Archiwa kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Wagi pozostanie do 23 października, warto ten czas wykorzystać na autopromocję, szczególnie przez współczesne środki komunikacji i portale społecznościowe. Pełnia Księżyca w przyjaznym Baranie, do której dojdzie 1 października, uświadomi wam możliwości, jakie tkwią w samorozwoju, poszerzaniu wiedzy i zdobywaniu coraz lepszych kwalifikacji. Pełni Księżyca towarzyszyć będzie napięty aspekt między dwiema silnymi, bo pozostającymi w swoich znakach planetami – aktywnym Marsem i ograniczającym Saturnem, będziecie się więc czuli, jakby ktoś w waszym życiu naciskał na gaz i hamulec jednocześnie, szczególnie w dziedzinie spraw dotyczących warunków pracy oraz zdrowia własnego lub swoich bliskich.

Słońce w kwadraturze najpierw do Jowisza, następnie Plutona i Saturna w Koziorożcu i w opozycji do Marsa znajdzie się w niekorzystnych aspektach, możecie więc mieć obniżony nastrój między 8 a 17 października, niektóre Lwy poczują w sobie ducha walki i zapragną zmierzyć się z własnymi słabościami, inne natrafią na zdecydowany opór starając się kogoś zmienić – nie róbcie niczego „na siłę” lub „ponad siły”, bo odbije się to niekorzystnie na zdrowiu, dbajcie przy tym o kręgosłup i stosujcie odpowiednią dietę. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, odczujecie napięcie związane z wymaganiami domowników oraz obowiązkami zawodowymi, zwłaszcza w ostatnim dniu miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Byku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem.

2 października Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Panny, wpływając na stan finansów, które mają szansę się poprawić, ale nie w sposób oszałamiający, ponieważ znak Panny nie jest dla Wenus korzystny. Między 8 a 12 października pojawią się jednak nieoczekiwanie jakieś dodatkowe zlecenia, gdy Wenus ustawi się w trygonie do Urana, natomiast od 17 do 26 października, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu, możecie liczyć na ustabilizowanie sytuacji zarówno zawodowej, jak i zdrowotnej.

Mars w tym miesiącu, pomimo że przebywa w życzliwym znaku Barana, może wpłynąć na was nadmiernie stymulująco, popychając do działania zbyt szybkiego i nie zawsze sensownego, warto natomiast zakończyć definitywnie sprawy, które przestały wam służyć i od dłuższego czasu wywoływały dyskomfort, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w napiętych aspektach z Saturnem i Plutonem. Między 15 a 22 października Mars w kwadraturze do Jowisza sprawi, że stracicie mnóstwo energii na sprawy związane ze służbą zdrowia.

Merkury do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, kierując myśli na sprawy rodzinne i skłaniając do rozpamiętywania przeszłości, szczególnie od 15 października, kiedy zmieni bieg na wsteczny. W drugiej połowie miesiąca powstrzymajcie się od rozpoczynania ważnych przedsięwzięć, zwłaszcza dotyczących komunikacji i środków przekazu, jedynie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się ścisłej koniunkcji ze Słońcem, możecie pokusić się o medialną popularność.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Lwa

Miesiąc okaże się życzliwy dla waszych finansów, szczególnie jego pierwsza połowa. Do 22 września Słońce przebywa w pracowitej Pannie, dbając o stan posiadania. 2 września pełnia Księżyca w znaku Ryb przypomni o zobowiązaniach, które koniecznie trzeba uregulować, wprowadzi to trochę emocji i zamieszania w wasze życie, ale trygon Słońca do Urana pozwoli wyjść zwycięsko z każdego zawirowania, poszczęści się wam w sprawach zawodowych, otrzymacie premię lub zamówienie na dobrze płatną pracę.

Między 6 a 18 września rozpocznie się prawdziwy festiwal dodatkowych zarobków, dzięki ułatwiającym przepływ energii aspektom Słońca do planet w Koziorożcu, będą dodatkowe projekty i zadania do wykonania, jedynie w okolicach 11 września zachowajcie ostrożność, bo Słońce znajdzie się w opozycji z iluzorycznym Neptunem, co sprzyja pomyłkom i finansowym oszustwom. Czas najwyższy zainteresować się swoim stanem zdrowia, niektórym Lwom przydadzą się krótkie wakacje lub wyjazd do sanatorium. Osoby poszukujące stabilnej pracy mają szansę ją uzyskać. 22 września Słońce opuści znak Panny i wkroczy do życzliwej Wagi, staniecie się bardziej towarzyscy i mobilni.

Merkury do 5 września przebywa w znaku Panny, tworząc korzystne aspekty z Wenus oraz planetami w Koziorożcu, co zapowiada dobrą finansową passę, warto ten czas wykorzystać na zaplanowanie budżetu na najbliższe miesiące, bo tak dużego wsparcia dla spraw finansowych w postaci Merkurego w Pannie długo nie doświadczycie. 5 września Merkury przesunie się do Wagi, co okaże się korzystne dla spraw związanych z przemieszczaniem się, relacjami międzyludzkimi zarówno w formie bezpośrednich spotkań, jak i kontaktów przez internet. Między 15 a 25 września napięte aspekty Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem sygnalizują stresy i nerwową atmosferę w kontaktach ze służbą zdrowia, zalecane jest w tym czasie ograniczenie kontaktów z nieznanymi osobami i unikanie miejsc publicznych, w których przebywa wiele ludzi.

Do 6 września trudno wam będzie nawiązać właściwe stosunki z ludźmi, ponieważ opozycja Wenus do Saturna ograniczy kontakty towarzyskie i biznesowe, a kwadratura Wenus do Marsa wywoła z waszej strony niecierpliwość i natarczywość. Dopiero kiedy 6 września Wenus wkroczy do waszego znaku relacje się poprawią, a sprawy miłosne nabiorą kardynalnego znaczenia. Między 13 a 17 września zaskoczy was zawodowa propozycja, jaką otrzymacie, a nów Księżyca w znaku Panny, do którego dojdzie 17 września, zapowiada początek finansowej niezależności.

Mars w przyjaznym znaku Barana do 10 września biegnie ruchem prostym, ale potem wejdzie w retrogradację i będzie się cofał do połowy listopada, w związku z tym pod koniec miesiąca znajdzie się ponownie w kwadraturze do Saturna, co spowoduje sytuację podobną do tej w końcówce sierpnia, kiedy niektóre sprawy stawiane były przez kogoś na ostrzu noża.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Lwa

Słońce w waszym znaku do 22 sierpnia opromienia swoim światłem wszystko, czego się podejmiecie, to najlepszy okres w całym roku, wykorzystajcie więc słoneczną energię na poprawę jakości życia, starajcie się robić to, co sprawia największą przyjemność. Już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Słońca z nieprzewidywalnym Uranem przyniesie zaskakujące okazje do zdobycia uznania, staniecie się widoczni, a wasze sprawy istotne. Lwy posiadające dorosłe dzieci skupią uwagę na ich osiągnięciach. 3 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika, co jeszcze bardziej podkręci emocje, szczególnie jeśli czekają was ważne negocjacje, podpisywanie umów lub osiągnięcie porozumienia. Między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca do Marsa sprawi, że staniecie się zorganizowani, szybcy i niezwykle skuteczni, szczególnie dni 18 i 19 sierpnia mogą okazać się znaczące, ponieważ nów Księżyca w waszym znaku zapowiada rozpoczęcie ważnego przedsięwzięcia. 22 sierpnia Słońce opuści wasz znak i przesunie się do Panny, kierując uwagę na zabezpieczenie finansowe.

3 sierpnia Merkury w Raku utworzy opozycję do Saturna w Koziorożcu, unikajcie w tym dniu podróży i dbajcie o kręgosłup, bo wasza mobilność może zostać ograniczona. Merkury wkroczy do waszego znaku 5 sierpnia i pozostanie w nim do 20-go, stwarzając okazję do podejmowania osobistych decyzji oraz wzmacniając komunikację w każdej dziedzinie, a także pisanie i publikowanie dzieł literackich lub publicystycznych. Między 9 a 11 sierpnia Merkury w kwadraturze z Uranem wywoła nerwowe sytuacje w pracy oraz mnóstwo emocji, które wytrącą was z równowagi nawet jeśli okażą się pozytywne. 20 sierpnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Panny, w której czuje się znakomicie, wpłynie więc pozytywnie na finanse, szczególnie między 24 a 26 sierpnia, kiedy utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem – może wtedy sypnąć niespodziewanymi dochodami, premią lub propozycją dodatkowej pracy. W ostatnich dniach miesiąca spodziewajcie się prawdziwej szansy i poprawy sytuacji finansowej.

Powabna i radosna Wenus przebywa w życzliwych Bliźniętach w pierwszym tygodniu miesiąca, obdarzając was przychylnością otoczenia oraz przyjaciół. 7 sierpnia Wenus przesunie się do Raka, aktywizując potrzebę samotności i kontaktu z szeroko rozumianą sztuką oraz przyrodą. Między 17 a 19 sierpnia trygon Wenus z Uranem wyzwoli w was artystę, staniecie się kreatywni i skłonni tworzyć oryginalne dzieła, wolne Lwy mogą skrycie obdarzyć kogoś miłością, uczucie rozwinie się, kiedy Wenus wkroczy do waszego znaku, co nastąpi niebawem, bo już 6 września. Między 23 a 30 sierpnia czekają was natomiast skryte marzenia, oczekiwania i namiętności, kiedy Wenus utworzy zarówno harmonijne, jak i napięte aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem.

Mars w życzliwym znaku Barana zachęci do aktywności, będziecie dysponować ogromną siłą i energią, warto wykorzystać ją konstruktywnie, ponieważ jeśli utracicie nad nią kontrolę, może przeobrazić się w przemoc i agresję. Szczególnie ostrożni pozostańcie między 8 a 15 sierpnia, kiedy Mars w koniunkcji z mroczną Lilith utworzy napięty aspekt z potężnym Plutonem oraz między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Saturnem. Szanujcie zdrowie i unikajcie nadwyrężania sił.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Lwa

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, co osłabia was energetycznie, dlatego pierwsze trzy tygodnie miesiąca są najlepszym okresem, w którym warto wybrać się na urlop. Pierwsze dni lipca okażą się zaskakujące ze względu na koniunkcję Merkurego ze Słońcem w korzystnym aspekcie z Uranem – otrzymacie bulwersujące, ale niezwykle interesujące informacje, które mogą pchnąć karierę do przodu. 3 lipca Saturn na kilka miesięcy opuści przeciwległy znak Wodnika i wróci do Koziorożca, niektóre przewlekłe schorzenia, które uważaliście za wyleczone, mogą dać o sobie znać.

5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, uważajcie na zdrowie własne oraz najbliższych, unikajcie większych skupisk ludzkich oraz miejsc narażonych na obecność wirusów.

Między 6 a 12 lipca kwadratura Merkurego z Marsem zmusi was do intensywnego działania. Wenus w przyjaznym znaku Bliźniąt zapewni wsparcie przyjaciół oraz wolnym Lwom umożliwi rozwój romansów.

12 lipca Merkury zmieni bieg na prosty, zaczniecie więc podejmować bardziej przemyślane decyzje. Najbardziej intensywny okres czeka was w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce utworzy opozycję najpierw do Jowisza i Plutona, a następnie Saturna w Koziorożcu – pojawią się wyzwania ze strony służby zdrowia, zostaniecie skonfrontowani z zupełnie przeciwstawnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Jednocześnie trygon Słońca do Neptuna zapowiada sukcesy w dziedzinie szeroko pojętej twórczości oraz duchowości. 20 lipca nów Księżyca w opozycji do Saturna wymusi rezygnację z tego, co przestało wam służyć.

22 lipca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie wigor i entuzjazm, samopoczucie się poprawi i spojrzycie na wszystkie wydarzenia w sposób bardziej optymistyczny. Ostatni tydzień lipca może obfitować w stresujące sytuacje ze względu na aspekty Merkurego, w sprawach zawodowych pojawią się korzystne okazje warte wykorzystania, ale współpraca z podwładnymi pozostawi wiele do życzenia. Również sprawy zdrowotne wymuszą zmianę diety, warto wybrać się do fachowców i wdrożyć właściwą dla siebie terapię.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Lwa

Słońce przebywa w życzliwym znaku Bliźniąt do 20 czerwca, kierując waszą uwagę na pielęgnację przyjaźni, rozwój życia towarzyskiego oraz udział w grupach zainteresowań. Początek miesiąca może wiązać się z sytuacjami stresogennymi, zwłaszcza między 2 a 7 czerwca, kiedy Słońce w koniunkcji z Wenus utworzy napiętą kwadraturę z Marsem, do tego 5 czerwca dojdzie do pełni w znaku Strzelca w połączeniu z zaćmieniem Księżyca – pojawią się nieporozumienia związane z pieniędzmi, emocje wywołają niespełnione obietnice lub oczekiwania. Zakochane Lwy doświadczą chwil pełnych uniesień i namiętności, unikajcie jednak presji i nacisków, bo zamiast zdobyć czyjeś serce, spłoszycie i przestraszycie ukochaną osobę, stosujcie raczej metodę „małych kroków” i starajcie się powściągnąć swoją ognistą naturę.

Między 9 a 13 czerwca kwadratura Słońca do Neptuna obudzi w was romantyka, zapragniecie kontaktu z naturą, rozwiniecie duchowość i potrzebę kontaktu ze sztuką, nie wszystko jednak pójdzie tak, jak sobie wyobrażaliście – niektóre Lwy przeżyją rozczarowanie.

Między 14 a 22 czerwca najpierw Mars ustawi się w koniunkcji z Neptunem, a następnie utworzy ułatwiające wszelkie działania aspekty z Jowiszem i Plutonem, poczujecie wiatr w żagle i zabierzecie się za najbardziej wymagające czynności, niektórzy pokonają własne ograniczenia, dla sportowców to odpowiedni czas na intensywne treningi.

18 czerwca Merkury w Raku zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając 3-tygodniowy okres, w którym nie warto podejmować ważnych życiowych decyzji, bo mogą okazać się wielką pomyłką.

20 czerwca Słońce opuści przyjazne Bliźnięta i wkroczy do Raka, poczujecie się jak balonik, z którego uszło powietrze, to dobry moment, aby pomyśleć o urlopie, bowiem w czasie najbliższego miesiąca dysponować będziecie mniejszymi niż zwykle zasobami energetycznymi.

25 czerwca Wenus w Bliźniętach powróci do biegu prostego – zarówno finanse, jak i sprawy sercowe, powoli wrócą do normy i zaczną układać się coraz lepiej. W ostatnich dniach miesiąca Słońce ustawi się w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana, a Jowisz znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem, otwórzcie się na to, co nowe, bo może się wydarzyć coś, czego w żaden sposób nie przewidzieliście, a na horyzoncie pojawi się okazja, aby zabłysnąć.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Lwa

Do 20 maja Słońce przebywa w znaku Byka kierując waszą uwagę na sprawy zawodowe i pomimo ograniczeń, związanych z epidemią, wasza kariera ma szansę ruszyć do przodu. Do 11 maja Merkury wspierać będzie zainteresowanie pracą, a kiedy przejdzie do Bliźniąt rozrusza kontakty towarzyskie. Wenus, przebywająca już w życzliwych Bliźniętach, postawi na waszej drodze osoby warte przyjaźni, wolne Lwy mogą liczyć na niezobowiązujące romanse, ale nie wierzcie we wszystko, co usłyszycie, trudno będzie dojść do prawdy na temat nowo poznanych osób. Na początku tygodnia uda się ukryć niektóre kontakty lub romanse, ale 7 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Skorpionie, uzyskacie jasność w interesujących was sprawach, a następne dni przyniosą spełnienie długo żywionej nadziei.

Najwięcej okazji i możliwości wartych wykorzystania pojawi się w drugiej dekadzie miesiąca, między 12 a 19 maja, kiedy Słońce utworzy dobroczynne aspekty z Plutonem i Jowiszem – wszystko ruszy do przodu, a sukces znajdzie się w zasięgu ręki. Sprawy zdrowotne ulegną poprawie, odzyskacie moc i zdolność do działania, pojawi się propozycja dobrze płatnej pracy lub odzyskacie stracone pieniądze. Ruszą sprawy międzynarodowe oraz związane z nauczaniem, sprawy sądowe ułożą się po waszej myśli.

20 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do przyjaznych Bliźniąt i od razu utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem, powiodą się wszelkie długoterminowe zamierzenia, urzędnicy okażą się życzliwi i pomocni.

Nów Księżyca w Bliźniętach, do którego dojdzie 22 maja, zapowiada początek długoterminowej przyjaźni lub współpracy, która wymagać będzie obustronnych zobowiązań, ale w konsekwencji zapewni poczucie bezpieczeństwa. Koniunkcja Merkurego z Wenus w Rybach w napiętym aspekcie z Neptunem ostrzega przed kłamstwem lub niewiernością – nie uda się niczego utrzymać w tajemnicy, wyjdą na jaw sekrety i trzeba będzie się z nich wytłumaczyć. W ostatnim tygodniu miesiąca wykażecie się dużą aktywnością, a nawet nadaktywnością w każdej dziedzinie.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Lwa

Słońce do 19 kwietnia przebywa w przyjaznym znaku Barana, w którym jest wywyższone, energii więc wam nie zabraknie, jak również chęci do działania. Przymusowy pobyt w domu was nie powstrzyma przed aktywnością, po prostu zrealizujecie ją w inny sposób, niż dotychczas. Mars od początku miesiąca tranzytuje przeciwległy znak Wodnika, zachęcając do szybkich reakcji – jedynie w pierwszych dniach kwietnia koniunkcja Marsa z Saturnem może powstrzymać niektóre wasze zamierzenia, natraficie bowiem na opór ze strony partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych.

3 kwietnia Wenus zmieni znak i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, możecie liczyć na wsparcie przyjaciół, jak również osób podzielających wasze zainteresowania lub poglądy, nie podejmujcie jednak między 2 a 5 kwietnia finansowych decyzji, bo możecie popełnić błąd lub czegoś nie zrozumieć właściwie. Merkury w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb będzie mieć tendencje do zakłamania rzeczywistości, pozostańcie bezstronni i nie ufajcie statystykom, dotyczącym epidemii.

Dni między 5 a 10 kwietnia mogą być napięte ze względu na kwadraturę Marsa do Urana, niektóre Lwy zakończą z kimś współpracę lub dojdzie do nieprzyjemnego konfliktu, starajcie się nie stawiać spraw na ostrzu noża. 11 kwietnia znak zmieni także Merkury, opuści niepewne Ryby i zawita do zdecydowanego Barana, od razu też utworzy sekstyl z przebywającym w przeciwległym Wodniku Saturnem, Święta Wielkanocne zapowiadają się więc spokojnie i stabilnie, spędzicie je jak większość ludzi w niewielkim gronie najbliższych osób. Zaraz po Świętach Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Jowiszem i Plutonem, powrócą więc niepokoje o zdrowie własne oraz innych, dopiero między 16 a 19 kwietnia sekstyle Merkurego do Wenus i Marsa przywrócą zdrowy rozsądek i pozwolą we właściwy sposób podejść do wszechobecnego poczucia zagrożenia.

19 kwietnia Słońce opuści Barana i wkroczy do pracowitego Byka, odniesiecie wrażenie, że najwyższy czas wziąć się do pracy i nadrobić zaległości, cokolwiek by to dla was znaczyło, jednak kwadratura Słońca do Saturna, pod wpływem której pozostaniecie do 23 kwietnia, ograniczy wasze zamiary i powstrzyma inicjatywę – ktoś może utrudnić wam powrót do zawodowej aktywności.

23 kwietnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka, w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, która uściśli się 26 kwietnia – zmiany, dotykające niemal wszystkich, mogą się stać również waszym udziałem, należy się do nich przygotować, bo raczej nie da się ich uniknąć.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Lwa

Do 20 marca Słońce tranzytuje znak Ryb, możecie więc odczuwać lekkie osłabienie i nadmierną uczuciowość oraz skłonność do wzruszeń. Szczególnie w czasie pierwszych 5 dni marca, podczas kwadratury Wenus do Saturna, wasz nastrój ulegnie pogorszeniu, kręgosłup, zwłaszcza u ludzi starszych, zacznie dokuczać.

Jak tylko Wenus opuści znak Barana i wkroczy do Byka, zaznaczy się ożywienie w sprawach zawodowych, między 8 a 11 marca dojdzie do szeregu aspektów, które postawią was na na nogi, tak że zapomnicie o wiosennym przesileniu. Podczas pełni Księżyca w znaku Panny, której towarzyszyć będą koniunkcje Wenus z Uranem i Słońca z Neptunem, a dojdzie do niej 9 marca, emocje sięgną szczytu, ponieważ macie szansę na zdobycie dodatkowych środków finansowych – bez względu na to, czy pochodzić będą ze zdobytej dotacji, kredytu, wygranej lub ekstra premii, sprawią wiele radości i wzbudzą ekscytację.

10 marca Merkury zmieni bieg na prosty, poprawiając każdy rodzaj komunikacji i pozwalając podejmować trafne decyzje. Szczególnie korzystne okażą się dni między 11 a 16 marca, kiedy Słońce utworzy sekstyle z Jowiszem i Plutonem w Koziorożcu – aspekty te dodatkowo podkreślają szansę na realizację oczekiwań, związanych z pracą, nauką i podróżami, cieszyć się będziecie niespożytą energią, a osoby borykające się z problemami zdrowotnymi trafią wreszcie na właściwych lekarzy i odpowiednią terapię. Zmiany w pracy wyjdą wam na dobre, a relacje z podwładnymi wejdą w decydującą fazę, postawicie na profesjonalizm i znajdziecie wsparcie oraz posłuch wśród współpracowników.

20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do życzliwego Barana, dając wam szansę na rozwinięcie skrzydeł. W ostatniej dekadzie miesiąca Mars, Jowisz i Pluton utworzą koniunkcję w znaku Koziorożca, takie skumulowanie energii może odbić się na zdrowiu, starajcie się nie przekraczać własnych ograniczeń.

22 marca Saturn wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika i utworzy sekstyl ze Słońcem,a 31 marca dołączy do niego Mars, Lwy urodzone jeszcze w lipcu mogą spotkać na swej drodze osobę, która okaże się nieprzejednana, urzędnicy i osoby starsze staną się przyczyna problemów, trzeba będzie zastosować podstęp i dyplomację – na pomoc przyjdą korzystne aspekty Wenus do Jowisza i Plutona.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Lwa

Słońce w przeciwległym znaku Wodnika do 19 lutego przypomni, że nie wszystko musi się kręcić wokół waszych spraw i skłoni do zainteresowania się problemami partnerów. 3 lutego Merkury opuści Wodnika i wkroczy do Ryb, kierując myśli na sprawy związane z pozyskiwaniem grantów lub zarządzaniem wspólnymi pieniędzmi. Między 3 a 7 lutego otrzymacie dobrą wiadomość lub intratną zawodową propozycję, na co wskazuje sekstyl Merkurego do Urana w Byku. 7 lutego Wenus opuści Ryby i przesunie się do życzliwego Barana, wasza sytuacja finansowa się poprawi, chociaż trzeba będzie zawalczyć o dodatkowe środki, uczucia staną się gorące, randki ekscytujące.

Pierwsza dekada lutego minie w miarę spokojnie, jedynie pełnia 9 lutego, do której dojdzie w waszym znaku, wzbudzi emocje – niektóre Lwy przeżywać mogą rodzinne problemy, inne doświadczą emocji związanych z sukcesami dzieci, jeszcze inne zaangażują się w wyzwania zawodowe partnerów życiowych.

16 lutego Mars opuści Strzelca, wkroczy do Koziorożca i zmusi was do większej dbałości o zdrowie. 18 lutego Merkury w Rybach zmieni znak na wsteczny i będzie się cofać do 10 marca, może więc w tym czasie dojść do wielu nieporozumień w dziedzinie komunikacji, ponieważ Merkury retro w Rybach jest wyjątkowo słaby – ludzie będą się mylić, zmieniać zdanie, kłamać i generalnie kręcić, pozostańcie wiec czujni, ale nie zapominajcie o tym, że każdy może się pomylić, również osoba ze Słońcem w Lwie.

Druga połowa miesiąca upłynie pod wpływem sekstylu Jowisza do Neptuna, który uściśli się między 18 a 23 lutego – możecie spodziewać się wypłaty kredytu lub innych świadczeń, zaangażowania w sprawy zdrowotne, które zaczną układać się po waszej myśli, pozytywnego rozwiązania problemów zarówno życiowych, jak i duchowych.

19 lutego Słońce opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb, poczujecie się więc trochę zagubieni i skłonni do zimowej depresji, jednak sekstyle Słońca do Urana i Marsa obudzą w was ducha przedsiębiorczości, dzięki czemu pokonacie spadek nastroju. W pracy wiele będzie się działo, czeka was prawdziwa rewolucja, a nów Księżyca w znaku Ryb, do którego dojdzie 23 lutego, wyznaczy początek spłaty zadłużenia. Ogólnie w tym miesiącu powinniście zadbać o zdrowie, zrobić niezbędne badania, wykazać się dobrą organizacją zarówno w sprawach zdrowotnych, jak i zawodowych. Ze szczególną uwagą potraktujcie kręgosłup, ostatni tydzień lutego to dobry moment na skuteczna rehabilitację narządów ruchu.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Lwa

Do 20 stycznia Słońce w Koziorożcu skieruje waszą uwagę na sprawy zdrowia, relacje z kobietami i podwładnymi oraz opiekę nad zwierzętami. Warto zadbać o rehabilitację kręgosłupa oraz system trawienny, bo zaniedbania w tej dziedzinie mogą się ciągnąć latami. W pierwszym tygodniu stycznia pojawią się problemy z mobilnością, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Jowiszem oraz Południowym Węzłem Księżycowym, powrócą sprawy, które wydawały się już zapomniane, może też nastąpić nawrót dolegliwości w przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe. Między 5 a 9 stycznia Słońce oraz Merkury w sekstylu do Neptuna pomogą wam uzyskać wsparcie z najmniej spodziewanej strony, słuchajcie intuicji i pozostańcie otwarci na rozwój duchowy.

10 stycznia dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w znaku Raka, rozpoczynających trwającą do 15 stycznia koniunkcję Słońca i Merkurego z Saturnem i Plutonem, okaże się to niezwykle znaczące dla spraw rodzinnych, zdrowia, domowych zwierząt oraz relacji z podwładnymi, a także ogólnie kobietami. Uświadomicie sobie, że osoby, które do tej pory służyły wam wsparciem i otaczały opieką, mają własne cele i marzenia, których nie możecie kontrolować, zmierzycie się z sytuacją, kiedy poczujecie się pozostawieni sami sobie, zmuszeni radzić sobie ze wszystkim, czym zajmowali się inni.

13 stycznia Wenus opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do znaku Ryb, tworząc między 14 a 18 stycznia sekstyl z Uranem w Byku – możecie spodziewać się w tym czasie podwyżki, premii lub wypłaty dodatkowych świadczeń, wolne Lwy rozpoczną płomienny romans, nie będzie on jednak nastawiony na trwałość.

20 stycznia Słońce opuści wymagającego Koziorożca i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, sprawy partnera okażą się najważniejsze i powinniście poświęcić im całą swoją uwagę. Kwadratura Słońca do Urana między 21 a 25 stycznia zapowiada konflikt, a w niektórych przypadkach nawet zerwanie osobistego związku lub przyjaźni, jeśli pozostaniecie zbytnio skoncentrowani na sobie.

Ostatni tydzień miesiąca okaże się intensywny emocjonalnie, kiedy Mars w Strzelcu utworzy kwadraturę z Wenus i Neptunem w Rybach – nadmiar oczekiwań może zniszczyć nawet najlepiej zapowiadający się związek, słuchajcie intuicji i starajcie się okazać bliskim więcej ciepła i czułości zamiast natarczywych wymagań.
Poznaj prawdę o znakach zodiaku