Archiwa kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Lwa

Słońce w znaku zorganizowanej Panny przebywa do 22 września, stwarzając okazję do uporządkowania spraw finansowych. Pierwsze dni miesiąca nie zaznaczą się zbyt mocno, ale od 5 do 9 września trygon Słońca do Urana otworzy przed wami niespodziewanie drzwi do poprawy stanu posiadania a nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 6 na 7 września, stworzy szansę na rozpoczęcie nowego, dobrze płatnego projektu. Zachowajcie ostrożność w dniach 12–16 września, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, bo ktoś może wprowadzić was w błąd lub wręcz oszukać w kwestiach dotyczących zakupu, inwestycji lub lokowania środków finansowych.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona zapowiada zmagania, z których możecie wyjść zwycięsko, jeśli wykażecie się odwagą i postawicie wszystko na jedną kartę, pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 września w Rybach, uświadomi wam jasno, na czym stoicie w kwestiach pieniężnych, wywoła też sporo emocji z tym związanych. 22 września Słońce wkroczy do dyplomatycznej Wagi, kierując uwagę na komunikację oraz wzbudzając zainteresowanie życiem rodzeństwa lub sąsiadów – trygon Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca na długo ustabilizuje wzajemne stosunki.

Trygon Wenus do Jowisza i jednocześnie kwadratura do Plutona zapowiadają między 4 a 8 września inspirujące podróże, spotkania z osobami znanymi i popularnymi, ale również konieczność rezygnacji z niektórych przyjemności, które na dłuższą metę mogą okazać się destrukcyjne. 10 września Wenus opuści przyjazny znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, relacje międzyludzkie ulegną pogorszeniu, zwłaszcza między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna oraz od 20 do 26 września, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do buntowniczego Urana. Jedynie ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus utworzy trygon z Neptunem i kwadraturę z Jowiszem, możecie spodziewać się chwilowej poprawy atmosfery w związkach.

Merkury w życzliwej Wadze przez cały miesiąc sprzyja komunikacji, problemy pojawią się dopiero po 28 września, kiedy wejdzie w retrogradację. Dni od 3 do 6 września, gdy Merkury utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika, okażą się korzystne dla zawierania długoterminowych umów.

Trygon Merkurego do Jowisza między 18 a 22 września, sprzyja zdobywaniu wiedzy, podróżom oraz kontaktom międzynarodowym, jednak napięta kwadratura Merkurego do Plutona w ostatniej dekadzie września zapowiada trudności w dogadaniu się z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

W pierwszej połowie miesiąca Mars w Pannie, zwłaszcza między 3 a 9 września, gdy utworzy trygon z potężnym Plutonem, skłoni do nadmiernych wydatków, po 15 września natomiast, kiedy zawita do życzliwej Wagi, wpłynie na zwiększenie mobilności i poprawi pewność siebie, szczególnie w ostatnim tygodniu miesiąca, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z wymagającym Saturnem.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 sierpnia, korzystajcie więc ze wsparcia, jakiego wam udziela raz w roku, energii wam nie zabraknie, a spora dawka optymizmu odsunie wszelkie problemy na dalszy plan – jedynie w pierwszych dniach miesiąca opozycja Słońca i Merkurego do ograniczającego Saturna może wprowadzić problemy w komunikacji i chwilowy spadek nastroju, nie powinno to jednak wpłynąć na ogólny stan samopoczucia. Między 4 a 9 sierpnia czeka was „trzęsienie ziemi” – stresująca sytuacja spowodowana kwadraturą Słońca do Urana. Doświadczenie to wpłynie na was motywująco, a nów w waszym znaku, do którego dojdzie 8 sierpnia, skłoni do rozpoczęcia nowego etapu w życiu zawodowym, co nie pozostanie bez wpływu na sytuację finansową. Aby wzmocnić swoje szanse otwórzcie się na to, co nieoczywiste, oryginalne i nowoczesne.

Między 18 a 22 sierpnia sytuacja osobista i finansowa ma szansę się poprawić dzięki opozycji Słońca do Jowisza, uważajcie tylko, aby hurraoptymizm nie przysłonił wam wymagań rzeczywistości, bo niektóre Lwy będą miały tendencję do działania typu „łatwo przyszło, łatwo poszło”. Dla wielu osób jest to właściwy moment na wykorzystanie urlopu i wybranie się na zagraniczną wycieczkę. 22 sierpnia pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika wzbudzi emocje, które odbiją się na relacjach partnerskich, ale obecność Jowisza w tym układzie podpowiada, że będziecie mieć wiele powodów do radości. Zaraz po pełni 22 sierpnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Panny, zachęcając do uporządkowania spraw związanych ze stanem posiadania.

Wenus do 16 sierpnia przebywa w znaku Panny, gdzie nie ma możliwości zrealizowania pełni swego potencjału, dlatego pieniądze i relacje międzyludzkie mogą wywoływać problemy – jedynie w pierwszych dniach miesiąca trygon Wenus do Urana zapowiada niespodziewane zarobki lub nawiązanie ciekawej przyjaźni, mającej wpływ na sytuację zawodową.

Ostrożność zachowajcie w dniach 8–14 sierpnia, ponieważ Wenus w aspekcie z Neptunem i Plutonem może zburzyć nierealne oczekiwania, nie jest wskazane w tych dniach zaciąganie kredytu, nawet gdyby pojawiła się taka okazja, bo może okazać się niekorzystny. 16 sierpnia Wenus zawita do życzliwej Wagi i wasza sytuacja zarówno uczuciowa, jak i materialna, ma szansę znacznie się poprawić, szczególnie w dniach od 21 do 25 sierpnia, gdy Wenus utworzy stabilizujący trygon z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika – jest to znakomity moment na podejmowanie decyzji, mających długoterminowe konsekwencje, takich jak zaręczyny, śluby, zawieranie spółek lub podpisywanie kontraktów.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Panny, skłaniając do uporządkowania sytuacji finansowej, zachęcając jednocześnie do większych niż zwykle zakupów, dlatego ważne jest zachowanie w tym czasie równowagi między przychodami a wydatkami. W dniach 18–24 sierpnia znajdziecie się pod wpływem trygonu Marsa do Urana, pieniądze popłyną wartkim strumieniem, od was zależy na co je wykorzystacie, ale wygląda na to, że długo na koncie nie pozostaną.

Merkury do 11 sierpnia pozostanie w waszym znaku, będziecie więc bardziej niż zwykle wygadani i obecni w portalach społecznościowych, koncentrując uwagę na własnej osobie. Przez pierwsze 5 dni sierpnia Merkury w opozycji do Saturna i w kwadraturze do Urana wywoła sporą nerwowość ze względu na ograniczenia, jakie was czekają ze strony innych osób. 11 sierpnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Panny, w której jest bardzo mocny, wpłynie więc korzystnie na waszą sytuację finansową, szczególnie między 18 a 24 sierpnia, kiedy znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana – zaprowadzicie porządek w finansach, a wasze działania mają szansę być odważne i oryginalne, natomiast od 23 do 28 sierpnia uważajcie na wszelkiego rodzaju „intratne” interesy, bo możecie na nich więcej stracić, niż zyskać, o czym ostrzega Merkury w opozycji do Neptuna i w trygonie z Plutonem.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Lwa

Słońce do 22 lipca tranzytuje Raka, co może nieco osłabiać energetycznie, ale w waszym znaku przebywa zarówno aktywny Mars, jak i powabna Wenus, nadrobicie więc spontanicznością, dobrymi chęciami i urokiem osobistym niedostatki energii. Pierwsze dni miesiąca mogą być ograniczające, niektóre Lwy zapragną zerwać z zobowiązaniami, które im ciążą, przyczynią się do tego napięte aspekty Marsa z Saturnem i Uranem, ale już między 4 a 8 lipca sekstyl Słońca do Urana zaskoczy was niespodziewanymi, ale korzystnymi  zmianami w pracy – nie martwcie się, nic nie stracicie, nawet jeśli właśnie będziecie na urlopie.

Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 10 lipca, pomoże zerwać z nałogami lub niekorzystnymi przyzwyczajeniami. Między 12 a 18 lipca Słońce w trygonie do Neptuna skłoni was do realizowania marzeń w tajemnicy przed wszystkimi, niektóre Lwy rozpoczną duchową podróż, inne zajmą się twórczością artystyczną. Między 15 a 21 lipca uważajcie jednak na zdrowie, ponieważ opozycja Słońca do Plutona może odnowić choroby przewlekłe. 22 lipca Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, poczujecie się jak królowie życia, przepełni was energia i chęć pokazania światu swej oryginalnej osobowości. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 24 lipca w przeciwległym znaku Wodnika, uświadomi wam zarówno wasze mocne, jak i słabe strony.

Wenus w waszym znaku przebywa do 22 lipca, obdarzając charyzmą, radością i chęcią miłosnych podbojów, jednak między 5 a 11 lipca możecie się poczuć osamotnieni i skłonni do buntu, kiedy Wenus znajdzie się w trudnych aspektach z ograniczającym Saturnem i nieprzewidywalnym Uranem. Wszystkie kłótnie kochanków zakończą się w zaciszu sypialni między 11 a 17 lipca, kiedy Mars z Wenus w waszym znaku znajdą się w koniunkcji – nie ma osoby, która się wam oprze, więc wyruszajcie na podbój serc. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku Panny, który jest miejscem jej upadku, więc chociaż znajdzie się w aspekcie z dobrotliwym i szczodrym Jowiszem, co zapowiada korzyści finansowe, możecie nie być w stanie w pełni z tego dobra skorzystać.

Mars wędruje przez wasz znak do 29 lipca, będziecie więc spędzać czas aktywnie, jedynie w pierwszym tygodniu miesiąca, kiedy znajdzie się w opozycji z wymagającym Saturnem i w kwadraturze z buntowniczym Uranem, wasza działalność, pośpiech i niecierpliwość mogą zakończyć się konfliktem w pracy lub z partnerem życiowym, zwolnijcie więc tempo, aby nie narażać się niepotrzebnie na stratę energii.

Merkury przebywa w przyjaznych Bliźniętach do 11 lipca, ale od 4 do 8 lipca znajdzie się w niekorzystnym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, unikajcie więc w tych dniach zawierania długotrwałych zobowiązań, bo możecie zostać przez kogoś wykorzystani. Po 11 lipca, kiedy Merkury wkroczy do Raka, zaczniecie ukrywać swoje myśli i zamiary, a między 12 a 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w dobroczynnym trygonie ze szczodrym Jowiszem, możecie liczyć na dotację, wypłatę świadczeń lub dodatkowe środki, które zasilą wspólne konto – niektóre Lwy przeznaczą je na wakacyjne podróże. Sekstyl Merkurego z odkrywczym Uranem między 19 a 21 lipca pozwoli wpaść na oryginalne pomysły, które można będzie wykorzystać w rozwoju kariery. Trygon Merkurego do Neptuna pod koniec miesiąca od 24 do 26 lipca okaże się korzystny dla osób twórczych, kreatywnych i obdarzonych wyobraźnią, ale wzbudzi pokusy Lwów uzależnionych od używek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, przebywa w życzliwych Bliźniętach do 21 czerwca, wspierając relacje przyjacielskie i kierując uwagę na rozwój życia towarzyskiego, czego po okresie ograniczeń pandemicznych potrzebujecie jak powietrza. Do 5 czerwca trygon Słońca do Saturna, przebywającego w przeciwległym znaku Wodnika, sprzyja umocnieniu związków. 10 czerwca w znaku Bliźniąt dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym, niektóre Lwy odnowią kontakty z osobami, które kiedyś były im bliskie, ale zawirowania życiowe i wzajemne żale ich od siebie oddaliły – jest szansa na poprawę stosunków, zapomnijcie o przeszłości, nie pozwólcie na to, aby minione wydarzenia miały nad wami władzę.

Między 12 a 16 czerwca kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi sporo zamieszania,  unikajcie w tych dniach niepewnych inwestycji i większych zakupów, zwłaszcza że do 23 czerwca Merkury jest w retrogradacji.  Od 10 do 20 czerwca przebywający w przeciwległym znaku Wodnika zachowawczy Saturn znajdzie się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, sprawy partnera mogą wymagać nieoczekiwanych zmian. 21 czerwca Słońce opuści przyjazny znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, warto więc zrobić sobie urlop i skorzystać z wakacji, zwłaszcza że zachęca do tego trygon Słońca do Jowisza, do którego dojdzie 23 czerwca. Dni od 23 do 25 czerwca pełne będą emocji, które podkręci  pełnia Księżyca w znaku Koziorożca.

Wenus 2 czerwca wkroczy do znaku Bliźniąt i pozostanie w nim do 27 czerwca, zanim zawita do waszego znaku, wykorzystajcie ten czas na rozwój osobisty i intelektualny, aby w pełni skorzystać z dóbr, jakie ze sobą przyniesie. Do 5 czerwca możecie liczyć na zyski z inwestycji, zdobycie dobrego kredytu lub wypłatę świadczeń, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie ze szczodrym Jowiszem. Między 11 a 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana przyniesie nieoczekiwaną premię, dodatkowe zlecenie lub propozycję pracy, niektóre Lwy nawiążą skryty, krótkotrwały romans. Trygon Wenus do Neptuna między 19 a 23 czerwca wróży udane randki zakochanym, pozostałe Lwy mają szansę doświadczyć wiele artystycznych lub duchowych doznań. Od 22 do 26 czerwca znajdziecie się pod wpływem opozycji Wenus do Plutona, mogą odezwać się przewlekłe dolegliwości, w związkach pojawi się ukryta zazdrość.

Merkury do 23 czerwca pozostaje w retrogradacji a to znaczy, że zmierza w złym kierunku, przebywa jednak w Bliźniętach, gdzie jet mocny, wystarczy więc tylko być uważnym na swoje podświadome myśli i unikać podejrzeń bez podstaw, szczególnie między 3 a 8 czerwca, gdy Merkury znajdować się będzie w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, wywołując ukryte irytacje, szczególnie nieprzyjemne wrażenia wywoła opozycja Marsa do Plutona między 3 a 8 czerwca, która może wywołać rozstrój żołądka. Po 11 czerwca, kiedy Mars zagości w waszym znaku, staniecie się znacznie bardziej aktywni i skłonni do działania, gotowi pokonać każdy problem, jaki pojawi się na drodze. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars w waszym znaku ustawi się w opozycji do Saturna w Wodniku, odniesiecie wrażenie, że partner was ogranicza, nie róbcie nic na siłę, może po prostu nie jest to właściwy czas na realizację waszych pragnień.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Lwa

Słońce przebywa do 20 maja w znaku Byka, będącym w kwadraturze do waszego, możecie więc odczuwać napięcie, związane z koniecznością wykonania pilnych zadań, szczególnie zawodowych. Już 1 maja Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, który wywróci do góry nogami wasze podejście do wielu spraw, szczególnie zawodowych. Niektóre Lwy zrozumieją powtarzające się życiowe problemy i zapragną je pokonać.  Kwadratura, którą Słońce utworzy 3 maja z wymagającym Saturnem, pozwoli wszystko na nowo pozbierać w całość, pod warunkiem, że zaakceptujecie ograniczenia, jakie narzucą przełożeni, partnerzy życiowi lub biznesowi – chociaż trudno wam je przyjąć, są jednak konieczne i służą waszemu dobru.

11 maja nów Księżyca w znaku Byka wyznaczy początek zawodowego projektu lub nowy etap w pracy, aspekty Słońca do Neptuna i Plutona, działające od 11 do 20 maja, zasilą was swoją energią, wyzwalając kreatywność i wzmacniając zdolności przystosowawcze. 20 maja Słońce przejdzie do znaku życzliwych Bliźniąt, poczujecie się znacznie lepiej i wszystko zacznie wam łatwiej przychodzić, szczególnie w zakresie rozwoju stosunków międzyludzkich. 14 maja Jowisz opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb, a od 21 do 25 maja znajdzie się w kwadraturze ze Słońcem, możecie w tych dniach spodziewać się prezentów od losu, unikajcie jednak rozrzutności na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.  Ostrożność powinniście zachować między 25 a 27 maja, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, zadbajcie w tych dniach szczególnie o bezpieczeństwo swoje, bliskich i przyjaciół.

Wenus przebywa w znaku Byka do 9 maja i może tam rozwinąć cały swój potencjał, w dodatku tworzy aspekty z Neptunem, Plutonem i Jowiszem, co sprawia, że macie szansę w tym czasie zdobyć wszystko, o czym marzycie, czego pożądacie i co was uszczęśliwia. Praca zawodowa sprawi wam przyjemność, tak samo jak zajęcia domowe, pod warunkiem, że dzielić je będziecie z osobami kochanymi, a przynajmniej lubianymi. Po 9 maja, kiedy Wenus zagości w życzliwych Bliźniętach rozwiniecie życie towarzyskie, częściej będziecie spotykać się z przyjaciółmi, nie tylko wirtualnie. Trwałe związki zawiążecie między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z podstępnym Neptunem, unikajcie pokus, bo trudno się będzie przed nimi obronić, uważajcie też na oszustów.

Merkury już 4 maja wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo silny, bo nim włada, możecie więc liczyć na swoje rozeznanie, umiejętność podejmowania decyzji, właściwy dobór słów i łatwość wypowiadania się. Najlepsze długoterminowe decyzje podejmiecie między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, natomiast wstrzymajcie się z większymi zakupami między 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, w którym jest w upadku, ma więc tendencję do pokazywania zniecierpliwienia, pośpiechu i agresji, uważajcie przede wszystkim na swoje ukryte emocje, które mogą działać na waszą szkodę, również niektóre osoby z otoczenia będą was skrycie atakować. Całe szczęście Mars w tym miesiącu jest mało aktywny, tworzy tylko jeden aspekt – sekstyl z Uranem między 8 a 15 maja – który możecie wykorzystać pozytywnie, stawiając czoło swoim ukrytym popędom.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Barana przebywa do 19 kwietnia, napełniając optymizmem i chęcią działania oraz inicjowania wydarzeń. Wiosna to dla Lwów bardzo dobry okres, bo dni są coraz dłuższe, światło słoneczne dociera z większą siłą a natura budzi się do życia, nawet więc wszechobecna świadomość ograniczeń, związanych z epidemią koronawirusa, nie jest w stanie popsuć wam nastroju. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprzyja podejmowaniu długotrwałych zobowiązań, także nów Księżyca, do którego dojdzie 12 kwietnia w znaku Barana, może być znakomitą okazją do takich postanowień.

Najwięcej wyzwań oraz okazji do wykorzystania pojawi się w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu z popędliwym Marsem, następnie z dobroczynnym Jowiszem, a na końcu utworzy kwadraturę z wymagającym Plutonem – wydarzenia, jakich staniecie się uczestnikami lub świadkami, obfitować będą w konieczność głębokiej transformacji i wymuszą zmianę stosunku do swego ciała i jego wymagań, możecie jednak liczyć na życzliwość losu oraz partnerów życiowych. 19 kwietnia Słońce przesunie się do Byka, kierując uwagę na sprawy zawodowe. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 kwietnia w Skorpionie sprawi, że długo skrywane emocje wybuchną z wielką siłą, zwłaszcza że w ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w elektryzującej koniunkcji z buntowniczym Uranem.

Wenus wraz ze Słońcem przebywa w życzliwym Baranie do 14 kwietnia, pobudzając zmysły i zachęcając do miłosnych zabaw, szczególnie w dniach od 3 do 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem w Bliźniętach, warto wyznawać miłość bez lęku o brak wzajemności. Układ planet sprzyja również rozwojowi życia towarzyskiego, nawet jeśli z konieczności musi odbywać się zdalnie. Zmysły zostaną też poruszone między 8 a 14 kwietnia, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Jowiszem i kwadraturę z Plutonem, wzrośnie namiętność, nie dajcie się tylko ponieść zazdrości, bo możecie wszystko stracić. W drugiej połowie miesiąca, podczas pobytu Wenus z znaku Byka, testowane będą związki zarówno osobiste, jak i przyjacielskie oraz zawodowe, zwłaszcza między 22 a 26 kwietnia –  układ planet ostrzega przed nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą pokrzyżować dalekosiężne plany i wywołać zmiany w ważnych dla was relacjach.

Pierwsze dni miesiąca i Święta Wielkanocne mogą minąć w atmosferze niepewności i pewnego rodzaju zamglenia umysłowego, już 4 kwietnia jednak Merkury wkroczy do życzliwego znaku Barana, „powróci wam” rozum i w realistyczny sposób spojrzycie na rzeczywistość. Między 16 a 19 kwietnia Merkury spowoduje burzę mózgów, dużo spraw trzeba będzie przemyśleć, ale kiedy 19 kwietnia znajdzie się „w sercu” Słońca uda się wam podjąć właściwe decyzje, zgodne z waszą najgłębszą naturą. 19 kwietnia Merkury wraz ze Słońcem zmienią znak i znajdą się w spokojnym Byku. Między 22 a 26 kwietnia czeka was ponownie konieczność podjęcia niepopularnych decyzji, w których mogą ucierpieć zarówno osobiste, jak i zawodowe związki. W ostatnich dniach miesiąca, podczas sekstylu Merkurego do Neptuna, słuchajcie intuicji i nie dajcie się wywieść w pole.

Mars w życzliwych Bliźniętach przebywa do 23 kwietnia, jednak między 6 a 13 kwietnia znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem, powinniście pozostać ostrożni w dyskusjach na temat duchowości, twórczości i pandemii, a przede wszystkim unikać używek, bo będą miały nieprzyjemne konsekwencje. Między 12 a 19 kwietnia natomiast, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w przeciwległym znaku Wodnika, nawiążecie współpracę z wykładowcami akademickimi, podróżnikami, autorytetami lub VIP-ami. Kiedy 23 kwietnia Mars wkroczy do znaku Raka, rozpocznie się okres, w którym zaczniecie doświadczać tłumionej złości, nad którą trzeba zapanować.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Lwa

Słońce w znaku Ryb pozostanie do 20 marca, zachęcając do pozbycia się ze swego życia wszystkiego, co utrudnia rozwój, otwarcia się natomiast na nowe, które nadchodzi. Możecie w tym czasie zająć się zarządzaniem wspólnym stanem posiadania i pozyskiwaniem środków z urzędów i instytucji do tego powołanych. Okazja na uzyskanie dotacji, kredytu, finansowego wsparcia lub wypłaty odszkodowania nastąpi już między 9 a 15 marca, kiedy najpierw Słońce a potem Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem, a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Rybach. Dni między 15 a 20 marca natomiast pozwolą poprawić kondycję zdrowotną i psychiczną, obdarzą was siłą, potrzebną do pokonania słabości lub gorszego samopoczucia – wpłynie na to sekstyl Słońca do Plutona w znakach wodnych.

20 marca Słońce wkroczy do życzliwego znaku Barana, odzyskacie energię i chęć do działania, zaczniecie planować podróże nie przejmując się zbytnio ograniczeniami związanymi z pandemią. Pełnia Księżyca w przyjaznym znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, zapowiada nowe znajomości, obiecujące kontakty z obcokrajowcami  lub rozpoczęcie nauki w interesującej was dziedzinie. Sekstyl Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca podkreśla, że zawarte przyjaźnie mogą okazać się trwałe i długoterminowe.

Merkury do 16 marca przebywa w przeciwległym znaku Wodnika, stymulując umysł do rozwoju intelektualnego, zachęcając do nawiązywania kontaktów ważnych dla waszej przyszłości, prowadzenia rozmów i negocjacji oraz podpisywania umów. Merkury w tym znaku jest mocny, dodatkowo 5 marca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, dni między 3 a 7 marca warto więc wykorzystać na podejmowanie strategicznych decyzji. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w znaku Ryb, straci sporo ze swojej mocy, wasze myśli zaczną krążyć wokół spraw duchowych i artystycznych, ale trudno się będzie zorientować, jaką drogę rozwoju wybrać, szczególnie między 20 a 24 marca, gdy Merkury znajdzie się z jednej strony w korzystnym aspekcie z oświecającym umysł Uranem, z drugiej w napiętej kwadraturze z popędliwym Marsem.

Wenus w Rybach do 21 marca pomoże uporać się z uczuciami i emocjami ukrytymi w podświadomości, wesprze także wasze starania o poprawę finansów, podpowie jakich inwestycji warto dokonać w najbliższym czasie. Przez cały miesiąc będzie towarzyszyć Słońcu, zarówno w znaku Ryb, jak i Barana, możliwe więc są także nagłe stany zakochania, nawiązywanie romantycznych relacji oraz platonicznych przyjaźni. W pierwszych dniach miesiąca, gdy 3  marca znajdzie się w sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, przyniesie moc niespodzianek. W ostatnim tygodniu miesiąca nawiążecie lub utrwalicie relację z osobą, która okaże się waszym przewodnikiem i nauczycielem życiowym.

Mars 4 marca opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej ruchliwi, wygadani, skłonni do nawiązywania nowych znajomości oraz przyjaźni. Na trwałe znajomości, przynoszące profity w rozwoju kariery oraz w sprawach zawodowych, możecie liczyć szczególnie między 20 a 24 marca, gdy Mars w Bliźniętach utworzy trygon z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Lwa

Słońce do 18 lutego tranzytuje przeciwległy znak Wodnika, kierując uwagę na sprawy partnerskie, spotkania, umowy, kontakty międzyludzkie. Przebywają tam również inne planety – Jowisz, Saturn, Wenus do 25 lutego, oraz Merkury, poruszający się biegiem wstecznym od 1 do 21 lutego, dlatego wszelkiego rodzaju relacje nabiorą większego znaczenia. 11 lutego nów Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika, któremu towarzyszy koniunkcja Wenus z Jowiszem, zapowiada ważne spotkania, zakochani mogą oczekiwać miłosnych wyznań, single spotkają na swej drodze osobę, dla której chętnie zrezygnują z wolności. Starajcie się jednak wyrażać jasno i konkretnie, bo kwadratura Merkurego w retrogradacji do Marsa w Byku sprzyja pomyłkom, ktoś źle usłyszy lub co innego zapamięta i nieporozumienie gotowe.

Między 12 a 24 lutego pojawią się zawodowe trudności oraz ograniczenia w związku z napiętą kwadraturą Saturna do Urana – to spotkanie konserwatysty z rewolucjonistą, więc skutki mogą być opłakane, jeśli nie pozostaniecie otwarci na zmiany, które są nieuniknione. Nie zapominajcie, że „Bóg nigdy nie zamyka jednych drzwi, jeśli nie zamierza otworzyć drugich”, pozostańcie więc gotowi zaakceptować rewolucję, jaka pojawi się w waszym życiu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. 18 lutego Słońce opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb, staniecie się bardziej uduchowieni i nastawieni na rozwój głębszych uczuć. W ostatnich dniach lutego pełnia Księżyca w znaku Panny w połączeniu z korzystnym aspektem Słońca do Urana poprawi finanse lub przyniesie nową, interesującą zawodową propozycję.

Merkury w przeciwległym znaku Wodnika od 1 do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, wskazana jest więc w tym czasie ostrożność przy zawieraniu umów, podpisywaniu ważnych kontraktów i podejmowaniu życiowych decyzji. Jedynie 8 lutego, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie jasno przedstawić swoje stanowisko, które zostanie docenione. Między 12 a 16 lutego koniunkcja Merkurego najpierw z Wenus, a następnie z Jowiszem, w przeciwległym znaku Wodnika, zapowiada udane randki, spotkania z celebrytami, podróżnikami lub prawnikami. Po 21 lutego, gdy Merkury  zmieni bieg na prosty,  możecie podejmować strategiczne decyzje o długotrwałym znaczeniu.

Wenus przebywająca w przeciwległym znaku Wodnika do 25 lutego postawi na waszej drodze osoby atrakcyjne, jeśli więc szukacie swojej drugiej połówki, to miejcie oczy szeroko otwarte, bo możecie spotkać miłość swojego życia. Jedynie między 4 a 9 lutego, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z surowym i ograniczającym Saturnem i w kwadraturze z rewolucyjnym Uranem, czeka was rozczarowanie lub poczucie samotności w związku, zachowajcie spokój i unikajcie zaogniania sytuacji, bo układ planet może doprowadzić nie tylko do kłótni, ale również do zerwania ważnego dla was związku. Całe szczęście od 9 do 14 lutego koniunkcja Wenus z Jowiszem zapowiada szczęśliwe zakończenie nieporozumień, a miłość rozkwitnie z jeszcze większą siłą. Weźcie poprawkę na swoje pożądanie i niespełnione oczekiwania między 17 a 22 lutego, podczas kwadratury Wenus do Marsa, bo możecie „wylać dziecko z kąpielą”. 25 lutego Wenus opuści Wodnika i wkroczy do Ryb, a uczucia osiągną wyższy stopień zaawansowania.

Mars w Byku jest słaby, pierwsze dni miesiąca mogą być niespokojne ze względu na kwadraturę Słońca do Marsa, co wywoła stres, pośpiech a nawet złość, trudno się będzie porozumieć z partnerami biznesowymi, wszystko okaże się pilne i koniecznie zechcecie pracę wykonać natychmiast. Horoskop radzi zwolnić, nic się nie stanie, jeśli raz nie okażecie się najlepsi, zyskacie za to spokój i równowagę. Pod koniec miesiąca natomiast trygon Marsa do Plutona sprawi, że staniecie się niepokonani.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Lwa

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi uwagę na sprawach zdrowia – szczepić się czy nie szczepić? Jeśli tak, to kiedy? I jaką szczepionką? – takie pytania będą na porządku dziennym, szczególnie między 12 a 14 stycznia, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca. Dodatkowe emocje wzbudzi kwadratura Marsa w Byku do Saturna w przeciwległym Wodniku – wasze starania o podwyżkę napotkają na silny opór, ale nie traćcie nadziei, bo pod koniec miesiąca sytuacja może się zmienić. Po 19 stycznia, kiedy Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, niektóre Lwy zaczną kroczyć po kruchym lodzie, jeśli nie włożą wysiłku w poprawę relacji z przełożonymi.

Koniunkcja Marsa z Uranem w kwadraturze z Jowiszem w dniach 18–24 stycznia wywoła  burzę z piorunami w relacjach z partnerami osobistymi lub biznesowymi, powinniście zachować ostrożność, bo koniunkcja Słońca z Saturnem w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 stycznia, wprowadzi ograniczenia, w związkach nastąpi ochłodzenie stosunków, konflikty wybuchną z całą siłą w okolicach 26 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze do Urana w Byku, niektóre Lwy gotowe będą rzucić pracę, jeśli ich wymagania nie zostaną spełnione. W dniach 28-29 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, a Słońce w Wodniku utworzy koniunkcję ze szczodrym Jowiszem – wszystkie sprawy mają więc szansę na pozytywne zakończenie, otrzymacie propozycję, która was usatysfakcjonuje.

Mars do 7 stycznia przebywa w życzliwym Baranie, ale kiedy zmieni znak i wkroczy do Byka, w którym nie czuje się najlepiej, straci sporo ze swego zapału i zacznie rozrabiać w sprawach zawodowych i finansowych. Szczególną ostrożność powinniście zachować między 12 a 14 stycznia oraz w dniach 18-24 stycznia, bo może wam brakować cierpliwości i zbyt impulsywnie zaczniecie domagać się tego, co się według was należy, niestety wymagania nie spotkają się ze zrozumieniem i aprobatą, zwłaszcza jeśli podejdziecie do tego w sposób zbyt emocjonalny i pozbawiony chłodnej taktyki.

Wenus do 8 stycznia tranzytuje przyjazny znak Strzelca, stwarzając przestrzeń do dobrej zabawy, natomiast kiedy wkroczy do wymagającego Koziorożca i między 8 a 15 stycznia znajdzie się najpierw w trygonie do Marsa a następnie Urana w znaku Byka, staniecie się bardzo pracowici, ale też nastawieni na większe niż zwykle zyski. Tylko zakochane Lwy nie zdołają się powstrzymać przed poświęceniem czasu ukochanym i wyrwą się na randkę, co nie spotka się z aprobatą szefa.

O zdrowiu i epidemii przestaniecie myśleć po 8 stycznia, kiedy Merkury zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, ponieważ uwagę zaczną wam zaprzątać związki i relacje międzyludzkie. Merkury w Wodniku jest mocny i sprzyja umowom, układom oraz negocjacjom, dlatego między 8 a 14 stycznia słuchajcie się raczej rozumu niż emocji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Lwa

Słońce do 21 grudnia przebywa w przyjaznym znaku Strzelca, towarzyszyć więc będzie wam optymizm, pomimo niepokojących informacji napływających z mediów. Z chęcią zajmiecie się swoim hobby, warto poświęcić czas zajęciom, które sprawiają przyjemność, jeśli chcecie podnieść odporność swego organizmu i zachować zdrowie. To również dobry moment, aby zainteresować się potrzebami dzieci, zarówno tych małych, jak i dorosłych. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętej konfiguracji ze zwodniczym Neptunem oraz w korzystnym aspekcie z Marsem w życzliwym Baranie, energii i zdolności do działania wam nie zabraknie, ale łatwo możecie w tym czasie ulegać iluzjom i wyobrażenia brać za rzeczywistość, unikajcie więc poważnych inwestycji i większych zakupów, jeśli nie chcecie się rozczarować.

14 grudnia w przychylnym znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, to kolejne ostrzeżenie przed aktywnością, mogącą przynieść straty, nie ufajcie osobom, które obiecują łatwe zyski, unikajcie niepewnych interesów. Dbajcie również o zdrowie, nie tylko w kontekście covid-19, wzmacniajcie organizm dobrą dietą i witaminami. Na rozgłos i ciekawe pomysły możecie liczyć 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca.

17 grudnia Saturn, a dwa dni później również Jowisz, opuszczą Koziorożca i wkroczą do przeciwległego znaku Wodnika, obydwie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo istotne wydarzenie astrologiczne, które wprowadzi zmiany w relacjach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi nie tylko w nadchodzącym roku, ale przez najbliższe 20 lat. Saturn i Jowisz to planety pełne przeciwieństw – idealistyczny Jowisz stara się wszystko powiększać, natomiast praktyczny Saturn chce to ograniczać, ich koniunkcja jest zaproszeniem do szukania równowagi pomiędzy ideą a możliwością jej realizacji. Tego samego dnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zdrowotne oraz przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku czekają was niespodzianki zawodowe i finansowe, natomiast Sylwester zapowiada się oryginalnie, do czego przyczyni się trygon Słońca do Urana w znakach ziemskich.

Do 21 grudnia Słońcu w znaku Strzelca towarzyszyć będzie Merkury, na którego życzliwość możecie liczyć szczególnie 19 i 20 grudnia, natomiast między 10 a 14 grudnia, gdy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym Neptunem, zachowajcie ostrożność i jeśli bardzo was będzie do czegoś ciągnąć, to na wszelki wypadek zróbcie odwrotnie.

Wenus do 15 grudnia, przebywając w znaku Skorpiona, zapewni wam moc emocji i wiele okazji do okazania gorących uczuć, znajdzie się bowiem w korzystnych aspektach z Neptunem, Plutonem, Jowiszem i Saturnem, nawet w stałych związkach zrobi się zagadkowo, ogniście, namiętnie i zazdrośnie, ale szczęśliwie. Druga połowa grudnia zapowiada się również korzystnie, ponieważ Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Strzelca – jedynie w okolicach Sylwestra kwadratura Wenus z Neptunem zapowiada rozczarowanie, wynikające z nierealnych oczekiwań. Nie przesadzajcie z używkami, bo poranne przebudzenie może okazać się nieprzyjemne.

Mars cały miesiąc tranzytuje życzliwy znak Barana, napełniając was energią i skłaniając do aktywności, dla sportowców to szczególnie korzystna sytuacja, zachowajcie jednak ostrożność między 20 a 26 grudnia, ponieważ bojowy Mars znajdzie się w kwadraturze z niebezpiecznym Plutonem, unikajcie nadmiernego wysiłku, panujcie nad chęcią odwetu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy