Archiwa kategorii: Waga – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Wagi

Do 22 września, dopóki Słońce przebywa w znaku Panny, możecie poczuć się osłabieni i pozbawieni energii, dlatego jest to dobry moment na odpoczynek, warto wziąć urlop i gdzieś wyjechać, bez względu na pogodę, ponieważ wasz organizm potrzebuje wzmocnienia i podładowania akumulatorów. W dniach od 5 do 9 września nów Księżyca w trygonie do nieprzewidywalnego Urana zafunduje wam niespodzianki, możecie nagle skorzystać z uzbieranego kapitału i wydać pieniądze na nowe inwestycje lub z dnia na dzień zdecydować się wzięcie kredytu. Od 12 do 16 września pilnujcie spraw zdrowotnych, ponieważ opozycja Słońca do Neptuna może wpłynąć na pojawienie się alergii lub trudnych do zdiagnozowania objawów chorobowych.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona doprowadzi do próby sił z domownikami, ktoś zechce wywrzeć na was presje, aby osiągnąć coś, na czym mu zależy, pełnia Księżyca w Rybach, do której dojdzie 20 września, podkręci emocje, co może odbić się na samopoczuciu i osłabić was fizycznie. 22 września Słońce nareszcie wkroczy do waszego znaku, odzyskacie energię i motywację do działania, trygon Słońca do Saturna w ostatnich dniach miesiąca pozwoli zapanować nad okolicznościami i ugruntować zawodową pozycję.

Wenus przebywa w waszym znaku do 10 września, w dodatku między 4 a 8 września tworzy korzystny aspekt z Jowiszem i niepokojący z Plutonem, możecie więc liczyć na miłosne zauroczenie i wzrost namiętności. 10 września Wenus opuści wasz znak i przejdzie do Skorpiona, w którym jest słaba, uczucia skierujecie na zdobywanie pieniędzy. Z finansowymi ograniczeniami powinniście się liczyć między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna, natomiast opozycja Wenus do Urana w dniach 20–26 września, zapowiada niespodziewane wydatki lub nieudane inwestycje. Pod koniec miesiąca trygon Wenus do Neptuna i kwadratura z Jowiszem zapowiadają wygraną, ale pieniądze szybko się rozejdą.

Merkury przebywa w waszym znaku bardzo długo, ponieważ 28 września wejdzie w retrogradację, do biegu prostego powróci 18 października i dopiero 6 listopada was opuści, będziecie więc mieli wiele okazji, aby wykorzystać swoje zdolności komunikacyjne oraz intelektualne. Już między 3 a 6 września trygon Merkurego do Saturna wprowadzi porządek w dziedzinach, które do tej pory pozostawialiście przypadkowi. Od 18 do 22 września trygon Merkurego do Jowisza zaprocentuje sukcesami w kreatywnym myśleniu, aspekt sprzyja nie tylko zdobywaniu pożytecznej wiedzy, ale również podróżom zagranicznym. Ostatnia dekada miesiąca może przynieść ból głowy, zarówno w sensie fizycznym, jak metaforycznym, ponieważ w wyniku napiętej kwadratury Merkurego do Plutona zderzycie się z problemami, które trudno rozwiązać za pomocą umysłu.

Mars do 15 września tranzytuje znak Panny, aktywizując ukrytych wrogów – zwłaszcza między 3 a 9 września trygon Marsa do Plutona uruchomi lawinę zdarzeń, która może sprawić, że poczujecie się ofiarą. 15 września Mars wkroczy do waszego, znaku, zachęcając do intensywnej działalności i realizacji pragnień, ostatni tydzień miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem, pozwoli zrównoważyć i ustabilizować nadmiernie rozszalałe emocje.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Wagi

Słońce przebywa w życzliwym znaku Lwa do 22 sierpnia, warto ten czas wykorzystać na radosne korzystanie z życia, sprawianie sobie przyjemności i rozwój przyjaźni, czemu sprzyja wakacyjny okres. Jedynie pierwsze dni miesiąca mogą wprowadzić ograniczenia do życia towarzyskiego, kiedy Słońce wraz z Merkurym znajdą się w opozycji do wymagającego Saturna. Również od 4 do 9 sierpnia Słońce w kwadraturze do Urana wprowadzi nieporozumienia do niektórych znajomości lub pojawią się konflikty w grupach zainteresowań.

Nów Księżyca w Lwie, do którego dojdzie 8 sierpnia, może zapoczątkować nowy rozdział w relacjach przyjaźni. Między 18 a 22 sierpnia natomiast opozycja Słońca do Jowisza zaowocuje poprawą życia towarzyskiego i miłosnego, artyści mogą spodziewać się nowych propozycji, ale może się też zdarzyć, że będzie ich kilka i nawzajem będą się wykluczać, co wzbudzi emocje, które zapowiada pełnia Księżyca w Wodniku. Zaraz po pełni 22 sierpnia Słońce opuści przyjaznego Lwa i wkroczy do Panny, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle odczuwacie odpływ energii, jest to więc właściwy czas, aby wybrać się na długo wyczekiwane wakacje.

Wenus w Pannie przebywa do 16 sierpnia, a ponieważ jest w tym znaku w upadku, odbije się to na waszym samopoczuciu, nawet trygon Wenus do Urana w pierwszych dniach miesiąca niewiele zmieni, wprowadzi tylko trochę urozmaicenia do codzienności. Między 8 a 14 sierpnia Wenus w opozycji do iluzorycznego Neptuna i w trygonie do uwodzicielskiego Plutona może oznaczać rozczarowanie oraz zmęczenie niejasnymi stosunkami w pracy, niektóre Wagi dojdą do wniosku, że warto zmienić dietę, jeśli chcą się poczuć lepiej.

Od 16 sierpnia sytuacja ulegnie radykalnej zmianie, ponieważ Wenus wkroczy do waszego znaku, odzyskacie radość życia i dobre samopoczucie, poprawią się relacje międzyludzkie, rozpocznie się czas miłości. Na ustabilizowanie życiowej i uczuciowej sytuacji możecie liczyć od 21 do 25 sierpnia, kiedy Wenus w waszym znaku znajdzie się w trygonie do Saturna w Wodniku, warto zalegalizować związki, które do tego dojrzały, nie przegapcie szansy.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Panny, co nie jest dla was korzystne, może bowiem oznaczać, że ktoś za waszymi plecami działa na waszą szkodę, dlatego starajcie się zachować dobre stosunki ze współpracownikami oraz osobami, z którymi wchodzicie w partnerstwo. Ostrożność zachowajcie szczególnie od 18 do 24 sierpnia, gdy Mars z Merkurym znajdą się w trygonie z Uranem w Byku, rzekomo łatwo zdobyte dotacje lub pożyczki okażą się trudne do realizacji lub spłaty.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w życzliwym Lwie, zachęcając do rozrywki i zabawy, chociaż na początku miesiąca, kiedy znajdzie się w problematycznych aspektach z Saturnem i Uranem, może być nerwowo, bo nie wszystko, co zaplanowaliście będzie możliwe do zrealizowania. Od 11 do 30 sierpnia Merkury będzie tranzytował znak pracowitej Panny, dobrze jest więc w tym czasie zbierać informacje, które przydadzą się w przyszłym miesiącu, kiedy Merkury zawita do waszego znaku. Na zdrowie i sytuację w pracy uważajcie od 23 do 28 sierpnia, bo Merkury znajdzie się w aspekcie ze zwodniczym Neptunem i potężnym Plutonem, możecie więc zostać wmanewrowani w sytuację, której wcale sobie nie życzyliście.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Wagi

Do 22 lipca Słońce w znaku Raka skłoni do intensywnej pracy, czas na wypoczynek nadejdzie w ostatnim tygodniu miesiąca, kiedy Słońce zawita do życzliwego, rozrywkowego znaku Lwa. Między 4 a 8 lipca Słońce w sekstylu do Urana ułatwi zdobycie dodatkowych funduszy, uzyskanie świadczeń, zdobycie kredytu lub dofinansowanie projektu.

10 lipca nów w znaku Raka wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, natomiast między 12 a 18 lipca trygon Słońca do Neptuna okaże się korzystny przede wszystkim dla Wag działających w szeroko pojętej kulturze, twórców oraz artystów, pozwoli bowiem w pełni korzystać z inspiracji Muz, wrodzonej kreatywności, intuicji i natchnienia. Opozycja Słońca do Plutona od 15 do 21 lipca może natomiast zaburzyć równowagę rodzinną, w wyniku całkowitego oddania się realizacji marzeń. 22 lipca Słońca zawita do życzliwego Lwa, zachęcając do letniego wypoczynku w towarzystwie dzieci lub skłonnych do zabawy przyjaciół, pełnia Księżyca w znaku Wodnika, do której dojdzie 24 lipca, pokaże wam jasno, na kogo możecie liczyć w tej dziedzinie.

Wenus w życzliwym znaku Lwa pozostanie do 22 lipca, sprzyjając nawiązywaniu kontaktów przyjacielskich, jednak od 5 do 11 lipca ochłodzi stosunki i przyczyni się do drobnych konfliktów, gdy znajdzie się w napiętych aspektach z wymagającym Saturnem i wybuchowym Uranem. Od 11 do 17 lipca łatwo będzie naprawić zepsute stosunki, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji z aktywnym Marsem w rozrywkowym znaku Lwa – przyjaźnie nabiorą blasku, miłość zapłonie namiętnością,  dzieci przysporzą wam problemów, ale też wiele radości. 22 lipca Wenus przejdzie do obowiązkowej Panny, nawet więc opozycja Wenus do Jowisza między 22 a 24 lipca nie przyniesie spodziewanych radości, przypominając o zadaniach do wykonania.

Mars w życzliwym znaku Lwa do 29 lipca skieruje aktywność na rozwój życia towarzyskiego oraz miłosnego, jednak w pierwszym tygodniu miesiąca opozycja Marsa do surowego Saturna i kwadratura z nieprzewidywalnym Uranem może popsuć stosunki z niektórymi przyjaciółmi, starajcie się więc nie stawiać spraw na ostrzu noża.

Merkury w przyjaznych Bliźniętach pozostanie do 11 lipca, jednak w dniach 4–8 lipca znajdzie się w problematycznej kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, nie wierzcie więc we wszystko, co usłyszycie, szczególnie w dziedzinie ochrony zdrowia, pilnujcie papierów i wymaganych certyfikatów, zwłaszcza jeśli wybieracie się za granicę. 11 lipca Merkury zagości w znaku Raka, między 12 a 14 lipca znajdzie się w bardzo korzystnym trygonie z Jowiszem w Rybach, niektóre Wagi czeka awans lub propozycja dodatkowej pracy, to również dobry moment dla osób, które postanowią w tych dniach wybrać się na wakacje. Sekstyl Merkurego do Urana między 19 a 21 lipca pozwoli wpaść na oryginalny pomysł, dokonać intratnej inwestycji lub uzyskać pożyczkę. Trygon Merkurego do Neptuna między 24 a 26 lipca ułatwi skorzystanie z intuicji, sprzyja też wakacyjnym eskapadom, szczególnie nad wodę.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Wagi

Do 23 czerwca Słońce gości w życzliwym znaku Bliźniąt, zachęcając do podróżowania, studiowania i nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Już w pierwszych dniach miesiąca, od 1 do 5 czerwca, trygon Słońca do porządkującego rzeczywistość Saturna skłoni niektóre Wagi do zaangażowania się w działalność twórczą, która może wymagać wysiłku, ale sprawi wiele przyjemności w przyszłości. Od 9 do 11 czerwca pozostaniecie pod wpływem częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, który się cofa, powrócicie do dawnych zainteresowań i kręgów towarzyskich, aby poprawić relacje oraz efekty swojej pracy, może to wzbudzić emocje, ale warto zweryfikować kontakty pod kątem tego, co mogą przynieść w przyszłości.

Między 10 a 20 czerwca nastąpi druga w tym roku kwadratura dwóch planet o przeciwstawnych zasadach – Saturn dąży do zachowania status quo, natomiast Uran przeciwnie, pragnie wszystko zmienić w sposób rewolucyjny, napięty aspekt między tymi planetami może nie mieć bezpośredniego wpływu na nasze życie, ale tworzy klimat, w którym żyjemy, warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba przystosować się do czekających nas przemian. Między 12 a 16 czerwca kwadratura Słońca z Neptunem może wam przypomnieć, że dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo jest przywilejem, ale także obowiązkiem.

21 czerwca Słońce zmieni znak i wkroczy do Raka, kierując uwagę na rozwój kariery, już 23 czerwca znajdzie się w trygonie z dobroczynnym Jowiszem, macie więc szansę na zawodowy sukces, pojawią się propozycje dodatkowej pracy lub otrzymacie awans, a nawet jeśli nic takiego się nie wydarzy czekają was dni pełne przyjemności i uznania. 24 czerwca pełnia Księżyca w pracowitym Koziorożcu uświadomi wam, że czasem trzeba coś poświęcić,  jeśli chce się  osiągnąć sukces.

Wenus 2 czerwca opuści znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, w pracy się rozluźnicie, więcej czasu spędzając na pogaduszkach z przyjaciółmi, ciesząc się z osiąganej bliskości. Zwłaszcza dni od 2 do 5 czerwca, kiedy Wenus utworzy trygon z Jowiszem poczujecie się dowartościowani. Dni między 11 a 15 czerwca przyniosą moc niespodzianek, do czego przyczyni się sekstyl Wenus do Urana, natomiast trygon Wenus do Neptuna od 19 do 23 czerwca przyczyni się do sukcesu twórców i artystów, a także osób rozwijających się duchowo. Zakochani w tych dniach nie będą mogli się od siebie oderwać. Między 22 a 26 czerwca opozycja Wenus do Plutona wprowadzi odrobinę pikanterii w związki miłości, niektóre Wagi odczują presję ze strony domowników, pełnia Księżyca podkręci emocje, uważajcie więc, bo tej walki nie wygracie. 27 czerwca Wenus opuści znak Raka i wkroczy do życzliwego Lwa, spragnieni rozrywek rzucicie się w wir zabawy, zapragniecie doświadczyć niczym nie skrępowanej przyjemności.

Merkury do 23 czerwca pozostaje w retrogradacji, nie warto więc w tym czasie rozpoczynać nowych projektów, szczególnie ostrożni pozostańcie między 3 a 8 czerwca, gdy utworzy kwadraturę z niepewnym Neptunem, nie pozwólcie sobą manipulować. Ostatni tydzień czerwca sprzyja natomiast podróżom, to najlepszy moment, aby wybrać się na chociaż krótkie wakacje.

Mars w Raku od 3 do 8 czerwca znajdzie się w nieprzyjemnej opozycji z potężnym Plutonem, panujcie nad emocjami, unikajcie rozwiązań siłowych. Po 11 czerwca natomiast, kiedy Mars znajdzie się w życzliwym znaku Lwa, czeka was mnóstwo rozrywek, zabawy z dziećmi i aktywny wypoczynek. Ostatnie dni miesiąca mogą ograniczyć potrzebę imprezowania, do czego przyczyni się opozycja Marsa do Saturna.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Wagi

Słońce do 20 maja przebywa w znaku Byka, skłaniając do zadbania o wspólny budżet, pozyskania kredytu lub świadczeń, obiecywanych przez rozmaite instytucje. Koniunkcja Słońca z Uranem otworzy 1 maja szeroko drzwi dla finansowych możliwości, do czego przyczyni się obietnica rozluźnienia obostrzeń, jednak kwadratura Słońca z Saturnem, do której dojdzie już 3 maja, ostrzega, że rozwiązania w tej dziedzinie okażą się niewystarczające.

Na rozpoczęcie nowych projektów możecie liczyć po 11 maja, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w przedsiębiorczym Byku, dodatkowo wspierać was będą w okresie 11–20 maja korzystne aspekty, jakie Słońce utworzy z twórczym Neptunem i transformującym Plutonem, możecie liczyć na rozwój wyobraźni, podpowiedzi intuicji i siłę, która pomoże stawić czoła największym wyzwaniom. 14 maja Jowisz opuści znak rewolucyjnego Wodnika i wkroczy do Ryb, w których jest mocny – kiedy 20 maja Słońce przesunie się do życzliwych Bliźniąt znajdzie się z nim w twórczym aspekcie kwadratury, zachęcając do rozwoju osobistego, w dniach 21–25 maja możecie liczyć na ułatwienia w pracy lub otrzymacie nowe, dobrze płatne zlecenia. 26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, od 25 do 27 maja pozostańcie więc ostrożni, szczególnie w podróżach, uczniowie i studenci mogą doświadczyć trudności przy egzaminach.

Do 9 maja Wenus tranzytuje znak Byka, w którym jest silna, ponieważ również nim włada, możecie więc liczyć na wsparcie swojej patronki, szczególnie w dziedzinie powrotu do zdrowia, doświadczania miłości i wsparcia od bliskich, pozyskiwania dobrze płatnej pracy i realizacji artystycznych zamierzeń. Wenus w tym czasie utworzy korzystne aspekty z romantycznym Neptunem, sprzyjając szeroko pojętej twórczości, namiętnym Plutonem, obdarzającym mocą sprawczą, oraz Jowiszem, przynoszącym radość. 9 maja Wenus opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, otwierając was szerzej na kontakty międzyludzkie. Trygon Wenus do Saturna w znaku Wodnika między 18 a 22 maja zachęca do miłosnych wyznań, oświadczyn oraz do podejmowania długotrwałych zobowiązań natury emocjonalnej, finansowej lub artystycznej. W ostatnich dniach miesiąca, szczególnie między 25 a 29 maja, podczas kwadratury Wenus do Neptuna, dobrze się zastanówcie zanim uwierzycie w coś, czemu brak realnych podstaw.

Merkury zaraz po długim weekendzie, bo już 4 maja, wkroczy do życzliwych Bliźniąt, w których jest wyjątkowo silny, staniecie się więc znacznie bardziej mobilni i chętni do podróżowania, zdobywania nowych doświadczeń, podnoszenia kwalifikacji i publicznego wypowiadania się. Między 10 a 15 maja trygon Merkurego do Saturna sprzyja podpisywaniu długoterminowych umów, to także właściwy moment, aby ze swojego hobby utworzyć profesjonalny projekt, który przyniesie stałe zarobki. Od 20 do 25 maja pozostańcie jednak ostrożni, bo kwadratura Merkurego do Neptuna ostrzega przed możliwością popełnienia życiowych pomyłek.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Raka, w którym jest słaby, niektóre wasze wysiłki, aby zaistnieć na polu zawodowym, mogą skłonić konkurencję do działania, wywołującego złość, nie dajcie się złapać w pułapkę szczególnie między 8 a 15 maja, podczas sekstylu Marsa do Urana, bo łatwo będzie stracić cierpliwość.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Wagi

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Barana do 19 kwietnia, sprawy partnerstwa i umów okażą się w tym czasie priorytetowe. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna pozwoli umocnić długotrwałe relacje, dla wielu Wag Święta Wielkanocne staną się okazją do ogłoszenia zaręczyn. Dla rozpoczęcia ważnych związków natomiast ważne okażą się dni w okolicach nowiu Księżyca w przeciwległym Baranie, który będzie miał miejsce 12 kwietnia. W ogóle, druga dekada miesiąca okaże się bardzo znacząca dla wielu osób, kiedy Słońce utworzy korzystne aspekty z Marsem i Jowiszem, jedynie kwadratura Słońca do Plutona sygnalizuje, że róże mają kolce a presja ze strony rodziny może być zbyt obciążająca.

19 kwietnia Słońce opuści przeciwległy znak Barana i wkroczy do Byka, kierując uwagę na sprawy spadkowe, urzędowe oraz związane z zarządzaniem pieniędzmi. Rewolucja w finansach szykuje się pod koniec miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Skorpionie 27 kwietnia. Trudne sprawy i wiadomości mogą okazać swoje  zaskakujące oblicze w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Słońce znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Wenus, władczyni waszego znaku, przebywa w przeciwległym Baranie do 14 kwietnia, liczcie się więc z tym, że w tym czasie w związkach będziecie mieć niewiele do powiedzenia, ale za to może być zmysłowo i gorąco, szczególnie między 3 a 9 kwietnia, gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z wygadanym Marsem w Bliźniętach – będziecie flirtować na odległość, okaże się, że rozmowa może być bardzo seksowna. Między 8 a 14 kwietnia zrobi się już bardzo namiętnie, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu z Jowiszem i w kwadraturze z Plutonem, poczujecie się całkowicie poddani sile ogarniającego was uczucia, osoby w stałych związkach natomiast zaczną walczyć o swoją niezależność. W drugiej połowie miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Byka, w którym jest mocna i pewna swojej wartości, zaczniecie zabiegać o zwiększenie stanu posiadania – niestety, pod koniec miesiąca, między 22 a 26 kwietnia aspekty Wenus wskazują na to, że inwestycje okażą się nietrafione, jakaś instytucja odmówi wypłaty świadczeń, urzędnicy okażą się mało przychylni.

Merkury do 4 kwietnia przebywa jeszcze w znaku Ryb, skupiając myśli na sprawach związanych z ochroną zdrowia i ograniczeniami w komunikacji, kiedy jednak wkroczy do przeciwległego znaku Barana, staniecie się bardziej otwarci, gotowi do dyskusji, negocjacji i skłonni do zawierania umów. Między 9 a 11 kwietnia uda się wam sprawnie ustalić zasady współpracy i współdziałania, szczególnie z dziećmi oraz osobami, za które jesteście odpowiedzialni. Między 16 a 19 kwietnia Merkury w sekstylu do Marsa i Jowisza pozwoli sprawnie przeprowadzić negocjacje, najlepiej dogadacie się 19 kwietnia, gdy dojdzie do ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Tego samego dnia wieczorem obie planety opuszczą przeciwległy znak Barana i wkroczą do Byka, dołączając do przebywającej tam Wenus, władczyni znaku. Ostatni tydzień kwietnia będzie obfitował w niespodziewane wydarzenia, możecie doświadczyć ograniczeń w mobilności i szeroko pojętej komunikacji.

Mars do 23 kwietnia tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, jednak między 6 a 13 kwietnia znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem, w szczególny sposób dbajcie w tym czasie o zdrowie, noście maseczki, unikajcie większych zgromadzeń. Mars w trygonie do Jowisza natomiast zapowiada między 13 a 19 kwietnia intensywną aktywność w dziedzinie będącej waszym rzeczywistym hobby. 23 kwietnia Mars przesunie się do znaku Raka, rzucicie się w wir pracy, ale podświadome lęki o bezpieczeństwo w dobie pandemii nie pozwolą cieszyć się tym w pełni.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Wagi

Słońce w znaku Wodnika przebywa do 20 marca, kierując uwagę na sprawy zdrowia i warunków pracy, które od początku pandemii są zmienne i nieprzewidywalne. Nowy etap macie szanse rozpocząć między 9 a 15 marca, gdy dojdzie do koniunkcji Słońca a także Wenus z Neptunem. Nów Księżyca, do którego dojdzie 13 marca, tym bardziej podkreśla możliwość wprowadzenia pozytywnych zmian w obu dziedzinach życia, zadbacie o zdrowie własne oraz bliskich, a także poprawicie swój wizerunek.

Od 15 do 20 marca sekstyl Słońca i Wenus do potężnego Plutona wzbudzi sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju przymusu, rozbudzi też potrzebę silnych przeżyć w związkach miłości, romantyzm przekształci się w namiętność, unikajcie tylko zazdrości, aby nie zniszczyć rodzących się uczuć. 20 marca Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Barana, następnego dnia podąży za nim Wenus, więc znaczenie związków i partnerstwa znacznie się wzmocni. Pełnia Księżyca, do której dojdzie 28 marca w waszym znaku, przy towarzyszącej Słońcu Wenus, podsyci emocje, miłość wybuchnie z wielką siłą, single mają szansę znaleźć partnera na całe życie, co podkreśla sekstyl obydwu planet do stabilizującego  Saturna, umacniającego związki oparte na wzajemnej odpowiedzialności.

Wenus, władczyni waszego znaku, przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, dając szansę na popularność, wasze znaczenie wzrośnie, zwłaszcza przed 21 marca, kiedy przebywać jeszcze będzie w znaku Ryb, w którym jest wywyższona.W pierwszych dniach miesiąca otrzymacie jakąś niespodziewaną szansę, kiedy 3 marca Wenus utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem. Po 21 marca, gdy Wenus zacznie tranzytować przeciwległy znak Barana, liczyć się już będzie tylko miłość i ważne, długotrwałe związki partnerskie.

Merkury w Wodniku przebywa do 16 marca, co daje duże możliwości intelektualne, macie szansę zabłysnąć pomysłowością, szczególnie w dziedzinie rozwoju swego hobby, warto rozmawiać z dziećmi i stymulować ich rozwój. Między 3 a 7 marca, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z przynoszącym szczęście i powodzenie Jowiszem, macie szansę pokonać konkurencję, wygrać konkurs lub wybrać się w podróż. Po 16 marca, gdy Merkury przejdzie do znaku Ryb, myśli zaczną krążyć wokół sytuacji zdrowotnej, poczujecie się niepewnie, bo trudno będzie o trafną diagnozę w przypadku złego samopoczucia. Nerwowo może się zrobić między 21 a 25 marca, bo Merkury znajdzie się w aspekcie z zaskakującym Uranem i w kwadraturze z zapalczywym Marsem, w takiej sytuacji łatwo o utratę kontroli nad emocjami. Szansa na duchowe odrodzenie pojawi się w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z mistycznym Neptunem.

Mars 4 marca opuści znak Byka i wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, aktywność skierujecie na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w interesujących was dziedzinach.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Wagi

Do 18 lutego Słońce w przyjaznym znaku Wodnika rozbudzi waszą kreatywność i potrzebę tworzenia, skieruje też uwagę na potrzeby dzieci. Nagromadzenie ciał niebieskich takich jak Słońce, Jowisz, Saturn, Merkury i Wenus w tak życzliwym znaku oznacza okres wzmożonej artystycznej ekspansji oraz zainteresowanie życiem uczuciowym. Pierwsze dni miesiąca miną pod wpływem kwadratury Słońca do Marsa, energia więc pójdzie w kierunku zdobywania grantów, funduszy na inwestycje, kredytów oraz uzyskiwania świadczeń, ale ponieważ nie wszystko pójdzie łatwo, możliwe są konflikty i nadmierny pośpiech. Sprzyjający natomiast okaże się nów Księżyca w Wodniku, do którego dojdzie 11 lutego, ponieważ jednocześnie Wenus z Jowiszem znajdą się w koniunkcji, a to jest wyjątkowo szczęśliwa konfiguracja. Dla osób zakochanych, artystów oraz twórców rozpocznie się lepszy okres, warto go wykorzystać, tworząc wokół siebie pozytywne wibracje.

18 lutego Słońce zmieni znak i wkroczy do Ryb, skierujecie więc uwagę na sprawy zdrowotne, szczepienia, nowe diety i wzmacnianie organizmu. Pełnia Księżyca w Pannie, w połączeniu z innymi układami planetarnymi w dniach 26-28 lutego,  zaowocuje nowymi zawodowymi zleceniami, przyniesie zwłaszcza korzyści freelancerom oraz osobom prowadzącym usługi we własnym biznesie.

Wenus do 25 lutego przebywa w życzliwym Wodniku, stworzy więc wiele okazji do nawiązania nowych znajomości i romansów, a także rozwinie wyobraźnię i twórczą ekspresję. Jedynie między 4 a 9 lutego układ planet przyniesie zastój zarówno w miłości, jak i w dziedzinach artystycznych, natomiast dzieci staną się w tych dniach przyczyną zmartwień, ponieważ zapragną się uniezależnić i nie zechcą was słuchać. Całe szczęście już między 9 a 14 lutego Wenus znajdzie się w koniunkcji najpierw ze szczodrym Jowiszem, a następnie cofającym się Merkurym, czeka was więc powrót do dawnych sympatii i wiele towarzyskich spotkań, a do niektórych Wag uśmiechnie się szczęście w postaci wygranej lub miłość nadejdzie bez ostrzeżenia.

Między 17 a 22 lutego kwadratura Wenus z Marsem sprawi, że pożądanie was zaślepi, ktoś zbyt nagle zapragnie skonsumować związek lub emocje wymkną się spod kontroli. Po 25 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w znaku Ryb, uczucia się pogłębią, a romans ma szansę przekształcić się w bardziej trwałą znajomość.

Merkury w Wodniku od 1 do 21 lutego cofa się, nowe projekty i znajomości mogą więc napotkać trudności wywołane niepewnością. Jest to natomiast znakomity czas na kultywowanie trwałości w związkach i poprawę relacji z dziećmi, może warto dla odmiany posłuchać, co mają do powiedzenia, zamiast narzucać im swoją wolę. Ważne rozmowy warto przeprowadzić 8 lutego, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, natomiast między 9 a 11 lutego, podczas kwadratury Merkurego do zapalczywego Marsa, starajcie się kontrolować swoje wypowiedzi. 21 lutego Merkury zmieni bieg na prosty, od tego momentu możecie planować przyszłość, nawet długoterminową.

Mars w Byku okaże się w tym miesiącu waszą pięta achillesową, unikajcie więc pośpiechu i zbyt wymagającej aktywności, szczególnie na początku i pod koniec miesiąca.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Wagi

Pobyt Słońca w znaku Koziorożca do 19 stycznia skupi uwagę na sprawach rodzinnych i zawodowych. Między 7 a 9 stycznia niektóre Wagi będą miały okazję się zaszczepić, jeśli wyrażą taką wolę. Od 12 do 14 stycznia natomiast nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem zapowiada potrzebę zrobienia generalnych porządków, zarówno w domu, jak i w pracy, pojawić się może również konieczność zaopiekowania się kimś w potrzebie. Próba nawiązania kontaktów towarzyskich z osobą ważną, wartościową, ale wymagającą, chłodną i zdystansowaną napotka trudności i może zakończyć się niepowodzeniem.

19 stycznia Słońce opuści znak Koziorożca i wkroczy do życzliwego Wodnika, nabierzecie ochotę na zabawę i przyjemności, ale trudne aspekty planet skłonią was do ograniczeń i powściągliwości, zwłaszcza między 18 a 24 stycznia. Niektóre Wagi zbuntują się w okolicach 26 stycznia, kiedy Słońce znajdzie się w kwadraturze z rewolucyjnym Uranem. 28 i 29 stycznia znajdziecie się pod wpływem pełni w Lwie, a Słońce utworzy koniunkcję z dobroczynnym Jowiszem, zaczniecie więc eksperymentować na polu artystycznym i twórczym, powiodą się pomysły odważne i dalekosiężne.

Wenus, władczyni waszego znaku, do 8 stycznia tranzytuje życzliwy znak Strzelca, zachęcając do kontaktów towarzyskich, które w obecnej sytuacji głównie odbywać się będą w bliskiej okolicy lub przez internet. Między 8 a 15 stycznia, kiedy Wenus zawita do Koziorożca i utworzy najpierw trygon z seksownym Marsem, a zaraz potem z oryginalnym Uranem w Byku, zapragniecie mocniejszych przeżyć, nawet w stałych związkach zrobi się gorąco i namiętnie. Między 24 a 28 stycznia Wenus w sekstylu do romantycznego Neptuna i w koniunkcji z zaborczym Plutonem zafunduje wam romans jak w książce  „50 twarzy Greya”.

Jeszcze do 7 stycznia Mars przebywa w przeciwległym znaku Barana, energetyzując związki i relacje zarówno osobiste, jak i biznesowe, kiedy jednak przesunie się do pracowitego Byka, skierujecie swoją aktywność na zdobywanie grantów, dotacji i kredytów, aby zabezpieczyć swój stan posiadania. Szczególną uwagę powinniście zachować między 12 a 14 stycznia, kiedy Mars zderzy się kwadraturą z ograniczającym Saturnem, unikajcie w tych dniach załatwiania spraw w urzędach, bo natraficie na zły humor pracowników i odejdziecie z kwitkiem. Również dni między 18 a 24 stycznia, kiedy Mars w koniunkcji z Uranem znajdzie się w napiętym aspekcie z Jowiszem, obfitować mogą w nerwowe sytuacje, impulsywne działanie może pozbawić was pojawiających się okazji do zdobycia dofinansowania.

Merkury 8 stycznia wkroczy do przyjaznego Wodnika, w którym czuje się fantastycznie, co wpłynie na kreatywność, warto zapisać pojawiające się pomysły, nawet jeśli przyjdzie je realizować później. Jedynie między 8 a 14 stycznia zachowajcie przytomność umysłu, bo trudne aspekty z Saturnem, Jowiszem, Uranem i Marsem mogą pozbawić was zdrowego rozsądku, postępujcie więc z wielką uważnością i unikajcie pośpiechu.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Wagi

Słońce do 21 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, skupiając waszą uwagę na promowaniu swojej osoby lub prowadzonej działalności, a także zachęcając do zdobywania wiedzy. Między 7 a 14 grudnia trygon Słońca do Marsa skłoni do intensywnej aktywności, ale kwadratura do Neptuna może pokrzyżować plany, okaże się bowiem, że wprowadzenie w życie projektów jest znacznie trudniejsze, niż ich wymyślanie, na przeszkodzie mogą też stanąć problemy zdrowotne lub sytuacja epidemiologiczna w kraju. Szczególną ostrożność zachowajcie w okolicach 14 grudnia, ponieważ w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, co może rozkojarzyć niektóre wrażliwe osoby, łatwo wtedy o pomyłki.

17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo ważne astrologiczne wydarzenie, ponieważ rozpocznie nowy 20-letni cykl, który wyznaczy ich wzajemne stosunki. Jowisz i Saturn to zasada przeciwieństw – rozmach i ograniczenie spotykają się w jednym miejscu, dla Wag oznacza to ustabilizowanie sytuacji w dziedzinie artystycznej, twórczej oraz związanej z posiadaniem dzieci, będziecie dążyć do równowagi w tych dziedzinach. 21 grudnia również Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę zarówno na sprawy zawodowe, jak i domowe. Trygon Słońca do Urana w ostatnim tygodniu miesiąca oraz roku zapewni różnorodność wydarzeń, będzie ciekawie i zaskakująco, szczególnie Sylwester odbiegać będzie od dotychczasowych zwyczajów.

Wenus, patronka waszego znaku, do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, w którym nie czuje się najlepiej, jednak tworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, co może poprawić nie tylko waszą sytuację finansową, ale wpłynie też na rozbudzenie głębszych uczuć i zachęci do samodzielności. Staniecie się dużo bardziej aktywni, a wręcz bojowi, gotowi walczyć o swoje przekonania oraz zasoby. Trygon Wenus z Neptunem natchnie was do właściwego wykorzystania swojego potencjału i pozwoli znaleźć dobrze płatne zajęcie, sekstyle do Plutona, Saturna i Jowisza pomogą stanąć na nogi, w domu zaczniecie rządzić, łatwo podporządkowując sobie domowników. Po 15 grudnia Wenus będzie wędrować przez życzliwy znak Strzelca, samopoczucie się poprawi, poczujecie się jeszcze pewniej, jedynie w ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna może wpłynąć negatywnie na zdrowie lub poczujecie się oszukani.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w znaku Strzelca, co ułatwi podejmowanie decyzji i wyciąganie wniosków. Jedynie między 10 a 14 grudnia zachowajcie ostrożność, szczególnie za kierownicą, bo kwadratura Merkurego z Neptunem może wyprowadzić was na manowce. Na przedświąteczne zakupy wybierzcie się 19 lub 20 grudnia, bo koniunkcja Merkurego ze Słońcem ułatwi podejmowanie decyzji. 21 grudnia Merkury wkroczy za Słońcem do znaku Koziorożca, trygon z Uranem zapowiada miły czas w czasie Świąt Bożego Narodzenia, chociaż spędzicie te dni inaczej niż zwykle.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy