Archiwa kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na październik 2020 dla Wodnika

Słońce w przyjaznym znaku Wagi przebywa do 23 października, kierując uwagę na rozwój kontaktów międzynarodowych i zdobywanie wiedzy. Pełnia Księżyca w Baranie na początku miesiąca, której towarzyszy kwadratura Marsa do Saturna w Koziorożcu, wywoła stres związany z koniecznością chwilowej izolacji i ograniczenia spotkań z tymi, na których wam zależy. Okres między 9 a 21 października, kiedy Słońce ustawi się w napiętych aspektach z Jowiszem, Plutonem i Saturnem, przyniesie frustrację i eskalację problemów z osobami starszymi i konserwatywnymi, chorymi, nieprzystosowanymi lub w jakiś inny sposób problematycznymi. Pomoże wam świadomość, że nie musicie rozwiązywać wszystkich problemów innych ludzi.

16 października nów Księżyca w znaku Wagi pozwoli nawiązać intratne znajomości z obcokrajowcami lub naukowcami. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym najważniejsza okaże się zawodowa kariera. Czeka was w tej dziedzinie wiele wyzwań, pierwsze pojawią się ostatniego dnia miesiąca, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w znaku Byka, w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem.

Merkury tranzytuje znak Skorpiona, kierując myśli na sprawy zawodowe, pracy wam nie zabraknie, najważniejsze projekty starajcie się rozpoczynać przed 15 października, ponieważ potem Merkury zmieni bieg na wsteczny i wszystko się zacznie komplikować. Najwięcej stresów czeka was między 6 a 9 oraz 17 a 22 października, nieoczekiwane wiadomości zrewolucjonizują podejście zarówno do domowników, jak i współpracowników – z wyciągnięciem ostatecznych wniosków poczekajcie do 17-18 listopada, kiedy Merkury po raz ostatni ustawi się w opozycji do Urana, uzyskacie wtedy jasność i zrozumiecie, na czym stoicie.

2 października Wenus opuści przeciwległy znak Lwa i przesunie się do Panny, w której nie czuje się dobrze, niektórym Wodnikom zabraknie wsparcia ze strony partnerów życiowych. Jednak Wenus utworzy między między 8 a 12 października trygon z Uranem, władcą waszego znaku, możecie więc liczyć na poprawę sytuacji materialnej i dobre inwestycje. Między 17 a 26 października Wenus utworzy także korzystne aspekty z planetami w Koziorożcu, niektóre pomysły i projekty, szczególnie natury artystycznej, zaczną powoli dojrzewać, ale jeszcze nie nadszedł czas ich realizacji.

W pierwszej połowie miesiąca retrogradujący Mars w znaku Barana, w kwadraturze do Saturna i Plutona w Koziorożcu,  skłoni niektóre Wodniki do skrytych działań, które jednak napotkają na bariery trudne do przekroczenia. Horoskop radzi zrezygnować z tego, co jest wynikiem frustracji, pretensji lub chęci odwetu, bo nic nie uda się wam w ten sposób uzyskać.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na wrzesień 2020 dla Wodnika

Miesiąc rozpocznie się z przytupem, kiedy 2 września dojdzie do pełni Księżyca w znaku mediumicznych Ryb, której towarzyszyć będzie trygon Słońca z Uranem – możecie liczyć na szczęśliwe wydarzenie, które zasili finansowo wasze konto. Słońce do 22 września przebywa w znaku drobiazgowej Panny, kierując uwagę na zabezpieczenie stanu posiadania i zarządzanie wspólnym majątkiem. Niektóre Wodniki postanowią zainwestować w nieruchomości, czas sprzyja podejmowaniu ważnych finansowych decyzji. Aspekty, jakie utworzy Słońce z planetami w Koziorożcu w dniach 6 – 18 września, zaowocują dobrymi twórczymi pomysłami, których czas realizacji nadejdzie dopiero za kilka miesięcy. Zachowajcie ostrożność w okolicach 11 września, ponieważ opozycja Słońca do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w zakresie przekazów finansowych lub ktoś zechce was oszukać. 22 września Słońce wkroczy do przyjaznego znaku Wagi, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będzie zdobywanie wiedzy oraz nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

Merkury w Pannie do 5 września wspiera inwestycje i zarządzanie wspólnym stanem posiadania. Jest to dobry moment na podejmowanie finansowych decyzji, zwłaszcza, że Merkury tworzy korzystne aspekty zarówno z Wenus w Raku, jak i z planetami w Koziorożcu. Tak dobry układ planet dla planowanych inwestycji prędko się nie powtórzy, skorzystajcie więc z mocy Merkurego w Pannie. Między 5 a 27 września Merkury znajdzie się w życzliwym znaku Wagi, co sprzyja kontaktom międzynarodowym – jedynie między 15 a 25 września, podczas kwadratury Merkurego z Jowiszem, Plutonem i Saturnem zachowajcie ostrożność, bo trudno się będzie porozumieć z osobami, które pozostają w izolacji lub przebywają za granicą. Do ostrych konfliktów może dojść między 23 a 25 września, kiedy Merkury znajdzie się w opozycji z agresywnym Marsem.

Wenus w znaku Raka do 6 września zatroszczy się o zdrowie wasze i waszych podopiecznych, jednak opozycja Wenus do Saturna na początku miesiąca ograniczy waszą swobodę i zdolność empatii a także możliwość swobodnego dysponowania pieniędzmi. Kwadratura Wenus do Marsa między 3 a 6 września, skłoni do nerwowego działania w celu pozyskania pieniędzy, może tez wywołać niecierpliwość i złość w stosunku do służby zdrowia. Aura zmieni się na lepsze, kiedy Wenus 6 września zmieni znak i wkroczy do przeciwległego Lwa, nagle staniecie się popularni, pożądani i lubiani przez otoczenie. Jedynie między 13 a 17 września dojdzie do gwałtownych wyrazów uczuć, kiedy Wenus znajdzie się w napiętym aspekcie z Uranem.

Mars w życzliwym znaku Barana 10 września zmieni bieg na wsteczny, staniecie się mniej aktywni, ale za to bardziej rozważni w dysponowaniu siłą fizyczną. Pod koniec miesiąca kwadratura Marsa do nieugiętego Saturna przypomni o problemach, których nie udało się rozwiązać w ostatnim tygodniu sierpnia.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na sierpień 2020 dla Wodnika

Słońce do 22 sierpnia przebywa w przeciwległym znaku Lwa, koncentrując uwagę na związkach. Pierwsze dni miesiąca okażą się nerwowe za sprawą kwadratury Słońca do Urana oraz Marsa do Jowisza. Napięcie powstanie zarówno w związkach miłości, jak i przyjaźni. Dodatkowo emocje podkręci pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 3 sierpnia. Opozycja Merkurego do Saturna zmusi do ograniczeń i zwięzłego wyrażania swoich racji, co zwykle nie leży w waszej naturze. Osoby kreatywne mogą jednak liczyć na sukces, pod warunkiem, że sprostają wyzwaniu. Między 15 a 18 sierpnia trygon Słońca do Marsa sprawi, że staniecie się bardzo aktywni i skuteczni w komunikacji. 22 sierpnia Słońce opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do Panny, kierując uwagę na zarządzanie wspólnymi finansami.

Merkury do 5 sierpnia przebywa jeszcze w Raku, ale kiedy wkroczy do Lwa, w którym pozostanie do 20 sierpnia, odczujecie wzmożoną potrzebę wymiany informacji, a związki międzyludzkie jeszcze bardziej się rozszerzą, poznacie mnóstwo nowych ludzi, z którymi trzeba będzie omówić wiele spraw. Między 9 a 11 sierpnia starajcie się opanować emocje, bo pod wpływem kwadratury Merkurego do Urana może dojść do nerwowych sytuacji, zarówno w domu, jak i w pracy. 20 sierpnia Merkury opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do Panny, w ostatniej dekadzie miesiąca trzeba się będzie rozliczyć z dotacji, kredytów oraz wspólnych inwestycji. Merkury w korzystnym aspekcie Urana i Jowisza zafunduje wam między 24 a 30 sierpnia dodatkowe przychody, skorzysta na tym rodzina, ale część środków horoskop radzi zachować dla siebie.

Wenus w pierwszym tygodniu sierpnia tranzytuje przyjazny znak Bliźniąt, wpływając na kreatywność oraz rozwój uczuć. 7 sierpnia Wenus wkroczy do Raka, zwrócicie większą uwagę na kwestie zdrowia, a gotowanie zacznie wam sprawiać prawdziwą przyjemność. Miedzy 17 a 19 sierpnia, podczas trygonu Wenus z Uranem, wymyślicie jak najlepiej zarządzać domowym budżetem, wykażecie się kulinarnym talentem i zamiłowaniem do prac domowych. Wodniki posiadające zwierzęta poświęcą im wiele czasu i uczuć. Szczególnie między 23 a 30 sierpnia czeka was wiele radości z tym związanych.

Mars w życzliwym znaku Barana przez cały miesiąc wpłynie na intensywne kontakty i wzmocni aktywność w zakresie szeroko pojętej komunikacji. Wskazany jest ruch na świeżym powietrzu i uprawianie jakiejś dziedziny sportu, nie powinniście jednak przeceniać swoich możliwości, szczególnie miedzy 8 a 15 sierpnia, kiedy Mars znajdzie się w koniunkcji z Lilith i w kwadraturze z potężnym Plutonem. Możecie w tym czasie nawiązać kontakt z kimś o trudnej osobowości lub zaangażować się w cudze problemy. Między 21 a 27 sierpnia Mars w kwadraturze do Saturna utrudni kontakty z osobami starszymi i wymagającymi, nie starajcie się na siłę zmieniać czegoś, czego się zmienić nie da.
Cała prawda o znakach zodiaku w zasięgu Twojej ręki! Sprawdź >>

Horoskop miesięczny na lipiec 2020 dla Wodnika

Słońce do 22 lipca przebywa w znaku Raka, koncentrując uwagę na sprawach zdrowia oraz skłaniając do uporządkowania zaległych zawodowych zobowiązań. Również Merkury w tym znaku zmusza do wykonywania pracy na rzecz innych osób, co dla Wodników bywa frustrujące, na szczęście na początku miesiąca sekstyl Słońca i Merkurego do Urana pozwoli wam się ze wszystkim uporać szybko i koncertowo. Merkury do 12 lipca porusza się biegiem wstecznym, unikajcie więc w tym czasie rozpoczynania nowych projektów i podejmowania ważnych życiowych decyzji. Powabna Wenus tranzytuje życzliwy znak Bliźniąt, nie zabraknie wam więc w tym miesiącu przyjemności, miłości, dobrej zabawy oraz artystycznych wzruszeń.

3 lipca wasz znak opuści ograniczający Saturn i wycofa się do Koziorożca, odetchniecie więc z ulgą, przygotujcie się jednak na to, że 7 grudnia powróci i zagości w Wodniku przez ponad 2 lata. 5 lipca dojdzie do zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, starajcie się trzymać emocje na wodzy i unikajcie używek. Między 6 a 12 lipca kwadratura Merkurego do Marsa sprawi, że staniecie się kłótliwi i mało tolerancyjni, szczególnie wobec podwładnych i wykonawców waszych zleceń. Między 12 a 18 lipca natomiast Słońce w trygonie do Neptuna i w opozycji do Jowisza i Plutona sprawi, że pojawią się pieniądze, które prawdopodobnie wydacie na przyjemności oraz na spełnianie marzeń. To dobry moment na udane wakacje, pod warunkiem, że zadbacie o zdrowie własne oraz innych, zachowując wszystkie środki ostrożności.

22 lipca Słońce opuści wrażliwego Raka i wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, staniecie się bardziej towarzyscy, a relacje partnerskie nabiorą znaczenia. W ostatnim tygodniu lipca sekstyl Jowisza do Neptuna sypnie okazją do zarobienia pieniędzy, kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega jednak, że wasze oczekiwania mogą być zbyt roszczeniowe, uważajcie też na wydatki, bo będziecie mieć tendencję do tego, aby wydać swoje zasoby na rzeczy, które nie są tego warte. Aspekty Merkurego znów staną się napięte, starajcie się więc kontrolować słowa, aby nie sprawić komuś przykrości.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na czerwiec 2020 dla Wodnika

Słońce w życzliwym znaku Bliźniąt do 20 czerwca zapewni dużo przyjemności i skupi uwagę na dzieciach, sprawi, że chętnie zajmiecie się swoim hobby, zwłaszcza jeśli w jakiś sposób wiąże się ono z kreatywnością. Również Wenus w Bliźniętach zapali zielone światło dla miłości, będziecie tryskać radością i dobrym humorem, przyciągając do siebie osoby, chętne przeżyć z wami wakacyjną przygodę.

Do 25 czerwca Wenus pozostaje w retrogradacji, dlatego zaczniecie wspominać, a nawet wracać do starych i wypróbowanych przyjaciół oraz minionych romansów. Między 2 a 7 czerwca zaiskrzy, kiedy Wenus i Słońce znajdą się w koniunkcji, a potem utworzą kwadraturę z Marsem, uważajcie tylko żeby nie przesadzić z wymaganiami, pozostańcie także czujni w sprawach finansowych, bo będziecie mieć tendencję do nadmiernych wydatków.

5 czerwca nastąpi pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca, niektóre przyjaźnie mogą nie wytrzymać próby czasu, lub po prostu będziecie zmuszeni poratować przyjaciela w potrzebie, starajcie nie angażować się nadmiernie w problemy innych osób, pomyślcie o sobie i zadbajcie o własny komfort psychiczny.

Między 9 a 13 czerwca, podczas kwadratury Słońca z Neptunem, pilnujcie portfela, kart kredytowych i numerów kont, nie dajcie się namówić na niepewne interesy i rzekomo „niezbędne” wydatki, ponieważ podczas takich aspektów często manipulatorzy i oszuści korzystają z naiwności i dobrej woli niektórych osób.

Od 14 do 22 czerwca natomiast Mars w sekstylu do Jowisza i Plutona pomoże zasilić konto sporą sumką pieniędzy, pochodzących co prawda z dotacji lub kredytu, ale i tak sporo dla was zostanie. 18 czerwca Merkury w Raku zmieni bieg na wsteczny, wstrzymajcie się z zakupem sprzętu elektronicznego przynajmniej do 12 lipca, jeśli nie chcecie oddawać go do naprawy.

20 czerwca późnym wieczorem Słońce przesunie się do znaku Raka i następnego dnia dojdzie do zaćmienia Słońca, co może, ale nie musi, wiązać się z osłabieniem zdrowotnym lub problemami w pracy.

28 czerwca Mars opuści Ryby i wkroczy do Barana, przestaniecie kompulsywnie przejmować się stanem swoich finansów. Ostatnie dni miesiąca zapowiadają prawdziwą rewolucję – nie tylko Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, co wpłynie na sytuację polityczną i społeczną, ale także Słońce i Merkury ustawią się w sekstylu do Urana, czekają was ekscytujące i ciekawe wydarzenia, których zapragniecie być uczestnikami.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na maj 2020 dla Wodnika

Słońce w Byku do 20 maja kieruje uwagę na sprawy domowe i rodzinne, również Merkury, przebywający w tym znaku do 11 maja, zachęci do kontaktów z najbliższymi. 7 maja pełnia Księżyca w Skorpionie wzbudzi emocje wywołane brakiem samorealizacji zawodowej, niektóre Wodniki pod wpływem aspektów Merkurego otrzymają informacje, które zaowocują długotrwałą współpracą po 11 maja, kiedy Merkury zmieni znak, wkroczy do życzliwych Bliźniąt i utworzy trygon z przebywającym w waszym znaku Saturnem.

Druga dekada maja obfitować będzie w wydarzenia, które ruszą waszą karierę do przodu. Korzystne aspekty Słońca do Jowisza i Plutona przyniosą między 12 a 19 maja okazję do wykazania się profesjonalizmem w przygotowaniu projektów, które ujrzą światło dzienne w przyszłości.

Do 13 maja Mars w waszym znaku czynić z was będzie buntowników, przymusowe unieruchomienie i kwarantanna są dla Wodników szczególnie nie do zniesienia – kiedy Mars opuści wasz znak i wkroczy do Ryb odczujecie przymus wydawania pieniędzy, co niektórym osobom poprawi samopoczucie.

Wenus w życzliwych Bliźniętach pozostanie wyjątkowo długo, ponieważ 14 maja zmieni bieg na wsteczny, możecie więc liczyć na objawy miłości ze strony swoich partnerów oraz dzieci. Ukochani niejednokrotnie was zaskoczą, szczególnie miedzy 3 a 5 maja oraz 19 a 22 maja, kiedy Wenus utworzy napięte aspekty z romantycznym Neptunem, pod wpływem tego układu pozostaniecie jednak przez większość miesiąca, bo od 1 do 25 maja, uważajcie, aby nie pomylić iluzji z rzeczywistością i od partnera oczekujcie poza teatralnymi gestami również zwyczajnej odpowiedzialności. Starajcie się powstrzymać w tym miesiącu od uzależniających czynności lub używek, bo będziecie mieć skłonność do odrywania się od rzeczywistości, która nie pozwala wam cieszyć się wolnością.

20 maja Słońce zmieni znak i wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, uśmiechniecie się do świata, który otworzy przed wami drzwi po 22 maja, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w tym znaku. Trygon Słońca do Saturna w waszym znaku, pod wpływem którego pozostaniecie od 20 do 24 maja, wpłynie na poprawę sytuacji zawodowej i pozwoli ustabilizować ją na równym poziomie.

Miedzy 23 a 27 maja pojawią się nagle niespodziewanie pieniądze, które uda się wam łatwo wydać, uważajcie na umowy i finansowe transakcje, bo napięte aspekty Merkurego, Wenus i Neptuna utrudnią przepływ pieniędzy. Nie wszystkie wasze oczekiwania finansowe zostaną spełnione.
Moja i Twoja astrologia

Horoskop miesięczny na kwiecień 2020 dla Wodnika

Słońce do 19 kwietnia przemierza życzliwy znak Barana, kierując waszą energię na przekaz informacji i kontakty z młodzieżą. 3 kwietnia Wenus opuści Byka i wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, staniecie się bardziej romansowi i skłonni do nawiązywania nowych znajomości. Do waszego znaku wkroczył właśnie Mars i utworzył koniunkcję z przebywającym tam Saturnem; spotkanie obu planet zwykle nie jest przyjemne i budzi frustrację, gdyż reprezentują one sprzeczne energie: Mars aktywizuje i zachęca do działania, Saturn przeciwnie – wprowadza reglamentację, ograniczenia, nakazy i zakazy, których Wodniki serdecznie nie znoszą. Wpływ koniunkcji potrwa do 5 kwietnia, dodatkowo wasze samopoczucie popsuje Merkury w koniunkcji z Neptunem w Rybach – starajcie się zapanować nad finansami, bo pieniądze zaczną przeciekać wam przez palce.

Emocje sięgną szczytu w okolicach 8 kwietnia, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w Wadze, której towarzyszyć będzie napięta kwadratura Marsa w waszym znaku do Urana w Byku – jeśli jakaś relacja was nie zadowoli, gotowi będziecie ją zerwać pod wpływem emocji, nawet jeśli później nadejdzie zastanowienie i pożałujecie swojej reakcji, okaże się, że nie da się wrócić do tego, co było.

11 kwietnia Merkury zmieni znak, opuści zatroskane Ryby i wkroczy do zawadiackiego Barana, od razu też utworzy sekstyl ze stabilizującym Saturnem w waszym znaku, zaczniecie myśleć dużo bardziej racjonalnie i odpowiedzialnie, Święta Wielkanocne zapowiadają się skromnie, sytuacja nie sprzyja biesiadowaniu, a także przemieszczaniu się i odwiedzaniu rodziny. Kwadratura Słońca z Jowiszem i Plutonem na chwilę wyprowadzi was z równowagi, ale sekstyle Merkurego do Wenus i Marsa w waszym znaku w dniach 16-19 kwietnia, wprowadzą rozsądek i dobrą wolę tam, gdzie do tej pory był konflikt lub brak zrozumienia.

19 kwietnia Słońce opuści życzliwego Barana i wkroczy do Byka, od razu też utworzy kwadraturę z przebywającym w waszym znaku Saturnem, sytuacja przedłużających się restrykcji wywoła sprzeciw i chęć wyrwania się z ograniczeń, koniunkcja Słońca z Uranem, do której dojdzie 26 kwietnia, pozwoli wprowadzić rewolucyjne zmiany do życia zarówno domowego, jak i zawodowego, członkowie rodziny was zaskoczą lub to wy postanowicie wyrwać się spod kontroli. 27 kwietnia Merkury również wkroczy do Byka i utworzy koniunkcję z Uranem, ostatnie dni miesiąca obfitować więc będą w zaskakujące decyzje i wydarzenia.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na marzec 2020 dla Wodnika

Słońce w Rybach do 20 marca skieruje waszą uwagę na sprawy finansowe, które zaczną układać się po waszej myśli. Pierwsze dni miesiąca przyniosą jakąś okazję, z której trudno będzie skorzystać, wszystko za sprawą kwadratury Wenus do Saturna, ale już od 5 marca, kiedy Wenus zagości w zasobnym znaku Byka, poczujecie się znacznie pewniej.

9 marca dojdzie do pełni Księżyca w Pannie, dodatkowo między 8 a 11 marca planety utworzą szereg energetycznych aspektów, stwarzających okazję do wzbogacenia się – bardzo jasno zobaczycie na co was stać, a z czego na razie powinniście zrezygnować. Niektóre Wodniki postanowią w tych dniach spełnić swoje marzenia i zainwestować w poprawę warunków mieszkaniowych. 

Merkury wkroczy ponownie do waszego znaku ruchem retrogradującym i będzie się cofał do 10 marca, kiedy to wróci do ruchu prostego i pozostanie w Wodniku do 16 marca – dni od 11 do 16 marca okażą się najlepsze dla negocjacji oraz podejmowania ważnych decyzji finansowych, zwłaszcza że Słońce i Neptun w Rybach utworzą korzystne aspekty z Marsem i Plutonem w Koziorożcu. 20 marca Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, sprzyjając komunikacji, przemieszczaniu się i zdobywaniu wiedzy.

Trzecia dekada marca może okazać się bardzo korzystna dla poprawy statusu społecznego, podniesienia poczucia własnej wartości i nawiązania długoterminowych zobowiązań. 22 marca do waszego znaku zawita Saturn, planeta trwałości i stabilizacji, pozostanie w nim do 2 lipca, stwarzając podstawy do zbudowania trwałych struktur, odczują to szczególnie mocno Wodniki urodzone między 20 a 25 stycznia. Tego samego dnia Merkury w Rybach utworzy sekstyl z Uranem w Byku, a następnego dnia Wenus sekstyl z Neptunem – otrzymacie niespodziewaną premię, dodatkowe wynagrodzenie, podpiszecie korzystny kontrakt lub wygracie na loterii. W ostatniej dekadzie miesiąca koniunkcja Marsa, Jowisza i Plutona w trygonie do Wenus zapowiada ważne wydarzenia rodzinne. 31 marca Mars wkroczy do waszego znaku i utworzy koniunkcję z Saturnem, osoby starsze w waszym otoczeniu mogą zacząć niedomagać.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na luty 2020 dla Wodnika

Słońce w waszym znaku przebywa do 19 lutego, napełniając energią i stymulując rozwój w każdej dziedzinie. Do 3 lutego, dopóki również Merkury przebywa w Wodniku, warto podejmować strategiczne decyzje, szczególnie finansowe, bo jednocześnie Wenus w Rybach tworzy korzystne aspekty do Saturna i Plutona w Koziorożcu. 3 lutego Merkury przejdzie do Ryb, rozpocznie się więc ruch w finansach, poczujecie się pewnie i zaczniecie wydawać pieniądze na przyjemności oraz na wszystko, co rozwija twórczo i artystycznie.

Pierwszy tydzień miesiąca okaże się szczególnie dobry zarówno dla stanu waszego konta jak i dla miłości oraz wszelkich działań o charakterze twórczym. 7 lutego Wenus opuści romantyczny znak Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, sprawy uczuć zejdą na dalszy plan. 9 lutego dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym znaku Lwa, która wzbudzi silne emocje, poruszające umysł i serce.

16 lutego Mars opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, uważajcie na ukrytych wrogów, bo chociaż ich nie widzicie, oni działają na waszą niekorzyść, nie powinniście jednak się tym przejmować, bo druga połowa miesiąca otworzy przed wami szeroko drzwi do sukcesu, pojawią się propozycje zawodowe, konto zapełni się – wszystko za sprawą sekstylu Jowisza do Neptuna, który uściśli się między 18 a 23 lutego.

18 lutego Merkury w Rybach wejdzie w ruch wsteczny, w którym pozostanie do 10 marca, uważajcie na pieniądze, bo możecie je stracić nie tylko kupując niepotrzebne rzeczy, ale także w wyniku pomyłki albo wprost oszustwa. Starajcie się nie robić w tym czasie większych inwestycji, natomiast spłacajcie długi i uporządkujcie rachunki.

19 lutego Słońce opuści was znak, wkroczy do Ryb i utworzy sekstyl zarówno z Marsem, jak i Uranem, co spotęguje ruch w finansach, otworzą się wam oczy na osoby, które was wykorzystują, dostrzeżecie jasno każdą nieuczciwość i nadużycie.

23 lutego nów Księżyca w Rybach pozwoli uniezależnić się finansowo, dni miedzy 23 a 25 lutego miną pełne napięcia, uważajcie szczególnie 25 lutego, kiedy Mars w Koziorożcu utworzy koniunkcję z Południowym Węzłem Księżycowym, ukryci wrogowie okażą się wyjątkowo zjadliwi i niebezpieczni. Nie ulegajcie presji w ostatnich dniach miesiąca, ktoś zechce zmusić was do zmian, których nie akceptujecie.
Zobacz prognozy i talizmany na Rok Metalowego Szczura >>

Horoskop miesięczny na styczeń 2020 roku dla Wodnika

Słońce do 20 stycznia przemierza znak Koziorożca, co jest okresem, w którym zwykle odczuwacie energetyczne osłabienie i brak motywacji, tym razem poczucie wypalenia może być jeszcze silniejsze, ponieważ za waszymi plecami dzieją się rzeczy, na które macie niewielki wpływ, za to będziecie zmuszeni przystosować się do zmian, jakie one wywołają. Radosna Wenus przebywa w waszym znaku do 13 stycznia, dodając wdzięku, zasilając finansowo i zachęcając zarówno do zabawy, jak i zajmowania się twórczą i artystyczną stroną życia.

Na początku miesiąca koniunkcja Merkurego i Jowisza z Południowym Węzłem Księżycowym przywoła wspomnienia, które chcielibyście zostawić poza sobą, tymczasem uporanie się z nimi pozwoli zamknąć za sobą pewien etap przeżyć. 10 stycznia dojdzie do pełni i zaćmienie Księżyca w znaku Raka, co uświadomi wam, jak istotne jest dbanie o zdrowie własne oraz bliskich, być może będziecie zmuszeni zapewnić wsparcie komuś z rodziny.

Między 11 a 15 stycznia koniunkcja Merkurego, Słońca, Saturna i Plutona w znaku Koziorożca nie będzie miała na was bezpośredniego wpływu, ale rozpocznie proces, w którym zmierzycie się z głębią własnej psychiki, sprawami ostatecznymi oraz wewnętrznymi ograniczeniami. 13 stycznia Wenus opuści wasz znak, wkroczy do Ryb, gdzie czuje się znakomicie i między 14 a 18 stycznia utworzy sekstyl z Uranem w Byku, możecie spodziewać się w tym czasie przypływu większej gotówki, powodzenia w interesach i miłości, sukcesów w sprawach rodzinnych i zawodowych.

20 stycznia Słońce wkroczy do waszego znaku, poczujecie się jak nowo narodzeni, odzyskacie energię i motywację do działania, zwłaszcza że od 16 stycznia Mars zagości w przyjaznym znaku Strzelca. Między 21 a 25 stycznia Słońce w waszym znaku utworzy kwadraturę z Uranem w Byku, zapragniecie coś zakończyć, zamknąć za sobą drzwi, aby otworzyć nowe, starajcie się jednak nie działać pochopnie i „nie wylewać dziecka z kąpielą”. Wenus w sekstylu do Jowisza zapewni wam wsparcie finansowe. W ostatnich dniach miesiąca uważajcie z wydatkami, bo będziecie mieć skłonność do pozbycia się otrzymanych pieniędzy na realizację marzeń, co sugeruje kwadratura Marsa w Strzelcu do Wenus i Neptuna w Rybach.

Poznaj prawdę o znakach zodiaku