Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Skorpiona

Słońce tranzytuje życzliwy znak Panny do 22 września, skupiając uwagę na kultywowaniu przyjaźni, aktywizacji życia społecznego oraz poprawie relacji z dziećmi. Dni między 5 a 9 września, podczas nowiu Księżyca w korzystnym aspekcie z Uranem w przeciwległym znaku Byka, rozpoczną nowy rozdział w jednej z tych dziedzin, czekają was niespodziewane spotkania towarzyskie, nowe znajomości, oryginalne pomysły dzieci. Od 12 do 16 września opozycja Słońca do Neptuna może doprowadzić do nieporozumień w związkach nieformalnych – jedna ze stron będzie oczekiwała romantycznych gestów, druga praktycznego działania, możecie rozminąć się w intencjach.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona wpłynie na związki przyjaźni, pozwoli się otworzyć i wyjaśnić wszystkie „zamiatane pod dywan” problemy, pełnia Księżyca, do której dojdzie 20 września w nostalgicznych Rybach, wzbudzi emocje i przywoła wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. 22 września Słońce opuści przyjazną Pannę i wkroczy do Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym co roku zwykle czujecie się wyczerpani energetycznie. W ostatnich dniach miesiąca trygon Słońca do Saturna ustabilizuje sytuację rodzinna i wpłynie na sprawy domowe.

Między 3 a 9 września dwaj władcy waszego znaku – Mars w Pannie i Pluton w Koziorożcu– znajdą się trygonie, co oznacza niesamowity wzrost energii i wytrzymałość na każdą niewygodę. 15 września Mars zmieni znak i wkroczy do Wagi, w której jest słaby, wasze działania zaczną generować ukrytych wrogów, jeśli nie popracujecie nad poprawą relacji w związkach.

Wenus do 10 września przebywa w znaku Wagi, sprzyjając ukrywaniu prawdziwych uczuć, szczególnie w dniach od 4 do 8 września, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z Plutonem i uszczęśliwiający trygon z Jowiszem, może wam zabraknąć wiary w siłę swoich uczuć. 10 września Wenus wejdzie do waszego znaku, otworzycie się więc na miłość, nie zrezygnujecie jednak z postawy zdobywcy. Od 15 do 19 września napięty aspekt Wenus z Saturnem wywoła poczucie osamotnienia, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 15–19 września doprowadzi do konfliktów w związkach. W ostatnich dniach miesiąca zrobi się romantycznie, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z Neptunem i Jowiszem, warto zaprosić ukochaną osobę na kolację przy świecach, uważajcie tylko, żeby nie przesadzić z wystawnością.

Merkury przebywa w znaku Wagi przez cały miesiąc, 28 września wchodząc w retrogradację, ludzie zaczną powierzać wam swoje tajemnice, które powinniście zachować w sekrecie. Trygon Merkurego do Saturna między 3 a 6 września sprawi, że zaczniecie rozważać inwestycje w nieruchomości, ponieważ obecne warunki mieszkaniowe wydadzą się wam niewystarczające. Od 18 do 22 września trygon Merkurego do Jowisza zachęci do zbierania potrzebnych wam informacji, natomiast kwadratura Merkurego do Plutona w ostatniej dekadzie miesiąca zapowiada trudności w komunikacji.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Skorpiona

Przynajmniej do 22 sierpnia, dopóki Słońce przebywa w znaku Lwa, nie w głowie wam będą wakacje, bo całą uwagę skierujecie na sprawy zawodowe. W pierwszych dniach miesiąca problemy w pracy wywołają prawdziwy ból głowy, kiedy Słońce i Merkury znajda się w opozycji z ograniczającym Saturnem, między 4 a 9 sierpnia natomiast napięty aspekt między Słońcem i wybuchowym Uranem w przeciwległym znaku Byka doprowadzi do konfliktu z partnerami biznesowymi lub przełożonymi w pracy.

Między 18 a 22 sierpnia niektóre Skorpiony poczują się na tyle przemęczone, że z dnia na dzień zdecydują się wybrać z rodziną na wakacje i to okaże się dobrą decyzją, chociaż wzbudzi nadmierne emocje, co spotęguje 22 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku. Jeszcze tego samego dnia Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwej Panny, poczujecie się więc odprężeni i skłonni więcej czasu poświęcić przyjaciołom oraz znajomym.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przyjaznej Pannie, będziecie więc w swoim działaniu precyzyjni, szybcy, sprawni i zorganizowani.  Osoby uprawiające sporty mogą liczyć na wymierne sukcesy, szczególnie od 18 do 24 sierpnia, kiedy Mars w koniunkcji z Merkurym utworzą trygon z Uranem w przeciwległym Byku, będziecie zdolni wykazać się siłą, wytrwałością i zdyscyplinowaniem, co przełoży się na sukces i pozwoli pokonać konkurencję.

Wenus do 16 sierpnia tranzytuje życzliwy znak Panny, możecie więc liczyć, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, na dowody przyjaźni oraz miłości, wolne Skorpiony mają szansę zawrzeć znajomość, która w przyszłości doprowadzi do romansu, a może nawet czegoś więcej. Między 8 a 12 sierpnia aspekty Wenus z Neptunem i Plutonem dodadzą związkom romantyzmu i pikanterii, ktoś może was tak oczarować, że założycie różowe okulary, dostrzegając same zalety a ignorując wady. Po 16 sierpnia, kiedy Wenus opuści znak Panny i przejdzie do Wagi, zaczniecie ukrywać swoje uczucia, które nabiorą temperatury. W stałych związkach zapanuje porozumienie, szczególnie od 21 do 25 sierpnia, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie ze stabilizującym Saturnem.

Merkury przebywa w Lwie do 11 sierpnia, trudno więc będzie oderwać myśli od spraw zawodowych, chociaż marzyć się będzie wakacyjny odpoczynek. Stresy i konflikty w wyniku przeciążenia pracą, pojawią się na początku miesiąca, podczas kwadratury Merkurego z Uranem. Między 11 a 30 sierpnia Merkury w życzliwej Pannie, w której jest mocny i może zrealizować cały swój potencjał, pozwoli wam pokazać się od najlepszej strony w każdym związku przyjaźni a także w gronie osób, podzielających wasze zainteresowania.

Błyskotliwy umysł i właściwy sposób działania okaże się widoczny szczególnie między 18 a 22 sierpnia, natomiast od 23 do 28 sierpnia aspekty Merkurego z Neptunem i Plutonem wprowadzą do waszego sposobu myślenia wyobraźnię oraz intuicję, która podpowie w jaki sposób najskuteczniej osiągnąć to, na czym wam zależy – unikajcie tylko manipulacji, bo to kręta droga do sukcesu.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Skorpiona

 Słońce tranzytuje przyjazny znak Raka do 22 lipca, kierując uwagę na sprawy rodzinne oraz związane z nauczaniem lub podróżowaniem. Na początku miesiąca w dniach 4–8 lipca gotowi będziecie nagle spakować manatki i wraz z rodziną wyjechać na koniec świata, niektóre Skorpiony czekają ciekawe spotkania, mogą poznać oryginalne osoby, które zaskoczą swoim niebanalnym podejściem do spraw międzynarodowych. 10 lipca nów Księżyca w znaku Raka skłoni niektóre Skorpiony do rozpoczęcia nauki w dziedzinie do tej pory obcej.

Trygon Słońca do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie od 12 do 18 lipca wzniesie was na wyżyny bezinteresowności, z empatią podejdziecie szczególnie do potrzeb dzieci, zakochane Skorpiony zorganizują romantyczne randki, chętnie skorzystacie z wakacyjnych przyjemności. W dniach 15–21 lipca opozycja Słońca do Plutona sprawi, że nikt się nie oprze waszej charyzmie i nie sprzeciwi się podjętym decyzjom zarówno w rodzinie jak i w pracy.  22 lipca Słońce opuści życzliwy znak Raka i wkroczy do Lwa, rozpoczynając miesiąc, w którym zaangażujecie się w budowanie kariery zawodowej, pełnia Księżyca w znaku Wodniku uświadomi wam, że nie możecie zapominać przy tym o obowiązkach rodzinnych.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 29 lipca przebywa w znaku Lwa, kierując aktywność na budowanie własnego wizerunku, pozostańcie jednak ostrożni w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ Mars w opozycji do ograniczającego Saturna utrudni wam osiągnięcie ważnego celu, natomiast kwadratura Marsa do Urana może doprowadzić do poważnego konfliktu z partnerami życiowymi lub biznesowymi, nie przeciągajcie struny, bo może pęknąć.

Wenus do 22 lipca przebywa w rozrywkowym znaku Lwa, rozbudzając potrzebę miłości, jednak na początku miesiąca od 5 do 11 lipca znajdzie się w trudnych aspektach z Saturnem i Uranem, będziecie się więc szarpać między potrzebą niezależności a poczuciem obowiązku, od 11 do 17 lipca  koniunkcja Marsa z Wenus w Lwie doprowadzi do zmiany systemu wartości i w tych dniach liczyć się będzie tylko namiętna miłość. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku pracowitej Panny, w którym nie czuje się najlepiej i chociaż znajdzie się w tym czasie w aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, przyniesie potrzebę poświęcenia się potrzebom innych osób, a nie własnym.

Merkury w znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, przebywa do 11 lipca, jednak od 4 do 8 lipca znajdzie się w kwadraturze z Neptunem w Rybach, trudno więc wam będzie w tych dniach podejmować decyzje, szczególnie związane z inwestycjami i zarządzaniem wspólnym majątkiem, dajcie sobie czas, bo możecie popełnić błąd lub pozwolicie się wykorzystać. 11 lipca Merkury przejdzie do życzliwego znaku Raka i zacznie wspierać wasze plany wakacyjne, szczególnie jeśli zamierzacie urlop spędzić w gronie rodzinnym. Najlepszy czas na wyjazdy zagraniczne nadejdzie między 12 a 14 lipca, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Jowiszem, ponieważ obie planety gwarantują udane podróżowanie. Sekstyl Merkurego do Urana między 19 a 21 lipca sprzyja porozumieniu nawet z osobami o odmiennych poglądach i charakterach. Trygon Merkurego do Neptuna między 24 a 26 lipca sprzyja warsztatom, szkoleniom oraz innym formom rozwoju osobistego oraz duchowego, pomoże również skorzystać z natchnienia w przypadku twórczości artystycznej.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Bliźniąt do 21 czerwca skieruje uwagę na zabezpieczenie wspólnych finansów, pierwszy tydzień miesiąca to również właściwy moment, aby zajrzeć wgłąb siebie i odkryć własne ograniczenia, czemu sprzyja trygon Słońca do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie do 5 czerwca. 10 czerwca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z cofającym się Merkurym, unikajcie w okolicach tego dnia podejmowania ważnych finansowych decyzji, bo możecie popełnić błąd, chyba że postanowicie zainwestować w coś wcześniej dobrze sprawdzonego.

Między 10 a 20 czerwca dojdzie do ważnego astrologicznego wydarzenia – po raz drugi w tym roku dwie planety, reprezentujące przeciwstawne zasady znajdą się w napiętej kwadraturze. Saturn żyje przeszłością i chce, aby wszystko zostało po staremu, natomiast buntowniczy Uran to planeta rewolucji, starcie tych planet odbije się na ogólnej atmosferze, w której wszyscy żyjemy i w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na nasze spojrzenie na rzeczywistość. Między 12 a 16 czerwca kwadratura Słońca do Neptuna sprawi, że poczujecie się zagubieni i zapragniecie uciec od odpowiedzialności i konieczności podejmowania decyzji, angażując się w uzależniające  zajęcia i zabawy.

Sytuacja ulegnie zmianie kiedy 21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Raka, a dwa dni później utworzy bardzo dobroczynny trygon z Jowiszem w Rybach, Merkury zmieni bieg na prosty, a 24 czerwca pełnia Księżyca w przyjaznym Koziorożcu uświadomi wam jak wiele osiągnęliście. Ostatni tydzień czerwca zapowiada się więc radośnie, warto skorzystać z urlopu i wybrać się na wymarzone wakacje.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 11 czerwca przebywa jeszcze w życzliwym znaku Raka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, dlatego możecie nadużywać swojej siły i władzy, szczególnie między 2 a 8 czerwca, gdy obydwaj władcy, czyli Mars i Pluton, znajdą się w opozycji, uważajcie, aby kogoś nie skrzywdzić, próbując coś naprawić możecie „wylać dziecko z kąpielą”. Skorpiony rozwinięte duchowo będą chronić bliskich i rodzinę do upadłego. Po 11 czerwca, kiedy Mars wkroczy do Lwa, odpuścicie sobie różnego rodzaju potyczki i zajmiecie się pracą, w której znajdziecie sporo zabawy i przyjemności. W ostatnich dniach miesiąca opozycja Marsa do Saturna ograniczy waszą chęć do rządzenia.

Wenus wkroczy do życzliwego znaku Raka już 2 czerwca, w którym pozostanie do 27 czerwca, napełniając was optymizmem, dobrym nastrojem, miłością do rodziny, chęcią podróżowania. Trygon Wenus do Jowisza przyniesie między 2 a 5 czerwca wiele przyjemności, wolne Skorpiony mogą liczyć na udane randki, natomiast strzała Amora może dosięgnąć was między 11 a 15 czerwca, podczas sekstylu Wenus do Urana, przebywającego w przeciwległym znaku Byka – ktoś może was zauroczyć swoją oryginalnością. Od 19 do 23 czerwca trygon Wenus do Neptuna przyciągnie do niektórych Skorpionów miłość życia, inni spędzą ten czas w romantycznej atmosferze, poczujecie się kochani i pożądani. Między 22 a 26 czerwca podczas opozycji Wenus do Plutona zdobędziecie wszystko, na czym wam zależy. 27 czerwca Wenus opuści przyjaznego Raka i wkroczy do rozrywkowego Lwa, Skorpiony, które będą zmuszone pozostać w tym czasie w pracy znajdą sposób, aby uczynić ją maksymalnie przyjemną.

Merkury do 23 czerwca się cofa, unikajcie więc w tym czasie ważnych inwestycji, zwłaszcza między 3 a 8 czerwca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Skorpiona

 Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka do 20 maja, podkreślając znaczenie każdego rodzaju partnerstwa. Już 1 maja koniunkcja Słońca z Uranem skłoni was do niekonwencjonalnych spotkań z przyjaciółmi, zapragniecie podczas długiego weekendu doświadczyć upragnionej wolności, ale kwadratura Słońca z Saturnem, do której dojdzie 3 maja, utrudni niektóre zamierzenia, nie wszyscy są jeszcze otwarci na bezpiecznie biesiadowanie. Pierwsze dwie dekady maja przyniosą wiele okazji do wspólnego przebywania, zwłaszcza po 11 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Byku a Słońce znajdzie się w sekstylu do twórczego Neptuna i w trygonie do potężnego Plutona, władcy waszego znaku.

Druga dekada maja okaże się szczególnie korzystna dla osób zakochanych, które mają szansę rozwinąć swoje najlepsze cechy – troskę o partnera w połączeniu z magnetycznym przyciąganiem z romantycznymi akcentami. Również dla twórców okres ten może okazać się bardzo korzystny, nie zabraknie wam bowiem ani natchnienia ani inwencji, szczególnie w twórczości zespołowej. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, macie więc szansę na rozwój kreatywności, pojawią się nowe zainteresowania, zaczniecie cieszyć się sukcesami dzieci. 20 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, między 21 a 25 maja znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co przyniesie niektórym Skorpionom zyski z inwestycji, ale wiązać się może też nadmiernymi oczekiwaniami. Ostrożność finansową zachowajcie między 25 a 27 maja, podczas całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, trudno więc wam będzie zapanować nad emocjami, jeśli poczujecie się zranieni. Między 10 a 15 maja sekstyl Marsa do Urana w przeciwległym Byku pozwoli rozwiązać trudny węzeł gordyjski, dzięki niekonwencjonalnemu działaniu uda się wam wyjść z kryzysu w związku.

Wenus, planeta miłości i dobrobytu, do 9 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, przynosząc powodzenie i popularność. Miłość w tym czasie okaże się najważniejsza, zwłaszcza że Wenus utworzy dobroczynne aspekty z romantycznym Neptunem, pożądliwym Plutonem i radosnym Jowiszem. Osoby zakochane poczują motyle w brzuchu i otworzą się na zmysłowe doznawanie przyjemności, stałe związki przeżyją renesans uczuć, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś wyjątkowego, kto rozpali płomień w sercu. 9 maja Wenus przejdzie do znaku Bliźniąt, zaczniecie rozważać wspólną przyszłość.  Trygon Wenus do Saturna między 18 a 22 maja utrwali długotrwałe związki, okaże się też korzystny dla poważnych inwestycji, szczególnie w nieruchomości. Ostrożność zachowajcie pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, kiedy Wenus utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, możecie stać się ofiarami oszustwa.

Merkury do 4 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, tworząc sekstyl z Neptunem i trygon z Plutonem, co sprzyja poważnym rozmowom, zarówno osobistym, jak i biznesowym. Od 4 maja do końca miesiąca Merkury w ruchu prostym przebywa w Bliźniętach, realizując swój pełen potencjał, warto w tym miesiącu planować przyszłość, zwłaszcza finansową, podpisywać umowy, zarządzać wspólnym dobytkiem. Szczególnie korzystne dni dla spraw związanych z inwestycjami w nieruchomości nadejdą między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku, natomiast w okresie od 20 do 25 maja należy zachować ostrożność przy podpisywaniu jakichkolwiek umów i składaniu zobowiązań, ponieważ kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed kłamstwem lub brakiem rzetelności.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz na zarządzaniu kryzysowym w miejscu pracy, szczególnie w stosunku do osób podległych. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca sprawi, że w pełni zastosujecie się do ograniczeń i Święta Wielkanocne spędzicie w gronie najbliższej rodziny. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, zapoczątkuje nową dietę lub zdecydujecie się wprowadzić zmiany w podejściu do zdrowia. Druga dekada miesiąca okaże się istotna dla waszych finansów, zwłaszcza w zakresie inwestycji, sekstyle Słońca do Marsa i Jowisza zachęcą was do odważnych posunięć, możecie wiele zyskać, kwadratura Słońca do Plutona podkreśla jednak, że istnieje ryzyko i trzeba będzie zawalczyć o spodziewane zyski.

19 kwietnia Słońce wkroczy do przeciwległego Byka, staniecie się bardziej otwarci, uwagę skierujecie na ważne związki, zarówno osobiste, jak i biznesowe. Pod koniec miesiąca może dojść do małego „trzęsienia ziemi”, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku 27 kwietnia, a Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, niektóre Skorpiony gotowe będą wywrócić całe swoje życie do góry nogami, ale w wielu przypadkach poczucie obowiązku im na to nie pozwoli.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 23 kwietnia przebywa w Bliźniętach, zwiększając skłonność do kontrowersyjnych wypowiedzi, szczególnie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury z Neptunem w Rybach. Od 13 do 19 kwietnia Mars w trygonie do Jowisza zwiększy efektywność w zakresie inwestycji, pomoże zdobyć dodatkowe dofinansowanie, pozwoli uzyskać wszystko, na czym wam zależy. 23 kwietnia Mars wkroczy do życzliwego znaku Raka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, wasze starania o podniesienie własnych kwalifikacji lub wysiłki w kierunku wykształcenia innych, mogą wywołać sporo frustracji, łatwiej niż zwykle zaczniecie tracić cierpliwość.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, na sukcesy w miłości przyjdzie wam więc trochę poczekać, jedynie między 3 a 9 kwietnia, podczas sekstylu Wenus do Marsa możecie liczyć na to, że uda się wam zdobyć czyjeś zainteresowanie. Także między 8 a 14 kwietnia Wenus w sekstylu do Jowisza i w kwadraturze do Plutona sprawi, że nikt się wam nie oprze, ale będą to raczej pyrrusowe zwycięstwa. Sytuacja się zmieni po 14 kwietnia, kiedy Wenus wkroczy do przeciwległego znaku Byka – staniecie się nagle bardzo atrakcyjni dla partnerów a wasze powodzenie wzrośnie. Pod koniec miesiąca jednak powinniście zachować ostrożność, ponieważ między 22 a 26 kwietnia Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem i w kwadraturze z zachowawczym Saturnem – przetrwają tylko związki oparte na poczuciu odpowiedzialności oraz związane wspólnym interesem.

Do 4 kwietnia Merkury przebywa w życzliwych Rybach, pogłębiając rozwój duchowy i wspierając działalność twórczą, potem przesunie się do znaku Barana, kierując myśli na sprawy zdrowia. 10 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem, warto ustalać priorytety, ważne zarówno dla życia rodzinnego, jak i zawodowego, 19 kwietnia natomiast, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie podejmować decyzje dotyczące przyszłości. Tego samego dnia Merkury wraz ze Słońcem przejdą do przeciwległego Byka, ostatnia dekada miesiąca wiązać się więc będzie z negocjacjami, rozmowami i umowami, dotyczącymi wszystkich istotnych relacji, tak prywatnych, jak i biznesowych, czekają was zaskakujące sytuacje i nagłe zwroty akcji, bądźcie więc przygotowani na plan B w każdej dziedzinie.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Skorpiona

Do 20 marca, dopóki Słońce tranzytuje życzliwy znak Ryb, pochłoną was sprawy dzieci oraz rozwój własnych zainteresowań. Niektóre Skorpiony nawiążą emocjonujący romans, może do tego dojść zwłaszcza między 9 a 15 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus znajdą się w koniunkcji z uczuciowym Neptunem a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Rybach. Emocje sięgną szczytu między 15 a 20 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus, utworzą sekstyl do Plutona, władcy waszego znaku,  będziecie dysponować siłą i charyzmą, zdobędziecie każdego, na kim wam zależy. Niektóre Skorpiony okażą się znakomitymi terapeutami dla swoich dzieci, szczególnie jeśli mają problemy z uzależnieniami, natomiast artyści i twórcy umocnią swoją pozycję, jako osoby kreatywne i utalentowane.

20 marca Słońce, a następnego dnia Wenus opuszczą znak Ryb i przesuną się do Barana, staniecie się znacznie bardziej zasadniczy i skuteczni w działaniu, zwłaszcza w zakresie ochrony zdrowia własnego i swoich bliskich. Pełnia Księżyca w znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, uświadomi wam jak wiele możecie w tej dziedzinie zrobić dla innych. Ostatnie dni miesiąca przyniosą zaangażowanie zarówno w sprawy zawodowe, jak i rodzinne.

Mars, jeden z władców waszego znaku, 4 marca opuści przeciwległy znak Byka i przejdzie do Bliźniąt, rozpoczynając dwumiesięczny okres, w którym skierujecie aktywność na zabezpieczenie wspólnego stanu posiadania, zdobywanie środków na realizację większych inwestycji lub uzyskiwanie wypłaty należnych świadczeń. Najlepszy czas dla długoterminowych inwestycji nadejdzie między 20 a 24 marca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem, wzrośnie wasza motywacja, bezkompromisowość i skuteczność. W tym samym czasie aspekty Merkurego z Uranem i Marsem ułatwią nawiązanie korzystnych umów, nie obejdzie się jednak bez nieporozumień i ostrej wymiany zdań.

Do 16 marca Merkury w znaku Wodnika skłoni do planowania i organizowania życia rodzinnego. Między 3 a 7 marca możecie spodziewać się przyjazdu gości, otrzymać wiele prezentów lub zdobyć dodatkowe pieniądze na planowane inwestycje, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze szczodrym Jowiszem, pojawi się możliwość rozpoczęcia nauczania lub zdobywania wiedzy, niektóre Skorpiony mają szansę zupełnie nagle się wzbogacić. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w przyjaznym znaku Ryb, w którym jednak jest bardzo słaby, możecie poczuć się trochę zagubieni, biorąc marzenia za rzeczywistość.

Wenus przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, do 21 marca przebywając w życzliwych i romantycznych Rybach, w których czuje się fantastycznie, przynosząc wam miłość i spełnienie marzeń. Już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Uranem w przeciwległym znaku Byka, doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania, które poruszy serce, niejeden Skorpion zostanie ugodzony strzałą Amora. Potem będzie już tylko lepiej, zakochani mają szansę przeżyć chwile pełne romantyzmu i zarazem namiętności. 21 marca Wenus zmieni znak, wkroczy do aktywnego Barana i znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, poprawi relacje z samym sobą, pozytywnie wpłynie na zdrowie i ułatwi wykonanie zleconych zadań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Wodnika do 18 lutego skoncentruje uwagę na sprawach domowych i rodzinnych. Pierwsze dni miesiąca wywołają napięcia w związkach ze względu na kwadraturę Słońca do Marsa, konflikty powstaną na tle wydatków, ponieważ każde z was będzie miało inny pomysł na podział środków. Może wam też zabraknąć cierpliwości lub wyrozumiałości wobec złego nastroju partnera. Również relacje biznesowe pozostawią sporo do życzenia, dlatego starajcie się panować nad negatywnymi emocjami dla własnego dobra. 11 lutego natomiast nów Księżyca w Wodniku w połączeniu z koniunkcją Wenus z Jowiszem zapowiada szczęśliwe wydarzenia, przyjemne rodzinne biesiady, pod warunkiem, że powstrzymacie swój cięty język, na który wpływ będzie miała kwadratura Merkurego z Marsem.

Napięty aspekt między konserwatywnym Saturnem w Wodniku a rewolucyjnym Uranem w przeciwległym znaku Byka utrudni relacje ze starszymi członkami rodziny w okresie od 12 do 24 lutego, może to być również trudny czas dla osób upartych, które postanowią za wszelką cenę zachować status quo, ponieważ sytuacja dojrzała do zmiany i to rewolucyjnej – czy się wam to podoba, czy nie, będziecie musieli się przystosować. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, poczujecie się lepiej w swojej skórze, staniecie się bardziej kreatywni i uczuciowi, skupieni na potrzebach dzieci. Pozytywne emocjonalne zawirowania czekają was pod koniec miesiąca, kiedy 27 lutego dojdzie do pełni Księżyca w życzliwej Pannie, niektóre Skorpiony zakochają się na zabój, inne znajdą spełnienie w artystycznej twórczości.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Byka, w którym nie czuje się najlepiej, odniesiecie więc wrażenie, że partner jest wciąż niezadowolony i w złym nastroju, co wzbudzi złość, niecierpliwość, a chwilami nawet agresję. Najtrudniej wam będzie zachować spokój w pierwszych dniach miesiąca oraz między 17 a 22 lutego, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem – jedynie zakochanym tranzyt przynieść może wzrost pożądania i namiętności, natomiast pary w stałych związkach będą dążyć do  konfliktu. W ostatnim tygodniu lutego trygon Marsa do Plutona obdarzy was siłą zdolną przenosić góry, zaplanujcie więc na ten czas remonty lub inne prace wymagające siły i wytrwałości.

Merkury, przebywający w Wodniku przez pierwsze 3 tygodnie lutego, porusza się biegiem wstecznym, dlatego unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, liczcie się też ze zmianami w umowach i ustaleniach. Skupcie się na wprowadzeniu poprawek do trwających projektów, rozpoczynanie nowych zostawcie na późniejszy termin. 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w znaku Wodnika, możecie wpaść na dobre pomysły, ale z ich realizacją poczekajcie przynajmniej do 21 lutego, kiedy Merkury zmieni bieg na prosty.

Wenus do 25 lutego również przebywa w znaku Wodnika, możecie się więc spodziewać zmiennych nastrojów w miłości oraz w kontaktach towarzyskich. Między 4 a 9 lutego koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana ochłodzi stosunki w związkach, niektóre pary pomyślą wręcz o zerwaniu. Na dobre wiadomości i miło spędzone chwile możecie natomiast liczyć między 9 a 16 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, a potem Merkurym – warto wtedy prowadzić ważne rozmowy z domownikami oraz przyjmować gości.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skieruje uwagę na relacje rodzinne i sąsiedzkie, wpłynie też na szeroko pojęty sposób nauczania oraz zdobywania wiedzy. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprawi, że staniecie się bardziej niż zwykle uduchowieni, kreatywni i twórczy. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, podczas nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem, gdyż emocje mogą wyrwać się spod kontroli. W tym samym czasie działać też będzie kwadratura Marsa do Saturna – aspekty z jednej strony wywołają poczucie mocy, z drugiej postawią na waszej drodze przeszkody trudne do pokonania. Zacznie dojrzewać w was potrzeba radykalnej transformacji, niektóre Skorpiony zabiorą się do przestawiania mebli, jeśli nic innego zmienić się nie da.

19 stycznia Słońce przesunie się do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na relacjach w rodzinie. Dodatkowo, między 18 a 24 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w przeciwległym znaku Byka w kwadraturze do Jowisza w Wodniku doprowadzi do prawdziwej rewolucji w związkach – jeśli nie opanujecie frustracji i wyładujecie energię na partnerze, relacja może tego nie wytrzymać, trudno skleić coś, co się potłukło, nawet jeśli się tego żałuje. Gdy jednak dojrzeliście do zmiany, jest to właściwy moment na zakończenie związku, który przestał spełniać swoją funkcję. 24 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, niektóre Skorpiony poczują się w domu lub w ważnej relacji jak w pułapce, dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Uranem, zanim w końcu 28 i 29 stycznia dojdzie do pełni księżyca w Lwie ze Słońcem w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem – to ostatnia szansa, aby poprawić sytuację i wyjść z niej obronną ręką.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 7 stycznia przebywa jeszcze w znaku Barana, gdzie jest mocny, kiedy jednak przejdzie do przeciwległego Byka, jego siła działania znacznie osłabnie, staniecie się wtedy mniej cierpliwi i wytrzymali, szczególnie na zaczepki partnerów. Uważajcie zwłaszcza między 12 a 14 stycznia, a także między 18 a 24 stycznia, kiedy układy planet pozbawią was tolerancji i zaczniecie łatwiej wpadać w złość. Także ostatniego dnia miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z Marsem, ktoś może was zdenerwować i zareagujecie nieadekwatnie do sytuacji.

Wenus do 8 stycznia przebywa w znaku Strzelca, wspierając finanse, natomiast kiedy wkroczy do życzliwego Koziorożca i między 8 a 15 stycznia utworzy ułatwiające wszystko trygony z Marsem, a potem Uranem w Byku, obudzi się w was seksualność i potrzeba dominacji w związku – jeśli natraficie na partnera lub partnerkę gotową podporządkować się waszej woli, przeżyjecie gorące i namiętne chwile, których prędko nie zapomnicie, jeżeli natomiast rozpoczniecie walkę – wynik jest nie do przewidzenia. Między 24 a 28 stycznia Wenus w aspekcie z Neptunem i w koniunkcji z Plutonem zapewni wam romantyczne chwile pełne prawdziwej bliskości, jeśli tylko pokonacie uczucie zazdrości i zaborczości.

Merkury do 8 stycznia przebywa w Koziorożcu, następnie wkroczy do Wodnika, w którym jest mocny. Najbardziej aktywni umysłowo będziecie między 8 a 14 stycznia, kiedy Merkury utworzy szereg stymulujących aspektów z planetami w Wodniku i przeciwległym Byku, to czas na ważne rozmowy i negocjacje, tylko nie pozwólcie się ponieść nadmiernym emocjom.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Skorpiona

Słońce oraz Merkury w znaku Strzelca do 21 grudnia skierują waszą uwagę na sprawy finansowe. Pierwszy tydzień miesiąca minie dość spokojnie, jednak okres między 7 a 14 grudnia może podnieść ciśnienie, ponieważ z jednej strony pojawią się możliwości dodatkowego zarobku, co zapewni trygon Słońca do Marsa, interes może wydawać się złoty, ale kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega, że gra okaże się niewarta świeczki. Napracujecie się solidnie, a efekty mogą być nieadekwatne do włożonego wysiłku. Dodatkowo 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, pozostańcie więc ostrożni nie dajcie się oszukać, dbajcie o swój stan posiadania.

Najważniejsze astrologiczne wydarzenie tego miesiąca to koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika, do której dojdzie 21 grudnia, rozpoczynająca kolejny 20-letni cykl obydwu planet. Jowisz i Saturn to dwie przeciwstawne energie, które działając razem mają szansę wprowadzić ład i równowagę w waszych sprawach rodzinnych i domowych, obserwujcie więc uważnie nadchodzące tendencje, bo okażą się długoterminowe. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i przesunie się do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, zwłaszcza w internecie. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem trygon Słońca do Urana w przeciwległym znaku Byka zapowiada szereg nieoczekiwanych spotkań, możecie też zawrzeć ciekawą znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Barana, w którym czuje się mocny, łatwiej niż inni zwalczacie choroby, nawet covid-19 wam nie straszny, jednak między 20 a 26 grudnia zachowajcie ostrożność, uważajcie na świąteczne potrawy, żeby nie nabawić się niestrawności, Święta starajcie się spędzić w ograniczonym gronie, unikajcie wychodzenia na ulicę, bo kwadratura Marsa do Plutona może wywołać silną energię, z którą nawet Skorpiony sobie nie poradzą, jeśli nie zachowają ostrożności. Unikajcie konfliktów oraz rozmów przy świątecznym stole na tematy polityczne.

Wenus do 15 grudnia przebywa w waszym znaku, rozbudzając emocjonalnie i skłaniając do kompromisów. Na początku utworzy trygon z Neptunem w Rybach, budząc tęsknotę za romantycznym uczuciem a następnie znajdzie się w korzystnych aspektach z Plutonem, Saturnem i Jowiszem, co zapowiada okres namiętności i potrzeby związku z jednej strony pełnego uniesień, z drugiej dającego pewność i gwarancję stałości. Niektórym Skorpionom objawi się rycerz na białym koniu lub wymarzona księżniczka i stracą głowę dla swoich wybranków. Bajka zakończy się, kiedy Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, zaczniecie zastanawiać się, czy stać was na taki związek i skupicie się na zdobywaniu pieniędzy. W ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega, że ideał może okazać się nieosiągalny.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w wędrówce w znaku Strzelca i ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami między 10 a 14 grudnia, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym, iluzorycznym Neptunem. Dobry moment na zakupy nadejdzie 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem. 21 grudnia wraz ze Słońcem Merkury opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca a trygon, jaki utworzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia ułatwi kontakty, chociaż przyniesie niespodzianki.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy