Archiwa kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Wagi

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Barana do 19 kwietnia, sprawy partnerstwa i umów okażą się w tym czasie priorytetowe. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna pozwoli umocnić długotrwałe relacje, dla wielu Wag Święta Wielkanocne staną się okazją do ogłoszenia zaręczyn. Dla rozpoczęcia ważnych związków natomiast ważne okażą się dni w okolicach nowiu Księżyca w przeciwległym Baranie, który będzie miał miejsce 12 kwietnia. W ogóle, druga dekada miesiąca okaże się bardzo znacząca dla wielu osób, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Marsem i Jowiszem, jedynie kwadratura Słońca do Plutona sygnalizuje, że róże mają kolce a presja ze strony rodziny może być zbyt obciążająca.

19 kwietnia Słońce opuści przeciwległy znak Barana i wkroczy do Byka, kierując uwagę na sprawy spadkowe, urzędowe oraz związane z zarządzaniem pieniędzmi. Rewolucja w finansach szykuje się pod koniec miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Skorpionie 27 kwietnia. Trudne sprawy i wiadomości mogą okazać swoje  zaskakujące oblicze w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przeciwległym Baranie do 14 kwietnia, liczcie się więc z tym, że w tym czasie w związkach będziecie mieć niewiele do powiedzenia, ale za to może być zmysłowo i gorąco, szczególnie między 3 a 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z wygadanym Marsem w Bliźniętach – będziecie flirtować na odległość, okaże się, że rozmowa może być bardzo seksowna. Między 8 a 14 kwietnia zrobi się już bardzo namiętnie, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Jowiszem i w kwadraturze z Plutonem, poczujecie się całkowicie poddani sile ogarniającego was uczucia, osoby w stałych związkach natomiast zaczną walczyć o swoją niezależność. W drugiej połowie miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Byka, w którym jest mocna i pewna swojej wartości, zaczniecie zabiegać o zwiększenie stanu posiadania – niestety, pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia aspekty Wenus wskazują na to, że inwestycje okażą się nietrafione, jakaś instytucja odmówi wypłaty świadczeń, urzędnicy okażą się mało przychylni.

Merkury do 4 kwietnia przebywa jeszcze w znaku Ryb, skupiając myśli na sprawach związanych z ochroną zdrowia i ograniczeniami w komunikacji, kiedy jednak wkroczy do przeciwległego znaku Barana, staniecie się bardziej otwarci, gotowi do dyskusji, negocjacji i skłonni do zawierania umów. Między 9 a 11 kwietnia uda się wam sprawnie ustalić zasady współpracy i współdziałania, szczególnie z dziećmi oraz osobami, za które jesteście odpowiedzialni. Między 16 a 19 kwietnia Merkury w sekstylu do Marsa i Jowisza pozwoli sprawnie przeprowadzić negocjacje, najlepiej dogadacie się 19 kwietnia, gdy dojdzie do ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Tego samego dnia wieczorem obie planety opuszczą przeciwległy znak Barana i wkroczą do Byka, dołączając do przebywającej tam Wenus, władczyni znaku. Ostatni tydzień kwietnia będzie obfitował w niespodziewane wydarzenia, możecie doświadczyć ograniczeń w mobilności i szeroko pojętej komunikacji.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, jednak między 6 a 13 kwietnia znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, w szczególny sposób dbajcie w tym czasie o zdrowie, noście maseczki, unikajcie większych zgromadzeń. Mars w trygonie do Jowisza natomiast zapowiada między 13 a 19 kwietnia intensywną aktywność w dziedzinie będącej waszym rzeczywistym hobby. 23 kwietnia Mars przesunie się do znaku Raka, rzucicie się w wir pracy, ale podświadome lęki o bezpieczeństwo w dobie pandemii nie pozwolą cieszyć się tym w pełni.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Wagi

Słońce w znaku Wodnika przebywa do 20 marca, kierując uwagę na sprawy zdrowia i warunków pracy, które od początku pandemii są zmienne i nieprzewidywalne. Nowy etap macie szanse rozpocząć między 9 a 15 marca, gdy dojdzie do koniunkcji Słońca a także Wenus z Neptunem. Nów Księżyca, do którego dojdzie 13 marca, tym bardziej podkreśla możliwość wprowadzenia pozytywnych zmian w obu dziedzinach życia, zadbacie o zdrowie własne oraz bliskich, a także poprawicie swój wizerunek.

Od 15 do 20 marca sekstyl Słońca i Wenus do potężnego Plutona wzbudzi sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju przymusu, rozbudzi też potrzebę silnych przeżyć w związkach miłości, romantyzm przekształci się w namiętność, unikajcie tylko zazdrości, aby nie zniszczyć rodzących się uczuć. 20 marca Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Barana, następnego dnia podąży za nim Wenus, więc znaczenie związków i partnerstwa znacznie się wzmocni. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 28 marca w waszym znaku, przy towarzyszącej Słońcu Wenus, podsyci emocje, miłość wybuchnie z wielką siłą, single mają szansę znaleźć partnera na całe życie, co podkreśla sekstyl obydwu planet do stabilizującego  Saturna, umacniającego związki oparte na wzajemnej odpowiedzialności.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, dając szansę na popularność, wasze znaczenie wzrośnie, zwłaszcza przed 21 marca, kiedy przebywać jeszcze będzie w znaku Ryb, w którym jest wywyższona.W pierwszych dniach miesiąca otrzymacie jakąś niespodziewaną szansę, kiedy 3 marca Wenus utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem. Po 21 marca, gdy Wenus zacznie tranzytować przeciwległy znak Barana, liczyć się już będzie tylko miłość i ważne, długotrwałe związki partnerskie.

Merkury w Wodniku przebywa do 16 marca, co daje duże możliwości intelektualne, macie szansę zabłysnąć pomysłowością, szczególnie w dziedzinie rozwoju swego hobby, warto rozmawiać z dziećmi i stymulować ich rozwój. Między 3 a 7 marca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z przynoszącym szczęście i powodzenie Jowiszem, macie szansę pokonać konkurencję, wygrać konkurs lub wybrać się w podróż. Po 16 marca, gdy Merkury przejdzie do znaku Ryb, myśli zaczną krążyć wokół sytuacji zdrowotnej, poczujecie się niepewnie, bo trudno będzie o trafną diagnozę w przypadku złego samopoczucia. Nerwowo może się zrobić między 21 a 25 marca, bo Merkury znajdzie się w aspekcie z zaskakującym Uranem i w kwadraturze z zapalczywym Marsem, w takiej sytuacji łatwo o utratę kontroli nad emocjami. Szansa na duchowe odrodzenie pojawi się w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z mistycznym Neptunem.

Mars 4 marca opuści znak Byka i wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, aktywność skierujecie na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w interesujących was dziedzinach.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Wagi

Do 18 lutego Słońce w przyjaznym znaku Wodnika rozbudzi waszą kreatywność i potrzebę tworzenia, skieruje też uwagę na potrzeby dzieci. Nagromadzenie ciał niebieskich takich jak Słońce, Jowisz, Saturn, Merkury i Wenus w tak życzliwym znaku oznacza okres wzmożonej artystycznej ekspansji oraz zainteresowanie życiem uczuciowym. Pierwsze dni miesiąca miną pod wpływem kwadratury Słońca do Marsa, energia więc pójdzie w kierunku zdobywania grantów, funduszy na inwestycje, kredytów oraz uzyskiwania świadczeń, ale ponieważ nie wszystko pójdzie łatwo, możliwe są konflikty i nadmierny pośpiech. Sprzyjający natomiast okaże się nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 11 lutego, ponieważ jednocześnie Wenus z Jowiszem znajdą się w koniunkcji, a to jest wyjątkowo szczęśliwa konfiguracja. Dla osób zakochanych, artystów oraz twórców rozpocznie się lepszy okres, warto go wykorzystać, tworząc wokół siebie pozytywne wibracje.

18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do Ryb, skierujecie więc uwagę na sprawy zdrowotne, szczepienia, nowe diety i wzmacnianie organizmu. Pełnia Księżyca w Pannie, w połączeniu z innymi układami planetarnymi w dniach 26-28 lutego,  zaowocuje nowymi zawodowymi zleceniami, przyniesie zwłaszcza korzyści freelancerom oraz osobom prowadzącym usługi we własnym biznesie.

Wenus do 25 lutego przebywa w życzliwym Wodniku, stworzy więc wiele okazji do nawiązania nowych znajomości i romansów, a także rozwinie wyobraźnię i twórczą ekspresję. Jedynie między 4 a 9 lutego układ planet przyniesie zastój zarówno w miłości, jak i w dziedzinach artystycznych, natomiast dzieci staną się w tych dniach przyczyną zmartwień, ponieważ zapragną się uniezależnić i nie zechcą was słuchać. Całe szczęście już między 9 a 14 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji najpierw ze szczodrym Jowiszem, a następnie cofającym się Merkurym, czeka was więc powrót do dawnych sympatii i wiele towarzyskich spotkań, a do niektórych Wag uśmiechnie się szczęście w postaci wygranej lub miłość nadejdzie bez ostrzeżenia.

Między 17 a 22 lutego kwadratura Wenus z Marsem sprawi, że pożądanie was zaślepi, ktoś zbyt nagle zapragnie skonsumować związek lub emocje wymkną się spod kontroli. Po 25 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Ryb, uczucia się pogłębią, a romans ma szansę przekształcić się w bardziej trwałą znajomość.

Merkury w Wodniku od 1 do 21 lutego cofa się, nowe projekty i znajomości mogą więc napotkać trudności wywołane niepewnością. Jest to natomiast znakomity czas na kultywowanie trwałości w związkach i poprawę relacji z dziećmi, może warto dla odmiany posłuchać, co mają do powiedzenia, zamiast narzucać im swoją wolę. Ważne rozmowy warto przeprowadzić 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, natomiast między 9 a 11 lutego, podczas kwadratury Merkurego do zapalczywego Marsa, starajcie się kontrolować swoje wypowiedzi. 21 lutego Merkury zmieni bieg na prosty, od tego momentu możecie planować przyszłość, nawet długoterminową.

Mars w Byku okaże się w tym miesiącu waszą pięta achillesową, unikajcie więc pośpiechu i zbyt wymagającej aktywności, szczególnie na początku i pod koniec miesiąca.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Wagi

Pobyt Słońca w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi uwagę na sprawach rodzinnych i zawodowych. Między 7 a 9 stycznia niektóre Wagi będą miały okazję się zaszczepić, jeśli wyrażą taką wolę. Od 12 do 14 stycznia natomiast nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem zapowiada potrzebę zrobienia generalnych porządków, zarówno w domu, jak i w pracy, pojawić się może również konieczność zaopiekowania się kimś w potrzebie. Próba nawiązania kontaktów towarzyskich z osobą ważną, wartościową, ale wymagającą, chłodną i zdystansowaną napotka trudności i może zakończyć się niepowodzeniem.

19 stycznia Słońce opuści znak Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, nabierzecie ochotę na zabawę i przyjemności, ale trudne aspekty planet skłonią was do ograniczeń i powściągliwości, zwłaszcza między 18 a 24 stycznia. Niektóre Wagi zbuntują się w okolicach 26 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z rewolucyjnym Uranem. 28 i 29 stycznia znajdziecie się pod wpływem pełni w Lwie, a Słońce utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem, zaczniecie więc eksperymentować na polu artystycznym i twórczym, powiodą się pomysły odważne i dalekosiężne.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 8 stycznia tranzytuje życzliwy znak Strzelca, zachęcając do kontaktów towarzyskich, które w obecnej sytuacji głównie odbywać się będą w bliskiej okolicy lub przez internet. Między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus zawita do Koziorożca i utworzy najpierw trygon z seksownym Marsem, a zaraz potem z oryginalnym Uranem w Byku, zapragniecie mocniejszych przeżyć, nawet w stałych związkach zrobi się gorąco i namiętnie. Między 24 a 28 stycznia Wenus w sekstylu do romantycznego Neptuna i w koniunkcji z zaborczym Plutonem zafunduje wam romans jak w książce  „50 twarzy Greya”.

Jeszcze do 7 stycznia Mars przebywa w przeciwległym znaku Barana, energetyzując związki i relacje zarówno osobiste, jak i biznesowe, kiedy jednak przesunie się do pracowitego Byka, skierujecie swoją aktywność na zdobywanie grantów, dotacji i kredytów, aby zabezpieczyć swój stan posiadania. Szczególną uwagę powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, kiedy Mars zderzy się kwadraturą z ograniczającym Saturnem, unikajcie w tych dniach załatwiania spraw w urzędach, bo natraficie na zły humor pracowników i odejdziecie z kwitkiem. Również dni między 18 a 24 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Uranem znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, obfitować mogą w nerwowe sytuacje, impulsywne działanie może pozbawić was pojawiających się okazji do zdobycia dofinansowania.

Merkury 8 stycznia wkroczy do przyjaznego Wodnika, w którym czuje się fantastycznie, co wpłynie na kreatywność, warto zapisać pojawiające się pomysły, nawet jeśli przyjdzie je realizować później. Jedynie między 8 a 14 stycznia zachowajcie przytomność umysłu, bo trudne aspekty z Saturnem, Jowiszem, Uranem i Marsem mogą pozbawić was zdrowego rozsądku, postępujcie więc z wielką uważnością i unikajcie pośpiechu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Wagi

Słońce do 21 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, skupiając waszą uwagę na promowaniu swojej osoby lub prowadzonej działalności, a także zachęcając do zdobywania wiedzy. Między 7 a 14 grudnia trygon Słońca do Marsa skłoni do intensywnej aktywności, ale kwadratura do Neptuna może pokrzyżować plany, okaże się bowiem, że wprowadzenie w życie projektów jest znacznie trudniejsze, niż ich wymyślanie, na przeszkodzie mogą też stanąć problemy zdrowotne lub sytuacja epidemiologiczna w kraju. Szczególną ostrożność zachowajcie w okolicach 14 grudnia, ponieważ w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, co może rozkojarzyć niektóre wrażliwe osoby, łatwo wtedy o pomyłki.

17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo ważne astrologiczne wydarzenie, ponieważ rozpocznie nowy 20-letni cykl, który wyznaczy ich wzajemne stosunki. Jowisz i Saturn to zasada przeciwieństw – rozmach i ograniczenie spotykają się w jednym miejscu, dla Wag oznacza to ustabilizowanie sytuacji w dziedzinie artystycznej, twórczej oraz związanej z posiadaniem dzieci, będziecie dążyć do równowagi w tych dziedzinach. 21 grudnia również Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę zarówno na sprawy zawodowe, jak i domowe. Trygon Słońca do Urana w ostatnim tygodniu miesiąca oraz roku zapewni różnorodność wydarzeń, będzie ciekawie i zaskakująco, szczególnie Sylwester odbiegać będzie od dotychczasowych zwyczajów.

Wenus, patronka waszego znaku, do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, w którym nie czuje się najlepiej, jednak tworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, co może poprawić nie tylko waszą sytuację finansową, ale wpłynie też na rozbudzenie głębszych uczuć i zachęci do samodzielności. Staniecie się dużo bardziej aktywni, a wręcz bojowi, gotowi walczyć o swoje przekonania oraz zasoby. Trygon Wenus z Neptunem natchnie was do właściwego wykorzystania swojego potencjału i pozwoli znaleźć dobrze płatne zajęcie, sekstyle do Plutona, Saturna i Jowisza pomogą stanąć na nogi, w domu zaczniecie rządzić, łatwo podporządkowując sobie domowników. Po 15 grudnia Wenus będzie wędrować przez życzliwy znak Strzelca, samopoczucie się poprawi, poczujecie się jeszcze pewniej, jedynie w ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna może wpłynąć negatywnie na zdrowie lub poczujecie się oszukani.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w znaku Strzelca, co ułatwi podejmowanie decyzji i wyciąganie wniosków. Jedynie między 10 a 14 grudnia zachowajcie ostrożność, szczególnie za kierownicą, bo kwadratura Merkurego z Neptunem może wyprowadzić was na manowce. Na przedświąteczne zakupy wybierzcie się 19 lub 20 grudnia, bo koniunkcja Merkurego ze Słońcem ułatwi podejmowanie decyzji. 21 grudnia Merkury wkroczy za Słońcem do znaku Koziorożca, trygon z Uranem zapowiada miły czas w czasie Świąt Bożego Narodzenia, chociaż spędzicie te dni inaczej niż zwykle.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Wagi

Początek miesiąca może wiązać się z finansowym zawirowaniem, ale uda się wam opanować sytuację. Do 21 listopada Słońce tranzytuje znak Skorpiona, kierując uwagę na stan posiadania. Między 8 a 12 listopada, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie ze szczodrym Neptunem, pojawi się szansa na dodatkowe zarobki w dziedzinie szeroko rozumianych usług, będziecie mogli się wykazać wyobraźnią i talentem artystycznym.

Jeszcze więcej możliwości otworzy się przed wami między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce utworzy szereg sekstyli z planetami w Koziorożcu – Jowiszem, Plutonem i na koniec Saturnem. Niektóre Wagi zaczną pracować w domu i chociaż wymaga to potężnej transformacji i przystosowania się do zmieniającej się szybko rzeczywistości, rozpoczniecie działalność, która pozostanie z wami dłużej i pozwoli uzyskać pewien rodzaj stabilizacji. Niektóre Wagi zakończą coś, z czym zmagały się od dłuższego czasu. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego, optymistycznego Strzelca, staniecie się bardziej skłonni do kontaktu i korzystania z dobrodziejstw komunikacji online.

Wenus do 21 listopada przebywa w waszym znaku, obdarzając wdziękiem i zdolnością do kompromisu. To dobry moment, aby poprawić swój wizerunek i zawalczyć o sprawiedliwość. Między 7 a 11 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa, dojdzie do konfrontacji w najbardziej zasadniczych kwestiach, ponieważ obie planety przebywają we własnych znakach, do tego kardynalnych. Wszystko wydawać się będzie biało-czarne, a słynna ugodowość Wag zostanie wystawiona na próbę.

Również między 13 a 21 listopada napięta kwadratura Wenus z planetami w Koziorożcu doprowadzi do starć z każdym, kto spróbuje was ograniczyć lub powstrzymać. W sensie bardziej ogólnym obrazuje to sytuację, kiedy kobiety stanęły we własnej obronie wobec ograniczeń narzucanych przez rządzących oraz niektórych przedstawicieli kościoła w Polsce. 21 listopada Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, tracąc swoją siłę, poczujecie się zmęczeni i skupicie się na walce o przetrwanie.

Na początku miesiąca Merkury w waszym znaku zwolni, ponieważ 4 listopada zmieni bieg na prosty, dlatego napięta kwadratura z ograniczającym Saturnem potrwa od 1 do 8 listopada. Czas ten warto wykorzystać na sprecyzowanie swoich zasad, ale dopiero po 4 listopada, jeśli nie zamierzacie ich zmieniać. Pierwsza dekada miesiąca wiązać się może z narastającymi ograniczeniami w poruszaniu się oraz kontaktowaniu z członkami rodziny.

10 listopada Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, myśli skierujecie na poprawę finansów. Między 15 a 19 listopada Merkury w opozycji do Urana zmusi do zmiany podejścia do zarobkowania, niektóre Wagi zaczną eksperymentować z internetem i biznesem online, inne znajdą nowe, oryginalne sposoby zdobycia dofinansowania. Między 22 a 30 listopada wpadniecie na szereg pomysłów, jak poprawić swoją sytuację, nie obejdzie się jednak bez radykalnych zmian.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Barana, w dodatku zmieni bieg na prosty dopiero 14 listopada, jest więc wyjątkowo aktywny, chwilami niebezpieczny – szczególną ostrożność zachowajcie między 7 a 11 listopada, chociaż dla niektórych Wag okres ten może wiązać się z rozpoczęciem lub rozwojem ekscytującego romansu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, co napełni was energią i pomoże lepiej niż innym wykorzystać ten dosyć trudy miesiąc. Już 1 października dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Baranie, co doprowadzi do emocjonujących kontaktów i różnic zdań w związkach, zwłaszcza że jednocześnie Mars w Baranie ustawi się w kwadraturze z Saturnem w Koziorożcu – obie planety są silne i nieprzejednane, może więc dojść do impasu i trudno będzie uzyskać konsensus, satysfakcjonujący obie strony.

Między 9 a 21 października Słońce utworzy  kwadratury kolejno z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, co zapowiada napiętą sytuację w domu a także opóźnienia, trudności i naciski w sprawach zawodowych. Dodatkowo od 11 do 15 października Słońce ustawi się w opozycji do Marsa, będziecie więc zmuszeni się bronić, sami też nie pozostaniecie dłużni, jeśli dojdzie do konfliktu. 16 października nów Księżyca w waszym znaku pozwoli  zmienić coś w sobie i rozpocząć nowy rozdział w związku lub ważnej relacji. 23 października Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, uwagę skierujecie na sprawy finansowe. Pełnia Księżyca w Byku, do której dojdzie w ostatnim dniu miesiąca, w koniunkcji z nieprzewidywalnym i rewolucyjnym Uranem, wywróci do góry nogami podejście do zarabiania pieniędzy.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w Pannie, co nie jest dla was korzystne, możecie więc czuć się trochę wyobcowani i pozbawieni możliwości działania, jednak między 8 a 12 października trygon Wenus do Urana otworzy dla was możliwość dokonania istotnych zmian w wyglądzie i wizerunku, pomoże też zdobyć środki finansowe, które na razie powinniście zachować w tajemnicy. Szansa na bardziej stabilne i długotrwałe zarobki pojawi się również między 17 a 26 października, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu. Sprawy miłości odłóżcie jednak na okres po 28 października, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, obdarzając was swoimi łaskami, a więc przychylnością otoczenia i pomyślnością finansową.

Mars w przeciwległym znaku Barana da się wam we znaki głównie w pierwszej połowie miesiąca, tworząc napięte aspekty najpierw z Saturnem, następnie z potężny Plutonem – będziecie zmuszeni stawić czoło naciskom i presji ze strony domowników a także przełożonych w pracy. Zarówno Mars, jak i planety w Koziorożcu są mocne, trzeba więc będzie wykazać się przebiegłością i mądrością według zasady – „nie możesz być lwem, bądź lisem”.

Merkury w Skorpionie do 15 października porusza się biegiem prostym, potem zacznie się cofać i 28 października wkroczy ponownie do waszego znaku, dając szansę na naprawę wcześniej popełnionych błędów. Nerwowo może być między 6 a 9 oraz od 17 do 22 października, kiedy Merkury utworzy opozycję do rewolucyjnego Urana najpierw w ruchu prostym, a potem wstecznym, uważajcie na zakupach, bo może dojść do nieprzewidzianych wydarzeń, pilnujcie portfela i kart kredytowych, po 15 października zrezygnujcie z zakupu urządzeń elektronicznych.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Wagi

Dwie pierwsze dekady września to czas, który powinniście poświęcić sobie, aby naładować wyczerpane akumulatory. Słońce do 22 września przebywa w znaku Panny, co nie jest dla was korzystne. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 2 września, pozwoli jasno zobaczyć, czego domaga się ciało, wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania a także zacząć stosować nowe prozdrowotne nawyki. Trygon Słońca do Urana wprowadzi rewolucję w dziedzinę zarządzania wspólnymi pieniędzmi, ułatwi też zaciągnięcie kredytu. Od 6 do 18 września Słońce w trygonie do Jowisza, Plutona i Saturna sprzyja remontom oraz transakcjom, związanym z zakupem nieruchomości. Opozycja Słońca do Neptuna spowoduje w okolicach 11 września niejasności w relacjach ze służbą zdrowia. 22 września Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku i odzyskacie entuzjazm, optymizm i chęć do działania.

Wenus w Raku do 6 września znajduje się w niewygodnej pozycji, tworząc opozycję z ograniczającym Saturnem i kwadraturę z zapalczywym Marsem, co może spowodować konflikty z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Jednak sekstyl Wenus z Merkurym pozwoli wyciągnąć odpowiednia wnioski z wydarzeń i zapanować nad wzburzeniem. 6 września Wenus wkroczy do życzliwego znaku Lwa, zachęcając do rozwoju przyjaźni, zachęci też do zabawy i ogólnie wpłynie na poprawę samopoczucia. Jedynie między 13 a 17 września kwadratura Wenus do Urana sprawi, że zapragniecie się uwolnić ze związku, który was ograniczał.

Merkury w znaku Panny przebywa do 5 września i jest to czas dany wam na zebranie istotnych dla waszego rozwoju informacji. Dobroczynne aspekty Merkurego z Wenus oraz z planetami w Koziorożcu, wpłyną na poprawę komunikacji z domownikami i ułatwią wzajemne zrozumienie. 5 września Merkury wkroczy do waszego znaku i będziecie mogli zrobić użytek z tajemnic, jakimi dysponujecie, starajcie się jednak nie zawieźć zaufania, jakim obdarzyli was inni, szczególnie miedzy 10 a 25 września, gdy Merkury w waszym znaku utworzy napięte aspekty z planetami w Koziorożcu. Trudno wam będzie powstrzymać się od zjadliwych uwag między 23 a 25 września, kiedy Merkury utworzy opozycję do przebywającego w przeciwległym znaku Marsa. 27 września Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, kierując myślenie na kwestię poprawy finansów.

Mars w przeciwległym Baranie do 10 września porusza się prosto, ale potem zacznie się cofać, powrócą więc konflikty, które uznaliście za minione. Szczególną ostrożność zachowajcie pod koniec miesiąca, kiedy Mars ponownie utworzy kwadraturę z Saturnem, tak jak w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Wagi

Słońce w życzliwym znaku Lwa do 22 sierpnia rozpali w was potrzebę dobrej zabawy, chęć przebywania w licznym towarzystwie, w otoczeniu przyjaciół oraz osób, które podzielają wasze zainteresowania. Od 1 do 5 sierpnia kwadratura Słońca do Urana pozwoli znaleźć się w odpowiednim miejscu i właściwym czasie, aby przeżyć ekscytującą przygodę, unikajcie jednak w tych dniach załatwiania ważnych spraw zawodowych, zwłaszcza, że 3 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku w połączeniu z ograniczającym wpływem Saturna na Merkurego nie sprzyja komunikacji. Między 15 a 18 sierpnia, kiedy Słońce utworzy trygon z Marsem w przeciwległym Baranie, poznacie osobę mającą znaczący wpływ na waszą przyszłość, szczególnie 17 sierpnia może obfitować w wydarzenia i elektryzujące wiadomości, kiedy do układu dołączy Merkury w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. 22 sierpnia Słońce opuści przyjaznego Lwa i wkroczy do Panny rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, warto więc w ostatnim tygodniu sierpnia skorzystać z urlopu i wybrać się chociaż na kilka dni nad wodę, lub po prostu odpocząć w kontakcie z przyrodą, aby naładować akumulatory.

Wenus w życzliwych Bliźniętach przebywa do 7 sierpnia, aktywizując życie towarzyskie, potem przesunie się do Raka, w którym dobrze się czuje, towarzyszyć wam więc będzie radość życia, nawet jeśli okaże się, że zamiast na odpoczynek trzeba wybrać się do pracy. Między 17 a 19 sierpnia Wenus w sekstylu do Urana zafunduje nieoczekiwane spotkania, wolne Wagi mogą nagle zapłonąć gorącym uczuciem do osoby charyzmatycznej, władczej i pewnej siebie. Wagi w związkach rozpoczną owocną współpracę z kimś oryginalnym i pociągającym, co może wywołać uczucie zazdrości w życiowych partnerach. Między 23 a 30 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna, a następnie w opozycji do Jowisza i Plutona, wywoła namiętny zawrót głowy lub przyczyni się do wzbogacenia duchowego i emocjonalnego w wyniku kontaktu z kulturą. Niektóre marzenia mogą się spełnić, chociaż trzeba będzie za nie zapłacić wysoką cenę.

Mars w przeciwległym znaku znaku Barana zafunduje przez cały miesiąc wiele emocji, szczególnie od 2 do 5 sierpnia, podczas kwadratury z Jowiszem, powodując komplikacje w podróżach w wyniku nadmiernego pośpiechu, a także w dniach 8 – 15 sierpnia, gdy utworzy najpierw koniunkcję z mroczną Lilith, a następnie kwadraturę z potężnym Plutonem – unikajcie miejsc niebezpiecznych i ciemnych, zrezygnujcie z konfrontacji w przypadku konfliktu, a także z umów, które nie dają gwarancji bezpiecznego ich rozwiązania. Również dni między 21 a 27 sierpnia mogą okazać się ograniczające dla waszych pragnień ze względu na kwadraturę Marsa z Saturnem. Natomiast między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca i Merkurego z Marsem pomoże zawrzeć przyjaźń, także współpraca organizacyjna okaże się udana, a nów Księżyca w życzliwym znaku Lwa, do którego dojdzie 19 sierpnia, zapowiada początek interesującego przedsięwzięcia.

Merkury w Raku do 5 sierpnia zwróci uwagę na dogadywanie się w sprawach zawodowych, natomiast kiedy wejdzie do Lwa pomoże rozwinąć kontakty towarzyskie. 20 sierpnia Merkury wkroczy do znaku Panny, w którym jest niezwykle silny i między 24 a 29 utworzy kolejno trygon z Uranem i Jowiszem, przynosząc okazję do wzbogacenia się.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Wagi

W pierwszych dniach lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem w sekstylu do Urana przyniesie niespodziewaną zawodową okazję, która powróci jak bumerang, ale nie ma gwarancji, że tym razem uda się z niej skorzystać. Słońce w znaku Raka do 22 lipca skieruje uwagę na sprawy kariery, warto więc ten czas wykorzystać na umocnienie swojej zawodowej pozycji. Wenus przez cały miesiąc przebywa w życzliwych Bliźniętach, możecie więc liczyć na miłość i uznanie otoczenia. Mars tranzytuje przeciwległy znak Barana, co powinno was zmotywować do intensywnej współpracy, może jednak czasami doprowadzać do konfliktów w związkach, zarówno osobistych, jak i biznesowych. 3 lipca Saturn wycofa się na kilka miesięcy do Koziorożca, powrócą niektóre nierozwiązane problemy rodzinne, które utrudniają lub opóźniają rozwój kariery.

5 lipca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, starajcie się zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych w rodzinie. Natomiast między 6 a 12 lipca Merkury w kwadraturze do Marsa może doprowadzić do gwałtownej, na szczęście krótkotrwałej kłótni, uważajcie na słowa, które mogą ranić.

12 lipca Merkury w Raku zmieni bieg na prosty, łatwiej więc wam będzie podejmować decyzje. Druga dekada miesiąca przyniesie szereg zawodowych wyzwań, jeśli nie czujecie się na siłach im sprostać weźcie urlop i wybierzcie się wakacje – niestety, niektórym Wagom trudno będzie odpoczywać, bo zabiorą ze sobą zawodowe problemy. 20 lipca nów Księżyca w Raku w opozycji do Saturna zapowiada początek zawodowego projektu wymagającego wysiłku i samozaparcia.

22 lipca Słońce opuści znak Raka i wkroczy do Lwa, zapragniecie zabawy oraz odpoczynku w gronie przyjaciół, do czego nadarzy się wiele okazji w ostatnim tygodniu miesiąca. Powrócą niektóre pomysły z początku miesiąca, ale tym razem łatwiej je będzie zrealizować, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, ale równocześnie skłonni do konfliktów, na co wpłyną napięte aspekty Merkurego.
Moja i Twoja astrologia