Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop na luty 2018 dla Skorpiona

Przez cały miesiąc będziecie mieć silną motywację do zdobywania pieniędzy oraz poprawy sytuacji materialnej. Pojawi się wiele okazji do wzbogacenia, to również dobry moment na trafione inwestycje, w czym pomoże pobyt Jowisza w waszym znaku w trygonie do Plutona – konfiguracja ta, działająca przez cały miesiąc, da szansę wielu przedsiębiorczym osobom zabłysnąć zarówno w świecie biznesu, jak i w każdej innej dziedzinie życia. Słońce oraz Merkury, przebywające do 18 lutego w znaku Wodnika, skupią uwagę na sprawach domowych oraz zawodowych, sprzyjając realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń.

Kiedy 11 lutego Wenus opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznego znaku Ryb, nadejdzie sprzyjający czas na rozwój zainteresowań, poprawią się relacje z dziećmi. Niektóre Skorpiony nawiążą romans, który przerodzić się może w trwałe uczucie. Dobrze ułożą się stosunki ze współpracownikami między 10 a 18 lutego, kiedy Słońce utworzy sekstyl z Uranem, możecie także liczyć w tym czasie na oryginalne oraz odkrywcze pomysły. Osoby szukające dobrego specjalisty trafią wreszcie na odpowiedniego lekarza, który zastosuje właściwą terapię.

Między 14 a 16 lutego, kiedy pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca w znaku Wodnika, unikajcie stawiania spraw na ostrzu noża i nie wchodźcie w drogę przełożonym, bo więcej stracicie niż zyskacie, również w domu atmosfera się popsuje. Między 12 a 23 lutego zachowajcie ostrożność we wszelkiego rodzaju finansowych spekulacjach, bo możecie paść ofiarą naciągaczy, powstrzymajcie się od zakupu przedmiotów, które tak naprawdę nie są wam do niczego potrzebne.

18 lutego, kiedy zarówno Słońce, jak i Merkury wkroczą do znaku Ryb, rozpocznie się dla was czas osobistej oraz finansowej prosperity. Słońce oraz Merkury w sekstylu do Saturna między 20 a 24 lutego, pozwolą utrwalić wszystko, co do tej pory zdobyliście. Słuchajcie intuicji i stawiajcie na to, co pewne i trwałe, to dobry moment na podpisywanie umów oraz składanie wieloletnich zobowiązań. W ostatnich dniach lutego zdobędziecie wszystko, czego zapragniecie, bez względu na cenę, jaką przyjdzie wam zapłacić.

Horoskop na styczeń 2018 dla Skorpiona

Między 4 a 8 stycznia pojawi się szansa poprawy sytuacji materialnej, przemyślcie wszystko bardzo dokładnie, aby nie pomylić wyobrażeń z rzeczywistością, kiedy Merkury utworzy trygon z Uranem. Styczeń okaże się znaczący dla wszystkich Skorpionów, jednak osoby urodzone w drugiej dekadzie znaku otrzymają szczególną szansę od losu w dniach 7 – 10 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Jowiszem w waszym znaku utworzy sekstyl z potężną koniunkcją Słońca, Wenus i Plutona w znaku Koziorożca. Możecie teraz sięgnąć po to, czego najbardziej pragniecie, zarówno w sferze osobistej, jak i związanej z realizacją marzeń. Pojawi się namiętność i chęć zdobycia władzy, ogarnie was tak silna potrzeba zwycięstwa, że gotowi będziecie postawić wszystko na jedną kartę.

W uczuciach zawirowania, zdobędziecie każdego, na kogo zagniecie parol. Niektóre Skorpiony postanowią zrealizować marzenie o wyprawie w dalekie kraje, pełne niebezpieczeństw i obfitujące w przygody, czekające na każdym zakręcie. Nie zadowoli was bezpieczna przystań, zapragniecie przeżyć coś niebanalnego, pełnego wyzwań ekstremalnych, aby poczuć, że żyjecie naprawdę. Niektóre osoby doświadczą tego wszystkiego w wyobraźni, za pośrednictwem literatury, sztuki, internetu lub poprzez udział w grach komputerowych, nie wszystkim  Skorpionom to jednak wystarczy, wybiorą się więc w podróż, pełną dzikich niebezpieczeństw, zarówno w sferze fizycznej, jak i duchowej.

Druga dekada stycznia może przynieść kontuzje w przypadku nadmiernego szarżowania i braku zabezpieczeń. W pracy dojdzie do nieporozumień z podwładnymi lub przełożonymi, w zależności od pozycji, jaką zajmujecie. Okaże się, że nie wszyscy podzielają wasze poglądy lub różnicie się w podejściu do zdrowia.

Kiedy 18 stycznia Wenus opuści znak Koziorożca i wkroczy do znaku Wodnika, a dwa dni później podąży za nią Słońce, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne i zawodowe. Na jakiś czas ograniczycie aktywność intelektualną, odstawicie internet lub telefon zostawicie w domu, aby uwolnić się od czekających was zadań i obowiązków.

Zaćmienie Księżyca w znaku Lwa, do którego dojdzie ostatniego dnia stycznia, skomplikuje sprawy zawodowe. Nie działajcie pochopnie, kobiety z waszego otoczenia mogą się mylić, podejmujcie więc decyzje racjonalne i sprawiedliwe.

Horoskop na grudzień 2017 dla Skorpiona

Jowisz w waszym znaku w trygonie do Neptuna pozwoli zrealizować niejedno marzenie, poprawi też relacje w ważnych dla was związkach. Do 9 grudnia odczujecie jeszcze dyskomfort w związku z pobytem Marsa w znaku Wagi, co powoduje trudną do opanowania irytację i konieczność ukrywania prawdziwych intencji. Kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi chaos i brak rzetelności w przepływach finansowych, uważajcie, aby nie zostać oszukanym, sami tez unikajcie kreatywności w stosowaniu prawa, idźcie prostą ścieżką, już niedługo wyjdziecie na swoje, a los się do was uśmiechnie. Od 3 do 23 grudnia Merkury w znaku Strzelca będzie się cofał, nie rozpoczynajcie więc nowych inwestycji, popracujcie raczej nad poprawą błędów w już istniejących. Czeka was zwrot środków, które już wydaliście, z niektórych decyzji finansowych sami postanowicie się wycofać.

Kiedy 9 grudnia Mars wkroczy do waszego znaku, obudzi się w was wojownik, wszystko zrobicie, aby dojść do celu według zasady, że cel uświęca środki. Uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą” podczas kwadratury Wenus do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie między 8 a 12 grudnia, zakupy oraz decyzje finansowe podjęte w tym czasie mogą okazać się mocno nietrafione. Natomiast między 14 a 18 grudnia pojawi się okazja, którą trzeba łapać w locie, warto wybrać się w tych dniach na przedświąteczne zakupy, uda się ustrzelić niejedną okazję i sprawić, że Mikołaj w tym roku spełni najbardziej wygórowane oczekiwania bliskich, szczególnie dzieci. Do 21 grudnia wszystko kręcić się będzie wokół stanu posiadania i planowanych inwestycji, ostateczne decyzje odłóżcie jednak na okres poświąteczny, kiedy Merkury ruszy do przodu.

20 grudnia nastąpi bardzo ważne astrologiczne wydarzenie – po blisko 3 latach Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do znaku Koziorożca, dla Skorpionów to dobra informacja, znikną bowiem z waszego życia długotrwałe ograniczenia finansowe, którym w tym czasie podlegaliście. Święta i Sylwestra spędzicie w wąskim gronie, pozwoli to jednak nabrać dystansu i odpocząć od nadmiaru gości. Końcówka roku przyniesie spełnienie marzeń i umożliwi realizację długo oczekiwanych zamierzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Horoskop na listopad 2017 dla Skorpiona

Słońce w trygonie do Neptuna w pierwszym tygodniu listopada natchnie was uczuciami wyższymi, zaangażujecie się w działalność społeczną lub charytatywną. Pełnia w przeciwległym znaku Byka, do której dojdzie 4 listopada, wywoła burzę emocji, poznacie prawdę na temat partnera. Jowisz oraz Słońce w waszym znaku zachęcają do rozwoju duchowego, studiowania prawa, poszerzania horyzontów. Szczególnie osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku doświadczą dobrodziejstw przynoszącego szczęście Jowisza.

Najbardziej korzystny okres nadejdzie między 7 a 15 listopada, kiedy pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Wenus z Jowiszem oraz sekstylu Słońca z Plutonem, uczucia się pogłębią, ktoś wzbudzi waszą namiętność, poczujecie, że marzenia się spełniają. W serca niektórych Skorpionów wtargnie miłość trudna do opanowania, z wszystkimi konsekwencjami, takimi jak tęsknota, zazdrość, pożądanie. Głowę mieć będziecie pełną marzeń i oderwaną od rzeczywistości, starajcie się więc nie podejmować w tym czasie ważnych finansowych decyzji, umysł bowiem może nie działać tak, jak powinien.

Między 13 a 22 listopada kwadratura Marsa do Plutona uczyni was osobami niezwyciężonymi, uważajcie jednak, aby dążąc do osiągnięcia celu nie wylać dziecka z kąpielą, starajcie się nikogo nie skrzywdzić, bo energia, jaką wysyłamy w świat, wraca do nas zwielokrotniona. Uważajcie też na ukrytych wrogów, bo okażą się dużo bardziej niebezpieczni, niż przypuszczacie. Nów w waszym znaku, do którego dojdzie 18 listopada, pozwoli rozpocząć nowy etap w życiu lub w ważnym dla was związku. Sekstyl Wenus do Plutona sprawi, że pojawi się szansa na duchowe porozumienie, wyciągniecie rękę do osoby budzącej waszą namiętność, odbudujecie relacje zniszczone błędnym postępowaniem.

Kiedy 22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, skupicie uwagę na finansach, które mają szansę znacznie się poprawić. Nagły impuls sprawi, że porzucicie niepewne inwestycje i postawicie na mniejsze, ale  stałe i bezpieczne źródła utrzymania. W ostatnich dniach miesiąca uważajcie na zdrowie oraz na ataki ukrytych wrogów.

Horoskop na październik 2017 dla Skorpiona

Mars w trygonie do Plutona w pierwszym tygodniu października wzmocni waszą motywację do przeprowadzenia ważnych rozmów oraz istotnych działań, wyjaśniających wszelkie kwestie sporne w relacjach zarówno przyjacielskich, towarzyskich, jak i osobistych. Dysponować będziecie siłą nie do pokonania, to również znakomity moment do przeprowadzenia radykalnych przemian wewnętrznych, wybrany rodzaj terapii okaże się skuteczny i zaowocuje pogłębieniem samoświadomości. Niektóre Skorpiony dysponując taką siłą mogą ją użyć w celach destrukcyjnych pod wpływem emocji podczas pełni Księżyca w znaku Barana, do której dojdzie 5 października, pamiętajcie, że to, co zdecydujecie się zniszczyć nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Również kwadratura Słońca do Plutona w dniach 4 – 12 października uczyni z niektórych Skorpionów osoby nieprzejednane i bezkompromisowe, gotowe stosować presję psychiczną zamiast konstruktywnej dyskusji. 10 października szczodry Jowisz wkroczy do waszego znaku, w którym pozostanie przez najbliższych 13 miesięcy, obdarzając pomyślnością i wspaniałomyślnością przedstawicieli znaku Skorpiona. Już niedługo zacznie wam się szczęścić, na razie jednak osoby urodzone w ostatniej dekadzie znaku liczyć się muszą z ograniczeniami natury finansowej. Do 17 października wszystkie informacje, jakie uda wam się zebrać na temat otaczających was osób powinny pozostać tajemnicą, dopiero po 17 października, kiedy Merkury wkroczy do waszego znaku, możecie ujawnić zebrane fakty i posłużyć się nimi, aby uporządkować sytuację w miejscu pracy. Dni między 17 a 23 października okażą się burzliwe i rewolucyjne, wpłyną destabilizująco na relacje zawodowe, nadmiar stresów może wywołać dolegliwości wynikające z przepracowania, nabierzcie dystansu do tego, co się wokół dzieje, nie wszystko bezpośrednio was dotyczy. Kiedy 23 października Słońce wkroczy do waszego znaku i utworzy koniunkcję z Jowiszem nabierzecie wiatru w żagle, poczujecie się znacznie lepiej, gotowi stawić czoło wszelkim wyzwaniom, nic nie zdoła pokonać Skorpionów urodzonych w pierwszej dekadzie znaku.

Horoskop na wrzesień 2017 dla Skorpiona

Zarówno sprawy zawodowe jak i relacje z przyjaciółmi okażą się w tym miesiącu bardzo istotne. Do 5 września uda wam się wprowadzić rewolucyjne zmiany, które na razie nie spotkają się z odpowiednim poparciem, bądźcie jednak cierpliwi, ponieważ do 22 września planety ułatwią wam przeprowadzenie swojej woli. Słońce w Pannie w trygonie do Plutona w Koziorożcu zapewni  do 12 września we wszystkich działaniach wsparcie przyjaciół oraz potężnych popleczników, skorzystajcie z tego, bo druga dekada miesiąca minie pod znakiem kwadratury Słońca do Saturna, co zwiastuje problemy oraz konieczność pokonywania trudności finansowych. Nie na darmo jednak mówi się o Skorpionach, że co ich nie zabije, to ich wzmocni.  5 września Mars opuści ognisty znak Lwa i wkroczy do ziemskiej Panny, wasze działania skierujecie więc na zabezpieczenie kręgu znajomych, co okaże się dobrym krokiem w budowaniu kariery. Wenus w Lwie w trygonie do Saturna i Urana oraz w sekstylu do Jowisza zapewni zawodowe okazje, na które od dłuższego czasu czekaliście, nie zmarnujcie swojej szansy. Skorpiony poszukujące pracy właśnie teraz mają szansę ją uzyskać, nie spodziewajcie się finansowych kokosów, ale uda wam się wynegocjować dobre warunki i stałe źródło dochodów, dające poczucie bezpieczeństwa i gwarancje na przyszłość. Koniunkcja Marsa z Merkurym, pod wpływem której pozostaniecie w drugiej dekadzie września, pomoże podjąć śmiałe decyzje, promowana będzie współpraca i dobre relacje z przyjaciółmi. Kiedy 22 września Słońce opuści życzliwy znak Panny i wkroczy do Wagi poczujecie się wypaleni i zmęczeni wyzwaniami. Jak zwykle o tej porze roku potrzebujecie odpoczynku i naładowania akumulatorów. Merkury w trygonie do Plutona i kwadraturze do Saturna sprzyja głębokim przemyśleniom, konfiguracja sprawi, że zaczniecie szukać rozwiązania swoich problemów w psychoterapii, częściej spotykać będziecie się z wypróbowanymi przyjaciółmi, zwierzenia zbliżą was do siebie jeszcze bardziej. Niektóre Skorpiony sięgną po kredyty na poważne inwestycje, które zwrócą się dopiero w przyszłości. Kiedy w ostatnich dniach września Merkury utworzy kwadraturę do Saturna, nie próbujcie na siłę sprostać wszystkim wymaganiom, bo i tak wam się to nie uda, wybierzcie się na krótki urlop, jeśli możecie sobie na to pozwolić.

Horoskop na sierpień 2017 dla Skorpiona

Przynajmniej do 22 sierpnia pozostańcie w pracy, to nie jest czas na urlop. Planety szykują wam szereg wyzwań, które mogą zaprocentować awansem i poprawą pozycji zawodowej. Słońce oraz Mars w znaku Lwa w korzystnej konfiguracji z Jowiszem w Wadze oraz Saturnem w Strzelcu zapewni szereg okazji do wybicia się i trwałej poprawy finansów. Nie spodziewajcie się kokosów, ale możecie liczyć na stałe dochody, osoby poszukujące pracy mają szansę ją znaleźć właśnie w sierpniu, kiedy inni wybiorą się na odpoczynek.

Pozostańcie czujni w czasie pełni oraz zaćmienia Księżyca, do których dojdzie w dniach 7-8 sierpnia, uważajcie, aby nadmierne emocje nie popsuły pojawiających się przed wami życiowych możliwości.

Również druga połowa miesiąca zapowiada się obiecująco, kiedy Mars utworzy sekstyl do Jowisza i trygon do Saturna, wykażecie się w tym czasie konsekwencją, wytrwałością i zaangażowaniem, co zostanie dostrzeżone pod koniec miesiąca przez przełożonych i klientów. Sprawy miłosne ułożą się nie najgorzej, chociaż opozycja Wenus w życzliwym Raku do Plutona w Koziorożcu zapowiada między 12 a 16 sierpnia sceny zazdrości, zaczniecie podejrzewać partnera o ukryty romans, tymczasem on/ona jest zajęty/a nawiązywaniem korzystnych kontaktów, które zaprocentują w przyszłości poparciem zawodowych zamierzeń.

Między 8 a 15 sierpnia spodziewajcie się romantycznych wieczorów, kolacji przy świecach i wyznań miłości, chyba że od dłuższego czasu przechodzicie kryzys w związku, wtedy nastawcie się na szczerą rozmowę, która wyjaśni narastające od lat nieporozumienia między wami. Merkury, który od 13 sierpnia zmieni bieg na wsteczny, zweryfikuje wasze poglądy na przyjaźń, zrezygnujecie z niektórych znajomości, powrócicie do innych, od dawna porzuconych.

Sprawy relacji międzyludzkich okażą się szczególnie istotne po 22 sierpnia, kiedy Słońce opuści znak Lwa i wkroczy do znaku życzliwej Panny, staniecie się dużo bardziej towarzyscy, zrozumiecie, że są znajomości, które należy kultywować, aby przerodziły się w trwałą przyjaźń. Również z kolegami z pracy poprawią się stosunki, dzięki trygonowi Marsa do Urana, który w ostatnich dniach sierpnia zrewolucjonizuje wasze podejście do współpracowników.

Horoskop na lipiec 2017 dla Skorpiona

Do 7 lipca czeka was walka, którą stoczycie w obronie wartości rodzinnych i patriotycznych, kiedy  Mars w Raku utworzy opozycję do Plutona w Koziorożcu – uważajcie, aby w ferworze zacietrzewienia nie „wylać dziecka z kąpielą”. Osoby obce kulturowo lub innej narodowości wzbudzą w was niechęć, nie jest to dobry moment na podróże zagraniczne, bo wplątać się możecie w konflikty na tle rasowym lub narodowym. Słońce w kwadraturze do Jowisza utrudni porozumienie z obcokrajowcami.

Dysponować za to będziecie siłą, zdolną przenosić góry, kiedy między 5 a 15 lipca Słońce utworzy opozycję do Plutona, szczególnie podatni na ekstremalne emocje okażecie się podczas pełni w Koziorożcu, pod wpływem której pozostaniecie między 8 a 10 lipca – unikajcie w tych dniach słownych zaczepek, zastanówcie się czy wolicie mieć rację czy spokój w rodzinie. Unikajcie nadmiernej prędkości, samochód zostawcie w garażu, spróbujcie przesiąść się na rower, dobrze to wpłynie na kondycję i ogóle samopoczucie. Sprzęt elektroniczny może w tym czasie ulegać awarii, co wzbudzi frustrację, gdyż utrudni wykonywanie zleconej pracy. Nadmiar emocji źle wpłynie na żołądek i system trawienny, dokuczać wam może także kręgosłup, ale poradzicie sobie z niedyspozycją, stosując środki radykalne, które rozwiążą problem na zasadzie węzła gordyjskiego.

Między 17 a 23 lipca sytuacja w pracy zacznie się komplikować za sprawą kwadratury Słońca do Urana, liczcie się z rewolucyjnymi zmianami, które nie każdemu przypadną do gustu. Reforma jest niezbędna, wszyscy to rozumieją, niemniej jednak nie chcą tego zaakceptować.

Kiedy 23 lipca Słońce opuści przyjazny znak Raka i wkroczy do znaku Lwa, rozpocznie się gorący zawodowo okres, dlatego nie warto w tym czasie brać urlopu. Podczas gdy inni wylegują się na plaży, wy skupicie się na pracy i dobrze na tym wyjdziecie. Wysiłek się opłaci, bo wszyscy zauważą wasz talent organizacyjny, siłę, wytrwałość i zaangażowanie. Dla sportowców ostatni tydzień lipca okaże się szczególnie korzystny, uda wam się pokonać każdy rodzaj konkurencji.

Horoskop na czerwiec 2017 dla Skorpiona

Merkury w przeciwległym znaku Byka do 6 czerwca sprzyja negocjacjom i ważnym ustaleniom z partnerami osobistymi oraz biznesowymi, natomiast trygon Słońca w Bliźniętach do Jowisza w Wadze zafunduje szansę na udane podróże zagraniczne oraz międzynarodowe kontakty. Kiedy 4 czerwca Mars wkroczy do Raka, zmęczenie da wam znać o sobie i zaczniecie już myśleć wyłącznie o wakacjach. Czas na miłość nadejdzie po 6 czerwca, kiedy Wenus opuści znak Barana i wkroczy do przeciwległego znaku Byka, a także utworzy sekstyl do Marsa – nawet w długoletnich związkach pojawi się namiętność i seksapil. Wolne Skorpiony wpadną w sidła miłości i tym razem to one poczują się zdobywane. Sytuacja taka trwać będzie aż do 18 czerwca, warto więc wybrać się z wybranką na koniec świata lub do sąsiedniej miejscowości, ważne żeby być razem i korzystać z przyjemności, jakie dają wzajemne uczucia. Partner/ka wabić was będzie zamiłowaniem do rozkoszy ciała i stołu, zatroszczy się o dobre samopoczucie i prawdziwy relaks.

W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu, w okolicach pełni w Strzelcu, do której dojdzie 9 czerwca, okaże się, że przeinwestowaliście i trzeba ograniczyć wydatki. Opozycja Słońca w Bliźniętach do Saturna w Strzelcu przypomni o zobowiązaniach finansowych, wizyty w urzędach okażą się męczące, a urzędnicy będą albo na urlopach, albo zapracowani, co ogólnie nie wróży zbyt dobrze.  Z pomocą przyjdą szeregowi pracownicy i podwładni, którzy znajdą wyjście z sytuacji.

21 czerwca Słońce i Merkury opuszczą znak Bliźniąt i wkroczą do zasadniczego Raka, w którym przebywa już Mars. Sprawy międzynarodowe nabiorą znaczenia, od 24 czerwca rozpoczniecie nowy projekt wymagający dużego zaangażowania, waszym wrogiem okaże się brak cierpliwości. Pojawi się możliwość zaciągnięcia korzystnego kredytu, kiedy między 22 a 27 czerwca Wenus utworzy trygon do Plutona. W związkach nastąpi czas weryfikacji i podjęcia decyzji czy to, co was łączy to prawdziwa miłość, czy tylko namiętność.

Zachowajcie szczególną ostrożność w ostatnich dniach czerwca, ponieważ opozycja Marsa w Raku do Plutona w Koziorożcu wpłynie destabilizująco zarówno na sprawy rodzinne, jak i zawodowe. Powstrzymajcie się w tym czasie od impulsywnych reakcji, bo to, co możecie zniszczyć swoją złością, okaże się nie do odbudowania.

Horoskop na maj 2017 dla Skorpiona

Do 20 maja Słońce w Byku stworzy okazję do negocjacji w każdej dziedzinie. W czasie długiego weekendu starajcie się odpoczywać jak najwięcej, aby włączyć się w wir zdarzeń, jakie czekają was w dniach 5 – 15 maja. Trygon Słońca do Plutona oraz Marsa do Jowisza stworzy wiele szans do wyjaśnienia nieporozumień i wyczyszczenia spornych kwestii. Otwórzcie się na argumenty partnera, przestańcie zadręczać zazdrością, a zobaczycie jak poprawią się wzajemne relacje. Również w biznesie uda się przeprowadzić ważne rozmowy i postawić na swoim.

Między 9 a 11 maja pełnia w waszym znaku uczyni was mało odpornymi na silne emocje, ktoś może zranić wasze uczucia bardziej, niż chcielibyście się do tego przyznać. Staniecie się podejrzliwi, być może nawet tym razem okaże się, że macie do tego podstawy. Szczera rozmowa pozwoli rozwiać wątpliwości, nauczcie się wybaczać, a świat wokół stanie się jaśniejszy. Po 16 maja, kiedy w przeciwległym znaku Byka zagości Merkury, łatwiej wam będzie zrozumieć partnera. Zamiast zacinać się w sobie i rozpamiętywać krzywdy, horoskop radzi wybrać się na odpoczynek gdzieś, gdzie świeci Słońce, a ludzie uśmiechają się do siebie.

Po 20 maja, kiedy Słońce opuści znak Byka i wkroczy do znaku Bliźniąt, zajmiecie się z energią zarządzaniem wspólnymi dobrami. Trygon Saturna do Urana pozwoli z sukcesem wprowadzić zmiany w miejscu pracy, uda się też trwała inwestycja, która przyniesie niewielkie, ale stałe dochody. W ostatnim tygodniu maja starajcie się nie popełnić błędu, bo nadmierna chęć zysku może sprzątnąć wam sprzed nosa okazję, na którą czekaliście. Czasem mniej znaczy więcej, zapamiętajcie to, kiedy ogarnie was zachłanność, spuśćcie z tonu i nie przeciągajcie struny, bo na tym stracicie.

Nadmiar emocji i trudne relacje partnerskie mogą odbić się na zdrowiu między 23 a 27 maja, kiedy zostaniecie pod wpływem kwadratury Wenus do Plutona, paradoksalnie choroba zbliży was do siebie, okaże się, że możecie polegać na bliskiej wam osobie, którą ocenialiście do tej pory niesprawiedliwie.