Archiwa kategorii: Rak – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Raka

Słońce do 19 kwietnia przebywa w znaku Barana, kierując uwagę na  sprawy zawodowe, sporo będzie się działo w tej dziedzinie, bo już w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna zaowocuje nowymi zadaniami, z którymi jednak poradzicie sobie znakomicie. Nów Księżyca w znaku Barana, do którego dojdzie 12 kwietnia może stać się okazją do awansu lub podniesienia kwalifikacji. Nowy projekt zawodowy lub początek kariery czeka niektóre Raki w drugiej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w sekstylu z Marsem i Jowiszem a następnie w kwadraturze z Plutonem – aby odnieść sukces trzeba się będzie wykazać determinacją i zdecydowaniem, pokonując przy tym bezwzględną konkurencję i ukrytych wrogów.

19 kwietnia Słońce przesunie się do życzliwego Byka, odpuścicie sprawy kariery i skupicie uwagę na rozwoju przyjaźni. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 27 kwietnia w przyjaznym znaku Skorpiona oraz koniunkcja Słońca z Uranem w ostatnich dniach miesiąca, wywołają wiele emocji – jeśli nie zachowacie ostrożności, ważny dla was związek przyjaźni może dotknąć poważny kryzys lub w grupie osób, z którą łączą was wspólne zamiłowania, dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń, które wywrócą do góry nogami wzajemne relacje.

Wenus w Baranie przebywa do 14 kwietnia, pierwsza połowa miesiąca może się więc okazać nie w pełni zadowalająca pod względem uczuć i finansów, ale kiedy między 3 a 9 kwietnia utworzy sekstyl z Marsem możecie liczyć na namiętne noce w tajemnicy, w zaciszu sypialni. Między 8 a 14 kwietnia sekstyl Wenus do Jowisza i kwadratura Wenus do Plutona uruchomi potężną energię, która może przynieść niespodziewane zyski, ale też wzbudzić zazdrość. 14 kwietnia Wenus przesunie się do życzliwego znaku Byka, w którym czuje się fantastycznie, możecie więc spodziewać się poprawy samopoczucia oraz dowodów uczuć ze strony oddanych przyjaciół, macie szansę też poprawić sytuację materialną. Jedynie pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia, koniunkcja Wenus z nieprzewidywalnym Uranem w kwadraturze do ograniczającego Saturna, może doprowadzić do strat.

Merkury do 4 kwietnia przebywa jeszcze w życzliwych Rybach, wpływając na rozwój wyobraźni, między 4 a 19 kwietnia tranzytuje znak aktywnego Barana, zachęcając do podejmowania szybkich i sprawnych decyzji, w ostatniej dekadzie miesiąca natomiast zagości w przyjaznym, ale dość powolnym Byku. Między 22 a 26 kwietnia Merkury w koniunkcji z Wenus i Uranem w kwadraturze do Saturna pozwoli podjąć odważne decyzje w wyniku nieprzewidzianych i zaskakujących wydarzeń.

Mars do 23 kwietnia przebywa w znaku Bliźniąt, między 6 a 13 kwietnia możecie doświadczyć nieprzyjemnych plotek i ukrytych ataków za waszymi plecami, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z Neptunem. 23 kwietnia bojowy Mars  wkroczy do waszego znaku i jest to ważne wydarzenie, bo staniecie się nie tylko bardziej aktywni i odważni, ale też skłonni walczyć o swoje do upadłego.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Raka

Słońce w przyjaznych Rybach pozostanie do 20 marca, kierując uwagę na sprawy duchowe i artystyczne, zdobywanie nowych umiejętności, rozwój kontaktów międzynarodowych. Staniecie się jeszcze bardziej wrażliwi i skłonni do empatii, wolne Raki otworzą się na miłość, która może pojawić się z dnia na dzień i osiągnąć spełnienie między 9 a 15 marca, gdy Słońce i Wenus znajdą się w koniunkcji z Neptunem, a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w romantycznych Rybach. Dla osób w związkach może to być początek wspólnej drogi do realizacji marzeń, artyści mają szansę na błogosławieństwo Muz, intuicja podpowie wam, jaką drogę wybrać oraz co warto wiedzieć, aby osiągnąć twórcze cele.

Gdy między 15 a 20 marca najpierw Słońce a potem Wenus znajdą się w sekstylu z Plutonem, przebywającym w przeciwległym znaku Koziorożca, otrzymacie szansę, aby wyjaśnić wszystkie bolesne sprawy i oczyścić atmosferę w związkach miłości. Niektóre Raki postanowią uporządkować sprawy spadkowe, inne zawalczą o urzędowe dofinansowanie. Po 20 marca, kiedy Słońce przejdzie do znaku Barana, odzyskacie energię i skupicie się na karierze, szansa na umocnienie zawodowej pozycji pojawi się w ostatnich dniach marca, gdy Słońce utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem.

Wenus do 21 marca tranzytuje życzliwy znak Ryb, co jest dla Raków niezwykle korzystne i zapala zielone światło dla spraw serca. Już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w sekstylu z nieprzewidywalnym Uranem, macie szansę poznać miłość swego życia na spotkaniu towarzyskim lub okaże się, że ktoś z przyjaciół darzy was znacznie bardziej gorącym uczuciem. Romans okaże się gorący i namiętny, a po 21 marca, kiedy Wenus przesunie się do Barana i utworzy koniunkcję ze Słońcem, niektóre Raki mogą całkiem stracić głowę. Dodatkowo, pełnia Księżyca w znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, wzbudzi wiele emocji i okaże się kluczowa dla trwałości związku. Kiedy w ostatnich dniach miesiąca Wenus znajdzie się w sekstylu z Saturnem, macie szansę umocnić to, co was łączy lub nadal szukać związku, który spełni wszystkie wasze oczekiwania.

Merkury do 16 marca przebywa w rewolucyjnym Wodniku, w którym dobrze się czuje, macie więc szansę w pierwszej połowie miesiąca podjąć właściwe decyzje, dotyczące wspólnego majątku i dokonać trafnych inwestycji. Szczególnie na początku miesiąca, gdy 5 marca Merkury znajdzie się w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem, macie szansę na wzbogacenie, wypłatę świadczeń a nawet uzyskanie spadku. Po 16 marca Merkury znajdzie się w Rybach, w których jest słaby, ale jest to znak wam życzliwy, więc możecie liczyć na natchnienie i podszepty intuicji w ważnych sprawach, zwłaszcza uczuciowych. Między 21 a 25 marca Merkury w zmiennych aspektach z Marsem i Uranem może sprawić, że jakieś nieopatrznie wypowiedziane słowo zniszczy przyjaźń budowaną latami.

Mars od 4 marca przebywa w znaku Bliźniąt, uważajcie więc, aby nie narazić się komuś, kto tylko udaje życzliwość, bo może zniszczyć wam opinię.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Raka

Do 18 lutego, dopóki Słońce przebywa w znaku Wodnika, myśli i emocje skierowane będą na sprawy związane z inwestycjami, spadkami, pozyskiwaniem funduszy i zarządzaniem wspólnym majątkiem. W Wodniku przebywa także Jowisz, Saturn, Merkury (cofający się do 21 lutego) oraz Wenus, która zmieni znak dopiero 25 lutego, co sprzyja również rozwojowi osobistemu oraz zajmowaniu się sprawami ostatecznymi i duchowymi, wzrośnie także wasze zainteresowanie życiem po życiu. Nów Księżyca, do którego dojdzie 11 lutego, zapowiada nagłą wypłatę świadczeń, zyski ze sprzedaży lub odzyskanie z banków należnych pieniędzy, ponieważ wydarzeniu towarzyszyć  będzie koniunkcja Wenus z Jowiszem.

Między 12 a 24 lutego trudności napotkają relacje z przyjaciółmi, ze stowarzyszeniami, grupami wsparcia oraz innymi związkami ludzi, których łączą wspólne zainteresowania, ze względu na napiętą kwadraturę między konserwatywnym Saturnem i rewolucyjnym Uranem. Ludzie wyjdą na ulicę protestując przeciwko nadmiernym ograniczeniom, każda forma władzy spotka się ze sprzeciwem, bo nadeszły czasy, kiedy stare napotyka nowe i wymusza zmiany pokoleniowe. 18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwych Ryb, odetchniecie więc z ulgą i skierujecie energię na rozwój osobisty oraz zdobywanie wiedzy. Ostatnie dni lutego, zwłaszcza w okolicach 27, gdy dojdzie do pełni Księżyca w przyjaznej Pannie, zaowocują rozpoczęciem ważnego przedsięwzięcia.

Starajcie się zaakceptować to, na co nie macie wpływu, a zmieniać to, co zmienić można – niestety trudno się będzie zorientować, o co walczyć, a do czego się zaadaptować, ponieważ od 1 do 21 lutego Merkury porusza się biegiem wstecznym, a więc zmierza w złym kierunku. Starajcie się więc unikać nagłych, nieprzemyślanych decyzji, podejmowanych pod wpływem emocji, co zapowiada kwadratura Merkurego w Wodniku do pobudliwego Marsa w Byku między 9 a 11 lutego, a więc w czasie nowiu Księżyca. Na miłe zdarzenia i spotkania, a także wypłaty świadczeń możecie liczyć od 12 do 16 lutego, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji najpierw z Wenus a następnie Jowiszem w znaku Wodnika. Kiedy 21 lutego Merkury ruszy do przodu, nadejdzie czas na poważne przemyślenia i konstruktywne decyzje.

Wenus do 25 lutego przebywa w rewolucyjnym Wodniku, co nie sprzyja stabilizacji uczuć, ale między 9 a 14 lutego znajdzie się w koniunkcji z przynoszącym szczęście Jowiszem, możecie więc liczyć w tym czasie na uśmiech losu. Napięcia w relacjach miłosnych i przyjacielskich pojawią się między 4 a 9 lutego podczas koniunkcji Wenus z Saturnem do Urana oraz od 17 do 22 lutego, gdy dojdzie do kwadratury Wenus z Marsem. Po 25 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Ryb, pojawi się miłość, a wasze samopoczucie się poprawi.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznym znaku Byka, jest tam jednak słaby, bo na wygnaniu, wywoła więc animozje w grupach przyjaciół, szczególnie na tle finansów. O pieniądze zawalczycie w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Mars utworzy trygon z potężnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Raka

Słońce do 19 stycznia przebywa w przeciwległym znaku Koziorożca, kierując energię na sprawy partnerskie, umowy i negocjacje. Między 7 a 9 stycznia Słońce w sekstylu do Neptuna napełni was nadzieją i optymizmem, zachęci do rozwoju osobistego, duchowego i artystycznego. Nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem, do którego dojdzie 13 stycznia w znaku Koziorożca, może być dla niektórych Raków sygnałem, że czas zakończyć toksyczny związek lub uwolnić się od silnego wpływu osoby, która całkowicie was zdominowała. Postawicie granice i wykażecie się asertywnością w stosunku do zbyt natarczywych przyjaciół. Wenus podpowiada, że na horyzoncie pojawi się nowa miłość lub związek przyjaźni, który spełni wasze oczekiwania.

19 stycznia Słońce opuści przeciwległego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym powinniście uporządkować swoje najważniejsze sprawy, zaplanować długotrwały budżet, zamknąć za sobą przeszłość i spojrzeć ku przyszłości. Między 18 a 26 stycznia układ planet pomoże zakończyć relacje, znajomości i przyjaźnie, które się nie sprawdziły. 28 i 29 stycznia dojdzie do  pełni Księżyca w znaku Lwa, a Słońce znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w Wodniku, co może przynieść niektórym Rakom całkiem spore dochody.

Wenus 8 stycznia wkroczy do przeciwległego Koziorożca, możecie więc liczyć na wzrost powodzenia, zwłaszcza że między 8 a 12 stycznia utworzy trygon z nastawionym seksualnie Marsem w życzliwym Byku, atrakcyjność w związkach wzrośnie, randki staną się ekscytujące. Jeszcze bardziej elektryzująco podziała na was od 13 do 15 stycznia Wenus w trygonie z nieprzewidywalnym Uranem, z dnia na dzień sytuacja w miłości może ulec zmianie, warto ryzykować, ale z umiarem. Kiedy między 23 a 25 stycznia Wenus znajdzie się w sekstylu z Neptunem, pociągać was mogą romantyczne uniesienia, a koniunkcja Wenus z Plutonem od 27 do 29 stycznia rozbudzi namiętność.

Mars 7 stycznia wkroczy do życzliwego Byka, ale jest słaby w tym znaku, więc wzrośnie aktywność w działalności społecznej i towarzyskiej, ale trudne aspekty z Uranem, Saturnem i Jowiszem wprowadzą nieporozumienia w związki przyjaźni między 12 a 14 oraz 18 a 24 stycznia, zachowajcie ostrożność i jeśli nie chcecie stracić ważnej relacji, zapanujcie nad gniewem oraz innymi negatywnymi emocjami.

Merkury do 8 stycznia przebywa w przeciwległym znaku Koziorożca, co wpłynie pozytywnie na kontakty międzyludzkie, po 8 stycznia natomiast, kiedy znajdzie się w Wodniku, skłoni do zastanowienia się nad możliwościami zdobycia kredytu lub uzyskania dofinansowania. Między 8 a 14 stycznia możecie reagować trochę nerwowo i zbyt impulsywnie, ze względu na napięte aspekty Merkurego.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Raka

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, skupiając uwagę na sprawach zdrowia. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się napiętym kontakcie z Neptunem, ale jednocześnie uśmiechnie się trygonem do Marsa w Baranie, co może przynieść pogorszenie samopoczucia, ale znajdziecie w sobie wystarczająco dużo siły, aby pokonać dolegliwości. 14 grudnia nów Księżyca w Strzelcu wiązać się będzie z zaćmieniem Słońca, dlatego otoczcie się w tym miesiącu wyjątkową czułością i opieką, unikajcie skupisk ludzkich i dbajcie o siebie.

To będzie ważny miesiąc dla Raków, ponieważ 17 grudnia Saturn opuści przeciwległy znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika a dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety utworzą ścisłą koniunkcję 21 grudnia, wyznaczając początek 20-letniego cyklu, istotnego dla spraw spadkowych oraz kwestii zarządzania wspólnymi finansami a także zdobywania funduszy z banków i instytucji społecznych. Najważniejsze jednak, że przestanie was ograniczać Saturn i chociaż nadal w Koziorożcu przebywa potężny Pluton, to jednak odczujecie wyraźną ulgę. 21 grudnia Słońce przesunie się do przeciwległego znaku Koziorożca, otworzycie się  na kontakty międzyludzkie, sprawy partnerstwa okażą się istotne. Trygony Słońca i Merkurego do Urana, pod wpływem których pozostaniecie w ostatnim tygodnia miesiąca i roku sprawią, że Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester miną w miłym towarzystwie i w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie i tworzy szereg emocjonujących aspektów – najpierw z romantycznym Neptunem w Rybach, przynosząc miłość i okazję do niecodziennych przeżyć, następnie z Plutonem, Jowiszem i Saturnem w przeciwległym Koziorożcu, wywołując namiętność, szczęście i potrzebę trwałości oraz stabilizacji w związku. Niektóre Raki mogą spodziewać się oświadczyn, deklaracji i obietnic dozgonnej miłości, osoby, którym nie będzie to dane, również nie powinny się nudzić. 15 grudnia Wenus opuści znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, wpływając na poprawę samopoczucia i ochronę zdrowia. W ostatnich dniach roku kwadratura Wenus do Neptuna może pokrzyżować sylwestrowe plany.

Mars w znaku Barana sprawi, że z zaangażowaniem rzucicie się w wir pracy, szczególnie między 7 a 14 grudnia, natomiast w dniach 20-26 grudnia zachowajcie szczególną ostrożność, ponieważ Mars znajdzie się w bardzo nieprzyjemnym i agresywnym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, nie narażajcie się bez potrzeby, unikajcie konfliktów, bo sami na nich najwięcej stracicie.

Merkury 1 grudnia wkroczy do znaku Strzelca i aż do 21 grudnia towarzyszyć będzie Słońcu, myśli więc skupicie na sprawach związanych ze zdrowiem. Ostrożność zachowajcie między 10 a 14 grudnia, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, bo mogą pojawić się problemy w kontaktach z ochroną zdrowia, nie wierzcie we wszystkie informacje, jakie do was docierają, bo większość z nich okaże się zwykłym kłamstwem lub manipulacją faktami. 21 grudnia Merkury razem ze Słońcem zmienią znak i wkroczą do przeciwległego znaku Koziorożca,  staniecie się bardziej towarzyscy i chętni do nawiązania kontaktów z innymi. Trygon Merkurego z Uranem pozwoli spędzić Święta w sposób oryginalny, w towarzystwie przyjaciół.CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Raka

Słońce do 21 listopada przebywa w życzliwym znaku Skorpiona, kierując uwagę na sprawy związane z dziećmi oraz macierzyństwem. Od początku miesiąca wiele osób ze Słońcem w znaku Raka zaangażuje się mocno w obronę praw kobiet do samostanowienia, ponieważ pełnia Księżyca w Byku w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, pod wpływem której pozostaniecie jeszcze 1 listopada, wpłynie na potrzebę zdobycia większego zakresu niezależności. W dniach 8–12 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli zrealizować niektóre marzenia, wpłynie też na porozumienie w sprawach religijnych i światopogladowych.

Zakochane Raki skłonne będą do romantycznych uniesień, założą różowe okulary i nie dostrzegą wad partnera. Nów Księżyca w znaku Skorpiona, do którego dojdzie 15 listopada, w sekstylu do Jowisza i Plutona, pozostających w ścisłej koniunkcji, może być dla niektórych osób początkiem trudnej miłości lub związku, pełnego namiętności, ale też porozumienia, będącego wymuszonym kompromisem. Między 17 a 21 listopada sekstyl Słońca do Saturna utrwali ważne zmiany, jakie zaszły w sprawach związanych z macierzyństwem, zawodowymi ambicjami lub miłosnymi relacjami. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do Strzelca, zwrócicie większą uwagę na sprawy zdrowia.

Merkury w pierwszym tygodniu listopada znajdzie się w napiętym aspekcie z ograniczającym Saturnem, komunikacja i poruszanie się będzie utrudnione, na szczęście 4 listopada powróci do ruchu prostego, a 10 listopada ponownie wkroczy do życzliwego Skorpiona, możecie więc liczyć na to, że zaczniecie podejmować bardziej przemyślane, chociaż nadal emocjonalne, decyzje. Między 15 a 19 listopada Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, niektóre plany mogą ulec nagłej zmianie, co wywoła stres i zdenerwowanie. Między 22 a 30 listopada Merkury utworzy szereg aspektów z planetami w przeciwległym Koziorożcu, czekają was rozmowy, ustalenia i negocjacje, które mają szansę doprowadzić do porozumienia w spornych kwestiach, mogą jednak okazać się dla was niekorzystne, ponieważ towarzyszyć im będzie zaćmienie Księżyca w znaku Bliźniąt, do którego dojdzie 30 listopada.

Wenus przebywa do 21 listopada w znaku Wagi, w którym czuje się wspaniale, utworzy jednak w tym czasie napięte aspekty z planetami w Koziorożcu, sprawy miłosne i finansowe napotkają więc na przeszkody, szczególnie między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z Marsem – w rodzinach może dojść do kłótni, a nawet zastosowania przemocy. Również między 13 a 21 listopada powstanie napięcie w związkach, niektóre wasze emocjonalne oczekiwania nie zostaną zaspokojone. 21 listopada Wenus wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, między 25 a 29 listopada może pojawić się miłość nieoczekiwana i namiętna, która zrewolucjonizuje podejście do związków.

Mars w znaku Barana 14 listopada powróci do biegu prostego, z zapałem więc zabierzecie się do pracy, co pomoże w uporaniu się z wymagającą codziennością.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Raka

W tym miesiącu czekają was dwie emocjonujące pełnie Księżyca, które wpłyną mocno na samopoczucie – 1 października w Baranie  i 31 października w Byku. Pierwszej z nich towarzyszyć będzie napięta kwadratura Marsa z Saturnem, trudno będzie dojść do porozumienia z partnerami zarówno osobistymi, jak zawodowymi, napotkacie na sprzeciw lub utrudnienia w realizacji pomysłów, ale jeśli sprostacie wyzwaniom, to kariera może ruszyć z kopyta do przodu. Słońce w znaku Wagi do 23 października skupi uwagę na sprawach rodzinnych, chętniej niż zwykle przebywać będziecie we własnym domu, prowadząc zresztą bujne życie towarzyskie. Między 10 a 14 października Słońce ustawi się w kwadraturze do Jowisza i opozycji do Marsa – pojawią się okazje warte wykorzystania, ale na przeszkodzie może stanąć zła wola innych osób lub wasze nadmierne oczekiwania.

Między 13 a 21 października, kiedy Słońce znajdzie się w napiętych aspektach z potężnym Plutonem i ograniczającym Saturnem, odczujecie silną presję, może nawet chęć wymuszenia konkretnych reakcji z waszej strony, będących w konflikcie z własnymi potrzebami i dążeniami.  23 października Słońce wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą przede wszystkim uczucia, potrzeba samorealizacji oraz pogłębienie kontaktu z dziećmi. Pełni Księżyca, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca w przyjaznym znaku Byka, towarzyszyć będzie koniunkcja z nieprzewidywalnym Uranem, czeka was więc wiele emocjonujących i zaskakujących wydarzeń.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w życzliwym znaku Panny, ale nie czuje się tam najlepiej, mimo to możecie liczyć na jej względy między 8 a 12 października, kiedy utworzy trygon z nieprzewidywalnym Uranem w Byku, przynosząc nieoczekiwane okazje zawodowe dzięki życzliwości przyjaciół. Również między 17 a 26 października doprowadzi do porozumienia i pomoże zakończyć konflikty, które wydawały się nie do rozwiązania. Niektóre Raki przeżyją intensywną przygodę miłosną, która jednak pozostawi po sobie uczucie niedosytu i braku spełnienia.

Mars da się wam mocno we znaki w tym miesiącu, stymulując do intensywnego działania w rozwoju kariery, ale wywołując też konflikty i trudności w porozumieniu z partnerami.  Napięte aspekty, które utworzy z ciężkimi planetami w przeciwległym znaku Koziorożca w pierwszej połowie miesiąca, odbiją się nie tylko na systemie nerwowym, ale również na zdrowiu, starajcie się więc znaleźć dla siebie jakieś odstresowujące zajęcie, zacznijcie ćwiczyć jogę lub stosujcie medytacje.

Merkury do 28 października przebywa w przyjaznym znaku Skorpiona, ale 15 października zmieni bieg na wsteczny, starajcie się więc podejmować decyzje lub umowy zawierać w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć podczas retrogradacji Merkurego, szczególnie związanych z komunikacją, może stwarzać problemy w przyszłości. Merkury dwukrotnie znajdzie się w opozycji do rewolucyjnego Urana, co zwykle wywołuje stresujące sytuacje – od 6 do 9 października w ruchu prostym i między 17 a 22 października w ruchu wstecznym – zapamiętajcie te daty, ponieważ problemy będą dotyczyć tej samej sprawy, którą zakończycie 17-18 listopada, kiedy po raz ostatni dojdzie do tej konfiguracji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Raka

Początek miesiąca okaże się bardzo wyczerpujący i emocjonujący, ale w drugiej połowie września czekają was sukcesy finansowe. Słońce do 22 września tranzytuje przyjazny znak Panny, wpływając na większą mobilność i zainteresowanie internetem, a także wprowadzając potrzebę porządkowania rzeczywistości wokół siebie.

Pełnia Księżyca w znaku romantycznych Ryb, do której dojdzie 2 września, rozbudzi nadzieję na porozumienie duchowe w nowej przyjaźni, jaką macie szansę nawiązać na początku miesiąca. Trygon Słońca do Urana pozwoli zaistnieć w mediach społecznościowych, zupełnie nagle zostaniecie dostrzeżeni i pochwaleni, do czego przyczyni się również korzystny aspekt między Merkurym i Wenus. Nie ukoi to serca niektórych Raków, które poczują się samotne i opuszczone, gdy Wenus w waszym znaku znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna.

Między 6 a 18 września Słońce w Pannie utworzy dobroczynne trygony z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, co wpłynie na rozwój kontaktów międzyludzkich, zaowocuje spotkaniami, mającymi wpływ na waszą przyszłość, macie szansę teraz stworzyć bardzo pozytywny wizerunek, zwłaszcza, że Słońce w opozycji do Neptuna w Rybach pozwoli skorzystać z intuicji i natchnienia. Nie dajcie się jednak uwieźć pochlebcom, bo nie każde słowo okaże się prawdą.

Nów księżyca, do którego dojdzie 17 września w przyjaznym znaku Panny, obiecuje początek ważnych wydarzeń w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji. 22 września Słońce opuści przyjazną Pannę i wkroczy do Wagi, skupiając uwagę na relacjach w rodzinie.

Wenus pozostanie w waszym znaku do 6 września, warto ten tydzień wykorzystać na rozwój miłości i porozumienia w związkach, co nie będzie łatwe, ponieważ Wenus znajdzie się w opozycji do Saturna i w kwadraturze z Marsem. Niektóre Raki na przekór wszystkiemu sięgną po to, czego pragną, zastanówcie się, czy warto za to płacić wysoką cenę, jaką jest utrata niezależności. 6 września Wenus wkroczy do Lwa, co wpłynie na poprawę finansów. W połowie miesiąca, między 13 a 17 września, Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z wywrotowym Uranem, co może zaowocować sporym i nagłym zyskiem, ale prędzej doprowadzi do straty, jeśli nie zachowacie ostrożności w przelewach internetowych.

Merkury do 5 września w korzystnych aspektach z Wenus w waszym znaku oraz z planetami w przeciwległym Koziorożcu, dopóki przebywa w życzliwej Pannie, pomoże zaplanować zadania związane z podróżami, obecnością w internecie, zakupem sprzętu elektronicznego. Warto wykorzystać mocną pozycję Merkurego do wszystkiego, co służy sprawnej komunikacji. Właśnie teraz jest czas na to, aby nawiązać znajomości, które zaprocentują sukcesem w przyszłości.

5 września Merkury wkroczy do znaku Wagi, zaczniecie więcej czasu poświęcać sprawom domowym, nie zapomnicie jednak o obowiązkach zawodowych. Dni miedzy 15 a 25 września mogą okazać się bardzo nerwowe, ponieważ Merkury znajdzie się w napiętych aspektach z planetami w Koziorożcu, trudno się będzie porozumieć z osobami reprezentującymi odmienne poglądy.

Mars w znaku Barana do 10 września porusza się w sposób prosty, potem zmieni bieg na wsteczny – popsuje wam trochę krwi na początku miesiąca, kiedy utworzy kwadraturę z Wenus w waszym znaku, oraz pod koniec września, gdy cofając się znajdzie się ponownie w kwadraturze z surowym i nieustępliwym Saturnem – wasze zawodowe plany mogą napotkać opór urzędników lub partnerów biznesowych.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Ryby

Słońce w znaku Lwa do 22 sierpnia skieruje uwagę na sprawy zdrowia. Trudno się wam będzie oderwać od komunikatów związanych z koronawirusem, odczujecie też potrzebę zadbania o własne samopoczucie. Przez pierwsze 5 dni miesiąca niektóre Ryby mogą odczuwać nieokreślone dolegliwości, których przyczyna w większości przypadków bierze się z psychiki. Kwadratura Słońca z Uranem oraz Marsa z Jowiszem wzbudzi niepokój zarówno o własne zdrowie, jak i bliskich osób oraz przyjaciół, z którymi utrzymujecie kontakty. 3 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku oraz opozycja Merkurego do Saturna podkręci emocje i wpłynie na ograniczenie kontaktów. Dni między 15 a 18 sierpnia okażą się szczególnie korzystne dla rozwoju aktywności fizycznej, co wybitnie poprawi samopoczucie. 22 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do przeciwległej Panny, rozpocznie się dla was miesiąc, w którym postawicie na rozwój związków międzyludzkich.

5 sierpnia Merkury opuści znak Raka i wkroczy do Lwa, w którym przebywać będzie do 20 sierpnia. To dobry moment na zaprowadzenie porządków w papierach, poprawę relacji z podwładnymi, troskę o domowe zwierzęta. Między 9 a 11 sierpnia kwadratura Merkurego z Uranem wywoła stres, w wyniku otrzymanych zaskakujących informacji. 20 sierpnia Merkury wkroczy do przeciwległego znaku Panny, w którym czuje się wspaniale, kontakty zarówno osobiste, jak i biznesowe wpłyną na poprawę samopoczucia. Najbardziej obiecujący okaże się ostatni tydzień sierpnia, kiedy Merkury utworzy z Uranem i Jowiszem wielki trygon, czeka was wiele interesujących spotkań towarzyskich, szczególnie związanych z literaturą i publicystyką, w mediach społecznościowych staniecie się widoczni i chwaleni za osiągnięcia.

Przez pierwszy tydzień sierpnia Wenus przebywa w Bliźniętach sprawiając, że najlepiej poczujecie się we własnym domu, kiedy jednak 7 sierpnia wkroczy do Raka, zapragniecie towarzystwa i otworzycie się na miłość. Niektóre wolne Ryby zakochają się dosłownie w jednej chwili, kiedy między 17 a 19 sierpnia Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem. Również kontakty z dziećmi nabiorą rumieńców, bez względu na to, czy macie małe czy dorosłe pociechy. W ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy Wenus w Raku znajdzie się w trygonie z Neptunem w waszym znaku oraz w opozycji z Jowiszem i Plutonem, możecie oznaki przyjaźni wziąć za miłość lub romantyczne wyobrażenia sprawią, że staniecie się łatwym łupem dla uwodziciela.

Mars w Baranie rozbudzi namiętność do wydawania pieniędzy, odczujecie potrzebę, aby jak najszybciej je zainwestować lub przekazać innym. Między 8 a 15 sierpnia zachowajcie daleko idącą ostrożność, bo spotkacie się z presją finansową, na którą nie jesteście przygotowani. Na ostrożne inwestycje natomiast zdecydujecie się pod koniec miesiąca, między 21 a 27 sierpnia, kiedy Mars w Baranie utworzy kwadraturę z Saturnem w Koziorożcu.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Raka

Do 22 sierpnia Słońce skupi uwagę na rozwoju kreatywności, sprawach miłosnych oraz finansowych. Już w pierwszych dniach sierpnia kwadratura Słońca do Urana wywoła kontrowersje wokół rozliczeń z przyjaciółmi lub w grupie osób, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. W okolicach 3 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku, w połączeniu z opozycją, jaką utworzy przebywający w waszym znaku Merkury do ograniczającego Saturna w Koziorożcu, podkręci emocje i utrudni porozumienie praktycznie w każdej sprawie, głównie jednak dotyczącej posiadania oraz poczucia własnej wartości. Do 5 sierpnia nie podejmujcie ważnych negocjacji oraz rozmów, bo możecie spotkać się z odrzuceniem. 22 sierpnia Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Panny, ostatnia dekada miesiąca będzie korzystna dla wakacyjnych planów.

5 sierpnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, zanim przesunie się do życzliwej Panny. Między 9 a 11 sierpnia kwadratura Merkurego do nieprzewidywalnego Urana wprowadzi zamieszanie i zdenerwowanie, trzymajcie nerwy na wodzy i uważajcie przy rozliczeniach finansowych. Między 15 a 17 sierpnia natomiast trygon Merkurego do Marsa przyspieszy sprawy zawodowe i rozliczenia finansowe, uda wam się zdobyć dodatkowe pieniądze lub otrzymać niespodziewaną premię. Dla wszelkich prac związanych z działalnością w internecie nadejdzie czas pod koniec sierpnia, kiedy Merkury w przyjaznej Pannie między 24 a 26 sierpnia utworzy trygon z innowacyjnym Uranem, a następnie między 27 a 30 sierpnia jeszcze bardziej korzystny trygon z Jowiszem i opozycję z Neptunem – to idealny czas na wspaniałe wakacje, zagraniczną podróż oraz spełnienie materialnych marzeń.

Wenus wkroczy do waszego znaku 7 sierpnia, rozjaśni swoją obecnością wszystko wokół, doda seksapilu i radości życia, rozbudzi uśpioną miłość, wyrozumiałość i tolerancję. Dobrze poczujecie się we własnym domu w towarzystwie najbliższych, wolne Raki zaczną poszukiwać swojej drugiej połówki. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy Wenus utworzy sekstyl do nieprzewidywalnego Urana, osoba ukochana was zaskoczy czymś oryginalnym, młodzi zaszaleją na niecodziennej imprezie, wolne Raki mają szansę poznać kogoś, przy kim serce zabije mocniej lub zakochać się na zabój w kimś z grona przyjaciół. Pod koniec miesiąca między 23 a 29 sierpnia Wenus w opozycji do Jowisza i w trygonie do Neptuna pozwoli zrealizować marzenie o wspólnej podróży, wakacje zaplanowane w tym terminie powinny być udane.

Mars w tym miesiącu, przebywając w nieżyczliwym wam znaku Barana, przysporzy sporo nerwów i nieprzyjemności za sprawą napiętych aspektów, które utworzy z planetami w opozycyjnym Koziorożcu. Pozostańcie szczególnie uważni miedzy 8 a 15 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w kwadraturze z potężnym Plutonem, bo to silna energia związana z presją, a czasem wręcz agresją, która może skomplikować wasze zawodowe układy. Kolejna nieprzyjemna kwadratura, tym razem z ograniczającym Saturnem, wydarzy się między 21 a 27 sierpnia, dla niektórych Raków może to być koniec jakiejś współpracy lub zawodowego projektu.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>