Archiwa kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Lwa

Słońce w Koziorożcu do 20 stycznia skupi uwagę na poprawie zdrowia. Nów Księżyca w tym znaku w trygonie do Urana w Byku, do którego dojdzie 2 stycznia, jest znakomitą okazją do podjęcia postanowień noworocznych, dotyczących poprawy zdrowia oraz rozpoczęcia odbudowy relacji z przyjaciółmi z pracy. Od 7 do 10 stycznia Słońce w koniunkcji z cofającą się Wenus przypomni najpiękniejsze chwile miłości, trzymajcie się jej, aby nie popaść w pokusy i zawrót głowy, który szykuje wam zwodniczy Neptun od 9 do 13 stycznia, tworząc sekstyl ze Słońcem i kwadraturę z Marsem. To również właściwy czas, aby zadbać o zdrowie, chrońcie się przed wirusami, bo mogą być w tych dniach wyjątkowo aktywne.

Do próby sił dojdzie w okolicach 17 stycznia, podczas pełni Księżyca w znaku Raka, której towarzyszy koniunkcja Słońca z Plutonem – tylko od was zależy, jaki użytek zrobicie z przepełniającej was, ale trudnej do panowania energii, uświadomicie sobie własną moc, wykorzystajcie ją mądrze, jest to również dobry moment na rozpoczęcie wszelkiego rodzaju terapii. 20 stycznia Słońce opuści surowego Koziorożca i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą przede wszystkim związki, zarówno osobiste, jak i w szerszym kontekście międzyludzkie.

23 stycznia cofający się Merkury w koniunkcji ze Słońcem uświadomi wam sprawy, które należy ponownie przemyśleć, zanim podejmie się ostateczne decyzje, zwłaszcza dotyczące umów. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Urana zapowiada konflikty w pracy, dojdzie tez do różnicy zdań w związkach osobistych.

Wenus przebywa w surowym znaku Koziorożca, w dodatku do 29 stycznia porusza się biegiem wstecznym, sprawy miłości przejdą więc na dalszy plan, chociaż na początku roku od 3 do 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna przypomni najpiękniejsze, romantyczne chwile, jakie przeżywaliście w związkach, natomiast w ostatnich dniach miesiąca Wenus w trygonie do Urana zaowocuje poprawą zdrowia, udanym zawodowym projektem lub nawiązaniem przyjaźni z osobą, z którą współpracujecie.

Mars do 24 stycznia tranzytuje życzliwy znak Strzelca, zachęcając do samorealizacji i wykazania się zdolnościami kreatywnymi, chętnie zaangażujecie się w działalność związaną z ulubionym hobby. Lwy posiadające dzieci skierują ich aktywność na uprawianie sportu. Między 9 a 13 stycznia, podczas kwadratury Marsa do Neptuna, uważajcie na kontuzje.

Merkury 2 stycznia opuści Koziorożca i wejdzie do przeciwległego Wodnika, staniecie się więc bardziej wygadani i skłonni do kompromisów, jedynie między 12 a 16 stycznia Merkury w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana, może wywołać nerwowe sytuacje, skłaniające do konfliktów. 15 stycznia Merkury zmieni bieg na wsteczny, do 4 lutego starajcie się więc nie podpisywać umów, zrezygnujcie z istotnych transakcji, ważne decyzje odłóżcie na inny termin. 26 stycznia Merkury wycofa się do Koziorożca, stwarzając okazję do korekty spraw, wymagających ponownego przemyślenia.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w życzliwym znaku Strzelca do 21 grudnia, zachęcając do rozwoju kreatywności oraz  zajmowania się wszystkim, co wzmacnia osobowość i sprawia przyjemność. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca wpłynie na stabilność niektórych związków. 4 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, co może sprawić, że umkną waszej uwadze sprawy dzieci oraz ukochanych osób lub nie zauważycie potrzeb własnego ciała. Kwadratura Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 10 do 14 grudnia, ostrzega przed nietrafionymi inwestycjami, sprawi też, że staniecie się łatwym łupem dla osób, pragnących waszym kosztem załatwić własne interesy, miejcie więc oczy otwarte, unikajcie „złotych interesów” i „wszystkowiedzących guru”, zadbajcie też o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, do której dojdzie 19 grudnia i towarzyszące jej korzystne aspekty z dobroczynnym Jowiszem, wniesie radość w przedświąteczny okres, ułatwi zakup wspaniałych prezentów, przyczyni się do zawarcia intratnych znajomości, które mają szansę przekształcić się w prawdziwą przyjaźń. 21 grudnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wejdzie do Koziorożca, kierując uwagę wypełnianie obowiązków oraz ochronę zdrowia. Od 20 do 27 grudnia kwadratura Saturna do Urana może rozbić niektóre związki, jeśli są pozbawione trwałych fundamentów, partner zapragnie większej niezależności, starajcie się więc w okresie Świąt Bożego Narodzenia zrobić wszystko, aby okazać bliskim zaufanie i bliskość, jeśli chcecie utrzymać relacje. 29 grudnia Jowisz, planeta dobrobytu i obfitości, opuści przeciwległy znak Wodnika i wejdzie do Ryb, co wpłynie pozytywnie na wspólny stan posiadania. Trygon Słońca do Urana w ostatnim dniu roku podpowiada, że Sylwestra spędzicie inaczej niż dotychczas, niektóre Lwy wybiorą imprezę ze współpracownikami lub przyjaciółmi z pracy.

Wenus w znaku surowego Koziorożca do 20 grudnia biegnie prosto, następnie wejdzie w retrogradację, w której pozostanie do 29 stycznia 2022, nie możecie więc spodziewać w najbliższym czasie fajerwerków w dziedzinie miłości, jest to natomiast dobry czas, aby umocnić i ustabilizować obecne związki. 1 grudnia sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi nieokreślone tęsknoty, natomiast od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus w koniunkcji z Plutonem wydobędzie na światło dzienne emocje „zamiecione pod dywan”, w niektórych związkach wzrośnie namiętność, w innych pojawi się zazdrość, noce mogą być gorące.

Mars do 13 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem, wywołując gwałtowne i czasami nieadekwatne do okoliczności zewnętrznych reakcje emocjonalne, co może odbić się negatywnie zarówno na zdrowiu, jak i na ważnych relacjach. 13 grudnia Mars opuści zadziornego Skorpiona i wejdzie do życzliwego Strzelca, kierując aktywność na rozwój zainteresowań, zachęcając do zdobywania wiedzy oraz podróżowania.

Merkury przebywa w życzliwym Strzelcu do 13 grudnia, między 6 a 8 grudnia, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, może was skłonić do pomyłek w zakupach oraz inwestycjach, pozostańcie więc ostrożni wybierając gwiazdkowe prezenty dla najbliższych, bo okażą się nietrafione. Od 10 do 12 grudnia natomiast, Merkury w sekstylu do Jowisza wpłynie na rozwój życia towarzyskiego, czekają was interesujące spotkania, również z cudzoziemcami, układ sprzyja również podróżom, jeśli zezwolą na to warunki epidemiologiczne. 13 grudnia Merkury wejdzie do poważnego Koziorożca, staniecie się bardziej ostrożni, szczególnie w podejściu do zdrowia. Między 19 a 21 grudnia trygon Merkurego do Urana zaowocuje dobrymi pomysłami w pracy, może też przynieść nieoczekiwaną premię. Sekstyl Merkurego do Neptuna pogłębi duchowe przemyślenia w czasie Świąt Bożego Narodzenia, natomiast koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem w ostatnich dniach roku skłoni do zrobienia rachunku sumienia i podjęcia noworocznych postanowień poprawy.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w znaku Skorpiona do 22 listopada, skłaniając do zagłębiania się w rodzinną przeszłość, powiedzie się w tym czasie emocjonalna praca „od podstaw” i głęboki wgląd we własną psychikę – sprzyjać temu będzie nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku, do którego dojdzie 4 listopada, niestety w niektórych przypadkach będzie to „terapia wstrząsowa”. W pracy czekają was niespodzianki i konieczność przystosowania sie do nieoczekiwanych zmian. Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli odzyskać pieniądze, które wydawały się stracone, jest to również dobry moment na inwestycje we własny rozwój, unikajcie jednak niesprawdzonych „guru” i samozwańczych nauczycieli duchowych.

Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do dobroczynnego Jowisza i w sekstylu do potężnego Plutona pomoże uporać się ze zdrowotnymi dolegliwościami, warunki pracy mogą się radykalnie zmienić, międzynarodowe projekty związane z edukacją przyniosą zyski, ale trzeba się będzie napracować, nie wszystkim będzie to odpowiadało. Zachowajcie ostrożność w okolicach 19 listopada, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka, ucierpieć może wasza duma, trygon Wenus do Urana co prawda zapowiada możliwość awansu, ale opozycja Marsa do Urana sprawi, że stracicie cierpliwość, co doprowadzi do nagłej zmiany struktur w pracy i okazja może przejść wam koło nosa. 22 listopada Słońce opuści depresyjny znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, odzyskacie energię i wigor, uwagę skierujecie na możliwość wyjazdów zagranicznych lub podnoszenie kwalifikacji. Sekstyl Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca pozwoli spaść na cztery łapy i ugruntować zawodową pozycję.

Wenus, odpowiedzialna w naszym horoskopie za odczucie miłości, piękna i dostatku, tylko do 5 listopada przebywa w przyjaznym Strzelcu, warto pierwsze dni miesiąca wykorzystać na okazanie bliskim ciepłych uczuć. 5 listopada Wenus wkroczy do chłodnego i surowego Koziorożca, pozostając w nim wyjątkowo długo, bo aż 4 miesiące, sprawy miłosne zejdą na dalszy plan, nie będzie fajerwerków i „motyli w brzuchu” , jest jednak druga strona medalu – Wenus w Koziorożcu daje  szansę na umocnienie i stabilizację długotrwałych związków.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Skorpiona, którym rządzi, wzrośnie więc siła woli, determinacja i chęć działania, szczególnie w obrębie domu i rodziny. Silny Mars uaktywnia i zachęca do sportowych wyczynów, może jednak stać się wojowniczy a nawet agresywny, kiedy napotka przeszkody na swej drodze – stanie się tak między 7 a 15 listopada, gdy wraz z Merkurym utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem, pozostańcie więc ostrożni w tych dniach i szanujcie zarówno swoje granice, jak i innych osób, zdejmijcie nogę z gazu i zwolnijcie tempo życia. Emocje mogą wymknąć się spod kontroli również między 17 a 21 listopada, gdy Mars ustawi się w opozycji do buntowniczego Urana, jest to bowiem aspekt rewolucji, w dodatku towarzyszy zaćmieniu Księżyca, co utrudnia racjonalne myślenie.

Merkury w tym miesiącu odwiedzi aż 3 znaki – do 6 listopada tranzytuje towarzyską Wagę, potem do 24 listopada tajemniczego Skorpiona, żeby na ostatni tydzień zagościć w życzliwym Strzelcu. Od 12 do 14 listopada opozycja Merkurego do Urana pozwoli uświadomić sobie to, co do tej pory pozostawało ukryte, natomiast Merkury w aspektach z Neptunem, Jowiszem i Plutonem między 17 a 21 listopada uaktywni umysłowe zasoby, warto w tym czasie skorzystać z intuicji, nie zapominajcie jednak o racjonalnym myśleniu. Merkury „w sercu” Słońca 28 i 29 listopada, w sekstylu z Saturnem, pozwoli wykazać się dobrą organizacją i rozsądnymi decyzjami.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Lwa

Słońce w życzliwej Wadze przebywa do 23 października, warto ten czas wykorzystać na celebrowanie partnerstwa i poprawę relacji w związkach, co może być utrudnione ze względu na obecność Marsa i cofającego się Merkurego w tym samym znaku. Może zabraknąć wam cierpliwości w komunikowaniu się z otoczeniem, zwłaszcza jeśli będziecie się starali działać zbyt szybko. Za kierownicą uważajcie szczególnie między 6 a 9 października, bo 6 dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem, a zaraz potem do Słońca i Marsa dołączy Merkury – układ planet ostrzega, że pośpiech jest złym doradcą, zdejmijcie wiec nogę z gazu i przestrzegajcie zasad zarówno na drodze, jak i w życiu osobistym.

W dniach od 13 do 17 października macie natomiast szansę odnieść sukces w ważnej dla waszego rozwoju dziedzinie, poznać osobę, od której dużo się nauczycie, powrócić do nauki języków lub spotkać na swej drodze celebrytę, co zapowiada dobroczynny trygon Słońca z Jowiszem w przeciwległym znaku Wodnika. 20 października dojdzie do pełni Księżyca w życzliwym Baranie, emocje wzbudzi możliwość podróży zagranicznej lub nowa ścieżka edukacyjna. 23 października Słońce opuści przyjazną Wagę i wkroczy do znaku Skorpiona, co może pogorszyć nastrój. Poczucie osamotnienia i ograniczenia, medytacje nad przemijaniem, związane z obchodami Święta Zmarłych, zwiększy kwadratura Słońca do Saturna w przeciwległym znaku Wodnika.

W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Plutona pomoże uporać się z problemami zdrowotnymi, może pojawić się niestrawność, ale szybko minie. 7 października Wenus opuści niekorzystny znak Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, sprawy miłosne nabiorą blasku, wolne Lwy zaczną umawiać się na randki i skakać z kwiatka na kwiatek, w stałych związkach zrobi się weselej. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna umocni i ustabilizuje związki oparte na prawdziwych uczuciach i odpowiedzialności, natomiast od 14 do 18 października sekstyl Wenus z Merkurym zapowiada wiele spotkań oraz imprez rozrywkowych. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie z jednej strony liczne sukcesy towarzyskie, o czym informuje sekstyl Wenus do Jowisza, z drugiej natomiast jakieś oczekiwania pozostaną niespełnione, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Do 18 października, dopóki Merkury pozostaje w ruchu wstecznym, komunikacja może pozostawiać wiele do życzenia, bo Merkury biegnie w złym kierunku, możliwe są więc nieporozumienia w relacjach z innymi, objazdy na drodze lub awarie sprzętu elektronicznego. W pierwszych dniach miesiąca mogą pojawić się błędne diagnozy medyczne lub badania trzeba będzie powtórzyć, ponieważ Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem, jednak trygon do Jowisza obiecuje spotkanie osoby, która pomoże wam wyjść z kłopotów. W okolicach 9 października koniunkcja Merkurego ze Słońcem i Marsem może doprowadzić do spięć z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mars w życzliwej Wadze przebywa do 30 października, kierując aktywność na relacje międzyludzkie, które jednak będą trudne, bo Mars w tym znaku jest słaby i skłonny do agresji. Unikajcie pośpiechu oraz impulsywnych reakcji szczególnie od 6 do 9 oraz od 16 do 25 października, bo aspekty planet spotęgują energię i trudno wam będzie powstrzymać się od krytyki oraz kąśliwych uwag, uważajcie też na drogach, zdejmijcie nogę z gazu. Od 30 października, kiedy Mars przejdzie do znaku Skorpiona, w którym jest wyjątkowo mocny, odzyskacie swoją moc i skuteczność w działaniu.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Lwa

Słońce w znaku zorganizowanej Panny przebywa do 22 września, stwarzając okazję do uporządkowania spraw finansowych. Pierwsze dni miesiąca nie zaznaczą się zbyt mocno, ale od 5 do 9 września trygon Słońca do Urana otworzy przed wami niespodziewanie drzwi do poprawy stanu posiadania a nów Księżyca, do którego dojdzie w nocy z 6 na 7 września, stworzy szansę na rozpoczęcie nowego, dobrze płatnego projektu. Zachowajcie ostrożność w dniach 12–16 września, gdy Słońce znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna, bo ktoś może wprowadzić was w błąd lub wręcz oszukać w kwestiach dotyczących zakupu, inwestycji lub lokowania środków finansowych.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona zapowiada zmagania, z których możecie wyjść zwycięsko, jeśli wykażecie się odwagą i postawicie wszystko na jedną kartę, pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 września w Rybach, uświadomi wam jasno, na czym stoicie w kwestiach pieniężnych, wywoła też sporo emocji z tym związanych. 22 września Słońce wkroczy do dyplomatycznej Wagi, kierując uwagę na komunikację oraz wzbudzając zainteresowanie życiem rodzeństwa lub sąsiadów – trygon Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca na długo ustabilizuje wzajemne stosunki.

Trygon Wenus do Jowisza i jednocześnie kwadratura do Plutona zapowiadają między 4 a 8 września inspirujące podróże, spotkania z osobami znanymi i popularnymi, ale również konieczność rezygnacji z niektórych przyjemności, które na dłuższą metę mogą okazać się destrukcyjne. 10 września Wenus opuści przyjazny znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, relacje międzyludzkie ulegną pogorszeniu, zwłaszcza między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna oraz od 20 do 26 września, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do buntowniczego Urana. Jedynie ostatnie dni miesiąca, kiedy Wenus utworzy trygon z Neptunem i kwadraturę z Jowiszem, możecie spodziewać się chwilowej poprawy atmosfery w związkach.

Merkury w życzliwej Wadze przez cały miesiąc sprzyja komunikacji, problemy pojawią się dopiero po 28 września, kiedy wejdzie w retrogradację. Dni od 3 do 6 września, gdy Merkury utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika, okażą się korzystne dla zawierania długoterminowych umów.

Trygon Merkurego do Jowisza między 18 a 22 września, sprzyja zdobywaniu wiedzy, podróżom oraz kontaktom międzynarodowym, jednak napięta kwadratura Merkurego do Plutona w ostatniej dekadzie września zapowiada trudności w dogadaniu się z podwładnymi lub wykonawcami zleceń.

W pierwszej połowie miesiąca Mars w Pannie, zwłaszcza między 3 a 9 września, gdy utworzy trygon z potężnym Plutonem, skłoni do nadmiernych wydatków, po 15 września natomiast, kiedy zawita do życzliwej Wagi, wpłynie na zwiększenie mobilności i poprawi pewność siebie, szczególnie w ostatnim tygodniu miesiąca, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z wymagającym Saturnem.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Lwa

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 sierpnia, korzystajcie więc ze wsparcia, jakiego wam udziela raz w roku, energii wam nie zabraknie, a spora dawka optymizmu odsunie wszelkie problemy na dalszy plan – jedynie w pierwszych dniach miesiąca opozycja Słońca i Merkurego do ograniczającego Saturna może wprowadzić problemy w komunikacji i chwilowy spadek nastroju, nie powinno to jednak wpłynąć na ogólny stan samopoczucia. Między 4 a 9 sierpnia czeka was „trzęsienie ziemi” – stresująca sytuacja spowodowana kwadraturą Słońca do Urana. Doświadczenie to wpłynie na was motywująco, a nów w waszym znaku, do którego dojdzie 8 sierpnia, skłoni do rozpoczęcia nowego etapu w życiu zawodowym, co nie pozostanie bez wpływu na sytuację finansową. Aby wzmocnić swoje szanse otwórzcie się na to, co nieoczywiste, oryginalne i nowoczesne.

Między 18 a 22 sierpnia sytuacja osobista i finansowa ma szansę się poprawić dzięki opozycji Słońca do Jowisza, uważajcie tylko, aby hurraoptymizm nie przysłonił wam wymagań rzeczywistości, bo niektóre Lwy będą miały tendencję do działania typu „łatwo przyszło, łatwo poszło”. Dla wielu osób jest to właściwy moment na wykorzystanie urlopu i wybranie się na zagraniczną wycieczkę. 22 sierpnia pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika wzbudzi emocje, które odbiją się na relacjach partnerskich, ale obecność Jowisza w tym układzie podpowiada, że będziecie mieć wiele powodów do radości. Zaraz po pełni 22 sierpnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Panny, zachęcając do uporządkowania spraw związanych ze stanem posiadania.

Wenus do 16 sierpnia przebywa w znaku Panny, gdzie nie ma możliwości zrealizowania pełni swego potencjału, dlatego pieniądze i relacje międzyludzkie mogą wywoływać problemy – jedynie w pierwszych dniach miesiąca trygon Wenus do Urana zapowiada niespodziewane zarobki lub nawiązanie ciekawej przyjaźni, mającej wpływ na sytuację zawodową.

Ostrożność zachowajcie w dniach 8–14 sierpnia, ponieważ Wenus w aspekcie z Neptunem i Plutonem może zburzyć nierealne oczekiwania, nie jest wskazane w tych dniach zaciąganie kredytu, nawet gdyby pojawiła się taka okazja, bo może okazać się niekorzystny. 16 sierpnia Wenus zawita do życzliwej Wagi i wasza sytuacja zarówno uczuciowa, jak i materialna, ma szansę znacznie się poprawić, szczególnie w dniach od 21 do 25 sierpnia, gdy Wenus utworzy stabilizujący trygon z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika – jest to znakomity moment na podejmowanie decyzji, mających długoterminowe konsekwencje, takich jak zaręczyny, śluby, zawieranie spółek lub podpisywanie kontraktów.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Panny, skłaniając do uporządkowania sytuacji finansowej, zachęcając jednocześnie do większych niż zwykle zakupów, dlatego ważne jest zachowanie w tym czasie równowagi między przychodami a wydatkami. W dniach 18–24 sierpnia znajdziecie się pod wpływem trygonu Marsa do Urana, pieniądze popłyną wartkim strumieniem, od was zależy na co je wykorzystacie, ale wygląda na to, że długo na koncie nie pozostaną.

Merkury do 11 sierpnia pozostanie w waszym znaku, będziecie więc bardziej niż zwykle wygadani i obecni w portalach społecznościowych, koncentrując uwagę na własnej osobie. Przez pierwsze 5 dni sierpnia Merkury w opozycji do Saturna i w kwadraturze do Urana wywoła sporą nerwowość ze względu na ograniczenia, jakie was czekają ze strony innych osób. 11 sierpnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Panny, w której jest bardzo mocny, wpłynie więc korzystnie na waszą sytuację finansową, szczególnie między 18 a 24 sierpnia, kiedy znajdzie się w koniunkcji z Marsem i w trygonie do Urana – zaprowadzicie porządek w finansach, a wasze działania mają szansę być odważne i oryginalne, natomiast od 23 do 28 sierpnia uważajcie na wszelkiego rodzaju „intratne” interesy, bo możecie na nich więcej stracić, niż zyskać, o czym ostrzega Merkury w opozycji do Neptuna i w trygonie z Plutonem.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Lwa

Słońce do 22 lipca tranzytuje Raka, co może nieco osłabiać energetycznie, ale w waszym znaku przebywa zarówno aktywny Mars, jak i powabna Wenus, nadrobicie więc spontanicznością, dobrymi chęciami i urokiem osobistym niedostatki energii. Pierwsze dni miesiąca mogą być ograniczające, niektóre Lwy zapragną zerwać z zobowiązaniami, które im ciążą, przyczynią się do tego napięte aspekty Marsa z Saturnem i Uranem, ale już między 4 a 8 lipca sekstyl Słońca do Urana zaskoczy was niespodziewanymi, ale korzystnymi  zmianami w pracy – nie martwcie się, nic nie stracicie, nawet jeśli właśnie będziecie na urlopie.

Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 10 lipca, pomoże zerwać z nałogami lub niekorzystnymi przyzwyczajeniami. Między 12 a 18 lipca Słońce w trygonie do Neptuna skłoni was do realizowania marzeń w tajemnicy przed wszystkimi, niektóre Lwy rozpoczną duchową podróż, inne zajmą się twórczością artystyczną. Między 15 a 21 lipca uważajcie jednak na zdrowie, ponieważ opozycja Słońca do Plutona może odnowić choroby przewlekłe. 22 lipca Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, poczujecie się jak królowie życia, przepełni was energia i chęć pokazania światu swej oryginalnej osobowości. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 24 lipca w przeciwległym znaku Wodnika, uświadomi wam zarówno wasze mocne, jak i słabe strony.

Wenus w waszym znaku przebywa do 22 lipca, obdarzając charyzmą, radością i chęcią miłosnych podbojów, jednak między 5 a 11 lipca możecie się poczuć osamotnieni i skłonni do buntu, kiedy Wenus znajdzie się w trudnych aspektach z ograniczającym Saturnem i nieprzewidywalnym Uranem. Wszystkie kłótnie kochanków zakończą się w zaciszu sypialni między 11 a 17 lipca, kiedy Mars z Wenus w waszym znaku znajdą się w koniunkcji – nie ma osoby, która się wam oprze, więc wyruszajcie na podbój serc. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku Panny, który jest miejscem jej upadku, więc chociaż znajdzie się w aspekcie z dobrotliwym i szczodrym Jowiszem, co zapowiada korzyści finansowe, możecie nie być w stanie w pełni z tego dobra skorzystać.

Mars wędruje przez wasz znak do 29 lipca, będziecie więc spędzać czas aktywnie, jedynie w pierwszym tygodniu miesiąca, kiedy znajdzie się w opozycji z wymagającym Saturnem i w kwadraturze z buntowniczym Uranem, wasza działalność, pośpiech i niecierpliwość mogą zakończyć się konfliktem w pracy lub z partnerem życiowym, zwolnijcie więc tempo, aby nie narażać się niepotrzebnie na stratę energii.

Merkury przebywa w przyjaznych Bliźniętach do 11 lipca, ale od 4 do 8 lipca znajdzie się w niekorzystnym aspekcie ze zwodniczym Neptunem, unikajcie więc w tych dniach zawierania długotrwałych zobowiązań, bo możecie zostać przez kogoś wykorzystani. Po 11 lipca, kiedy Merkury wkroczy do Raka, zaczniecie ukrywać swoje myśli i zamiary, a między 12 a 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w dobroczynnym trygonie ze szczodrym Jowiszem, możecie liczyć na dotację, wypłatę świadczeń lub dodatkowe środki, które zasilą wspólne konto – niektóre Lwy przeznaczą je na wakacyjne podróże. Sekstyl Merkurego z odkrywczym Uranem między 19 a 21 lipca pozwoli wpaść na oryginalne pomysły, które można będzie wykorzystać w rozwoju kariery. Trygon Merkurego do Neptuna pod koniec miesiąca od 24 do 26 lipca okaże się korzystny dla osób twórczych, kreatywnych i obdarzonych wyobraźnią, ale wzbudzi pokusy Lwów uzależnionych od używek.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Lwa

Słońce, władca waszego znaku, przebywa w życzliwych Bliźniętach do 21 czerwca, wspierając relacje przyjacielskie i kierując uwagę na rozwój życia towarzyskiego, czego po okresie ograniczeń pandemicznych potrzebujecie jak powietrza. Do 5 czerwca trygon Słońca do Saturna, przebywającego w przeciwległym znaku Wodnika, sprzyja umocnieniu związków. 10 czerwca w znaku Bliźniąt dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym, niektóre Lwy odnowią kontakty z osobami, które kiedyś były im bliskie, ale zawirowania życiowe i wzajemne żale ich od siebie oddaliły – jest szansa na poprawę stosunków, zapomnijcie o przeszłości, nie pozwólcie na to, aby minione wydarzenia miały nad wami władzę.

Między 12 a 16 czerwca kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi sporo zamieszania,  unikajcie w tych dniach niepewnych inwestycji i większych zakupów, zwłaszcza że do 23 czerwca Merkury jest w retrogradacji.  Od 10 do 20 czerwca przebywający w przeciwległym znaku Wodnika zachowawczy Saturn znajdzie się w napiętym aspekcie z rewolucyjnym Uranem, sprawy partnera mogą wymagać nieoczekiwanych zmian. 21 czerwca Słońce opuści przyjazny znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energii, warto więc zrobić sobie urlop i skorzystać z wakacji, zwłaszcza że zachęca do tego trygon Słońca do Jowisza, do którego dojdzie 23 czerwca. Dni od 23 do 25 czerwca pełne będą emocji, które podkręci  pełnia Księżyca w znaku Koziorożca.

Wenus 2 czerwca wkroczy do znaku Bliźniąt i pozostanie w nim do 27 czerwca, zanim zawita do waszego znaku, wykorzystajcie ten czas na rozwój osobisty i intelektualny, aby w pełni skorzystać z dóbr, jakie ze sobą przyniesie. Do 5 czerwca możecie liczyć na zyski z inwestycji, zdobycie dobrego kredytu lub wypłatę świadczeń, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie ze szczodrym Jowiszem. Między 11 a 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana przyniesie nieoczekiwaną premię, dodatkowe zlecenie lub propozycję pracy, niektóre Lwy nawiążą skryty, krótkotrwały romans. Trygon Wenus do Neptuna między 19 a 23 czerwca wróży udane randki zakochanym, pozostałe Lwy mają szansę doświadczyć wiele artystycznych lub duchowych doznań. Od 22 do 26 czerwca znajdziecie się pod wpływem opozycji Wenus do Plutona, mogą odezwać się przewlekłe dolegliwości, w związkach pojawi się ukryta zazdrość.

Merkury do 23 czerwca pozostaje w retrogradacji a to znaczy, że zmierza w złym kierunku, przebywa jednak w Bliźniętach, gdzie jet mocny, wystarczy więc tylko być uważnym na swoje podświadome myśli i unikać podejrzeń bez podstaw, szczególnie między 3 a 8 czerwca, gdy Merkury znajdować się będzie w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, wywołując ukryte irytacje, szczególnie nieprzyjemne wrażenia wywoła opozycja Marsa do Plutona między 3 a 8 czerwca, która może wywołać rozstrój żołądka. Po 11 czerwca, kiedy Mars zagości w waszym znaku, staniecie się znacznie bardziej aktywni i skłonni do działania, gotowi pokonać każdy problem, jaki pojawi się na drodze. W ostatnich dniach miesiąca, kiedy Mars w waszym znaku ustawi się w opozycji do Saturna w Wodniku, odniesiecie wrażenie, że partner was ogranicza, nie róbcie nic na siłę, może po prostu nie jest to właściwy czas na realizację waszych pragnień.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Lwa

Słońce przebywa do 20 maja w znaku Byka, będącym w kwadraturze do waszego, możecie więc odczuwać napięcie, związane z koniecznością wykonania pilnych zadań, szczególnie zawodowych. Już 1 maja Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, który wywróci do góry nogami wasze podejście do wielu spraw, szczególnie zawodowych. Niektóre Lwy zrozumieją powtarzające się życiowe problemy i zapragną je pokonać.  Kwadratura, którą Słońce utworzy 3 maja z wymagającym Saturnem, pozwoli wszystko na nowo pozbierać w całość, pod warunkiem, że zaakceptujecie ograniczenia, jakie narzucą przełożeni, partnerzy życiowi lub biznesowi – chociaż trudno wam je przyjąć, są jednak konieczne i służą waszemu dobru.

11 maja nów Księżyca w znaku Byka wyznaczy początek zawodowego projektu lub nowy etap w pracy, aspekty Słońca do Neptuna i Plutona, działające od 11 do 20 maja, zasilą was swoją energią, wyzwalając kreatywność i wzmacniając zdolności przystosowawcze. 20 maja Słońce przejdzie do znaku życzliwych Bliźniąt, poczujecie się znacznie lepiej i wszystko zacznie wam łatwiej przychodzić, szczególnie w zakresie rozwoju stosunków międzyludzkich. 14 maja Jowisz opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb, a od 21 do 25 maja znajdzie się w kwadraturze ze Słońcem, możecie w tych dniach spodziewać się prezentów od losu, unikajcie jednak rozrzutności na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.  Ostrożność powinniście zachować między 25 a 27 maja, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, zadbajcie w tych dniach szczególnie o bezpieczeństwo swoje, bliskich i przyjaciół.

Wenus przebywa w znaku Byka do 9 maja i może tam rozwinąć cały swój potencjał, w dodatku tworzy aspekty z Neptunem, Plutonem i Jowiszem, co sprawia, że macie szansę w tym czasie zdobyć wszystko, o czym marzycie, czego pożądacie i co was uszczęśliwia. Praca zawodowa sprawi wam przyjemność, tak samo jak zajęcia domowe, pod warunkiem, że dzielić je będziecie z osobami kochanymi, a przynajmniej lubianymi. Po 9 maja, kiedy Wenus zagości w życzliwych Bliźniętach rozwiniecie życie towarzyskie, częściej będziecie spotykać się z przyjaciółmi, nie tylko wirtualnie. Trwałe związki zawiążecie między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z podstępnym Neptunem, unikajcie pokus, bo trudno się będzie przed nimi obronić, uważajcie też na oszustów.

Merkury już 4 maja wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo silny, bo nim włada, możecie więc liczyć na swoje rozeznanie, umiejętność podejmowania decyzji, właściwy dobór słów i łatwość wypowiadania się. Najlepsze długoterminowe decyzje podejmiecie między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, natomiast wstrzymajcie się z większymi zakupami między 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, w którym jest w upadku, ma więc tendencję do pokazywania zniecierpliwienia, pośpiechu i agresji, uważajcie przede wszystkim na swoje ukryte emocje, które mogą działać na waszą szkodę, również niektóre osoby z otoczenia będą was skrycie atakować. Całe szczęście Mars w tym miesiącu jest mało aktywny, tworzy tylko jeden aspekt – sekstyl z Uranem między 8 a 15 maja – który możecie wykorzystać pozytywnie, stawiając czoło swoim ukrytym popędom.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Barana przebywa do 19 kwietnia, napełniając optymizmem i chęcią działania oraz inicjowania wydarzeń. Wiosna to dla Lwów bardzo dobry okres, bo dni są coraz dłuższe, światło słoneczne dociera z większą siłą a natura budzi się do życia, nawet więc wszechobecna świadomość ograniczeń, związanych z epidemią koronawirusa, nie jest w stanie popsuć wam nastroju. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprzyja podejmowaniu długotrwałych zobowiązań, także nów Księżyca, do którego dojdzie 12 kwietnia w znaku Barana, może być znakomitą okazją do takich postanowień.

Najwięcej wyzwań oraz okazji do wykorzystania pojawi się w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu z popędliwym Marsem, następnie z dobroczynnym Jowiszem, a na końcu utworzy kwadraturę z wymagającym Plutonem – wydarzenia, jakich staniecie się uczestnikami lub świadkami, obfitować będą w konieczność głębokiej transformacji i wymuszą zmianę stosunku do swego ciała i jego wymagań, możecie jednak liczyć na życzliwość losu oraz partnerów życiowych. 19 kwietnia Słońce przesunie się do Byka, kierując uwagę na sprawy zawodowe. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 kwietnia w Skorpionie sprawi, że długo skrywane emocje wybuchną z wielką siłą, zwłaszcza że w ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w elektryzującej koniunkcji z buntowniczym Uranem.

Wenus wraz ze Słońcem przebywa w życzliwym Baranie do 14 kwietnia, pobudzając zmysły i zachęcając do miłosnych zabaw, szczególnie w dniach od 3 do 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem w Bliźniętach, warto wyznawać miłość bez lęku o brak wzajemności. Układ planet sprzyja również rozwojowi życia towarzyskiego, nawet jeśli z konieczności musi odbywać się zdalnie. Zmysły zostaną też poruszone między 8 a 14 kwietnia, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Jowiszem i kwadraturę z Plutonem, wzrośnie namiętność, nie dajcie się tylko ponieść zazdrości, bo możecie wszystko stracić. W drugiej połowie miesiąca, podczas pobytu Wenus z znaku Byka, testowane będą związki zarówno osobiste, jak i przyjacielskie oraz zawodowe, zwłaszcza między 22 a 26 kwietnia –  układ planet ostrzega przed nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą pokrzyżować dalekosiężne plany i wywołać zmiany w ważnych dla was relacjach.

Pierwsze dni miesiąca i Święta Wielkanocne mogą minąć w atmosferze niepewności i pewnego rodzaju zamglenia umysłowego, już 4 kwietnia jednak Merkury wkroczy do życzliwego znaku Barana, „powróci wam” rozum i w realistyczny sposób spojrzycie na rzeczywistość. Między 16 a 19 kwietnia Merkury spowoduje burzę mózgów, dużo spraw trzeba będzie przemyśleć, ale kiedy 19 kwietnia znajdzie się „w sercu” Słońca uda się wam podjąć właściwe decyzje, zgodne z waszą najgłębszą naturą. 19 kwietnia Merkury wraz ze Słońcem zmienią znak i znajdą się w spokojnym Byku. Między 22 a 26 kwietnia czeka was ponownie konieczność podjęcia niepopularnych decyzji, w których mogą ucierpieć zarówno osobiste, jak i zawodowe związki. W ostatnich dniach miesiąca, podczas sekstylu Merkurego do Neptuna, słuchajcie intuicji i nie dajcie się wywieść w pole.

Mars w życzliwych Bliźniętach przebywa do 23 kwietnia, jednak między 6 a 13 kwietnia znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem, powinniście pozostać ostrożni w dyskusjach na temat duchowości, twórczości i pandemii, a przede wszystkim unikać używek, bo będą miały nieprzyjemne konsekwencje. Między 12 a 19 kwietnia natomiast, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w przeciwległym znaku Wodnika, nawiążecie współpracę z wykładowcami akademickimi, podróżnikami, autorytetami lub VIP-ami. Kiedy 23 kwietnia Mars wkroczy do znaku Raka, rozpocznie się okres, w którym zaczniecie doświadczać tłumionej złości, nad którą trzeba zapanować.

Wiedźma. Droga do siebie