Archiwa kategorii: Ryby – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Ryb

Słońce tranzytując znak Barana do 19 kwietnia skieruje uwagę na sprawy finansowe, możecie w tym miesiącu sporo zarobić. Skromne i kameralne Święta Wielkanocne pozwolą wam zaoszczędzić sporą sumkę, którą postanowicie odłożyć na trudniejsze czasy, ułatwi wam to sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, może oznaczać początek finansowego przedsięwzięcia lub nową lokatę kapitału. W drugiej dekadzie miesiąca uda się wam sporo zarobić, na co wskazują korzystne aspekty Słońca do Marsa i Jowisza, jednak kwadratura Słońca do Plutona sygnalizuje, że ktoś z przyjaciół może potrzebować waszego finansowego wsparcia.

19 kwietnia Słońce wkroczy do życzliwego znaku Byka, otworzycie się na innych, staniecie się bardziej kontaktowi i mobilni, uwagę skierujecie na korzystanie z codzienności, rozmowy z sąsiadami i rodzeństwem. 27 kwietnia pełnia Księżyca w znaku Skorpiona wywoła emocje, związane z podróżami oraz kontaktami międzynarodowymi, pozostały układ planet jest bardzo energetyzujący i budzący kontrowersje. Zaskakujące wydarzenia czekają was w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Wenus przebywa w znaku Barana do 14 kwietnia, wpływając pozytywnie na finanse, zwłaszcza między 3 a 9 kwietnia, podczas sekstylu Wenus z Marsem, możecie spodziewać się przypływu dodatkowych środków. Jeszcze lepiej będzie się działo między 8 a 14 kwietnia, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu ze szczodrym Jowiszem, w kwadraturze do potężnego Plutona, co skłoni was do nadmiernych wydatków, niektóre Ryby zaszaleją, sprawiając sobie przyjemności. Druga połowa miesiąca również zapowiada się dostatnio, kiedy Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Byka, którym włada, czekają was dowody życzliwości oraz uznania w najbliższym otoczeniu – jedynie między 22 a 26 kwietnia niektóre Ryby mogą doświadczyć przejściowych ograniczeń, kiedy Wenus z Merkurym znajdą się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w kwadraturze z wymagającym Saturnem.

Merkury jeszcze do 4 kwietnia przebywa w waszym znaku, pobudzając wyobraźnię, ale sprawiając, że sami już nie wiecie co myśleć i w co wierzyć. Między 4 a 19 kwietnia Merkury wraz ze Słońcem przebywać będą w znaku Barana, pomagając podejmować trafne decyzje, zwłaszcza finansowe. Między 9 a 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Saturnem, warto zrobić lokatę terminową lub zainwestować w coś trwałego. Między 16 a 19 kwietnia czeka was sporo wyzwań, aspekty planet zapowiadają trafne, chociaż ryzykowne inwestycje. W ostatniej dekadzie miesiąca Merkury w życzliwym Byku wpłynie na poprawę komunikacji, ostrożność i uważność w podejmowaniu decyzji powinniście jedynie zachować między 22 a 26 kwietnia.

Mars w Bliźniętach pozostanie do 23 kwietnia, aktywizując sferę spraw  rodzinnych, sprzyjając pracy intelektualnej, wykonywanej w domu. Między 3 a 9 kwietnia kwadratura Marsa do Neptuna w waszym znaku może pozbawić was obiektywizmu i sprawić, że z mocą zaczniecie wyrażać swoje zdanie, nie zawsze mając rację. Od 14 do 19 kwietnia natomiast trygon Marsa do Jowisza pozwoli odnieść znaczne sukcesy, zwłaszcza w dziedzinie nauczania i w kontakcie z obcokrajowcami. Kiedy 23 kwietnia Mars wkroczy do przyjaznego znaku Raka, skierujecie aktywność na wszystko, co sprawia największą przyjemność.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Ryb

Słońce opromienia was swoją energią do 20 marca, goszcząc w waszym znaku,  macie więc przed sobą korzystny i pełen sukcesów okres, który warto wykorzystać pod każdym względem, zwłaszcza że Słońcu towarzyszy pełna powabu i radości Wenus. Ryby szukające swojej drugiej połowy mają szansę w tym miesiącu ją znaleźć, osoby w stałych związkach rozwiną swoją zdolność kochania i wzniosą ją na wyższy poziom, wszystkich ogarną uczucia wyższe i chęć dzielenia się miłością, szczególnie między 9 a 15 marca, kiedy najpierw Słońce, a następnie Wenus utworzą koniunkcję z przebywającym w waszym znaku Neptunem.

Nów Księżyca, do którego dojdzie 13 marca, zapowiada uczuciowy zawrót głowy, poczujecie się kochani i potrzebni, osoby zajmujące się twórczością mają szansę na rozwój talentów i możliwość skorzystania z intuicji oraz podpowiedzi Muz, Ryby szukające swojej duchowej ścieżki właśnie teraz ją odnajdą. Między 15 a 20 marca sekstyl Słońca i Wenus do Plutona w Koziorożcu wprowadzi łyżkę dziegciu do tej beczki miodu, ale da szansę na uzyskania poważania wśród przyjaciół lub w grupie osób, z którymi wiążą was wspólne zainteresowania.

20 marca Słońce, a następnego dnia również Wenus opuszczą wasz znak i wkroczą do Barana, kierując uwagę na sytuacje finansową. Wenus w Baranie co prawda nie czuje się najlepiej, ale koniunkcja ze Słońcem podczas pełni Księżyca w Wadze, do której dojdzie 28 marca, pozwoli odzyskać to, co straciliście, a sekstyl obu planet do Saturna ułatwi uzyskanie niezbyt wielkiego, ale stałego dochodu.

Wenus w waszym znaku do 21 marca poprawi samopoczucie, doda seksapilu i wdzięku, przyciągnie do was osoby zakochane. Już między 2 a 4 marca, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem, możecie nagle i niespodziewanie zakochać się lub spotkać na swej drodze osobę, która doceni wasze osiągnięcia. Później, między 9 a 20 marca, będzie już tylko lepiej. Po 21 marca Wenus w znaku Barana poprawi finanse.

Merkury do 16 marca tranzytuje znak Wodnika, w którym jest mocny, warto więc w tym okresie zaplanować wszystko, co zamierzacie zrealizować w najbliższym czasie. Już między 3 a 7 marca koniunkcja Merkurego z Jowiszem zapłodni wasz umysł, skłaniając do zapisania błyskotliwych pomysłów, jakie przyjdą wam do głowy. 16 marca Merkury wkroczy do waszego znaku, zaczniecie więcej myśleć o sobie, zadaniach jakie was czekają, staniecie się bardziej mobilni i komunikatywni. Między 21 a 25 marca wpadną wam do głowy wspaniałe pomysły, ale sposób, w jaki je przekażecie, nie wszystkim się spodoba. Pod koniec miesiąca koniunkcja Merkurego z Neptunem w waszym znaku sprawi, że staniecie się mocno uduchowieni i empatyczni, ale jednocześnie podatni na manipulację, zastanówcie się więc dwa razy, zanim podejmiecie ważną decyzję, bo możecie popełnić błąd.

Mars 4 marca zmieni znak i wkroczy do Bliźniąt, aktywność skierujecie na sprawy rodzinne. Między 20 a 24 marca, kiedy Merkury w waszym znaku znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku, pchniecie do przodu swoją karierę.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Ryb

Słońce do 18 lutego przebywa w znaku Wodnika, co wiąże się dla was ze stratą energii, poczuciem osamotnienia oraz izolacji, wrażenie potęguje atmosfera pandemiczna, zachęcająca do pozostawania w domu. Zamiast się tym martwić horoskop radzi skorzystać z okazji i zafundować sobie odpoczynek od namiaru emocji. Nagromadzenie planet w Wodniku skłania do rozwoju duchowego oraz emocjonalnego, warto skorzystać z możliwości spotkania się z samym sobą. Na początku miesiąca kwadratura Słońca do Marsa wzbudzi niepokój i wpłynie na relacje z najbliższym otoczeniem oraz sąsiadami. 11 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w Wodniku,  uświadomicie sobie coś, co do tej pory istniało tylko w podświadomości. Niektóre osoby postanowią zaangażować się w pomoc potrzebującym, co jest cechą przedstawicieli znaku Ryb.

Między 12 a 24 lutego zmierzycie się, jak wszyscy, z kwadraturą Saturna do Urana, obydwie planety reprezentują sprzeczne energie – w konflikt wejdzie zasada konserwatywna z rewolucyjną, tradycja z nowoczesnością, zachowawczość z otwartością na zmiany i chociaż głównie staniecie się obserwatorami tych przemian, będą one miały wpływ również na wasz sposób myślenia i odczuwania. 18 lutego Słońce wkroczy do waszego znaku i poczujecie się, jakbyście urodzili się na nowo, odzyskacie energię i chęć do działania. Pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Panny, do której dojdzie 27 lutego, otworzy przed wami wiele możliwości nawiązania ciekawej współpracy, nie obejdzie się bez podwyższonych emocji, ale okaże się, że warto.

Merkury w Wodniku od 1 do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym, zaczniecie więc wracać pamięcią do przeszłych zdarzeń, wspominać minione wydarzenia, które was ukształtowały. Unikajcie w tym czasie poważniejszych inwestycji, zakupu sprzętu elektronicznego oraz podejmowania życiowych decyzji. Od 9 do 11 lutego Merkury w kwadraturze z Marsem podniesie ciśnienie, możecie być w tych dniach poddenerwowani i zbyt obcesowi w wypowiadaniu się. Między 12 a 16 lutego Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus i Jowiszem, staniecie się więc bardziej wyrozumiali i skłonni do pomocy potrzebującym. 21 lutego Merkury wyjdzie z retrogradacji i ruszy do przodu, wasze myśli zaczną podążać we właściwym kierunku.

Wenus pozostanie w znaku Wodnika do 25 lutego, będziecie więc mieć tendencję do ukrywania swoich uczuć. Szczególnie między 4 a 9 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze do Urana poczujecie się trochę jak na innej planecie, trudno wam będzie zaakceptować zmiany w otoczeniu, co może wywołać chwilowy smutek. Już od 9 do 14 lutego koniunkcja Wenus z Jowiszem i Merkurym zapowiada poprawę nastroju, dojdziecie do wniosku, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Między 17 a 22 lutego uważajcie na drogach, unikajcie pośpiechu, bo kwadratura Wenus do Marsa sprawi, że zbyt szybko zapragniecie coś lub kogoś zdobyć. Niektóre Ryby będą miały tendencję do nawiązania sekretnych romansów. 25 lutego Wenus zawita do waszego znaku, poczujecie jakby świat się do was uśmiechnął, otworzycie serce na to, co nieznane.

Mars w znaku Byka źle się czuje, bo jest na wygnaniu, dlatego trzeba zachować ostrożność w dniach, kiedy tworzy napięte aspekty, czyli na początku miesiąca oraz od 17 do 22 lutego. Kiedy jednak między 10 a 16 lutego Mars znajdzie się w sekstylu z przebywającym w waszym znaku Neptunem, zapragniecie zrealizować to, co innym wydaje się niemożliwe, to również dobry moment na wprowadzenie w życie duchowych zasad, którymi pragniecie kierować się w życiu. Również ostatni tydzień lutego przyniesie ożywienie kontaktów i skłoni do aktywności, ponieważ Mars w Byku utworzy trygon z potężnym Plutonem w Koziorożcu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Ryb

Słońce w przyjaznym Koziorożcu pozostanie do 19 stycznia, kierując uwagę na nawiązywanie przyjaźni oraz rozwój kontaktów zawodowych, sprzyjających karierze. Na szczególnie miłe chwile możecie liczyć w dniach 7–9 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w przyjemnym aspekcie z Neptunem w waszym znaku. Macie szansę nawiązać współpracę z osobą, która doskonale was zrozumie, to również dobry czas dla twórczej i artystycznej działalności. W dniach 12-14 stycznia dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca, co może okazać się odkrywcze w przypadku serdecznych zwierzeń i nawiązania bliskości w przyjaźni, jednocześnie jednak Mars w Byku znajdzie się w napiętym aspekcie z Saturnem w Wodniku, pojawią się więc ukryte lęki i obawy, które wpłyną na pogorszenie nastroju.

19 stycznia Słońce opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle odczuwacie spadek energii, wskazany jest więc odpoczynek i większa niż zwykle dbałość o siebie. Dni między 18 a 24 stycznia mogą być niekorzystne dla podróży oraz aktywności w internecie, ponieważ Mars w koniunkcji z Uranem w Byku utworzą nieprzyjemną kwadraturę z Jowiszem w Wodniku, wyobraźnia może podsycić obawy, najlepiej więc pozostańcie  w domu, sprawiając sobie masę przyjemności. Również następne dni mogą was nieco zdołować, kiedy Słońce znajdzie się najpierw w koniunkcji z ograniczającym Saturnem a następnie w kwadraturze z nieprzewidywalnym Uranem. Na szczęście w dniach 28-29 stycznia pełnia Księżyca w Lwie co prawda wzbudzi emocje, ale dzięki aktywności Jowisza pomoże wyprostować nawet najtrudniejsze ścieżki.

8 stycznia Wenus zawita do życzliwego Koziorożca i w dniach 8–14 stycznia znajdzie się w korzystnych aspektach z Marsem i Uranem w Byku, co wpłynie na rozwój przyjaźni i poprawę relacji w związkach. Osoby wolne mogą zupełnie nagle w jednym z przyjaciół dostrzec kogoś wyjątkowego i odkryć miłość, więc otwórzcie się na to, co niespodziewane i niecodzienne. Jeszcze więcej emocji czeka was między 24 a 28 stycznia, ponieważ Wenus utworzy romantyczny sekstyl z Neptunem w waszym znaku, a następnie znajdzie się w koniunkcji z namiętnym i zazdrosnym Plutonem – ach co to będą za emocje i uczucia, jeśli tylko pozwolicie się im ujawnić.

Również 8 stycznia znak zmieni Merkury, opuści przyjaznego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozbudzając wyobraźnię oraz intuicję. Warto zbierać informacje i czerpać inspiracje z mądrej lektury, zwłaszcza między 8 a 14 stycznia, kiedy błyskotliwy Merkury utworzy szereg aspektów z planetami w Byku oraz Wodniku.

Mars opuści Barana 7 stycznia i wkroczy do Byka, który dla Ryb jest życzliwym znakiem, ale Mars jest tam słaby, może więc reagować nie tak jak potrzeba, wywołując brak cierpliwości i napady złości, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Szczególną ostrożność i opanowanie należy zachować w dniach 12–14 stycznia oraz między 18 a 24 stycznia, gdyż może zabraknąć komuś cierpliwości i wda się w konflikt, którego można było uniknąć. Ostatnie dwa dni stycznia też będą nerwowe ze względu na kwadraturę Słońca z Marsem, wystarczy jednak powiedzieć sobie, że emocje szybko mijają, a świat znów się do was uśmiechnie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Ryb

Słońce oraz Merkury w Strzelcu do 21 grudnia skupią uwagę na sprawach zawodowych, które nie będą układać się różowo. Między 7 a 14 grudnia obie planety znajdą się w kwadraturze z Neptunem w waszym znaku, co zwiastuje kłopoty, wynikające z nieporozumień, które mogą zakończyć się rozczarowaniem, zwłaszcza że 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca, co oznacza zakończenie i początek nowego projektu, który nie do końca wam odpowiada. Dobra wiadomość jest taka, że trygony Słońca i Merkurego do Marsa w Baranie zapowiadają spore przelewy pieniężne, otrzymacie podwyżkę, premię lub odszkodowanie, a w niektórych przypadkach odprawę, w każdym razie możecie liczyć na finansową satysfakcję.

17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety znajdą się w dokładnej koniunkcji 21 grudnia, co jest bardzo ważnym, wręcz przełomowym wydarzeniem astrologicznym. Nowy, 20-letni cykl obydwu planet skłoni was do znalezienia równowagi pomiędzy sprzecznymi tendencjami, jakie reprezentują  Jowisz i Saturn – ekspansji i ograniczeń. Ryby z natury swojego charakteru odbierają intensywnie sprzeczne tendencje, warto więc dokonać autoanalizy i znaleźć w tym „złoty środek”. 21 grudnia również Słońce i Merkury zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i zainteresowań. Ostatni tydzień roku ma szansę minąć w sposób zaskakujący i odmienny od przyzwyczajeń, Święta Bożego Narodzenia spędzicie prawdopodobnie w gronie nie tylko rodziny, ale również przyjaciół, do czego przyczynią się trygony Słońca i Merkurego z Uranem w Byku.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym znaku Skorpiona i tworzy dobroczynne aspekty – najpierw z Neptunem w waszym znaku, co zaprocentuje dowodami miłości i wsparcia, następnie z planetami w Koziorożcu, czyli Plutonem, Jowiszem i Saturnem, przynosząc dary przyjaźni. Wolne Ryby mają szansę znaleźć miłość życia – romantyczną, namiętną, szczęśliwą i trwałą, nie przegapcie tego, otwórzcie serce na uczucia, które wtargną pełną parą. Możliwe są zaręczyny i deklaracje dozgonnej miłości, nawet w stałych związkach zrobi się bardziej zmysłowo i emocjonalnie. 15 grudnia Wenus opuści przyjaznego Skorpiona i wkroczy do Strzelca, aktywizując relacje zawodowe. W ostatnich dniach roku niektóre Ryby odczują rozczarowanie, a nawet poczucie odrzucenia, w wyniku kwadratury Wenus do Neptuna, starajcie się unikać rozgoryczenia, aby nie stawiać się w pozycji ofiary.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu w wędrówce najpierw po Strzelcu a po 21 grudnia po znaku Koziorożca, odbierając te same aspekty, wzmacniając przekaz Słońca. Na ważne rozmowy biznesowe wybierzcie 19 lub 20 grudnia, kiedy obie planety znajdą się w bliskiej koniunkcji, poczujecie się pewniej w swojej argumentacji.

Mars nadal przebywa w bojowym znaku Barana, aktywizując sferę waszych finansów i zachęcając do aktywności w tej dziedzinie. Pozostańcie ostrożni między 20 a 26 grudnia, gdyż w tych dniach Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, szczególnie dla waszego stanu posiadania, zachowajcie więc rozsądek na przedświątecznych zakupach, pilnujcie portfela i kart kredytowych.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Ryb

Słońce do 21 listopada przebywa w życzliwym znaku Skorpiona, w dodatku utworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, pomimo więc trudnej sytuacji w kraju i na świecie, Ryby poradzą sobie znakomicie z wyzwaniami dnia codziennego. Trygon Słońca z Neptunem, przebywającym w waszym znaku, pozwoli między 8 a 12 listopada osiągnąć sukces w wybranej dziedzinie, szczególnie jeśli zajmujecie się pracą twórczą lub nauczaniem. Również osoby związane z ochroną zdrowia lub farmaceutyką, otrzymają szansę na poprawę sytuacji w najważniejszej dziedzinie życia.

Na wsparcie przyjaciół oraz osób, podzielających wasze pasje i zainteresowania, możecie liczyć szczególnie między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce utworzy sekstyle z planetami w Koziorożcu – niektóre osoby obdarzą was zaufaniem i pomogą w trudnej sytuacji lub przeciwnie – wy zaproponujecie pomoc duchową lub materialną. 21 listopada Słońce opuści życzliwy znak Skorpiona i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na sprawy zawodowe. Zaćmienie Księżyca w znaku Bliźniąt, do którego dojdzie ostatniego dnia miesiąca, skłoni was do pomocy najbliższym i domownikom, sprawy zawodowe będą musiały poczekać.

Wenus w Wadze do 21 listopada zachęci do inwestowania w przedmioty piękne i ozdobne, jednak między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Marsa, wydacie mnóstwo pieniędzy na rzeczy, które nie są tego warte. Jeszcze więcej stresu wywoła kwadratura Wenus do Jowisza, Plutona i Saturna, pod wpływem której pozostaniecie od 13 do 21 listopada, może się zdarzyć, że odmówicie komuś pomocy lub wsparcia, bo sami poczujecie się zagrożeni. 21 listopada Wenus wkroczy do życzliwego znaku Skorpiona i wszystko wróci do normy.

Merkury między 1 a 8 listopada utrudni kontakty z przyjaciółmi, co wywoła sporą dozę frustracji, znajdzie się on bowiem w wyjątkowo długo trwającym napiętym aspekcie z Saturnem w Koziorożcu. Nic nie da się zrobić, trzeba przeczekać, całe szczęście już 4 listopada Merkury powróci do ruchu prostego, co ułatwi podejmowanie decyzji, szczególnie w sprawach finansowych.

10 listopada Merkury wkroczy do przyjaznego Skorpiona, zaczniecie zbierać informacje ze sprawdzonych źródeł, jednak opozycja Merkurego do Urana, między 15 a 19 listopada, spowoduje stres, ponieważ usłyszane wiadomości zaskoczą i będą wydawać się nieprawdopodobne. Ostatni tydzień listopada spędzicie w towarzystwie przyjaciół, życie towarzyskie się rozwinie, nawet niewielkie grono osób, z którymi nawiążecie bliższe kontakty, sprawi wam przyjemność.

Mars w Baranie wpłynie intensywnie na stan finansowy, możecie mieć tendencję do nadmiernych wydatków lub zbyt szybkich, nieprzemyślanych decyzji – szczególnie w pierwszej połowie miesiąca, kiedy Mars jeszcze się cofa. Po 14 listopada możecie być bardziej pewni swoich inwestycji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Ryb

Do 23 października Słońce w znaku Wagi skupi uwagę na zarządzaniu wspólnymi finansami, wzbudzi też potrzebę głębokich więzi z bliskimi i przyjaciółmi. 1 października pełnia Księżyca w Baranie wywoła emocje, związane z planowanymi inwestycjami oraz sytuacją gospodarczą kraju. Mars w kwadraturze do Saturna powstrzyma was przed nierozważnymi wydatkami, ktoś uświadomi wam, że nie warto marnować funduszy na przedmioty bez wartości.

Słońce w napiętych aspektach z Jowiszem, Plutonem i Saturnem między 9 a 21 października uświadomi wam, że nie musicie całej swojej energii poświęcać innym, warto zachować coś dla siebie, niewiele będziecie mogli pomóc, jeśli zabraknie wam sił lub pieniędzy i sami zaczniecie potrzebować wsparcia. Horoskop zachęca, aby więcej uwagi poświęcić swoim potrzebom. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wkroczy do życzliwego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym zaczniecie pogłębiać zdobytą wiedzę. Pełnia Księżyca w znaku Byka w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, do której dojdzie ostatniego dnia miesiąca, uświadomi wam jak wiele powinniście się jeszcze nauczyć.

Wenus 2 października wkroczy do przeciwległego znaku Panny, w którym pozostanie do 28 października, przynosząc powodzenie i zainteresowanie płci przeciwnej. Popularności sprzyjać też będzie dobroczynny sekstyl Jowisza z Neptunem w waszym znaku. Staniecie się pożądani i lubiani w towarzystwie. Ciekawe znajomości czekają was między 8 a 12 października, gdy Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem – spotkania, imprezy, wspólne przedsięwzięcia umilą wam czas a wolne Ryby mogą liczyć na niespodziewaną strzałę Amora. Również korzystne aspekty Wenus z planetami w Koziorożcu przyniosą między 17 a 26 października rozwój interesujących znajomości, nawiązanie pełnych zwierzeń przyjaźni i trwałych relacji.

Merkury w przyjaznym znaku Skorpiona pozwoli skupić się na ważnych sprawach i zebrać moc informacji, łatwo wam przyjdzie zdobywać wiedzę i uczyć się –  w nowe projekty wchodźcie jednak przed 15 października, dopóki porusza się biegiem prostym, ponieważ kiedy wejdzie w retrogradację wszystkie sprawy związane z komunikacją mogą się skomplikować i trzeba będzie zaczynać od nowa. Do stresujących sytuacji może dojść między 6 a 9 oraz 17 a 22 października, kiedy Merkury znajdzie się w opozycji do nieprzewidywalnego Urana, unikajcie w tym czasie podejmowania ważnych życiowych decyzji.

W pierwszej połowie miesiąca Mars w znaku Barana utworzy  napięte aspekty z Saturnem i Plutonem w znaku Koziorożca, co może odbić się niekorzystnie na finansach, chyba że postanowicie zainwestować w nieruchomości – sprawdźcie jednak wszystko bardzo dokładnie, jeśli nie chcecie w przyszłości walczyć z niedoróbkami lub wadami materiałowymi. Niektóre urządzenia, szczególnie kanalizacyjne, mogą się psuć, zachowajcie spokój i nie dajcie się sprowokować do nierozważnych lub impulsywnych reakcji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Ryby

Przez większość miesiąca sprawy umów i partnerstwa okażą się priorytetowe, dawno nie mieliście tak komfortowej sytuacji, aby uporządkować stosunki w ważnych dla was relacjach. Do 22 września Słońce przebywa w przeciwległym znaku Panny, powiększając grono znajomych. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 2 września, uświadomi wam potrzeby i możliwości nawiązania nowych kontaktów. Trygon Słońca do Urana zapowiada nowe przyjaźnie, które okażą się dużym wsparciem w przyszłości. Jeszcze bardziej korzystny pod tym względem okaże się okres między 6 a 18 września, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Jowiszem, Plutonem i Saturnem w Koziorożcu, nagle staniecie się popularni i rozchwytywani, każdy będzie chciał znaleźć się w waszym towarzystwie. Jedynie w okolicach 11 września odczujecie niepewność w stosunku do osoby, która pojawi się na horyzoncie, ogarną was mieszane uczucia i sami nie będziecie widzieć, czy macie zaufać własnej intuicji. 22 września Słońce opuści przeciwległy znak Panny i wkroczy do Wagi, rozpoczynając okres, w którym zatroszczycie się o wspólny stan posiadania.

Merkury w przeciwległym znaku Panny do 5 września pomoże zawrzeć korzystne umowy i zaplanować wspólne działania, warto ten okres wykorzystać na podejmowanie strategicznych decyzji, bo tak dobra pozycja Merkurego prędko się nie powtórzy. Między 5 a 27 września Merkury znajdzie się w znaku Wagi, inicjując kontakty, które okażą się korzystne dla wspólnego zarządzania pieniędzmi. To znakomita okazja, aby starać się o kredyt lub dofinansowanie inwestycji. Jedynie między 15 a 25 września zachowajcie ostrożność, bo napięte aspekty Merkurego z planetami w Koziorożcu, wprowadzą nieporozumienia i konflikty w gronie przyjaciół. Szczególnie nieprzyjemnie się zrobi między 23 a 25 września, podczas opozycji Merkurego do Marsa, wasze pomysły na inwestycje okażą się bardzo różne od proponowanych przez partnera.

Wenus w przyjaznym znaku Raka przebywa do 6 września, nie przyniesie jednak w tym okresie radości, ze względu na opozycję z posępnym Saturnem w Koziorożcu i emocjonalną kwadraturę z Marsem w Baranie. Kiedy 6 września Wenus wkroczy do Lwa, zatroszczy się o wasze zdrowie. Między 13 a 17 września, podczas kwadratury Wenus z Uranem, wskazane jest ograniczenie kontaktów i pozostanie w domu.

Mars w Baranie do 10 września porusza się biegiem prostym, potem zacznie się cofać, możecie więc liczyć na zwrot długów. Pod koniec miesiąca, kiedy Mars ponownie utworzy napiętą kwadraturę z ograniczającym Saturnem, postanowicie ograniczyć wydatki, co w sumie wyjdzie wam na dobre.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Ryby

Słońce w Raku do 22 lipca skupi uwagę na potrzebach dzieci, przyczyni się także do rozwoju kreatywności i zachęci do zabawy. W tym samym znaku przebywa również Merkury, który do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, ważne decyzje więc, szczególnie dotyczące dzieci, odłóżcie na drugą połowę miesiąca. Wenus w Bliźniętach sprawi, że w gronie rodzinnym poczujecie się najlepiej. Mars w znaku Barana zmusi do wydawania większych niż zwykle sum, potrzeby pojawią się jak grzyby po deszczu, pieniędzy jednak wam nie zabraknie. Na początku miesiąca wydacie więcej na niespodziewane rozrywki, ale niczego nie będziecie żałować. Koniunkcja Jowisza z Plutonem w pierwszych dniach lipca skieruje uwagę na życie towarzyskie, otoczą was przyjaciele oraz osoby, dysponujące władzą i potrafiące korzystać z różnych form przymusu – pomimo wszystko kontakt z nimi okaże się bardzo rozwijający i pouczający.

5 lipca zaćmienie Księżyca w Koziorożcu wpłynie na emocje i może wprowadzić nieporozumienia w przyjaźni lub w kontaktach z dziećmi. Między 6 a 12 lipca kwadratura Marsa do Merkurego doprowadzi do niepotrzebnych scysji na tle finansowym. Okres między 18 a 20 lipca pozwoli wam się zrelaksować, to właściwy czas, aby skorzystać z urlopu, dobrze poczujecie się nad wodą, zrobi się romantycznie, a chwilami namiętnie. Nów Księżyca w znaku przyjaznego Raka, w opozycji do Saturna w Koziorożcu, może wskazywać na podjęcie długotrwałego zobowiązania, niektóre Ryby się zaręczą, inne rozpoczną budowę domu, zakupią nieruchomość lub zaangażują się w twórczą działalność.

22 lipca Słońce zmieni znak i wkroczy do Lwa, postanowicie zadbać o zdrowie. Ostatni tydzień lipca okaże się znakomity dla podróży i spełniania marzeń, ponieważ Jowisz utworzy sekstyl z przebywającym w waszym znaku Neptunem, chociaż nie obejdzie się bez nerwowych chwil, które przyniesie kwadratura Merkurego do Marsa.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Ryby

Słońce w Bliźniętach do 20 czerwca zwróci waszą uwagę na sprawy domowe oraz zawodowe, także Wenus w tym znaku, pomimo że porusza się biegiem wstecznym do 25 czerwca, pomoże poprawić stosunki zarówno z domownikami, jak i współpracownikami. W waszym znaku jednak przebywa wojowniczy Mars, zachęcając do wykazania się asertywnością i wzmacniając potrzebę obrony własnej pozycji. Bojowy nastrój ogarnie was już na początku miesiąca, między 2 a 7 czerwca, kiedy Mars ustawi się w kwadraturze do Wenus i Słońca, do tego dojdzie pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca, co nie wróży dobrze zachowaniu spokoju. Niektóre Ryby same nie będą wiedziały z jakiego powodu tak się złoszczą, zamiast się wściekać z powodu rzeczy, na które nie macie wpływu, po prostu zafundujcie sobie krótki urlop, weźcie aromatyczną kąpiel, obejrzyjcie dobry film i pomyślcie, że każda, nawet najbardziej pobudzająca emocje pełnia Księżyca szybko mija.

Miedzy 9 a 13 czerwca nie dajcie się oszukać, bo kwadratura Słońca do Neptuna może osłabić waszą intuicję i spowodować, że zaufacie komuś, kto na to nie zasługuje. Najbardziej aktywni, szczególnie w sprawach społecznych i politycznych, staniecie się między 14 a 22 czerwca, kiedy pozostaniecie pod wpływem sekstyli Marsa do Jowisza i Plutona.

18 czerwca Merkury w przyjaznym znaku Raka zmieni bieg na wsteczny, z dnia na dzień możecie zmienić poglądy lub wycofać się z zamierzeń – przynajmniej do 12 lipca nie jest właściwy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, lepiej ulepszać i poprawiać projekty będące w trakcie realizacji.

20 czerwca późnym wieczorem Słońce wkroczy do życzliwego Raka i od razu następnego dnia dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca, starajcie się nie wchodzić w spory i konflikty z dziećmi, zwłaszcza dorosłymi, lepiej na tym wyjdziecie, jak pozwolicie im na samodzielne podejmowanie decyzji.

28 czerwca Mars opuści wasz znak i wkroczy do Barana, co przyjmiecie z ulga, od razu się uspokoicie i zajmiecie się wydawaniem pieniędzy na przyjemności. W ostatnich dniach miesiąca układ planet obiecuje niespodzianki i nieoczekiwane szanse na rozwój pomysłowości i kreatywności.
Moja i Twoja astrologia