Archiwa kategorii: Skorpion – horoskop miesieczny

Horoskop na czerwiec 2018 dla Skorpiona

Do 21 czerwca Słońce przebywa w znaku Bliźniąt, skupiając energię Skorpionów na zarządzaniu wspólnymi finansami. Zamiast marnować energię na załatwianie zawodowych spraw, które nie są w obecnej chwili istotne oraz na rozwiązywanie sporów i nieporozumień w otoczeniu, horoskop radzi wam w pierwszych dniach czerwca oddać się przyjemnościom, jakie oferuje życie codzienne i bliski kontakt z kochanymi osobami. Wielki trygon w znakach wodnych, złożony z najbardziej dobroczynnych planet, którego jedno z ramion – planeta Jowisz – wypada w waszym znaku, zapowiada okres dobrobytu i znakomitego samopoczucia. Długi czerwcowy weekend sprzyja podróżom zagranicznym oraz załatwieniu wszelkiego typu spraw, w których liczy się sprawiedliwy osąd.

Dni między 3 a 8 czerwca nie są korzystne dla spekulacji finansowych, odpuście więc sobie ryzykowne inwestycje i większe zakupy, bo możecie ulec manipulacji i w konsekwencji na tym stracić. Pamiętajcie w tych dniach, że nie wszystko złoto, co się świeci i to, co w pierwszej chwili wydaje się świetną okazją, w końcu okaże się wielkim bublem. Szczególnie sprawy związane z nieruchomościami, za które weźmiecie się między 12 a 18 czerwca, mogą być dużo bardziej problematyczne, niż przypuszczaliście na początku.

Między 18 a 22 czerwca w stałych związkach pojawią się nieporozumienia, ich podłożem będą niespełnione oczekiwania partnera. Warto skorzystać z letniej aury i wybrać się z ukochaną osobą chociaż na krótki urlop, podczas którego będziecie mogli wszystko sobie wyjaśnić i odbudować zagubioną w natłoku codzienności namiętność. Czas i uwaga poświęcona partnerowi zaprocentuje w przyszłości lepszym porozumiem oraz poczuciem bliskości, postarajcie się wprowadzić więcej pikanterii, zmysłowości i romantyzmu we wzajemne relacje, a wasze życie się polepszy.

Trygon Jowisza w waszym znaku do Merkurego w Raku zapali zielone światło dla bliskich i dalszych podróży, ułatwi podjęcie istotnych, strategicznych decyzji, sprzyja też sprawom sądowym. Kiedy 21 czerwca Słońce wkroczy do znaku Raka i utworzy trwający do 26 czerwca sekstyl do Urana w Byku, energię skierujecie na zorganizowanie wakacji najbliższym. Niektóre Skorpiony, szczególnie urodzone w pierwszej dekadzie znaku, właśnie teraz zdecydują się skorzystać z romantycznej eskapady we dwoje lub wybiorą się w ekscytującą wyprawę do krajów egzotycznych, bez względu na koszty, jakie trzeba będzie ponieść. Ostatnie dni miesiąca wiązać się będą z okresem ograniczeń, jakie zafunduje opozycja Słońca do Saturna, może zajść konieczność wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań, utrudnienia pojawią się też w dziedzinie komunikacji.

Horoskop na maj 2018 dla Skorpiona

Słońce do 21 maja skupi waszą energię na sprawach partnerskich, skłoni też do zainteresowania się sferą finansową. Opozycja Słońca do Jowisza oraz sekstyl do Neptuna skieruje waszą uwagę na wartości, jakimi chcielibyście kierować się w życiu, zachęci też do realizacji marzeń na temat wspólnych zagranicznych podróży. W pierwszej dekadzie maja okoliczności skłonią was do jasnego określenia tego wszystkiego, czego oczekujecie od dobrego związku, natomiast w drugiej dekadzie postawicie warunki, jakie powinien spełnić partner, aby relacja przetrwała.

Mars w koniunkcji z Plutonem w znaku Koziorożca obdarza was kosmiczną energią, uważajcie więc, aby nie „wylać dziecka z kąpielą”, kiedy w drugiej dekadzie maja Mars utworzy kwadraturę z nieprzewidywalnym Uranem. Stłumiona, nie wyrażona w odpowiedni sposób energia może odbić się na zdrowiu między 7 a 15 maja, dlatego zalecane jest w tym czasie uprawianie jogi lub innego rodzaju sportu, który pozwoli wam rozładować stres. Trygon Słońca do Plutona wpłynie na was mobilizująco, jest to również dobry moment na każdy rodzaj psychoterapii, jednak między 11 a 13 maja uważajcie na wypowiadane słowa, bo nie powstrzymacie się od kąśliwych uwag i gwałtownych oskarżeń.

15 maja planeta Uran, która potrafi wywrócić życie do góry nogami, zmieni znak i wkroczy do przeciwległego znaku Byka, rewolucjonizując związki i każdy rodzaj partnerstwa. Skorpiony urodzone w pierwszej dekadzie znaku uświadomią sobie, że nie zadowalają ich już półśrodki, zapragną jednoznacznych deklaracji, a jeśli ich nie otrzymają, gotowi będą zerwać związek i dotyczy to zarówno bliskich osobistych relacji oraz przyjaźni, jak i biznesowych układów. Między 19 a 22 maja wolne Skorpiony nagle i niespodziewanie mogą spotkać na swojej drodze osobę, która zawróci im w głowie i pozwoli spojrzeć na siebie w nowy, odkrywczy sposób, poznacie o sobie prawdę, z której do tej pory nie zdawaliście sobie sprawy. W stałych związkach natomiast, jeśli uda wam się przetrwać okres nieporozumień i konfliktów, jakie zafunduje konfiguracja Marsa i Urana, możecie być pewni, że będzie już tylko lepiej.

21 maja Słońce opuści znak Byka, wkroczy do Bliźniąt i utworzy pozytywny aspekt z Marsem, staniecie się więc niezwykle energiczni i wszędobylscy, to znakomity czas na drobne remonty w domu, skuteczne inwestycje oraz obrót nieruchomościami.

Horoskop na kwiecień 2018 dla Skorpiona

Młode Skorpiony mogą przeżywać swoją pierwszą, namiętną miłość, która przeniesie je w rejony najgłębszych emocji, trudnych do opanowania. Także w stałych i wypróbowanych związkach pojawią się gorące wieczory, które rozpoczną się walką o dominację, a zakończą w zaciszu sypialni, wiążąc ze sobą dwie osoby niezdolne do funkcjonowania oddzielnie. Niektóre pary uświadomią sobie, że nie potrafią żyć ani ze sobą, ani bez siebie. Pozostałe Skorpiony energię skierują na przeprowadzenie zmian w miejscu pracy, a także zatroszczą się o swoje samopoczucie i zabiorą się za to z taką determinacją i bezwzględnością, że zadziwią otoczenie konsekwencją i wytrwałością.

Czas do 20 kwietnia okaże się przede wszystkim istotny dla spraw zdrowotnych, wymagających natychmiastowego działania. Merkury w biegu wstecznym może utrudnić do 15 kwietnia przeprowadzenie niezbędnych zmian w podejściu do odżywiania oraz oczyszczenia organizmu, nie sprzyja także podejmowaniu życiowych decyzji. Kwadratura Merkurego do Marsa i Saturna doprowadzi w niektórych przypadkach do interwencji chirurgicznych lub zmusi do natychmiastowego działania, dotyczy to nie tylko samych Skorpionów, ale również osób z ich bliskiego otoczenia lub czworonożnych pupilów. Zadbajcie o bliskich i o samych siebie, kwadratura Słońca do Plutona, pod wpływem której pozostaniecie między 5 a 15 kwietnia, pomoże wam znaleźć w sobie siłę niezbędną do przeprowadzenia transformacji, pozwalającej stanąć na nogach, gdyby pojawiły się trudności. Żaden znak zodiaku nie nosi w sobie takiej woli przetrwania i umiejętności pokonywania przeszkód, jak Skorpion.

Między 15 a 20 kwietnia czeka was rewolucja w miejscu pracy, nagle i niepodziewanie zostaniecie postawieni w sytuacji przystosowania się do zupełnie nowych warunków, w których przyjdzie wam egzystować. Również sprawy zdrowotne przybiorą nieoczekiwany obrót, sprzyjając zastosowaniu nowej diety lub terapii.

Kiedy 20 kwietnia Słońce opuści znak Barana i wkroczy do przeciwległego znaku Byka, znów do głosu dojdzie miłość i walka o uczucie partnera. W ostatniej dekadzie miesiąca koniunkcja Marsa do Plutona w znaku Koziorożca wyzwoli w was taki ogrom energii, że zdolni będziecie podjąć każde wyzwanie i odnieść zwycięstwo w wybranej konkurencji, nikt z wami nie wygra. Nie zapominajcie, że wasz znak nadal przemierza przynoszący szczęście i powodzenie Jowisz, i chociaż obecnie znajduje się w fazie retrogradacji, obdarza Skorpiony swoją przychylnością i łaskawością.

Horoskop na marzec 2018 dla Skorpiona

Do 20 marca poświęcicie czas swoim dzieciom oraz ulubionym zajęciom. Do 7 marca nic nie pozbawi was radości z uprawiania wybranego hobby, przyjemność sprawi wam wizyta w teatrze, kinie, galerii oraz operze, poświęcicie się działalności artystycznej w każdym wymiarze, zarówno jako twórca, jak i odbiorca sztuki. Skorpiony zakochane otrzymają od swoich partnerów wsparcie, jakiego oczekują, osoby wolne mają szansę spotkać na swojej drodze kogoś wyjątkowego, przy kim zechcą pozostać na dłużej.

Drugi tydzień marca natomiast przyniesie wiele okazji do poprawy sytuacji materialnej, dostaniecie niespodziewaną propozycję dodatkowej pracy, która wymagać będzie zaangażowania, ale przyniesie wymierne profity. Od 8 do 14 marca otrzymacie potężny zastrzyk energii ze strony Plutona, który utworzy sekstyl do Słońca, przebywającego w życzliwym znaku Ryb, nic was nie powstrzyma od osiągnięcia postawionego przed sobą celu. 10 marca Jowisz w waszym znaku zacznie się cofać, umożliwiając powrót do zamierzeń oraz projektów, które porzuciliście, natomiast między 10 a 17 marca trygon Słońca do Jowisza wyznaczy moment okazji, które pojawiają się raz na 12 lat, należy je wykorzystać w maksymalnym stopniu, to jest wasze prawdziwe „5 minut” – dotyczy to szczególnie Skorpionów urodzonych w trzeciej dekadzie znaku.

Po 20 marca, kiedy Słońce zmieni znak i wkroczy do znaku Barana, postanowicie uregulować stosunki z podwładnymi, nadejdzie również właściwy czas, aby podreperować zdrowie. W ostatnim tygodniu miesiąca pojawią się dolegliwości, na które należy zadziałać w sposób radykalny i ostateczny, jeśli okaże się, że należy coś wyciąć lub się czegoś pozbyć, aby odzyskać zdrowie, nie wahajcie się ani chwili, planety wam sprzyjają, energii wam nie zabraknie.

23 marca Merkury zmieni bieg na wsteczny, niektóre decyzje, szczególnie dotyczące szeroko pojętej komunikacji oraz mające wpływ na zdrowie, należy poddać weryfikacji. Pełnia w znaku Wagi, do której dojdzie 31 marca, wpłynie na emocje związane ze zdrowiem oraz z sytuacją w miejscu pracy, nie ulegajcie presji i starajcie się zachować dystans za wszelką cenę. Uwierzcie w to, że sprawy potoczą się lepiej, niż się spodziewacie.

Horoskop na luty 2018 dla Skorpiona

Przez cały miesiąc będziecie mieć silną motywację do zdobywania pieniędzy oraz poprawy sytuacji materialnej. Pojawi się wiele okazji do wzbogacenia, to również dobry moment na trafione inwestycje, w czym pomoże pobyt Jowisza w waszym znaku w trygonie do Plutona – konfiguracja ta, działająca przez cały miesiąc, da szansę wielu przedsiębiorczym osobom zabłysnąć zarówno w świecie biznesu, jak i w każdej innej dziedzinie życia. Słońce oraz Merkury, przebywające do 18 lutego w znaku Wodnika, skupią uwagę na sprawach domowych oraz zawodowych, sprzyjając realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń.

Kiedy 11 lutego Wenus opuści Wodnika i wkroczy do przyjaznego znaku Ryb, nadejdzie sprzyjający czas na rozwój zainteresowań, poprawią się relacje z dziećmi. Niektóre Skorpiony nawiążą romans, który przerodzić się może w trwałe uczucie. Dobrze ułożą się stosunki ze współpracownikami między 10 a 18 lutego, kiedy Słońce utworzy sekstyl z Uranem, możecie także liczyć w tym czasie na oryginalne oraz odkrywcze pomysły. Osoby szukające dobrego specjalisty trafią wreszcie na odpowiedniego lekarza, który zastosuje właściwą terapię.

Między 14 a 16 lutego, kiedy pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Słońca w znaku Wodnika, unikajcie stawiania spraw na ostrzu noża i nie wchodźcie w drogę przełożonym, bo więcej stracicie niż zyskacie, również w domu atmosfera się popsuje. Między 12 a 23 lutego zachowajcie ostrożność we wszelkiego rodzaju finansowych spekulacjach, bo możecie paść ofiarą naciągaczy, powstrzymajcie się od zakupu przedmiotów, które tak naprawdę nie są wam do niczego potrzebne.

18 lutego, kiedy zarówno Słońce, jak i Merkury wkroczą do znaku Ryb, rozpocznie się dla was czas osobistej oraz finansowej prosperity. Słońce oraz Merkury w sekstylu do Saturna między 20 a 24 lutego, pozwolą utrwalić wszystko, co do tej pory zdobyliście. Słuchajcie intuicji i stawiajcie na to, co pewne i trwałe, to dobry moment na podpisywanie umów oraz składanie wieloletnich zobowiązań. W ostatnich dniach lutego zdobędziecie wszystko, czego zapragniecie, bez względu na cenę, jaką przyjdzie wam zapłacić.

Horoskop na styczeń 2018 dla Skorpiona

Między 4 a 8 stycznia pojawi się szansa poprawy sytuacji materialnej, przemyślcie wszystko bardzo dokładnie, aby nie pomylić wyobrażeń z rzeczywistością, kiedy Merkury utworzy trygon z Uranem. Styczeń okaże się znaczący dla wszystkich Skorpionów, jednak osoby urodzone w drugiej dekadzie znaku otrzymają szczególną szansę od losu w dniach 7 – 10 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Jowiszem w waszym znaku utworzy sekstyl z potężną koniunkcją Słońca, Wenus i Plutona w znaku Koziorożca. Możecie teraz sięgnąć po to, czego najbardziej pragniecie, zarówno w sferze osobistej, jak i związanej z realizacją marzeń. Pojawi się namiętność i chęć zdobycia władzy, ogarnie was tak silna potrzeba zwycięstwa, że gotowi będziecie postawić wszystko na jedną kartę.

W uczuciach zawirowania, zdobędziecie każdego, na kogo zagniecie parol. Niektóre Skorpiony postanowią zrealizować marzenie o wyprawie w dalekie kraje, pełne niebezpieczeństw i obfitujące w przygody, czekające na każdym zakręcie. Nie zadowoli was bezpieczna przystań, zapragniecie przeżyć coś niebanalnego, pełnego wyzwań ekstremalnych, aby poczuć, że żyjecie naprawdę. Niektóre osoby doświadczą tego wszystkiego w wyobraźni, za pośrednictwem literatury, sztuki, internetu lub poprzez udział w grach komputerowych, nie wszystkim  Skorpionom to jednak wystarczy, wybiorą się więc w podróż, pełną dzikich niebezpieczeństw, zarówno w sferze fizycznej, jak i duchowej.

Druga dekada stycznia może przynieść kontuzje w przypadku nadmiernego szarżowania i braku zabezpieczeń. W pracy dojdzie do nieporozumień z podwładnymi lub przełożonymi, w zależności od pozycji, jaką zajmujecie. Okaże się, że nie wszyscy podzielają wasze poglądy lub różnicie się w podejściu do zdrowia.

Kiedy 18 stycznia Wenus opuści znak Koziorożca i wkroczy do znaku Wodnika, a dwa dni później podąży za nią Słońce, uwagę skierujecie na sprawy rodzinne i zawodowe. Na jakiś czas ograniczycie aktywność intelektualną, odstawicie internet lub telefon zostawicie w domu, aby uwolnić się od czekających was zadań i obowiązków.

Zaćmienie Księżyca w znaku Lwa, do którego dojdzie ostatniego dnia stycznia, skomplikuje sprawy zawodowe. Nie działajcie pochopnie, kobiety z waszego otoczenia mogą się mylić, podejmujcie więc decyzje racjonalne i sprawiedliwe.

Horoskop na grudzień 2017 dla Skorpiona

Jowisz w waszym znaku w trygonie do Neptuna pozwoli zrealizować niejedno marzenie, poprawi też relacje w ważnych dla was związkach. Do 9 grudnia odczujecie jeszcze dyskomfort w związku z pobytem Marsa w znaku Wagi, co powoduje trudną do opanowania irytację i konieczność ukrywania prawdziwych intencji. Kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi chaos i brak rzetelności w przepływach finansowych, uważajcie, aby nie zostać oszukanym, sami tez unikajcie kreatywności w stosowaniu prawa, idźcie prostą ścieżką, już niedługo wyjdziecie na swoje, a los się do was uśmiechnie. Od 3 do 23 grudnia Merkury w znaku Strzelca będzie się cofał, nie rozpoczynajcie więc nowych inwestycji, popracujcie raczej nad poprawą błędów w już istniejących. Czeka was zwrot środków, które już wydaliście, z niektórych decyzji finansowych sami postanowicie się wycofać.

Kiedy 9 grudnia Mars wkroczy do waszego znaku, obudzi się w was wojownik, wszystko zrobicie, aby dojść do celu według zasady, że cel uświęca środki. Uważajcie, aby nie „wylać dziecka z kąpielą” podczas kwadratury Wenus do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie między 8 a 12 grudnia, zakupy oraz decyzje finansowe podjęte w tym czasie mogą okazać się mocno nietrafione. Natomiast między 14 a 18 grudnia pojawi się okazja, którą trzeba łapać w locie, warto wybrać się w tych dniach na przedświąteczne zakupy, uda się ustrzelić niejedną okazję i sprawić, że Mikołaj w tym roku spełni najbardziej wygórowane oczekiwania bliskich, szczególnie dzieci. Do 21 grudnia wszystko kręcić się będzie wokół stanu posiadania i planowanych inwestycji, ostateczne decyzje odłóżcie jednak na okres poświąteczny, kiedy Merkury ruszy do przodu.

20 grudnia nastąpi bardzo ważne astrologiczne wydarzenie – po blisko 3 latach Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do znaku Koziorożca, dla Skorpionów to dobra informacja, znikną bowiem z waszego życia długotrwałe ograniczenia finansowe, którym w tym czasie podlegaliście. Święta i Sylwestra spędzicie w wąskim gronie, pozwoli to jednak nabrać dystansu i odpocząć od nadmiaru gości. Końcówka roku przyniesie spełnienie marzeń i umożliwi realizację długo oczekiwanych zamierzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Horoskop na listopad 2017 dla Skorpiona

Słońce w trygonie do Neptuna w pierwszym tygodniu listopada natchnie was uczuciami wyższymi, zaangażujecie się w działalność społeczną lub charytatywną. Pełnia w przeciwległym znaku Byka, do której dojdzie 4 listopada, wywoła burzę emocji, poznacie prawdę na temat partnera. Jowisz oraz Słońce w waszym znaku zachęcają do rozwoju duchowego, studiowania prawa, poszerzania horyzontów. Szczególnie osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku doświadczą dobrodziejstw przynoszącego szczęście Jowisza.

Najbardziej korzystny okres nadejdzie między 7 a 15 listopada, kiedy pozostaniecie pod wpływem koniunkcji Wenus z Jowiszem oraz sekstylu Słońca z Plutonem, uczucia się pogłębią, ktoś wzbudzi waszą namiętność, poczujecie, że marzenia się spełniają. W serca niektórych Skorpionów wtargnie miłość trudna do opanowania, z wszystkimi konsekwencjami, takimi jak tęsknota, zazdrość, pożądanie. Głowę mieć będziecie pełną marzeń i oderwaną od rzeczywistości, starajcie się więc nie podejmować w tym czasie ważnych finansowych decyzji, umysł bowiem może nie działać tak, jak powinien.

Między 13 a 22 listopada kwadratura Marsa do Plutona uczyni was osobami niezwyciężonymi, uważajcie jednak, aby dążąc do osiągnięcia celu nie wylać dziecka z kąpielą, starajcie się nikogo nie skrzywdzić, bo energia, jaką wysyłamy w świat, wraca do nas zwielokrotniona. Uważajcie też na ukrytych wrogów, bo okażą się dużo bardziej niebezpieczni, niż przypuszczacie. Nów w waszym znaku, do którego dojdzie 18 listopada, pozwoli rozpocząć nowy etap w życiu lub w ważnym dla was związku. Sekstyl Wenus do Plutona sprawi, że pojawi się szansa na duchowe porozumienie, wyciągniecie rękę do osoby budzącej waszą namiętność, odbudujecie relacje zniszczone błędnym postępowaniem.

Kiedy 22 listopada Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, skupicie uwagę na finansach, które mają szansę znacznie się poprawić. Nagły impuls sprawi, że porzucicie niepewne inwestycje i postawicie na mniejsze, ale  stałe i bezpieczne źródła utrzymania. W ostatnich dniach miesiąca uważajcie na zdrowie oraz na ataki ukrytych wrogów.

Horoskop na październik 2017 dla Skorpiona

Mars w trygonie do Plutona w pierwszym tygodniu października wzmocni waszą motywację do przeprowadzenia ważnych rozmów oraz istotnych działań, wyjaśniających wszelkie kwestie sporne w relacjach zarówno przyjacielskich, towarzyskich, jak i osobistych. Dysponować będziecie siłą nie do pokonania, to również znakomity moment do przeprowadzenia radykalnych przemian wewnętrznych, wybrany rodzaj terapii okaże się skuteczny i zaowocuje pogłębieniem samoświadomości. Niektóre Skorpiony dysponując taką siłą mogą ją użyć w celach destrukcyjnych pod wpływem emocji podczas pełni Księżyca w znaku Barana, do której dojdzie 5 października, pamiętajcie, że to, co zdecydujecie się zniszczyć nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Również kwadratura Słońca do Plutona w dniach 4 – 12 października uczyni z niektórych Skorpionów osoby nieprzejednane i bezkompromisowe, gotowe stosować presję psychiczną zamiast konstruktywnej dyskusji. 10 października szczodry Jowisz wkroczy do waszego znaku, w którym pozostanie przez najbliższych 13 miesięcy, obdarzając pomyślnością i wspaniałomyślnością przedstawicieli znaku Skorpiona. Już niedługo zacznie wam się szczęścić, na razie jednak osoby urodzone w ostatniej dekadzie znaku liczyć się muszą z ograniczeniami natury finansowej. Do 17 października wszystkie informacje, jakie uda wam się zebrać na temat otaczających was osób powinny pozostać tajemnicą, dopiero po 17 października, kiedy Merkury wkroczy do waszego znaku, możecie ujawnić zebrane fakty i posłużyć się nimi, aby uporządkować sytuację w miejscu pracy. Dni między 17 a 23 października okażą się burzliwe i rewolucyjne, wpłyną destabilizująco na relacje zawodowe, nadmiar stresów może wywołać dolegliwości wynikające z przepracowania, nabierzcie dystansu do tego, co się wokół dzieje, nie wszystko bezpośrednio was dotyczy. Kiedy 23 października Słońce wkroczy do waszego znaku i utworzy koniunkcję z Jowiszem nabierzecie wiatru w żagle, poczujecie się znacznie lepiej, gotowi stawić czoło wszelkim wyzwaniom, nic nie zdoła pokonać Skorpionów urodzonych w pierwszej dekadzie znaku.

Horoskop na wrzesień 2017 dla Skorpiona

Zarówno sprawy zawodowe jak i relacje z przyjaciółmi okażą się w tym miesiącu bardzo istotne. Do 5 września uda wam się wprowadzić rewolucyjne zmiany, które na razie nie spotkają się z odpowiednim poparciem, bądźcie jednak cierpliwi, ponieważ do 22 września planety ułatwią wam przeprowadzenie swojej woli. Słońce w Pannie w trygonie do Plutona w Koziorożcu zapewni  do 12 września we wszystkich działaniach wsparcie przyjaciół oraz potężnych popleczników, skorzystajcie z tego, bo druga dekada miesiąca minie pod znakiem kwadratury Słońca do Saturna, co zwiastuje problemy oraz konieczność pokonywania trudności finansowych. Nie na darmo jednak mówi się o Skorpionach, że co ich nie zabije, to ich wzmocni.  5 września Mars opuści ognisty znak Lwa i wkroczy do ziemskiej Panny, wasze działania skierujecie więc na zabezpieczenie kręgu znajomych, co okaże się dobrym krokiem w budowaniu kariery. Wenus w Lwie w trygonie do Saturna i Urana oraz w sekstylu do Jowisza zapewni zawodowe okazje, na które od dłuższego czasu czekaliście, nie zmarnujcie swojej szansy. Skorpiony poszukujące pracy właśnie teraz mają szansę ją uzyskać, nie spodziewajcie się finansowych kokosów, ale uda wam się wynegocjować dobre warunki i stałe źródło dochodów, dające poczucie bezpieczeństwa i gwarancje na przyszłość. Koniunkcja Marsa z Merkurym, pod wpływem której pozostaniecie w drugiej dekadzie września, pomoże podjąć śmiałe decyzje, promowana będzie współpraca i dobre relacje z przyjaciółmi. Kiedy 22 września Słońce opuści życzliwy znak Panny i wkroczy do Wagi poczujecie się wypaleni i zmęczeni wyzwaniami. Jak zwykle o tej porze roku potrzebujecie odpoczynku i naładowania akumulatorów. Merkury w trygonie do Plutona i kwadraturze do Saturna sprzyja głębokim przemyśleniom, konfiguracja sprawi, że zaczniecie szukać rozwiązania swoich problemów w psychoterapii, częściej spotykać będziecie się z wypróbowanymi przyjaciółmi, zwierzenia zbliżą was do siebie jeszcze bardziej. Niektóre Skorpiony sięgną po kredyty na poważne inwestycje, które zwrócą się dopiero w przyszłości. Kiedy w ostatnich dniach września Merkury utworzy kwadraturę do Saturna, nie próbujcie na siłę sprostać wszystkim wymaganiom, bo i tak wam się to nie uda, wybierzcie się na krótki urlop, jeśli możecie sobie na to pozwolić.