Archiwa kategorii: Lew – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Barana przebywa do 19 kwietnia, napełniając optymizmem i chęcią działania oraz inicjowania wydarzeń. Wiosna to dla Lwów bardzo dobry okres, bo dni są coraz dłuższe, światło słoneczne dociera z większą siłą a natura budzi się do życia, nawet więc wszechobecna świadomość ograniczeń, związanych z epidemią koronawirusa, nie jest w stanie popsuć wam nastroju. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna sprzyja podejmowaniu długotrwałych zobowiązań, także nów Księżyca, do którego dojdzie 12 kwietnia w znaku Barana, może być znakomitą okazją do takich postanowień.

Najwięcej wyzwań oraz okazji do wykorzystania pojawi się w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się najpierw w sekstylu z popędliwym Marsem, następnie z dobroczynnym Jowiszem, a na końcu utworzy kwadraturę z wymagającym Plutonem – wydarzenia, jakich staniecie się uczestnikami lub świadkami, obfitować będą w konieczność głębokiej transformacji i wymuszą zmianę stosunku do swego ciała i jego wymagań, możecie jednak liczyć na życzliwość losu oraz partnerów życiowych. 19 kwietnia Słońce przesunie się do Byka, kierując uwagę na sprawy zawodowe. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 kwietnia w Skorpionie sprawi, że długo skrywane emocje wybuchną z wielką siłą, zwłaszcza że w ostatnich dniach miesiąca Słońce znajdzie się w elektryzującej koniunkcji z buntowniczym Uranem.

Wenus wraz ze Słońcem przebywa w życzliwym Baranie do 14 kwietnia, pobudzając zmysły i zachęcając do miłosnych zabaw, szczególnie w dniach od 3 do 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem w Bliźniętach, warto wyznawać miłość bez lęku o brak wzajemności. Układ planet sprzyja również rozwojowi życia towarzyskiego, nawet jeśli z konieczności musi odbywać się zdalnie. Zmysły zostaną też poruszone między 8 a 14 kwietnia, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Jowiszem i kwadraturę z Plutonem, wzrośnie namiętność, nie dajcie się tylko ponieść zazdrości, bo możecie wszystko stracić. W drugiej połowie miesiąca, podczas pobytu Wenus z znaku Byka, testowane będą związki zarówno osobiste, jak i przyjacielskie oraz zawodowe, zwłaszcza między 22 a 26 kwietnia –  układ planet ostrzega przed nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą pokrzyżować dalekosiężne plany i wywołać zmiany w ważnych dla was relacjach.

Pierwsze dni miesiąca i Święta Wielkanocne mogą minąć w atmosferze niepewności i pewnego rodzaju zamglenia umysłowego, już 4 kwietnia jednak Merkury wkroczy do życzliwego znaku Barana, „powróci wam” rozum i w realistyczny sposób spojrzycie na rzeczywistość. Między 16 a 19 kwietnia Merkury spowoduje burzę mózgów, dużo spraw trzeba będzie przemyśleć, ale kiedy 19 kwietnia znajdzie się „w sercu” Słońca uda się wam podjąć właściwe decyzje, zgodne z waszą najgłębszą naturą. 19 kwietnia Merkury wraz ze Słońcem zmienią znak i znajdą się w spokojnym Byku. Między 22 a 26 kwietnia czeka was ponownie konieczność podjęcia niepopularnych decyzji, w których mogą ucierpieć zarówno osobiste, jak i zawodowe związki. W ostatnich dniach miesiąca, podczas sekstylu Merkurego do Neptuna, słuchajcie intuicji i nie dajcie się wywieść w pole.

Mars w życzliwych Bliźniętach przebywa do 23 kwietnia, jednak między 6 a 13 kwietnia znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem, powinniście pozostać ostrożni w dyskusjach na temat duchowości, twórczości i pandemii, a przede wszystkim unikać używek, bo będą miały nieprzyjemne konsekwencje. Między 12 a 19 kwietnia natomiast, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w przeciwległym znaku Wodnika, nawiążecie współpracę z wykładowcami akademickimi, podróżnikami, autorytetami lub VIP-ami. Kiedy 23 kwietnia Mars wkroczy do znaku Raka, rozpocznie się okres, w którym zaczniecie doświadczać tłumionej złości, nad którą trzeba zapanować.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Lwa

Słońce w znaku Ryb pozostanie do 20 marca, zachęcając do pozbycia się ze swego życia wszystkiego, co utrudnia rozwój, otwarcia się natomiast na nowe, które nadchodzi. Możecie w tym czasie zająć się zarządzaniem wspólnym stanem posiadania i pozyskiwaniem środków z urzędów i instytucji do tego powołanych. Okazja na uzyskanie dotacji, kredytu, finansowego wsparcia lub wypłaty odszkodowania nastąpi już między 9 a 15 marca, kiedy najpierw Słońce a potem Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem, a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Rybach. Dni między 15 a 20 marca natomiast pozwolą poprawić kondycję zdrowotną i psychiczną, obdarzą was siłą, potrzebną do pokonania słabości lub gorszego samopoczucia – wpłynie na to sekstyl Słońca do Plutona w znakach wodnych.

20 marca Słońce wkroczy do życzliwego znaku Barana, odzyskacie energię i chęć do działania, zaczniecie planować podróże nie przejmując się zbytnio ograniczeniami związanymi z pandemią. Pełnia Księżyca w przyjaznym znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, zapowiada nowe znajomości, obiecujące kontakty z obcokrajowcami  lub rozpoczęcie nauki w interesującej was dziedzinie. Sekstyl Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca podkreśla, że zawarte przyjaźnie mogą okazać się trwałe i długoterminowe.

Merkury do 16 marca przebywa w przeciwległym znaku Wodnika, stymulując umysł do rozwoju intelektualnego, zachęcając do nawiązywania kontaktów ważnych dla waszej przyszłości, prowadzenia rozmów i negocjacji oraz podpisywania umów. Merkury w tym znaku jest mocny, dodatkowo 5 marca znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, dni między 3 a 7 marca warto więc wykorzystać na podejmowanie strategicznych decyzji. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w znaku Ryb, straci sporo ze swojej mocy, wasze myśli zaczną krążyć wokół spraw duchowych i artystycznych, ale trudno się będzie zorientować, jaką drogę rozwoju wybrać, szczególnie między 20 a 24 marca, gdy Merkury znajdzie się z jednej strony w korzystnym aspekcie z oświecającym umysł Uranem, z drugiej w napiętej kwadraturze z popędliwym Marsem.

Wenus w Rybach do 21 marca pomoże uporać się z uczuciami i emocjami ukrytymi w podświadomości, wesprze także wasze starania o poprawę finansów, podpowie jakich inwestycji warto dokonać w najbliższym czasie. Przez cały miesiąc będzie towarzyszyć Słońcu, zarówno w znaku Ryb, jak i Barana, możliwe więc są także nagłe stany zakochania, nawiązywanie romantycznych relacji oraz platonicznych przyjaźni. W pierwszych dniach miesiąca, gdy 3  marca znajdzie się w sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, przyniesie moc niespodzianek. W ostatnim tygodniu miesiąca nawiążecie lub utrwalicie relację z osobą, która okaże się waszym przewodnikiem i nauczycielem życiowym.

Mars 4 marca opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, staniecie się bardziej ruchliwi, wygadani, skłonni do nawiązywania nowych znajomości oraz przyjaźni. Na trwałe znajomości, przynoszące profity w rozwoju kariery oraz w sprawach zawodowych, możecie liczyć szczególnie między 20 a 24 marca, gdy Mars w Bliźniętach utworzy trygon z Saturnem w przeciwległym znaku Wodnika.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Lwa

Słońce do 18 lutego tranzytuje przeciwległy znak Wodnika, kierując uwagę na sprawy partnerskie, spotkania, umowy, kontakty międzyludzkie. Przebywają tam również inne planety – Jowisz, Saturn, Wenus do 25 lutego, oraz Merkury, poruszający się biegiem wstecznym od 1 do 21 lutego, dlatego wszelkiego rodzaju relacje nabiorą większego znaczenia. 11 lutego nów Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika, któremu towarzyszy koniunkcja Wenus z Jowiszem, zapowiada ważne spotkania, zakochani mogą oczekiwać miłosnych wyznań, single spotkają na swej drodze osobę, dla której chętnie zrezygnują z wolności. Starajcie się jednak wyrażać jasno i konkretnie, bo kwadratura Merkurego w retrogradacji do Marsa w Byku sprzyja pomyłkom, ktoś źle usłyszy lub co innego zapamięta i nieporozumienie gotowe.

Między 12 a 24 lutego pojawią się zawodowe trudności oraz ograniczenia w związku z napiętą kwadraturą Saturna do Urana – to spotkanie konserwatysty z rewolucjonistą, więc skutki mogą być opłakane, jeśli nie pozostaniecie otwarci na zmiany, które są nieuniknione. Nie zapominajcie, że „Bóg nigdy nie zamyka jednych drzwi, jeśli nie zamierza otworzyć drugich”, pozostańcie więc gotowi zaakceptować rewolucję, jaka pojawi się w waszym życiu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. 18 lutego Słońce opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb, staniecie się bardziej uduchowieni i nastawieni na rozwój głębszych uczuć. W ostatnich dniach lutego pełnia Księżyca w znaku Panny w połączeniu z korzystnym aspektem Słońca do Urana poprawi finanse lub przyniesie nową, interesującą zawodową propozycję.

Merkury w przeciwległym znaku Wodnika od 1 do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, wskazana jest więc w tym czasie ostrożność przy zawieraniu umów, podpisywaniu ważnych kontraktów i podejmowaniu życiowych decyzji. Jedynie 8 lutego, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie jasno przedstawić swoje stanowisko, które zostanie docenione. Między 12 a 16 lutego koniunkcja Merkurego najpierw z Wenus, a następnie z Jowiszem, w przeciwległym znaku Wodnika, zapowiada udane randki, spotkania z celebrytami, podróżnikami lub prawnikami. Po 21 lutego, gdy Merkury  zmieni bieg na prosty,  możecie podejmować strategiczne decyzje o długotrwałym znaczeniu.

Wenus przebywająca w przeciwległym znaku Wodnika do 25 lutego postawi na waszej drodze osoby atrakcyjne, jeśli więc szukacie swojej drugiej połówki, to miejcie oczy szeroko otwarte, bo możecie spotkać miłość swojego życia. Jedynie między 4 a 9 lutego, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z surowym i ograniczającym Saturnem i w kwadraturze z rewolucyjnym Uranem, czeka was rozczarowanie lub poczucie samotności w związku, zachowajcie spokój i unikajcie zaogniania sytuacji, bo układ planet może doprowadzić nie tylko do kłótni, ale również do zerwania ważnego dla was związku. Całe szczęście od 9 do 14 lutego koniunkcja Wenus z Jowiszem zapowiada szczęśliwe zakończenie nieporozumień, a miłość rozkwitnie z jeszcze większą siłą. Weźcie poprawkę na swoje pożądanie i niespełnione oczekiwania między 17 a 22 lutego, podczas kwadratury Wenus do Marsa, bo możecie „wylać dziecko z kąpielą”. 25 lutego Wenus opuści Wodnika i wkroczy do Ryb, a uczucia osiągną wyższy stopień zaawansowania.

Mars w Byku jest słaby, pierwsze dni miesiąca mogą być niespokojne ze względu na kwadraturę Słońca do Marsa, co wywoła stres, pośpiech a nawet złość, trudno się będzie porozumieć z partnerami biznesowymi, wszystko okaże się pilne i koniecznie zechcecie pracę wykonać natychmiast. Horoskop radzi zwolnić, nic się nie stanie, jeśli raz nie okażecie się najlepsi, zyskacie za to spokój i równowagę. Pod koniec miesiąca natomiast trygon Marsa do Plutona sprawi, że staniecie się niepokonani.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Lwa

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi uwagę na sprawach zdrowia – szczepić się czy nie szczepić? Jeśli tak, to kiedy? I jaką szczepionką? – takie pytania będą na porządku dziennym, szczególnie między 12 a 14 stycznia, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca. Dodatkowe emocje wzbudzi kwadratura Marsa w Byku do Saturna w przeciwległym Wodniku – wasze starania o podwyżkę napotkają na silny opór, ale nie traćcie nadziei, bo pod koniec miesiąca sytuacja może się zmienić. Po 19 stycznia, kiedy Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, niektóre Lwy zaczną kroczyć po kruchym lodzie, jeśli nie włożą wysiłku w poprawę relacji z przełożonymi.

Koniunkcja Marsa z Uranem w kwadraturze z Jowiszem w dniach 18–24 stycznia wywoła  burzę z piorunami w relacjach z partnerami osobistymi lub biznesowymi, powinniście zachować ostrożność, bo koniunkcja Słońca z Saturnem w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 stycznia, wprowadzi ograniczenia, w związkach nastąpi ochłodzenie stosunków, konflikty wybuchną z całą siłą w okolicach 26 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze do Urana w Byku, niektóre Lwy gotowe będą rzucić pracę, jeśli ich wymagania nie zostaną spełnione. W dniach 28-29 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku, a Słońce w Wodniku utworzy koniunkcję ze szczodrym Jowiszem – wszystkie sprawy mają więc szansę na pozytywne zakończenie, otrzymacie propozycję, która was usatysfakcjonuje.

Mars do 7 stycznia przebywa w życzliwym Baranie, ale kiedy zmieni znak i wkroczy do Byka, w którym nie czuje się najlepiej, straci sporo ze swego zapału i zacznie rozrabiać w sprawach zawodowych i finansowych. Szczególną ostrożność powinniście zachować między 12 a 14 stycznia oraz w dniach 18-24 stycznia, bo może wam brakować cierpliwości i zbyt impulsywnie zaczniecie domagać się tego, co się według was należy, niestety wymagania nie spotkają się ze zrozumieniem i aprobatą, zwłaszcza jeśli podejdziecie do tego w sposób zbyt emocjonalny i pozbawiony chłodnej taktyki.

Wenus do 8 stycznia tranzytuje przyjazny znak Strzelca, stwarzając przestrzeń do dobrej zabawy, natomiast kiedy wkroczy do wymagającego Koziorożca i między 8 a 15 stycznia znajdzie się najpierw w trygonie do Marsa a następnie Urana w znaku Byka, staniecie się bardzo pracowici, ale też nastawieni na większe niż zwykle zyski. Tylko zakochane Lwy nie zdołają się powstrzymać przed poświęceniem czasu ukochanym i wyrwą się na randkę, co nie spotka się z aprobatą szefa.

O zdrowiu i epidemii przestaniecie myśleć po 8 stycznia, kiedy Merkury zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Wodnika, ponieważ uwagę zaczną wam zaprzątać związki i relacje międzyludzkie. Merkury w Wodniku jest mocny i sprzyja umowom, układom oraz negocjacjom, dlatego między 8 a 14 stycznia słuchajcie się raczej rozumu niż emocji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Lwa

Słońce do 21 grudnia przebywa w przyjaznym znaku Strzelca, towarzyszyć więc będzie wam optymizm, pomimo niepokojących informacji napływających z mediów. Z chęcią zajmiecie się swoim hobby, warto poświęcić czas zajęciom, które sprawiają przyjemność, jeśli chcecie podnieść odporność swego organizmu i zachować zdrowie. To również dobry moment, aby zainteresować się potrzebami dzieci, zarówno tych małych, jak i dorosłych. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętej konfiguracji ze zwodniczym Neptunem oraz w korzystnym aspekcie z Marsem w życzliwym Baranie, energii i zdolności do działania wam nie zabraknie, ale łatwo możecie w tym czasie ulegać iluzjom i wyobrażenia brać za rzeczywistość, unikajcie więc poważnych inwestycji i większych zakupów, jeśli nie chcecie się rozczarować.

14 grudnia w przychylnym znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, to kolejne ostrzeżenie przed aktywnością, mogącą przynieść straty, nie ufajcie osobom, które obiecują łatwe zyski, unikajcie niepewnych interesów. Dbajcie również o zdrowie, nie tylko w kontekście covid-19, wzmacniajcie organizm dobrą dietą i witaminami. Na rozgłos i ciekawe pomysły możecie liczyć 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca.

17 grudnia Saturn, a dwa dni później również Jowisz, opuszczą Koziorożca i wkroczą do przeciwległego znaku Wodnika, obydwie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo istotne wydarzenie astrologiczne, które wprowadzi zmiany w relacjach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi nie tylko w nadchodzącym roku, ale przez najbliższe 20 lat. Saturn i Jowisz to planety pełne przeciwieństw – idealistyczny Jowisz stara się wszystko powiększać, natomiast praktyczny Saturn chce to ograniczać, ich koniunkcja jest zaproszeniem do szukania równowagi pomiędzy ideą a możliwością jej realizacji. Tego samego dnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zdrowotne oraz przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku czekają was niespodzianki zawodowe i finansowe, natomiast Sylwester zapowiada się oryginalnie, do czego przyczyni się trygon Słońca do Urana w znakach ziemskich.

Do 21 grudnia Słońcu w znaku Strzelca towarzyszyć będzie Merkury, na którego życzliwość możecie liczyć szczególnie 19 i 20 grudnia, natomiast między 10 a 14 grudnia, gdy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym Neptunem, zachowajcie ostrożność i jeśli bardzo was będzie do czegoś ciągnąć, to na wszelki wypadek zróbcie odwrotnie.

Wenus do 15 grudnia, przebywając w znaku Skorpiona, zapewni wam moc emocji i wiele okazji do okazania gorących uczuć, znajdzie się bowiem w korzystnych aspektach z Neptunem, Plutonem, Jowiszem i Saturnem, nawet w stałych związkach zrobi się zagadkowo, ogniście, namiętnie i zazdrośnie, ale szczęśliwie. Druga połowa grudnia zapowiada się również korzystnie, ponieważ Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Strzelca – jedynie w okolicach Sylwestra kwadratura Wenus z Neptunem zapowiada rozczarowanie, wynikające z nierealnych oczekiwań. Nie przesadzajcie z używkami, bo poranne przebudzenie może okazać się nieprzyjemne.

Mars cały miesiąc tranzytuje życzliwy znak Barana, napełniając was energią i skłaniając do aktywności, dla sportowców to szczególnie korzystna sytuacja, zachowajcie jednak ostrożność między 20 a 26 grudnia, ponieważ bojowy Mars znajdzie się w kwadraturze z niebezpiecznym Plutonem, unikajcie nadmiernego wysiłku, panujcie nad chęcią odwetu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Lwa

Słońce do 21 listopada przebywa w znaku Skorpiona, co skieruje waszą uwagę na sprawy rodzinne i zawodowe, ale też wywoła napięcie w domu i w pracy.  Trygon Słońca do Neptuna między 8 a 12 listopada zachęci do rozwoju duchowego lub artystycznego, jednocześnie sprawi, że zaczniecie życzeniowo podchodzić do problemów, które wcale nie są tak łatwe do rozwiązania, szczególnie w dziedzinie ochrony zdrowia oraz istotnych inwestycji. Między 12 a 21 listopada Słońce w korzystnych aspektach z Jowiszem, Plutonem i Saturnem pozwoli podejść z rozwagą do pojawiających się wyzwań zarówno zdrowotnych, jak i zawodowych, znajdziecie w sobie siłę, wytrwałość, konsekwencję i optymizm, niezbędne, żeby przetrwać w trudnych czasach. Dla niektórych Lwów będzie to czas samorealizacji, co zapowiada nów Księżyca w znaku Skorpiona, do którego dojdzie 15 listopada.

21 listopada Słońce opuści Skorpiona i wkroczy do przyjaznego i optymistycznego znaku Strzelca, humor się wam poprawi, zaczniecie zajmować się tym, co lubicie najbardziej robić, rozwijać hobby, bawić się z dziećmi. Uważajcie jednak pod koniec miesiąca, ponieważ 30 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca, chrońcie więc zdrowie i unikajcie nadmiernych kontaktów towarzyskich, nawet jeśli dojdzie do otwarcia miejsc publicznych.

Merkury w życzliwym znaku Wagi przebywa do 10 listopada, ale większość czasu odbiera nieprzyjemną kwadraturę od wymagającego Saturna, co wiązać się będzie z ograniczeniem komunikacji pod każdym względem. W dodatku Merkury dopiero 4 listopada zmieni bieg na prosty, więc trudno liczyć na jego wsparcie. 10 listopada wkroczy ponownie do znaku Skorpiona, a między 15 a 19 listopada znajdzie się w opozycji do Urana w Byku, co zapowiada nagłe i niespodziewane konflikty w pracy lub w rodzinie, możecie otrzymać zaskakujące wiadomości, które wyprowadzą was z równowagi. Pod koniec miesiąca, między 22 a 30 listopada Merkury znajdzie się najpierw w trygonie z Neptunem, co okaże się korzystne dla artystów i twórców, potem w sekstylu z planetami w Koziorożcu, co ułatwi kontakt z przedstawicielami ochrony zdrowia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Do 21 listopada Wenus tranzytuje życzliwy znak Wagi, nawiążecie więc wiele kontaktów towarzyskich – być może przez internet ze względu na okoliczności, ale nie ulega wątpliwości, że będziecie się cieszyć niesłabnącym powodzeniem. Jedynie między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do atakującego Marsa w Baranie, może dojść do konfliktu z przyjacielem na tle różnicy światopoglądowej. Również między 13 a 21 listopada Wenus w kwadraturze do Jowisza, Plutona i Saturna zafunduje wam napięcie związane ze zdrowiem lub pogorszeniem warunków pracy.

21 listopada Wenus przesunie się do Skorpiona, w którym straci wiele ze swojej siły, sprawy uczuciowe i finansowe mogą się skomplikować, ale nie za bardzo – jedynie między 25 a 29 listopada niektóre związki mogą przeżywać kryzys lub dojdzie do niespodziewanych wydatków, ponieważ Wenus ustawi się w opozycji do Urana w Byku.

Mars w życzliwym znaku Barana skłoni do aktywności, szczególnie w drugiej połowie miesiąca, kiedy powróci do biegu prostego, wykorzystajcie jego energię konstruktywnie i uważajcie, aby nie wymknęła się spod kontroli.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Lwa

Słońce w przyjaznym znaku Wagi pozostanie do 23 października, warto ten czas wykorzystać na autopromocję, szczególnie przez współczesne środki komunikacji i portale społecznościowe. Pełnia Księżyca w przyjaznym Baranie, do której dojdzie 1 października, uświadomi wam możliwości, jakie tkwią w samorozwoju, poszerzaniu wiedzy i zdobywaniu coraz lepszych kwalifikacji. Pełni Księżyca towarzyszyć będzie napięty aspekt między dwiema silnymi, bo pozostającymi w swoich znakach planetami – aktywnym Marsem i ograniczającym Saturnem, będziecie się więc czuli, jakby ktoś w waszym życiu naciskał na gaz i hamulec jednocześnie, szczególnie w dziedzinie spraw dotyczących warunków pracy oraz zdrowia własnego lub swoich bliskich.

Słońce w kwadraturze najpierw do Jowisza, następnie Plutona i Saturna w Koziorożcu i w opozycji do Marsa znajdzie się w niekorzystnych aspektach, możecie więc mieć obniżony nastrój między 8 a 17 października, niektóre Lwy poczują w sobie ducha walki i zapragną zmierzyć się z własnymi słabościami, inne natrafią na zdecydowany opór starając się kogoś zmienić – nie róbcie niczego „na siłę” lub „ponad siły”, bo odbije się to niekorzystnie na zdrowiu, dbajcie przy tym o kręgosłup i stosujcie odpowiednią dietę. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, odczujecie napięcie związane z wymaganiami domowników oraz obowiązkami zawodowymi, zwłaszcza w ostatnim dniu miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Byku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem.

2 października Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Panny, wpływając na stan finansów, które mają szansę się poprawić, ale nie w sposób oszałamiający, ponieważ znak Panny nie jest dla Wenus korzystny. Między 8 a 12 października pojawią się jednak nieoczekiwanie jakieś dodatkowe zlecenia, gdy Wenus ustawi się w trygonie do Urana, natomiast od 17 do 26 października, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu, możecie liczyć na ustabilizowanie sytuacji zarówno zawodowej, jak i zdrowotnej.

Mars w tym miesiącu, pomimo że przebywa w życzliwym znaku Barana, może wpłynąć na was nadmiernie stymulująco, popychając do działania zbyt szybkiego i nie zawsze sensownego, warto natomiast zakończyć definitywnie sprawy, które przestały wam służyć i od dłuższego czasu wywoływały dyskomfort, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w napiętych aspektach z Saturnem i Plutonem. Między 15 a 22 października Mars w kwadraturze do Jowisza sprawi, że stracicie mnóstwo energii na sprawy związane ze służbą zdrowia.

Merkury do 28 października przebywa w znaku Skorpiona, kierując myśli na sprawy rodzinne i skłaniając do rozpamiętywania przeszłości, szczególnie od 15 października, kiedy zmieni bieg na wsteczny. W drugiej połowie miesiąca powstrzymajcie się od rozpoczynania ważnych przedsięwzięć, zwłaszcza dotyczących komunikacji i środków przekazu, jedynie 25 października, kiedy Merkury znajdzie się ścisłej koniunkcji ze Słońcem, możecie pokusić się o medialną popularność.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Lwa

Miesiąc okaże się życzliwy dla waszych finansów, szczególnie jego pierwsza połowa. Do 22 września Słońce przebywa w pracowitej Pannie, dbając o stan posiadania. 2 września pełnia Księżyca w znaku Ryb przypomni o zobowiązaniach, które koniecznie trzeba uregulować, wprowadzi to trochę emocji i zamieszania w wasze życie, ale trygon Słońca do Urana pozwoli wyjść zwycięsko z każdego zawirowania, poszczęści się wam w sprawach zawodowych, otrzymacie premię lub zamówienie na dobrze płatną pracę.

Między 6 a 18 września rozpocznie się prawdziwy festiwal dodatkowych zarobków, dzięki ułatwiającym przepływ energii aspektom Słońca do planet w Koziorożcu, będą dodatkowe projekty i zadania do wykonania, jedynie w okolicach 11 września zachowajcie ostrożność, bo Słońce znajdzie się w opozycji z iluzorycznym Neptunem, co sprzyja pomyłkom i finansowym oszustwom. Czas najwyższy zainteresować się swoim stanem zdrowia, niektórym Lwom przydadzą się krótkie wakacje lub wyjazd do sanatorium. Osoby poszukujące stabilnej pracy mają szansę ją uzyskać. 22 września Słońce opuści znak Panny i wkroczy do życzliwej Wagi, staniecie się bardziej towarzyscy i mobilni.

Merkury do 5 września przebywa w znaku Panny, tworząc korzystne aspekty z Wenus oraz planetami w Koziorożcu, co zapowiada dobrą finansową passę, warto ten czas wykorzystać na zaplanowanie budżetu na najbliższe miesiące, bo tak dużego wsparcia dla spraw finansowych w postaci Merkurego w Pannie długo nie doświadczycie. 5 września Merkury przesunie się do Wagi, co okaże się korzystne dla spraw związanych z przemieszczaniem się, relacjami międzyludzkimi zarówno w formie bezpośrednich spotkań, jak i kontaktów przez internet. Między 15 a 25 września napięte aspekty Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem sygnalizują stresy i nerwową atmosferę w kontaktach ze służbą zdrowia, zalecane jest w tym czasie ograniczenie kontaktów z nieznanymi osobami i unikanie miejsc publicznych, w których przebywa wiele ludzi.

Do 6 września trudno wam będzie nawiązać właściwe stosunki z ludźmi, ponieważ opozycja Wenus do Saturna ograniczy kontakty towarzyskie i biznesowe, a kwadratura Wenus do Marsa wywoła z waszej strony niecierpliwość i natarczywość. Dopiero kiedy 6 września Wenus wkroczy do waszego znaku relacje się poprawią, a sprawy miłosne nabiorą kardynalnego znaczenia. Między 13 a 17 września zaskoczy was zawodowa propozycja, jaką otrzymacie, a nów Księżyca w znaku Panny, do którego dojdzie 17 września, zapowiada początek finansowej niezależności.

Mars w przyjaznym znaku Barana do 10 września biegnie ruchem prostym, ale potem wejdzie w retrogradację i będzie się cofał do połowy listopada, w związku z tym pod koniec miesiąca znajdzie się ponownie w kwadraturze do Saturna, co spowoduje sytuację podobną do tej w końcówce sierpnia, kiedy niektóre sprawy stawiane były przez kogoś na ostrzu noża.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Lwa

Słońce w waszym znaku do 22 sierpnia opromienia swoim światłem wszystko, czego się podejmiecie, to najlepszy okres w całym roku, wykorzystajcie więc słoneczną energię na poprawę jakości życia, starajcie się robić to, co sprawia największą przyjemność. Już w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Słońca z nieprzewidywalnym Uranem przyniesie zaskakujące okazje do zdobycia uznania, staniecie się widoczni, a wasze sprawy istotne. Lwy posiadające dorosłe dzieci skupią uwagę na ich osiągnięciach. 3 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Wodnika, co jeszcze bardziej podkręci emocje, szczególnie jeśli czekają was ważne negocjacje, podpisywanie umów lub osiągnięcie porozumienia. Między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca do Marsa sprawi, że staniecie się zorganizowani, szybcy i niezwykle skuteczni, szczególnie dni 18 i 19 sierpnia mogą okazać się znaczące, ponieważ nów Księżyca w waszym znaku zapowiada rozpoczęcie ważnego przedsięwzięcia. 22 sierpnia Słońce opuści wasz znak i przesunie się do Panny, kierując uwagę na zabezpieczenie finansowe.

3 sierpnia Merkury w Raku utworzy opozycję do Saturna w Koziorożcu, unikajcie w tym dniu podróży i dbajcie o kręgosłup, bo wasza mobilność może zostać ograniczona. Merkury wkroczy do waszego znaku 5 sierpnia i pozostanie w nim do 20-go, stwarzając okazję do podejmowania osobistych decyzji oraz wzmacniając komunikację w każdej dziedzinie, a także pisanie i publikowanie dzieł literackich lub publicystycznych. Między 9 a 11 sierpnia Merkury w kwadraturze z Uranem wywoła nerwowe sytuacje w pracy oraz mnóstwo emocji, które wytrącą was z równowagi nawet jeśli okażą się pozytywne. 20 sierpnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Panny, w której czuje się znakomicie, wpłynie więc pozytywnie na finanse, szczególnie między 24 a 26 sierpnia, kiedy utworzy trygon z rewolucyjnym Uranem – może wtedy sypnąć niespodziewanymi dochodami, premią lub propozycją dodatkowej pracy. W ostatnich dniach miesiąca spodziewajcie się prawdziwej szansy i poprawy sytuacji finansowej.

Powabna i radosna Wenus przebywa w życzliwych Bliźniętach w pierwszym tygodniu miesiąca, obdarzając was przychylnością otoczenia oraz przyjaciół. 7 sierpnia Wenus przesunie się do Raka, aktywizując potrzebę samotności i kontaktu z szeroko rozumianą sztuką oraz przyrodą. Między 17 a 19 sierpnia trygon Wenus z Uranem wyzwoli w was artystę, staniecie się kreatywni i skłonni tworzyć oryginalne dzieła, wolne Lwy mogą skrycie obdarzyć kogoś miłością, uczucie rozwinie się, kiedy Wenus wkroczy do waszego znaku, co nastąpi niebawem, bo już 6 września. Między 23 a 30 sierpnia czekają was natomiast skryte marzenia, oczekiwania i namiętności, kiedy Wenus utworzy zarówno harmonijne, jak i napięte aspekty z Jowiszem, Neptunem i Plutonem.

Mars w życzliwym znaku Barana zachęci do aktywności, będziecie dysponować ogromną siłą i energią, warto wykorzystać ją konstruktywnie, ponieważ jeśli utracicie nad nią kontrolę, może przeobrazić się w przemoc i agresję. Szczególnie ostrożni pozostańcie między 8 a 15 sierpnia, kiedy Mars w koniunkcji z mroczną Lilith utworzy napięty aspekt z potężnym Plutonem oraz między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Saturnem. Szanujcie zdrowie i unikajcie nadwyrężania sił.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Lwa

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, co osłabia was energetycznie, dlatego pierwsze trzy tygodnie miesiąca są najlepszym okresem, w którym warto wybrać się na urlop. Pierwsze dni lipca okażą się zaskakujące ze względu na koniunkcję Merkurego ze Słońcem w korzystnym aspekcie z Uranem – otrzymacie bulwersujące, ale niezwykle interesujące informacje, które mogą pchnąć karierę do przodu. 3 lipca Saturn na kilka miesięcy opuści przeciwległy znak Wodnika i wróci do Koziorożca, niektóre przewlekłe schorzenia, które uważaliście za wyleczone, mogą dać o sobie znać.

5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, uważajcie na zdrowie własne oraz najbliższych, unikajcie większych skupisk ludzkich oraz miejsc narażonych na obecność wirusów.

Między 6 a 12 lipca kwadratura Merkurego z Marsem zmusi was do intensywnego działania. Wenus w przyjaznym znaku Bliźniąt zapewni wsparcie przyjaciół oraz wolnym Lwom umożliwi rozwój romansów.

12 lipca Merkury zmieni bieg na prosty, zaczniecie więc podejmować bardziej przemyślane decyzje. Najbardziej intensywny okres czeka was w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce utworzy opozycję najpierw do Jowisza i Plutona, a następnie Saturna w Koziorożcu – pojawią się wyzwania ze strony służby zdrowia, zostaniecie skonfrontowani z zupełnie przeciwstawnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Jednocześnie trygon Słońca do Neptuna zapowiada sukcesy w dziedzinie szeroko pojętej twórczości oraz duchowości. 20 lipca nów Księżyca w opozycji do Saturna wymusi rezygnację z tego, co przestało wam służyć.

22 lipca Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie wigor i entuzjazm, samopoczucie się poprawi i spojrzycie na wszystkie wydarzenia w sposób bardziej optymistyczny. Ostatni tydzień lipca może obfitować w stresujące sytuacje ze względu na aspekty Merkurego, w sprawach zawodowych pojawią się korzystne okazje warte wykorzystania, ale współpraca z podwładnymi pozostawi wiele do życzenia. Również sprawy zdrowotne wymuszą zmianę diety, warto wybrać się do fachowców i wdrożyć właściwą dla siebie terapię.
Moja i Twoja astrologia