Archiwa kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Wodnika

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w życzliwym znaku Barana, kierując uwagę na sprawną, szybką i wysoce energetyczną komunikację. Pierwsze dni miesiąca, łącznie ze Świętami Wielkanocnymi, przeminą w kameralnym gronie najbliższej rodziny, ale trudno wam będzie oderwać uwagę od spraw zawodowych, przyczyni się do tego sekstyl Słońca do przebywającego w waszym znaku Saturna. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, może się okazać początkiem nowego projektu, w którym liczyć się będzie szybkość działania. Druga dekada miesiąca może obfitować w sprzyjające wydarzenia i pojawiające się na horyzoncie szanse, na co wpływ będą miały korzystne aspekty Słońca z Marsem i Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. Nawiążecie kontakty międzynarodowe, zajmiecie się publikacją, pisaniem, tłumaczeniem lub nauczaniem, nie obejdzie się jednak bez pewnych form przymusu, za co odpowiedzialny jest napięty aspekt między Słońcem i Plutonem.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Byka, więcej uwagi poświęcicie sprawom rodzinnym i domowym. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wzbudzi emocje, wywołane zawodowymi wyzwaniami, w ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem doprowadzi do radykalnych zmian w pracy lub rodzinie.

Merkury do 4 kwietnia przebywa w znaku Ryb, wprowadzając zamieszanie w sprawy finansowe, natomiast kiedy przesunie się do aktywnego Barana, zacznie stymulować umysł, wpływając na intelekt oraz poprawiając komunikację. Ważne decyzje warto podejmować między 9 a 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Saturnem w waszym znaku, będziecie mogli wykazać się mądrością i kompetencją, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Od 16 do 19 kwietnia Merkury znajdzie się w konfiguracji, która nie tylko wpłynie na sprawne funkcjonowanie umysłu, ale pomoże wam zabłysnąć na szerszym polu, szczególnie 19 kwietnia możecie śmiało wyrazić swoje poglądy, zostaną one dostrzeżone i docenione. Tego samego dnia obie planety zmienią znak i przesuną się do Byka, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych. Dni między 22 a 26 kwietnia, kiedy Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, okażą się decydujące zarówno dla spraw rodzinnych, jak i zawodowych.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie, nie czuje się tam jednak dobrze, dlatego trudno wam będzie w tym czasie zaspokoić swoją potrzebę miłości. Co prawda między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa doda pikanterii związkom, ale to nie pogłębi uczuć. Między 8 a 14 kwietnia natomiast sekstyl Wenus do Jowisza przyniesie profity i rozbudzi życie towarzyskie oraz publiczne, ale kwadratura Wenus z Plutonem ostrzega, że ktoś zechce was zdominować. Druga połowa miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w Byku, zachęci do korzystania z dobrodziejstw życia rodzinnego, jednak pod koniec miesiąca pojawi się kryzys, wywołany waszą zachowawczą postawą.

Mars do 23 kwietnia przebywa jeszcze w życzliwych Bliźniętach, co sprawia, że łatwo wam wyrazić swoje poglądy i przekonania, jednak okres między 6 a 13 kwietnia może okazać się niebezpieczny dla waszych finansów, będziecie mieć bowiem tendencję do nietrafionych wydatków, do czego przyczyni się kwadratura Marsa do Neptuna. Sukcesy, pieniądze i aktywność, szczególnie w sprawach twórczych i kreatywnych, przynoszących zadowolenie oraz sprawiających przyjemność, nadejdą między 14 a 19 kwietnia, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. 23 kwietnia Mars zmieni znak i przesunie się do Raka, trzeba będzie w większym stopniu zadbać o swoje zdrowie.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Wodnika

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, kierując uwagę na osobiste finanse, macie więc szansę na poprawę sytuacji materialnej. Szczególnie korzystne okażą się dni między 9 a 15 marca, kiedy zarówno Słońce, jak i Wenus, znajdą się w koniunkcji z tajemniczym Neptunem, a nów Księżyca podkreśli i wzmocni znaczenie tej konfiguracji. Staniecie się też w tym czasie bardzo twórczy i natchnieni, artyści mają szansę na swoje „5 minut” a osoby zakochane przeżyją romantyczne chwile. Między 15 a 20 marca natomiast sekstyl obu planet do Plutona w Koziorożcu pozwoli uregulować zobowiązania, sięgnąć po kredyt, mądrze zainwestować otrzymane pieniądze.

20 marca Słońce opuści znak natchnionych Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, dzień później podąży za nim Wenus. Obie planety znajdą się w koniunkcji pod koniec miesiąca, znaczenia nabiorą związki przyjaźni, zwłaszcza w okolicach 28 marca, gdy w znaku Wagi dojdzie do pełni Księżyca, emocje wzbudzą relacje z sąsiadami, rodzeństwem, życiowymi partnerami lub przyjaciółmi. Sekstyl Słońca i Wenus do Saturna w waszym znaku umocni i ugruntuje związki z osobami starszymi, mającymi wpływ na waszą karierę.

Merkury przebywa w waszym znaku do 16 marca, możecie w pełni więc korzystać z jego darów, takich jak (między innymi) sprawny intelekt, szybkie i właściwe podejmowanie decyzji, dobra komunikacja, sprawny marketing i odpowiedni PR. Już między 3 a 7 marca nadarzy się okazja, aby przekazać swoje poglądy i upodobania. Niektóre Wodniki osiągną w tym wysoki poziom, bowiem koniunkcja Merkurego z Jowiszem w waszym znaku przyniesie dobre wiadomości i pozwoli osiągnąć wymierne sukcesy, zarówno w dziedzinie nauczania, jak i nawiązania kontaktów międzynarodowych.

16 marca Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, gdzie straci sporo możliwości sprawnego działania, wprowadzając niepewność i sprzeczne decyzje, szczególnie finansowe, pozwoli jednak osobom twórczym oraz artystom skorzystać z intuicji i duchowego prowadzenia. Na wydatki uważajcie między 21 a 25 marca, bo z jednej strony pojawią się niespodziewane dodatkowe środki, z drugiej strony będziecie mieć skłonność do ich nadmiernego wydawania. W ostatnich dniach miesiąca unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji, ponieważ Merkury znajdzie się w koniunkcji ze skłonnym do manipulacji Neptunem.

Wenus do 21 marca, przebywając w znaku Ryb i towarzysząc Słońcu, wpłynie pozytywnie na finanse a także wzmocni poczucie własnej wartości. Już w pierwszych dniach miesiąca możecie spodziewać się zyskownych niespodzianek, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem, władcą waszego znaku. Możliwe też staną się w tym czasie nagłe zauroczenia i przemijające romanse. Po 21 marca Wenus straci na sile, ponieważ w znaku Barana jest na wygnaniu, jednak koniunkcja Wenus ze Słońcem wzmocni jej działanie między 25 a 28 marca, możecie więc liczyć na przychylność ze strony najbliższego otoczenia.

Mars 4 marca opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, aktywność skierujecie na działalność twórczą oraz przekazywanie innym swojej wiedzy. Najbardziej skuteczni okażecie się między 20 a 24 marca, kiedy Mars utworzy korzystny aspekt z Saturnem w waszym znaku, utrwalicie swoje osiągnięcia i zbudujecie zawodową pozycję.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Wodnika

W waszym znaku odbywa się obecnie festiwal planet, ponieważ do 18 lutego przebywa w nim Słońce, do 25 Wenus, rezydują w nim dłużej Saturn i Jowisz, i przez cały miesiąc gości Merkury, chociaż do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym. Słońce dodaje wam energii, Jowisz przynosi szczęście, Wenus sprzyja miłości, Saturn z jednej strony ogranicza, z drugiej jednak daje poczucie stabilizacji, Merkury pozwala zachować błyskotliwy umysł. Wszystko, co ważne, dzieje się tu i teraz, jesteście w centrum radykalnych przemian, które przynosi kwadratura Saturna do Urana, pod wpływem której działać będziecie od 12 do 24 lutego. Macie teraz szansę tworzyć historię, włączyć się w rewolucję, która nie niszczy struktur, tylko je przekształca w duchu nowoczesności. Wszystkie oczy teraz zwrócone są na osoby, reprezentujące ten rodzaj energii, więc korzystajcie, bo macie szanse się wybić na prowadzenie. W pierwszych dniach lutego kwadratura Słońca w waszym znaku do Marsa w Byku może okazać się stresująca, zachowajcie więc spokój i zdrowy rozsądek.

11 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, któremu towarzyszyć będzie koniunkcja Wenus z Jowiszem i kwadratura Merkurego z Marsem – umysł będzie pobudzony, los się do was uśmiechnie, spotkacie się z uznaniem i uzyskacie popularność. 18 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, uwagę więc skupicie na finansach. Pełnia Księżyca w Pannie, do której dojdzie 27 lutego, w połączeniu z innymi aspektami planet, pozwoli zobaczyć jasno jakimi środkami finansowymi dysponujecie.

Merkury w waszym znaku do 21 lutego cofa się, unikajcie więc rozpoczynania nowych przedsięwzięć, pracujcie nad tym, które wymagają poprawek. Merkury w waszym znaku jest wywyższony, będziecie więc dysponować wiedzą i trafnym osądem, szczególnie po 21 lutego. 8 lutego warto zaprezentować swoje pomysły szerszej publiczności, ponieważ Merkury znajdzie się „w sercu Słońca” i wasz punkt widzenia spotka się z aprobatą. Unikajcie pośpiechu od 9 do 11 lutego, bo kwadratura Merkurego do Marsa sprzyja popełnianiu błędów, możecie powiedzieć zbyt szybko coś, czego potem pożałujecie. Między 12 a 16 lutego natomiast Merkury w koniunkcji z Wenus i Jowiszem zafunduje wam korzystne kontakty, także zagraniczne, wiele dowodów miłości i wsparcia, pozwoli zaplanować podróże. Po 21 lutego, gdy Merkury ruszy do przodu, śmiało możecie podejmować najbardziej strategiczne decyzje.

Wenus w waszym znaku przebywa do 25 lutego, warto w tym czasie zadbać o siebie, zainwestować w nowy wygląd, będziecie cieszyć się uznaniem, przyciągniecie miłość i przyjaźń. Na początku miesiąca, między 4 a 9 lutego, koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana wpłynie na zmianę wizerunku, zaczniecie być postrzegani jako osoby poważne a jednocześnie oryginalne. Niektóre Wodniki mogą złapać małego „doła” w obliczu wyzwań, jakie ich czekają, nie macie jednak powodu do zmartwień, bo koniunkcja Wenus z Jowiszem i Merkurym między 9 a 14 lutego zapowiada sukcesy w każdej dziedzinie. Jedynie między 17 a 22 lutego kwadratura Wenus do Marsa spowoduje napięcie w relacjach. 25 lutego Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, co wpłynie korzystnie na stan konta.

Mars w Byku jest słaby, uważajcie więc na swoje pragnienia i sposób działania, zwłaszcza podczas napiętych aspektów Marsa z innymi planetami na początku miesiąca i między 17 a 22 lutego. W ostatnim tygodniu lutego natomiast trygon Marsa do Plutona obdarzy was siłą i wytrwałością, a także zdolnością do transformacji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Wodnika

Słońce do 19 stycznia tranzytuje znak Koziorożca, co zwykle pozbawia was energii i skłania do odpoczynku. Między 7 a 9 stycznia pojawią się oczekiwane pieniądze, do czego przyczyni się sekstyl Słońca do Neptuna w Rybach. Dni między 12 a 14 stycznia mogą okazać się pełne napięć, ze względu na kwadraturę Marsa w Byku do Saturna w waszym znaku oraz nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu – dadzą znać o sobie ukryte lęki, to dobry moment na zmierzenie się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami.

Energię odzyskacie po 19 stycznia, kiedy do waszego znaku zawita Słońce, liczcie się jednak z napięciami w ostatniej dekadzie miesiąca. Najpierw w dniach 18–24 stycznia Mars i  Uran w Byku znajdą się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, nastąpią gwałtowne i nieprzewidziane zmiany, niektóre Wodniki pozbędą się ze swojego życia czegoś, co przeszkadzało w rozwoju, inne otworzą się na nowy sposób myślenia i działania, nie obejdzie się jednak bez wstrząsów i niespodzianek. 24 stycznia koniunkcja Słońca z Saturnem w waszym znaku przywoła niemiłe wspomnienia, może pojawić się niepokój lub trzeba będzie z czegoś zrezygnować, do czego skłoni 26 stycznia Słońce w kwadraturze do Urana. Ostatecznie jednak w dniach 28-29 stycznia pełnia Księżyca w przeciwległym Lwie, której towarzyszy koniunkcja Słońca z Jowiszem w waszym znaku, otworzy przed wami szeroko drzwi, przez które wejdzie dobrobyt i owocna współpraca.

Wenus w przyjaznym Strzelcu przebywa do 8 stycznia, pierwszy tydzień nowego roku jest więc idealnym czasem, który warto poświęcić spotkaniom towarzyskim i rozwojowi przyjaźni. Między 8 a 15 stycznia, kiedy znajdzie się już w Koziorożcu, utworzy korzystne aspekty z Marsem i Uranem w Byku, niektóre Wodniki nawiążą ukryte romanse, inne postanowią zrewolucjonizować relacje rodzinne. Na spore zyski możecie liczyć między 24 a 28 stycznia, kiedy Wenus utworzy najpierw korzystny aspekt z Neptunem, a następnie koniunkcję z Plutonem w Koziorożcu, otrzymacie szansę na spłatę zaległych zobowiązań.

Mars 7 stycznia zmieni znak, opuści przyjaznego Barana i wkroczy do Byka, w którym jest na wygnaniu, a więc bardzo słaby – aktywność w dziedzinie finansów oraz relacji rodzinnych może być chwilami problematyczna, ponieważ Marsowi w Byku brakuje cierpliwości i wyrozumiałości, staje się przy tym dość leniwy, aktywizuje go głównie zdobywanie i wydawanie pieniędzy. Szczególną ostrożność pod tym względem powinniście zachować między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, kiedy Mars znajdzie się w napiętych aspektach z planetami w waszym znaku. Starajcie się też zachować spokój i opanujcie emocje w ostatnich dniach stycznia, kiedy Słońce w waszym znaku znajdzie się w kwadraturze z Marsem.

Merkury 8 stycznia zawita do waszego znaku i to jest bardzo dobra wiadomość, możecie bowiem w tym miesiącu liczyć na wsparcie intelektu, dobre a nawet błyskotliwe pomysły i oryginalne decyzje. Jedynie w dniach 8–14 stycznia nie dajcie się ponieść emocjom, ponieważ Merkury znajdzie się w samym środku napiętych aspektów – wykorzystajcie jego zasoby, aby kierować się rozumem.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Wodnika

Słońce przebywa do 21 grudnia w życzliwym znaku Strzelca, zachęcając do kontaktu z przyjaciółmi i do rozwijania zainteresowań. Między 7 a 14 grudnia powinniście działać ostrożnie w dziedzinie finansów, ponieważ kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega przed oszustwami, pomyłkami w przepływie pieniędzy oraz podejmowaniem niewłaściwych decyzji. Jednocześnie trygon Słońca do Marsa wzmocni aktywność i skłoni do promowania swojej osoby i planowanych zamierzeń w internecie. 14 grudnia zaćmienie Słońca w znaku Strzelca może postawić pod znakiem zapytania lojalność niektórych przyjaciół oraz osób, z którymi działacie wspólnie w zespole, zachowajcie spokój i bezstronność a wszystko się ułoży.

17 grudnia do waszego znaku wkroczy zachowawczy Saturn a dwa dni później optymistyczny Jowisz, obie planety znajdą się w dokładniej koniunkcji 21 grudnia w pierwszym stopniu Wodnika, to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, które rozpoczyna kolejny 20-letni cykl obydwu planet zanim spotkają się ponownie. Energia ideowego Jowisza dąży do ekspansji i powiększania wszystkiego, z czym ma do czynienia, natomiast cele racjonalnego Saturna są całkowicie przeciwne i dążą do ograniczeń i reglamentacji, dlatego w ciągu nadchodzącego roku oraz w następnych latach najważniejsze dla Wodników będzie znalezienie równowagi w tych sprzecznych tendencjach. Skłonne do rewolucyjnego i oryginalnego działania Wodniki powinny nauczyć się realizowania swoich niecodziennych pomysłów oraz idei w sposób przemyślany, realny i możliwy do osiągnięcia. Również 21 grudnia Słońce oraz Merkury opuszczą życzliwego Strzelca i wkroczą do zachowawczego Koziorożca, co jest zwykle okresem obniżonej odporności i braku energii, dlatego ostatnią dekadę grudnia powinniście przeznaczyć na odpoczynek i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, które w tym roku przebiegać będą w sposób odmienny niż zwykle – przyczynią się do tego trygony Słońca i Merkurego do Urana w znakach ziemskich.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, najpierw do 21 grudnia w znaku Strzelca, następnie w Koziorożcu, wzmacniając jego działanie i tworząc podobne aspekty. Na szczere rozmowy z przyjaciółmi oraz ustalenia w grupie osób, z którymi łączą was wspólne zainteresowania, warto wybrać 19 lub 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem.

Wenus do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, tworząc wiele korzystnych aspektów z Neptunem oraz planetami w Koziorożcu, możecie więc spodziewać się korzyści zarówno finansowych, szczególnie w pierwszym tygodniu grudnia, jaki i emocjonalnych. Kontakty w sprawach zawodowych nabiorą znaczenia, zrobi się intensywnie, temperatura w każdym rodzaju relacji wzrośnie, dążąc do spełnienia. W drugiej połowie miesiąca Wenus przebywać będzie w przyjaznym znaku Strzelca, co wpłynie na poprawę relacji w związkach. Jedynie kwadratura Wenus do Neptuna w ostatnich dniach miesiąca i roku skomplikuje sprawy finansowe i wprowadzi rozczarowanie w stosunku do niektórych przyjaciół.

Mars nadal tranzytuje życzliwy znak Barana, w którym jest mocny i zadziorny, skłania was do aktywności oraz intensywnego działania, szczególnie w zakresie komunikacji. Zachowajcie ostrożność szczególnie między 20 a 26 grudnia, podczas kwadratury Marsa do Plutona w Koziorożcu, ponieważ mogą bardzo uaktywnić się ukryci wrogowie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na listopad 2020 dla Wodnika

Słońce przebywające w Skorpionie do 21 listopada skieruje waszą uwagę na sprawy zawodowe, nic nie powstrzyma was od intensywnej pracy, żaden lockdown nie zmusi Wodników do porzucenia zadań, których się podjęli. Między 8 a 12 listopada możecie liczyć na niespodziewany przelew, konto zasili darowizna lub otrzymacie prezent, co zapewni trygon Słońca do Neptuna w Rybach.

Od 12 do 21 listopada natomiast dobroczynne sekstyle, które utworzy Słońce z planetami w Koziorożcu, pomogą zaplanować zawodową przyszłość, ale swoje pomysły na razie powinniście zachować w tajemnicy, bo jeszcze nie nadszedł czas ich upublicznienia. Niektóre Wodniki otrzymają propozycje, które znacznie poprawią ich sytuację zawodową. 21 listopada Słońce zmieni znak i wkroczy do życzliwego Strzelca, odpuścicie sobie pracoholizm i zaczniecie więcej czasu poświęcać przyjaciołom oraz osobom, z którymi łączą was wspólne pasje i zainteresowania.

Wenus w życzliwym znaku Wagi do 21 listopada zapewni przychylność otoczenia oraz wsparcie osób kochających. Nawiążecie ciekawe relacje międzynarodowe, z pasją zaczniecie się uczyć całkiem nowych rzeczy. Jedynie między 7 a 11 listopada może dojść do konfliktu, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji do agresywnego Marsa w Baranie. Powstrzymajcie emocje również między 13 a 21 listopada, kiedy Wenus utworzy napięte aspekty z Jowiszem, Plutonem i Saturnem w Koziorożcu, bo znalezienie kompromisu w istotnej dla was sprawie okaże się mocno utrudnione. 21 listopada Wenus zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, w którym nie czuje się najlepiej, stosunki w pracy mogą wymagać dostosowania się do warunków oraz osób, z którymi nie zawsze jest wam po drodze.

Merkury do 8 listopada znajdzie się w długiej kwadraturze z surowym Saturnem, co doprowadzi do znacznych ograniczeń w poruszaniu się i zmusi do izolacji, nawet jeśli jesteście zdrowi i nic wam nie dolega. 4 listopada Merkury zmieni bieg na prosty, można więc liczyć na bardziej rozważne decyzje, łatwiej się będzie umówić ze znajomymi, nawet jeśli do spotkań dojdzie w późniejszym terminie.

10 listopada Merkury opuści Wagę i ponownie wkroczy do Skorpiona, wasze myśli zaczną krążyć wokół spraw zawodowych. Między 15 a 19 listopada Merkury znajdzie się w opozycji z Uranem, sprawy rodzinne wymuszą zmianę planów zawodowych, co wywoła stres i niepokój. Od 22 do końca listopada czeka was intensywna praca umysłowa, będziecie musieli się przyłożyć, żeby doprowadzić wszystko do porządku, korzystając przy tym nie tylko ze zdobytej wiedzy, ale również intuicji, która podpowie najlepsze rozwiązanie.

Mars przebywa przez cały miesiąc w życzliwym znaku Barana, w dodatku 14 listopada powróci do biegu prostego, co doda wam siły i zdecydowania, uważajcie jednak, bo to duża dawka energii, pilnujcie, aby nie zamieniła się bezpardonowy atak w przypadku sprzeciwu wobec waszych pomysłów lub działań.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Wodnika

Słońce w przyjaznym znaku Wagi przebywa do 23 października, kierując uwagę na rozwój kontaktów międzynarodowych i zdobywanie wiedzy. Pełnia Księżyca w Baranie na początku miesiąca, której towarzyszy kwadratura Marsa do Saturna w Koziorożcu, wywoła stres związany z koniecznością chwilowej izolacji i ograniczenia spotkań z tymi, na których wam zależy. Okres między 9 a 21 października, kiedy Słońce ustawi się w napiętych aspektach z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, przyniesie frustrację i eskalację problemów z osobami starszymi i konserwatywnymi, chorymi, nieprzystosowanymi lub w jakiś inny sposób problematycznymi. Pomoże wam świadomość, że nie musicie rozwiązywać wszystkich problemów innych ludzi.

16 października nów Księżyca w znaku Wagi pozwoli nawiązać intratne znajomości z obcokrajowcami lub naukowcami. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym najważniejsza okaże się zawodowa kariera. Czeka was w tej dziedzinie wiele wyzwań, pierwsze pojawią się ostatniego dnia miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w znaku Byka, w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem.

Merkury tranzytuje znak Skorpiona, kierując myśli na sprawy zawodowe, pracy wam nie zabraknie, najważniejsze projekty starajcie się rozpoczynać przed 15 października, ponieważ potem Merkury zmieni bieg na wsteczny i wszystko się zacznie komplikować. Najwięcej stresów czeka was między 6 a 9 oraz 17 a 22 października, nieoczekiwane wiadomości zrewolucjonizują podejście zarówno do domowników, jak i współpracowników – z wyciągnięciem ostatecznych wniosków poczekajcie do 17-18 listopada, kiedy Merkury po raz ostatni ustawi się w opozycji do Urana, uzyskacie wtedy jasność i zrozumiecie, na czym stoicie.

2 października Wenus opuści przeciwległy znak Lwa i przesunie się do Panny, w której nie czuje się dobrze, niektórym Wodnikom zabraknie wsparcia ze strony partnerów życiowych. Jednak Wenus utworzy między między 8 a 12 października trygon z Uranem, władcą waszego znaku, możecie więc liczyć na poprawę sytuacji materialnej i dobre inwestycje. Między 17 a 26 października Wenus utworzy także korzystne aspekty z planetami w Koziorożcu, niektóre pomysły i projekty, szczególnie natury artystycznej, zaczną powoli dojrzewać, ale jeszcze nie nadszedł czas ich realizacji.

W pierwszej połowie miesiąca retrogradujący Mars w znaku Barana, w kwadraturze do Saturna i Plutona w Koziorożcu,  skłoni niektóre Wodniki do skrytych działań, które jednak napotkają na bariery trudne do przekroczenia. Horoskop radzi zrezygnować z tego, co jest wynikiem frustracji, pretensji lub chęci odwetu, bo nic nie uda się wam w ten sposób uzyskać.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Wodnika

Miesiąc rozpocznie się z przytupem, kiedy 2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku mediumicznych Ryb, której towarzyszyć będzie trygon Słońca z Uranem – możecie liczyć na szczęśliwe wydarzenie, które zasili finansowo wasze konto. Słońce do 22 września przebywa w znaku drobiazgowej Panny, kierując uwagę na zabezpieczenie stanu posiadania i zarządzanie wspólnym majątkiem. Niektóre Wodniki postanowią zainwestować w nieruchomości, czas sprzyja podejmowaniu ważnych finansowych decyzji. Aspekty, jakie utworzy Słońce z planetami w Koziorożcu w dniach 6 – 18 września, zaowocują dobrymi twórczymi pomysłami, których czas realizacji nadejdzie dopiero za kilka miesięcy. Zachowajcie ostrożność w okolicach 11 września, ponieważ opozycja Słońca do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w zakresie przekazów finansowych lub ktoś zechce was oszukać. 22 września Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie zdobywanie wiedzy oraz nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

Merkury w Pannie do 5 września wspiera inwestycje i zarządzanie wspólnym stanem posiadania. Jest to dobry moment na podejmowanie finansowych decyzji, zwłaszcza, że Merkury tworzy korzystne aspekty zarówno z Wenus w Raku, jak i z planetami w Koziorożcu. Tak dobry układ planet dla planowanych inwestycji prędko się nie powtórzy, skorzystajcie więc z mocy Merkurego w Pannie. Między 5 a 27 września Merkury znajdzie się w życzliwym znaku Wagi, co sprzyja kontaktom międzynarodowym – jedynie między 15 a 25 września, podczas kwadratury Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem zachowajcie ostrożność, bo trudno się będzie porozumieć z osobami, które pozostają w izolacji lub przebywają za granicą. Do ostrych konfliktów może dojść między 23 a 25 września, kiedy Merkury znajdzie się w opozycji z agresywnym Marsem.

Wenus w znaku Raka do 6 września zatroszczy się o zdrowie wasze i waszych podopiecznych, jednak opozycja Wenus do Saturna na początku miesiąca ograniczy waszą swobodę i zdolność empatii a także możliwość swobodnego dysponowania pieniędzmi. Kwadratura Wenus do Marsa między 3 a 6 września, skłoni do nerwowego działania w celu pozyskania pieniędzy, może tez wywołać niecierpliwość i złość w stosunku do służby zdrowia. Aura zmieni się na lepsze, kiedy Wenus 6 września zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Lwa, nagle staniecie się popularni, pożądani i lubiani przez otoczenie. Jedynie między 13 a 17 września dojdzie do gwałtownych wyrazów uczuć, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Uranem.

Mars w życzliwym znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, staniecie się mniej aktywni, ale za to bardziej rozważni w dysponowaniu siłą fizyczną. Pod koniec miesiąca kwadratura Marsa do nieugiętego Saturna przypomni o problemach, których nie udało się rozwiązać w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Wodnika

Słońce do 22 sierpnia przebywa w przeciwległym znaku Lwa, koncentrując uwagę na związkach. Pierwsze dni miesiąca okażą się nerwowe za sprawą kwadratury Słońca do Urana oraz Marsa do Jowisza. Napięcie powstanie zarówno w związkach miłości, jak i przyjaźni. Dodatkowo emocje podkręci pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 3 sierpnia. Opozycja Merkurego do Saturna zmusi do ograniczeń i zwięzłego wyrażania swoich racji, co zwykle nie leży w waszej naturze. Osoby kreatywne mogą jednak liczyć na sukces, pod warunkiem, że sprostają wyzwaniu. Między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca do Marsa sprawi, że staniecie się bardzo aktywni i skuteczni w komunikacji. 22 sierpnia Słońce opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do Panny, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami.

Merkury do 5 sierpnia przebywa jeszcze w Raku, ale kiedy wkroczy do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, odczujecie wzmożoną potrzebę wymiany informacji, a związki międzyludzkie jeszcze bardziej się rozszerzą, poznacie mnóstwo nowych ludzi, z którymi trzeba będzie omówić wiele spraw. Między 9 a 11 sierpnia starajcie się opanować emocje, bo pod wpływem kwadratury Merkurego do Urana może dojść do nerwowych sytuacji, zarówno w domu, jak i w pracy. 20 sierpnia Merkury opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do Panny, w ostatniej dekadzie miesiąca trzeba się będzie rozliczyć z dotacji, kredytów oraz wspólnych inwestycji. Merkury w korzystnym aspekcie Urana i Jowisza zafunduje wam między 24 a 30 sierpnia dodatkowe przychody, skorzysta na tym rodzina, ale część środków horoskop radzi zachować dla siebie.

Wenus w pierwszym tygodniu sierpnia tranzytuje przyjazny znak Bliźniąt, wpływając na kreatywność oraz rozwój uczuć. 7 sierpnia Wenus wkroczy do Raka, zwrócicie większą uwagę na kwestie zdrowia, a gotowanie zacznie wam sprawiać prawdziwą przyjemność. Miedzy 17 a 19 sierpnia, podczas trygonu Wenus z Uranem, wymyślicie jak najlepiej zarządzać domowym budżetem, wykażecie się kulinarnym talentem i zamiłowaniem do prac domowych. Wodniki posiadające zwierzęta poświęcą im wiele czasu i uczuć. Szczególnie między 23 a 30 sierpnia czeka was wiele radości z tym związanych.

Mars w życzliwym znaku Barana przez cały miesiąc wpłynie na intensywne kontakty i wzmocni aktywność w zakresie szeroko pojętej komunikacji. Wskazany jest ruch na świeżym powietrzu i uprawianie jakiejś dziedziny sportu, nie powinniście jednak przeceniać swoich możliwości, szczególnie miedzy 8 a 15 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Lilith i w kwadraturze z potężnym Plutonem. Możecie w tym czasie nawiązać kontakt z kimś o trudnej osobowości lub zaangażować się w cudze problemy. Między 21 a 27 sierpnia Mars w kwadraturze do Saturna utrudni kontakty z osobami starszymi i wymagającymi, nie starajcie się na siłę zmieniać czegoś, czego się zmienić nie da.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Wodnika

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, koncentrując uwagę na sprawach zdrowia oraz skłaniając do uporządkowania zaległych zawodowych zobowiązań. Również Merkury w tym znaku zmusza do wykonywania pracy na rzecz innych osób, co dla Wodników bywa frustrujące, na szczęście na początku miesiąca sekstyl Słońca i Merkurego do Urana pozwoli wam się ze wszystkim uporać szybko i koncertowo. Merkury do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, unikajcie więc w tym czasie rozpoczynania nowych projektów i podejmowania ważnych życiowych decyzji. Powabna Wenus tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, nie zabraknie wam więc w tym miesiącu przyjemności, miłości, dobrej zabawy oraz artystycznych wzruszeń.

3 lipca wasz znak opuści ograniczający Saturn i wycofa się do Koziorożca, odetchniecie więc z ulgą, przygotujcie się jednak na to, że 7 grudnia powróci i zagości w Wodniku przez ponad 2 lata. 5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, starajcie się trzymać emocje na wodzy i unikajcie używek. Między 6 a 12 lipca kwadratura Merkurego do Marsa sprawi, że staniecie się kłótliwi i mało tolerancyjni, szczególnie wobec podwładnych i wykonawców waszych zleceń. Między 12 a 18 lipca natomiast Słońce w trygonie do Neptuna i w opozycji do Jowisza i Plutona sprawi, że pojawią się pieniądze, które prawdopodobnie wydacie na przyjemności oraz na spełnianie marzeń. To dobry moment na udane wakacje, pod warunkiem, że zadbacie o zdrowie własne oraz innych, zachowując wszystkie środki ostrożności.

22 lipca Słońce opuści wrażliwego Raka i wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, staniecie się bardziej towarzyscy, a relacje partnerskie nabiorą znaczenia. W ostatnim tygodniu lipca sekstyl Jowisza do Neptuna sypnie okazją do zarobienia pieniędzy, kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega jednak, że wasze oczekiwania mogą być zbyt roszczeniowe, uważajcie też na wydatki, bo będziecie mieć tendencję do tego, aby wydać swoje zasoby na rzeczy, które nie są tego warte. Aspekty Merkurego znów staną się napięte, starajcie się więc kontrolować słowa, aby nie sprawić komuś przykrości.
Moja i Twoja astrologia