Archiwa kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop na kwiecień 2018 dla Lwa

Uwaga na zdrowie! Pierwsza dekada miesiąca może wydobyć na światło dzienne przewlekłe stany zapalne i niedomagania, nie da się już dłużej udawać, że nic się nie dzieje oraz ignorować niepokojące objawy. Kwadratura Słońca oraz Merkurego do Marsa i Saturna zmusi niektóre niepokorne Lwy do ograniczeń przede wszystkim w sposobie odżywiania, a także poruszania, osłabiony okaże się system trawienny oraz kręgosłup. Na szczęście niedomagania nie potrwają zbyt długo, dysponujecie bowiem wystarczającym zasobem energii, aby pokonać wszelkie wyzwania w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Niektórym Lwom dokuczać zacznie nie tyle stan zdrowia, ile stosunki w pracy – bezwzględne działania podwładnych podkopią zaufanie do wykonawców zleconych zadań. Problemy zawodowe pokonacie nie tyle stając do walki, ile szukając kompromisu, możecie liczyć na wsparcie bezpośrednich przełożonych oraz życzliwych współpracowników.

Druga dekada miesiąca wymagać od was będzie siły wewnętrznej oraz wytrwałości, nie ulegajcie presji, unikajcie jednak również stosowania przymusu wobec osób, które nie zamierzają poddać się waszej woli. Kwadratura Słońca do Plutona między 10 a 15 kwietnia postawi przed wami wyzwania, które uda się pokonać dzięki wrodzonej chęci Lwów do zdobycia laurów zwycięzcy, w przypadku rywalizacji prześcigniecie konkurencję i z sukcesem dotrzecie na metę, pod warunkiem, że nie poddacie się zniechęceniu.

Między 15 a 20 kwietnia czekają was wydarzenia trudne do przewidzenia, nów w przyjaznym znaku Barana, w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, wyznaczy początek nowej drogi w ważnej dziedzinie życia. Merkury w Baranie od 15 kwietnia poruszać się będzie ruchem prostym, łatwiej więc będzie podejmować strategiczne decyzje.

Kiedy 20 kwietnia Słońce wkroczy do znaku Byka, energię skierujecie na sprawy zawodowe, ostatnie dni miesiąca przyniosą stabilizację oraz ugruntowanie wywalczonej pozycji. Sekstyl Jowisza do Marsa i Plutona sprzyjać będzie gruntownym porządkom w domu, ogrodzie, jak również we własnym organizmie, który wymaga oczyszczenia.

Horoskop na marzec 2018 dla Lwa

Koniunkcja Słońca do Neptuna w znaku Ryb to układ, pod wpływem którego pozostaniecie do 7 marca, wywoła on w was poczucie niepewności i chwiejny nastrój, dlatego ważne sprawy starajcie się odłożyć na późniejszy termin. Również Merkury, przebywający do 6 marca w Rybach, nie sprzyja właściwemu rozeznaniu, odniesiecie wrażenie, że otacza was mgła, a każda droga prowadzi na manowce. Zakochane Lwy zaczną snuć marzenia o idealnym życiu i poddadzą się romantycznym uniesieniom, do czego skłoni Wenus w tym samym znaku, ogólnie pierwsza dekada miesiąca minie pod znakiem rozbudzenia emocjonalnego. Uważajcie, bo w tej sytuacji trudno oddzielić iluzję od rzeczywistości, łatwo was będzie oszukać, szczególnie czujni pozostańcie w sprawach finansowych.

Między 8 a 14 marca sekstyl Słońca do Plutona pozwoli uzyskać dotację lub korzystny kredyt, natomiast czas między 10 a 17 marca warto przeznaczyć na wyjazdy zagraniczne, rozwój kontaktów międzynarodowych, rozpoczęcie nauki i zdawanie egzaminów, ponieważ działać na was będzie korzystny aspekt między Słońcem a Jowiszem. Osoby urodzone w ostatniej dekadzie znaku mają w tym czasie szansę na wzbogacenie, artystom łatwiej będzie zdobyć mecenasa, twórczość rozwinie się w pożądanym kierunku, chociaż o odbiorcę dzieł przyjdzie wam zawalczyć.

W pracy nastąpią zmiany, w niektórych przypadkach dojdzie do całkowitej transformacji, jednak wyjdziecie na swoje, zwłaszcza po 20 marca, kiedy Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwego znaku Barana. Ostatni tydzień marca okaże się szczególnie istotny dla spraw zdrowotnych, pojawią się problemy z kręgosłupem, zachowajcie daleko idącą ostrożność przy zmianie warunków pogodowych, ponieważ da o sobie znać wiosenne osłabienie organizmu. Atmosfera w pracy się pogorszy, trudniej się dogadacie zarówno z podwładnymi, jak i przełożonymi.

Od 23 marca do 15 kwietnia Merkury, planeta komunikacji, poruszać się będzie biegiem wstecznym, unikajcie w tym czasie zakupu sprzętu elektronicznego, środków komunikacji, rozpoczynania ważnych przedsięwzięć, zachowajcie też ostrożność za kierownicą, ponieważ chwila nieuwagi może was drogo kosztować.

Horoskop na luty 2018 dla Panny

Do 18 lutego, dopóki Słońce oraz Merkury przebywają w znaku Wodnika, całą energię powinniście skierować na poprawę zdrowia oraz uporządkowanie relacji z podwładnymi lub wykonawcami waszych zleceń. Poczujecie się w swoim żywiole, poświęcając czas działaniom wymagającym precyzji oraz systematyczności. Merkury w sekstylu do Marsa, między 1 a 7 lutego, pozwoli szybko uporać się z wszystkimi zadaniami, konfiguracja sprzyja błyskawicznym i jednoznacznym decyzjom, szczególnie wszelkiego rodzaju remonty oraz prace domowe wykonacie sprawnie i skutecznie. Również w sprawach zawodowych nastąpi postęp, zupełnie nieoczekiwanie pojawią się środki na realizację ważnych projektów, może ich jednak być zbyt mało, dlatego zajdzie konieczność sięgnięcia do rezerw.

Wenus, przechodząc 11 lutego do przeciwległego znaku Ryb, w którym czuje się znakomicie, rozbudzi serce i zmysły wielu Panien. Osoby bez pary mają szansę napotkać na swojej drodze kogoś wyjątkowego, przy kim serce zabije mocniej. Wszystkie Panny powinny wykorzystać pobyt Wenus w Rybach, rozwijając w sobie uczucia wyższe, empatię oraz zdolność do głębszych uczuć. Nie zabraknie romantycznych wieczorów i niezapomnianych wrażeń. Niektóre Panny odczują potrzebę zaopiekowania się kimś słabszym lub bezradnym.

Między 12 a 23 lutego, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem kwadratury Marsa do Neptuna, starajcie się nie stawiać domownikom wymagań, którym nie mają szansy sprostać. W sprawach zawodowych pojawią się nieporozumienia, wywołujące gniew i niecierpliwość. Jeżeli planujecie zaręczyny lub rozpoczęcie długotrwałej współpracy, wybierzcie dzień 17 lutego na podejmowanie wszelkich zobowiązań wymagających wytrwałości.

Kiedy 18 lutego Słońce oraz Merkury zmienią znak i wkroczą do przeciwległych Ryb, sprawy partnerstwa zarówno osobistego, jak i związanego z biznesem, okażą się najważniejsze. To dobry moment na negocjacje oraz podpisywanie umów. Szczególnie między 20 a 24 lutego, kiedy zarówno Słońce, jak i Merkury, utworzą sekstyl z Saturnem, pojawią się możliwości zawiązania długoterminowych spółek oraz zalegalizowania nieformalnych związków. Ostatnie dni miesiąca przyniosą miłosny oraz emocjonalny zawrót głowy, jeśli nie wiecie jak postąpić, słuchajcie intuicji oraz własnych uczuć.

Horoskop na luty 2018 dla Lwa

Słońce, Wenus oraz Merkury, przebywające w przeciwległym znaku Wodnika, wpłyną stymulująco na wszelkiego rodzaju kontakty międzyludzkie, zarówno osobiste, jak i biznesowe. Do 18 lutego Słońce oraz Merkury wpłyną korzystnie na umowy oraz negocjacje. Między 4 a 9 lutego wolne Lwy mogą zupełnie nieoczekiwanie spotkać miłość swego życia, w najgorszym przypadku macie szansę doświadczyć niezapomnianego, ekscytującego romansu. Lwy w stałych związkach przeżyją natomiast fascynację partnerem, jakby od nowa się zakochały. Stan taki trwać będzie do 11 lutego, dopóki Wenus przebywa w Wodniku, natomiast kiedy zmieni znak i wkroczy do znaku Ryb, możecie liczyć na dodatkowy zastrzyk finansowy w postaci premii lub dotacji, w ostateczności sięgniecie po kredyt.

Między 10 a 18 lutego sekstyl Słońca do Urana zapowiada niespodziewane wydarzenie związane z kontaktami międzynarodowymi lub systemem nauczania. Pojawi się szansa na wyjazd za granicę lub poznacie osobę, która będzie miała znaczny wpływ na waszą przyszłość. Jedynie między 14 a 16 lutego unikajcie podejmowania ważnych, życiowych decyzji, znajdziecie się bowiem pod wpływem zaćmienia Słońca w znaku Wodnika. W tych dniach może się okazać, że jakaś relacja was zawiodła lub osoba, na której polegaliście, nie spełniła oczekiwań. Dopiero 17 lutego będziecie mogli jasno ocenić sytuację i wykazać się racjonalnym podejściem do problemu.

Kiedy 18 lutego Słońce i Merkury opuszczą znak Wodnika i wkroczą do znaku Ryb, istotne się stanie zarządzanie wspólnymi pieniędzmi. Słońce w sekstylu do Saturna w ostatnim tygodniu miesiąca skłoni niektóre Lwy do zajęcia się swoim zdrowiem, szczególnie stanem kręgosłupa. Najwyższy czas, aby podjąć decyzje, które będą miały długotrwały wpływ na wasze samopoczucie. Ostatnie dni lutego sprzyjają rehabilitacji oraz wszelkiego rodzaju terapii. Wolne Lwy natomiast przeżyją w końcówce miesiąca niezwykły i romantyczny romans, unikajcie stosowania presji lub nacisku, bo spłoszycie pojawiające się uczucie, nie przyśpieszajcie biegu wydarzeń, wszystko w swoim czasie.

Horoskop na styczeń 2018 dla Lwa

Pierwsze dwie dekady miesiąca powinniście poświęcić swojemu zdrowiu. Już pełnia Księżyca w znaku Raka, do której dojdzie 2 stycznia, objawi ukryte przyczyny waszych niedomagań. Nie zwlekajcie z badaniami, korzystny układ planet w pierwszej dekadzie miesiąca zapowiada, że traficie do odpowiednich lekarzy, którzy zastosują właściwą terapię. Nie starajcie się być mądrzejsi od medyków, bo nie jesteście ekspertami w każdej dziedzinie.

Dni między 7 a 10 stycznie okażą się istotne dla spraw domowych, może trzeba będzie okazać pomoc komuś w rodzinie lub współpracownikom, nie zawahajcie się jej udzielić, bo energia powróci do was zwielokrotniona. To również dobry czas na wszelkiego rodzaju remonty i upiększenie otoczenia. W pracy szykują się zmiany, jeżeli pracujecie w korporacji, ani się spostrzeżecie, a będziecie mieć innych szefów, pojawią się relacje międzynarodowe, niezbędna okaże się znajomość języków obcych i doświadczenie w negocjacjach, macie szansę wyprzedzić konkurencję, jeśli w odpowiednim czasie inwestowaliście w swój rozwój. Wolne Lwy przeżyją niezapomniany romans, gorący i namiętny, niestety krótkotrwały, nawet w stałych związkach atmosfera wzrośnie, warto w tym czasie zainteresować się potrzebami partnera. Jedynie Lwy urodzone w drugiej dekadzie znaku mogą czuć się zawiedzione w związkach, porozumienie okaże się trudne, pomimo starań z waszej strony.  

Dni między 11 a 18 stycznia przyniosą kłótnie, niecierpliwość i nieporozumienia, na co wpłynie kwadratura Wenus oraz Słońca z rewolucyjnym Uranem. Niektóre Lwy, lekceważące do tej pory sygnały otrzymywane od organizmu, mogą poczuć się gorzej i doświadczyć silniejszych ataków dolegliwości, które zdawały się być już wyleczone. Starajcie się jak najwięcej odpoczywać i nie róbcie nic ponad siły, nie musicie nikomu imponować.

20 stycznia Słońce opuści trudny znak Koziorożca i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, sprawy partnerstwa i związki międzyludzkie znów okażą się najważniejsze, zwłaszcza, że do Wodnika przesunie się również powabna Wenus. Nadejdzie czas miłości, randek, długich i szczerych rozmów, twardych negocjacji i długoterminowych ustaleń. Pozostańcie czujni, bo zaćmienie Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie w ostatni dzień miesiąca, zwiastuje kłopoty rodzinne oraz zdrowotne, nie powinniście się jednak tym przejmować, z wszystkimi problemami świetnie sobie poradzicie dzięki pozytywnemu nastawieniu i wierze we własne siły.

Horoskop na grudzień 2017 dla Lwa

Słońce w pozytywnym i bardzo wam życzliwym znaku Strzelca aż do 21 grudnia zapewni wam dobry humor i sporą dozę optymizmu. Również przebywająca aż do 25 grudnia w tym znaku szczodra i kochliwa Wenus przyniesie zakochanym Lwom moc uszczęśliwiających zdarzeń. Osoby wolne, szukające dopiero swojej połówki, powinny bacznie rozejrzeć się wokół, bo okazji do nawiązania znajomości i przeżycia ekscytującego romansu pojawi się aż nadto. Nawet Lwy w stałych związkach wprowadzą do swojego życia więcej zabawy, tryskając energią i seksapilem. Jedynie pierwszy tydzień grudnia może przynieść nieco nieporozumień i brak rozeznania, do czego przyczyni się kwadratura Słońca do Neptuna – uważajcie, aby nie zostać oszukanym, unikajcie niepewnych interesów. Odpuśćcie sobie w tym czasie zakupy świątecznych prezentów, bo łatwo będzie was wywieźć w pole, szczególnie, że Merkury w Strzelcu aż do 23 grudnia porusza się ruchem wstecznym. W dniach 8 – 12 grudnia nie ufajcie własnym odczuciom, bo na świat spojrzycie przez pryzmat marzeń oraz tworzonych we własnym sercu iluzji, starajcie się mocno stąpać po ziemi, bo łatwo wam przyjdzie uzależnić się zarówno od używek, jak i od niektórych osób. Między 14 a 18 grudnia natomiast, pozostając pod wpływem trygonu Słońca do Urana, spodziewajcie się niecodziennych wydarzeń, niespotykanych okazji oraz zwykłego farta, który otworzy przed wami drzwi dotychczas zamknięte.

Nów, do którego dojdzie 18 grudnia w przyjaznym znaku Strzelca, wyznaczy początek nowej przygody, która przekształcić się może w coś trwałego, na czym zbudujecie przyszłość. 20 grudnia Saturn zmieni znak i na najbliższe 3 lata zadomowi się w znaku Koziorożca, zmuszając Lwy do zadbania o zdrowie. Wydaje wam się często, że dysponujecie energią, która się nie wyczerpuje, tymczasem musicie nauczyć się odpoczywać i regenerować siły, jak inne znaki. Lwy urodzone w pierwszej dekadzie znaku mogą poczuć się wyczerpane, kiedy 21 grudnia Słońce opuści przyjazny znak Strzelca, wkroczy do znaku Koziorożca i utworzy koniunkcję z ograniczającym Saturnem. Starajcie się w czasie Świąt nie dogadzać sobie zanadto i nie nadwyrężajcie kręgosłupa.

23 grudnia Merkury zmieni znak na prosty, a dwa dni później Wenus również przesunie się do znaku Koziorożca, weźcie sobie parę dni wolnych do Sylwestra, jeśli chcecie uniknąć wykonywania podwójnej pracy za osoby, które zrobiły to przed wami. Pod koniec roku zróbcie rachunek sumienia i z optymizmem starajcie się wstąpić w kolejny, bo sekstyl Słońca do Neptuna obiecuje realizację niektórych marzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Horoskop na listopad 2017 dla Lwa

Pierwszy tydzień listopada minie pod wpływem trygonu Słońca z Neptunem, co wpłynie przede wszystkim na wasze uczucia. Święto Zmarłych oraz jesienna aura sprawią, że będzie melancholijnie, a chwilami romantycznie, smutno i refleksyjnie. Wolne Lwy nie powinny rezygnować ze imprez towarzyskich i krótkich podróży, bo mogą spotkać miłość swego życia, chociaż na początku znajomości nic na to nie będzie wskazywać. Wenus w przyjaznym znaku Wagi poprawi również relacje w stałych związkach, choć nie obędzie się bez słownych utarczek.

Między 6 a 13 listopada natomiast Słońce utworzy sekstyl z przebywającym w znaku Koziorożca Plutonem, trzeba więc będzie w sposób szczególny zadbać o zdrowie, wykonać niezbędne badania, odwiedzić specjalistów, może wam zacząć dokuczać kręgosłup, warto poddać się fizjoterapii, zastosować odprężający masaż lub wybrać się do sanatorium. Lwy urodzone w drugiej dekadzie znaku czekają nieprzyjemne chwile i problemy zdrowotne, jeśli zawczasu nie zwrócą uwagi na pierwsze objawy niedyspozycji, nie lekceważcie sygnałów, jakie wysyła do was organizm.

Kwadratura Marsa do Plutona, pod wpływem której pozostaniecie od 13 do 22 listopada, może nie tylko wpłynąć negatywnie na samopoczucie, ale także wprowadzić napięcie i jakiś rodzaj przymusu w miejscu pracy, starajcie się robić wszystko „bez napinki”, nie warto tracić zdrowia tylko po to, żeby przekonać innych, że „wasze na wierzchu”.

Między 10 a 16 listopada spodziewajcie się imprez rodzinnych, posypią się zaproszenia na zaręczyny, chrzciny i inne tego typu uroczystości, to również dobry moment na zaplanowanie zagranicznych wakacji.

Dwie pierwsze dekady miesiąca miną w nie najlepszym nastroju, ponieważ Słońce w Skorpionie ma niewiele światła, dopiero po 22 listopada, kiedy Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Strzelca, odzyskacie wigor i chęć do działania. Wszystkie sprawy przyspieszą, a wolne Lwy rzucą się w wir życia towarzyskiego, randek i romansów.

Koniunkcja Merkurego i Saturna w trygonie do Urana, do której dojdzie pod koniec miesiąca, pozwoli wam pod wpływem impulsu podjąć poważne decyzje, mające wpływ na nadchodzące miesiące, a nawet lata. Uważajcie za kierownicą, nie przekraczajcie dozwolonej prędkości, stosujcie się do przepisów, bo opozycja Marsa do Urana grozi nieprzyjemnościami w drodze.

Horoskop na październik 2017 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Wagi do 23 października doda wam animuszu, zachęci do kontaktów zarówno towarzyskich jak miłosnych a także sprawi, że zaczniecie się komunikować z osobami o odmiennych poglądach i pomysłach na życie. 5 października pełnia w znaku Barana wywoła emocje związane z międzynarodowymi kontaktami. Przejście Jowisza ze znaku Wagi do Skorpiona, w którym przebywać będzie przez następne 13 miesięcy, wiązać się może u niektórych Lwów z potrzebą zwrócenia większej uwagi na sprawy rodzinne. To również dobry moment, żeby zacząć zgłębiać jakąś nową dziedzinę wiedzy, szczególnie związaną z prowadzeniem domu i urządzaniem przestrzeni wokół siebie. Między 6 a 12 października zadbajcie o zdrowie, nie lekceważcie objawów przeziębienia, aby nie złapać zapalenia, które zmusi do wzięcia antybiotyków. W pracy napięcie a w skrajnych przypadkach nawet mobbing, może podkopać wiarę w własne kompetencje – starajcie się nie ulegać presji, ale pamiętajcie, że głową muru nie przebijecie a czasowe wycofanie się z aktywności w obliczu trudności jest bardzo dobrą strategią. Koniunkcja Merkurego ze Słońcem w dniach 7-9 października powoli dogadać się z każdym, 8 października jest najlepszym dniem do prowadzenia ważnych negocjacji. W finansach do 14 października ograniczenia i trudności, sytuacja wymusi  oszczędności, inwestować zaczniecie w rzeczy solidne i długotrwałe a nie jednorazowe, niektóre Lwy zwrócą się do banków o pożyczki, ale szanse, że je otrzymają są niewielkie. Wkroczenie Wenus do znaku Wagi 14 października sprawi, że poprawią się relacje z rodzeństwem, sąsiadami oraz partnerami życiowymi, ożywi się życie towarzyskie a związki zaczną przeżywać renesans uczuć. Dni między 17 a 23 października przebiegną burzliwie za sprawą opozycji Słońca do rewolucyjnego Urana, będziecie musieli przystosować się do zmian, na jakie nie jesteście przygotowani. Nów w znaku Wagi, do którego dojdzie 19 października okaże się początkiem intratnego przedsięwzięcia, wiązać się to jednak może z zakończeniem jakiejś relacji. Stan konta zaprzątał będzie waszą uwagę do 22 października, potem przestaniecie przejmować się niedoborami finansowymi i z optymizmem stwierdzicie, że „jakoś to będzie”. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wkroczy do Skorpiona, tworząc koniunkcję z Jowiszem, spodziewajcie się w ostatnim tygodniu miesiąca szansy na poprawę warunków finansowych lub mieszkaniowych.

Horoskop na wrzesień 2017 dla Lwa

Merkury retro w koniunkcji z Marsem w znaku Lwa do 5 września uczyni was popędliwymi i niecierpliwymi. Staniecie się szybcy, wydajni i skuteczni, szczególnie w dziedzinie komunikacji. Trygon obydwu planet do Urana zapowiada błyskotliwe reakcje, nikt was nie przekona ani nie przegada, każdemu udowodnicie swoje racje. Uda  się rozwiązać problem, który od dłuższego czasu spędzał sen z powiek nie tylko wam, ale również rodzinie lub współpracownikom, nie omieszkacie przy tym upomnieć się o należne wam laury. Merkury przebywał będzie  w waszym znaku całą pierwszą dekadę, po 5 września w ruchu prostym, co ułatwi podejmowanie decyzji. Mars przesunie się do Panny 5 września, przestaniecie więc tak bardzo się ze wszystkim spieszyć, zwolnicie tempo i odnajdziecie przyjemność w zwyczajnej codzienności. Wenus aż do 20 września przebywa w znaku Lwa, miłość  okaże się priorytetem i najważniejszą sprawą, jakiej poświęcicie swój czas. Nabierzecie ogłady, uspokoicie się, zadbacie o wygląd, to dla was najlepszy czas, aby uzupełnić garderobę, wybrać się do fryzjera czy kosmetyczki. Słońce w Pannie w opozycji do Neptuna w Rybach w pierwszej dekadzie miesiąca pozbawi was realnego podejścia do finansów, uznacie, że pieniądze przecież kiedyś się pojawią, wybierzecie się więc na zakupy, nie licząc się z kosztami. Wasz optymizm nie jest pozbawiony podstaw, ponieważ w drugiej dekadzie września, przebywająca w waszym znaku Wenus, utworzy bardzo korzystne konfiguracje z Jowiszem, Saturnem i Uranem, czeka was więc jakieś bardzo szczęśliwe wydarzenie, które nie tylko zasili konto, ale pozwoli poczuć się radośnie i beztrosko przez dłuższy czas. Trygon Słońca z Plutonem między 8 a 12 września ułatwi zdobycie funduszy, możecie starać się o grant, pożyczkę lub kredyt, kwadratura Słońca do Saturna, pod wpływem której pozostaniecie do 20 września, zapowiada jednak problemy z urzędnikami, trudności zawodowe oraz ograniczenia finansowe – nawet jeśli pieniądze pojawią się „jak z nieba”, nie zaspokoją wszystkich potrzeb i trzeba będzie zacząć się ograniczać. Konieczność oszczędzania tylko wyjdzie wam na dobre, bo lubicie być nadmiernie szczodrzy i zanadto rozrzutni. Koniunkcja Marsa z Merkurym w znaku Panny w opozycji do Neptuna podpowiada, że nie cofniecie się przed niczym, aby zrealizować swoje marzenia. Po 22 września, kiedy Słońce opuści znak Panny i wkroczy do Wagi, staniecie się bardziej towarzyscy i mobilni, nadal jednak sprawy finansowe dominować będą w myśleniu i działaniu. Pozostańcie rozważni pod koniec tygodnia, bo nie ma takiej sumy, jakiej nie moglibyście wydać, jeśli tylko znajdzie się w zasięgu waszych możliwości.

Horoskop na sierpień 2017 dla Lew

Słońce w koniunkcji z Marsem w waszym znaku w pierwszej dekadzie sierpnia obdarzy Lwy ponadprzeciętną dawką energii, co łatwo może zamienić się w ataki zniecierpliwienia a nawet agresji. Starajcie się przeprowadzać swoja wolę w sposób stonowany i obiektywny, jeśli chcecie uniknąć konfliktów. Jednocześnie skierujcie uwagę na zdobywanie laurów w każdym rodzaju konkurencji. Planety wam sprzyjają, szczególnie sekstyl Słońca do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie między 5 a 15 sierpnia, zapowiada zwycięstwa i sukcesy w każdej dziedzinie, sprzyja też podróżom zagranicznym oraz rozpoczynaniu wszelkiego rodzaju szkoleń i kursów, rozwijających nowe hobby i zainteresowania. Jednak pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Wodnika, do którego dojdzie 7-8 sierpnia, może pozbawić was obiektywizmu i wywołać emocje, nad którymi trudno zapanować. Merkury w znaku Panny w sekstylu do Wenus między 5 a 13 sierpnia wpłynie korzystnie na sprawy finansowe, kiedy jednak między 9 a 17 sierpnia Merkury ustawi się w opozycji do tworzącego iluzję Neptuna, może się okazać, że „nie wszystko złoto co się świeci”, zwłaszcza że Merkury od 13 sierpnia wchodzi w ruch wsteczny – uważajcie, aby nie zgubić portfela lub karty kredytowej, zrezygnujcie też do końca miesiąca z zakupu sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie go nieustannie naprawiać. Słońce w trygonie do Saturna między 8 a 17 sierpnia sprawi, że nowe hobby okaże się trwałe, pomoże też umocnić więzi z dziećmi oraz osobami bliskimi sercu. W dniach 15 – 23 sierpnia Słońce utworzy trygon do Urana, możecie nagle trafić na korzystne „last minute” i wybrać się w podróż marzeń lub doznać innego rodzaju zaskoczenia, które zafunduje nieprzewidywalny Uran. 21 sierpnia, podczas nowiu w waszym znaku, połączonym z zaćmieniem Słońca, zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie ryzykownych przedsięwzięć i zrezygnujcie z ważnych życiowych decyzji, bo możecie ich potem żałować. Kiedy 23 sierpnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Panny, sprawy finansów nabiorą znaczenia, unikajcie jednak niepewnych inwestycji dopóki Merkury się cofa. Po 26 sierpnia, kiedy do waszego znaku zawita powabna i zasobna Wenus, otworzycie się na miłość, dostatek i korzystanie z przyjemności życia. Koniunkcja Słońca z Merkurym, do której dojdzie 25-26 sierpnia, zapowiada poprawę zasobności portfela, zwrot inwestycji lub inny rodzaj poprawy sytuacji finansowej.