Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Skorpiona

Jowisz w życzliwych Rybach przyniesie dużo romansów, radości z dzieci oraz rozwój talentów. Słońce w życzliwym Koziorożcu przebywa do 20 stycznia, ugruntowując zawodową pozycję i wpływając pozytywnie na szeroko pojętą komunikację. 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do lubiącego zaskakiwać Urana może przynieść niektórym Skorpionom początek obiecującej znajomości zawartej przez internet. W dniach 8-9 stycznia Wenus poruszając się biegiem wstecznym znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, zatęsknicie więc za minioną romantyczną miłością. Sekstyl Słońca do Neptuna między 9 a 13 stycznia zachęci do ryzyka, ale kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega, że nie opłaci się ani brawura emocjonalna, ani spekulacje finansowe, rzekoma okazja okaże się złudną nadzieją lub nieudanym eksperymentem.

17 stycznia pełnia Księżyca w Raku w opozycji do koniunkcji Słońca z Plutonem wzbudzi wiele emocji związanych z podróżowaniem, zachowajcie więc ostrożność za kierownicą i stosujcie się do ograniczeń prędkości. 20 stycznia Słońce opuści życzliwego Koziorożca i wkroczy do Wodnika, rozpoczynając miesiąc pełen rodzinnych rewolucji. 23 stycznia koniunkcja Słońca z cofającym się Merkurym zachęci do wprowadzenia zmian w sposobie komunikowania się z domownikami. Ostatnie dni miesiąca miną pod znakiem kwadratury Słońca do Urana, pojawią się więc nieoczekiwane konflikty i przemijające kłótnie w związkach.

Mars w znaku Strzelca przebywa do 24 stycznia, aktywizując sferę finansów, będziecie mieć nadal tendencję do nadmiernych wydatków, pieniądze przeznaczycie na naukę, zdobywanie wiedzy oraz podróże zagraniczne. Między 9 a 13 stycznia kwadratura Marsa do Neptuna ostrzega przed nadmierną brawurą w tym względzie. 24 stycznia Mars wejdzie do życzliwego Koziorożca, wpływając na intensyfikację kontaktów z sąsiadami, rodzeństwem lub osobami starszymi i konserwatywnymi.

Wenus do 29 stycznia biegnie ruchem wstecznym, przemierzając zachowawczego Koziorożca, pomimo to możecie liczyć na chwile romantycznych uniesień, zwłaszcza od 3 do 8 stycznia, gdy Wenus utworzy sekstyl z Neptunem w Rybach. Jeszcze bardziej energetycznie zrobi się w ostatnim tygodniu miesiąca, w czasie korzystnego aspektu Wenus z Uranem, niektóre Skorpiony spotkają na swej drodze miłość życia, inne przeżyją intensywny, chociaż krótkotrwały romans.

Merkury 2 stycznia opuści życzliwego Koziorożca i zawita do Wodnika, co poprawi zdolności intelektualne i przyniesie oryginalne pomysły. Między 12 a 16 stycznia, podczas kwadratury Merkurego z Uranem, trudno się wam będzie porozumieć z kimkolwiek a atmosfera w związkach i rodzinach stanie się nerwowa. 15 stycznia Merkury wejdzie w retrogradację i w biegu wstecznym pozostanie do 4 lutego, unikajcie w tym czasie inwestowania w środki transportu, zakup sprzętu elektronicznego odłóżcie na inny termin. 26 stycznia Merkury wycofa się ponownie do Koziorożca, pojawi się szansa na korektę sposobu myślenia.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Skorpiona

Słońce do 21 grudnia tranzytuje znak Strzelca, kierując uwagę na sprawy materialne, zachęcając do wydawania pieniędzy na podróże, rozwój nauki i oczywiście prezenty świąteczne. Pierwsze dni miesiąca sprzyjają oszczędnościom, na co wpłynie korzystny aspekt  Słońca do Saturna, jednak 4 grudnia, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu w koniunkcji z Merkurym, możecie po prostu stracić głowę dokonując zakupów przez internet i wydać znacznie więcej, niż zamierzaliście. Od 10 do 14 grudnia napięty aspekt Słońca z Neptunem ostrzega przed spekulacjami, pilnujcie też w tym czasie portfela i dostępu do konta, nie dajcie się namówić na rzekome promocje i „nadzwyczajne okazje”.

Bardzo korzystny natomiast czas, nie tylko na zakupy świąteczne, ale również na większe inwestycje w dom, nadejdzie od 18 do 21 grudnia, gdy dojdzie do pełni Księżyca w Bliźniętach, bardzo dobrze aspektowanej przez szczodrego, dobroczynnego Jowisza, niektóre Skorpiony zdobędą okazyjnie towary luksusowe, nagle zdecydują się na zakup wymarzonego kursu lub rodzinnej wycieczki zagranicznej. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca, wzrośnie mobilność i ambicja, co sprzyja rozwojowi kariery. W dniach 20–27 grudnia Saturn znajdzie się w napiętej kwadraturze do Urana, to mocny tranzyt o znaczeniu bardziej ogólnym i oznacza konflikt przeciwstawnych wartości – Saturn dąży do ograniczeń i zachowania status quo, natomiast Uran to symbol niezależności, taka atmosfera panować będzie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w sensie indywidualnym może to oznaczać dla niektórych osób konieczność podporządkowania się tradycji i wymaganiom rodziny, kiedy pragnie się powiewu nowoczesności i wolności w podejmowaniu decyzji. 29 grudnia Jowisz zmieni znak i wejdzie do przyjaznych Ryb, co okaże się bardzo korzystne dla większości Skorpionów.

Mars do 13 grudnia przebywa jeszcze w waszym znaku, warto ten czas wykorzystać na intensywną aktywność, a nawet walkę o wszystko, co uznacie za wartościowe, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, gdy Mars utworzy trygon z Neptunem, opłaci się nawet „walka z wiatrakami”, czyli wszystkimi trudnościami, jakie przynosi pandemia. Od 3 do 13 grudnia aspekty Marsa z Plutonem i Jowiszem uczynią was niezwyciężonymi, to znakomity czas dla działalności twórczej i kreatywnej. Po 13 grudnia, gdy Mars zawita do optymistycznego Strzelca, z radością zaczniecie wydawać zaoszczędzone pieniądze, w ostatnich dniach roku sekstyl Marsa do Saturna wzbudzi silną motywację do poważnych inwestycji w dom i nieruchomości.

Wenus tranzytuje życzliwego Koziorożca, możecie więc liczyć na wsparcie otoczenia, zwłaszcza rodzeństwa. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi głębokie uczucia do dzieci, poczujecie się wybrańcami losu, zafundujecie bliskiej osobie romantyczne prezenty. Od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia koniunkcja Wenus z Plutonem przyniesie namiętną miłość, chęć zdobycia powodzenia, głębsze poznanie życiowego partnera, zapewnienie psychicznego wsparcia rodzeństwu lub sąsiadom – aspekt powtórzy się, ponieważ od 20 grudnia Wenus wejdzie w bieg wsteczny, powrócą więc emocjonalne problemy, które uznaliście za rozwiązane.

Merkury w znaku Strzelca do 13 grudnia sprzyja podróżom oraz wszelkim zakupom, jednak między 6 a 8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, zachowajcie ostrożność przy finansowych transakcjach. Natomiast między 10 a 12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza zapowiada wypłatę premii lub zdobycie dodatkowego źródła dochodu. 13 grudnia Merkury wejdzie do rozsądnego Koziorożca i 20 grudnia utworzy trygon do Urana, towarzysząc innym pozytywnym aspektom, możecie więc doświadczyć w tym czasie zaskakującego zwrotu akcji, przynoszącego dobre pomysły oraz okazje warte wykorzystania. W ostatnich dniach roku koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem sprzyja poważnym finansowym transakcjom, terapeutycznym rozmowom z rodzeństwem oraz bliskimi, a nawet przeprowadzkom.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Skorpiona

Słońce w waszym znaku przebywa do 22 listopada, Mars przez cały miesiąc, natomiast Merkury od 6 do 24 listopada, jest to więc wyjątkowy czas, w którym wspiera was większość planet. Oczywiście nie obejdzie się bez wstrząsów i nieprzewidzianych zwrotów akcji, ale nie zabraknie wam ani siły woli, ani motywacji, a tym bardziej chęci działania, rozpierać was będzie energia, którą trzeba nauczyć się kontrolować. 4 listopada dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, w opozycji do Urana w przeciwległym Byku, niektóre Skorpiony rozpoczną nowy rozdział w życiu w wyniku zaskakujących sytuacji, które trudno przewidzieć.

Od 10 do 14 listopada trygon Słońca do Neptuna rozbudzi potrzebę tworzenia, zaczniecie realizować niektóre swoje marzenia. Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do Jowisza i w sekstylu do Plutona napełni was wiarą w sukces, niektóre Skorpiony wybiorą się w podróż, pokonując wszelkie przeszkody, inne odczują potrzebę podniesienia kwalifikacji lub poszerzenia wiedzy. 19 listopada dojdzie do zaćmienia Księżyca w przeciwległym znaku Byka, zachowajcie daleko idącą ostrożność, ponieważ towarzyszyć jej będzie z jednej strony dobroczynny trygon Wenus do Urana, z drugiej destrukcyjna opozycja Marsa do Urana – czekają was radosne chwile, ale potrzeba rządzenia i narzucenia swojej woli może wywołać sprzeciw a nawet bunt partnera życiowego.

22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na sprawy finansowe. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w koniunkcji z Merkurym znajdzie się w sekstylu z Saturnem, zarobki mają szansę ustabilizować się na równym poziomie.

Mars przez cały miesiąc przebywa w waszym znaku, zachęcając do działania, ponieważ jest mocny, staniecie się bardzo aktywni i skuteczni. Jedynie między 7 a 15 listopada, gdy natrafi na opór upartego Saturna, może was wyprowadzić z równowagi – urzędnicy staną się wam niechętni i zaczną utrudniać załatwianie pilnych spraw, również domownicy mogą stwarzać problemy, zamiast się denerwować, odłóżcie realizację zamierzeń na bardziej sprzyjający termin. Ostrożność i panowanie nad emocjami okaże się potrzebne również w okolicach 19 listopada, gdy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Byka. W ostatnich dniach miesiąca  trygon Marsa do Neptuna zaowocuje rozwojem twórczych zainteresowań, rozbudzi też potrzebę romantycznych uniesień i duchowych poszukiwań.

Wenus przebywa w Strzelcu do 5 listopada, zanim wkroczy do życzliwego Koziorożca, w którym zostanie długo, bo aż do 6 marca 2022 roku, będziecie więc mieli czas na budowanie trwałej więzi z bliskimi, rodzeństwem, sąsiadami. W drugiej połowie miesiąca Wenus będzie goniła Marsa w waszym znaku, ale nie uda się jej utworzyć aspektu w listopadzie, niektóre romanse mogą pozostać na razie nieskonsumowane. W ostatnich dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna umocni wzniosłe i platoniczne uczucia.

Merkury do 5 listopada przebywa w Wadze, do waszego znaku wejdzie 5 i pozostanie w nim do 24 listopada, zanim przeniesie się do Strzelca, wykorzystajcie więc okazję i skorzystajcie ze zdrowego rozsądku, jakim was obdarzy. Szczególnie aktywny okaże się między 7 a 15 listopada, gdy znajdzie się w koniunkcji z Marsem oraz w okresie zaćmienia Księżyca od 17 do 21 listopada, tworząc aspekty z Neptunem, Jowiszem i Plutonem. W ostatnich dniach miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem i w sekstylu do Saturna, pomoże podjąć trafne decyzje i ustabilizować sytuację materialną.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje znak Wagi do 23 października, co osłabia was energetycznie, dodatkowo obecność w tym znaku Marsa i Merkurego retro może sprawić, że podejmując decyzje pod wpływem emocji, staniecie się dla samych siebie ukrytym wrogiem, dbajcie więc o siebie i starajcie się nabrać dystansu do wszystkiego, co was spotyka. Spokój i opanowanie okaże się konieczne szczególnie między 6 a 9 października, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Wagi, w koniunkcji z Marsem i cofającym się Merkurym – sprawy i rozmowy, których nie zakończyliście we właściwy sposób, powrócą wraz z pretensjami i atakiem personalnym. Między 13 a 17 października natomiast dobroczynny trygon Słońca z Jowiszem, przyczyni się do rodzinnych sukcesów, możecie liczyć na wizytę osoby, której status i pozycja społeczna są znaczące.

20 października pełnia Księżyca w znaku Barana przypomni o obowiązkach i zadaniach do wykonania, które okażą się naglące, również stan zdrowia może wywołać niepokój lub nadmierne emocje. 23 października Słońce wreszcie zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania – jedynie w ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do ograniczającego Saturna wpłynie na pogorszenie samopoczucia, ale to naturalny stan w okolicach Święta Zmarłych.

To może być trudny miesiąc, ponieważ Mars w znaku Wagi odbiera wam moc sprawczą, więc frustracja okaże się trudna do zniesienia. Starajcie się słuchać swego ciała i zapewnijcie sobie odpowiednią ilość odpoczynku, zwłaszcza między 6 a 9 października oraz od 16 do 24 października, ponieważ pojawią się konflikty, a wy za wszelką cenę zechcecie zwyciężyć. Moc odzyskacie po 30 października, kiedy Mars zawita do waszego znaku.

Wenus w waszym znaku przebywa do 7 października, dodatkowo w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w namiętnym sekstylu z Plutonem, nikt się wam nie oprze, otoczy was aura zdobywcy, będziecie dysponować zniewalającym urokiem, samotne Skorpiony powinny więc ruszyć na podbój. 7 października Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, wpływając na stan finansów. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna ma szansę ustabilizować zarobki na równym poziomie, między 14 a 18 października, podczas sekstylu Wenus do Merkurego może się jednak okazać, że trzeba sięgnąć do rezerw i skorzystać z oszczędności.

Merkury w Wadze do 18 października biegnie ruchem wstecznym, skłaniając do zachowania w tajemnicy swoich myśli i pomysłów, czas nie sprzyja ich ujawnieniu, zwłaszcza że w pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w napiętej kwadraturze z Plutonem, trygon Merkurego do Jowisza zachęca do skupienia uwagi na sprawach rodzinnych. Między 6 a 9 października możecie otrzymać bulwersujące informacje, skłaniające do natychmiastowej reakcji, nie ufajcie jednak swojej pierwszej myśli, bo możecie popełnić błąd, dajcie sobie czas, zanim ostatecznie podejmiecie decyzję.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny do 22 września, skupiając uwagę na kultywowaniu przyjaźni, aktywizacji życia społecznego oraz poprawie relacji z dziećmi. Dni między 5 a 9 września, podczas nowiu Księżyca w korzystnym aspekcie z Uranem w przeciwległym znaku Byka, rozpoczną nowy rozdział w jednej z tych dziedzin, czekają was niespodziewane spotkania towarzyskie, nowe znajomości, oryginalne pomysły dzieci. Od 12 do 16 września opozycja Słońca do Neptuna może doprowadzić do nieporozumień w związkach nieformalnych – jedna ze stron będzie oczekiwała romantycznych gestów, druga praktycznego działania, możecie rozminąć się w intencjach.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona wpłynie na związki przyjaźni, pozwoli się otworzyć i wyjaśnić wszystkie „zamiatane pod dywan” problemy, pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 września w nostalgicznych Rybach, wzbudzi emocje i przywoła wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. 22 września Słońce opuści przyjazną Pannę i wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym co roku zwykle czujecie się wyczerpani energetycznie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Saturna ustabilizuje sytuację rodzinna i wpłynie na sprawy domowe.

Między 3 a 9 września dwaj władcy waszego znaku – Mars w Pannie i Pluton w Koziorożcu– znajdą się trygonie, co oznacza niesamowity wzrost energii i wytrzymałość na każdą niewygodę. 15 września Mars zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której jest słaby, wasze działania zaczną generować ukrytych wrogów, jeśli nie popracujecie nad poprawą relacji w związkach.

Wenus do 10 września przebywa w znaku Wagi, sprzyjając ukrywaniu prawdziwych uczuć, szczególnie w dniach od 4 do 8 września, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z Plutonem i uszczęśliwiający trygon z Jowiszem, może wam zabraknąć wiary w siłę swoich uczuć. 10 września Wenus wejdzie do waszego znaku, otworzycie się więc na miłość, nie zrezygnujecie jednak z postawy zdobywcy. Od 15 do 19 września napięty aspekt Wenus z Saturnem wywoła poczucie osamotnienia, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 15–19 września doprowadzi do konfliktów w związkach. W ostatnich dniach miesiąca zrobi się romantycznie, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z Neptunem i Jowiszem, warto zaprosić ukochaną osobę na kolację przy świecach, uważajcie tylko, żeby nie przesadzić z wystawnością.

Merkury przebywa w znaku Wagi przez cały miesiąc, 28 września wchodząc w retrogradację, ludzie zaczną powierzać wam swoje tajemnice, które powinniście zachować w sekrecie. Trygon Merkurego do Saturna między 3 a 6 września sprawi, że zaczniecie rozważać inwestycje w nieruchomości, ponieważ obecne warunki mieszkaniowe wydadzą się wam niewystarczające. Od 18 do 22 września trygon Merkurego do Jowisza zachęci do zbierania potrzebnych wam informacji, natomiast kwadratura Merkurego do Plutona w ostatniej dekadzie miesiąca zapowiada trudności w komunikacji.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Skorpiona

Przynajmniej do 22 sierpnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Lwa, nie w głowie wam będą wakacje, bo całą uwagę skierujecie na sprawy zawodowe. W pierwszych dniach miesiąca problemy w pracy wywołają prawdziwy ból głowy, kiedy Słońce i Merkury znajda się w opozycji z ograniczającym Saturnem, między 4 a 9 sierpnia natomiast napięty aspekt między Słońcem i wybuchowym Uranem w przeciwległym znaku Byka doprowadzi do konfliktu z partnerami biznesowymi lub przełożonymi w pracy.

Między 18 a 22 sierpnia niektóre Skorpiony poczują się na tyle przemęczone, że z dnia na dzień zdecydują się wybrać z rodziną na wakacje i to okaże się dobrą decyzją, chociaż wzbudzi nadmierne emocje, co spotęguje 22 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku. Jeszcze tego samego dnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwej Panny, poczujecie się więc odprężeni i skłonni więcej czasu poświęcić przyjaciołom oraz znajomym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznej Pannie, będziecie więc w swoim działaniu precyzyjni, szybcy, sprawni i zorganizowani.  Osoby uprawiające sporty mogą liczyć na wymierne sukcesy, szczególnie od 18 do 24 sierpnia, kiedy Mars w koniunkcji z Merkurym utworzą trygon z Uranem w przeciwległym Byku, będziecie zdolni wykazać się siłą, wytrwałością i zdyscyplinowaniem, co przełoży się na sukces i pozwoli pokonać konkurencję.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje życzliwy znak Panny, możecie więc liczyć, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, na dowody przyjaźni oraz miłości, wolne Skorpiony mają szansę zawrzeć znajomość, która w przyszłości doprowadzi do romansu, a może nawet czegoś więcej. Między 8 a 12 sierpnia aspekty Wenus z Neptunem i Plutonem dodadzą związkom romantyzmu i pikanterii, ktoś może was tak oczarować, że założycie różowe okulary, dostrzegając same zalety a ignorując wady. Po 16 sierpnia, kiedy Wenus opuści znak Panny i przejdzie do Wagi, zaczniecie ukrywać swoje uczucia, które nabiorą temperatury. W stałych związkach zapanuje porozumienie, szczególnie od 21 do 25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem.

Merkury przebywa w Lwie do 11 sierpnia, trudno więc będzie oderwać myśli od spraw zawodowych, chociaż marzyć się będzie wakacyjny odpoczynek. Stresy i konflikty w wyniku przeciążenia pracą, pojawią się na początku miesiąca, podczas kwadratury Merkurego z Uranem. Między 11 a 30 sierpnia Merkury w życzliwej Pannie, w której jest mocny i może zrealizować cały swój potencjał, pozwoli wam pokazać się od najlepszej strony w każdym związku przyjaźni a także w gronie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Błyskotliwy umysł i właściwy sposób działania okaże się widoczny szczególnie między 18 a 22 sierpnia, natomiast od 23 do 28 sierpnia aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem wprowadzą do waszego sposobu myślenia wyobraźnię oraz intuicję, która podpowie w jaki sposób najskuteczniej osiągnąć to, na czym wam zależy – unikajcie tylko manipulacji, bo to kręta droga do sukcesu.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Skorpiona

 Słońce tranzytuje przyjazny znak Raka do 22 lipca, kierując uwagę na sprawy rodzinne oraz związane z nauczaniem lub podróżowaniem. Na początku miesiąca w dniach 4–8 lipca gotowi będziecie nagle spakować manatki i wraz z rodziną wyjechać na koniec świata, niektóre Skorpiony czekają ciekawe spotkania, mogą poznać oryginalne osoby, które zaskoczą swoim niebanalnym podejściem do spraw międzynarodowych. 10 lipca nów Księżyca w znaku Raka skłoni niektóre Skorpiony do rozpoczęcia nauki w dziedzinie do tej pory obcej.

Trygon Słońca do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 12 do 18 lipca wzniesie was na wyżyny bezinteresowności, z empatią podejdziecie szczególnie do potrzeb dzieci, zakochane Skorpiony zorganizują romantyczne randki, chętnie skorzystacie z wakacyjnych przyjemności. W dniach 15–21 lipca opozycja Słońca do Plutona sprawi, że nikt się nie oprze waszej charyzmie i nie sprzeciwi się podjętym decyzjom zarówno w rodzinie jak i w pracy.  22 lipca Słońce opuści życzliwy znak Raka i wkroczy do Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym zaangażujecie się w budowanie kariery zawodowej, pełnia Księżyca w znaku Wodniku uświadomi wam, że nie możecie zapominać przy tym o obowiązkach rodzinnych.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 29 lipca przebywa w znaku Lwa, kierując aktywność na budowanie własnego wizerunku, pozostańcie jednak ostrożni w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ Mars w opozycji do ograniczającego Saturna utrudni wam osiągnięcie ważnego celu, natomiast kwadratura Marsa do Urana może doprowadzić do poważnego konfliktu z partnerami życiowymi lub biznesowymi, nie przeciągajcie struny, bo może pęknąć.

Wenus do 22 lipca przebywa w rozrywkowym znaku Lwa, rozbudzając potrzebę miłości, jednak na początku miesiąca od 5 do 11 lipca znajdzie się w trudnych aspektach z Saturnem i Uranem, będziecie się więc szarpać między potrzebą niezależności a poczuciem obowiązku, od 11 do 17 lipca  koniunkcja Marsa z Wenus w Lwie doprowadzi do zmiany systemu wartości i w tych dniach liczyć się będzie tylko namiętna miłość. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku pracowitej Panny, w którym nie czuje się najlepiej i chociaż znajdzie się w tym czasie w aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie potrzebę poświęcenia się potrzebom innych osób, a nie własnym.

Merkury w znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, przebywa do 11 lipca, jednak od 4 do 8 lipca znajdzie się w kwadraturze z Neptunem w Rybach, trudno więc wam będzie w tych dniach podejmować decyzje, szczególnie związane z inwestycjami i zarządzaniem wspólnym majątkiem, dajcie sobie czas, bo możecie popełnić błąd lub pozwolicie się wykorzystać. 11 lipca Merkury przejdzie do życzliwego znaku Raka i zacznie wspierać wasze plany wakacyjne, szczególnie jeśli zamierzacie urlop spędzić w gronie rodzinnym. Najlepszy czas na wyjazdy zagraniczne nadejdzie między 12 a 14 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Jowiszem, ponieważ obie planety gwarantują udane podróżowanie. Sekstyl Merkurego do Urana między 19 a 21 lipca sprzyja porozumieniu nawet z osobami o odmiennych poglądach i charakterach. Trygon Merkurego do Neptuna między 24 a 26 lipca sprzyja warsztatom, szkoleniom oraz innym formom rozwoju osobistego oraz duchowego, pomoże również skorzystać z natchnienia w przypadku twórczości artystycznej.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Bliźniąt do 21 czerwca skieruje uwagę na zabezpieczenie wspólnych finansów, pierwszy tydzień miesiąca to również właściwy moment, aby zajrzeć wgłąb siebie i odkryć własne ograniczenia, czemu sprzyja trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie do 5 czerwca. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym, unikajcie w okolicach tego dnia podejmowania ważnych finansowych decyzji, bo możecie popełnić błąd, chyba że postanowicie zainwestować w coś wcześniej dobrze sprawdzonego.

Między 10 a 20 czerwca dojdzie do ważnego astrologicznego wydarzenia – po raz drugi w tym roku dwie planety, reprezentujące przeciwstawne zasady znajdą się w napiętej kwadraturze. Saturn żyje przeszłością i chce, aby wszystko zostało po staremu, natomiast buntowniczy Uran to planeta rewolucji, starcie tych planet odbije się na ogólnej atmosferze, w której wszyscy żyjemy i w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na nasze spojrzenie na rzeczywistość. Między 12 a 16 czerwca kwadratura Słońca do Neptuna sprawi, że poczujecie się zagubieni i zapragniecie uciec od odpowiedzialności i konieczności podejmowania decyzji, angażując się w uzależniające  zajęcia i zabawy.

Sytuacja ulegnie zmianie kiedy 21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Raka, a dwa dni później utworzy bardzo dobroczynny trygon z Jowiszem w Rybach, Merkury zmieni bieg na prosty, a 24 czerwca pełnia Księżyca w przyjaznym Koziorożcu uświadomi wam jak wiele osiągnęliście. Ostatni tydzień czerwca zapowiada się więc radośnie, warto skorzystać z urlopu i wybrać się na wymarzone wakacje.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 11 czerwca przebywa jeszcze w życzliwym znaku Raka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego możecie nadużywać swojej siły i władzy, szczególnie między 2 a 8 czerwca, gdy obydwaj władcy, czyli Mars i Pluton, znajdą się w opozycji, uważajcie, aby kogoś nie skrzywdzić, próbując coś naprawić możecie „wylać dziecko z kąpielą”. Skorpiony rozwinięte duchowo będą chronić bliskich i rodzinę do upadłego. Po 11 czerwca, kiedy Mars wkroczy do Lwa, odpuścicie sobie różnego rodzaju potyczki i zajmiecie się pracą, w której znajdziecie sporo zabawy i przyjemności. W ostatnich dniach miesiąca opozycja Marsa do Saturna ograniczy waszą chęć do rządzenia.

Wenus wkroczy do życzliwego znaku Raka już 2 czerwca, w którym pozostanie do 27 czerwca, napełniając was optymizmem, dobrym nastrojem, miłością do rodziny, chęcią podróżowania. Trygon Wenus do Jowisza przyniesie między 2 a 5 czerwca wiele przyjemności, wolne Skorpiony mogą liczyć na udane randki, natomiast strzała Amora może dosięgnąć was między 11 a 15 czerwca, podczas sekstylu Wenus do Urana, przebywającego w przeciwległym znaku Byka – ktoś może was zauroczyć swoją oryginalnością. Od 19 do 23 czerwca trygon Wenus do Neptuna przyciągnie do niektórych Skorpionów miłość życia, inni spędzą ten czas w romantycznej atmosferze, poczujecie się kochani i pożądani. Między 22 a 26 czerwca podczas opozycji Wenus do Plutona zdobędziecie wszystko, na czym wam zależy. 27 czerwca Wenus opuści przyjaznego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, Skorpiony, które będą zmuszone pozostać w tym czasie w pracy znajdą sposób, aby uczynić ją maksymalnie przyjemną.

Merkury do 23 czerwca się cofa, unikajcie więc w tym czasie ważnych inwestycji, zwłaszcza między 3 a 8 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Skorpiona

 Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka do 20 maja, podkreślając znaczenie każdego rodzaju partnerstwa. Już 1 maja koniunkcja Słońca z Uranem skłoni was do niekonwencjonalnych spotkań z przyjaciółmi, zapragniecie podczas długiego weekendu doświadczyć upragnionej wolności, ale kwadratura Słońca z Saturnem, do której dojdzie 3 maja, utrudni niektóre zamierzenia, nie wszyscy są jeszcze otwarci na bezpiecznie biesiadowanie. Pierwsze dwie dekady maja przyniosą wiele okazji do wspólnego przebywania, zwłaszcza po 11 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Byku a Słońce znajdzie się w sekstylu do twórczego Neptuna i w trygonie do potężnego Plutona, władcy waszego znaku.

Druga dekada maja okaże się szczególnie korzystna dla osób zakochanych, które mają szansę rozwinąć swoje najlepsze cechy – troskę o partnera w połączeniu z magnetycznym przyciąganiem z romantycznymi akcentami. Również dla twórców okres ten może okazać się bardzo korzystny, nie zabraknie wam bowiem ani natchnienia ani inwencji, szczególnie w twórczości zespołowej. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, macie więc szansę na rozwój kreatywności, pojawią się nowe zainteresowania, zaczniecie cieszyć się sukcesami dzieci. 20 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, między 21 a 25 maja znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co przyniesie niektórym Skorpionom zyski z inwestycji, ale wiązać się może też nadmiernymi oczekiwaniami. Ostrożność finansową zachowajcie między 25 a 27 maja, podczas całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, trudno więc wam będzie zapanować nad emocjami, jeśli poczujecie się zranieni. Między 10 a 15 maja sekstyl Marsa do Urana w przeciwległym Byku pozwoli rozwiązać trudny węzeł gordyjski, dzięki niekonwencjonalnemu działaniu uda się wam wyjść z kryzysu w związku.

Wenus, planeta miłości i dobrobytu, do 9 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, przynosząc powodzenie i popularność. Miłość w tym czasie okaże się najważniejsza, zwłaszcza że Wenus utworzy dobroczynne aspekty z romantycznym Neptunem, pożądliwym Plutonem i radosnym Jowiszem. Osoby zakochane poczują motyle w brzuchu i otworzą się na zmysłowe doznawanie przyjemności, stałe związki przeżyją renesans uczuć, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś wyjątkowego, kto rozpali płomień w sercu. 9 maja Wenus przejdzie do znaku Bliźniąt, zaczniecie rozważać wspólną przyszłość.  Trygon Wenus do Saturna między 18 a 22 maja utrwali długotrwałe związki, okaże się też korzystny dla poważnych inwestycji, szczególnie w nieruchomości. Ostrożność zachowajcie pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, kiedy Wenus utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, możecie stać się ofiarami oszustwa.

Merkury do 4 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, tworząc sekstyl z Neptunem i trygon z Plutonem, co sprzyja poważnym rozmowom, zarówno osobistym, jak i biznesowym. Od 4 maja do końca miesiąca Merkury w ruchu prostym przebywa w Bliźniętach, realizując swój pełen potencjał, warto w tym miesiącu planować przyszłość, zwłaszcza finansową, podpisywać umowy, zarządzać wspólnym dobytkiem. Szczególnie korzystne dni dla spraw związanych z inwestycjami w nieruchomości nadejdą między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku, natomiast w okresie od 20 do 25 maja należy zachować ostrożność przy podpisywaniu jakichkolwiek umów i składaniu zobowiązań, ponieważ kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed kłamstwem lub brakiem rzetelności.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz na zarządzaniu kryzysowym w miejscu pracy, szczególnie w stosunku do osób podległych. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca sprawi, że w pełni zastosujecie się do ograniczeń i Święta Wielkanocne spędzicie w gronie najbliższej rodziny. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, zapoczątkuje nową dietę lub zdecydujecie się wprowadzić zmiany w podejściu do zdrowia. Druga dekada miesiąca okaże się istotna dla waszych finansów, zwłaszcza w zakresie inwestycji, sekstyle Słońca do Marsa i Jowisza zachęcą was do odważnych posunięć, możecie wiele zyskać, kwadratura Słońca do Plutona podkreśla jednak, że istnieje ryzyko i trzeba będzie zawalczyć o spodziewane zyski.

19 kwietnia Słońce wkroczy do przeciwległego Byka, staniecie się bardziej otwarci, uwagę skierujecie na ważne związki, zarówno osobiste, jak i biznesowe. Pod koniec miesiąca może dojść do małego „trzęsienia ziemi”, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku 27 kwietnia, a Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, niektóre Skorpiony gotowe będą wywrócić całe swoje życie do góry nogami, ale w wielu przypadkach poczucie obowiązku im na to nie pozwoli.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 23 kwietnia przebywa w Bliźniętach, zwiększając skłonność do kontrowersyjnych wypowiedzi, szczególnie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury z Neptunem w Rybach. Od 13 do 19 kwietnia Mars w trygonie do Jowisza zwiększy efektywność w zakresie inwestycji, pomoże zdobyć dodatkowe dofinansowanie, pozwoli uzyskać wszystko, na czym wam zależy. 23 kwietnia Mars wkroczy do życzliwego znaku Raka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, wasze starania o podniesienie własnych kwalifikacji lub wysiłki w kierunku wykształcenia innych, mogą wywołać sporo frustracji, łatwiej niż zwykle zaczniecie tracić cierpliwość.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, na sukcesy w miłości przyjdzie wam więc trochę poczekać, jedynie między 3 a 9 kwietnia, podczas sekstylu Wenus do Marsa możecie liczyć na to, że uda się wam zdobyć czyjeś zainteresowanie. Także między 8 a 14 kwietnia Wenus w sekstylu do Jowisza i w kwadraturze do Plutona sprawi, że nikt się wam nie oprze, ale będą to raczej pyrrusowe zwycięstwa. Sytuacja się zmieni po 14 kwietnia, kiedy Wenus wkroczy do przeciwległego znaku Byka – staniecie się nagle bardzo atrakcyjni dla partnerów a wasze powodzenie wzrośnie. Pod koniec miesiąca jednak powinniście zachować ostrożność, ponieważ między 22 a 26 kwietnia Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem i w kwadraturze z zachowawczym Saturnem – przetrwają tylko związki oparte na poczuciu odpowiedzialności oraz związane wspólnym interesem.

Do 4 kwietnia Merkury przebywa w życzliwych Rybach, pogłębiając rozwój duchowy i wspierając działalność twórczą, potem przesunie się do znaku Barana, kierując myśli na sprawy zdrowia. 10 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem, warto ustalać priorytety, ważne zarówno dla życia rodzinnego, jak i zawodowego, 19 kwietnia natomiast, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie podejmować decyzje dotyczące przyszłości. Tego samego dnia Merkury wraz ze Słońcem przejdą do przeciwległego Byka, ostatnia dekada miesiąca wiązać się więc będzie z negocjacjami, rozmowami i umowami, dotyczącymi wszystkich istotnych relacji, tak prywatnych, jak i biznesowych, czekają was zaskakujące sytuacje i nagłe zwroty akcji, bądźcie więc przygotowani na plan B w każdej dziedzinie.

Wiedźma. Droga do siebie