Archiwa kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Wodnika

Do 22 września, dopóki Słońce tranzytuje znak Panny, waszą uwagę zaprzątać będą planowane zakupy, odzyskiwanie długów, starania o dotacje lub wypłatę należnych świadczeń. Między 5 a 9 nów Księżyca w Pannie w trygonie do Urana w Byku zapowiada starania o kredyt lub rozpoczęcie nowej inwestycji, zwłaszcza w dziedzinie nieruchomości. Opozycja Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 12 do 16 września, ostrzega przed pomyłkami finansowymi, pozostańcie więc uważni i ostrożni dokonując większych transakcji.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona podpowiada, że gotowi będziecie sięgnąć do rezerw, aby zrealizować swoje pragnienia, możecie też zostać poddani presji, ale pozostaniecie nieugięci w swoich dążeniach. 20 września pełnia Księżyca w znaku Ryb uświadomi wam na czym stoicie w kwestiach finansowych. 22 września Słońce wkroczy do życzliwego znaku Wagi, energię więc skierujecie na zdobywanie wiedzy oraz rozwój kontaktów międzynarodowych. Ostatnie dni miesiąca umocnią waszą zawodową pozycję, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z ambitnym Saturnem, będziecie jednak musieli wykazać się wytrwałością, konsekwencją i opanowaniem.

Merkury przebywa w Wadze przez cały miesiąc, dopiero 28 września zmieni bieg na wsteczny, stworzy więc wiele okazji do wykazania się wiedzą, zdolnościami komunikacyjnymi i umiejętnością negocjacji. Już na początku miesiąca, od 3 do 9 września, trygon Merkurego do Saturna w waszym znaku zaowocuje ustaleniami, które na długo pozostaną aktualne, natomiast trygon Merkurego do Jowisza w waszym znaku w dniach od 18 do 22 września, przyczyni się do sukcesów w kontaktach międzynarodowych lub publikacjach zagranicznych. Ostatnia dekada miesiąca zapowiada napięcie w relacjach z osobami posiadającymi władzę, wpłynie na to kwadratura Merkurego do Plutona.

Wenus w życzliwej Wadze między 4 a 8 września utworzy trygon z Jowiszem w waszym znaku, jednocześnie znajdzie się w kwadraturze do posesywnego Plutona, możecie spodziewać się dobrej relacji z obcokrajowcami, naukowcami lub prawnikami, ale nie unikniecie poczucia presji i przymusu. 10 września Wenus przejdzie do znaku Skorpiona, w którym nie może wyrazić pełni swego potencjału, relacje ze współpracownikami i przełożonymi będą dalekie od ideału, zwłaszcza między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna w waszym znaku. Również opozycja Wenus do Urana od 20 do 26 września doprowadzi do rewolucji. Wysiłki przyniosą wymierne finansowe efekty pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Neptunem i Jowiszem, wasze konto zasilą dodatkowe pieniądze, ale szybko zostaną wydane.

Do 15 września, dopóki Mars przebywa w znaku Panny, najbardziej aktywni będziecie w inwestowaniu lub pozyskiwaniu źródeł finansowania, zwłaszcza między 3 a 9 września, gdy Mars utworzy trygon z pożądliwym Plutonem. W drugiej połowie miesiąca Mars w życzliwej Wadze zachęci do intensywnego zdobywania wiedzy – w ostatnim tygodniu września trygon Marsa do Saturna w waszym znaku sprawi, że staniecie się bardzo skuteczni w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Wodnika

Do 22 sierpnia Słońce tranzytuje przeciwległy znak Lwa, uwagę więc skierujecie na partnerów zarówno życiowych, jak i biznesowych. Już w pierwszych dniach miesiąca dojdzie do trudności w związkach, kiedy Słońce i Merkury znajdą się w opozycji do przebywającego w waszym znaku Saturna, możecie poczuć się samotni, smutni lub po prostu nieobecni i trudno wam będzie spełnić oczekiwania partnerów, pragnących zachęcić was do wspólnej zabawy i skorzystania z rozrywek. Stan ten minie po kilu dniach, ale zamieni się w niecierpliwość i wybuchy gniewu między 4 a 9 sierpnia, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do Urana, władcy waszego znaku, może to także oznaczać zmianę w umowach i rozpoczęcie nowego etapu w biznesowej współpracy, co podpowiada nów Księżyca w przeciwległym znaku Lwa, do którego dojdzie 8 sierpnia.

Między 18 a 22 sierpnia natomiast opozycja Słońca do Jowisza w waszym znaku zapowiada intratne umowy międzynarodowe, wyjazdy zagraniczne i udane kontakty towarzyskie, pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 22 sierpnia, podniesie poziom emocji do maksimum. Tego samego dnia, zaraz po nowiu, Słońce opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do pracowitej Panny, zaczniecie więc z partnerem życiowym rozważać możliwości korzystnych inwestycji lub rozpoczniecie starania o pozyskanie finansów na wspólne przedsięwzięcia.

Wenus do 16 sierpnia przebywa w znaku Panny, gdzie nie czuje się najlepiej i ma niewielkie możliwości do wykorzystania swojego potencjału, dlatego sprawy zarówno miłosne, jak i finansowe mogą nie być zadowalające – w pierwszych dniach miesiąca co prawda Wenus znajdzie się w trygonie Uranem, ale przyniesie tylko chwilową poprawę nastroju, między 8 a 14 sierpnia natomiast zachowajcie ostrożność w sprawach finansowych, bo aspekty Wenus z iluzorycznym Neptunem i pożądliwym Plutonem mogą sprawić, że aby zrealizować swoje pragnienia będziecie skłonni zapłacić zbyt wysoką cenę.

Po 16 sierpnia sytuacja zarówno osobista, jak i finansowa ulegnie diametralnej zmianie, ponieważ Wenus przejdzie do życzliwego znaku Wagi, którym włada, więc jest mocna i przyniesie wiele chwil spełnienia, objawów miłości i życzliwości ze strony osób wysoko postawionych, cudzoziemców lub prawników. Na szczególnie dobre układy i nawiązanie długotrwałych relacji międzynarodowych możecie liczyć w dniach od 21 do 25 sierpnia, kiedy Wenus utworzy korzystny trygon z Saturnem w waszym znaku.

Mars przez cały sierpień przebywa w znaku Panny, motywując was do pracy wewnętrznej nad sobą, jego pozycja w tym znaku jest też korzystna dla aktywności sportowej oraz do starania się o granty, dotacje i inne świadczenia instytucjonalne. Najbardziej skuteczni będziecie w działaniu między 18 a 24 sierpnia, kiedy Mars z Merkurym znajdą się w trygonie do Urana w Byku, zapali się też zielone światło dla inwestycji, szczególnie w nieruchomości, które przyniosą w przyszłości znaczne profity.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w przeciwległym znaku Lwa, jest tam jednak słaby i tworzy niekorzystne aspekty z Saturnem i Uranem, nie oczekujcie więc zbyt wiele od swoich zdolności intelektualnych, lepiej wrzucić na luz i korzystać z wakacyjnej aury. Od 11 do 30 sierpnia natomiast Merkury w Pannie pozwoli wam nie tylko błysnąć intelektem, ponieważ jest bardzo mocny w tym znaku, ale przyczyni się też do podjęcia trafnych decyzji życiowych, szczególnie dotyczących inwestycji, oraz pozwoli zaplanować przyszłe zamierzenia. Najbardziej znaczące okazje pojawią się między 18 a 24 sierpnia, kiedy Merkury znajdzie się w aspektach z Marsem i Uranem. Między 23 a 28 sierpnia pilnujcie finansów, ponieważ Merkury znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, pojawi się jednak okazja do zrealizowania życiowych planów.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Wodnika

Słońce w znaku Raka do 22 lipca skupi uwagę na sprawach zdrowia i odpowiedniej diety, niektóre Wodniki w ramach letniego odpoczynku i pokonania stresów zajmą się gotowaniem, inne zaopiekują się członkami rodziny. Sekstyl Słońca do Urana od 4 do 8 lipca rozwinie pomysłowość i kreatywność w tej dziedzinie, zaczniecie eksperymentować z nowymi, oryginalnymi smakami. Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 10 lipca, wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, natomiast Słońce w trygonie do Neptuna od 12 do 18 lipca rozwinie twórczy potencjał, co zaowocuje poprawą sytuacji materialnej.

Druga dekada lipca okaże się korzystna przede wszystkim dla Wodników zaangażowanych w działalność artystyczną, skorzystają jednak również osoby przebywające na urlopie i oddające się błogiemu lenistwu. 22 lipca Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, kierując uwagę na sprawy partnerstwa, ostatni tydzień lipca przyniesie nowe znajomości. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 24 lipca, uświadomi wam oczekiwania, jakie macie w stosunku do partnera, wzbudzi też emocje, wynikające z różnego podejścia do rozrywek oraz tego, co sprawia przyjemność.

Wenus do 22 lipca przebywa w przeciwległym znaku Lwa, cieszyć się więc będziecie powodzeniem a partner zrobi wszystko, aby uprzyjemnić spędzone wspólnie chwile. W dniach 5–11 lipca jednak nie wszystko będzie przebiegać gładko i przyjemnie, opozycja Wenus do przebywającego w waszym znaku Saturna sprawi, że trudno was będzie zadowolić, a kwadratura Wenus do Urana doprowadzi do konfliktu z domownikami. Dni od 11 do 17 lipca, kiedy Wenus z Marsem znajdą się w koniunkcji w przeciwległym znaku Lwa, obfitować jednak będą w chwile pełne miłości i namiętności a porozumienie odnajdziecie we wspólnej sypialni, okaże się, że przeciwieństwa zbliżają was do siebie. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku Panny, w którym jest słaba, ale utworzy opozycję do Jowisza w Rybach, niektóre Wodniki zainwestują w podróż zagraniczną, inne zapiszą się na warsztaty, które mogą nie spełnić ich oczekiwań, jeszcze inne skupią się na pozyskiwaniu funduszy.

Merkury w przyjaznym znaku Bliźniąt przebywa do 11 lipca, inspirując umysłowo i zachęcają do rozwoju intelektualnego, jednak między 4 a 8 lipca znajdziecie się pod wpływem kwadratury, jaką utworzy ze złudnym Neptunem, możecie więc wyciągać fałszywe wnioski lub ulegać uzależniającym fałszywym przekonaniom. 11 lipca Merkury przejdzie do znaku Raka, myśli skierujecie więc na sprawy rodzinne, zajmiecie się też nadrabianiem zawodowych obowiązków, natomiast Wodniki korzystające z urlopu wykażą się pomysłowością w organizowaniu przyjemności wakacyjnych. Najlepsze na podróżowanie okażą się dni od 12 do 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z dobroczynnym i szczodrym Jowiszem, osoby czynne zawodowe mają natomiast szansę otrzymać w tych dniach zlecenie, które poprawi sytuację finansową. Korzystnie oraz inspirująco zapowiada się również czas między 19 a 21 lipca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem, macie szansę w tych dniach wykazać się pomysłowością, natomiast trygon Merkurego do Neptuna od 24 do 26 lipca wpłynie na kreatywność i rozwój wyobraźni, otrzymane w tych dniach zlecenia okażą się dobrze płatne.

Mars tranzytuje przeciwległy znak Lwa do 29 lipca, szczególnie nieprzyjemny może okazać się w pierwszych dniach miesiąca, gdy utworzy opozycję z Saturnem w waszym znaku – możecie poczuć się atakowani lub pospieszani przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, z powodu nie wywiązywania się z obowiązków, tymczasem wy właśnie zechcecie skorzystać z odpoczynku. Kwadratura Marsa do Urana może doprowadzić do konfliktu, jeśli nie nabierzecie dystansu. Do porozumienia dojdziecie między 11 a 17 lipca, gdy Wenus z Marsem znajdą się w koniunkcji, pod warunkiem, że zaakceptujecie różnice charakterów, które powinny was uzupełniać a nie wprowadzać podziały.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Wodnika

Słońce w życzliwym znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na rozwój kreatywności oraz potrzebę zapewnienia sobie rozrywek w towarzystwie osób, z którymi lubicie wymieniać opinie. Już w pierwszych dniach miesiąca, od 1 do 5 czerwca, trygon Słońca do Saturna ułatwi kontakt z przełożonymi, urzędnikami, starymi znajomymi oraz osobami starszymi lub konserwatywnymi, odnajdziecie z nimi wspólne zainteresowania lub podobne ambicje.

10 czerwca częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt w koniunkcji z cofającym się Merkurym przypomni o dawnych towarzyszach zabaw, romansach lub intelektualnych przyjaźniach, ale możecie poczuć się rozczarowani, bo jak mówił Heraklit z Efezu „nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki”. Szczególnie skonfundowani poczujecie się między 12 a 16 czerwca, kiedy Słońce znajdzie się w napiętej kwadraturze z rozmytym Neptunem, uważajcie przede wszystkim na stan finansów, bo możecie stracić na nieudanej transakcji lub ktoś was zechce oszukać.

Od 10 do 20 czerwca obydwaj władcy waszego znaku – zarówno konserwatywny Saturn, jak i rewolucyjny Uran – znajdą się w napiętym aspekcie, a to oznacza, że będziecie musieli pogodzić w sobie dwie sprzeczne tendencje – potrzebę stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa z dążeniem do nieskrępowanej wolności. Sprawy zawodowe mogą się skomplikować, to, co zostało wcześniej ustalone trzeba będzie radykalnie zmienić, unikniecie frustracji jeśli zaakceptujecie to, czego zmienić się nie da. 21 czerwca Słońce opuści życzliwy znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, przypominając, że zdrowie jest najważniejsze a ciepłe relacje z bliskimi dają najwięcej przyjemności. Już 23 czerwca Słońce znajdzie się w niezwykle dobroczynnym trygonie z uszczęśliwiającym Jowiszem, niejeden Wodnik otrzyma propozycję dobrze płatnej i prestiżowej pracy, poprawi się sytuacja finansowa, a pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 24 czerwca, podkręci emocje i sprawi że z chęcią stawicie czoła każdemu wyzwaniu.

Wenus 2 czerwca przesunie się do znaku Raka, przyjemność zacznie wam sprawiać przebywanie z najbliższymi, dobra kuchnia, zabawa ze zwierzętami i kontakt z przyrodą. Już między 2 a 5 czerwca, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt ze szczodrym Jowiszem, poczujecie się komfortowo, natomiast między 11 a 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana sprawi, że ktoś z domowników mile was zaskoczy. Dni od 19 do 23 czerwca okażą się jednymi z przyjemniejszych, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z romantycznym Neptunem, warto wybrać się w tych dniach na urlop tylko we dwoje, aby w pełni skorzystać z magicznego wpływu tej konfiguracji.  Między 22 a 26 czerwca unikajcie zazdrości, inni wcale nie mają lepiej od was, mają inaczej, negatywne emocje mogą zaszkodzić wam samym i wywołać niestrawność. 27 czerwca Wenus opuści znak Raka i wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, zachęcając do zabawy i rozrywek, przynosząc miłość i popularność.

Merkury do 23 czerwca porusza się biegiem wstecznym, nie jest wskazane rozpoczynanie w tym czasie nowych projektów, lepiej popracować nad poprawą błędów i wprowadzić zmiany w tych, które od jakiegoś czasu rozwijacie. Od 3 do 8 czerwca kwadratura Merkurego retro do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w rozliczenia finansowe, dobrze wszystko sprawdzajcie. Po 23 czerwca natomiast nadejdzie najlepszy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, szczególnie związanych z komunikacją.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, gdzie jest w upadku, rozwija więc swoje najgorsze cechy takie jak niecierpliwość, konfliktowość, zwłaszcza w relacjach z członkami rodziny.  Szczególnie nieprzyjemnie może się zrobić od 3 do 8 czerwca, kiedy znajdzie się w opozycji z nieustępliwym Plutonem, unikajcie punktów zapalnych, bo konflikt odbije się na zdrowiu. Po 11 czerwca, kiedy Mars wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, aktywność skierujecie na partnerów życiowych oraz biznesowych.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Wodnika

Słońce do 20 maja tranzytuje znak Byka, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny, długi majowy weekend rozpocznie koniunkcja Słońca do Urana, władcy waszego znaku, co sprawi, że będziecie skłonni w jednej chwili spakować manatki i wyruszyć w nieznane, wprowadzi też zamęt w relacje rodzinne. Zaraz potem, 3 maja, Słońce znajdzie się w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem w waszym znaku, długi weekend więc możecie zakończyć wcześniej, niż planowaliście lub ogarnie was kiepski nastrój, który zepsuje wrażenie przygody.

Nów Księżyca, do którego dojdzie w znaku Byka 11 maja, wyznaczy nowy etap w życiu rodzinnym, natomiast korzystne aspekty Słońca do Neptuna i Plutona w drugiej dekadzie maja zapowiadają poprawę finansów, możecie liczyć na wsparcie członków rodziny, a także na dodatkowe zlecenia, wypłatę świadczeń, premię lub inny rodzaj gratyfikacji, które zasilą konto. 20 maja Słońce opuści Byka i wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, rozpocznie się miesiąc, w którym liczyć się będzie kreatywność, otworzą się przed wami twórcze możliwości, zaczniecie robić to, co lubicie najbardziej. Jedynie między 25 a 27 maja, podczas zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, zachowajcie ostrożność w kontaktach z przyjaciółmi lub z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, jakaś przyjaźń może zostać poddana próbie.

Do 9 maja mocna Wenus w znaku Byka pomoże znaleźć porozumienie w rodzinie, przyczyni się też do poprawy sytuacji materialnej, na co wskazują korzystne aspekty Wenus z Neptunem, Plutonem i Jowiszem – w związkach zapanuje harmonia, wzrośnie namiętność, dla bliskich staniecie się szczodrzy, nawet trochę rozrzutni. 9 maja Wenus wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, otworzycie się i  zaczniecie mówić o uczuciach, rozbudzi się kreatywność i pragnienie artystycznych przeżyć. Między 18 a 22 maja, kiedy Wenus w Bliźniętach utworzy trygon z Saturnem w waszym znaku, będziecie skłonni zalegalizować związki, to znakomity czas na zaręczyny, a także na zawieranie długotrwałych zobowiązań. Ostrożność zachowajcie między 25 a 29 maja, podczas kwadratury Wenus z Neptunem, bo możecie wykazać się naiwnością lub obdarzyć kogoś nadmiernym zaufaniem w sprawach finansowych, pilnujcie konta i uważajcie na oszustów.

Merkury do 4 maja przebywa w Byku, ale kiedy tylko zawita do Bliźniąt, którymi włada, staniecie się znacznie bardziej mobilni, wygadani i błyskotliwi. Maj sprzyja zakładaniu stron internetowych, blogów oraz ogólnie komunikacji, starajcie się informować świat o swojej działalności, zwłaszcza o charakterze twórczym. Najlepszy okres, sprzyjający prowadzeniu negocjacji, podpisywaniu umów oraz zawieraniu długotrwałych kontraktów, nadejdzie między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z przebywającym w waszym znaku Saturnem, warto wykorzystać ten czas do zapewnienia sobie stabilnej przyszłości. W dniach od 20 do 25 maja natomiast unikajcie transakcji finansowych, bo coś może pójść nie tak i stracicie nie tylko pieniądze, ale i nerwy.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, gdzie jest na wygnaniu, trudno więc wam będzie zachować spokój w stosunku do podwładnych, przyjaciół oraz członków rodziny, szczególnie między 8 a 15 maja, gdy Mars znajdzie się w sekstylu z buntowniczym Uranem, będziecie mieć tendencję do szukania dziury w całym.  W ostatnich dniach maja Mars w trygonie do Neptuna sprawi, że wydacie więcej pieniędzy, niż zamierzaliście.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Wodnika

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w życzliwym znaku Barana, kierując uwagę na sprawną, szybką i wysoce energetyczną komunikację. Pierwsze dni miesiąca, łącznie ze Świętami Wielkanocnymi, przeminą w kameralnym gronie najbliższej rodziny, ale trudno wam będzie oderwać uwagę od spraw zawodowych, przyczyni się do tego sekstyl Słońca do przebywającego w waszym znaku Saturna. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, może się okazać początkiem nowego projektu, w którym liczyć się będzie szybkość działania. Druga dekada miesiąca może obfitować w sprzyjające wydarzenia i pojawiające się na horyzoncie szanse, na co wpływ będą miały korzystne aspekty Słońca z Marsem i Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. Nawiążecie kontakty międzynarodowe, zajmiecie się publikacją, pisaniem, tłumaczeniem lub nauczaniem, nie obejdzie się jednak bez pewnych form przymusu, za co odpowiedzialny jest napięty aspekt między Słońcem i Plutonem.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Byka, więcej uwagi poświęcicie sprawom rodzinnym i domowym. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wzbudzi emocje, wywołane zawodowymi wyzwaniami, w ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem doprowadzi do radykalnych zmian w pracy lub rodzinie.

Merkury do 4 kwietnia przebywa w znaku Ryb, wprowadzając zamieszanie w sprawy finansowe, natomiast kiedy przesunie się do aktywnego Barana, zacznie stymulować umysł, wpływając na intelekt oraz poprawiając komunikację. Ważne decyzje warto podejmować między 9 a 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Saturnem w waszym znaku, będziecie mogli wykazać się mądrością i kompetencją, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Od 16 do 19 kwietnia Merkury znajdzie się w konfiguracji, która nie tylko wpłynie na sprawne funkcjonowanie umysłu, ale pomoże wam zabłysnąć na szerszym polu, szczególnie 19 kwietnia możecie śmiało wyrazić swoje poglądy, zostaną one dostrzeżone i docenione. Tego samego dnia obie planety zmienią znak i przesuną się do Byka, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych. Dni między 22 a 26 kwietnia, kiedy Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, okażą się decydujące zarówno dla spraw rodzinnych, jak i zawodowych.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie, nie czuje się tam jednak dobrze, dlatego trudno wam będzie w tym czasie zaspokoić swoją potrzebę miłości. Co prawda między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa doda pikanterii związkom, ale to nie pogłębi uczuć. Między 8 a 14 kwietnia natomiast sekstyl Wenus do Jowisza przyniesie profity i rozbudzi życie towarzyskie oraz publiczne, ale kwadratura Wenus z Plutonem ostrzega, że ktoś zechce was zdominować. Druga połowa miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w Byku, zachęci do korzystania z dobrodziejstw życia rodzinnego, jednak pod koniec miesiąca pojawi się kryzys, wywołany waszą zachowawczą postawą.

Mars do 23 kwietnia przebywa jeszcze w życzliwych Bliźniętach, co sprawia, że łatwo wam wyrazić swoje poglądy i przekonania, jednak okres między 6 a 13 kwietnia może okazać się niebezpieczny dla waszych finansów, będziecie mieć bowiem tendencję do nietrafionych wydatków, do czego przyczyni się kwadratura Marsa do Neptuna. Sukcesy, pieniądze i aktywność, szczególnie w sprawach twórczych i kreatywnych, przynoszących zadowolenie oraz sprawiających przyjemność, nadejdą między 14 a 19 kwietnia, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. 23 kwietnia Mars zmieni znak i przesunie się do Raka, trzeba będzie w większym stopniu zadbać o swoje zdrowie.

Wiedźma. Droga do siebie

Horoskop miesięczny na marzec 2021 dla Wodnika

Słońce do 20 marca przebywa w znaku Ryb, kierując uwagę na osobiste finanse, macie więc szansę na poprawę sytuacji materialnej. Szczególnie korzystne okażą się dni między 9 a 15 marca, kiedy zarówno Słońce, jak i Wenus, znajdą się w koniunkcji z tajemniczym Neptunem, a nów Księżyca podkreśli i wzmocni znaczenie tej konfiguracji. Staniecie się też w tym czasie bardzo twórczy i natchnieni, artyści mają szansę na swoje „5 minut” a osoby zakochane przeżyją romantyczne chwile. Między 15 a 20 marca natomiast sekstyl obu planet do Plutona w Koziorożcu pozwoli uregulować zobowiązania, sięgnąć po kredyt, mądrze zainwestować otrzymane pieniądze.

20 marca Słońce opuści znak natchnionych Ryb i wkroczy do życzliwego Barana, dzień później podąży za nim Wenus. Obie planety znajdą się w koniunkcji pod koniec miesiąca, znaczenia nabiorą związki przyjaźni, zwłaszcza w okolicach 28 marca, gdy w znaku Wagi dojdzie do pełni Księżyca, emocje wzbudzą relacje z sąsiadami, rodzeństwem, życiowymi partnerami lub przyjaciółmi. Sekstyl Słońca i Wenus do Saturna w waszym znaku umocni i ugruntuje związki z osobami starszymi, mającymi wpływ na waszą karierę.

Merkury przebywa w waszym znaku do 16 marca, możecie w pełni więc korzystać z jego darów, takich jak (między innymi) sprawny intelekt, szybkie i właściwe podejmowanie decyzji, dobra komunikacja, sprawny marketing i odpowiedni PR. Już między 3 a 7 marca nadarzy się okazja, aby przekazać swoje poglądy i upodobania. Niektóre Wodniki osiągną w tym wysoki poziom, bowiem koniunkcja Merkurego z Jowiszem w waszym znaku przyniesie dobre wiadomości i pozwoli osiągnąć wymierne sukcesy, zarówno w dziedzinie nauczania, jak i nawiązania kontaktów międzynarodowych.

16 marca Merkury opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, gdzie straci sporo możliwości sprawnego działania, wprowadzając niepewność i sprzeczne decyzje, szczególnie finansowe, pozwoli jednak osobom twórczym oraz artystom skorzystać z intuicji i duchowego prowadzenia. Na wydatki uważajcie między 21 a 25 marca, bo z jednej strony pojawią się niespodziewane dodatkowe środki, z drugiej strony będziecie mieć skłonność do ich nadmiernego wydawania. W ostatnich dniach miesiąca unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji, ponieważ Merkury znajdzie się w koniunkcji ze skłonnym do manipulacji Neptunem.

Wenus do 21 marca, przebywając w znaku Ryb i towarzysząc Słońcu, wpłynie pozytywnie na finanse a także wzmocni poczucie własnej wartości. Już w pierwszych dniach miesiąca możecie spodziewać się zyskownych niespodzianek, kiedy 3 marca Wenus znajdzie się w sekstylu z Uranem, władcą waszego znaku. Możliwe też staną się w tym czasie nagłe zauroczenia i przemijające romanse. Po 21 marca Wenus straci na sile, ponieważ w znaku Barana jest na wygnaniu, jednak koniunkcja Wenus ze Słońcem wzmocni jej działanie między 25 a 28 marca, możecie więc liczyć na przychylność ze strony najbliższego otoczenia.

Mars 4 marca opuści znak Ryb i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, aktywność skierujecie na działalność twórczą oraz przekazywanie innym swojej wiedzy. Najbardziej skuteczni okażecie się między 20 a 24 marca, kiedy Mars utworzy korzystny aspekt z Saturnem w waszym znaku, utrwalicie swoje osiągnięcia i zbudujecie zawodową pozycję.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na luty 2021 dla Wodnika

W waszym znaku odbywa się obecnie festiwal planet, ponieważ do 18 lutego przebywa w nim Słońce, do 25 Wenus, rezydują w nim dłużej Saturn i Jowisz, i przez cały miesiąc gości Merkury, chociaż do 21 lutego porusza się biegiem wstecznym. Słońce dodaje wam energii, Jowisz przynosi szczęście, Wenus sprzyja miłości, Saturn z jednej strony ogranicza, z drugiej jednak daje poczucie stabilizacji, Merkury pozwala zachować błyskotliwy umysł. Wszystko, co ważne, dzieje się tu i teraz, jesteście w centrum radykalnych przemian, które przynosi kwadratura Saturna do Urana, pod wpływem której działać będziecie od 12 do 24 lutego. Macie teraz szansę tworzyć historię, włączyć się w rewolucję, która nie niszczy struktur, tylko je przekształca w duchu nowoczesności. Wszystkie oczy teraz zwrócone są na osoby, reprezentujące ten rodzaj energii, więc korzystajcie, bo macie szanse się wybić na prowadzenie. W pierwszych dniach lutego kwadratura Słońca w waszym znaku do Marsa w Byku może okazać się stresująca, zachowajcie więc spokój i zdrowy rozsądek.

11 lutego dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, któremu towarzyszyć będzie koniunkcja Wenus z Jowiszem i kwadratura Merkurego z Marsem – umysł będzie pobudzony, los się do was uśmiechnie, spotkacie się z uznaniem i uzyskacie popularność. 18 lutego Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, uwagę więc skupicie na finansach. Pełnia Księżyca w Pannie, do której dojdzie 27 lutego, w połączeniu z innymi aspektami planet, pozwoli zobaczyć jasno jakimi środkami finansowymi dysponujecie.

Merkury w waszym znaku do 21 lutego cofa się, unikajcie więc rozpoczynania nowych przedsięwzięć, pracujcie nad tym, które wymagają poprawek. Merkury w waszym znaku jest wywyższony, będziecie więc dysponować wiedzą i trafnym osądem, szczególnie po 21 lutego. 8 lutego warto zaprezentować swoje pomysły szerszej publiczności, ponieważ Merkury znajdzie się „w sercu Słońca” i wasz punkt widzenia spotka się z aprobatą. Unikajcie pośpiechu od 9 do 11 lutego, bo kwadratura Merkurego do Marsa sprzyja popełnianiu błędów, możecie powiedzieć zbyt szybko coś, czego potem pożałujecie. Między 12 a 16 lutego natomiast Merkury w koniunkcji z Wenus i Jowiszem zafunduje wam korzystne kontakty, także zagraniczne, wiele dowodów miłości i wsparcia, pozwoli zaplanować podróże. Po 21 lutego, gdy Merkury ruszy do przodu, śmiało możecie podejmować najbardziej strategiczne decyzje.

Wenus w waszym znaku przebywa do 25 lutego, warto w tym czasie zadbać o siebie, zainwestować w nowy wygląd, będziecie cieszyć się uznaniem, przyciągniecie miłość i przyjaźń. Na początku miesiąca, między 4 a 9 lutego, koniunkcja Wenus z Saturnem w kwadraturze do Urana wpłynie na zmianę wizerunku, zaczniecie być postrzegani jako osoby poważne a jednocześnie oryginalne. Niektóre Wodniki mogą złapać małego „doła” w obliczu wyzwań, jakie ich czekają, nie macie jednak powodu do zmartwień, bo koniunkcja Wenus z Jowiszem i Merkurym między 9 a 14 lutego zapowiada sukcesy w każdej dziedzinie. Jedynie między 17 a 22 lutego kwadratura Wenus do Marsa spowoduje napięcie w relacjach. 25 lutego Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Ryb, co wpłynie korzystnie na stan konta.

Mars w Byku jest słaby, uważajcie więc na swoje pragnienia i sposób działania, zwłaszcza podczas napiętych aspektów Marsa z innymi planetami na początku miesiąca i między 17 a 22 lutego. W ostatnim tygodniu lutego natomiast trygon Marsa do Plutona obdarzy was siłą i wytrwałością, a także zdolnością do transformacji.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na styczeń 2021 dla Wodnika

Słońce do 19 stycznia tranzytuje znak Koziorożca, co zwykle pozbawia was energii i skłania do odpoczynku. Między 7 a 9 stycznia pojawią się oczekiwane pieniądze, do czego przyczyni się sekstyl Słońca do Neptuna w Rybach. Dni między 12 a 14 stycznia mogą okazać się pełne napięć, ze względu na kwadraturę Marsa w Byku do Saturna w waszym znaku oraz nów Księżyca w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu – dadzą znać o sobie ukryte lęki, to dobry moment na zmierzenie się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami.

Energię odzyskacie po 19 stycznia, kiedy do waszego znaku zawita Słońce, liczcie się jednak z napięciami w ostatniej dekadzie miesiąca. Najpierw w dniach 18–24 stycznia Mars i  Uran w Byku znajdą się w kwadraturze z Jowiszem w waszym znaku, nastąpią gwałtowne i nieprzewidziane zmiany, niektóre Wodniki pozbędą się ze swojego życia czegoś, co przeszkadzało w rozwoju, inne otworzą się na nowy sposób myślenia i działania, nie obejdzie się jednak bez wstrząsów i niespodzianek. 24 stycznia koniunkcja Słońca z Saturnem w waszym znaku przywoła niemiłe wspomnienia, może pojawić się niepokój lub trzeba będzie z czegoś zrezygnować, do czego skłoni 26 stycznia Słońce w kwadraturze do Urana. Ostatecznie jednak w dniach 28-29 stycznia pełnia Księżyca w przeciwległym Lwie, której towarzyszy koniunkcja Słońca z Jowiszem w waszym znaku, otworzy przed wami szeroko drzwi, przez które wejdzie dobrobyt i owocna współpraca.

Wenus w przyjaznym Strzelcu przebywa do 8 stycznia, pierwszy tydzień nowego roku jest więc idealnym czasem, który warto poświęcić spotkaniom towarzyskim i rozwojowi przyjaźni. Między 8 a 15 stycznia, kiedy znajdzie się już w Koziorożcu, utworzy korzystne aspekty z Marsem i Uranem w Byku, niektóre Wodniki nawiążą ukryte romanse, inne postanowią zrewolucjonizować relacje rodzinne. Na spore zyski możecie liczyć między 24 a 28 stycznia, kiedy Wenus utworzy najpierw korzystny aspekt z Neptunem, a następnie koniunkcję z Plutonem w Koziorożcu, otrzymacie szansę na spłatę zaległych zobowiązań.

Mars 7 stycznia zmieni znak, opuści przyjaznego Barana i wkroczy do Byka, w którym jest na wygnaniu, a więc bardzo słaby – aktywność w dziedzinie finansów oraz relacji rodzinnych może być chwilami problematyczna, ponieważ Marsowi w Byku brakuje cierpliwości i wyrozumiałości, staje się przy tym dość leniwy, aktywizuje go głównie zdobywanie i wydawanie pieniędzy. Szczególną ostrożność pod tym względem powinniście zachować między 12 a 14 stycznia oraz od 18 do 24 stycznia, kiedy Mars znajdzie się w napiętych aspektach z planetami w waszym znaku. Starajcie się też zachować spokój i opanujcie emocje w ostatnich dniach stycznia, kiedy Słońce w waszym znaku znajdzie się w kwadraturze z Marsem.

Merkury 8 stycznia zawita do waszego znaku i to jest bardzo dobra wiadomość, możecie bowiem w tym miesiącu liczyć na wsparcie intelektu, dobre a nawet błyskotliwe pomysły i oryginalne decyzje. Jedynie w dniach 8–14 stycznia nie dajcie się ponieść emocjom, ponieważ Merkury znajdzie się w samym środku napiętych aspektów – wykorzystajcie jego zasoby, aby kierować się rozumem.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy

Horoskop miesięczny na grudzień 2020 dla Wodnika

Słońce przebywa do 21 grudnia w życzliwym znaku Strzelca, zachęcając do kontaktu z przyjaciółmi i do rozwijania zainteresowań. Między 7 a 14 grudnia powinniście działać ostrożnie w dziedzinie finansów, ponieważ kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega przed oszustwami, pomyłkami w przepływie pieniędzy oraz podejmowaniem niewłaściwych decyzji. Jednocześnie trygon Słońca do Marsa wzmocni aktywność i skłoni do promowania swojej osoby i planowanych zamierzeń w internecie. 14 grudnia zaćmienie Słońca w znaku Strzelca może postawić pod znakiem zapytania lojalność niektórych przyjaciół oraz osób, z którymi działacie wspólnie w zespole, zachowajcie spokój i bezstronność a wszystko się ułoży.

17 grudnia do waszego znaku wkroczy zachowawczy Saturn a dwa dni później optymistyczny Jowisz, obie planety znajdą się w dokładniej koniunkcji 21 grudnia w pierwszym stopniu Wodnika, to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, które rozpoczyna kolejny 20-letni cykl obydwu planet zanim spotkają się ponownie. Energia ideowego Jowisza dąży do ekspansji i powiększania wszystkiego, z czym ma do czynienia, natomiast cele racjonalnego Saturna są całkowicie przeciwne i dążą do ograniczeń i reglamentacji, dlatego w ciągu nadchodzącego roku oraz w następnych latach najważniejsze dla Wodników będzie znalezienie równowagi w tych sprzecznych tendencjach. Skłonne do rewolucyjnego i oryginalnego działania Wodniki powinny nauczyć się realizowania swoich niecodziennych pomysłów oraz idei w sposób przemyślany, realny i możliwy do osiągnięcia. Również 21 grudnia Słońce oraz Merkury opuszczą życzliwego Strzelca i wkroczą do zachowawczego Koziorożca, co jest zwykle okresem obniżonej odporności i braku energii, dlatego ostatnią dekadę grudnia powinniście przeznaczyć na odpoczynek i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, które w tym roku przebiegać będą w sposób odmienny niż zwykle – przyczynią się do tego trygony Słońca i Merkurego do Urana w znakach ziemskich.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, najpierw do 21 grudnia w znaku Strzelca, następnie w Koziorożcu, wzmacniając jego działanie i tworząc podobne aspekty. Na szczere rozmowy z przyjaciółmi oraz ustalenia w grupie osób, z którymi łączą was wspólne zainteresowania, warto wybrać 19 lub 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem.

Wenus do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, tworząc wiele korzystnych aspektów z Neptunem oraz planetami w Koziorożcu, możecie więc spodziewać się korzyści zarówno finansowych, szczególnie w pierwszym tygodniu grudnia, jaki i emocjonalnych. Kontakty w sprawach zawodowych nabiorą znaczenia, zrobi się intensywnie, temperatura w każdym rodzaju relacji wzrośnie, dążąc do spełnienia. W drugiej połowie miesiąca Wenus przebywać będzie w przyjaznym znaku Strzelca, co wpłynie na poprawę relacji w związkach. Jedynie kwadratura Wenus do Neptuna w ostatnich dniach miesiąca i roku skomplikuje sprawy finansowe i wprowadzi rozczarowanie w stosunku do niektórych przyjaciół.

Mars nadal tranzytuje życzliwy znak Barana, w którym jest mocny i zadziorny, skłania was do aktywności oraz intensywnego działania, szczególnie w zakresie komunikacji. Zachowajcie ostrożność szczególnie między 20 a 26 grudnia, podczas kwadratury Marsa do Plutona w Koziorożcu, ponieważ mogą bardzo uaktywnić się ukryci wrogowie.

CzaroMarownik 2021 - kultowy kalendarz księżycowy