Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop na październik 2018 dla Skorpiona

Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, co osłabia was energetycznie, starajcie się więc w tym czasie nie angażować nadmiernie w sprawy, które was nie dotyczą, oszczędzajcie siły, zajmijcie się tym, co sprawia wam przyjemność. Nie zdradzajcie tajemnic, jakie do was dotrą w pierwszych dniach miesiąca, dopóki nie sprawdzicie, czy są prawdziwe. Pluton w znaku Koziorożca zmienia bieg na prosty, a to oznacza, że nadszedł czas, aby zrobić użytek ze swojej mocy i siły, jaką dysponujecie, ładujcie więc akumulatory i przygotujcie się do działania, kiedy nadejdzie właściwy czas.

Wenus w waszym znaku od 5 października wejdzie w ruch wsteczny, powrócą uczucia, które kiedyś już gościły w waszym sercu. Między 6 a 15 października pozostawać będziecie pod wpływem dwóch aspektów, wywołujących silne emocje – kwadratura Słońca do Plutona skłoni do zbierania informacji, z których już niedługo zrobicie właściwy użytek, natomiast kwadratura Wenus do Marsa rozbudzi uczucia, przypomnicie sobie o dawnej miłości, ogarnie was namiętność, zaczniecie zadawać sobie pytania, czy postąpiliście słusznie rezygnując z wrażeń, które były bolesne, ale intensywne. W każdym związku, zarówno osobistym, jak i przyjacielskim, a także biznesowym, dojdzie do poważnych rozmów między 10 a 13 października, kiedy Merkury wkroczy do waszego znaku i utworzy bardzo energetyczną konfigurację z Uranem i Węzłami Księżycowymi – w niektórych przypadkach rozwiązanie problemów, które się nagromadziły, okaże się trudniejsze, niż przypuszczaliście. Między 14 a 17 października, kiedy dojdzie do koniunkcji Merkurego z Wenus, spotkacie swoją dawną miłość, starajcie się nie rozdrapywać ran, które już się zabliźniły.

Między 17 a 22 października kwadratura Merkurego do Marsa sprawi, że łatwo was będzie wyprowadzić z równowagi, byle słowo może wywołać nieprzyjemną reakcję. Panujcie nad emocjami szczególnie między 23 a 25 października, kiedy do waszego znaku wkroczy Słońce i dojdzie do pełni w Byku w koniunkcji z Uranem. Skorpiony urodzone w pierwszej dekadzie znaku mogą doświadczyć niespodzianek ze strony przyjaciół, którzy w oryginalny sposób zapragną uczcić ich urodziny.

W ostatnich dniach miesiąca czeka was pasmo sukcesów, kiedy Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem, a Merkury z Jowiszem – będzie się o was dużo mówić i to dobrze, okaże się, że warto było przygotować się do wystąpień publicznych oraz miłosnych deklaracji.
CzaroMarownik 2019

Horoskop miesięczny na wrzesień 2018 dla Skorpiona

Słońce w przyjaznym znaku Panny do 23 września doda wam energii i pozwoli nawiązać ciekawe znajomości oraz zaplanować udane spotkania towarzyskie. Jowisz w waszym znaku przez dwie pierwsze dekady miesiąca tworzyć będzie sekstyl z Plutonem w Koziorożcu, co sprzyja rozwojowi kariery, uda się zrealizować wszystkie postawione przed sobą cele i osiągnąć sukcesy w dziedzinach wymagających siły i wytrwałości. Miejcie oczy szeroko otwarte, bo pojawi się szansa na społeczny awans, ale włożyć w to trzeba sporo wysiłku, samo nic nie przyjdzie, musicie otworzyć się na to, co nowe w waszym życiu.

Miedzy 6 a 9 września kwadratura Marsa do Wenus rozbudzi namiętności, wywoła zazdrość lub wyzwoli pokusę, aby rzucić się w żar krótkiego, płomiennego, ukrytego romansu. 9 września Wenus wkroczy do waszego znaku, nadejdzie więc czas na miłość – opozycja Wenus do Urana, pod wpływem której pozostaniecie do 16 września, wywoła zamieszanie w ważnych dla was relacjach, nieprzewidziane okoliczności zmienią wasz stosunek do ukochanej osoby, dotyczy to szczególnie Skorpionów urodzonych w pierwszej dekadzie znaku.

11 września również Mars zmieni znak i wkroczy do Wodnika, wywołując rewolucję w sprawach rodzinnych i zawodowych, kwadratura Marsa do Urana, działająca do 23 września, wpłynie destabilizująco na ważne dla was związki, ktoś zechce wyzwolić się od presji, jaką na nią wywieracie. Pozwólcie rzeczom się dziać i nie próbujcie powstrzymać przemian, bo są niezbędne dla waszego rozwoju. W sprawach zawodowych pojawi się szansa na uwolnienie od zobowiązań.

22 września Merkury przesunie się do znaku Wagi, a następnego dnia podąży za nim Słońce, obie planety utworzą konfigurację, która z jednej strony zachęci do podjęcia ważnej inicjatywy, z drugiej zmusi do ograniczeń, starajcie się ograniczyć frustrację, jaka was ogarnie, zwłaszcza podczas pełni w znaku Barana, do której dojdzie 25 września – nadmiar emocji osłabi was energetycznie i może odbić się to na waszym zdrowiu. Ostatni tydzień miesiąca warto przeznaczyć na regenerację i odpoczynek, świat poczeka, a wy zajmijcie się swoim stanem zdrowia i poprawą samopoczucia.

Horoskop na sierpień 2018 dla Skorpiona

Do 23 sierpnia Słońce przebywa w znaku Lwa, skłaniając Skorpiony do rozwoju kariery i zachęcając do intensywnej pracy. Pomimo okresu urlopowego, większość z was nie będzie wiedziała w co ręce włożyć, tak wiele nagromadzi się zadań do wykonania. Dodatkowo cofający się Mars, przebywający do 13 sierpnia w znaku Wodnika sprawi, że zabraknie wam cierpliwości dla osób leniwych lub powolnych, a także nielojalnych. W pierwszych dniach miesiąca staniecie się z tego powodu bardzo konfliktowi, gotowi zakończyć związek lub współpracę, jeśli nie zostaną spełnione wasze wymagania.

Miedzy 3 a 8 sierpnia na horyzoncie pojawi się szansa, aby zabłysnąć i pokazać się od najlepszej strony, poznacie wpływowe osoby, gotowe pomóc w rozwoju kariery, trzeba się będzie jednak trochę napracować, bo samo nic nie przyjdzie. 7 sierpnia Wenus opuści życzliwy wam znak Panny i wkroczy do znaku Wagi, tworząc między 7 a 10 sierpnia trygon do Marsa, władcy waszego znaku, niektóre Skorpiony zaczną więc romansować, starając się jednak ukrywać rodzące się uczucie.

Nów w znaku Lwa, mający miejsce 11 sierpnia, wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, nie spełni on jednak waszych pragnień i oczekiwań. Dni między 16 a 23 sierpnia wypełnione będą spotkaniami, rozmowami i negocjacjami biznesowymi, pamiętajcie jednak, że dopiero po 19 –tym, kiedy Merkury wróci do ruchu prostego, nastąpi właściwy moment na konstruktywne ustalenia, które nie ulegną szybkiej zmianie.

23 sierpnia Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do znaku życzliwej Panny, sprzyjając związkom, przyjaźni i poprawie stosunków międzyludzkich. W ostatnim tygodniu sierpnia pozostaniecie pod wpływem dobroczynnego wielkiego trygonu w znakach ziemskich, złożonego ze Słońca, Urana i Saturna, co pozwoli skorzystać z okazji do ugruntowania pozycji zawodowej – z pomocą przyjdą przyjaciele, a urzędnicy okażą się wyjątkowo przychylni. Sytuacja na niebie promować będzie osoby przedsiębiorcze i pracowite, otwarte na zmiany i unowocześnienia. Pełnia Księżyca w znaku Ryb, do której dojdzie 26 sierpnia, połączona z kwadraturą Wenus do Plutona, obudzi w was głębię uczuć, sprzyjać też może powiększeniu majątku.
W CzaryMary.pl trwa Magiczne Lato z Darmową Dostawą

Horoskop na lipiec 2018 dla Skorpiona

Do 22 lipca Słońce w przyjaznym znaku Raka zachęca do odpoczynku i podróżowania, wpływa także korzystnie na rozwój osobisty. Trygon Słońca do Jowisza w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie w pierwszej dekadzie lipca, stworzy okazje dla realizacji marzeń o spędzeniu urlopu w odległym i egzotycznym miejscu. Również trygon Jowisza do Neptuna sprzyja pozytywnemu podejściu do wyzwań, jakie was czekają w tym miesiącu. Między 3 a 7 lipca, podczas opozycji Merkurego do Marsa, możecie mieć w pracy lub w domu nieprzyjemne rozmowy, starajcie się zachować cierpliwość wobec osób, które was nie rozumieją. Wszystko przyspieszy, powrócą problemy, które uważaliście już za rozwiązane.

Okres między 10 a 16 lipca, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem opozycji Słońca do Plutona, wymagać od was będzie siły woli i determinacji w dążeniu do celu. Nów Księżyca, połączony z zaćmieniem Słońca, do którego dojdzie 13 lipca, zapowiada początek nowego podejścia do spraw związanych z komunikacją, przemieni też relacje z rodzeństwem.

10 lipca Wenus opuści znak Lwa i wkroczy do znaku Panny, od razu tworząc korzystne konfiguracje, zarówno z rewolucyjnym Uranem, jak i konserwatywnym Saturnem, pozwoli wam to znaleźć równowagę emocjonalną i złoty środek w najtrudniejszych relacjach partnerskich i przyjacielskich. Również tego dnia przebywający w waszym znaku Jowisz zmieni bieg na prosty, uruchamiając swoje pozytywne działanie, wiele spraw wreszcie ruszy do przodu.

Najtrudniejsze wyzwania czekają was po 22 lipca, kiedy Słońce wkroczy do znaku Lwa i utworzy kwadraturę do Urana oraz opozycję do Marsa, wywołując rewolucję w relacjach, jakie łączą was zarówno z domownikami, jak i współpracownikami. Również w związkach osobistych może dojść do nieporozumień i gwałtownych zmian w czasie pełni oraz zaćmienia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 27 lipca – jeśli nie chcecie stracić kogoś, na kim wam zależy, opanujcie emocje i nie dajcie się ponieść uczuciom negatywnym, przede wszystkim zazdrości.

Sekstyl Wenus do Jowisza między 20 a 24 lipca pozwoli wam podejść z pozytywnym nastawieniem do osób, które kochacie i wybaczyć słabości oraz niedociągnięcia zarówno własne, jak i innych. 26 lipca Merkury zmieni bieg na wsteczny, warto przemyśleć swoje przekonania i zastanowić się, czy na pewno we wszystkim macie rację. W najbliższym czasie nie rozpoczynajcie nowych projektów, skupcie się na poprawie bieżących.
W CzaryMary.pl trwa Magiczne Lato z Darmową Dostawą

Horoskop na czerwiec 2018 dla Skorpiona

Do 21 czerwca Słońce przebywa w znaku Bliźniąt, skupiając energię Skorpionów na zarządzaniu wspólnymi finansami. Zamiast marnować energię na załatwianie zawodowych spraw, które nie są w obecnej chwili istotne oraz na rozwiązywanie sporów i nieporozumień w otoczeniu, horoskop radzi wam w pierwszych dniach czerwca oddać się przyjemnościom, jakie oferuje życie codzienne i bliski kontakt z kochanymi osobami. Wielki trygon w znakach wodnych, złożony z najbardziej dobroczynnych planet, którego jedno z ramion – planeta Jowisz – wypada w waszym znaku, zapowiada okres dobrobytu i znakomitego samopoczucia. Długi czerwcowy weekend sprzyja podróżom zagranicznym oraz załatwieniu wszelkiego typu spraw, w których liczy się sprawiedliwy osąd.

Dni między 3 a 8 czerwca nie są korzystne dla spekulacji finansowych, odpuście więc sobie ryzykowne inwestycje i większe zakupy, bo możecie ulec manipulacji i w konsekwencji na tym stracić. Pamiętajcie w tych dniach, że nie wszystko złoto, co się świeci i to, co w pierwszej chwili wydaje się świetną okazją, w końcu okaże się wielkim bublem. Szczególnie sprawy związane z nieruchomościami, za które weźmiecie się między 12 a 18 czerwca, mogą być dużo bardziej problematyczne, niż przypuszczaliście na początku.

Między 18 a 22 czerwca w stałych związkach pojawią się nieporozumienia, ich podłożem będą niespełnione oczekiwania partnera. Warto skorzystać z letniej aury i wybrać się z ukochaną osobą chociaż na krótki urlop, podczas którego będziecie mogli wszystko sobie wyjaśnić i odbudować zagubioną w natłoku codzienności namiętność. Czas i uwaga poświęcona partnerowi zaprocentuje w przyszłości lepszym porozumiem oraz poczuciem bliskości, postarajcie się wprowadzić więcej pikanterii, zmysłowości i romantyzmu we wzajemne relacje, a wasze życie się polepszy.

Trygon Jowisza w waszym znaku do Merkurego w Raku zapali zielone światło dla bliskich i dalszych podróży, ułatwi podjęcie istotnych, strategicznych decyzji, sprzyja też sprawom sądowym. Kiedy 21 czerwca Słońce wkroczy do znaku Raka i utworzy trwający do 26 czerwca sekstyl do Urana w Byku, energię skierujecie na zorganizowanie wakacji najbliższym. Niektóre Skorpiony, szczególnie urodzone w pierwszej dekadzie znaku, właśnie teraz zdecydują się skorzystać z romantycznej eskapady we dwoje lub wybiorą się w ekscytującą wyprawę do krajów egzotycznych, bez względu na koszty, jakie trzeba będzie ponieść. Ostatnie dni miesiąca wiązać się będą z okresem ograniczeń, jakie zafunduje opozycja Słońca do Saturna, może zajść konieczność wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań, utrudnienia pojawią się też w dziedzinie komunikacji.

Horoskop na maj 2018 dla Skorpiona

Słońce do 21 maja skupi waszą energię na sprawach partnerskich, skłoni też do zainteresowania się sferą finansową. Opozycja Słońca do Jowisza oraz sekstyl do Neptuna skieruje waszą uwagę na wartości, jakimi chcielibyście kierować się w życiu, zachęci też do realizacji marzeń na temat wspólnych zagranicznych podróży. W pierwszej dekadzie maja okoliczności skłonią was do jasnego określenia tego wszystkiego, czego oczekujecie od dobrego związku, natomiast w drugiej dekadzie postawicie warunki, jakie powinien spełnić partner, aby relacja przetrwała.

Mars w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca obdarza was kosmiczną energią, uważajcie więc, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”, kiedy w drugiej dekadzie maja Mars utworzy kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem. Stłumiona, nie wyrażona w odpowiedni sposób energia może odbić się na zdrowiu między 7 a 15 maja, dlatego zalecane jest w tym czasie uprawianie jogi lub innego rodzaju sportu, który pozwoli wam rozładować stres. Trygon Słońca do Plutona wpłynie na was mobilizująco, jest to również dobry moment na każdy rodzaj psychoterapii, jednak między 11 a 13 maja uważajcie na wypowiadane słowa, bo nie powstrzymacie się od kąśliwych uwag i gwałtownych oskarżeń.

15 maja planeta Uran, która potrafi wywrócić życie do góry nogami, zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Byka, rewolucjonizując związki i każdy rodzaj partnerstwa. Skorpiony urodzone w pierwszej dekadzie znaku uświadomią sobie, że nie zadowalają ich już półśrodki, zapragną jednoznacznych deklaracji, a jeśli ich nie otrzymają, gotowi będą zerwać związek i dotyczy to zarówno bliskich osobistych relacji oraz przyjaźni, jak i biznesowych układów. Między 19 a 22 maja wolne Skorpiony nagle i niespodziewanie mogą spotkać na swojej drodze osobę, która zawróci im w głowie i pozwoli spojrzeć na siebie w nowy, odkrywczy sposób, poznacie o sobie prawdę, z której do tej pory nie zdawaliście sobie sprawy. W stałych związkach natomiast, jeśli uda wam się przetrwać okres nieporozumień i konfliktów, jakie zafunduje konfiguracja Marsa i Urana, możecie być pewni, że będzie już tylko lepiej.

21 maja Słońce opuści znak Byka, wkroczy do Bliźniąt i utworzy pozytywny aspekt z Marsem, staniecie się więc niezwykle energiczni i wszędobylscy, to znakomity czas na drobne remonty w domu, skuteczne inwestycje oraz obrót nieruchomościami.

Horoskop na kwiecień 2018 dla Skorpiona

Młode Skorpiony mogą przeżywać swoją pierwszą, namiętną miłość, która przeniesie je w rejony najgłębszych emocji, trudnych do opanowania. Także w stałych i wypróbowanych związkach pojawią się gorące wieczory, które rozpoczną się walką o dominację, a zakończą w zaciszu sypialni, wiążąc ze sobą dwie osoby niezdolne do funkcjonowania oddzielnie. Niektóre pary uświadomią sobie, że nie potrafią żyć ani ze sobą, ani bez siebie. Pozostałe Skorpiony energię skierują na przeprowadzenie zmian w miejscu pracy, a także zatroszczą się o swoje samopoczucie i zabiorą się za to z taką determinacją i bezwzględnością, że zadziwią otoczenie konsekwencją i wytrwałością.

Czas do 20 kwietnia okaże się przede wszystkim istotny dla spraw zdrowotnych, wymagających natychmiastowego działania. Merkury w biegu wstecznym może utrudnić do 15 kwietnia przeprowadzenie niezbędnych zmian w podejściu do odżywiania oraz oczyszczenia organizmu, nie sprzyja także podejmowaniu życiowych decyzji. Kwadratura Merkurego do Marsa i Saturna doprowadzi w niektórych przypadkach do interwencji chirurgicznych lub zmusi do natychmiastowego działania, dotyczy to nie tylko samych Skorpionów, ale również osób z ich bliskiego otoczenia lub czworonożnych pupilów. Zadbajcie o bliskich i o samych siebie, kwadratura Słońca do Plutona, pod wpływem której pozostaniecie między 5 a 15 kwietnia, pomoże wam znaleźć w sobie siłę niezbędną do przeprowadzenia transformacji, pozwalającej stanąć na nogach, gdyby pojawiły się trudności. Żaden znak zodiaku nie nosi w sobie takiej woli przetrwania i umiejętności pokonywania przeszkód, jak Skorpion.

Między 15 a 20 kwietnia czeka was rewolucja w miejscu pracy, nagle i niepodziewanie zostaniecie postawieni w sytuacji przystosowania się do zupełnie nowych warunków, w których przyjdzie wam egzystować. Również sprawy zdrowotne przybiorą nieoczekiwany obrót, sprzyjając zastosowaniu nowej diety lub terapii.

Kiedy 20 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do przeciwległego znaku Byka, znów do głosu dojdzie miłość i walka o uczucie partnera. W ostatniej dekadzie miesiąca koniunkcja Marsa do Plutona w znaku Koziorożca wyzwoli w was taki ogrom energii, że zdolni będziecie podjąć każde wyzwanie i odnieść zwycięstwo w wybranej konkurencji, nikt z wami nie wygra. Nie zapominajcie, że wasz znak nadal przemierza przynoszący szczęście i powodzenie Jowisz, i chociaż obecnie znajduje się w fazie retrogradacji, obdarza Skorpiony swoją przychylnością i łaskawością.

Horoskop na marzec 2018 dla Skorpiona

Do 20 marca poświęcicie czas swoim dzieciom oraz ulubionym zajęciom. Do 7 marca nic nie pozbawi was radości z uprawiania wybranego hobby, przyjemność sprawi wam wizyta w teatrze, kinie, galerii oraz operze, poświęcicie się działalności artystycznej w każdym wymiarze, zarówno jako twórca, jak i odbiorca sztuki. Skorpiony zakochane otrzymają od swoich partnerów wsparcie, jakiego oczekują, osoby wolne mają szansę spotkać na swojej drodze kogoś wyjątkowego, przy kim zechcą pozostać na dłużej.

Drugi tydzień marca natomiast przyniesie wiele okazji do poprawy sytuacji materialnej, dostaniecie niespodziewaną propozycję dodatkowej pracy, która wymagać będzie zaangażowania, ale przyniesie wymierne profity. Od 8 do 14 marca otrzymacie potężny zastrzyk energii ze strony Plutona, który utworzy sekstyl do Słońca, przebywającego w życzliwym znaku Ryb, nic was nie powstrzyma od osiągnięcia postawionego przed sobą celu. 10 marca Jowisz w waszym znaku zacznie się cofać, umożliwiając powrót do zamierzeń oraz projektów, które porzuciliście, natomiast między 10 a 17 marca trygon Słońca do Jowisza wyznaczy moment okazji, które pojawiają się raz na 12 lat, należy je wykorzystać w maksymalnym stopniu, to jest wasze prawdziwe „5 minut” – dotyczy to szczególnie Skorpionów urodzonych w trzeciej dekadzie znaku.

Po 20 marca, kiedy Słońce zmieni znak i wkroczy do znaku Barana, postanowicie uregulować stosunki z podwładnymi, nadejdzie również właściwy czas, aby podreperować zdrowie. W ostatnim tygodniu miesiąca pojawią się dolegliwości, na które należy zadziałać w sposób radykalny i ostateczny, jeśli okaże się, że należy coś wyciąć lub się czegoś pozbyć, aby odzyskać zdrowie, nie wahajcie się ani chwili, planety wam sprzyjają, energii wam nie zabraknie.

23 marca Merkury zmieni bieg na wsteczny, niektóre decyzje, szczególnie dotyczące szeroko pojętej komunikacji oraz mające wpływ na zdrowie, należy poddać weryfikacji. Pełnia w znaku Wagi, do której dojdzie 31 marca, wpłynie na emocje związane ze zdrowiem oraz z sytuacją w miejscu pracy, nie ulegajcie presji i starajcie się zachować dystans za wszelką cenę. Uwierzcie w to, że sprawy potoczą się lepiej, niż się spodziewacie.

Horoskop na luty 2018 dla Skorpiona

Przez cały miesiąc będziecie mieć silną motywację do zdobywania pieniędzy oraz poprawy sytuacji materialnej. Pojawi się wiele okazji do wzbogacenia, to również dobry moment na trafione inwestycje, w czym pomoże pobyt Jowisza w waszym znaku w trygonie do Plutona – konfiguracja ta, działająca przez cały miesiąc, da szansę wielu przedsiębiorczym osobom zabłysnąć zarówno w świecie biznesu, jak i w każdej innej dziedzinie życia. Słońce oraz Merkury, przebywające do 18 lutego w znaku Wodnika, skupią uwagę na sprawach domowych oraz zawodowych, sprzyjając realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń.

Kiedy 11 lutego Wenus opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznego znaku Ryb, nadejdzie sprzyjający czas na rozwój zainteresowań, poprawią się relacje z dziećmi. Niektóre Skorpiony nawiążą romans, który przerodzić się może w trwałe uczucie. Dobrze ułożą się stosunki ze współpracownikami między 10 a 18 lutego, kiedy Słońce utworzy sekstyl z Uranem, możecie także liczyć w tym czasie na oryginalne oraz odkrywcze pomysły. Osoby szukające dobrego specjalisty trafią wreszcie na odpowiedniego lekarza, który zastosuje właściwą terapię.

Między 14 a 16 lutego, kiedy pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca w znaku Wodnika, unikajcie stawiania spraw na ostrzu noża i nie wchodźcie w drogę przełożonym, bo więcej stracicie niż zyskacie, również w domu atmosfera się popsuje. Między 12 a 23 lutego zachowajcie ostrożność we wszelkiego rodzaju finansowych spekulacjach, bo możecie paść ofiarą naciągaczy, powstrzymajcie się od zakupu przedmiotów, które tak naprawdę nie są wam do niczego potrzebne.

18 lutego, kiedy zarówno Słońce, jak i Merkury wkroczą do znaku Ryb, rozpocznie się dla was czas osobistej oraz finansowej prosperity. Słońce oraz Merkury w sekstylu do Saturna między 20 a 24 lutego, pozwolą utrwalić wszystko, co do tej pory zdobyliście. Słuchajcie intuicji i stawiajcie na to, co pewne i trwałe, to dobry moment na podpisywanie umów oraz składanie wieloletnich zobowiązań. W ostatnich dniach lutego zdobędziecie wszystko, czego zapragniecie, bez względu na cenę, jaką przyjdzie wam zapłacić.

Horoskop na styczeń 2018 dla Skorpiona

Między 4 a 8 stycznia pojawi się szansa poprawy sytuacji materialnej, przemyślcie wszystko bardzo dokładnie, aby nie pomylić wyobrażeń z rzeczywistością, kiedy Merkury utworzy trygon z Uranem. Styczeń okaże się znaczący dla wszystkich Skorpionów, jednak osoby urodzone w drugiej dekadzie znaku otrzymają szczególną szansę od losu w dniach 7 – 10 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Jowiszem w waszym znaku utworzy sekstyl z potężną koniunkcją Słońca, Wenus i Plutona w znaku Koziorożca. Możecie teraz sięgnąć po to, czego najbardziej pragniecie, zarówno w sferze osobistej, jak i związanej z realizacją marzeń. Pojawi się namiętność i chęć zdobycia władzy, ogarnie was tak silna potrzeba zwycięstwa, że gotowi będziecie postawić wszystko na jedną kartę.

W uczuciach zawirowania, zdobędziecie każdego, na kogo zagniecie parol. Niektóre Skorpiony postanowią zrealizować marzenie o wyprawie w dalekie kraje, pełne niebezpieczeństw i obfitujące w przygody, czekające na każdym zakręcie. Nie zadowoli was bezpieczna przystań, zapragniecie przeżyć coś niebanalnego, pełnego wyzwań ekstremalnych, aby poczuć, że żyjecie naprawdę. Niektóre osoby doświadczą tego wszystkiego w wyobraźni, za pośrednictwem literatury, sztuki, internetu lub poprzez udział w grach komputerowych, nie wszystkim  Skorpionom to jednak wystarczy, wybiorą się więc w podróż, pełną dzikich niebezpieczeństw, zarówno w sferze fizycznej, jak i duchowej.

Druga dekada stycznia może przynieść kontuzje w przypadku nadmiernego szarżowania i braku zabezpieczeń. W pracy dojdzie do nieporozumień z podwładnymi lub przełożonymi, w zależności od pozycji, jaką zajmujecie. Okaże się, że nie wszyscy podzielają wasze poglądy lub różnicie się w podejściu do zdrowia.

Kiedy 18 stycznia Wenus opuści znak Koziorożca i wkroczy do znaku Wodnika, a dwa dni później podąży za nią Słońce, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne i zawodowe. Na jakiś czas ograniczycie aktywność intelektualną, odstawicie internet lub telefon zostawicie w domu, aby uwolnić się od czekających was zadań i obowiązków.

Zaćmienie Księżyca w znaku Lwa, do którego dojdzie ostatniego dnia stycznia, skomplikuje sprawy zawodowe. Nie działajcie pochopnie, kobiety z waszego otoczenia mogą się mylić, podejmujcie więc decyzje racjonalne i sprawiedliwe.