Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Barana do 19 kwietnia skupi uwagę na sprawach zdrowia oraz na zarządzaniu kryzysowym w miejscu pracy, szczególnie w stosunku do osób podległych. Sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca sprawi, że w pełni zastosujecie się do ograniczeń i Święta Wielkanocne spędzicie w gronie najbliższej rodziny. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, zapoczątkuje nową dietę lub zdecydujecie się wprowadzić zmiany w podejściu do zdrowia. Druga dekada miesiąca okaże się istotna dla waszych finansów, zwłaszcza w zakresie inwestycji, sekstyle Słońca do Marsa i Jowisza zachęcą was do odważnych posunięć, możecie wiele zyskać, kwadratura Słońca do Plutona podkreśla jednak, że istnieje ryzyko i trzeba będzie zawalczyć o spodziewane zyski.

19 kwietnia Słońce wkroczy do przeciwległego Byka, staniecie się bardziej otwarci, uwagę skierujecie na ważne związki, zarówno osobiste, jak i biznesowe. Pod koniec miesiąca może dojść do małego „trzęsienia ziemi”, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w waszym znaku 27 kwietnia, a Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, niektóre Skorpiony gotowe będą wywrócić całe swoje życie do góry nogami, ale w wielu przypadkach poczucie obowiązku im na to nie pozwoli.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 23 kwietnia przebywa w Bliźniętach, zwiększając skłonność do kontrowersyjnych wypowiedzi, szczególnie między 6 a 13 kwietnia, podczas kwadratury z Neptunem w Rybach. Od 13 do 19 kwietnia Mars w trygonie do Jowisza zwiększy efektywność w zakresie inwestycji, pomoże zdobyć dodatkowe dofinansowanie, pozwoli uzyskać wszystko, na czym wam zależy. 23 kwietnia Mars wkroczy do życzliwego znaku Raka, w którym jednak nie czuje się najlepiej, wasze starania o podniesienie własnych kwalifikacji lub wysiłki w kierunku wykształcenia innych, mogą wywołać sporo frustracji, łatwiej niż zwykle zaczniecie tracić cierpliwość.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w znaku Barana, na sukcesy w miłości przyjdzie wam więc trochę poczekać, jedynie między 3 a 9 kwietnia, podczas sekstylu Wenus do Marsa możecie liczyć na to, że uda się wam zdobyć czyjeś zainteresowanie. Także między 8 a 14 kwietnia Wenus w sekstylu do Jowisza i w kwadraturze do Plutona sprawi, że nikt się wam nie oprze, ale będą to raczej pyrrusowe zwycięstwa. Sytuacja się zmieni po 14 kwietnia, kiedy Wenus wkroczy do przeciwległego znaku Byka – staniecie się nagle bardzo atrakcyjni dla partnerów a wasze powodzenie wzrośnie. Pod koniec miesiąca jednak powinniście zachować ostrożność, ponieważ między 22 a 26 kwietnia Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem i w kwadraturze z zachowawczym Saturnem – przetrwają tylko związki oparte na poczuciu odpowiedzialności oraz związane wspólnym interesem.

Do 4 kwietnia Merkury przebywa w życzliwych Rybach, pogłębiając rozwój duchowy i wspierając działalność twórczą, potem przesunie się do znaku Barana, kierując myśli na sprawy zdrowia. 10 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu ze stabilizującym Saturnem, warto ustalać priorytety, ważne zarówno dla życia rodzinnego, jak i zawodowego, 19 kwietnia natomiast, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie podejmować decyzje dotyczące przyszłości. Tego samego dnia Merkury wraz ze Słońcem przejdą do przeciwległego Byka, ostatnia dekada miesiąca wiązać się więc będzie z negocjacjami, rozmowami i umowami, dotyczącymi wszystkich istotnych relacji, tak prywatnych, jak i biznesowych, czekają was zaskakujące sytuacje i nagłe zwroty akcji, bądźcie więc przygotowani na plan B w każdej dziedzinie.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Skorpiona

Do 20 marca, dopóki Słońce tranzytuje życzliwy znak Ryb, pochłoną was sprawy dzieci oraz rozwój własnych zainteresowań. Niektóre Skorpiony nawiążą emocjonujący romans, może do tego dojść zwłaszcza między 9 a 15 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus znajdą się w koniunkcji z uczuciowym Neptunem a 13 marca dojdzie do nowiu Księżyca w Rybach. Emocje sięgną szczytu między 15 a 20 marca, gdy zarówno Słońce, jak i Wenus, utworzą sekstyl do Plutona, władcy waszego znaku,  będziecie dysponować siłą i charyzmą, zdobędziecie każdego, na kim wam zależy. Niektóre Skorpiony okażą się znakomitymi terapeutami dla swoich dzieci, szczególnie jeśli mają problemy z uzależnieniami, natomiast artyści i twórcy umocnią swoją pozycję, jako osoby kreatywne i utalentowane.

20 marca Słońce, a następnego dnia Wenus opuszczą znak Ryb i przesuną się do Barana, staniecie się znacznie bardziej zasadniczy i skuteczni w działaniu, zwłaszcza w zakresie ochrony zdrowia własnego i swoich bliskich. Pełnia Księżyca w znaku Wagi, do której dojdzie 28 marca, uświadomi wam jak wiele możecie w tej dziedzinie zrobić dla innych. Ostatnie dni miesiąca przyniosą zaangażowanie zarówno w sprawy zawodowe, jak i rodzinne.

Mars, jeden z władców waszego znaku, 4 marca opuści przeciwległy znak Byka i przejdzie do Bliźniąt, rozpoczynając dwumiesięczny okres, w którym skierujecie aktywność na zabezpieczenie wspólnego stanu posiadania, zdobywanie środków na realizację większych inwestycji lub uzyskiwanie wypłaty należnych świadczeń. Najlepszy czas dla długoterminowych inwestycji nadejdzie między 20 a 24 marca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Saturnem, wzrośnie wasza motywacja, bezkompromisowość i skuteczność. W tym samym czasie aspekty Merkurego z Uranem i Marsem ułatwią nawiązanie korzystnych umów, nie obejdzie się jednak bez nieporozumień i ostrej wymiany zdań.

Do 16 marca Merkury w znaku Wodnika skłoni do planowania i organizowania życia rodzinnego. Między 3 a 7 marca możecie spodziewać się przyjazdu gości, otrzymać wiele prezentów lub zdobyć dodatkowe pieniądze na planowane inwestycje, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze szczodrym Jowiszem, pojawi się możliwość rozpoczęcia nauczania lub zdobywania wiedzy, niektóre Skorpiony mają szansę zupełnie nagle się wzbogacić. Po 16 marca, kiedy Merkury znajdzie się w przyjaznym znaku Ryb, w którym jednak jest bardzo słaby, możecie poczuć się trochę zagubieni, biorąc marzenia za rzeczywistość.

Wenus przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, do 21 marca przebywając w życzliwych i romantycznych Rybach, w których czuje się fantastycznie, przynosząc wam miłość i spełnienie marzeń. Już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w korzystnym aspekcie z Uranem w przeciwległym znaku Byka, doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania, które poruszy serce, niejeden Skorpion zostanie ugodzony strzałą Amora. Potem będzie już tylko lepiej, zakochani mają szansę przeżyć chwile pełne romantyzmu i zarazem namiętności. 21 marca Wenus zmieni znak, wkroczy do aktywnego Barana i znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, poprawi relacje z samym sobą, pozytywnie wpłynie na zdrowie i ułatwi wykonanie zleconych zadań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Wodnika do 18 lutego skoncentruje uwagę na sprawach domowych i rodzinnych. Pierwsze dni miesiąca wywołają napięcia w związkach ze względu na kwadraturę Słońca do Marsa, konflikty powstaną na tle wydatków, ponieważ każde z was będzie miało inny pomysł na podział środków. Może wam też zabraknąć cierpliwości lub wyrozumiałości wobec złego nastroju partnera. Również relacje biznesowe pozostawią sporo do życzenia, dlatego starajcie się panować nad negatywnymi emocjami dla własnego dobra. 11 lutego natomiast nów Księżyca w Wodniku w połączeniu z koniunkcją Wenus z Jowiszem zapowiada szczęśliwe wydarzenia, przyjemne rodzinne biesiady, pod warunkiem, że powstrzymacie swój cięty język, na który wpływ będzie miała kwadratura Merkurego z Marsem.

Napięty aspekt między konserwatywnym Saturnem w Wodniku a rewolucyjnym Uranem w przeciwległym znaku Byka utrudni relacje ze starszymi członkami rodziny w okresie od 12 do 24 lutego, może to być również trudny czas dla osób upartych, które postanowią za wszelką cenę zachować status quo, ponieważ sytuacja dojrzała do zmiany i to rewolucyjnej – czy się wam to podoba, czy nie, będziecie musieli się przystosować. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, poczujecie się lepiej w swojej skórze, staniecie się bardziej kreatywni i uczuciowi, skupieni na potrzebach dzieci. Pozytywne emocjonalne zawirowania czekają was pod koniec miesiąca, kiedy 27 lutego dojdzie do pełni Księżyca w życzliwej Pannie, niektóre Skorpiony zakochają się na zabój, inne znajdą spełnienie w artystycznej twórczości.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Byka, w którym nie czuje się najlepiej, odniesiecie więc wrażenie, że partner jest wciąż niezadowolony i w złym nastroju, co wzbudzi złość, niecierpliwość, a chwilami nawet agresję. Najtrudniej wam będzie zachować spokój w pierwszych dniach miesiąca oraz między 17 a 22 lutego, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem – jedynie zakochanym tranzyt przynieść może wzrost pożądania i namiętności, natomiast pary w stałych związkach będą dążyć do  konfliktu. W ostatnim tygodniu lutego trygon Marsa do Plutona obdarzy was siłą zdolną przenosić góry, zaplanujcie więc na ten czas remonty lub inne prace wymagające siły i wytrwałości.

Merkury, przebywający w Wodniku przez pierwsze 3 tygodnie lutego, porusza się biegiem wstecznym, dlatego unikajcie w tym czasie podejmowania życiowych decyzji, liczcie się też ze zmianami w umowach i ustaleniach. Skupcie się na wprowadzeniu poprawek do trwających projektów, rozpoczynanie nowych zostawcie na późniejszy termin. 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w znaku Wodnika, możecie wpaść na dobre pomysły, ale z ich realizacją poczekajcie przynajmniej do 21 lutego, kiedy Merkury zmieni bieg na prosty.

Wenus do 25 lutego również przebywa w znaku Wodnika, możecie się więc spodziewać zmiennych nastrojów w miłości oraz w kontaktach towarzyskich. Między 4 a 9 lutego koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana ochłodzi stosunki w związkach, niektóre pary pomyślą wręcz o zerwaniu. Na dobre wiadomości i miło spędzone chwile możecie natomiast liczyć między 9 a 16 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, a potem Merkurym – warto wtedy prowadzić ważne rozmowy z domownikami oraz przyjmować gości.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Skorpiona

Słońce w znaku Koziorożca do 19 stycznia skieruje uwagę na relacje rodzinne i sąsiedzkie, wpłynie też na szeroko pojęty sposób nauczania oraz zdobywania wiedzy. Między 7 a 9 stycznia sekstyl Słońca do Neptuna sprawi, że staniecie się bardziej niż zwykle uduchowieni, kreatywni i twórczy. Ostrożność natomiast powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, podczas nowiu Księżyca w koniunkcji z Plutonem, gdyż emocje mogą wyrwać się spod kontroli. W tym samym czasie działać też będzie kwadratura Marsa do Saturna – aspekty z jednej strony wywołają poczucie mocy, z drugiej postawią na waszej drodze przeszkody trudne do pokonania. Zacznie dojrzewać w was potrzeba radykalnej transformacji, niektóre Skorpiony zabiorą się do przestawiania mebli, jeśli nic innego zmienić się nie da.

19 stycznia Słońce przesunie się do Wodnika, jeszcze bardziej skupicie się na relacjach w rodzinie. Dodatkowo, między 18 a 24 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w przeciwległym znaku Byka w kwadraturze do Jowisza w Wodniku doprowadzi do prawdziwej rewolucji w związkach – jeśli nie opanujecie frustracji i wyładujecie energię na partnerze, relacja może tego nie wytrzymać, trudno skleić coś, co się potłukło, nawet jeśli się tego żałuje. Gdy jednak dojrzeliście do zmiany, jest to właściwy moment na zakończenie związku, który przestał spełniać swoją funkcję. 24 stycznia Słońce znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, niektóre Skorpiony poczują się w domu lub w ważnej relacji jak w pułapce, dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Uranem, zanim w końcu 28 i 29 stycznia dojdzie do pełni księżyca w Lwie ze Słońcem w koniunkcji z dobrotliwym Jowiszem – to ostatnia szansa, aby poprawić sytuację i wyjść z niej obronną ręką.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 7 stycznia przebywa jeszcze w znaku Barana, gdzie jest mocny, kiedy jednak przejdzie do przeciwległego Byka, jego siła działania znacznie osłabnie, staniecie się wtedy mniej cierpliwi i wytrzymali, szczególnie na zaczepki partnerów. Uważajcie zwłaszcza między 12 a 14 stycznia, a także między 18 a 24 stycznia, kiedy układy planet pozbawią was tolerancji i zaczniecie łatwiej wpadać w złość. Także ostatniego dnia miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z Marsem, ktoś może was zdenerwować i zareagujecie nieadekwatnie do sytuacji.

Wenus do 8 stycznia przebywa w znaku Strzelca, wspierając finanse, natomiast kiedy wkroczy do życzliwego Koziorożca i między 8 a 15 stycznia utworzy ułatwiające wszystko trygony z Marsem, a potem Uranem w Byku, obudzi się w was seksualność i potrzeba dominacji w związku – jeśli natraficie na partnera lub partnerkę gotową podporządkować się waszej woli, przeżyjecie gorące i namiętne chwile, których prędko nie zapomnicie, jeżeli natomiast rozpoczniecie walkę – wynik jest nie do przewidzenia. Między 24 a 28 stycznia Wenus w aspekcie z Neptunem i w koniunkcji z Plutonem zapewni wam romantyczne chwile pełne prawdziwej bliskości, jeśli tylko pokonacie uczucie zazdrości i zaborczości.

Merkury do 8 stycznia przebywa w Koziorożcu, następnie wkroczy do Wodnika, w którym jest mocny. Najbardziej aktywni umysłowo będziecie między 8 a 14 stycznia, kiedy Merkury utworzy szereg stymulujących aspektów z planetami w Wodniku i przeciwległym Byku, to czas na ważne rozmowy i negocjacje, tylko nie pozwólcie się ponieść nadmiernym emocjom.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Skorpiona

Słońce oraz Merkury w znaku Strzelca do 21 grudnia skierują waszą uwagę na sprawy finansowe. Pierwszy tydzień miesiąca minie dość spokojnie, jednak okres między 7 a 14 grudnia może podnieść ciśnienie, ponieważ z jednej strony pojawią się możliwości dodatkowego zarobku, co zapewni trygon Słońca do Marsa, interes może wydawać się złoty, ale kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega, że gra okaże się niewarta świeczki. Napracujecie się solidnie, a efekty mogą być nieadekwatne do włożonego wysiłku. Dodatkowo 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, pozostańcie więc ostrożni nie dajcie się oszukać, dbajcie o swój stan posiadania.

Najważniejsze astrologiczne wydarzenie tego miesiąca to koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika, do której dojdzie 21 grudnia, rozpoczynająca kolejny 20-letni cykl obydwu planet. Jowisz i Saturn to dwie przeciwstawne energie, które działając razem mają szansę wprowadzić ład i równowagę w waszych sprawach rodzinnych i domowych, obserwujcie więc uważnie nadchodzące tendencje, bo okażą się długoterminowe. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i przesunie się do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, zwłaszcza w internecie. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem trygon Słońca do Urana w przeciwległym znaku Byka zapowiada szereg nieoczekiwanych spotkań, możecie też zawrzeć ciekawą znajomość, która ma szansę przekształcić się w przyjaźń.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Barana, w którym czuje się mocny, łatwiej niż inni zwalczacie choroby, nawet covid-19 wam nie straszny, jednak między 20 a 26 grudnia zachowajcie ostrożność, uważajcie na świąteczne potrawy, żeby nie nabawić się niestrawności, Święta starajcie się spędzić w ograniczonym gronie, unikajcie wychodzenia na ulicę, bo kwadratura Marsa do Plutona może wywołać silną energię, z którą nawet Skorpiony sobie nie poradzą, jeśli nie zachowają ostrożności. Unikajcie konfliktów oraz rozmów przy świątecznym stole na tematy polityczne.

Wenus do 15 grudnia przebywa w waszym znaku, rozbudzając emocjonalnie i skłaniając do kompromisów. Na początku utworzy trygon z Neptunem w Rybach, budząc tęsknotę za romantycznym uczuciem a następnie znajdzie się w korzystnych aspektach z Plutonem, Saturnem i Jowiszem, co zapowiada okres namiętności i potrzeby związku z jednej strony pełnego uniesień, z drugiej dającego pewność i gwarancję stałości. Niektórym Skorpionom objawi się rycerz na białym koniu lub wymarzona księżniczka i stracą głowę dla swoich wybranków. Bajka zakończy się, kiedy Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, zaczniecie zastanawiać się, czy stać was na taki związek i skupicie się na zdobywaniu pieniędzy. W ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega, że ideał może okazać się nieosiągalny.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w wędrówce w znaku Strzelca i ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami między 10 a 14 grudnia, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym, iluzorycznym Neptunem. Dobry moment na zakupy nadejdzie 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem. 21 grudnia wraz ze Słońcem Merkury opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca a trygon, jaki utworzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia ułatwi kontakty, chociaż przyniesie niespodzianki.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Skorpiona

Miesiąc rozpocznie się rewolucjami w życiu niektórych Skorpionów, ponieważ pozostaniecie jeszcze pod wpływem pełni Księżyca, która odbyła się ostatniego dnia października w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, w przeciwległym znaku Byka. Przygotujcie się na równie zaskakujące wydarzenia przynajmniej do 21 listopada, ponieważ Słońce w tym czasie tranzytuje wasz znak, tworząc szereg elektryzujących aspektów.

Najpierw między 8 a 12 listopada znajdzie się w trygonie z romantycznym Neptunem, co niektóre Skorpiony zachęci do miłosnych eksperymentów. Osoby religijne znajdą potwierdzenie dla wyznawanych zasad, natomiast Skorpiony otwarte na rozwój duchowy lub osobisty spotkają na swej drodze kogoś, kto otworzy im oczy na świat do tej pory nie dostrzegany. Dla artystów będzie to okres pełen twórczych inspiracji, dla chorych szansa na wyzdrowienie. Jedynie Skorpiony borykające się z uzależnieniami mogą znaleźć łatwe uzasadnienie dla swych słabości.

Między 12 a 21 listopada jeszcze więcej będzie się działo – najpierw Słońce znajdzie się w sekstylu z Jowiszem i Plutonem (pozostającymi w ścisłej koniunkcji od 10 do 15 listopada), a następnie utworzy sekstyl z mocnym Saturnem w Koziorożcu. To może być wasze 5 minut, wykorzystajcie je dobrze, unikajcie eskalacji przemocy, bo mimo że dysponować będziecie ogromną siłą, to w sytuacji konfliktu czeka was wyłącznie pyrrusowe zwycięstwo. Nic nie usprawiedliwia agresji, nawet jeśli wydaje się wam, że walczycie w słusznej sprawie. 21 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, kierując uwagę na zabezpieczenie materialne.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przebywa w Baranie, jest więc bardzo mocny – to dodatkowe źródło energii pozwala działać szybko i skutecznie, szczególnie w walce z chorobą. Między 7 a 11 listopada podczas opozycji Wenus do Marsa niektóre Skorpiony mogą złapać wirusa lub pojawi się jakiś stan zapalny, który jednak szybko i praktycznie bezboleśnie minie. 14 listopada Mars w Baranie zmieni bieg na prosty, po tej dacie warto rozpocząć jakiś rodzaj aktywności sportowej.

Merkury w kwadraturze do Saturna od 1 do 8 listopada ograniczy mobilność pod każdym względem, trzeba się liczyć z frustracją, jaka się z tym wiąże. Tak długi aspekt Merkurego jest możliwy, ponieważ bardzo zwolni i 4 listopada powróci do biegu prostego, co okaże się korzystne pod każdym względem. 10 listopada Merkury powróci do waszego znaku, poprawi pamięć i komunikację, zachęci do głębokich przemyśleń i do zbierania informacji. Między 15 a 19 listopada ktoś wyprowadzi was z równowagi lub otrzymacie zaskakujące informacje, co spowodowane będzie opozycją Merkurego do Urana. Od 22 do końca listopada wykorzystajcie całą swoją wiedzę, warto się nią dzielić, bo okaże się to korzystne dla was samych. Merkury w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu pozwoli wybrać najlepszy sposób na utrwalenie osiągnięć.

Wenus do 21 listopada przebywa w znaku Wagi, osoby ukrywające swoje uczucia lub prowadzące podwójne życie mogą doświadczyć kryzysów w związkach, zwłaszcza między 7 a 11 listopada, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z Marsem. Jeszcze bardziej namiętnie i konfliktowo może być między 13 a 21 listopada, ponieważ Wenus utworzy napięte aspekty kolejno z Jowiszem i Plutonem, a następnie Saturnem – związki, które nie są oparte na prawdziwej miłości, mogą się rozpaść. Lepszy czas dla uczuć nadejdzie po 21 listopada, kiedy Wenus wejdzie do waszego znaku. Poczujecie, że wreszcie panujecie nad sytuacją.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Skorpiona

Słońce w Wadze jak zawsze o tej porze roku osłabia was energetycznie, skłaniając do odpoczynku i regeneracji sił, jednak mocny Mars w znaku Barana sprawi, że pozostaniecie aktywni, a nawet nadaktywni. 1 października pełnia Księżyca w Baranie, w połączeniu z napiętą kwadraturą Marsa do Saturna, może odbić się negatywnie na zdrowiu, głównie na systemie trawiennym lub pojawią się problemy z kręgosłupem, starajcie się więc nie przeceniać swoich sił.

Trudności w komunikacji pojawią się między 9 a 21 października, ponieważ Słońce kolejno utworzy napięte aspekty z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, trudno się będzie porozumieć zwłaszcza z osobami, reprezentującymi inne poglądy lub posługującymi się obcymi językami. Między 13 a 15 października, podczas kwadratury Słońca z Plutonem, będziecie dysponować ogromną siłą przetrwania, ale nie będzie łatwo opanować emocjonalnego napięcia. 23 października Słońce wkroczy do waszego znaku, odzyskacie więc siły i chęć do działania. Pełnia Księżyca w przeciwległym znaku Byka w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem postawi pod znakiem zapytania niektóre związki.

Mars w znaku Barana zmusi was do intensywnej aktywności i działania na przekór przeciwnościom, szczególnie w pierwszej połowie miesiąca, kiedy utworzy kwadraturę najpierw z Saturnem, potem Plutonem. Napięty aspekt między obydwoma władcami waszego znaku może zaprocentować wydobyciem pokładów głęboko drzemiącej energii, potrzebnej do stawienia czoła przeciwnościom i obrony własnej pozycji, może jednak również zakończyć się eskalacją przemocy lub wymuszeniem rozwiązań, które nie są korzystne dla innych, dlatego potrzebujecie mocnych zasad, które pozwolą znaleźć najlepsze rozwiązanie w przypadku konfliktów. Z drugiej strony nierozładowane napięcie może niekorzystnie odbić się na zdrowiu, wskazany jest więc jakiś rodzaj sportu lub ćwiczenia typu joga lub tai-chi. Słońce w opozycji do Marsa między 11 a 15 października wydobędzie na powierzchnię wszystkie nierozwiązane emocjonalne problemy, starajcie się nabrać dystansu do rzeczywistości i nie podchodzić do wszystkiego zbyt poważnie.

Merkury do 28 października przebywa w waszym znaku, warto więc go wykorzystać, aby zebrać jak najwięcej potrzebnych wam informacji – niestety zmieni bieg na wsteczny 15 października, dlatego ważne decyzje starajcie się podejmować w pierwszej połowie miesiąca, jeśli chcecie uniknąć pomyłek. Nowe przedsięwzięcia również realizujcie na początku października, później tylko wprowadzajcie poprawki do swoich pomysłów.

Najwięcej stresów czeka was między 6 a 9 oraz od 17 do 22 października, podczas opozycji Merkurego do Urana w przeciwległym znaku Byka. Możecie być w tych dniach mało tolerancyjni, tymczasem nowe okoliczności sprawią, że otrzymane informacje, nawet jeśli wydają się być bulwersujące lub zaskakujące, okażą się dla was korzystne. 28 października Merkury wycofa się do znaku Wagi, ponownie zawita do waszego znaku dopiero 11 listopada.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w przyjaznej Pannie i do tego tworzy korzystne aspekty z planetami w Koziorożcu, zapowiada się więc miesiąc aktywny towarzysko, warto się spotykać i komunikować z przyjaciółmi, ponieważ pomogą wam w razie potrzeby. Ciekawe spotkania czekają was między 8 a 12 października, kiedy Wenus utworzy ekscytujący trygon z Uranem w przeciwległym znaku Byka.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Skorpion

Miesiąc będzie pełen emocji, ponieważ wiele Skorpionów zacznie rozliczać się z przeszłością. Słońce do 22 września przebywa w życzliwym znaku pracowitej Panny, wiele uwagi poświęcicie relacjom przyjaźni, zwłaszcza na początku miesiąca, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem pełni Księżyca w znaku Ryb, do której dojdzie 2 września. Pełni towarzyszy trygon Słońca do Urana, co jeszcze bardziej wzmacnia potrzebę zachowania dobrych relacji towarzyskich. Niektóre Skorpiony zawrą znajomość z osobą fascynująca i oryginalną, mającą duży wpływ na ich przyszłość.

Dobroczynne aspekty Słońca z Jowiszem, Plutonem i Saturnem między 6 a 18 września otworzą przed wami każde drzwi i sprawią, że staniecie się niezwyciężeni, korzystajcie z okazji, bo dysponować będziecie ogromną siłą, zdolną przenosić góry, zaczniecie odcinać kupony od wysiłku, włożonego w zdobycie kręgu wspierających was przyjaciół. Sukces czeka was szczególnie w komunikacji, poprzez współczesne środki przekazu, w tym portale społecznościowe. Ostrożność zachowajcie jedynie w okolicach 11 września, kiedy Słońce znajdzie się w opozycji z Neptunem, łatwo wtedy miłość pomylić z przyjaźnią, możecie źle zrozumieć czyjeś intencje. Nów Księżyca w znaku Panny, do którego dojdzie 17 września, może stać się początkiem nowej przyjaźni. 22 września Słońce opuści przyjazny znak Panny i wkroczy do Wagi, ostatni tydzień września przypomni wam o przemijaniu, zwolnicie tempo i skupicie się na własnych emocjach.

Mars, jeden z władców waszego znaku, do 10 września biegnie prosto, potem zacznie się cofać i w retrogradacji pozostanie do 14 listopada, jest to czas dany wam po to, aby zweryfikować podejście do samych siebie i do własnego zdrowia. Niektóre Skorpiony mogą zacząć odczuwać dolegliwości, związane z chorobami immunologicznymi. W ostatnich dniach września, za sprawą ponownej kwadratury Marsa do Saturna, powrócą problemy i ograniczenia, które uważaliście za minione.

Merkury do 5 września pozwoli zachować dobre stosunki praktycznie z każdym, szczególnie z osobami bliskimi i przyjaciółmi, dzięki dobroczynnym aspektom z Wenus oraz planetami, przebywającymi w Koziorożcu. Kiedy 5 września Merkury wkroczy do znaku Wagi, zaczniecie ukrywać swoje myśli i plany. Merkury w tym znaku jest właściwy dla sekretnych zwierzeń i psychologicznych terapii, jednak od połowy miesiąca, między 15 a 25 września, zachowajcie ostrożność i uważajcie na to, co i do kogo mówicie, bo kwadratura Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, może doprowadzić do nieporozumień i różnicy zdań w kwestiach priorytetowych. Opozycja Merkurego do Marsa między 23 a 25 września sprawi, że nie będziecie przebierać w słowach i możecie kogoś boleśnie zranić. 27 września Merkury wkroczy do waszego znaku, co wzmocni waszą pozycję i pozwoli łatwiej zdobyć argumenty w każdej dyskusji.

Wenus w życzliwym znaku Raka przebywa do 6 września, ale kwadratura z Saturnem, do której dojdzie 2 września, nie pozwoli skorzystać z jej dobrodziejstw. 4 i 5 września natomiast kwadratura Wenus do Marsa sprawi, że zaczniecie zbyt gwałtownie dopominać się swoich praw i przestraszycie bliską wam osobę. Od 6 września Wenus w znaku Lwa pomoże uzyskać więcej radości z wykonywanej pracy. Między 13 a 17 września kwadratura Wenus do Urana zmieni nagle warunki pracy, co przyjmiecie z niechęcią.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Skorpiona

Słońce do 22 sierpnia przebywa w znaku Lwa, stymulując rozwój zawodowy. Od 1 do 5 sierpnia zachowajcie ostrożność, bo aspekty planet wprowadzą nieprzewidziane wyzwania i konflikty w interesach ze wspólnikami. Kwadratura Słońca z Uranem w przeciwległym Byku nie sprzyja kompromisom, natomiast kwadratura Marsa do Jowisza utrudni komunikację. Pełnia Księżyca w Wodniku, do której dojdzie 3 sierpnia, wraz z opozycją Merkurego do Saturna, wpłynie na was destabilizująco, zabraknie wam wyrozumiałości dla cudzych błędów, szczególnie w zakresie wystawnego stylu życia i nadmiernych wydatków. Najbardziej pracowici i skuteczni okażecie się między 15 a 19 sierpnia, podczas trygonu Słońca oraz Merkurego w Lwie z Marsem w Baranie, pojawią się nowe zawodowe propozycje, a wy wykażecie się aktywnością, zdolnościami organizacyjnymi oraz profesjonalizmem. 22 sierpnia Słońce zmieni znak i wkroczy do pracowitej Panny, wy natomiast powinniście zrobić sobie wolne i skorzystać z wakacji.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w Baranie, którym także włada, będziecie więc dysponować niespożytą siłą i energią, nadmiar może jednak przekształcić się w potrzebę manipulacji i wywierania presji, zwłaszcza na podwładnych lub osoby wykonujące na waszą rzecz prace zlecone – szczególnie ostrożni pozostańcie w tej kwestii między 8 a 15 sierpnia, ponieważ koniunkcja Marsa z Lilith oraz jego kwadratura z Plutonem sprawią, że staniecie się wymagający, niecierpliwi i zaborczy. Również dni między 21 a 27 sierpnia mogą wpłynąć niekorzystnie na komunikację ze względu na ograniczający wpływ kwadratury Marsa do Saturna.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury przebywać jeszcze będzie w przyjaznym znaku Raka, ale już 5 sierpnia wkroczy do Lwa, aktywizując sprawy zawodowe, które absorbować was mogą nawet do 20 sierpnia. Między 9 a 11 sierpnia jakieś spotkanie nie pójdzie po waszej myśli, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do Urana, starajcie się panować nad nerwami, żeby nie wprowadzić konfliktu w przyjacielską relację. 20 sierpnia Merkury wkroczy do życzliwej Panny, którą włada, ostatnia dekada miesiąca okaże się więc korzystna zarówno dla podróży, spotkań z przyjaciółmi, jak i zawodowej aktywności. Szczególnie korzystnych okazji możecie spodziewać się między 24 a 29 sierpnia, kiedy Merkury utworzy dwa sprzyjające trygony – najpierw z Uranem, następnie Jowiszem, co wybitnie poprawi komunikację i stworzy warunki do wymiany poglądów.

Do 7 sierpnia Wenus przebywa w Bliźniętach, wspierając kontakty międzyludzkie, korzystne inwestycje i pozwalając zdobyć pieniądze od innych ludzi. 7 sierpnia Wenus wkroczy do przyjaznego Raka, poprawiając samopoczucie i zachęcając do korzystania z tego, co piękne. Między 17 a 19 sierpnia, kiedy utworzy sekstyl z Uranem, przebywającym w przeciwległym znaku Byka, wolne Skorpiony mogą ulec nagłej fascynacji osobą oryginalną i nietuzinkową, może wyniknąć z tego romans, a może coś więcej. Miedzy 23 a 29 sierpnia Wenus znajdzie się w trygonie z Neptunem i w opozycji do Jowisza, niektóre marzenia mogą się spełnić, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą pożądanie i rozbudzenie namiętności za sprawą opozycji Wenus do Plutona.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Skorpiona

Słońce do 22 lipca przebywa w życzliwym Raku zachęcając do samorozwoju i kontaktowania się z własnymi emocjami, w tym znaku przebywa również przez cały miesiąc Merkury, jednak do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, nie jest więc wskazane w tym czasie rozpoczynanie nowych projektów, szczególnie związanych z szeroko pojętą komunikacją. Mars, jeden z władców waszego znaku, przebywa w Baranie, w którym czuje się fantastycznie, a pozostanie w nim wyjątkowo długo, bo aż do 7 stycznia 2021 roku, będziecie więc dysponować dużym kapitałem energii oraz silną motywacja do działania. Dodatkowo do 5 lipca Pluton, wasz drugi władca, znajduje się w ścisłej koniunkcji z Jowiszem, nie ma więc przeszkód, których nie moglibyście pokonać. W zasadzie jesteście w stanie osiągnąć wszystko, cokolwiek postanowicie, starajcie się jednak tę energię wykorzystać w sposób konstruktywny, aby nie przekształciła się w agresję lub stosowanie presji.

W pierwszych dniach lipca niektóre Skorpiony mogą otrzymać ciekawą propozycję współpracy lub nawiązać kontakt z dawno nie widzianym przyjacielem, inne w jednej chwili zadecydują o zagranicznej podróży, która jednak z powodu retrogradacji Merkurego może przebiegać w atmosferze utrudnień lub opóźnień. 3 lipca do życzliwego znaku Koziorożca powróci Saturn i pozostanie w nim do 17 grudnia, pomoże wam zakończyć wszystkie sprawy związane z przeprowadzkami oraz ustrukturyzuje kanały komunikacji.

5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Koziorożca, co może wydobyć na zewnątrz tłumione emocje. Wenus w Bliźniętach zadba o zyski z inwestycji. Między 6 a 12 lipca podróże nie są wskazane, ponieważ mogą wam odebrać sporo energii wywołanej frustracją, przyczyni się do tego kwadratura Merkurego do Marsa.

12 lipca Merkury powróci do biegu prostego, podejmowanie decyzji stanie się więc łatwiejsze, a podróże bardziej sprzyjające. Niektóre odważne Skorpiony zdecydują się na zagraniczne wakacje między 12 a 22 lipca, do czego skłaniać będzie opozycja Słońca w Raku do planet w Koziorożcu, zapragniecie odrobiny luksusu, ale obawa przed koronawirusem pozostanie.

20 lipca nów w Raku w opozycji do Saturna w Koziorożcu może wyznaczyć początek długotrwałej nauki wymagającej wytrwałości. Ostatni tydzień lipca okaże się bardzo emocjonujący ze względu na aspekty Merkurego, które wywołają wzburzenie, ale jednocześnie pojawią się wyzwania warte wykorzystania dla rozwoju osobistego.
Moja i Twoja astrologia