Archiwa kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Raka

Słońce do 22 września przebywa w znaku przyjacielskiej Panny, co poprawi komunikację i wpłynie na zwiększenie mobilności. Między 5 a 9 września trygon Słońca do Urana oraz nów Księżyca w znaku Panny przyczynią się do nawiązania nowej przyjaźni lub ktoś ze znajomych zaskoczy was swoją oryginalną postawą. Od 12 do 16 września opozycja Słońca do Neptuna przypomni o marzeniach związanych z podróżami zagranicznymi, natomiast studenci będą musieli rozwiązać niejasności oraz nieporozumienia w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku akademickiego.

Trygon Słońca do Plutona między 15 a 19 września zmusi was do dokonania ważnych wyborów i wprowadzenia zmian w ważnych relacjach partnerskich, zarówno osobistych, jak i biznesowych, pojawi się okazja, aby uwolnić się od przymusu lub presji, jaką wywierają na was inni. Pełnia Księżyca w romantycznych, lecz niepewnych Rybach, do której dojdzie 20 września, może wywołać poczucie niepewności i rozbudzić ukryte emocje.

22 września Słońce zmieni znak i wkroczy do Wagi, kierując uwagę na potrzeby bliskich oraz domowników. W ostatnich dniach miesiąca korzystny aspekt Słońca do stabilizującego Saturna pozwoli utrzymać na równym poziomie zyski z inwestycji, szczególnie związane z nieruchomościami.

Merkury w Wadze sprzyja porozumieniu w związkach, zwłaszcza do 28 września, dopóki porusza się biegiem prostym. Na początku miesiąca między 3 a 6 września trygon Merkurego z Saturnem sprzyja inwestycjom w nieruchomości. Jeszcze bardziej korzystny okaże się trygon Merkurego do Jowisza między 18 a 22 września, ale kwadratura Merkurego do Plutona w przeciwległym znaku Koziorożca, pod wpływem której pozostaniecie od 20 września do końca miesiąca zapowiada, że negocjacje okażą się trudne a porozumienie wątpliwe.

Również Wenus przebywa w Wadze, ale tylko do 10 września, starajcie się więc jak najlepiej wykorzystać jej pobyt w znaku, w którym jest mocna. Między 4 a 8 września Wenus w trygonie do Jowisza i w kwadraturze do Plutona zapowiada namiętny, pełen wzlotów i upadków związek. 10 września Wenus zawita do życzliwego Skorpiona, uczucia mogą wybuchnąć z jeszcze większą siłą, chociaż będziecie mieć tendencję do ich ukrywania.

Dni między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna, mogą okazać się przygnębiające, natomiast opozycja Wenus do Urana od 10 do 26 września przyczyni się do konfliktów zarówno w związkach miłości, jak i przyjaźni. W ostatnich dniach miesiąca niektóre Raki zrobią świetny interes, ale uważajcie, aby nie przesadzić z tendencją do rozrzutności.

W pierwszej połowie miesiąca, dopóki Mars przebywa w znaku pracowitej Panny, będziecie wyjątkowo aktywni i asertywni, szczególnie od 3 do 9 września, gdy Mars utworzy trygon do Plutona w przeciwległym znaku Koziorożca, znajdziecie w sobie wystarczająco dużo siły, aby uwolnić się od toksycznych związków, ludzi lub sytuacji. W drugiej połowie miesiąca, po 15 września, kiedy Mars zawita do znaku Wagi, wasz zapał osłabnie i staniecie się mniej skuteczni w działaniu – jedynie w ostatnim tygodniu miesiąca trygon Marsa do Saturna pomoże pokonać trudności.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Raka

Słońce w znaku Lwa do 22 sierpnia skieruje uwagę na finanse, będziecie mieli wielką ochotę zaszaleć na wakacjach i wydać trochę więcej na przyjemności, ale opozycja Słońca i Merkurego do Saturna w pierwszych dniach miesiąca skłoni do oszczędności i słusznie, bo między 4 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Urana postawi was wobec wydatków, których się nie spodziewaliście, a nów Księżyca w znaku Lwa, do którego dojdzie 8 sierpnia, zapowiada rewolucję w podejściu do finansów. Na wypłatę świadczeń, kredytu, dotacji lub spadku możecie liczyć między 18 a 22 sierpnia, kiedy Jowisz ustawi się w opozycji do Słońca, a gdy dojdzie do pełni Księżyca w Wodniku w koniunkcji ze szczodrym Jowiszem, emocje sięgną szczytu. Zaraz po pełni 22 sierpnia Słońce zawita do zdyscyplinowanej Panny, co pozwoli zaprowadzić porządek w dziedzinach, w których do tej pory panował chaos.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje życzliwy znak Panny, w którym jest słaba, sprawy miłosne przebiegać więc będą w duchu codzienności, bez szaleństw i wybuchów namiętności, ale w pierwszych dniach miesiąca, kiedy znajdzie się w trygonie z Uranem w Byku, czekają was niespodzianki ze strony przyjaciół lub ciekawe spotkania towarzyskie. Między 8 a 14 sierpnia aspekty Wenus z Neptunem i Plutonem przypomną, że nie wszystko złoto, co się świeci, a niektóre relacje, które na początku wydają się romantyczne, kończą jako toksyczne.

Po 16 sierpnia, kiedy Wenus zawita do Wagi, którą włada, nadejdzie czas na miłość, nawet w stałych związkach zrobi się cieplej, a od 21 do 25 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, zaczniecie doceniać stały związek, dający trwałość relacji i poczucie bezpieczeństwa.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznej Pannie, będziecie więc przez ten czas aktywni w dziedzinie komunikacji, łatwo odnajdziecie się na wakacjach, które sami zaplanujecie, przemieszczając się od miejsca do miejsca, aby jak najwięcej zwiedzić i doświadczyć. Na wyprawę z przyjaciółmi warto się wybrać między 18 a 24 sierpnia, kiedy Mars utworzy motywujący aspekt z Uranem.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w Lwie, koncentrując myśli na sprawach finansowych, a ponieważ jest słaby w tym znaku i odbiera napięte aspekty od Urana i Saturna, może powodować stres i zamartwianie się na zapas. Dopiero kiedy 11 sierpnia przejdzie do Panny, którą włada, przestaniecie się tak przejmować i pomyślicie o wakacjach, jeśli jeszcze macie je przed sobą. Najbardziej skuteczni, zorganizowani i mobilni okażecie się od 18 do 22 sierpnia, gdy Merkury w koniunkcji z Marsem utworzy aktywizujący trygon z Uranem w Byku. Między 23 a 28 sierpnia natomiast uważajcie na drogach, bo opozycja Merkurego do Neptuna ostrzega, że możecie się pogubić a trygon Merkurego do Plutona podkreśla, że wymówki i pretensje nie rozwiążą problemów.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Raka

Słońce przebywa w waszym znaku do 22 lipca, korzystajcie więc z energii, jaką was obdarza dla poprawy samopoczucia – to właściwy czas, aby własne dobro postawić na pierwszym miejscu, ładując akumulatory, z których czerpać będziecie przez cały rok. Słońce w sekstylu do Urana między 4 a 8 lipca przysporzy wam przyjaciół, na których pomoc możecie liczyć w każdej sytuacji, chociaż w pierwszych dniach miesiąca kwadratura Marsa do Urana sprawi, że pozbędziecie się ze swojego otoczenia osób, które tylko udawały przyjazne nastawienie. 10 lipca nów Księżyca w waszym znaku wyznaczy początek nowego rozdziału w życiu lub wystartujecie z innowacyjnym projektem, który wpłynie na najbliższą przyszłość.

Między 12 a 21 lipca Słońce przebywające w waszym znaku znajdzie się najpierw w dobroczynnym aspekcie z natchnionym Neptunem, co powinno ułatwić realizację marzeń, zwłaszcza związanych z podróżami oraz podnoszeniem kwalifikacji, a następnie  ustawi się w opozycji do potężnego Plutona, możecie więc ulec presji, aby zrezygnować z zamierzeń. Niektóre Raki otworzą oczy, uświadomią sobie toksyczne związki, w jakich do tej pory przebywały, i uwolnią się od uzależnień. 22 lipca Słońce opuści wasz znak i zawita do rozrywkowego  Lwa, staniecie się bardziej szczodrzy i swobodni w wydawaniu pieniędzy. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 24 lipca, uświadomi wam jasno własne zasoby i ewentualne braki finansowe.

Wenus w znaku Lwa przebywa do 22 lipca, wpłynie więc na poprawę sytuacji materialnej, zanim to jednak nastąpi możecie spodziewać się ograniczeń i strat, wywołanych przez jednego z przyjaciół, o czym ostrzegają aspekty Wenus z Saturnem i Uranem, pod wpływem których pozostaniecie w dniach od 5 do 11 lipca. Kiedy jednak nieporozumienia zostaną wyjaśnione Wenus w koniunkcji z Marsem między 11 a 17 lipca pozwoli cieszyć się zakupami, co wpłynie na poprawę samopoczucia, jest to również dobry czas na miłosne podboje i wakacyjne przygody, do których jednak nie powinniście się przywiązywać, ale traktować je z lekkością i przyjemnością, na jakie zasługują. 22 lipca Wenus przejdzie do życzliwej Panny, gdzie nie czuje się najlepiej – opozycja Wenus z Jowiszem sprzyja wyjazdom zagranicznym i realizacji pragnień, ale nie wszystko wokół okaże się zadowalające.

Mars w znaku Lwa pozostanie do 29 lipca, powodując większe niż zwykle wydatki, szczególną ostrożność zachowajcie w pierwszym tygodniu lipca, kiedy najpierw znajdzie się w nieprzyjemnej opozycji z Saturnem, wprowadzając oszczędności i finansowe ograniczenia, a następnie w napiętej kwadraturze z Uranem, wywołując konflikty wśród przyjaciół lub w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań.

Merkury w Bliźniętach przebywa do 11 lipca, zanim wkroczy do waszego znaku, i chociaż jest mocny w swoim znaku, znajdzie się w nieprzyjemnej kwadraturze ze zwodniczym Neptunem w Rybach, starajcie się więc między 4 a 8 lipca zachować ostrożność i nie wierzyć we wszystko, co usłyszycie, plotki mogą wyrządzić więcej szkody, niż się wydaje. Po 11 lipca, kiedy Merkury zagości w waszym znaku, staniecie się bardziej mobilni, towarzyscy  i skłonni do podróżowania, zwłaszcza między 12 a 14 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w bardzo korzystnym aspekcie z Jowiszem. Natomiast dni między 19 a 21 lipca, podczas sekstylu Merkurego z nieprzewidywalnym Uranem, warto wykorzystać na kontakty z przyjaciółmi, staniecie się też w tych dniach bardzo pomysłowi, to dobry moment na zakładanie bloga lub strony internetowej. Między 24 a 26 lipca trygon Merkurego do Neptuna obdarzy was twórczą wyobraźnią oraz ponadprzeciętną intuicją.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Raka

Słońce tranzytuje znak Bliźniąt do 21 czerwca, zanim wkroczy do waszego znaku, warto więc w tym czasie wybrać się na urlop, a przynajmniej zrezygnować z bardziej wymagających zadań, bo możecie odczuwać potrzebę izolacji, osłabienie i spadek energii życiowej. Słońce w trygonie do Saturna, pod którego wpływem pozostaniecie do 5 czerwca, ułatwi ustabilizowanie zasobów na równym poziomie i zachęci do uporządkowania wspólnych finansów.

Częściowe zaćmienie Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym, do którego dojdzie 10 czerwca, może wywołać wspomnienia wydarzeń, o których chcieliście zapomnieć – zmierzenie się z ukrytymi myślami i emocjami  okaże się bardzo oczyszczające oraz rozwijające duchowo i emocjonalnie. Między 10 a 20 czerwca dojdzie także do drugiej w tym roku kwadratury między Saturnem i Uranem, jedna z planet jest społeczna a druga pokoleniowa, może to więc nie mieć osobistego odniesienia do waszej sytuacji, konfiguracja jednak wpłynie na atmosferę napięcia między potrzebą bezpieczeństwa i stabilizacji, reprezentowaną przez Saturna, a dążeniem przez Urana do rewolucyjnych zmian, możecie więc odczuwać dyskomfort, szczególnie w zakresie relacji międzyludzkich i w sprawach zawodowych. Wątpliwości natury światopoglądowej, religijnej lub duchowej ogarną was między 12 a 16 czerwca, podczas kwadratury Słońca z Neptunem.

21 czerwca Słońce zawita do waszego znaku, 23 czerwca znajdzie się w dobroczynnym aspekcie ze szczodrym Jowiszem, natomiast następnego dnia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Koziorożca – ostatni tydzień czerwca zapowiada się więc bardzo korzystnie i emocjonująco, okres ten jest dobry dla podróży zagranicznych, rozpoczynania nauki, zakładania biznesu i podejmowania ważnych życiowych decyzji. Taki układ planet zdarza się rzadko, wykorzystajcie więc ten czas najlepiej jak potraficie.

Wenus już 2 czerwca wkroczy do waszego znaku, obdarzając was wdziękiem i wzmacniając potrzebę dzielenia się miłością. Trygon Wenus do Jowisza, pod wpływem którego pozostaniecie do 5 czerwca, może być znakomitą okazją do pokazania się od jak najlepszej strony w środowisku osób, które podziwiacie, wśród obcokrajowców oraz nauczycieli a także przewodników duchowych. Okres ten będzie szczególnie szczęśliwy dla Raków urodzonych w czerwcu. Między 11 a 15 czerwca niektóre Raki zakochają się od pierwszego wejrzenia w osobie poznanej u przyjaciół, inne doświadczą nieoczekiwanego wydarzenia, które zmieni ich spojrzenie na związki, zapragniecie doświadczyć czegoś oryginalnego i nieoczekiwanego, pozostańcie jednak uważni, bo w tym samym czasie Słońce znajduje się w kwadraturze z Neptunem, nie pozwólcie, aby różowe okulary przysłoniły wam rzeczywistość. Trygon Wenus do Neptuna między 19 a 23 czerwca zachęci zakochanych do wyznań miłości i romantycznych gestów, artyści mogą liczyć na podszepty muz, pozostałe Raki odczują wzniosłe emocje i wzrost empatii. Między 22 a 26 czerwca opozycja Wenus do Plutona będzie się wiązać z próbą sił, odczujecie pożądanie, namiętność lub zazdrość, w każdym razie ogarną was silne emocje, łatwo was będzie uwieść. 27 czerwca Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Lwa, wpływając pozytywnie na zasób portfela.

Merkury do 23 czerwca się cofa, unikajcie więc w tym czasie podejmowania ważnych decyzji oraz dokonywania ważnych inwestycji, szczególnie między 2 a 8 czerwca, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie ze zwodniczym Neptunem. W ostatnim tygodniu miesiąca natomiast możecie śmiało rozpoczynać nowe projekty.

Mars do 11 czerwca przebywa w waszym znaku, wywołując trudną do opanowania irytację oraz wpływając na wzrost dolegliwości systemu trawiennego. Szczególnie dokuczliwe może się to okazać między 3 a 8 czerwca, podczas opozycji Marsa do Plutona – poczujecie się poddani presji i postawieni wobec wymagań, którym trudno sprostać. 11 czerwca Mars opuści wasz znak, wkroczy do Lwa i sprawi, że zaczniecie wydawać pieniądze na własne potrzeby i przyjemności.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Raka

Do 20 maja Słońce przemierza życzliwy znak Byka, kierując uwagę na przyjaźnie oraz kontakty z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Słońca z Uranem, a oznacza to trzęsienie ziemi w ważnym dla was związku,  początek interesującej znajomości lub ujawnienie mechanizmów, które sprawiają, że wciąż postępujecie tak samo w trudnych okolicznościach. Dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z surowym Saturnem w niezależnym Wodniku, okaże się, że korzyści, na które liczyliście, odwleką się w czasie lub trzeba będzie z nich zrezygnować.

11 maja dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Byku, macie szansę rozpocząć twórczy projekt we współpracy w przyjaciółmi, który przyniesie zyski w przyszłości, sprzyjać wam będą korzystne aspekty Słońca z Neptunem i Plutonem w drugiej dekadzie miesiąca. 20 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się wyczerpani energetycznie, dlatego warto w ostatniej dekadzie maja ładować akumulatory i odpoczywać więcej niż zazwyczaj, szczególnie że kwadratura Słońca do Jowisza w Rybach, pod wpływem której pozostaniecie od 21 do 24 maja, zachęca do nauki oraz podróżowania. Ostrożność zachowajcie jednak od 25 do 27 maja, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, ponieważ zdrowie może być zagrożone, przestrzegajcie więc wszystkich ograniczeń epidemiologicznych.

Mars przez cały miesiąc jest w waszym znaku, co niewątpliwie doda wam energii, może jednak pozbawić dystansu do czekających was zadań i wywołać stresujący pośpiech, brak cierpliwości i skłonność do wybuchów złości. Mars w Raku jest w upadku, a to oznacza, że waszą wrażliwość emocjonalną może pobudzić każde działanie, które uznacie za wrogie sobie, nie dajcie się więc sprowokować do impulsywnych reakcji. Mars w sekstylu do Urana natomiast między 8 a 15 maja skłoni do przeprowadzenia rewolucyjnych reform w grupie osób, z którą łączy was wspólnota zainteresowań.

Wenus w życzliwym Byku przebywa do 9 maja, jest tam bardzo mocna i tworzy w tym czasie aspekty z romantycznym Neptunem, namiętnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, jest to więc czas, w którym warto otoczyć miłością najbliższych i rozwinąć związki przyjaźni. Zakochane Raki przeżyją wiele wzruszeń, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś w kręgu przyjaciół lub w grupie osób, podzielających te same pasje i zainteresowania. Jest to także właściwy moment na rozwój działalności artystycznej, można też liczyć na wzrost dochodów. Po 9 maja, kiedy Wenus zawita do Bliźniąt, staniecie się bardziej skłonni do rozmawiania o uczuciach, niż do ich przeżywania. Niektóre Raki mogą doświadczyć miłosnego rozczarowania między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem.

Merkury już 4 maja wkroczy do znaku Bliźniąt, w którym jest mocny, jednak trudno wam będzie skorzystać z jego mądrości, chyba że postanowicie zdobytą wiedzę zachować na razie dla siebie. Dla nauki najlepsze dni nadejdą między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, gdy utworzy kwadraturę z Neptunem możecie stać się obiektem lub przyczyną plotek, uważajcie na to, co przekazujecie innym, zwłaszcza w tajemnicy, bo może zostać źle zrozumiane.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Raka

Słońce do 19 kwietnia przebywa w znaku Barana, kierując uwagę na  sprawy zawodowe, sporo będzie się działo w tej dziedzinie, bo już w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna zaowocuje nowymi zadaniami, z którymi jednak poradzicie sobie znakomicie. Nów Księżyca w znaku Barana, do którego dojdzie 12 kwietnia może stać się okazją do awansu lub podniesienia kwalifikacji. Nowy projekt zawodowy lub początek kariery czeka niektóre Raki w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu z Marsem i Jowiszem a następnie w kwadraturze z Plutonem – aby odnieść sukces trzeba się będzie wykazać determinacją i zdecydowaniem, pokonując przy tym bezwzględną konkurencję i ukrytych wrogów.

19 kwietnia Słońce przesunie się do życzliwego Byka, odpuścicie sprawy kariery i skupicie uwagę na rozwoju przyjaźni. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 kwietnia w przyjaznym znaku Skorpiona oraz koniunkcja Słońca z Uranem w ostatnich dniach miesiąca, wywołają wiele emocji – jeśli nie zachowacie ostrożności, ważny dla was związek przyjaźni może dotknąć poważny kryzys lub w grupie osób, z którą łączą was wspólne zamiłowania, dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń, które wywrócą do góry nogami wzajemne relacje.

Wenus w Baranie przebywa do 14 kwietnia, pierwsza połowa miesiąca może się więc okazać nie w pełni zadowalająca pod względem uczuć i finansów, ale kiedy między 3 a 9 kwietnia utworzy sekstyl z Marsem możecie liczyć na namiętne noce w tajemnicy, w zaciszu sypialni. Między 8 a 14 kwietnia sekstyl Wenus do Jowisza i kwadratura Wenus do Plutona uruchomi potężną energię, która może przynieść niespodziewane zyski, ale też wzbudzić zazdrość. 14 kwietnia Wenus przesunie się do życzliwego znaku Byka, w którym czuje się fantastycznie, możecie więc spodziewać się poprawy samopoczucia oraz dowodów uczuć ze strony oddanych przyjaciół, macie szansę też poprawić sytuację materialną. Jedynie pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia, koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem w kwadraturze do ograniczającego Saturna, może doprowadzić do strat.

Merkury do 4 kwietnia przebywa jeszcze w życzliwych Rybach, wpływając na rozwój wyobraźni, między 4 a 19 kwietnia tranzytuje znak aktywnego Barana, zachęcając do podejmowania szybkich i sprawnych decyzji, w ostatniej dekadzie miesiąca natomiast zagości w przyjaznym, ale dość powolnym Byku. Między 22 a 26 kwietnia Merkury w koniunkcji z Wenus i Uranem w kwadraturze do Saturna pozwoli podjąć odważne decyzje w wyniku nieprzewidzianych i zaskakujących wydarzeń.

Mars do 23 kwietnia przebywa w znaku Bliźniąt, między 6 a 13 kwietnia możecie doświadczyć nieprzyjemnych plotek i ukrytych ataków za waszymi plecami, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z Neptunem. 23 kwietnia bojowy Mars  wkroczy do waszego znaku i jest to ważne wydarzenie, bo staniecie się nie tylko bardziej aktywni i odważni, ale też skłonni walczyć o swoje do upadłego.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Raka

Słońce w przyjaznych Rybach pozostanie do 20 marca, kierując uwagę na sprawy duchowe i artystyczne, zdobywanie nowych umiejętności, rozwój kontaktów międzynarodowych. Staniecie się jeszcze bardziej wrażliwi i skłonni do empatii, wolne Raki otworzą się na miłość, która może pojawić się z dnia na dzień i osiągnąć spełnienie między 9 a 15 marca, gdy Słońce i Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem, a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w romantycznych Rybach. Dla osób w związkach może to być początek wspólnej drogi do realizacji marzeń, artyści mają szansę na błogosławieństwo Muz, intuicja podpowie wam, jaką drogę wybrać oraz co warto wiedzieć, aby osiągnąć twórcze cele.

Gdy między 15 a 20 marca najpierw Słońce a potem Wenus znajdą się w sekstylu z Plutonem, przebywającym w przeciwległym znaku Koziorożca, otrzymacie szansę, aby wyjaśnić wszystkie bolesne sprawy i oczyścić atmosferę w związkach miłości. Niektóre Raki postanowią uporządkować sprawy spadkowe, inne zawalczą o urzędowe dofinansowanie. Po 20 marca, kiedy Słońce przejdzie do znaku Barana, odzyskacie energię i skupicie się na karierze, szansa na umocnienie zawodowej pozycji pojawi się w ostatnich dniach marca, gdy Słońce utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem.

Wenus do 21 marca tranzytuje życzliwy znak Ryb, co jest dla Raków niezwykle korzystne i zapala zielone światło dla spraw serca. Już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, macie szansę poznać miłość swego życia na spotkaniu towarzyskim lub okaże się, że ktoś z przyjaciół darzy was znacznie bardziej gorącym uczuciem. Romans okaże się gorący i namiętny, a po 21 marca, kiedy Wenus przesunie się do Barana i utworzy koniunkcję ze Słońcem, niektóre Raki mogą całkiem stracić głowę. Dodatkowo, pełnia Księżyca w znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, wzbudzi wiele emocji i okaże się kluczowa dla trwałości związku. Kiedy w ostatnich dniach miesiąca Wenus znajdzie się w sekstylu z Saturnem, macie szansę umocnić to, co was łączy lub nadal szukać związku, który spełni wszystkie wasze oczekiwania.

Merkury do 16 marca przebywa w rewolucyjnym Wodniku, w którym dobrze się czuje, macie więc szansę w pierwszej połowie miesiąca podjąć właściwe decyzje, dotyczące wspólnego majątku i dokonać trafnych inwestycji. Szczególnie na początku miesiąca, gdy 5 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem, macie szansę na wzbogacenie, wypłatę świadczeń a nawet uzyskanie spadku. Po 16 marca Merkury znajdzie się w Rybach, w których jest słaby, ale jest to znak wam życzliwy, więc możecie liczyć na natchnienie i podszepty intuicji w ważnych sprawach, zwłaszcza uczuciowych. Między 21 a 25 marca Merkury w zmiennych aspektach z Marsem i Uranem może sprawić, że jakieś nieopatrznie wypowiedziane słowo zniszczy przyjaźń budowaną latami.

Mars od 4 marca przebywa w znaku Bliźniąt, uważajcie więc, aby nie narazić się komuś, kto tylko udaje życzliwość, bo może zniszczyć wam opinię.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Raka

Do 18 lutego, dopóki Słońce przebywa w znaku Wodnika, myśli i emocje skierowane będą na sprawy związane z inwestycjami, spadkami, pozyskiwaniem funduszy i zarządzaniem wspólnym majątkiem. W Wodniku przebywa także Jowisz, Saturn, Merkury (cofający się do 21 lutego) oraz Wenus, która zmieni znak dopiero 25 lutego, co sprzyja również rozwojowi osobistemu oraz zajmowaniu się sprawami ostatecznymi i duchowymi, wzrośnie także wasze zainteresowanie życiem po życiu. Nów Księżyca, do którego dojdzie 11 lutego, zapowiada nagłą wypłatę świadczeń, zyski ze sprzedaży lub odzyskanie z banków należnych pieniędzy, ponieważ wydarzeniu towarzyszyć  będzie koniunkcja Wenus z Jowiszem.

Między 12 a 24 lutego trudności napotkają relacje z przyjaciółmi, ze stowarzyszeniami, grupami wsparcia oraz innymi związkami ludzi, których łączą wspólne zainteresowania, ze względu na napiętą kwadraturę między konserwatywnym Saturnem i rewolucyjnym Uranem. Ludzie wyjdą na ulicę protestując przeciwko nadmiernym ograniczeniom, każda forma władzy spotka się ze sprzeciwem, bo nadeszły czasy, kiedy stare napotyka nowe i wymusza zmiany pokoleniowe. 18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwych Ryb, odetchniecie więc z ulgą i skierujecie energię na rozwój osobisty oraz zdobywanie wiedzy. Ostatnie dni lutego, zwłaszcza w okolicach 27, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznej Pannie, zaowocują rozpoczęciem ważnego przedsięwzięcia.

Starajcie się zaakceptować to, na co nie macie wpływu, a zmieniać to, co zmienić można – niestety trudno się będzie zorientować, o co walczyć, a do czego się zaadaptować, ponieważ od 1 do 21 lutego Merkury porusza się biegiem wstecznym, a więc zmierza w złym kierunku. Starajcie się więc unikać nagłych, nieprzemyślanych decyzji, podejmowanych pod wpływem emocji, co zapowiada kwadratura Merkurego w Wodniku do pobudliwego Marsa w Byku między 9 a 11 lutego, a więc w czasie nowiu Księżyca. Na miłe zdarzenia i spotkania, a także wypłaty świadczeń możecie liczyć od 12 do 16 lutego, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji najpierw z Wenus a następnie Jowiszem w znaku Wodnika. Kiedy 21 lutego Merkury ruszy do przodu, nadejdzie czas na poważne przemyślenia i konstruktywne decyzje.

Wenus do 25 lutego przebywa w rewolucyjnym Wodniku, co nie sprzyja stabilizacji uczuć, ale między 9 a 14 lutego znajdzie się w koniunkcji z przynoszącym szczęście Jowiszem, możecie więc liczyć w tym czasie na uśmiech losu. Napięcia w relacjach miłosnych i przyjacielskich pojawią się między 4 a 9 lutego podczas koniunkcji Wenus z Saturnem do Urana oraz od 17 do 22 lutego, gdy dojdzie do kwadratury Wenus z Marsem. Po 25 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Ryb, pojawi się miłość, a wasze samopoczucie się poprawi.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznym znaku Byka, jest tam jednak słaby, bo na wygnaniu, wywoła więc animozje w grupach przyjaciół, szczególnie na tle finansów. O pieniądze zawalczycie w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Mars utworzy trygon z potężnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Raka

Słońce do 19 stycznia przebywa w przeciwległym znaku Koziorożca, kierując energię na sprawy partnerskie, umowy i negocjacje. Między 7 a 9 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna napełni was nadzieją i optymizmem, zachęci do rozwoju osobistego, duchowego i artystycznego. Nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem, do którego dojdzie 13 stycznia w znaku Koziorożca, może być dla niektórych Raków sygnałem, że czas zakończyć toksyczny związek lub uwolnić się od silnego wpływu osoby, która całkowicie was zdominowała. Postawicie granice i wykażecie się asertywnością w stosunku do zbyt natarczywych przyjaciół. Wenus podpowiada, że na horyzoncie pojawi się nowa miłość lub związek przyjaźni, który spełni wasze oczekiwania.

19 stycznia Słońce opuści przeciwległego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym powinniście uporządkować swoje najważniejsze sprawy, zaplanować długotrwały budżet, zamknąć za sobą przeszłość i spojrzeć ku przyszłości. Między 18 a 26 stycznia układ planet pomoże zakończyć relacje, znajomości i przyjaźnie, które się nie sprawdziły. 28 i 29 stycznia dojdzie do  pełni Księżyca w znaku Lwa, a Słońce znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w Wodniku, co może przynieść niektórym Rakom całkiem spore dochody.

Wenus 8 stycznia wkroczy do przeciwległego Koziorożca, możecie więc liczyć na wzrost powodzenia, zwłaszcza że między 8 a 12 stycznia utworzy trygon z nastawionym seksualnie Marsem w życzliwym Byku, atrakcyjność w związkach wzrośnie, randki staną się ekscytujące. Jeszcze bardziej elektryzująco podziała na was od 13 do 15 stycznia Wenus w trygonie z nieprzewidywalnym Uranem, z dnia na dzień sytuacja w miłości może ulec zmianie, warto ryzykować, ale z umiarem. Kiedy między 23 a 25 stycznia Wenus znajdzie się w sekstylu z Neptunem, pociągać was mogą romantyczne uniesienia, a koniunkcja Wenus z Plutonem od 27 do 29 stycznia rozbudzi namiętność.

Mars 7 stycznia wkroczy do życzliwego Byka, ale jest słaby w tym znaku, więc wzrośnie aktywność w działalności społecznej i towarzyskiej, ale trudne aspekty z Uranem, Saturnem i Jowiszem wprowadzą nieporozumienia w związki przyjaźni między 12 a 14 oraz 18 a 24 stycznia, zachowajcie ostrożność i jeśli nie chcecie stracić ważnej relacji, zapanujcie nad gniewem oraz innymi negatywnymi emocjami.

Merkury do 8 stycznia przebywa w przeciwległym znaku Koziorożca, co wpłynie pozytywnie na kontakty międzyludzkie, po 8 stycznia natomiast, kiedy znajdzie się w Wodniku, skłoni do zastanowienia się nad możliwościami zdobycia kredytu lub uzyskania dofinansowania. Między 8 a 14 stycznia możecie reagować trochę nerwowo i zbyt impulsywnie, ze względu na napięte aspekty Merkurego.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Raka

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, skupiając uwagę na sprawach zdrowia. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się napiętym kontakcie z Neptunem, ale jednocześnie uśmiechnie się trygonem do Marsa w Baranie, co może przynieść pogorszenie samopoczucia, ale znajdziecie w sobie wystarczająco dużo siły, aby pokonać dolegliwości. 14 grudnia nów Księżyca w Strzelcu wiązać się będzie z zaćmieniem Słońca, dlatego otoczcie się w tym miesiącu wyjątkową czułością i opieką, unikajcie skupisk ludzkich i dbajcie o siebie.

To będzie ważny miesiąc dla Raków, ponieważ 17 grudnia Saturn opuści przeciwległy znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika a dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety utworzą ścisłą koniunkcję 21 grudnia, wyznaczając początek 20-letniego cyklu, istotnego dla spraw spadkowych oraz kwestii zarządzania wspólnymi finansami a także zdobywania funduszy z banków i instytucji społecznych. Najważniejsze jednak, że przestanie was ograniczać Saturn i chociaż nadal w Koziorożcu przebywa potężny Pluton, to jednak odczujecie wyraźną ulgę. 21 grudnia Słońce przesunie się do przeciwległego znaku Koziorożca, otworzycie się  na kontakty międzyludzkie, sprawy partnerstwa okażą się istotne. Trygony Słońca i Merkurego do Urana, pod wpływem których pozostaniecie w ostatnim tygodnia miesiąca i roku sprawią, że Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester miną w miłym towarzystwie i w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie i tworzy szereg emocjonujących aspektów – najpierw z romantycznym Neptunem w Rybach, przynosząc miłość i okazję do niecodziennych przeżyć, następnie z Plutonem, Jowiszem i Saturnem w przeciwległym Koziorożcu, wywołując namiętność, szczęście i potrzebę trwałości oraz stabilizacji w związku. Niektóre Raki mogą spodziewać się oświadczyn, deklaracji i obietnic dozgonnej miłości, osoby, którym nie będzie to dane, również nie powinny się nudzić. 15 grudnia Wenus opuści znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, wpływając na poprawę samopoczucia i ochronę zdrowia. W ostatnich dniach roku kwadratura Wenus do Neptuna może pokrzyżować sylwestrowe plany.

Mars w znaku Barana sprawi, że z zaangażowaniem rzucicie się w wir pracy, szczególnie między 7 a 14 grudnia, natomiast w dniach 20-26 grudnia zachowajcie szczególną ostrożność, ponieważ Mars znajdzie się w bardzo nieprzyjemnym i agresywnym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, nie narażajcie się bez potrzeby, unikajcie konfliktów, bo sami na nich najwięcej stracicie.

Merkury 1 grudnia wkroczy do znaku Strzelca i aż do 21 grudnia towarzyszyć będzie Słońcu, myśli więc skupicie na sprawach związanych ze zdrowiem. Ostrożność zachowajcie między 10 a 14 grudnia, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, bo mogą pojawić się problemy w kontaktach z ochroną zdrowia, nie wierzcie we wszystkie informacje, jakie do was docierają, bo większość z nich okaże się zwykłym kłamstwem lub manipulacją faktami. 21 grudnia Merkury razem ze Słońcem zmienią znak i wkroczą do przeciwległego znaku Koziorożca,  staniecie się bardziej towarzyscy i chętni do nawiązania kontaktów z innymi. Trygon Merkurego z Uranem pozwoli spędzić Święta w sposób oryginalny, w towarzystwie przyjaciół.CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy