowania. 5 lipca natomiast dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku, starajcie się zachować spokój i panować nad emocjami, kierujcie się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Między 6 a 12 lipca Merkury w kwadraturze do Marsa doprowadzi do kłótni lub utarczek słownych, ktoś może być wobec was wyjątkowo krytyczny.

Druga dekada lipca minie pod znakiem opozycji Słońca do planet w waszym znaku, nie unikniecie konfrontacji, trzeba się będzie opowiedzieć po jednej ze stron. Do rozstrzygnięć sporów dojdzie w okolicach 20 lipca, kiedy nastąpi nów Księżyca w przeciwległym Raku, będziecie mieć tendencje do zachowania istniejącego status quo.

22 lipca Słońce opuści przeciwległy znak Raka i wkroczy do wesołego Lwa, warto w ostatnim tygodniu lipca skorzystać ze zgromadzonych pieniędzy i zaplanować wakacje, ale nie wszystkim Koziorożcom będzie to dane – Merkury w Raku utworzy szereg aspektów z planetami w waszym znaku, powrócą tematy, które koniecznie trzeba omówić, w ostatnich dniach miesiąca znów dojdzie do impasu w rozmowach w wyniku kwadratury Merkurego do Marsa.
Moja i Twoja astrologia