Archiwa kategorii: Ryby – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Ryb

Słońce w przyjaznym Koziorożcu pozostanie do 19 stycznia, kierując uwagę na nawiązywanie przyjaźni oraz rozwój kontaktów zawodowych, sprzyjających karierze. Na szczególnie miłe chwile możecie liczyć w dniach 7–9 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w przyjemnym aspekcie z Neptunem w waszym znaku. Macie szansę nawiązać współpracę z osobą, która doskonale was zrozumie, to również dobry czas dla twórczej i artystycznej działalności. W dniach 12-14 stycznia dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca, co może okazać się odkrywcze w przypadku serdecznych zwierzeń i nawiązania bliskości w przyjaźni, jednocześnie jednak Mars w Byku znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem w Wodniku, pojawią się więc ukryte lęki i obawy, które wpłyną na pogorszenie nastroju.

19 stycznia Słońce opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle odczuwacie spadek energii, wskazany jest więc odpoczynek i większa niż zwykle dbałość o siebie. Dni między 18 a 24 stycznia mogą być niekorzystne dla podróży oraz aktywności w internecie, ponieważ Mars w koniunkcji z Uranem w Byku utworzą nieprzyjemną kwadraturę z Jowiszem w Wodniku, wyobraźnia może podsycić obawy, najlepiej więc pozostańcie  w domu, sprawiając sobie masę przyjemności. Również następne dni mogą was nieco zdołować, kiedy Słońce znajdzie się najpierw w koniunkcji z ograniczającym Saturnem a następnie w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem. Na szczęście w dniach 28-29 stycznia pełnia Księżyca w Lwie co prawda wzbudzi emocje, ale dzięki aktywności Jowisza pomoże wyprostować nawet najtrudniejsze ścieżki.

8 stycznia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca i w dniach 8–14 stycznia znajdzie się w korzystnych aspektach z Marsem i Uranem w Byku, co wpłynie na rozwój przyjaźni i poprawę relacji w związkach. Osoby wolne mogą zupełnie nagle w jednym z przyjaciół dostrzec kogoś wyjątkowego i odkryć miłość, więc otwórzcie się na to, co niespodziewane i niecodzienne. Jeszcze więcej emocji czeka was między 24 a 28 stycznia, ponieważ Wenus utworzy romantyczny sekstyl z Neptunem w waszym znaku, a następnie znajdzie się w koniunkcji z namiętnym i zazdrosnym Plutonem – ach co to będą za emocje i uczucia, jeśli tylko pozwolicie się im ujawnić.

Również 8 stycznia znak zmieni Merkury, opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozbudzając wyobraźnię oraz intuicję. Warto zbierać informacje i czerpać inspiracje z mądrej lektury, zwłaszcza między 8 a 14 stycznia, kiedy błyskotliwy Merkury utworzy szereg aspektów z planetami w Byku oraz Wodniku.

Mars opuści Barana 7 stycznia i wkroczy do Byka, który dla Ryb jest życzliwym znakiem, ale Mars jest tam słaby, może więc reagować nie tak jak potrzeba, wywołując brak cierpliwości i napady złości, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Szczególną ostrożność i opanowanie należy zachować w dniach 12–14 stycznia oraz między 18 a 24 stycznia, gdyż może zabraknąć komuś cierpliwości i wda się w konflikt, którego można było uniknąć. Ostatnie dwa dni stycznia też będą nerwowe ze względu na kwadraturę Słońca z Marsem, wystarczy jednak powiedzieć sobie, że emocje szybko mijają, a świat znów się do was uśmiechnie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Ryb

Słońce oraz Merkury w Strzelcu do 21 grudnia skupią uwagę na sprawach zawodowych, które nie będą układać się różowo. Między 7 a 14 grudnia obie planety znajdą się w kwadraturze z Neptunem w waszym znaku, co zwiastuje kłopoty, wynikające z nieporozumień, które mogą zakończyć się rozczarowaniem, zwłaszcza że 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca, co oznacza zakończenie i początek nowego projektu, który nie do końca wam odpowiada. Dobra wiadomość jest taka, że trygony Słońca i Merkurego do Marsa w Baranie zapowiadają spore przelewy pieniężne, otrzymacie podwyżkę, premię lub odszkodowanie, a w niektórych przypadkach odprawę, w każdym razie możecie liczyć na finansową satysfakcję.

17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety znajdą się w dokładnej koniunkcji 21 grudnia, co jest bardzo ważnym, wręcz przełomowym wydarzeniem astrologicznym. Nowy, 20-letni cykl obydwu planet skłoni was do znalezienia równowagi pomiędzy sprzecznymi tendencjami, jakie reprezentują  Jowisz i Saturn – ekspansji i ograniczeń. Ryby z natury swojego charakteru odbierają intensywnie sprzeczne tendencje, warto więc dokonać autoanalizy i znaleźć w tym „złoty środek”. 21 grudnia również Słońce i Merkury zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i zainteresowań. Ostatni tydzień roku ma szansę minąć w sposób zaskakujący i odmienny od przyzwyczajeń, Święta Bożego Narodzenia spędzicie prawdopodobnie w gronie nie tylko rodziny, ale również przyjaciół, do czego przyczynią się trygony Słońca i Merkurego z Uranem w Byku.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym znaku Skorpiona i tworzy dobroczynne aspekty – najpierw z Neptunem w waszym znaku, co zaprocentuje dowodami miłości i wsparcia, następnie z planetami w Koziorożcu, czyli Plutonem, Jowiszem i Saturnem, przynosząc dary przyjaźni. Wolne Ryby mają szansę znaleźć miłość życia – romantyczną, namiętną, szczęśliwą i trwałą, nie przegapcie tego, otwórzcie serce na uczucia, które wtargną pełną parą. Możliwe są zaręczyny i deklaracje dozgonnej miłości, nawet w stałych związkach zrobi się bardziej zmysłowo i emocjonalnie. 15 grudnia Wenus opuści przyjaznego Skorpiona i wkroczy do Strzelca, aktywizując relacje zawodowe. W ostatnich dniach roku niektóre Ryby odczują rozczarowanie, a nawet poczucie odrzucenia, w wyniku kwadratury Wenus do Neptuna, starajcie się unikać rozgoryczenia, aby nie stawiać się w pozycji ofiary.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu w wędrówce najpierw po Strzelcu a po 21 grudnia po znaku Koziorożca, odbierając te same aspekty, wzmacniając przekaz Słońca. Na ważne rozmowy biznesowe wybierzcie 19 lub 20 grudnia, kiedy obie planety znajdą się w bliskiej koniunkcji, poczujecie się pewniej w swojej argumentacji.

Mars nadal przebywa w bojowym znaku Barana, aktywizując sferę waszych finansów i zachęcając do aktywności w tej dziedzinie. Pozostańcie ostrożni między 20 a 26 grudnia, gdyż w tych dniach Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, szczególnie dla waszego stanu posiadania, zachowajcie więc rozsądek na przedświątecznych zakupach, pilnujcie portfela i kart kredytowych.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Ryb

Słońce do 21 listopada przebywa w życzliwym znaku Skorpiona, w dodatku utworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, pomimo więc trudnej sytuacji w kraju i na świecie, Ryby poradzą sobie znakomicie z wyzwaniami dnia codziennego. Trygon Słońca z Neptunem, przebywającym w waszym znaku, pozwoli między 8 a 12 listopada osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie, szczególnie jeśli zajmujecie się pracą twórczą lub nauczaniem. Również osoby związane z ochroną zdrowia lub farmaceutyką, otrzymają szansę na poprawę sytuacji w najważniejszej dziedzinie życia.

Na wsparcie przyjaciół oraz osób, podzielających wasze pasje i zainteresowania, możecie liczyć szczególnie między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce utworzy sekstyle z planetami w Koziorożcu – niektóre osoby obdarzą was zaufaniem i pomogą w trudnej sytuacji lub przeciwnie – wy zaproponujecie pomoc duchową lub materialną. 21 listopada Słońce opuści życzliwy znak Skorpiona i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na sprawy zawodowe. Zaćmienie Księżyca w znaku Bliźniąt, do którego dojdzie ostatniego dnia miesiąca, skłoni was do pomocy najbliższym i domownikom, sprawy zawodowe będą musiały poczekać.

Wenus w Wadze do 21 listopada zachęci do inwestowania w przedmioty piękne i ozdobne, jednak między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Marsa, wydacie mnóstwo pieniędzy na rzeczy, które nie są tego warte. Jeszcze więcej stresu wywoła kwadratura Wenus do Jowisza, Plutona i Saturna, pod wpływem której pozostaniecie od 13 do 21 listopada, może się zdarzyć, że odmówicie komuś pomocy lub wsparcia, bo sami poczujecie się zagrożeni. 21 listopada Wenus wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona i wszystko wróci do normy.

Merkury między 1 a 8 listopada utrudni kontakty z przyjaciółmi, co wywoła sporą dozę frustracji, znajdzie się on bowiem w wyjątkowo długo trwającym napiętym aspekcie z Saturnem w Koziorożcu. Nic nie da się zrobić, trzeba przeczekać, całe szczęście już 4 listopada Merkury powróci do ruchu prostego, co ułatwi podejmowanie decyzji, szczególnie w sprawach finansowych.

10 listopada Merkury wkroczy do przyjaznego Skorpiona, zaczniecie zbierać informacje ze sprawdzonych źródeł, jednak opozycja Merkurego do Urana, między 15 a 19 listopada, spowoduje stres, ponieważ usłyszane wiadomości zaskoczą i będą wydawać się nieprawdopodobne. Ostatni tydzień listopada spędzicie w towarzystwie przyjaciół, życie towarzyskie się rozwinie, nawet niewielkie grono osób, z którymi nawiążecie bliższe kontakty, sprawi wam przyjemność.

Mars w Baranie wpłynie intensywnie na stan finansowy, możecie mieć tendencję do nadmiernych wydatków lub zbyt szybkich, nieprzemyślanych decyzji – szczególnie w pierwszej połowie miesiąca, kiedy Mars jeszcze się cofa. Po 14 listopada możecie być bardziej pewni swoich inwestycji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Ryb

Do 23 października Słońce w znaku Wagi skupi uwagę na zarządzaniu wspólnymi finansami, wzbudzi też potrzebę głębokich więzi z bliskimi i przyjaciółmi. 1 października pełnia Księżyca w Baranie wywoła emocje, związane z planowanymi inwestycjami oraz sytuacją gospodarczą kraju. Mars w kwadraturze do Saturna powstrzyma was przed nierozważnymi wydatkami, ktoś uświadomi wam, że nie warto marnować funduszy na przedmioty bez wartości.

Słońce w napiętych aspektach z Jowiszem, Plutonem i Saturnem między 9 a 21 października uświadomi wam, że nie musicie całej swojej energii poświęcać innym, warto zachować coś dla siebie, niewiele będziecie mogli pomóc, jeśli zabraknie wam sił lub pieniędzy i sami zaczniecie potrzebować wsparcia. Horoskop zachęca, aby więcej uwagi poświęcić swoim potrzebom. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wkroczy do życzliwego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym zaczniecie pogłębiać zdobytą wiedzę. Pełnia Księżyca w znaku Byka w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca, uświadomi wam jak wiele powinniście się jeszcze nauczyć.

Wenus 2 października wkroczy do przeciwległego znaku Panny, w którym pozostanie do 28 października, przynosząc powodzenie i zainteresowanie płci przeciwnej. Popularności sprzyjać też będzie dobroczynny sekstyl Jowisza z Neptunem w waszym znaku. Staniecie się pożądani i lubiani w towarzystwie. Ciekawe znajomości czekają was między 8 a 12 października, gdy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem – spotkania, imprezy, wspólne przedsięwzięcia umilą wam czas a wolne Ryby mogą liczyć na niespodziewaną strzałę Amora. Również korzystne aspekty Wenus z planetami w Koziorożcu przyniosą między 17 a 26 października rozwój interesujących znajomości, nawiązanie pełnych zwierzeń przyjaźni i trwałych relacji.

Merkury w przyjaznym znaku Skorpiona pozwoli skupić się na ważnych sprawach i zebrać moc informacji, łatwo wam przyjdzie zdobywać wiedzę i uczyć się –  w nowe projekty wchodźcie jednak przed 15 października, dopóki porusza się biegiem prostym, ponieważ kiedy wejdzie w retrogradację wszystkie sprawy związane z komunikacją mogą się skomplikować i trzeba będzie zaczynać od nowa. Do stresujących sytuacji może dojść między 6 a 9 oraz 17 a 22 października, kiedy Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji.

W pierwszej połowie miesiąca Mars w znaku Barana utworzy  napięte aspekty z Saturnem i Plutonem w znaku Koziorożca, co może odbić się niekorzystnie na finansach, chyba że postanowicie zainwestować w nieruchomości – sprawdźcie jednak wszystko bardzo dokładnie, jeśli nie chcecie w przyszłości walczyć z niedoróbkami lub wadami materiałowymi. Niektóre urządzenia, szczególnie kanalizacyjne, mogą się psuć, zachowajcie spokój i nie dajcie się sprowokować do nierozważnych lub impulsywnych reakcji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Ryby

Przez większość miesiąca sprawy umów i partnerstwa okażą się priorytetowe, dawno nie mieliście tak komfortowej sytuacji, aby uporządkować stosunki w ważnych dla was relacjach. Do 22 września Słońce przebywa w przeciwległym znaku Panny, powiększając grono znajomych. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 2 września, uświadomi wam potrzeby i możliwości nawiązania nowych kontaktów. Trygon Słońca do Urana zapowiada nowe przyjaźnie, które okażą się dużym wsparciem w przyszłości. Jeszcze bardziej korzystny pod tym względem okaże się okres między 6 a 18 września, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Jowiszem, Plutonem i Saturnem w Koziorożcu, nagle staniecie się popularni i rozchwytywani, każdy będzie chciał znaleźć się w waszym towarzystwie. Jedynie w okolicach 11 września odczujecie niepewność w stosunku do osoby, która pojawi się na horyzoncie, ogarną was mieszane uczucia i sami nie będziecie widzieć, czy macie zaufać własnej intuicji. 22 września Słońce opuści przeciwległy znak Panny i wkroczy do Wagi, rozpoczynając okres, w którym zatroszczycie się o wspólny stan posiadania.

Merkury w przeciwległym znaku Panny do 5 września pomoże zawrzeć korzystne umowy i zaplanować wspólne działania, warto ten okres wykorzystać na podejmowanie strategicznych decyzji, bo tak dobra pozycja Merkurego prędko się nie powtórzy. Między 5 a 27 września Merkury znajdzie się w znaku Wagi, inicjując kontakty, które okażą się korzystne dla wspólnego zarządzania pieniędzmi. To znakomita okazja, aby starać się o kredyt lub dofinansowanie inwestycji. Jedynie między 15 a 25 września zachowajcie ostrożność, bo napięte aspekty Merkurego z planetami w Koziorożcu, wprowadzą nieporozumienia i konflikty w gronie przyjaciół. Szczególnie nieprzyjemnie się zrobi między 23 a 25 września, podczas opozycji Merkurego do Marsa, wasze pomysły na inwestycje okażą się bardzo różne od proponowanych przez partnera.

Wenus w przyjaznym znaku Raka przebywa do 6 września, nie przyniesie jednak w tym okresie radości, ze względu na opozycję z posępnym Saturnem w Koziorożcu i emocjonalną kwadraturę z Marsem w Baranie. Kiedy 6 września Wenus wkroczy do Lwa, zatroszczy się o wasze zdrowie. Między 13 a 17 września, podczas kwadratury Wenus z Uranem, wskazane jest ograniczenie kontaktów i pozostanie w domu.

Mars w Baranie do 10 września porusza się biegiem prostym, potem zacznie się cofać, możecie więc liczyć na zwrot długów. Pod koniec miesiąca, kiedy Mars ponownie utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem, postanowicie ograniczyć wydatki, co w sumie wyjdzie wam na dobre.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Ryby

Słońce w Raku do 22 lipca skupi uwagę na potrzebach dzieci, przyczyni się także do rozwoju kreatywności i zachęci do zabawy. W tym samym znaku przebywa również Merkury, który do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, ważne decyzje więc, szczególnie dotyczące dzieci, odłóżcie na drugą połowę miesiąca. Wenus w Bliźniętach sprawi, że w gronie rodzinnym poczujecie się najlepiej. Mars w znaku Barana zmusi do wydawania większych niż zwykle sum, potrzeby pojawią się jak grzyby po deszczu, pieniędzy jednak wam nie zabraknie. Na początku miesiąca wydacie więcej na niespodziewane rozrywki, ale niczego nie będziecie żałować. Koniunkcja Jowisza z Plutonem w pierwszych dniach lipca skieruje uwagę na życie towarzyskie, otoczą was przyjaciele oraz osoby, dysponujące władzą i potrafiące korzystać z różnych form przymusu – pomimo wszystko kontakt z nimi okaże się bardzo rozwijający i pouczający.

5 lipca zaćmienie Księżyca w Koziorożcu wpłynie na emocje i może wprowadzić nieporozumienia w przyjaźni lub w kontaktach z dziećmi. Między 6 a 12 lipca kwadratura Marsa do Merkurego doprowadzi do niepotrzebnych scysji na tle finansowym. Okres między 18 a 20 lipca pozwoli wam się zrelaksować, to właściwy czas, aby skorzystać z urlopu, dobrze poczujecie się nad wodą, zrobi się romantycznie, a chwilami namiętnie. Nów Księżyca w znaku przyjaznego Raka, w opozycji do Saturna w Koziorożcu, może wskazywać na podjęcie długotrwałego zobowiązania, niektóre Ryby się zaręczą, inne rozpoczną budowę domu, zakupią nieruchomość lub zaangażują się w twórczą działalność.

22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do Lwa, postanowicie zadbać o zdrowie. Ostatni tydzień lipca okaże się znakomity dla podróży i spełniania marzeń, ponieważ Jowisz utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku Neptunem, chociaż nie obejdzie się bez nerwowych chwil, które przyniesie kwadratura Merkurego do Marsa.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Ryby

Słońce w Bliźniętach do 20 czerwca zwróci waszą uwagę na sprawy domowe oraz zawodowe, także Wenus w tym znaku, pomimo że porusza się biegiem wstecznym do 25 czerwca, pomoże poprawić stosunki zarówno z domownikami, jak i współpracownikami. W waszym znaku jednak przebywa wojowniczy Mars, zachęcając do wykazania się asertywnością i wzmacniając potrzebę obrony własnej pozycji. Bojowy nastrój ogarnie was już na początku miesiąca, między 2 a 7 czerwca, kiedy Mars ustawi się w kwadraturze do Wenus i Słońca, do tego dojdzie pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca, co nie wróży dobrze zachowaniu spokoju. Niektóre Ryby same nie będą wiedziały z jakiego powodu tak się złoszczą, zamiast się wściekać z powodu rzeczy, na które nie macie wpływu, po prostu zafundujcie sobie krótki urlop, weźcie aromatyczną kąpiel, obejrzyjcie dobry film i pomyślcie, że każda, nawet najbardziej pobudzająca emocje pełnia Księżyca szybko mija.

Miedzy 9 a 13 czerwca nie dajcie się oszukać, bo kwadratura Słońca do Neptuna może osłabić waszą intuicję i spowodować, że zaufacie komuś, kto na to nie zasługuje. Najbardziej aktywni, szczególnie w sprawach społecznych i politycznych, staniecie się między 14 a 22 czerwca, kiedy pozostaniecie pod wpływem sekstyli Marsa do Jowisza i Plutona.

18 czerwca Merkury w przyjaznym znaku Raka zmieni bieg na wsteczny, z dnia na dzień możecie zmienić poglądy lub wycofać się z zamierzeń – przynajmniej do 12 lipca nie jest właściwy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, lepiej ulepszać i poprawiać projekty będące w trakcie realizacji.

20 czerwca późnym wieczorem Słońce wkroczy do życzliwego Raka i od razu następnego dnia dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca, starajcie się nie wchodzić w spory i konflikty z dziećmi, zwłaszcza dorosłymi, lepiej na tym wyjdziecie, jak pozwolicie im na samodzielne podejmowanie decyzji.

28 czerwca Mars opuści wasz znak i wkroczy do Barana, co przyjmiecie z ulga, od razu się uspokoicie i zajmiecie się wydawaniem pieniędzy na przyjemności. W ostatnich dniach miesiąca układ planet obiecuje niespodzianki i nieoczekiwane szanse na rozwój pomysłowości i kreatywności.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Ryby

Słońce w przyjaznym znaku Bliźniąt przebywa do 20 maja, skupiając energie na komunikacji, nauce i dzieleniu się z innymi swoją wiedzą. Również Merkury przebywa w tym znaku do 11 maja, wzmacniając i potęgując potrzebę kontaktów, chociażby przez internet lub za pomocą słowa pisanego. Między 6 a 11 maja aspekty Merkurego z Jowiszem i Plutonem w życzliwych znakach pomogą rozwinąć sieć kontaktów i otoczyć się ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Najwięcej emocji wzbudzi pełnia Księżyca w Skorpionie, otwierając przed wami drzwi do nowych, cennych znajomości.

Jeszcze bardziej znacząca okaże się druga dekada miesiąca, ponieważ między 12 a 19 maja Słońce utworzy bardzo korzystne aspekty z Jowiszem i Plutonem, sprawy więc zaczną się prostować i okaże się, że przymusowa kwarantanna wyszła wam na dobre.

Wenus w Bliźniętach 14 maja zmieni bieg na wsteczny, co spowoduje, że dwukrotnie utworzy napiętą kwadraturę z przebywającym w waszym znaku Neptunem – między 3 a 5 maja oraz między 19 a 22 maja, jednak wpływ tego aspektu odczujecie przez cały miesiąc. Niepokój o rozprzestrzenianie się koronawirusa nie opuści was, nawet kiedy restrykcje zostaną poluzowane. Niektóre Ryby dość już będą miały ciągłych niejasności związanych z kwarantanną i zaczną to wyrażać szczególnie mocno po 13 maja, kiedy Mars wkroczy do ich znaku – najbardziej podatne na frustrację i wybuchy złości okażą się osoby urodzone w lutym, uważajcie, abyście nie stali się własnymi wrogami, nie lekceważcie zaleceń epidemiologicznych i zachowajcie ostrożność w kontaktach z innymi.

20 maja Słońce opuści życzliwego Byka i wkroczy do Bliźniąt, wasza uwaga przesunie się w kierunku spraw domowych, a kiedy 22 maja dojdzie do nowiu Księżyca, rozpoczniecie nowy zawodowy projekt, który wzbudzi sporo kontrowersji. Kwadratura Merkurego i Wenus w Bliźniętach do Neptuna w waszym znaku utrudni zrozumienie specyfiki sytuacji, w jakiej się znaleźliście. Próba działalności prowadzonej online napotka nieprzewidziane trudności, ale nie poddawajcie, tylko słuchajcie swojej intuicji.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Ryby

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia skupi waszą uwagę na finansach. Koniunkcja Merkurego z Neptunem w waszym znaku, mająca na was wpływ na początku miesiąca, sprawi, że poczujecie się zagubieni, niepewni i skłonni do zamartwiania się obecną sytuacją. Nikt tak jak Ryby nie śledzi informacji na temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa, tymczasem horoskop radzi oderwanie się od wciąż napływających sprzecznych i w dużym stopniu zakłamanych i budzących obawy informacji. Rybom najlepiej w obecnej sytuacji zrobi albo zajęcie się rozwojem duchowym i działalnością artystyczną, albo praktyczne zaangażowanie się w pomoc osobom potrzebującym. Ucieczka w świat wyobraźni jest jakimś rozwiązaniem, ale niewskazanie jest stosowanie używek, które mogą jedynie wpędzić w depresję.

Koniunkcja Jowisza z Plutonem w życzliwym znaku Koziorożca, trwająca przez całą pierwszą dekadę miesiąca, sprzyja głębokiemu wglądowi we własne motywacje, umożliwi także nawiązanie bliższych relacji z przyjaciółmi. Nie poddawajcie się nadmiernym emocjom między 5 a 10 kwietnia, a szczególnie w okolicach 8-go podczas pełni Księżyca w znaku Wagi, której towarzyszyć będzie napięta kwadratura Marsa do Urana, niektórych problemów, szczególnie finansowych, nie da się załatwić od razu, za jednym zamachem, zachowajcie spokój i zdrowy rozsądek.

11 kwietnia Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Barana, od razu też utworzy dobroczynny sekstyl z Saturnem, uspokoicie się i zdecydujecie spędzić Święta w gronie najbliższej rodziny, żeby nie kusić losu i nie narażać ani siebie, ani rodziny na zagrożenie ze strony choroby wywołanej koronawirusem.

Po Wielkanocy jednak kwadratura Słońca z Jowiszem i Plutonem da się wam we znaki, niektóre decyzje uznacie za niesprawiedliwe i narzucone, sekstyle Merkurego do Marsa i Wenus pozwolą wam dojść do ładu i ze sobą i z innymi ludźmi.

19 kwietnia Słońce zmieni znak, opuści Barana i wkroczy do życzliwego Byka, od razu jednak utworzy kwadraturę z Saturnem w Wodniku – poruszanie się prawdopodobnie znów zostanie ograniczone. Nów Księżyca w znaku Byka, do którego dojdzie 23 kwietnia oraz koniunkcja Słońca z Uranem, która uściśli się 26 kwietnia, zrewolucjonizują wasze podejście zarówno do pobierania, jak i udzielania nauki przez internet, nawet najbardziej zachowawcze osoby zaczną korzystać w większym stopniu z dobrodziejstw nowoczesnych mediów.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Ryby

Słońce przebywa w waszym znaku do 20 marca, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, bo pojawi się wiele okazji, aby zabłysnąć, możecie też w tym miesiącu oddać swe serce osobie, z którą pozostaniecie na zawsze. 1 marca Merkury retro w waszym znaku utworzy elektryzujący sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem w Byku, niektóre osoby otrzymają informacje mające wpływ na swoją przyszłość. Do 4 marca Wenus w Baranie utworzy kwadraturę z przebywającym w znaku Koziorożca Saturnem, co skłoni was do oszczędności i powściągliwości w okazywaniu uczuć, jednak już od 5 marca, kiedy Wenus zawita do Byka, którym włada, otworzycie się na ludzi, a świat wyda się dużo bardziej przyjaznym miejscem.

9 marca dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Panny, w połączeniu z koniunkcja Słońca z Neptunem w waszym znaku w sekstylu do Jowisza oraz koniunkcją Wenus z Uranem w przyjaznym Byku  – układ planet sugeruje nadejście wydarzeń, mających kardynalny wpływ zarówno na stan waszego serca, jak i finansów. Wolne Ryby mogą w dniach 8 – 11 marca spotkać miłość życia, stracić głowę dla kogoś wyjątkowego, z kim połączy was przyjaźń i jednocześnie namiętność.

10 marca Merkury w Wodniku zmieni bieg na prosty, a do waszego znaku powróci 16 marca, poruszając wyobraźnię i wspomnienia romantycznych uniesień.

20 marca Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Barana, aktywizując szeroko pojęta sferę finansową, skupi też uwagę na podniesieniu poczucia własne wartości.

Dni od 20 do 25 marca, dzięki dobroczynnym sekstylom Merkurego i Neptuna w waszym znaku do Urana i Wenus w Byku, obfitować będą w niespodziewane spotkania i romantyczne randki sprawiając, że zaczniecie przebywać w „siódmym niebie”. Ryby, które okres zakochania mają już za sobą, spędzą wiele radosnych chwil w przemiłym towarzystwie wypróbowanych przyjaciół. W ostatnim tygodniu marca koniunkcja Marsa, Jowisza i Plutona w trygonie do Wenus w Byku zapowiada kardynalne zmiany w gronie przyjaciół lub w grupie osób, z którymi łączą was wspólne pasje i zainteresowania. 
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>