Archiwa kategorii: Panna – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Panny

Słońce w Baranie do 19 kwietnia skieruje uwagę na zarządzanie finansami, zdobywanie grantów, dotacji i kredytów. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna zaowocuje dobrą, długofalową inwestycją. Nów Księżyca w znaku Barana, do którego dojdzie 12 kwietnia, również może wskazywać na początek dobrych interesów, zwłaszcza że między 10 a 19 kwietnia Słońce utworzy szereg korzystnych aspektów, takich jak sekstyle do Marsa i Jowisza, ale również napiętą kwadraturę do Plutona w Koziorożcu, transakcje więc mogą stanowić spore ryzyko, ale podobno do odważnych świat należy, a wspierać was będzie w tej konfiguracji obecność Wenus i Merkurego.

19 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka, poczujecie się pewniej, zajmiecie się tym, co rozwija i sprawia przyjemność. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, zapowiada wiele emocjonujących wydarzeń, końcówka miesiąca okaże się stymulująca dla rozpoczynania nowych kursów, warsztatów oraz zdobywania oryginalnych uprawnień.

Pierwsze dni miesiąca mogą okazać się problematyczne ze względu na to, że do 4 kwietnia Merkury, władca waszego znaku, przebywa jeszcze w przeciwległym znaku Ryb, w którym jest po prostu słaby i nie może rozwinąć pełni swoich możliwości, kiedy jednak wkroczy do znaku Barana, znacznie łatwiej będzie podejmować właściwe decyzje. Szczególnie między 9 a 11 kwietnia, kiedy Merkury utworzy korzystny aspekt ze stabilizującym Saturnem, uporządkujecie sprawnie swoje sprawy i nabierzecie pewności siebie. Również sekstyl Merkurego z Marsem i Jowiszem między 16 a 19 kwietnia pozwoli działać szybko i z sukcesem, szczególnie 19 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, uda się wam błysnąć dobrymi i odważnymi pomysłami, co zostanie dostrzeżone i docenione. 19 kwietnia Merkury wraz ze Słońcem opuści znak Barana i wkroczy do życzliwego Byka. Końcówka miesiąca może okazać się bardzo energetyzująca i pełna niespodzianek, trzymajcie nerwy na wodzy, najwięcej uzyskacie stosując siłę spokoju.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, w którym nie czuje się najlepiej, sprawy uczuciowe warto więc odłożyć na drugą połowę miesiąca, kiedy znajdzie się w przyjaznym Byku. Między 22 a 26 kwietnia Wenus wraz z Merkurym  znajdą się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, jednocześnie tworząc kwadraturę do surowego Saturna, w długotrwałych związkach pojawi się napięcie, jeśli nie chcecie stracić partnera, może warto uprawomocnić relację.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje znak Bliźniąt, aktywizując sferę zawodową, szczególnie w zakresie komunikacji. Trudności pojawią się między 6 a 13 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem w przeciwległym znaku Ryb, trudno się będzie porozumieć, szczególnie w sprawach związanych ze zdrowiem oraz twórczością, starajcie się być mniej wymagający a wszystko się ułoży. Szczególną aktywnością zawodową natomiast wykażecie się między 14 a 19 kwietnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem. Po 23 kwietnia, kiedy Mars wkroczy do przyjaznego znaku Raka, aktywność skierujecie na sprawy rodzinne.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Panny

Do 20 marca Słońce przebywa w przeciwległym znaku Ryb, podkreślając znaczenie związków, w dodatku przez cały miesiąc, również w znaku Barana, towarzyszy mu Wenus, macie więc wielką szansę na poprawę relacji lub znalezienie w tym miesiącu  partnera życiowego. Los się do was uśmiechnie zwłaszcza między 9 a 15 marca, najpierw Słońce a następnie Wenus utworzą koniunkcję z romantycznym Neptunem. 13 marca, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w przeciwległych Rybach, Panny pozostające w stanie wolnym powinny rozejrzeć się dokoła, bo prawdziwa miłość czai się za rogiem. Między 15 a 20 marca namiętność rozbudzi wasze zmysły, kiedy Słońce i Wenus znajdą się w sekstylu z Plutonem, niektóre Panny mogą też liczyć na nagłą wygraną lub otworzą się przed wami możliwości, aby ze swojego hobby uczynić dobrze prosperujący biznes.

20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do znaku Barana, nadejdzie czas na odcinanie kuponów od działań, jakie wykonaliście w pierwszych trzech tygodniach miesiąca. Ostatnie dni marca okażą się istotne dla spraw zdrowotnych, szczególnie w zakresie chorób przewlekłych, pojawi się szansa na właściwą terapię.

Merkury do 16 marca przebywa w znaku Wodnika, pomagając podejmować właściwe decyzje w sprawie ochrony zdrowia oraz poprawiając warunki pracy. Już 5 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, który powiększa wszystko, z czym ma do czynienia, warto więc między 3 a 7 marca postawić na zmianę nawyków, zwłaszcza żywieniowych, na bardziej prozdrowotne, jeśli do tej pory tego nie uczyniliście. Kiedy po 16 marca Merkury znajdzie się w przeciwległym znaku Ryb, będziecie już myśleć tylko o miłości. Zachowajcie jednak ostrożność między 21 a 25 marca, kiedy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem i jednocześnie w kwadraturze z popędliwym Marsem – niektóre wyobrażenia i marzenia zderzą się z rzeczywistością, co może wywołać atak złości. Uważajcie na słowa, bo mogą być zbyt ostre lub obcesowe i więcej stracicie, niż zyskacie.

Do 21 marca Wenus tranzytuje przeciwległy znak Ryb, będziecie się cieszyć powodzeniem i otrzymywać dowody uznania. Już w pierwszych dniach miesiąca, między 2 a 4 marca, Wenus w sekstylu do Urana postawi na waszej drodze osobę, przy której serce zabije mocniej. Dla niektórych Panien będzie to początek romansu, dla innych rozwój poważnego uczucia. Warto otworzyć się na miłość, bo czas temu sprzyja. Po 21 marca, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Barana, w którym jest na wygnaniu, uczucia staną się bardziej gwałtowne, a nawet egoistyczne. Pełnia Księżyca w znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, wzbudzi emocje związane z finansami, pojawi się bowiem możliwość długotrwałych zysków ze względu na koniunkcję Wenus ze Słońcem i sekstyl obydwu planet ze stabilizującym Saturnem.

Mars 4 marca opuści życzliwego Byka i wkroczy do znaku Bliźniąt, kierując działanie na rozwój kariery. Najbardziej skuteczni okażecie się między 20 a 24 marca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem w Koziorożcu, uda się wam osiągnąć najbardziej ambitne cele.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Panny

Słońce do 18 lutego, przebywając w znaku Wodnika, skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz poprawie warunków pracy. Początek miesiąca okaże się niespokojny za sprawą kwadratury Słońca do Marsa – jeśli jesteście na etapie zdobywania nowej wiedzy, to nie wszystko może się wam wydać zrozumiałe, ale dajcie sobie czas, bo pośpiech nie jest wskazany. Nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 11 lutego, okaże się dobrą okazją do zmiany diety, nawyków oraz przyzwyczajeń, których chcielibyście się pozbyć. W pracy wiele będzie się działo, szczególnie jeśli macie międzynarodowe projekty lub prowadzicie współpracę z zagranicą.

Od 12 do 24 znajdziecie się pod wpływem trudnej kwadratury Saturna w Wodniku do  Urana w Byku, to czas, aby zerwać z uzależnieniem od osób starszych i konserwatywnych, utrudniających wasz rozwój. Może się okazać, że będziecie musieli się kimś zaopiekować, co ograniczy wasze poczucie wolności. Niektóre Panny nie zechcą dłużej pełnić podległych funkcji i zbuntują się przeciwko osobom, narzucającym im swoją wolę. 18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do przeciwległych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na relacjach partnerskich. W okolicach 27 lutego, podczas pełni Księżyca w waszym znaku, w połączeniu z korzystnym układem planet, spotkacie na swej drodze osobę, która wniesie konkretną wartość w wasze życie – może to być trwała przyjaźń, a może coś więcej.

Merkury, władca waszego znaku, od 1 do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, co zawsze jest ostrzeżeniem, aby nie postępować pochopnie, unikać podejmowania ważnych życiowych decyzji, a zakup sprzętu elektronicznego lub komunikacyjnego odłożyć na inny termin. Jedynie 8 lutego, gdy Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem, możecie zaryzykować rozmowę kwalifikacyjną, starania o lepsze stanowisko lub pokazanie szefom swoich pomysłów. Od 9 do 11 lutego, w tym podczas nowiu Księżyca, uważajcie na swoje słowa i unikajcie pośpiechu, bo kwadratura Merkurego do Marsa może zepsuć nawet najlepiej zapowiadające się sytuacje. Od 12 do 16 lutego natomiast Merkury znajdzie się w koniunkcji najpierw z Wenus, a następnie Jowiszem w znaku Wodnika, co przyniesie wiele korzyści, poprawi zdrowie oraz zwiększy szanse na rynku pracy.  21 lutego Merkury wyjdzie z retrogradacji i zmieni bieg na prosty, to dobry moment podejmowanie decyzji o długoterminowym znaczeniu, pod warunkiem, że postawicie na nowoczesność i zerwanie z rutyną.

Wenus do 25 lutego przebywa w znaku Wodnika, sprawy miłosne podlegać więc będą nieustannym zmianom, dopiero kiedy wkroczy do przeciwległego znaku Ryb, skupicie się już tylko na poprawie relacji i szukaniu swojej drugiej połowy. Zanim do tego dojdzie, starajcie się panować nad emocjami, zwłaszcza między 17 a 22 lutego, podczas napiętej kwadratury Wenus do Marsa.

Mars przebywa w życzliwym znaku Byka, ale źle się tam czuje, bo jest na wygnaniu, wasze działanie więc może ograniczać się do zdobywania informacji, które pozwolą wam przetrwać trudne czasy pandemii. Na głęboką transformację i owocną twórczość możecie liczyć w ostatnim tygodniu lutego, gdy Mars utworzy trygon z potężnym Plutonem.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Panny

Słońce do 19 stycznia przebywa w życzliwym Koziorożcu, uwagę więc skupicie na sprawach dzieci, znajdziecie sposób, aby uczyć je poprzez zabawę, sami też nie zapominając o tym, co sprawia wam przyjemność. Trudności pojawią się między 12 a 14 stycznia, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu, może się bowiem okazać, że wymagacie zbyt wiele, zarówno od swoich podopiecznych, jak i od samych siebie. Dodatkowo kwadratura Marsa w Byku do Saturna w Wodniku ostrzega przed nadwyrężeniem organizmu, powinniście w tych dniach szczególnie zadbać o swoje zdrowie, to również dobry moment na rozpoczęcie nowej diety eliminacyjnej, nie narzucajcie sobie jednak zbytnich restrykcji, bo nie wytrzymacie zbyt długo, zmiany wprowadzajcie w powolny, zrównoważony sposób.

19 stycznia Słońce zmieni znak i wkroczy do Wodnika, skupicie się więc na zadaniach do wykonania oraz na profilaktyce i ochronie zdrowia. Między 18 a 24 stycznia zapragniecie wprowadzić rewolucyjne zmiany w podejściu do zdrowia, ale istnieje niebezpieczeństwo, że zrobicie to zbyt szybko i nieumiejętnie, o czym informują aspekty planet. Starajcie się postępować w sposób zrównoważony, a wasze wysiłki osiągną zamierzony cel w okolicach 28-29 stycznia, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Lwie w opozycji do Jowisza w koniunkcji ze Słońcem – nie obejdzie się bez emocji, ale cel zostanie osiągnięty.

Merkury do 8 stycznia tranzytuje życzliwego Koziorożca, natomiast kiedy znajdzie się w znaku rewolucyjnego Wodnika skłoni do zmiany diety i podejścia do zdrowia, szczególnie między 8 a 14 stycznia, kiedy utworzy aspekty z Saturnem, Jowiszem, Marsem i Uranem. Również w pracy nastąpią zmiany, do których trzeba się będzie dostosować. Na szczęście Merkury w Wodniku jest mocny, łatwo więc będzie zapanować nad emocjami i kierować się rozumem.

Do 8 stycznia Wenus znajduje się w Strzelcu, sprawiając, że najlepiej poczujecie się we własnym domu, natomiast kiedy wkroczy do przyjaznego Koziorożca, zapragniecie skorzystać z nadarzającej się okazji i trochę się zabawić. Szczególnie między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z Marsem i Uranem w Byku, zaczniecie zdobywać nowe umiejętności, co sprawi nie lada przyjemność. Między 24 a 28 stycznia Wenus najpierw w dobroczynnym sekstylu z Neptunem, a następnie w koniunkcji z Plutonem, wzbudzi romantyczne uczucia i silne namiętności, o jakie siebie do tej pory nie podejrzewaliście.

Mars 7 stycznia zmieni znak i wkroczy do życzliwego Byka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, może więc wywołać niekontrolowane wybuchy złości, szczególnie między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, kiedy byle co może was wyprowadzić z równowagi za sprawą  napiętych aspektów Marsa, Urana, Saturna i Jowisza oraz Słońca.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Panny

Słońce do 21 grudnia zatrzyma was w domu lub skupi uwagę na sprawach rodzinnych, wiele Panien będzie pracować zdalnie, próbując pogodzić interesy domowe i zawodowe. Trudno się będzie porozumieć z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi między 7 a 14 grudnia, kiedy dostaniecie się pod wpływy kwadratury Słońca w Strzelcu do Neptuna w przeciwległym znaku Ryb – unikajcie w tych dniach podpisywania umów i negocjowania ważnych kontraktów, bo jakiś maczkiem pisany paragraf okaże się nie tylko niezrozumiały, ale też kompletnie dla was niekorzystny. Trygon Słońca do Marsa sprawi, że będziecie chcieli dokonać szybko inwestycji lub kupić coś, co wydaje się fantastyczne, ale rzeczywistość okaże się daleka od wyobrażeń. Tym bardziej, że 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca i trudno będzie polegać nie tylko na intuicji, ale nawet na zdrowym rozsądku – natomiast 19 i 20 grudnia możecie się wykazać jednym i drugim, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, wasze pomysły zostaną docenione a wysiłki wynagrodzone.

21 grudnia Słońce przesunie się do życzliwego wam Koziorożca, tego samego dnia dojdzie jednak do bardzo istotnego astrologicznego wydarzenia – Jowisz i Saturn, które parę dni wcześniej opuściły znak Koziorożca i wkroczyły do Wodnika, utworzą koniunkcję w tym znaku, co rozpocznie nowy 20-letni cykl obydwu planet, zanim ponownie się spotkają. Saturn i Jowisz mają przeciwstawną energię, możecie więc liczyć na to, że uda się osiągnąć stabilizację nie tylko w zakresie wykonywanej pracy, ale również w dziedzinie zdrowia. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, czekają was niespodzianki, niektóre Panny postanowią rozpocząć naukę w oryginalnej dziedzinie wiedzy, przyczyni się do tego trygon Słońca oraz Merkurego do Urana.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszył będzie Słońcu w wędrówce – najpierw do 21 grudnia przez znak Strzelca, w którym nie czuje się najlepiej, a następnie w bardziej życzliwym Koziorożcu. Unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji szczególnie między 10 a 14 grudnia, gdyż nie tylko Słońce, ale również Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, co wróży pomyłki, nieporozumienia a nawet oszustwa. Dobre okażą się dni 19 i 20 grudnia oraz końcówka miesiąca, możecie wtedy liczyć na wsparcie patrona waszego znaku.

Wenus do 15 grudnia tranzytuje przyjazny znak Skorpiona, co zapowiada wiele spotkań a nawet romansów, ponieważ znajdzie się najpierw w romantycznym aspekcie z Neptunem a następnie w namiętnym uścisku z Plutonem oraz stabilizującym i uszczęśliwiającym sekstylu z Saturnem i Jowiszem. Samotne Panny mogą zapłonąć gorącym uczuciem, nawet w stałych związkach powrócą noce jak z początku znajomości. 15 grudnia Wenus wkroczy do Strzelca, kierując uczucia na domowników – w czasie Sylwestra uważajcie, bo trudno się będzie odnaleźć w sytuacji lub pojawią się nieporozumienia, co zapowiada kwadratura Wenus do Neptuna.

Mars w znaku Barana zachęca do inwestowania, ale nie jest to właściwy czas, żeby lokować wspólne pieniądze. Niektóre Panny zwrócą się do instytucji państwowych, aby zdobyć dodatkowe środki w dobie kryzysu, ale między 20 a 26 grudnia kwadratura Marsa do Plutona ostrzega przed zbyt agresywnym działaniem, bo spotkacie się ze zdecydowanym sprzeciwem, to aspekt bezpardonowej walki.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Panny

Słońce w życzliwym Skorpionie zachęci do szeroko pojętej komunikacji, pomimo ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa, znajdziecie sposób na podkreślenie swojej obecności – na przykład w sieci. Od 8 do 12 listopada, podczas działania trygonu Słońca do Neptuna, możecie liczyć nie tylko na podszepty intuicji, wskazujące gdzie można znaleźć pieniądze w trudnych czasach, ale również pełne znaczenia spotkania, które mogą nawet odmienić spojrzenie na życie. Niektóre wolne Panny spotkają w tych dniach osobę niezwykłą, z którą nawiążą pełną niedopowiedzeń, ale mocno rozwijającą znajomość – będzie romantycznie, ale nie będziecie wiedzieli, do czego was to wszystko doprowadzi. Uważajcie na zdrowie, pozostańcie w domu, bo wirus w tych dniach rozprzestrzeni się bardzo szybko.

Między 12 a 21 listopada sekstyle Słońca z planetami Koziorożcu zaprocentują rozwinięciem zainteresowań, znajdziecie swoje hobby, zaprzyjaźnicie się z osobami dużo młodszymi, zwrócicie uwagę na potrzeby dzieci, szczególnie mocno doświadczone przez życie. 21 listopada Słońce opuści życzliwego Skorpiona i wkroczy do znaku Strzelca, dobrze się poczujecie we własnym domu, uwagę skierujecie na potrzeby domowników, łącznie z czworonożnymi pupilami.

Merkury od 1 do 8 listopada pozostanie w kwadraturze z powściągliwym Saturnem, poczujecie się więc jak na smyczy, spodziewane są w tym czasie kolejne ograniczenia poruszania się, trudno się wam będzie porozumieć z osobami starszymi, przełożonymi i autorytetami w dziedzinach, które dobrze znacie. Pojawią się też braki w finansach. Tak wyjątkowo długi aspekt Merkurego jest możliwy, ponieważ 4 listopada zmieni on swój bieg na prosty i będzie się poruszał znacznie wolniej, niż zwykle – wy też możecie poczuć się nieco zagubieni i niepewni, a jednocześnie uparci. Miejcie świadomość tego, że prędzej czy później zmienicie zdanie lub wycofacie się z wcześniejszych przekonań, bądź ustaleń.

10 listopada Merkury wkroczy ponownie do życzliwego Skorpiona i staniecie się dużo bardziej mobilni. Między 15 a 19 listopada opozycja Merkurego do Urana przypomni nagle o niezałatwionych sprawach, może się okazać, że brakuje wam wiedzy, którą należy uzupełnić, aby wyjść na prostą. Ostatnia dekada miesiąca otworzy przed wami drzwi do samorozwoju, pojawią się możliwości, o jakich do tej pory nie myśleliście, warto posłuchać osób z większym doświadczeniem, które pomogą rozwinąć kreatywność.

Wenus do 21 listopada tranzytuje znak Wagi, w którym czuje się znakomicie, powinna zadbać w tym czasie o wasz stan posiadania, jednak między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa w Baranie, czekają was większe wydatki i spłaty rozmaitych zobowiązań, co może trochę popsuć humor. Także od 13 do 21 listopada napięte aspekty Wenus z planetami w Koziorożcu doprowadzą do nieporozumień oraz ograniczeń w rodzinie lub w pracy, niektóre Panny postanowią wprowadzić oszczędności, a zrobią to niestety nieumiejętnie. Po 21 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w życzliwym dla was znaku Skorpiona, zarówno sytuacja finansowa, jak i relacje z najbliższymi powinny się poprawić.

Mars przez cały miesiąc przebywa w bojowym znaku Barana, którym włada, aktywność skierujecie na ochronę wspólnej własności oraz prawo do samostanowienia – uważajcie jednak w pierwszej połowie miesiąca, bo dopiero 14 listopada Mars powróci do biegu prostego, a to znaczy, że poprzednio zmierzał w niewłaściwym kierunku.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Panny

Słońce do 23 października skupi uwagę na stanie posiadania. Na początku miesiąca pełnia Księżyca w Baranie w połączeniu z nieprzyjemną kwadraturą Marsa do Saturna, wzbudzi obawy o przyszłość finansową i wymusi oszczędności oraz ograniczenia, przede wszystkim na przyjemności i na potrzeby dzieci. Między 9 a 21 października Słońce utworzy szereg napiętych aspektów z planetami w Koziorożcu, dodatkowo 13 października znajdzie się w opozycji z zapalczywym Marsem, unikajcie niepewnych spekulacji lub „złotych interesów”, do których ktoś zechce was namówić, warto w tym czasie zacisnąć pasa i zrezygnować z zakupów, które nie są niezbędne.

23 października Słońce przesunie się do życzliwego znaku Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym staniecie się bardziej mobilni, skłonni do głębszego wglądu w przyczyny problemów oraz gotowi zbierać niezbędne informacje. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej pełni Księżyca, tym razem w znaku Byka a towarzyszyć jej będzie koniunkcja z nieprzewidywalnym Uranem. Dla niektórych Panien początek pobierania nauki okaże się rewolucyjny.

Merkury do 28 października gościł będzie w życzliwym znaku Skorpiona, niestety 15 października zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając trzytygodniowy okres, w którym pojawią się różne zawirowania w przekazie informacji, niektóre tajemnice mogą wyjść na jaw, pojawią się błędy, które trzeba będzie poprawiać. Nie jest to również czas korzystny dla rozpoczynania ważnych spraw, podejmowania życiowych decyzji oraz zakupu sprzętu elektronicznego i komunikacyjnego. Dla Panien okres retrogradacji Merkurego jest szczególnie ważny, ponieważ jest to planeta, która rządzi waszym znakiem. W październiku Merkury dwukrotnie ustawi się w opozycji do rewolucyjnego Urana, co może wywołać nerwowe reakcje w wyniku otrzymanych wiadomości – między 6 a 9 oraz od 17 do 22 października, starajcie się zachować spokój i dokonać niezbędnej korekty w oparciu o informacje – sprawa zakończy się między 17 a 18 listopada, kiedy Merkury po raz ostatni w ruchu prostym ustawi się w tej konfiguracji. Moment chwały czeka was 25 października, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, jeśli macie w planach prezentację pomysłu lub projektu, warto ją zaplanować na ten dzień. 31 października, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Byku, Merkury w znaku Wagi ustawi się w ograniczającej kwadraturze z Saturnem, trudno się będzie dogadać zarówno z życiowymi partnerami, jak i z dziećmi, pojawią się ograniczenia, które wywołają nadmierne emocje.

Od 2 do 28 października w waszym znaku przebywa powabna Wenus, co jest dobrą wiadomością, warto w tym czasie więcej uwagi poświęcić osobom bliskim oraz starać się prowadzić ożywione życie towarzyskie. Miedzy 8 a 12 października wolne Panny mają szansę poznać kogoś wyjątkowego, oryginalnego i nietuzinkowego, przy kim serce zabije mocniej. Między 17 a 26 października miłość rozkwitnie, pojawi się namiętność, niejedna Panna zdecyduje się na długotrwały związek i chociaż nie wszystko będzie się układać po waszej myśli, za co odpowiedzialne są pozostałe układy planet, warto postawić na to, co najważniejsze, czyli miłość i zgodę w związkach.

Mars retro w znaku Barana przysporzy w tym miesiącu wiele niepokoju, ponieważ utworzy szereg nieprzyjemnych konfiguracji, wywołujących pośpiech, przymus i presję – szczególnie pierwsza połowa miesiąca okaże się wymagająca. Mars popycha do nieprzemyślanego i impulsywnego działania, więc jeśli bardzo będzie was ciągnąć do zrobienia czegoś – na wszelki wypadek zróbcie odwrotnie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Panny

To dla Panien miesiąc prawdziwych szans, wykorzystajcie je jak najlepiej. Do 22 września Słońce przebywa w waszym znaku, opromieniając swą energią i zachęcając do działania. 2 września pełnia Księżyca w przeciwległych Rybach wpłynie na poprawę związków, uświadomicie sobie jasno własne oczekiwania w związku z partnerstwem, warto wykazać się otwartością i gotowością do kompromisów – pomoże wam w tym trygon Słońca do Urana, ponieważ to aspekt sprzyjający samoświadomości. Niektóre Panny zaprzyjaźnią się z osobami, reprezentującymi odmienną kulturę i przekonania.

Między 6 a 18 września korzystne aspekty Słońca z planetami w życzliwym Koziorożcu, zapowiadają rozwój zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów z obcokrajowcami, staniecie się bardziej kreatywni i pomysłowi, ludzie zaczną was słuchać i stosować innowacyjne pomysły. W okolicach 11 września, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna, ktoś może przedstawić nierealną propozycję lub wyprowadzić was w pole.

22 września Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym skupicie się na powiększaniu stanu posiadania i nawiązywaniu opłacalnych relacji towarzyskich.

Merkury jeszcze tylko do 5 września przebywa w waszym znaku, tworząc korzystne aspekty z Wenus oraz Jowiszem, Plutonem i Saturnem w Koziorożcu, warto ten czas wykorzystać i podjąć odpowiedzialne decyzje, zarówno osobiste, jak i biznesowe, których konsekwencje będą długofalowe. 5 września Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Wagi, aktywizując sferę finansową oraz zachęcając do rozwoju kontaktów towarzyskich i do pozyskiwania klientów. Między 15 a 25 września Merkury w napiętych aspektach z planetami w Koziorożcu popsuje stosunki z dziećmi, ponieważ uwagę skierujecie na rozwój własnych zainteresowań i zabraknie wam czasu dla najbliższych. Opozycja Merkurego do Marsa między 23 a 25 września sprawi, że staniecie się nieprzyjemni, nerwowi i złośliwi, szczególnie w sprawach związanych z finansami. 27 września Merkury opuści znak Wagi i wkroczy do przyjaznego Skorpiona, zaczniecie myśleć o przyszłych inwestycjach i biznesowych zamierzeniach.

Wenus w życzliwym Raku przebywa do 6 września, ale napięte aspekty z Saturnem i Marsem nie pozwolą skorzystać z jej dobrodziejstw, niektóre przyjaźnie mogą przejść kryzys, który minie dopiero, kiedy Wenus wkroczy do znaku Lwa – zaczniecie ukrywać prawdziwe uczucia i skupicie się na zabezpieczeniu stanu posiadania. Między 13 a 17 września kwadratura Wenus do Urana sprawi, że zapragniecie rzucić wszystko i wyjechać gdzieś daleko, niektóre Panny zdecydują się zerwać relacje, które nie mają perspektyw. Nów Księżyca, do którego dojdzie 17 września w waszym znaku, sygnalizuje rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

Mars w znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, co wiązać się może ze zmianą warunków niektórych finansowych zobowiązań. Pod koniec miesiąca kwadratura Marsa do Saturna sprawi, że na nowo pojawią się trudności, które uważaliście za pokonane.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Panny

Czas do 22 sierpnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Lwa, to zwykle dla was okres obniżonej energii i gorszego samopoczucia, warto więc w tym czasie skorzystać z urlopu i wybrać się na wakacje, aby naładować akumulatory. Okazja pojawi się na samym początku miesiąca, kiedy Słońce utworzy kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem – niektóre Panny w jednej chwili spakują walizkę i wybiorą się w podróż w nieznane. Do zdobywania nowych doświadczeń skłoni także kwadratura Marsa do Jowisza, pod wpływem której pozostaniecie w pierwszym tygodniu sierpnia. 3 sierpnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Wodnika i w niektórych przypadkach organizm upomni się o odpoczynek, wywołując niestrawność lub inny rodzaj niedyspozycji, jeśli sami nie zapewnicie sobie odpowiedniego komfortu. 22 sierpnia Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do pracy, ostatni tydzień miesiąca zapowiada się barwnie i emocjonująco.

Merkury do 5 sierpnia przebywa jeszcze w życzliwym Raku, ale 3 sierpnia utworzy nieprzyjemną opozycję z Saturnem, co wpłynie ograniczająco na komunikację, szczególnie z podwładnymi i może wywołać przejściowe niedomagania skórne lub ból kręgosłupa – na szczęście to krótki tranzyt i minie bez konsekwencji. 5 sierpnia Merkury zawita do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, brak energii może sprawić, że zaczniecie popełniać błędy, tym bardziej jest to okres wskazany dla wakacyjnego odpoczynku. Dopiero kiedy Merkury wkroczy do waszego znaku 20 sierpnia odzyskacie wigor i poczujecie się dobrze we własnej skórze, gotowi powrócić do zadań i obowiązków zawodowych, które tak naprawdę bardzo lubicie. Merkury w waszym znaku najpierw utworzy korzystny trygon z rewolucyjnym Uranem między 24 a 26 sierpnia, co zaprocentuje znakomitymi pomysłami i okazją do zaprezentowania się od najlepszej strony, następnie od 27 do 30 sierpnia ustawi się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Jowisza, co zapowiada korzystne umowy i rozwój kreatywności.

Przynosząca miłość, pieniądze, uznanie oraz dobre związki Wenus przebywa w pierwszym tygodniu sierpnia w znaku Bliźniąt, zachęcając do powiększania zawodowych kontaktów, natomiast po 7 sierpnia, kiedy znajdzie się w życzliwym Raku, zadba o rozwój relacji przyjacielskich, opartych o wspólne zainteresowania. Najwięcej spotkań towarzyskich oraz kontaktów z obcokrajowcami czeka was między 17 a 19 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem. Ostatni tydzień sierpnia może przynieść niektórym wolnym Pannom miłość, innym wymarzony kontrakt lub artystyczny projekt, kiedy Wenus ustawi się w trygonie z Neptunem i w opozycji do Jowisza.

Mars w znaku Barana przez cały miesiąc wzmacniać będzie sferę zarządzania wspólnymi pieniędzmi, będziecie skłonni do spekulacji i ryzyka, szczególnie między 8 a 15 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z potężnym Plutonem. Ograniczeń w realizacji pragnień spodziewajcie się między 21 a 27 sierpnia, podczas kwadratury Marsa z Saturnem – jeśli coś nie pójdzie po waszej myśli, lepiej odpuścić, inaczej czeka was frustracja.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Panny

Zarówno Merkury, jak i Słońce przebywają w przyjaznych Bliźniętach (Słońce do 22 lipca), kierując uwagę na sprawy społeczne i relacje w związkach przyjaźni. Początek miesiąca przyniesie w tych dziedzinach zaskakujące wydarzenia, powrócą na krótko dawne znajomości, ale okażą się znaczące dla waszego sposobu myślenia i zrewolucjonizują podejście do wielu spraw.

3 lipca Saturn wycofa się do znaku Koziorożca, w którym pozostanie do 17 grudnia, powrócą więc niektóre ograniczenia związane z szeroko pojętą twórczością i kreatywnością.

W okolicach 5 lipca pozostańcie szczególnie czujni, ponieważ zaćmienie Księżyca w Koziorożcu uruchomi pewne podświadome mechanizmy i możecie zachować się w sposób, który inni odbiorą jako infantylny.

Miedzy 6 a 12 lipca kwadratura Merkurego do Marsa sprawi, że staniecie się nieprzejednani w dyskusjach, a wasz cięty język i ostry krytycyzm wywoła konsternację w otoczeniu. 12 lipca Merkury, władca waszego znaku, zmieni bieg na prosty, zaczniecie więc zmierzać we właściwym kierunku w swoim rozumowaniu i działaniu, znów będziecie mogli podejmować długotrwałe zobowiązania, kupować sprzęt elektroniczny i podejmować ważne decyzje.

Między 12 a 22 lipca aspekty Słońca z Jowiszem, Plutonem, Saturnem oraz Neptunem zapowiadają zmiany w ważnych związkach, spotkacie się z oporem ze strony osób posiadających władzę lub korzystających ze swoich praw, jednocześnie relacje osobiste mają szansę wejść na wyższy poziom bliskości.

20 lipca dojdzie do nowiu Księżyca w Raku, w opozycji do Saturna w Koziorożcu, próba rozpoczęcia nowego projektu natrafi na utrudnienia. 22 lipca Słońce wkroczy do znaku Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle odczuwacie osłabienie energetycznie, dlatego warto wziąć w tym czasie urlop i oderwać się od obowiązków.

W ostatnim tygodniu lipca Merkury ponownie ustawi się w sekstylu do nieprzewidywalnego Urana oraz w kwadraturze do impulsywnego Marsa, czekają was ciekawe wydarzenia, które obfitować mogą w gorące dyskusje, a opozycja Merkurego do planet w Koziorożcu świadczy o tym, że trudno wam będzie przekonać osoby konserwatywne do waszych innowacyjnych pomysłów.
Moja i Twoja astrologia