Archiwa kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Wagi

Pobyt Słońca w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi uwagę na sprawach rodzinnych i zawodowych. Między 7 a 9 stycznia niektóre Wagi będą miały okazję się zaszczepić, jeśli wyrażą taką wolę. Od 12 do 14 stycznia natomiast nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem zapowiada potrzebę zrobienia generalnych porządków, zarówno w domu, jak i w pracy, pojawić się może również konieczność zaopiekowania się kimś w potrzebie. Próba nawiązania kontaktów towarzyskich z osobą ważną, wartościową, ale wymagającą, chłodną i zdystansowaną napotka trudności i może zakończyć się niepowodzeniem.

19 stycznia Słońce opuści znak Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, nabierzecie ochotę na zabawę i przyjemności, ale trudne aspekty planet skłonią was do ograniczeń i powściągliwości, zwłaszcza między 18 a 24 stycznia. Niektóre Wagi zbuntują się w okolicach 26 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z rewolucyjnym Uranem. 28 i 29 stycznia znajdziecie się pod wpływem pełni w Lwie, a Słońce utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem, zaczniecie więc eksperymentować na polu artystycznym i twórczym, powiodą się pomysły odważne i dalekosiężne.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 8 stycznia tranzytuje życzliwy znak Strzelca, zachęcając do kontaktów towarzyskich, które w obecnej sytuacji głównie odbywać się będą w bliskiej okolicy lub przez internet. Między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus zawita do Koziorożca i utworzy najpierw trygon z seksownym Marsem, a zaraz potem z oryginalnym Uranem w Byku, zapragniecie mocniejszych przeżyć, nawet w stałych związkach zrobi się gorąco i namiętnie. Między 24 a 28 stycznia Wenus w sekstylu do romantycznego Neptuna i w koniunkcji z zaborczym Plutonem zafunduje wam romans jak w książce  „50 twarzy Greya”.

Jeszcze do 7 stycznia Mars przebywa w przeciwległym znaku Barana, energetyzując związki i relacje zarówno osobiste, jak i biznesowe, kiedy jednak przesunie się do pracowitego Byka, skierujecie swoją aktywność na zdobywanie grantów, dotacji i kredytów, aby zabezpieczyć swój stan posiadania. Szczególną uwagę powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, kiedy Mars zderzy się kwadraturą z ograniczającym Saturnem, unikajcie w tych dniach załatwiania spraw w urzędach, bo natraficie na zły humor pracowników i odejdziecie z kwitkiem. Również dni między 18 a 24 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Uranem znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, obfitować mogą w nerwowe sytuacje, impulsywne działanie może pozbawić was pojawiających się okazji do zdobycia dofinansowania.

Merkury 8 stycznia wkroczy do przyjaznego Wodnika, w którym czuje się fantastycznie, co wpłynie na kreatywność, warto zapisać pojawiające się pomysły, nawet jeśli przyjdzie je realizować później. Jedynie między 8 a 14 stycznia zachowajcie przytomność umysłu, bo trudne aspekty z Saturnem, Jowiszem, Uranem i Marsem mogą pozbawić was zdrowego rozsądku, postępujcie więc z wielką uważnością i unikajcie pośpiechu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Wagi

Słońce do 21 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, skupiając waszą uwagę na promowaniu swojej osoby lub prowadzonej działalności, a także zachęcając do zdobywania wiedzy. Między 7 a 14 grudnia trygon Słońca do Marsa skłoni do intensywnej aktywności, ale kwadratura do Neptuna może pokrzyżować plany, okaże się bowiem, że wprowadzenie w życie projektów jest znacznie trudniejsze, niż ich wymyślanie, na przeszkodzie mogą też stanąć problemy zdrowotne lub sytuacja epidemiologiczna w kraju. Szczególną ostrożność zachowajcie w okolicach 14 grudnia, ponieważ w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, co może rozkojarzyć niektóre wrażliwe osoby, łatwo wtedy o pomyłki.

17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo ważne astrologiczne wydarzenie, ponieważ rozpocznie nowy 20-letni cykl, który wyznaczy ich wzajemne stosunki. Jowisz i Saturn to zasada przeciwieństw – rozmach i ograniczenie spotykają się w jednym miejscu, dla Wag oznacza to ustabilizowanie sytuacji w dziedzinie artystycznej, twórczej oraz związanej z posiadaniem dzieci, będziecie dążyć do równowagi w tych dziedzinach. 21 grudnia również Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę zarówno na sprawy zawodowe, jak i domowe. Trygon Słońca do Urana w ostatnim tygodniu miesiąca oraz roku zapewni różnorodność wydarzeń, będzie ciekawie i zaskakująco, szczególnie Sylwester odbiegać będzie od dotychczasowych zwyczajów.

Wenus, patronka waszego znaku, do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, w którym nie czuje się najlepiej, jednak tworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, co może poprawić nie tylko waszą sytuację finansową, ale wpłynie też na rozbudzenie głębszych uczuć i zachęci do samodzielności. Staniecie się dużo bardziej aktywni, a wręcz bojowi, gotowi walczyć o swoje przekonania oraz zasoby. Trygon Wenus z Neptunem natchnie was do właściwego wykorzystania swojego potencjału i pozwoli znaleźć dobrze płatne zajęcie, sekstyle do Plutona, Saturna i Jowisza pomogą stanąć na nogi, w domu zaczniecie rządzić, łatwo podporządkowując sobie domowników. Po 15 grudnia Wenus będzie wędrować przez życzliwy znak Strzelca, samopoczucie się poprawi, poczujecie się jeszcze pewniej, jedynie w ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna może wpłynąć negatywnie na zdrowie lub poczujecie się oszukani.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w znaku Strzelca, co ułatwi podejmowanie decyzji i wyciąganie wniosków. Jedynie między 10 a 14 grudnia zachowajcie ostrożność, szczególnie za kierownicą, bo kwadratura Merkurego z Neptunem może wyprowadzić was na manowce. Na przedświąteczne zakupy wybierzcie się 19 lub 20 grudnia, bo koniunkcja Merkurego ze Słońcem ułatwi podejmowanie decyzji. 21 grudnia Merkury wkroczy za Słońcem do znaku Koziorożca, trygon z Uranem zapowiada miły czas w czasie Świąt Bożego Narodzenia, chociaż spędzicie te dni inaczej niż zwykle.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Wagi

Początek miesiąca może wiązać się z finansowym zawirowaniem, ale uda się wam opanować sytuację. Do 21 listopada Słońce tranzytuje znak Skorpiona, kierując uwagę na stan posiadania. Między 8 a 12 listopada, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie ze szczodrym Neptunem, pojawi się szansa na dodatkowe zarobki w dziedzinie szeroko rozumianych usług, będziecie mogli się wykazać wyobraźnią i talentem artystycznym.

Jeszcze więcej możliwości otworzy się przed wami między 12 a 21 listopada, kiedy Słońce utworzy szereg sekstyli z planetami w Koziorożcu – Jowiszem, Plutonem i na koniec Saturnem. Niektóre Wagi zaczną pracować w domu i chociaż wymaga to potężnej transformacji i przystosowania się do zmieniającej się szybko rzeczywistości, rozpoczniecie działalność, która pozostanie z wami dłużej i pozwoli uzyskać pewien rodzaj stabilizacji. Niektóre Wagi zakończą coś, z czym zmagały się od dłuższego czasu. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego, optymistycznego Strzelca, staniecie się bardziej skłonni do kontaktu i korzystania z dobrodziejstw komunikacji online.

Wenus do 21 listopada przebywa w waszym znaku, obdarzając wdziękiem i zdolnością do kompromisu. To dobry moment, aby poprawić swój wizerunek i zawalczyć o sprawiedliwość. Między 7 a 11 listopada, gdy Wenus znajdzie się w opozycji do Marsa, dojdzie do konfrontacji w najbardziej zasadniczych kwestiach, ponieważ obie planety przebywają we własnych znakach, do tego kardynalnych. Wszystko wydawać się będzie biało-czarne, a słynna ugodowość Wag zostanie wystawiona na próbę.

Również między 13 a 21 listopada napięta kwadratura Wenus z planetami w Koziorożcu doprowadzi do starć z każdym, kto spróbuje was ograniczyć lub powstrzymać. W sensie bardziej ogólnym obrazuje to sytuację, kiedy kobiety stanęły we własnej obronie wobec ograniczeń narzucanych przez rządzących oraz niektórych przedstawicieli kościoła w Polsce. 21 listopada Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, tracąc swoją siłę, poczujecie się zmęczeni i skupicie się na walce o przetrwanie.

Na początku miesiąca Merkury w waszym znaku zwolni, ponieważ 4 listopada zmieni bieg na prosty, dlatego napięta kwadratura z ograniczającym Saturnem potrwa od 1 do 8 listopada. Czas ten warto wykorzystać na sprecyzowanie swoich zasad, ale dopiero po 4 listopada, jeśli nie zamierzacie ich zmieniać. Pierwsza dekada miesiąca wiązać się może z narastającymi ograniczeniami w poruszaniu się oraz kontaktowaniu z członkami rodziny.

10 listopada Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, myśli skierujecie na poprawę finansów. Między 15 a 19 listopada Merkury w opozycji do Urana zmusi do zmiany podejścia do zarobkowania, niektóre Wagi zaczną eksperymentować z internetem i biznesem online, inne znajdą nowe, oryginalne sposoby zdobycia dofinansowania. Między 22 a 30 listopada wpadniecie na szereg pomysłów, jak poprawić swoją sytuację, nie obejdzie się jednak bez radykalnych zmian.

Mars przez cały miesiąc przebywa w przeciwległym znaku Barana, w dodatku zmieni bieg na prosty dopiero 14 listopada, jest więc wyjątkowo aktywny, chwilami niebezpieczny – szczególną ostrożność zachowajcie między 7 a 11 listopada, chociaż dla niektórych Wag okres ten może wiązać się z rozpoczęciem lub rozwojem ekscytującego romansu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Wagi

Słońce w waszym znaku przebywa do 23 października, co napełni was energią i pomoże lepiej niż innym wykorzystać ten dosyć trudy miesiąc. Już 1 października dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Baranie, co doprowadzi do emocjonujących kontaktów i różnic zdań w związkach, zwłaszcza że jednocześnie Mars w Baranie ustawi się w kwadraturze z Saturnem w Koziorożcu – obie planety są silne i nieprzejednane, może więc dojść do impasu i trudno będzie uzyskać konsensus, satysfakcjonujący obie strony.

Między 9 a 21 października Słońce utworzy  kwadratury kolejno z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, co zapowiada napiętą sytuację w domu a także opóźnienia, trudności i naciski w sprawach zawodowych. Dodatkowo od 11 do 15 października Słońce ustawi się w opozycji do Marsa, będziecie więc zmuszeni się bronić, sami też nie pozostaniecie dłużni, jeśli dojdzie do konfliktu. 16 października nów Księżyca w waszym znaku pozwoli  zmienić coś w sobie i rozpocząć nowy rozdział w związku lub ważnej relacji. 23 października Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, uwagę skierujecie na sprawy finansowe. Pełnia Księżyca w Byku, do której dojdzie w ostatnim dniu miesiąca, w koniunkcji z nieprzewidywalnym i rewolucyjnym Uranem, wywróci do góry nogami podejście do zarabiania pieniędzy.

Wenus od 2 do 28 października przebywa w Pannie, co nie jest dla was korzystne, możecie więc czuć się trochę wyobcowani i pozbawieni możliwości działania, jednak między 8 a 12 października trygon Wenus do Urana otworzy dla was możliwość dokonania istotnych zmian w wyglądzie i wizerunku, pomoże też zdobyć środki finansowe, które na razie powinniście zachować w tajemnicy. Szansa na bardziej stabilne i długotrwałe zarobki pojawi się również między 17 a 26 października, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnych aspektach z planetami w Koziorożcu. Sprawy miłości odłóżcie jednak na okres po 28 października, kiedy Wenus zawita do waszego znaku, obdarzając was swoimi łaskami, a więc przychylnością otoczenia i pomyślnością finansową.

Mars w przeciwległym znaku Barana da się wam we znaki głównie w pierwszej połowie miesiąca, tworząc napięte aspekty najpierw z Saturnem, następnie z potężny Plutonem – będziecie zmuszeni stawić czoło naciskom i presji ze strony domowników a także przełożonych w pracy. Zarówno Mars, jak i planety w Koziorożcu są mocne, trzeba więc będzie wykazać się przebiegłością i mądrością według zasady – „nie możesz być lwem, bądź lisem”.

Merkury w Skorpionie do 15 października porusza się biegiem prostym, potem zacznie się cofać i 28 października wkroczy ponownie do waszego znaku, dając szansę na naprawę wcześniej popełnionych błędów. Nerwowo może być między 6 a 9 oraz od 17 do 22 października, kiedy Merkury utworzy opozycję do rewolucyjnego Urana najpierw w ruchu prostym, a potem wstecznym, uważajcie na zakupach, bo może dojść do nieprzewidzianych wydarzeń, pilnujcie portfela i kart kredytowych, po 15 października zrezygnujcie z zakupu urządzeń elektronicznych.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Wagi

Dwie pierwsze dekady września to czas, który powinniście poświęcić sobie, aby naładować wyczerpane akumulatory. Słońce do 22 września przebywa w znaku Panny, co nie jest dla was korzystne. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 2 września, pozwoli jasno zobaczyć, czego domaga się ciało, wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania a także zacząć stosować nowe prozdrowotne nawyki. Trygon Słońca do Urana wprowadzi rewolucję w dziedzinę zarządzania wspólnymi pieniędzmi, ułatwi też zaciągnięcie kredytu. Od 6 do 18 września Słońce w trygonie do Jowisza, Plutona i Saturna sprzyja remontom oraz transakcjom, związanym z zakupem nieruchomości. Opozycja Słońca do Neptuna spowoduje w okolicach 11 września niejasności w relacjach ze służbą zdrowia. 22 września Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku i odzyskacie entuzjazm, optymizm i chęć do działania.

Wenus w Raku do 6 września znajduje się w niewygodnej pozycji, tworząc opozycję z ograniczającym Saturnem i kwadraturę z zapalczywym Marsem, co może spowodować konflikty z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi. Jednak sekstyl Wenus z Merkurym pozwoli wyciągnąć odpowiednia wnioski z wydarzeń i zapanować nad wzburzeniem. 6 września Wenus wkroczy do życzliwego znaku Lwa, zachęcając do rozwoju przyjaźni, zachęci też do zabawy i ogólnie wpłynie na poprawę samopoczucia. Jedynie między 13 a 17 września kwadratura Wenus do Urana sprawi, że zapragniecie się uwolnić ze związku, który was ograniczał.

Merkury w znaku Panny przebywa do 5 września i jest to czas dany wam na zebranie istotnych dla waszego rozwoju informacji. Dobroczynne aspekty Merkurego z Wenus oraz z planetami w Koziorożcu, wpłyną na poprawę komunikacji z domownikami i ułatwią wzajemne zrozumienie. 5 września Merkury wkroczy do waszego znaku i będziecie mogli zrobić użytek z tajemnic, jakimi dysponujecie, starajcie się jednak nie zawieźć zaufania, jakim obdarzyli was inni, szczególnie miedzy 10 a 25 września, gdy Merkury w waszym znaku utworzy napięte aspekty z planetami w Koziorożcu. Trudno wam będzie powstrzymać się od zjadliwych uwag między 23 a 25 września, kiedy Merkury utworzy opozycję do przebywającego w przeciwległym znaku Marsa. 27 września Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Skorpiona, kierując myślenie na kwestię poprawy finansów.

Mars w przeciwległym Baranie do 10 września porusza się prosto, ale potem zacznie się cofać, powrócą więc konflikty, które uznaliście za minione. Szczególną ostrożność zachowajcie pod koniec miesiąca, kiedy Mars ponownie utworzy kwadraturę z Saturnem, tak jak w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Wagi

Słońce w życzliwym znaku Lwa do 22 sierpnia rozpali w was potrzebę dobrej zabawy, chęć przebywania w licznym towarzystwie, w otoczeniu przyjaciół oraz osób, które podzielają wasze zainteresowania. Od 1 do 5 sierpnia kwadratura Słońca do Urana pozwoli znaleźć się w odpowiednim miejscu i właściwym czasie, aby przeżyć ekscytującą przygodę, unikajcie jednak w tych dniach załatwiania ważnych spraw zawodowych, zwłaszcza, że 3 sierpnia pełnia Księżyca w Wodniku w połączeniu z ograniczającym wpływem Saturna na Merkurego nie sprzyja komunikacji. Między 15 a 18 sierpnia, kiedy Słońce utworzy trygon z Marsem w przeciwległym Baranie, poznacie osobę mającą znaczący wpływ na waszą przyszłość, szczególnie 17 sierpnia może obfitować w wydarzenia i elektryzujące wiadomości, kiedy do układu dołączy Merkury w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. 22 sierpnia Słońce opuści przyjaznego Lwa i wkroczy do Panny rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle dysponujecie mniejszym zasobem energetycznym, warto więc w ostatnim tygodniu sierpnia skorzystać z urlopu i wybrać się chociaż na kilka dni nad wodę, lub po prostu odpocząć w kontakcie z przyrodą, aby naładować akumulatory.

Wenus w życzliwych Bliźniętach przebywa do 7 sierpnia, aktywizując życie towarzyskie, potem przesunie się do Raka, w którym dobrze się czuje, towarzyszyć wam więc będzie radość życia, nawet jeśli okaże się, że zamiast na odpoczynek trzeba wybrać się do pracy. Między 17 a 19 sierpnia Wenus w sekstylu do Urana zafunduje nieoczekiwane spotkania, wolne Wagi mogą nagle zapłonąć gorącym uczuciem do osoby charyzmatycznej, władczej i pewnej siebie. Wagi w związkach rozpoczną owocną współpracę z kimś oryginalnym i pociągającym, co może wywołać uczucie zazdrości w życiowych partnerach. Między 23 a 30 sierpnia Wenus w trygonie do Neptuna, a następnie w opozycji do Jowisza i Plutona, wywoła namiętny zawrót głowy lub przyczyni się do wzbogacenia duchowego i emocjonalnego w wyniku kontaktu z kulturą. Niektóre marzenia mogą się spełnić, chociaż trzeba będzie za nie zapłacić wysoką cenę.

Mars w przeciwległym znaku znaku Barana zafunduje przez cały miesiąc wiele emocji, szczególnie od 2 do 5 sierpnia, podczas kwadratury z Jowiszem, powodując komplikacje w podróżach w wyniku nadmiernego pośpiechu, a także w dniach 8 – 15 sierpnia, gdy utworzy najpierw koniunkcję z mroczną Lilith, a następnie kwadraturę z potężnym Plutonem – unikajcie miejsc niebezpiecznych i ciemnych, zrezygnujcie z konfrontacji w przypadku konfliktu, a także z umów, które nie dają gwarancji bezpiecznego ich rozwiązania. Również dni między 21 a 27 sierpnia mogą okazać się ograniczające dla waszych pragnień ze względu na kwadraturę Marsa z Saturnem. Natomiast między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca i Merkurego z Marsem pomoże zawrzeć przyjaźń, także współpraca organizacyjna okaże się udana, a nów Księżyca w życzliwym znaku Lwa, do którego dojdzie 19 sierpnia, zapowiada początek interesującego przedsięwzięcia.

Merkury w Raku do 5 sierpnia zwróci uwagę na dogadywanie się w sprawach zawodowych, natomiast kiedy wejdzie do Lwa pomoże rozwinąć kontakty towarzyskie. 20 sierpnia Merkury wkroczy do znaku Panny, w którym jest niezwykle silny i między 24 a 29 utworzy kolejno trygon z Uranem i Jowiszem, przynosząc okazję do wzbogacenia się.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Wagi

W pierwszych dniach lipca koniunkcja Merkurego ze Słońcem w sekstylu do Urana przyniesie niespodziewaną zawodową okazję, która powróci jak bumerang, ale nie ma gwarancji, że tym razem uda się z niej skorzystać. Słońce w znaku Raka do 22 lipca skieruje uwagę na sprawy kariery, warto więc ten czas wykorzystać na umocnienie swojej zawodowej pozycji. Wenus przez cały miesiąc przebywa w życzliwych Bliźniętach, możecie więc liczyć na miłość i uznanie otoczenia. Mars tranzytuje przeciwległy znak Barana, co powinno was zmotywować do intensywnej współpracy, może jednak czasami doprowadzać do konfliktów w związkach, zarówno osobistych, jak i biznesowych. 3 lipca Saturn wycofa się na kilka miesięcy do Koziorożca, powrócą niektóre nierozwiązane problemy rodzinne, które utrudniają lub opóźniają rozwój kariery.

5 lipca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, starajcie się zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych w rodzinie. Natomiast między 6 a 12 lipca Merkury w kwadraturze do Marsa może doprowadzić do gwałtownej, na szczęście krótkotrwałej kłótni, uważajcie na słowa, które mogą ranić.

12 lipca Merkury w Raku zmieni bieg na prosty, łatwiej więc wam będzie podejmować decyzje. Druga dekada miesiąca przyniesie szereg zawodowych wyzwań, jeśli nie czujecie się na siłach im sprostać weźcie urlop i wybierzcie się wakacje – niestety, niektórym Wagom trudno będzie odpoczywać, bo zabiorą ze sobą zawodowe problemy. 20 lipca nów Księżyca w Raku w opozycji do Saturna zapowiada początek zawodowego projektu wymagającego wysiłku i samozaparcia.

22 lipca Słońce opuści znak Raka i wkroczy do Lwa, zapragniecie zabawy oraz odpoczynku w gronie przyjaciół, do czego nadarzy się wiele okazji w ostatnim tygodniu miesiąca. Powrócą niektóre pomysły z początku miesiąca, ale tym razem łatwiej je będzie zrealizować, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, ale równocześnie skłonni do konfliktów, na co wpłyną napięte aspekty Merkurego.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Wagi

Do 20 czerwca Słońce, a przez cały miesiąc Wenus, przebywają w przyjaznym znaku Bliźniąt, kierując uwagę na sprawy międzynarodowe oraz potrzebę podnoszenia kwalifikacji. Ponieważ Wenus do 25 czerwca cofa się, z chęcią powrócicie do wcześniej porzuconych zadań. Merkury do 18 czerwca porusza się biegiem prostym w znaku Raka, potem również zmieni bieg na wsteczny, tym bardziej warto nadrobić zaległości lub dokończyć przerwane przez epidemię koronawirusa projekty.

Miesiąc może być energetycznie wymagający, ponieważ czekają nas dwa zaćmienia – najpierw 5 czerwca dojdzie do pełni i zaćmienia Księżyca w Strzelcu, następnie 21 czerwca nów i zaćmienie Słońca w Raku. Pierwsza dekada zapowiada się intrygująco, zwłaszcza dni między 2 a 7 czerwca obfitować będą w znaczące wydarzenia, ponieważ Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i w kwadraturze do Marsa tuż przed pełnią – pojawi się namiętność, chęć zdobycia uznania i szansa na wykazanie się umiejętnościami, starajcie się, aby nadmiar emocji nie pokrzyżował wam szyków, gdyż łatwo ktoś może was sprowokować do działań, których sami nie akceptujecie. Między 9 a 13 czerwca natomiast kwadratura Słońca do Neptuna uczyni z was osoby zbyt ufne, a czasem wręcz naiwne, nie dajcie się zmanipulować i mocno stąpajcie po ziemi.

Od 14 do 22 czerwca Mars w koniunkcji z Neptunem oraz w sekstylu do Jowisza i Plutona pozwoli przekroczyć wszelkie ograniczenia i przyciągnie sukces, a nawet bogactwo, pod warunkiem, że wykażecie się pracowitością i zaangażowaniem, uważajcie tylko, aby nie popaść w pracoholizm, bo odbije się to negatywnie na organizmie i zamiast realizować ambitne zadania, spędzicie te dni w łóżku.

20 czerwca późnym wieczorem Słońce wkroczy do Raka, a następnego dnia dojdzie do nowiu, połączonego z zaćmieniem Słońca, tym bardziej trzeba zadbać o zdrowie, zwłaszcza że w pracy dojdzie do zmian na niektórych stanowiskach. Końcówka czerwca przyniesie ważne społeczne wydarzenia w związku z koniunkcją Jowisza z Plutonem, odbije się to na waszej sytuacji zarówno rodzinnej, jak i zawodowej, jednak korzystne aspekty Słońca i Urana pozwolą przystosować się do zmian i znajdziecie wyjście z każdej trudnej sytuacji.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Wagi

Słońce w znaku Byka do 20 maja skupi uwagę na zarządzaniu wspólnymi pieniędzmi, zdobywaniu dofinansowania na dalszą działalność lub pozyskaniu wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Merkury do 11 maja również przebywa w Byku, ułatwiając załatwianie spraw służbowych i wypełniając myśli finansami – nadzieja na poprawę sytuacji pojawi się między 6 a 11 maja, kiedy Merkury utworzy korzystne aspekty z Neptunem, Plutonem i Jowiszem.

Pełnia Księżyca w Skorpionie, do której dojdzie 7 maja, wywoła emocje związane z możliwością uzyskania potrzebnych funduszy, zapali się zielone światło i zdobędziecie to, na czym wam zależy.

Wenus w Bliźniętach pozostanie długo, ponieważ 14 maja zmieni bieg na wsteczny i będzie się cofać do 24 czerwca, natomiast między 1 a 25 maja tworzyć będzie kwadraturę z niepewnym Neptunem (aspekt uściśli się między 3-6 maja oraz 19-22 maja), dla osób ze Słońcem w Wadze może to oznaczać okres niepewności, zagubienia i wycofania, ponieważ Neptun rozmywa granice i trudno się będzie zorientować jaka przyszłość was czeka, będziecie uzależnieni od zewnętrznych okoliczności. Osoby zajmujące się działalnością artystyczną mogą być narażone na zmiany lub zawieszenie działalności, ale po 14 maja nadejdzie czas, aby powrócić do porzuconych projektów i wprowadzić niezbędne poprawki, zanim ponownie w czerwcu ruszą do przodu.

Druga dekada miesiąca okaże się jednak korzystna dla finansów i pojawią się możliwości odzyskania wpływu na sytuację za sprawą korzystnych aspektów Słońca z Jowiszem i Plutonem, przepełni was energia i zapał do działania.

20 maja Słońce wkroczy do życzliwych Bliźniąt, otworzycie się na kontakty międzyludzkie, które przyniosą ustabilizowanie sytuacji zarówno osobistej, jak i zawodowej.

22 maja dojdzie do nowiu Księżyca w Bliźniętach, jednocześnie Wenus w koniunkcji z Merkurym ustawi się w napiętym aspekcie z Neptunem – pojawią się nieporozumienia, która będzie trzeba wyjaśnić, zanim rozpoczniecie nową działalność lub znajomość. Zakochane Wagi przeżyją chwile niepewności, ponieważ rzeczywistość rozminie się z oczekiwaniami, ale niektóre osoby powrócą do wspomnień o minionych związkach i okaże się, że „stara miłość nie rdzewieje”.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Wagi

Słońce do 19 kwietnia tranzytuje przeciwległy znak Barana, skupiając uwagę na partnerstwie oraz umowach, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. 3 kwietnia Wenus, władczyni waszego znaku, zagości w życzliwych Bliźniętach i utworzy trygon ze stabilizującym Saturnem, ograniczenia więc nie wydadzą wam się obciążające, przynajmniej do 7 kwietnia, skłonią za to do rozwoju kontaktów międzyludzkich za pośrednictwem współczesnych mediów.

Koniunkcja Merkurego z Neptunem w niepewnych Rybach, pod wpływem której pozostaniecie między 2 a 5 kwietnia, nie pozwoli ani na chwilę zapomnieć o rozwoju epidemii, weźcie jednak pod uwagę, że Merkury w tej pozycji jest bardzo słaby, więc otrzymywane wiadomości okażą się niepełne lub nieprawdziwe, a w każdym razie mocno wątpliwe. Między 5 a 10 kwietnia dostaniecie się pod wpływ kwadratury Marsa do Urana, do tego pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 8 kwietnia, podsyci emocje – nie wszystko pójdzie po waszej myśli i będziecie skłonni zakończyć jakąś relację, przyjaźń lub zależność.

11 kwietnia Merkury opuści znak Ryb i wkroczy do przeciwległego Barana, tworząc od razu sekstyl z Saturnem, co ułatwi wam porozumienie ze starszymi osobami. Święta Wielkanocne miną w niewielkim gronie, w obliczu epidemii koronawirusa. Zaraz po Świętach Słońce utworzy kwadraturę z Jowiszem i Plutonem, co w niektórych przypadkach wznieci konflikty w rodzinie, jednak sekstyle Merkurego do Wenus i Marsa pozwolą dojść do porozumienia i załagodzenia sytuacji.

19 kwietnia Słońce opuści przeciwległy znak Barana i wkroczy do Byka, od razu też utworzy kwadraturę z Saturnem – ograniczenia, zwłaszcza finansowe, wydadzą się wam nie do zniesienia. Nów Księżyca, do którego dojdzie 23 kwietnia w Byku, może zaowocować nowym pomysłem na inwestycję lub zajęciem, które przyniesie w przyszłości dochody. Koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym, ale błyskotliwym Uranem, otworzy was na oryginalne rozwiązania, wskazana jest działalność z wykorzystaniem internetu i nowych technologii porozumiewania się. 27 kwietnia Merkury również wkroczy do Byka i utworzy koniunkcję z Uranem, pomysły same zaczną wam wchodzić do głowy, pod warunkiem, że zapanujecie nad niepokojem i rozbudzonymi nerwami.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>