Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skieruje uwagę na relacje rodzinne i sąsiedzkie, wpłynie też na szeroko pojęty sposób nauczania oraz zdobywania wiedzy. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprawi, że staniecie się bardziej niż zwykle uduchowieni, kreatywni i twórczy. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, podczas nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem, gdyż emocje mogą wyrwać się spod kontroli. W tym samym czasie działać też będzie kwadratura Marsa do Saturna – aspekty z jednej strony wywołają poczucie mocy, z drugiej postawią na waszej drodze przeszkody trudne do pokonania. Zacznie dojrzewać w was potrzeba radykalnej transformacji, niektóre Skorpiony zabiorą się do przestawiania mebli, jeśli nic innego zmienić się nie da.

19 stycznia Słońce przesunie się do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na relacjach w rodzinie. Dodatkowo, między 18 a 24 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w przeciwległym znaku Byka w kwadraturze do Jowisza w Wodniku doprowadzi do prawdziwej rewolucji w związkach – jeśli nie opanujecie frustracji i wyładujecie energię na partnerze, relacja może tego nie wytrzymać, trudno skleić coś, co się potłukło, nawet jeśli się tego żałuje. Gdy jednak dojrzeliście do zmiany, jest to właściwy moment na zakończenie związku, który przestał spełniać swoją funkcję. 24 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, niektóre Skorpiony poczują się w domu lub w ważnej relacji jak w pułapce, dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Uranem, zanim w końcu 28 i 29 stycznia dojdzie do pełni księżyca w Lwie ze Słońcem w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem – to ostatnia szansa, aby poprawić sytuację i wyjść z niej obronną ręką.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 7 stycznia przebywa jeszcze w znaku Barana, gdzie jest mocny, kiedy jednak przejdzie do przeciwległego Byka, jego siła działania znacznie osłabnie, staniecie się wtedy mniej cierpliwi i wytrzymali, szczególnie na zaczepki partnerów. Uważajcie zwłaszcza między 12 a 14 stycznia, a także między 18 a 24 stycznia, kiedy układy planet pozbawią was tolerancji i zaczniecie łatwiej wpadać w złość. Także ostatniego dnia miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z Marsem, ktoś może was zdenerwować i zareagujecie nieadekwatnie do sytuacji.

Wenus do 8 stycznia przebywa w znaku Strzelca, wspierając finanse, natomiast kiedy wkroczy do życzliwego Koziorożca i między 8 a 15 stycznia utworzy ułatwiające wszystko trygony z Marsem, a potem Uranem w Byku, obudzi się w was seksualność i potrzeba dominacji w związku – jeśli natraficie na partnera lub partnerkę gotową podporządkować się waszej woli, przeżyjecie gorące i namiętne chwile, których prędko nie zapomnicie, jeżeli natomiast rozpoczniecie walkę – wynik jest nie do przewidzenia. Między 24 a 28 stycznia Wenus w aspekcie z Neptunem i w koniunkcji z Plutonem zapewni wam romantyczne chwile pełne prawdziwej bliskości, jeśli tylko pokonacie uczucie zazdrości i zaborczości.

Merkury do 8 stycznia przebywa w Koziorożcu, następnie wkroczy do Wodnika, w którym jest mocny. Najbardziej aktywni umysłowo będziecie między 8 a 14 stycznia, kiedy Merkury utworzy szereg stymulujących aspektów z planetami w Wodniku i przeciwległym Byku, to czas na ważne rozmowy i negocjacje, tylko nie pozwólcie się ponieść nadmiernym emocjom.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Skorpiona

Słońce oraz Merkury w znaku Strzelca do 21 grudnia skierują waszą uwagę na sprawy finansowe. Pierwszy tydzień miesiąca minie dość spokojnie, jednak okres między 7 a 14 grudnia może podnieść ciśnienie, ponieważ z jednej strony pojawią się możliwości dodatkowego zarobku, co zapewni trygon Słońca do Marsa, interes może wydawać się złoty, ale kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega, że gra okaże się niewarta świeczki. Napracujecie się solidnie, a efekty mogą być nieadekwatne do włożonego wysiłku. Dodatkowo 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, pozostańcie więc ostrożni nie dajcie się oszukać, dbajcie o swój stan posiadania.

Najważniejsze astrologiczne wydarzenie tego miesiąca to koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika, do której dojdzie 21 grudnia, rozpoczynająca kolejny 20-letni cykl obydwu planet. Jowisz i Saturn to dwie przeciwstawne energie, które działając razem mają szansę wprowadzić ład i równowagę w waszych sprawach rodzinnych i domowych, obserwujcie więc uważnie nadchodzące tendencje, bo okażą się długoterminowe. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i przesunie się do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, zwłaszcza w internecie. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem trygon Słońca do Urana w przeciwległym znaku Byka zapowiada szereg nieoczekiwanych spotkań, możecie też zawrzeć ciekawą znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Barana, w którym czuje się mocny, łatwiej niż inni zwalczacie choroby, nawet covid-19 wam nie straszny, jednak między 20 a 26 grudnia zachowajcie ostrożność, uważajcie na świąteczne potrawy, żeby nie nabawić się niestrawności, Święta starajcie się spędzić w ograniczonym gronie, unikajcie wychodzenia na ulicę, bo kwadratura Marsa do Plutona może wywołać silną energię, z którą nawet Skorpiony sobie nie poradzą, jeśli nie zachowają ostrożności. Unikajcie konfliktów oraz rozmów przy świątecznym stole na tematy polityczne.

Wenus do 15 grudnia przebywa w waszym znaku, rozbudzając emocjonalnie i skłaniając do kompromisów. Na początku utworzy trygon z Neptunem w Rybach, budząc tęsknotę za romantycznym uczuciem a następnie znajdzie się w korzystnych aspektach z Plutonem, Saturnem i Jowiszem, co zapowiada okres namiętności i potrzeby związku z jednej strony pełnego uniesień, z drugiej dającego pewność i gwarancję stałości. Niektórym Skorpionom objawi się rycerz na białym koniu lub wymarzona księżniczka i stracą głowę dla swoich wybranków. Bajka zakończy się, kiedy Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, zaczniecie zastanawiać się, czy stać was na taki związek i skupicie się na zdobywaniu pieniędzy. W ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega, że ideał może okazać się nieosiągalny.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w wędrówce w znaku Strzelca i ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami między 10 a 14 grudnia, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym, iluzorycznym Neptunem. Dobry moment na zakupy nadejdzie 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem. 21 grudnia wraz ze Słońcem Merkury opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca a trygon, jaki utworzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia ułatwi kontakty, chociaż przyniesie niespodzianki.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Skorpiona

Miesiąc rozpocznie się rewolucjami w życiu niektórych Skorpionów, ponieważ pozostaniecie jeszcze pod wpływem pełni Księżyca, która odbyła się ostatniego dnia października w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w przeciwległym znaku Byka. Przygotujcie się na równie zaskakujące wydarzenia przynajmniej do 21 listopada, ponieważ Słońce w tym czasie tranzytuje wasz znak, tworząc szereg elektryzujących aspektów.

Najpierw między 8 a 12 listopada znajdzie się w trygonie z romantycznym Neptunem, co niektóre Skorpiony zachęci do miłosnych eksperymentów. Osoby religijne znajdą potwierdzenie dla wyznawanych zasad, natomiast Skorpiony otwarte na rozwój duchowy lub osobisty spotkają na swej drodze kogoś, kto otworzy im oczy na świat do tej pory nie dostrzegany. Dla artystów będzie to okres pełen twórczych inspiracji, dla chorych szansa na wyzdrowienie. Jedynie Skorpiony borykające się z uzależnieniami mogą znaleźć łatwe uzasadnienie dla swych słabości.

Między 12 a 21 listopada jeszcze więcej będzie się działo – najpierw Słońce znajdzie się w sekstylu z Jowiszem i Plutonem (pozostającymi w ścisłej koniunkcji od 10 do 15 listopada), a następnie utworzy sekstyl z mocnym Saturnem w Koziorożcu. To może być wasze 5 minut, wykorzystajcie je dobrze, unikajcie eskalacji przemocy, bo mimo że dysponować będziecie ogromną siłą, to w sytuacji konfliktu czeka was wyłącznie pyrrusowe zwycięstwo. Nic nie usprawiedliwia agresji, nawet jeśli wydaje się wam, że walczycie w słusznej sprawie. 21 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na zabezpieczenie materialne.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przebywa w Baranie, jest więc bardzo mocny – to dodatkowe źródło energii pozwala działać szybko i skutecznie, szczególnie w walce z chorobą. Między 7 a 11 listopada podczas opozycji Wenus do Marsa niektóre Skorpiony mogą złapać wirusa lub pojawi się jakiś stan zapalny, który jednak szybko i praktycznie bezboleśnie minie. 14 listopada Mars w Baranie zmieni bieg na prosty, po tej dacie warto rozpocząć jakiś rodzaj aktywności sportowej.

Merkury w kwadraturze do Saturna od 1 do 8 listopada ograniczy mobilność pod każdym względem, trzeba się liczyć z frustracją, jaka się z tym wiąże. Tak długi aspekt Merkurego jest możliwy, ponieważ bardzo zwolni i 4 listopada powróci do biegu prostego, co okaże się korzystne pod każdym względem. 10 listopada Merkury powróci do waszego znaku, poprawi pamięć i komunikację, zachęci do głębokich przemyśleń i do zbierania informacji. Między 15 a 19 listopada ktoś wyprowadzi was z równowagi lub otrzymacie zaskakujące informacje, co spowodowane będzie opozycją Merkurego do Urana. Od 22 do końca listopada wykorzystajcie całą swoją wiedzę, warto się nią dzielić, bo okaże się to korzystne dla was samych. Merkury w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu pozwoli wybrać najlepszy sposób na utrwalenie osiągnięć.

Wenus do 21 listopada przebywa w znaku Wagi, osoby ukrywające swoje uczucia lub prowadzące podwójne życie mogą doświadczyć kryzysów w związkach, zwłaszcza między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z Marsem. Jeszcze bardziej namiętnie i konfliktowo może być między 13 a 21 listopada, ponieważ Wenus utworzy napięte aspekty kolejno z Jowiszem i Plutonem, a następnie Saturnem – związki, które nie są oparte na prawdziwej miłości, mogą się rozpaść. Lepszy czas dla uczuć nadejdzie po 21 listopada, kiedy Wenus wejdzie do waszego znaku. Poczujecie, że wreszcie panujecie nad sytuacją.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Skorpiona

Słońce w Wadze jak zawsze o tej porze roku osłabia was energetycznie, skłaniając do odpoczynku i regeneracji sił, jednak mocny Mars w znaku Barana sprawi, że pozostaniecie aktywni, a nawet nadaktywni. 1 października pełnia Księżyca w Baranie, w połączeniu z napiętą kwadraturą Marsa do Saturna, może odbić się negatywnie na zdrowiu, głównie na systemie trawiennym lub pojawią się problemy z kręgosłupem, starajcie się więc nie przeceniać swoich sił.

Trudności w komunikacji pojawią się między 9 a 21 października, ponieważ Słońce kolejno utworzy napięte aspekty z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, trudno się będzie porozumieć zwłaszcza z osobami, reprezentującymi inne poglądy lub posługującymi się obcymi językami. Między 13 a 15 października, podczas kwadratury Słońca z Plutonem, będziecie dysponować ogromną siłą przetrwania, ale nie będzie łatwo opanować emocjonalnego napięcia. 23 października Słońce wkroczy do waszego znaku, odzyskacie więc siły i chęć do działania. Pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Byka w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem postawi pod znakiem zapytania niektóre związki.

Mars w znaku Barana zmusi was do intensywnej aktywności i działania na przekór przeciwnościom, szczególnie w pierwszej połowie miesiąca, kiedy utworzy kwadraturę najpierw z Saturnem, potem Plutonem. Napięty aspekt między obydwoma władcami waszego znaku może zaprocentować wydobyciem pokładów głęboko drzemiącej energii, potrzebnej do stawienia czoła przeciwnościom i obrony własnej pozycji, może jednak również zakończyć się eskalacją przemocy lub wymuszeniem rozwiązań, które nie są korzystne dla innych, dlatego potrzebujecie mocnych zasad, które pozwolą znaleźć najlepsze rozwiązanie w przypadku konfliktów. Z drugiej strony nierozładowane napięcie może niekorzystnie odbić się na zdrowiu, wskazany jest więc jakiś rodzaj sportu lub ćwiczenia typu joga lub tai-chi. Słońce w opozycji do Marsa między 11 a 15 października wydobędzie na powierzchnię wszystkie nierozwiązane emocjonalne problemy, starajcie się nabrać dystansu do rzeczywistości i nie podchodzić do wszystkiego zbyt poważnie.

Merkury do 28 października przebywa w waszym znaku, warto więc go wykorzystać, aby zebrać jak najwięcej potrzebnych wam informacji – niestety zmieni bieg na wsteczny 15 października, dlatego ważne decyzje starajcie się podejmować w pierwszej połowie miesiąca, jeśli chcecie uniknąć pomyłek. Nowe przedsięwzięcia również realizujcie na początku października, później tylko wprowadzajcie poprawki do swoich pomysłów.

Najwięcej stresów czeka was między 6 a 9 oraz od 17 do 22 października, podczas opozycji Merkurego do Urana w przeciwległym znaku Byka. Możecie być w tych dniach mało tolerancyjni, tymczasem nowe okoliczności sprawią, że otrzymane informacje, nawet jeśli wydają się być bulwersujące lub zaskakujące, okażą się dla was korzystne. 28 października Merkury wycofa się do znaku Wagi, ponownie zawita do waszego znaku dopiero 11 listopada.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w przyjaznej Pannie i do tego tworzy korzystne aspekty z planetami w Koziorożcu, zapowiada się więc miesiąc aktywny towarzysko, warto się spotykać i komunikować z przyjaciółmi, ponieważ pomogą wam w razie potrzeby. Ciekawe spotkania czekają was między 8 a 12 października, kiedy Wenus utworzy ekscytujący trygon z Uranem w przeciwległym znaku Byka.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Skorpion

Miesiąc będzie pełen emocji, ponieważ wiele Skorpionów zacznie rozliczać się z przeszłością. Słońce do 22 września przebywa w życzliwym znaku pracowitej Panny, wiele uwagi poświęcicie relacjom przyjaźni, zwłaszcza na początku miesiąca, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem pełni Księżyca w znaku Ryb, do której dojdzie 2 września. Pełni towarzyszy trygon Słońca do Urana, co jeszcze bardziej wzmacnia potrzebę zachowania dobrych relacji towarzyskich. Niektóre Skorpiony zawrą znajomość z osobą fascynująca i oryginalną, mającą duży wpływ na ich przyszłość.

Dobroczynne aspekty Słońca z Jowiszem, Plutonem i Saturnem między 6 a 18 września otworzą przed wami każde drzwi i sprawią, że staniecie się niezwyciężeni, korzystajcie z okazji, bo dysponować będziecie ogromną siłą, zdolną przenosić góry, zaczniecie odcinać kupony od wysiłku, włożonego w zdobycie kręgu wspierających was przyjaciół. Sukces czeka was szczególnie w komunikacji, poprzez współczesne środki przekazu, w tym portale społecznościowe. Ostrożność zachowajcie jedynie w okolicach 11 września, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji z Neptunem, łatwo wtedy miłość pomylić z przyjaźnią, możecie źle zrozumieć czyjeś intencje. Nów Księżyca w znaku Panny, do którego dojdzie 17 września, może stać się początkiem nowej przyjaźni. 22 września Słońce opuści przyjazny znak Panny i wkroczy do Wagi, ostatni tydzień września przypomni wam o przemijaniu, zwolnicie tempo i skupicie się na własnych emocjach.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 10 września biegnie prosto, potem zacznie się cofać i w retrogradacji pozostanie do 14 listopada, jest to czas dany wam po to, aby zweryfikować podejście do samych siebie i do własnego zdrowia. Niektóre Skorpiony mogą zacząć odczuwać dolegliwości, związane z chorobami immunologicznymi. W ostatnich dniach września, za sprawą ponownej kwadratury Marsa do Saturna, powrócą problemy i ograniczenia, które uważaliście za minione.

Merkury do 5 września pozwoli zachować dobre stosunki praktycznie z każdym, szczególnie z osobami bliskimi i przyjaciółmi, dzięki dobroczynnym aspektom z Wenus oraz planetami, przebywającymi w Koziorożcu. Kiedy 5 września Merkury wkroczy do znaku Wagi, zaczniecie ukrywać swoje myśli i plany. Merkury w tym znaku jest właściwy dla sekretnych zwierzeń i psychologicznych terapii, jednak od połowy miesiąca, między 15 a 25 września, zachowajcie ostrożność i uważajcie na to, co i do kogo mówicie, bo kwadratura Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, może doprowadzić do nieporozumień i różnicy zdań w kwestiach priorytetowych. Opozycja Merkurego do Marsa między 23 a 25 września sprawi, że nie będziecie przebierać w słowach i możecie kogoś boleśnie zranić. 27 września Merkury wkroczy do waszego znaku, co wzmocni waszą pozycję i pozwoli łatwiej zdobyć argumenty w każdej dyskusji.

Wenus w życzliwym znaku Raka przebywa do 6 września, ale kwadratura z Saturnem, do której dojdzie 2 września, nie pozwoli skorzystać z jej dobrodziejstw. 4 i 5 września natomiast kwadratura Wenus do Marsa sprawi, że zaczniecie zbyt gwałtownie dopominać się swoich praw i przestraszycie bliską wam osobę. Od 6 września Wenus w znaku Lwa pomoże uzyskać więcej radości z wykonywanej pracy. Między 13 a 17 września kwadratura Wenus do Urana zmieni nagle warunki pracy, co przyjmiecie z niechęcią.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Skorpiona

Słońce do 22 sierpnia przebywa w znaku Lwa, stymulując rozwój zawodowy. Od 1 do 5 sierpnia zachowajcie ostrożność, bo aspekty planet wprowadzą nieprzewidziane wyzwania i konflikty w interesach ze wspólnikami. Kwadratura Słońca z Uranem w przeciwległym Byku nie sprzyja kompromisom, natomiast kwadratura Marsa do Jowisza utrudni komunikację. Pełnia Księżyca w Wodniku, do której dojdzie 3 sierpnia, wraz z opozycją Merkurego do Saturna, wpłynie na was destabilizująco, zabraknie wam wyrozumiałości dla cudzych błędów, szczególnie w zakresie wystawnego stylu życia i nadmiernych wydatków. Najbardziej pracowici i skuteczni okażecie się między 15 a 19 sierpnia, podczas trygonu Słońca oraz Merkurego w Lwie z Marsem w Baranie, pojawią się nowe zawodowe propozycje, a wy wykażecie się aktywnością, zdolnościami organizacyjnymi oraz profesjonalizmem. 22 sierpnia Słońce zmieni znak i wkroczy do pracowitej Panny, wy natomiast powinniście zrobić sobie wolne i skorzystać z wakacji.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w Baranie, którym także włada, będziecie więc dysponować niespożytą siłą i energią, nadmiar może jednak przekształcić się w potrzebę manipulacji i wywierania presji, zwłaszcza na podwładnych lub osoby wykonujące na waszą rzecz prace zlecone – szczególnie ostrożni pozostańcie w tej kwestii między 8 a 15 sierpnia, ponieważ koniunkcja Marsa z Lilith oraz jego kwadratura z Plutonem sprawią, że staniecie się wymagający, niecierpliwi i zaborczy. Również dni między 21 a 27 sierpnia mogą wpłynąć niekorzystnie na komunikację ze względu na ograniczający wpływ kwadratury Marsa do Saturna.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury przebywać jeszcze będzie w przyjaznym znaku Raka, ale już 5 sierpnia wkroczy do Lwa, aktywizując sprawy zawodowe, które absorbować was mogą nawet do 20 sierpnia. Między 9 a 11 sierpnia jakieś spotkanie nie pójdzie po waszej myśli, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do Urana, starajcie się panować nad nerwami, żeby nie wprowadzić konfliktu w przyjacielską relację. 20 sierpnia Merkury wkroczy do życzliwej Panny, którą włada, ostatnia dekada miesiąca okaże się więc korzystna zarówno dla podróży, spotkań z przyjaciółmi, jak i zawodowej aktywności. Szczególnie korzystnych okazji możecie spodziewać się między 24 a 29 sierpnia, kiedy Merkury utworzy dwa sprzyjające trygony – najpierw z Uranem, następnie Jowiszem, co wybitnie poprawi komunikację i stworzy warunki do wymiany poglądów.

Do 7 sierpnia Wenus przebywa w Bliźniętach, wspierając kontakty międzyludzkie, korzystne inwestycje i pozwalając zdobyć pieniądze od innych ludzi. 7 sierpnia Wenus wkroczy do przyjaznego Raka, poprawiając samopoczucie i zachęcając do korzystania z tego, co piękne. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy utworzy sekstyl z Uranem, przebywającym w przeciwległym znaku Byka, wolne Skorpiony mogą ulec nagłej fascynacji osobą oryginalną i nietuzinkową, może wyniknąć z tego romans, a może coś więcej. Miedzy 23 a 29 sierpnia Wenus znajdzie się w trygonie z Neptunem i w opozycji do Jowisza, niektóre marzenia mogą się spełnić, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą pożądanie i rozbudzenie namiętności za sprawą opozycji Wenus do Plutona.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Skorpiona

Słońce do 22 lipca przebywa w życzliwym Raku zachęcając do samorozwoju i kontaktowania się z własnymi emocjami, w tym znaku przebywa również przez cały miesiąc Merkury, jednak do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, nie jest więc wskazane w tym czasie rozpoczynanie nowych projektów, szczególnie związanych z szeroko pojętą komunikacją. Mars, jeden z władców waszego znaku, przebywa w Baranie, w którym czuje się fantastycznie, a pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 7 stycznia 2021 roku, będziecie więc dysponować dużym kapitałem energii oraz silną motywacja do działania. Dodatkowo do 5 lipca Pluton, wasz drugi władca, znajduje się w ścisłej koniunkcji z Jowiszem, nie ma więc przeszkód, których nie moglibyście pokonać. W zasadzie jesteście w stanie osiągnąć wszystko, cokolwiek postanowicie, starajcie się jednak tę energię wykorzystać w sposób konstruktywny, aby nie przekształciła się w agresję lub stosowanie presji.

W pierwszych dniach lipca niektóre Skorpiony mogą otrzymać ciekawą propozycję współpracy lub nawiązać kontakt z dawno nie widzianym przyjacielem, inne w jednej chwili zadecydują o zagranicznej podróży, która jednak z powodu retrogradacji Merkurego może przebiegać w atmosferze utrudnień lub opóźnień. 3 lipca do życzliwego znaku Koziorożca powróci Saturn i pozostanie w nim do 17 grudnia, pomoże wam zakończyć wszystkie sprawy związane z przeprowadzkami oraz ustrukturyzuje kanały komunikacji.

5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Koziorożca, co może wydobyć na zewnątrz tłumione emocje. Wenus w Bliźniętach zadba o zyski z inwestycji. Między 6 a 12 lipca podróże nie są wskazane, ponieważ mogą wam odebrać sporo energii wywołanej frustracją, przyczyni się do tego kwadratura Merkurego do Marsa.

12 lipca Merkury powróci do biegu prostego, podejmowanie decyzji stanie się więc łatwiejsze, a podróże bardziej sprzyjające. Niektóre odważne Skorpiony zdecydują się na zagraniczne wakacje między 12 a 22 lipca, do czego skłaniać będzie opozycja Słońca w Raku do planet w Koziorożcu, zapragniecie odrobiny luksusu, ale obawa przed koronawirusem pozostanie.

20 lipca nów w Raku w opozycji do Saturna w Koziorożcu może wyznaczyć początek długotrwałej nauki wymagającej wytrwałości. Ostatni tydzień lipca okaże się bardzo emocjonujący ze względu na aspekty Merkurego, które wywołają wzburzenie, ale jednocześnie pojawią się wyzwania warte wykorzystania dla rozwoju osobistego.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Skorpiona

Do 20 czerwca Słońce w znaku Bliźniąt skłania do walki o przetrwanie i zabezpieczenia przyszłości poprzez właściwe relacje z ludźmi, klientami i partnerami zarówno życiowymi, jak i biznesowymi. Również pobyt Wenus w Bliźniętach pomaga zarządzać wspólnymi finansami i zadbać o właściwy przepływ pieniędzy – do 25 czerwca Wenus pozostaje w retrogradacji, więc będziecie w tym czasie skłonni uzupełniać stracone przez epidemię koronawirusa zasoby, dopiero gdy Wenus wróci do biegu prostego zaczniecie liczyć zyski.

Mars do 28 czerwca przebywa w życzliwym znaku Ryb, nie czuje się tam jednak dobrze, bo brakuje mu jasno określonych celów, dlatego też osoby ze Słońcem w Skorpionie mogą odnosić wrażenie, że poruszają się we mgle, gdzie nie ma ustalonych zasad. Będziecie mieć tendencję do wybuchów emocjonalnych, szczególnie na początku miesiąca miedzy 2 a 7 czerwca, kiedy Mars ustawi się w kwadraturze do Słońca i Wenus i jednocześnie dojdzie do nowiu wraz z zaćmieniem Księżyca w Strzelcu – uświadomicie sobie jasno sytuację finansową, w jakiej się znaleźliście, istnieje jednak niebezpieczeństwo, że zaczniecie działać „na ślepo” lub atakować osoby, które według was są za to odpowiedzialne. Niektóre Skorpiony mogą przeżywać problemy z dorastającymi dziećmi, zwróćcie szczególną uwagę na towarzystwo, w jakim się obracają. Kwadratura Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie między 9 a 13 czerwca ostrzega przed oszustami, naciągaczami, religijnymi „guru” oraz osobami nadużywającymi środków odurzających.

Od 14 do 22 czerwca czekają was bardzo intensywne dni, pojawią się szanse na duże zyski, co zapewnią korzystne aspekty Marsa do Jowisza i Plutona, nie traćcie jednak głowy, działajcie szybko i sprawnie, ale opanujcie emocje, ponieważ 20 czerwca tuż przed północą Słońce zmieni znak i 21 czerwca dojdzie do nowiu połączonego z zaćmieniem Słońca w Raku – pracujcie nad interesującymi projektami, szczególnie związanymi ze szkoleniami lub podróżowaniem, ale nie zapomnijcie o odpowiednim zabezpieczeniu, zwłaszcza że Merkury w Raku od 18 czerwca do 12 lipca pozostaje w retrogradacji, co nie służy podróżom oraz rozpoczynaniu nowych spraw, jak również kupowaniu sprzętu elektronicznego. 28 czerwca Mars opuści znak Ryb i wkroczy do Barana, jednocześnie Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, drugim władcą waszego znaku, otworzą się przed wami ogromne możliwości, a energii i chęci do działania nie zabraknie.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Skorpiona

Do 19 maja Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka, co podkreśla znaczenie ważnych relacji, uwagę skupicie na sprawach partnerskich. Również Merkury do 11 maja przebywa w Byku, jest to więc czas negocjacji, podpisywania umów i zawierania kontraktów. W pierwszej dekadzie miesiąca układ planet skłania do porozumień, szczególnie w kwestiach związanych ze zdrowiem, pokonywaniem uzależnień i wszelkimi terapiami, a także twórczym zaangażowaniem w projekty polegające na współpracy.

Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 7 maja, uświadomi wam błędy, jakie często popełniacie – nie można oczekiwać innych rezultatów, jeśli wciąż postępuje się w taki sam sposób. Mars w Wodniku do 13 maja wzmocni aktywność polegającą na domowych rewolucjach, natomiast kiedy wejdzie do życzliwych Ryb skłoni do głębokich wglądów we własne motywacje i prawdziwe przyczyny podejmowanych decyzji.

Najbardziej intensywne okażą się dni między 12 a 19 maja, kiedy Słońce utworzy dobroczynne aspekty z Jowiszem i Plutonem w Koziorożcu – dojrzejecie do zmian i podejmiecie ważne życiowe decyzje, dysponować bowiem będziecie odpowiednią siłą, motywacją oraz intuicją, a każde drzwi staną przed wami otworem. Merkury w Bliźniętach ułatwi zarządzanie pieniędzmi, nie popełnicie błędu, chyba że pozwolicie poprowadzić się emocjom, a nie rozumowi.

Wenus w Bliźniętach 14 maja zmieni bieg na wsteczny, okaże się, że niektóre środki we wspólnym budżecie trzeba będzie przeznaczyć na inny cel.

20 maja Słońce opuści przeciwległego Byka i wkroczy do Bliźniąt, skupiając uwagę na wspólnych inwestycjach oraz pozyskiwaniu funduszy na dalszą działalność.

22 maja dojdzie do nowiu Księżyca w Bliźniętach, macie więc szansę otrzymać dofinansowanie i rozpocząć coś od nowa, uważajcie jednak na oszustów, bo koniunkcja Wenus i Merkurego w kwadraturze do Neptuna w Rybach ostrzega przed nimi, aspekt może też wprowadzić zamieszanie w kwestiach uczuciowych, nie słuchajcie plotek, zaufajcie sercu. Między 23 a 27 maja Mars w sekstylu do Urana zachęci do zrobienia czegoś wspólnie z przyjaciółmi, pomoże też zrewolucjonizować podejście do niektórych osób, które was w jakiś sposób zawiodły.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Skorpiona

Słońce w znaku Barana skupi uwagę na sprawach zdrowia, co w obecnej sytuacji jest naturalne. Mars w koniunkcji z Saturnem w pierwszych dniach miesiąca sprawi, że w sposób zdecydowany, a czasem wręcz bezpardonowy, zaprowadzicie swoje porządki w domu. Również w sprawach zawodowych zwiększy się zaangażowanie, nawet jeśli wykonujecie pracę w domu.

3 kwietnia Wenus opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, tworząc trygon z Saturnem, zapracowane Skorpiony zaczną odcinać kupony od włożonego do tej pory wysiłku, pozostałe sięgną po ulgi i zabezpieczenia, wynikające z „tarczy antykryzysowej”. Koniunkcja Merkurego z Neptunem w znaku Ryb, pod wpływem której pozostaniecie od 2 do 5 kwietnia, wzbudzi w was niepokój wywołany sprzecznymi informacjami na temat epidemii, z drugiej strony skieruje myśli niektórych osób w kierunku rozwoju duchowości, samorozwoju lub każdego rodzaju twórczości.

Pełnia Księżyca, do której dojdzie 8 kwietnia w znaku Wagi, połączona z napiętym aspektem między Marsem i Uranem, wywoła silne emocje i doprowadzi do konfliktu, wpłynie też destabilizująco na zdrowie, szanujcie więc swoje nerwy i zadbajcie o siebie, bo stres obniża odporność i trudniej walczyć z wszelkimi chorobami, nie tylko wywołanymi koronawirusem.

11 kwietnia Merkury opuści Ryby, wkroczy do zdecydowanego Barana i utworzy sekstyl z Saturnem, w głowie się wam rozjaśni, a ograniczenia nie będą już się wydawać tak straszne. Święta spędzicie w domu, w niewielkim gronie najbliższej rodziny, co pozwoli wam odpocząć i złapać oddech. Po świętach horoskop nie zaleca przemieszczania się, ze względu na kwadraturę Słońca do Jowisza i Plutona i radzi pozostać w domu, nawet jeśli ograniczenia zostaną rozluźnione.

Sekstyl Merkurego z Wenus i Marsem, pod wpływem którego pozostaniecie między 16 a 19 kwietnia, ułatwi porozumienie w każdej sprawie, warto w tych dniach zbierać informacje, okażą się bardzo przydatne.

19 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do przeciwległego Byka, rozpoczynając miesiąc, w którym sprawy partnerstwa okażą się najważniejsze. Ostatnia dekada kwietnia nie będzie jednak spokojna – już 21-go kwietnia Słońce utworzy kwadraturę z Saturnem, co zapowiada kolejne restrykcje i ograniczenia, sytuacja zacznie dojrzewać do wybuchu, ponieważ nów Księżyca w przeciwległym Byku skłoni was do zmiany zapatrywań i rozpoczęcia czegoś od nowa, natomiast koniunkcja Słońca z Uranem, do której dojdzie 26 kwietnia, ostrzega przed niespodziewanymi wydarzeniami.

27 kwietnia do Byka wkroczy również Merkury i ostatniego dnia miesiąca znajdzie się w koniunkcji z Uranem, możecie liczyć na dobre pomysły, zaskakujące informacje, oryginalne znajomości lub rozpoczęcie działalności przez internet.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>