Archiwa kategorii: Wodnik – horoskop miesieczny

Horoskop miesięczny na styczeń 2022 dla Wodnika

Jowisz w znaku Ryb wpłynie na poprawę finansów, możecie liczyć też w tym i w najbliższych miesiącach na dobrze płatne propozycje pracy.  Słonce przebywa do 20 stycznia w znaku Koziorożca, co zwykle osłabia was energetycznie, dlatego wskazany jest w tym czasie odpoczynek i dbałość o dobre samopoczucie. 2 stycznia nów Księżyca w trygonie do Urana zapoczątkuje zmiany w rodzinie i w stanie posiadania, ale mogą one nie być dla was korzystne. Koniunkcja cofającej się Wenus ze Słońcem w znaku Koziorożca przywróci wspomnienia o ukrytym romansie, może też skłonić niektóre Wodniki do przygody miłosnej.  Sekstyl Słońca do Neptuna między 9 a 13 stycznia pozwoli cieszyć się dodatkowym dochodem, ale kwadratura Marsa do Neptuna sprawi, że pieniądze bardzo szybko się rozejdą.

17 stycznia dojdzie do pełni Księżyca w znaku Raka, towarzyszyć jej będzie koniunkcja Słońca z potężnym Plutonem, niektóre wiadomości dotyczące rozwijającej się pandemii lub stan zdrowia bliskich z otoczenia wywołają niepokój i wydobędą na wierzch ukryte lęki. 20 stycznia Słońce wkroczy wreszcie do waszego znaku, odzyskacie więc wigor i energię, 23 stycznia koniunkcja Merkurego ze Słońcem pozwoli cieszyć się spotkaniem z kimś dawno nie widzianym. Ostatnie dni miesiąca okażą się bardzo nerwowe za sprawą kwadratury Słońca do Urana, ktoś z domowników wyprowadzi was z równowagi.

Wenus w Koziorożcu porusza się biegiem wstecznym do 29 stycznia, skłaniając niektóre Wodniki do skrywania uczuć, zwłaszcza między 3 a 8 stycznia sekstyl Wenus do Neptuna rozbudzi wyobraźnię i zatęsknicie za tym, co było. Także pod koniec miesiąca trygon Wenus do Urana wywoła silne i nieoczekiwane uczucia. Niektóre Wodniki zaczną wspierać rewolucyjne zmiany w domu lub w rodzinie.

Mars do 24 stycznia przebywa w życzliwym znaku Strzelca, będziecie więc nadal mocno aktywni w kontaktach z przyjaciółmi. Między 9 a 13 stycznia kwadratura Marsa do Neptuna sprawi, że wiele pieniędzy wydacie na sprawy, które nie są tego warte. 24 stycznia Mars zmieni znak i wejdzie do Koziorożca, wasza zawodowa aktywność sprawi, że głowę podniosą ukryci wrogowie, nie powinniście się jednak tym przejmować, tylko robić swoje.

Merkury 2 stycznia wejdzie do waszego znaku, odzyskacie rozsądek i pragmatyczne podejście do rzeczywistości. Między 12 a 16 stycznia kwadratura Merkurego do Urana wywoła burze umysłową i dyskusje z członkami rodziny, starajcie się zdystansować do pojawiających się problemów i spojrzeć na nie z dystansem. 15 stycznia Merkury w waszym znaku wejdzie w retrogradację, co okaże się dla was wyjątkowo znaczące, do 4 lutego unikajcie popisywania umów, angażowania się w spory, podejmowania ważnych życiowych decyzji, zrezygnujcie tez chwilowo z zakupu sprzętu elektronicznego. 26 stycznia Merkury ponownie wycofa się do Koziorożca, przestaniecie więc dzielić się z otoczeniem swoimi poglądami.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Wodnika

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, kierując uwagę na związki przyjaźni i wydarzenia w grupie osób, podzielających wasze zainteresowania. Na początku miesiąca sekstyl Słońca do Saturna w waszym znaku pozwoli ustabilizować zawodową pozycję na równym poziomie, wykażecie się profesjonalizmem, dbałością o szczegóły i przywiązaniem do tradycji. 4 grudnia w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, mogą pojawić się więc problemy z przyjacielem, któremu trudno zachować równowagę lub zdrowy rozsądek i zacznie wygadywać bzdury. Kwadratura Słońca z Neptunem od 10 do 14 grudnia wpłynie na problemy z wypłacalnością, może się też zdarzyć, że obiecane pieniądze trafią z opóźnieniem lub na inne konto, sprawa się wyjaśni, ale wywoła stres.

Na sukcesy międzynarodowe możecie liczyć od 18 do 21 grudnia, gdy Słońce utworzy sekstyl z dobroczynnym Jowiszem w waszym znaku, dobrze aspektowana pełnia Księżyca w Bliźniętach, do której dojdzie 19 grudnia, jeszcze bardziej podkręci emocje. 21 grudnia Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wejdzie do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle macie mniej energii, Święta Bożego Narodzenia powinniście więc spędzić odpoczywając a nie sprzątając, miotając się na zakupach i przygotowując świąteczne dania. Kwadratura Saturna w waszym znaku do Urana w Byku od 20 do 27 grudnia wywoła sprzeczne emocje – z jednej strony chcielibyście, aby wasze sprawy toczyły się jak dawniej, z drugiej sytuacja będzie wymagała zaakceptowania zmian, jest to energia towarzysząca nam przez cały rok, to będzie już trzeci, ostatni taki aspekt, wymagający przystosowania się do tego, co nieuniknione. 29 grudnia Jowisz opuści wasz znak i wejdzie do Ryb, rozpoczynając rok, w którym znacznej poprawie ulegnie wasza sytuacja finansowa. Trygon Słońca do Urana ostatniego dnia roku napełni was optymizmem i nadzieję, Sylwestra spędzicie w sposób niecodzienny i oryginalny.

Wenus przez cały miesiąc przebywa w znaku Koziorożca, od 20 grudnia poruszając się biegiem wstecznym, wasze uczucia ulegną czasowo ochłodzeniu, górę weźmie rutyna i przyzwyczajenie, chociaż w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi żywsze uczucia, możecie też spodziewać się poprawy sytuacji finansowej. W dniach od 10 do 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z zaborczym Plutonem, niektóre Wodniki ulegną skrytym namiętnościom, które pozostawią po sobie smutek lub niesmak, pojawi się też zazdrość, w czasie Świąt Bożego Narodzenia powrócą uczucia, o których chcielibyście już zapomnieć.

Mars w Skorpionie przebywa do 13 grudnia, nadal aktywizując sferę zawodową, aspekty wojowniczego Marsa do Neptuna, Plutona i Jowisza przyniosą wysiłek, któremu jednak uda się wam sprostać, osiągniecie sukcesy, ale ceną może być duże zmęczenie. 13 grudnia Mars wejdzie do życzliwego Strzelca, aktywność skierujecie na rozwój przyjaźni, zaznaczycie też mocno swoją obecność w działalności społecznej oraz grupach zainteresowań. Pod koniec miesiąca sekstyl Marsa do Saturna w waszym znaku sprawi, że staniecie się niezwykle skuteczni w realizacji celów, szczególnie zawodowych.

Merkury w Strzelcu przebywa do 13 grudnia, a ponieważ jest słaby w tym znaku, możecie mylić się w ocenie niektórych osób, których uznajecie za przyjaciół, zwłaszcza że od 6 do 8 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, pojawią się nieścisłości w rozliczeniach finansowych. Od 10 do 12 grudnia natomiast sekstyl Merkurego do Jowisza zapowiada udane międzynarodowe kontakty i ustalenia, które mogą przynieść wam rozgłos. 13 grudnia Merkury przejdzie do powściągliwego Koziorożca, zaczniecie ukrywać swoje myśli i odczucia, szczerością i błyskotliwością wykażecie się jedynie miedzy 19 a 21 grudnia, gdy Merkury utworzy trygon do  Urana w Byku. Pod koniec miesiąca Merkury w aspektach z Neptunem, Wenus i Plutonem pozwoli kierować się zdrowym rozsądkiem i realistycznym podejściem do namiętności oraz uczuć, które nie mają przed sobą przyszłości.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Horoskop miesięczny na listopad 2021 dla Wodnika

Słońce w znaku Skorpiona przebywa do 22 listopada, koncentrując uwagę na sprawach zawodowych i rozwoju kariery. 4 listopada nów Księżyca w opozycji do Urana w Byku zapowiada początek nowego projektu, w którym trzeba się będzie wykazać oryginalnością i indywidualnym podejściem do tematu. Między 10 a 14 listopada trygon Słońca do Neptuna pozwoli wynegocjować godziwe warunki za wykonaną pracę, szczególnie jeśli będzie to zadanie twórcze, nie zabraknie wam natchnienia ani podpowiedzi Muz.

Od 13 do 19 listopada Słońce w kwadraturze do Jowisza w waszym znaku oraz w sekstylu do Plutona zapowiada szansę osiągnięcia sukcesu, jednak zaćmienie Księżyca w znaku Byka, do którego dojdzie 19 listopada oraz opozycja Marsa do Urana ostrzegają przed zbyt intensywną eksploatacją organizmu, nadmierny wysiłek i towarzyszące mu emocje mogą was osłabić i doprowadzić do kryzysu zdrowotnego lub psychicznego. Liczcie się z niespodziewanymi zmianami, które zmuszą do reorganizacji, mogą też wpłynąć niekorzystnie na przyjaźnie. 22 listopada Słońce opuści znak Skorpiona i wkroczy do życzliwego Strzelca, będziecie więc mogli odpuścić i skupić się na rozwoju przyjaźni oraz odcinaniu kuponów od włożonego w sprawy zawodowe wysiłku. W ostatnich dniach miesiąca Słońce w koniunkcji z Merkurym utworzy sekstyl z Saturnem w waszym znaku, co pozwoli ustabilizować osobistą oraz zawodową sytuację.

Wenus opuści życzliwy znak Strzelca 5 listopada i na 4 miesiące wejdzie do zachowawczego Koziorożca, zanim 6 marca 2022 roku wejdzie do waszego znaku, sprawy miłosne i artystyczne nabiorą bardziej poważnego charakteru, niektóre Wodniki będą zmuszone ukrywać lub tłumić swoje uczucia. Od 17 do 21 listopada Wenus w trygonie do Urana stworzy warunki do rozwoju przyjaźni, jednak zaćmienie Księżyca i pozostałe aspekty planet utrudnią skupienie się na tym, co sprawia przyjemność. Ostatnie dni miesiąca przyniosą spełnienie, sekstyl Wenus do Neptuna natchnie was do twórczego wyrażenia uczuć, na koncie pojawią się też dodatkowe pieniądze.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Skorpiona, nie zabraknie wam więc motywacji do działania, szczególnie w sprawach zawodowych – jedynie między 7 a 15 listopada niespodziewane okoliczności utrudnią realizację zamierzeń, mogą to być problemy zdrowotne, osobiste zahamowania lub inny rodzaj ograniczeń, które sami zastosujecie, bowiem aktywny Mars znajdzie się w napiętej kwadraturze z Saturnem w waszym znaku. Również okres między 17 a 21 listopada może obfitować w zaskakujące wydarzenia, ponieważ aktywnych będzie wiele planet podczas pełni i zaćmienia Księżyca. Dopiero w ostatnich dniach miesiąca trygon Marsa do Neptuna pozwoli zrealizować ambitne twórcze zamierzenia, które dodatkowo okażą się opłacalne.

Merkury do 6 listopada przebywa w życzliwej Wadze, wpływając pozytywnie na kontakty międzyludzkie, spotykać się będziecie z artystami, naukowcami i obcokrajowcami. Między 6 a 24 listopada Merkury w Skorpionie pomoże podejmować skuteczne decyzje zawodowe. W ostatnich dniach listopada Merkury  „w sercu” Słońca, przebywając w życzliwym Strzelcu, znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem w waszym znaku – dobre pomysły zostaną zauważone i docenione, ustabilizują na długo waszą pozycję.

Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Wodnika

Słońce do 23 października tranzytuje przyjazny znak Wagi, kierując uwagę na relacje międzynarodowe oraz poszerzanie horyzontów. Niestety w znaku tym przebywa również niecierpliwy Mars i cofający się Merkury, niektóre związki, rozmowy i ustalenia będą więc powodowały frustrację i zbyt emocjonalną reakcję. Ostrożność zachowajcie od 6 października, gdy w Wadze dojdzie do nowiu Księżyca w koniunkcji ze skłonnym do agresji Marsem, do 9 października, gdy do układu dołączy Merkury retro – trudno się będzie porozumieć z partnerami, zarówno osobistymi, jak i zawodowymi, powrócą nierozwiązane problemy, szczególnie w dziedzinach związanych z edukacją, relacjami z obcokrajowcami oraz zagranicznymi podróżami. Starajcie się unikać impulsywnych reakcji, bo po prostu się wam nie opłacą.

W tym miesiącu obie planety przebywające w waszym znaku zmienią bieg na prosty – Saturn ruszy do przodu 11 października, natomiast Jowisz 18 października, wasze działania oraz inicjatywy społeczne staną się bardziej widoczne. Między 13 a 17 października Słońce w trygonie do Jowisza, przebywającego w waszym znaku, zapowiada szczęśliwe wydarzenia, spotkania z obcokrajowcami, owocne kontakty zagraniczne oraz sukcesy, stwarzające szansę na podniesienie statusu społecznego. 20 października pełnia Księżyca w aktywnym Baranie podkręci emocje związane z komunikacją. 23 października Słońce wkroczy do wymagającego znaku Skorpiona, kierując uwagę na rozwój kariery, przełom października i listopada zapowiada jednak ograniczenia w tej dziedzinie, do czego przyczyni się kwadratura Słońca do Saturna w waszym znaku.

Do 7 października, dopóki Wenus przebywa w znaku Skorpiona, uczucia skierujecie na projekty zawodowe, wymagające silnego zaangażowania, na co wpłynie sekstyl Wenus do Plutona. 7 października Wenus przejdzie do życzliwego Strzelca i w dniach 11-15 października utworzy stabilizujący sekstyl z Saturnem w waszym znaku, staniecie się bardziej wymagający w stosunku do przyjaciół. Sekstyl Wenus z Merkurym między 14 a 18 października zaowocuje międzynarodowymi kontaktami z osobami, które darzycie sympatią. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie problemy z płynnością finansową, uważajcie, aby nie zostać oszukanymi, o czym ostrzega kwadratura Wenus do Neptuna, z drugiej strony sekstyl Wenus z Jowiszem w waszym znaku zapewni sukcesy towarzyskie w gronie przyjaciół lub wśród osób, podzielających wasze zainteresowania.

Merkury w życzliwym znaku Wagi skłania do kontaktów z obcokrajowcami, wykładowcami lub osobami publicznymi, ale do 18 października pozostaje w ruchu wstecznym, unikajcie więc w tym czasie rozpoczynania nowej współpracy, warto natomiast poprawić stosunki w projektach, nad którymi pracujecie od jakiegoś czasu. W pierwszych dniach miesiąca trygon Merkurego do Jowisza w waszym znaku zaowocuje wznowieniem korzystnych kontaktów, jednak kwadratura Merkurego do Plutona ostrzega, że w niektórych sprawach zostaniecie poddani presji. W okolicach 9 października, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem i Marsem może dojść do przepychanek i konfliktu w ważnej relacji, starajcie się zachować cierpliwość, sprawy niebawem się wyjaśnią.

Mars tranzytuje znak Wagi do 30 października, sprawiając, że sprawy zawodowe generują stresujące sytuacje, utrudniając działanie. Mars w Wadze jest na wygnaniu, trudno więc osiągnąć porozumienie, ponieważ każdy ciągnie w swoją stronę i nie sposób osiągnąć kompromisu, na którym wam zależy. Równowagę najtrudniej będzie osiągnąć między 6 a 9 października oraz od 20 do 24 października, kiedy działać będziecie pod presją. Między 18 a 20 października bardzo dużo energii włożycie w sprawy, które mogą nie być tego warte. Dopiero po 30 października, kiedy Mars przejdzie do Skorpiona, ruszycie pełną parą, bo Mars w tym znaku jest bardzo mocny.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 dla Wodnika

Do 22 września, dopóki Słońce tranzytuje znak Panny, waszą uwagę zaprzątać będą planowane zakupy, odzyskiwanie długów, starania o dotacje lub wypłatę należnych świadczeń. Między 5 a 9 nów Księżyca w Pannie w trygonie do Urana w Byku zapowiada starania o kredyt lub rozpoczęcie nowej inwestycji, zwłaszcza w dziedzinie nieruchomości. Opozycja Słońca do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie od 12 do 16 września, ostrzega przed pomyłkami finansowymi, pozostańcie więc uważni i ostrożni dokonując większych transakcji.

Między 15 a 19 września trygon Słońca do Plutona podpowiada, że gotowi będziecie sięgnąć do rezerw, aby zrealizować swoje pragnienia, możecie też zostać poddani presji, ale pozostaniecie nieugięci w swoich dążeniach. 20 września pełnia Księżyca w znaku Ryb uświadomi wam na czym stoicie w kwestiach finansowych. 22 września Słońce wkroczy do życzliwego znaku Wagi, energię więc skierujecie na zdobywanie wiedzy oraz rozwój kontaktów międzynarodowych. Ostatnie dni miesiąca umocnią waszą zawodową pozycję, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z ambitnym Saturnem, będziecie jednak musieli wykazać się wytrwałością, konsekwencją i opanowaniem.

Merkury przebywa w Wadze przez cały miesiąc, dopiero 28 września zmieni bieg na wsteczny, stworzy więc wiele okazji do wykazania się wiedzą, zdolnościami komunikacyjnymi i umiejętnością negocjacji. Już na początku miesiąca, od 3 do 9 września, trygon Merkurego do Saturna w waszym znaku zaowocuje ustaleniami, które na długo pozostaną aktualne, natomiast trygon Merkurego do Jowisza w waszym znaku w dniach od 18 do 22 września, przyczyni się do sukcesów w kontaktach międzynarodowych lub publikacjach zagranicznych. Ostatnia dekada miesiąca zapowiada napięcie w relacjach z osobami posiadającymi władzę, wpłynie na to kwadratura Merkurego do Plutona.

Wenus w życzliwej Wadze między 4 a 8 września utworzy trygon z Jowiszem w waszym znaku, jednocześnie znajdzie się w kwadraturze do posesywnego Plutona, możecie spodziewać się dobrej relacji z obcokrajowcami, naukowcami lub prawnikami, ale nie unikniecie poczucia presji i przymusu. 10 września Wenus przejdzie do znaku Skorpiona, w którym nie może wyrazić pełni swego potencjału, relacje ze współpracownikami i przełożonymi będą dalekie od ideału, zwłaszcza między 15 a 19 września, podczas kwadratury Wenus do Saturna w waszym znaku. Również opozycja Wenus do Urana od 20 do 26 września doprowadzi do rewolucji. Wysiłki przyniosą wymierne finansowe efekty pod koniec miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w korzystnej konfiguracji z Neptunem i Jowiszem, wasze konto zasilą dodatkowe pieniądze, ale szybko zostaną wydane.

Do 15 września, dopóki Mars przebywa w znaku Panny, najbardziej aktywni będziecie w inwestowaniu lub pozyskiwaniu źródeł finansowania, zwłaszcza między 3 a 9 września, gdy Mars utworzy trygon z pożądliwym Plutonem. W drugiej połowie miesiąca Mars w życzliwej Wadze zachęci do intensywnego zdobywania wiedzy – w ostatnim tygodniu września trygon Marsa do Saturna w waszym znaku sprawi, że staniecie się bardzo skuteczni w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych.

Horoskop miesięczny na sierpień 2021 dla Wodnika

Do 22 sierpnia Słońce tranzytuje przeciwległy znak Lwa, uwagę więc skierujecie na partnerów zarówno życiowych, jak i biznesowych. Już w pierwszych dniach miesiąca dojdzie do trudności w związkach, kiedy Słońce i Merkury znajdą się w opozycji do przebywającego w waszym znaku Saturna, możecie poczuć się samotni, smutni lub po prostu nieobecni i trudno wam będzie spełnić oczekiwania partnerów, pragnących zachęcić was do wspólnej zabawy i skorzystania z rozrywek. Stan ten minie po kilu dniach, ale zamieni się w niecierpliwość i wybuchy gniewu między 4 a 9 sierpnia, gdy Słońce znajdzie się w kwadraturze do Urana, władcy waszego znaku, może to także oznaczać zmianę w umowach i rozpoczęcie nowego etapu w biznesowej współpracy, co podpowiada nów Księżyca w przeciwległym znaku Lwa, do którego dojdzie 8 sierpnia.

Między 18 a 22 sierpnia natomiast opozycja Słońca do Jowisza w waszym znaku zapowiada intratne umowy międzynarodowe, wyjazdy zagraniczne i udane kontakty towarzyskie, pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 22 sierpnia, podniesie poziom emocji do maksimum. Tego samego dnia, zaraz po nowiu, Słońce opuści przeciwległy znak Lwa i wkroczy do pracowitej Panny, zaczniecie więc z partnerem życiowym rozważać możliwości korzystnych inwestycji lub rozpoczniecie starania o pozyskanie finansów na wspólne przedsięwzięcia.

Wenus do 16 sierpnia przebywa w znaku Panny, gdzie nie czuje się najlepiej i ma niewielkie możliwości do wykorzystania swojego potencjału, dlatego sprawy zarówno miłosne, jak i finansowe mogą nie być zadowalające – w pierwszych dniach miesiąca co prawda Wenus znajdzie się w trygonie Uranem, ale przyniesie tylko chwilową poprawę nastroju, między 8 a 14 sierpnia natomiast zachowajcie ostrożność w sprawach finansowych, bo aspekty Wenus z iluzorycznym Neptunem i pożądliwym Plutonem mogą sprawić, że aby zrealizować swoje pragnienia będziecie skłonni zapłacić zbyt wysoką cenę.

Po 16 sierpnia sytuacja zarówno osobista, jak i finansowa ulegnie diametralnej zmianie, ponieważ Wenus przejdzie do życzliwego znaku Wagi, którym włada, więc jest mocna i przyniesie wiele chwil spełnienia, objawów miłości i życzliwości ze strony osób wysoko postawionych, cudzoziemców lub prawników. Na szczególnie dobre układy i nawiązanie długotrwałych relacji międzynarodowych możecie liczyć w dniach od 21 do 25 sierpnia, kiedy Wenus utworzy korzystny trygon z Saturnem w waszym znaku.

Mars przez cały sierpień przebywa w znaku Panny, motywując was do pracy wewnętrznej nad sobą, jego pozycja w tym znaku jest też korzystna dla aktywności sportowej oraz do starania się o granty, dotacje i inne świadczenia instytucjonalne. Najbardziej skuteczni będziecie w działaniu między 18 a 24 sierpnia, kiedy Mars z Merkurym znajdą się w trygonie do Urana w Byku, zapali się też zielone światło dla inwestycji, szczególnie w nieruchomości, które przyniosą w przyszłości znaczne profity.

Merkury do 11 sierpnia przebywa w przeciwległym znaku Lwa, jest tam jednak słaby i tworzy niekorzystne aspekty z Saturnem i Uranem, nie oczekujcie więc zbyt wiele od swoich zdolności intelektualnych, lepiej wrzucić na luz i korzystać z wakacyjnej aury. Od 11 do 30 sierpnia natomiast Merkury w Pannie pozwoli wam nie tylko błysnąć intelektem, ponieważ jest bardzo mocny w tym znaku, ale przyczyni się też do podjęcia trafnych decyzji życiowych, szczególnie dotyczących inwestycji, oraz pozwoli zaplanować przyszłe zamierzenia. Najbardziej znaczące okazje pojawią się między 18 a 24 sierpnia, kiedy Merkury znajdzie się w aspektach z Marsem i Uranem. Między 23 a 28 sierpnia pilnujcie finansów, ponieważ Merkury znajdzie się w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona, pojawi się jednak okazja do zrealizowania życiowych planów.

Horoskop miesięczny na lipiec 2021 dla Wodnika

Słońce w znaku Raka do 22 lipca skupi uwagę na sprawach zdrowia i odpowiedniej diety, niektóre Wodniki w ramach letniego odpoczynku i pokonania stresów zajmą się gotowaniem, inne zaopiekują się członkami rodziny. Sekstyl Słońca do Urana od 4 do 8 lipca rozwinie pomysłowość i kreatywność w tej dziedzinie, zaczniecie eksperymentować z nowymi, oryginalnymi smakami. Nów Księżyca w znaku Raka, do którego dojdzie 10 lipca, wyznaczy początek nowego zawodowego projektu, natomiast Słońce w trygonie do Neptuna od 12 do 18 lipca rozwinie twórczy potencjał, co zaowocuje poprawą sytuacji materialnej.

Druga dekada lipca okaże się korzystna przede wszystkim dla Wodników zaangażowanych w działalność artystyczną, skorzystają jednak również osoby przebywające na urlopie i oddające się błogiemu lenistwu. 22 lipca Słońce wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, kierując uwagę na sprawy partnerstwa, ostatni tydzień lipca przyniesie nowe znajomości. Pełnia Księżyca w waszym znaku, do której dojdzie 24 lipca, uświadomi wam oczekiwania, jakie macie w stosunku do partnera, wzbudzi też emocje, wynikające z różnego podejścia do rozrywek oraz tego, co sprawia przyjemność.

Wenus do 22 lipca przebywa w przeciwległym znaku Lwa, cieszyć się więc będziecie powodzeniem a partner zrobi wszystko, aby uprzyjemnić spędzone wspólnie chwile. W dniach 5–11 lipca jednak nie wszystko będzie przebiegać gładko i przyjemnie, opozycja Wenus do przebywającego w waszym znaku Saturna sprawi, że trudno was będzie zadowolić, a kwadratura Wenus do Urana doprowadzi do konfliktu z domownikami. Dni od 11 do 17 lipca, kiedy Wenus z Marsem znajdą się w koniunkcji w przeciwległym znaku Lwa, obfitować jednak będą w chwile pełne miłości i namiętności a porozumienie odnajdziecie we wspólnej sypialni, okaże się, że przeciwieństwa zbliżają was do siebie. 22 lipca Wenus wkroczy do znaku Panny, w którym jest słaba, ale utworzy opozycję do Jowisza w Rybach, niektóre Wodniki zainwestują w podróż zagraniczną, inne zapiszą się na warsztaty, które mogą nie spełnić ich oczekiwań, jeszcze inne skupią się na pozyskiwaniu funduszy.

Merkury w przyjaznym znaku Bliźniąt przebywa do 11 lipca, inspirując umysłowo i zachęcają do rozwoju intelektualnego, jednak między 4 a 8 lipca znajdziecie się pod wpływem kwadratury, jaką utworzy ze złudnym Neptunem, możecie więc wyciągać fałszywe wnioski lub ulegać uzależniającym fałszywym przekonaniom. 11 lipca Merkury przejdzie do znaku Raka, myśli skierujecie więc na sprawy rodzinne, zajmiecie się też nadrabianiem zawodowych obowiązków, natomiast Wodniki korzystające z urlopu wykażą się pomysłowością w organizowaniu przyjemności wakacyjnych. Najlepsze na podróżowanie okażą się dni od 12 do 14 lipca, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z dobroczynnym i szczodrym Jowiszem, osoby czynne zawodowe mają natomiast szansę otrzymać w tych dniach zlecenie, które poprawi sytuację finansową. Korzystnie oraz inspirująco zapowiada się również czas między 19 a 21 lipca, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Uranem, macie szansę w tych dniach wykazać się pomysłowością, natomiast trygon Merkurego do Neptuna od 24 do 26 lipca wpłynie na kreatywność i rozwój wyobraźni, otrzymane w tych dniach zlecenia okażą się dobrze płatne.

Mars tranzytuje przeciwległy znak Lwa do 29 lipca, szczególnie nieprzyjemny może okazać się w pierwszych dniach miesiąca, gdy utworzy opozycję z Saturnem w waszym znaku – możecie poczuć się atakowani lub pospieszani przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, z powodu nie wywiązywania się z obowiązków, tymczasem wy właśnie zechcecie skorzystać z odpoczynku. Kwadratura Marsa do Urana może doprowadzić do konfliktu, jeśli nie nabierzecie dystansu. Do porozumienia dojdziecie między 11 a 17 lipca, gdy Wenus z Marsem znajdą się w koniunkcji, pod warunkiem, że zaakceptujecie różnice charakterów, które powinny was uzupełniać a nie wprowadzać podziały.

Horoskop miesięczny na czerwiec 2021 dla Wodnika

Słońce w życzliwym znaku Bliźniąt przebywa do 21 czerwca, kierując uwagę na rozwój kreatywności oraz potrzebę zapewnienia sobie rozrywek w towarzystwie osób, z którymi lubicie wymieniać opinie. Już w pierwszych dniach miesiąca, od 1 do 5 czerwca, trygon Słońca do Saturna ułatwi kontakt z przełożonymi, urzędnikami, starymi znajomymi oraz osobami starszymi lub konserwatywnymi, odnajdziecie z nimi wspólne zainteresowania lub podobne ambicje.

10 czerwca częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt w koniunkcji z cofającym się Merkurym przypomni o dawnych towarzyszach zabaw, romansach lub intelektualnych przyjaźniach, ale możecie poczuć się rozczarowani, bo jak mówił Heraklit z Efezu „nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki”. Szczególnie skonfundowani poczujecie się między 12 a 16 czerwca, kiedy Słońce znajdzie się w napiętej kwadraturze z rozmytym Neptunem, uważajcie przede wszystkim na stan finansów, bo możecie stracić na nieudanej transakcji lub ktoś was zechce oszukać.

Od 10 do 20 czerwca obydwaj władcy waszego znaku – zarówno konserwatywny Saturn, jak i rewolucyjny Uran – znajdą się w napiętym aspekcie, a to oznacza, że będziecie musieli pogodzić w sobie dwie sprzeczne tendencje – potrzebę stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa z dążeniem do nieskrępowanej wolności. Sprawy zawodowe mogą się skomplikować, to, co zostało wcześniej ustalone trzeba będzie radykalnie zmienić, unikniecie frustracji jeśli zaakceptujecie to, czego zmienić się nie da. 21 czerwca Słońce opuści życzliwy znak Bliźniąt i wkroczy do Raka, przypominając, że zdrowie jest najważniejsze a ciepłe relacje z bliskimi dają najwięcej przyjemności. Już 23 czerwca Słońce znajdzie się w niezwykle dobroczynnym trygonie z uszczęśliwiającym Jowiszem, niejeden Wodnik otrzyma propozycję dobrze płatnej i prestiżowej pracy, poprawi się sytuacja finansowa, a pełnia Księżyca w Koziorożcu, do której dojdzie 24 czerwca, podkręci emocje i sprawi że z chęcią stawicie czoła każdemu wyzwaniu.

Wenus 2 czerwca przesunie się do znaku Raka, przyjemność zacznie wam sprawiać przebywanie z najbliższymi, dobra kuchnia, zabawa ze zwierzętami i kontakt z przyrodą. Już między 2 a 5 czerwca, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt ze szczodrym Jowiszem, poczujecie się komfortowo, natomiast między 11 a 15 czerwca sekstyl Wenus do Urana sprawi, że ktoś z domowników mile was zaskoczy. Dni od 19 do 23 czerwca okażą się jednymi z przyjemniejszych, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z romantycznym Neptunem, warto wybrać się w tych dniach na urlop tylko we dwoje, aby w pełni skorzystać z magicznego wpływu tej konfiguracji.  Między 22 a 26 czerwca unikajcie zazdrości, inni wcale nie mają lepiej od was, mają inaczej, negatywne emocje mogą zaszkodzić wam samym i wywołać niestrawność. 27 czerwca Wenus opuści znak Raka i wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, zachęcając do zabawy i rozrywek, przynosząc miłość i popularność.

Merkury do 23 czerwca porusza się biegiem wstecznym, nie jest wskazane rozpoczynanie w tym czasie nowych projektów, lepiej popracować nad poprawą błędów i wprowadzić zmiany w tych, które od jakiegoś czasu rozwijacie. Od 3 do 8 czerwca kwadratura Merkurego retro do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w rozliczenia finansowe, dobrze wszystko sprawdzajcie. Po 23 czerwca natomiast nadejdzie najlepszy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, szczególnie związanych z komunikacją.

Mars do 11 czerwca przebywa w znaku Raka, gdzie jest w upadku, rozwija więc swoje najgorsze cechy takie jak niecierpliwość, konfliktowość, zwłaszcza w relacjach z członkami rodziny.  Szczególnie nieprzyjemnie może się zrobić od 3 do 8 czerwca, kiedy znajdzie się w opozycji z nieustępliwym Plutonem, unikajcie punktów zapalnych, bo konflikt odbije się na zdrowiu. Po 11 czerwca, kiedy Mars wkroczy do przeciwległego znaku Lwa, aktywność skierujecie na partnerów życiowych oraz biznesowych.

Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Wodnika

Słońce do 20 maja tranzytuje znak Byka, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny, długi majowy weekend rozpocznie koniunkcja Słońca do Urana, władcy waszego znaku, co sprawi, że będziecie skłonni w jednej chwili spakować manatki i wyruszyć w nieznane, wprowadzi też zamęt w relacje rodzinne. Zaraz potem, 3 maja, Słońce znajdzie się w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem w waszym znaku, długi weekend więc możecie zakończyć wcześniej, niż planowaliście lub ogarnie was kiepski nastrój, który zepsuje wrażenie przygody.

Nów Księżyca, do którego dojdzie w znaku Byka 11 maja, wyznaczy nowy etap w życiu rodzinnym, natomiast korzystne aspekty Słońca do Neptuna i Plutona w drugiej dekadzie maja zapowiadają poprawę finansów, możecie liczyć na wsparcie członków rodziny, a także na dodatkowe zlecenia, wypłatę świadczeń, premię lub inny rodzaj gratyfikacji, które zasilą konto. 20 maja Słońce opuści Byka i wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, rozpocznie się miesiąc, w którym liczyć się będzie kreatywność, otworzą się przed wami twórcze możliwości, zaczniecie robić to, co lubicie najbardziej. Jedynie między 25 a 27 maja, podczas zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, zachowajcie ostrożność w kontaktach z przyjaciółmi lub z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, jakaś przyjaźń może zostać poddana próbie.

Do 9 maja mocna Wenus w znaku Byka pomoże znaleźć porozumienie w rodzinie, przyczyni się też do poprawy sytuacji materialnej, na co wskazują korzystne aspekty Wenus z Neptunem, Plutonem i Jowiszem – w związkach zapanuje harmonia, wzrośnie namiętność, dla bliskich staniecie się szczodrzy, nawet trochę rozrzutni. 9 maja Wenus wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, otworzycie się i  zaczniecie mówić o uczuciach, rozbudzi się kreatywność i pragnienie artystycznych przeżyć. Między 18 a 22 maja, kiedy Wenus w Bliźniętach utworzy trygon z Saturnem w waszym znaku, będziecie skłonni zalegalizować związki, to znakomity czas na zaręczyny, a także na zawieranie długotrwałych zobowiązań. Ostrożność zachowajcie między 25 a 29 maja, podczas kwadratury Wenus z Neptunem, bo możecie wykazać się naiwnością lub obdarzyć kogoś nadmiernym zaufaniem w sprawach finansowych, pilnujcie konta i uważajcie na oszustów.

Merkury do 4 maja przebywa w Byku, ale kiedy tylko zawita do Bliźniąt, którymi włada, staniecie się znacznie bardziej mobilni, wygadani i błyskotliwi. Maj sprzyja zakładaniu stron internetowych, blogów oraz ogólnie komunikacji, starajcie się informować świat o swojej działalności, zwłaszcza o charakterze twórczym. Najlepszy okres, sprzyjający prowadzeniu negocjacji, podpisywaniu umów oraz zawieraniu długotrwałych kontraktów, nadejdzie między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z przebywającym w waszym znaku Saturnem, warto wykorzystać ten czas do zapewnienia sobie stabilnej przyszłości. W dniach od 20 do 25 maja natomiast unikajcie transakcji finansowych, bo coś może pójść nie tak i stracicie nie tylko pieniądze, ale i nerwy.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, gdzie jest na wygnaniu, trudno więc wam będzie zachować spokój w stosunku do podwładnych, przyjaciół oraz członków rodziny, szczególnie między 8 a 15 maja, gdy Mars znajdzie się w sekstylu z buntowniczym Uranem, będziecie mieć tendencję do szukania dziury w całym.  W ostatnich dniach maja Mars w trygonie do Neptuna sprawi, że wydacie więcej pieniędzy, niż zamierzaliście.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Horoskop miesięczny na kwiecień 2021 dla Wodnika

Do 19 kwietnia Słońce przebywa w życzliwym znaku Barana, kierując uwagę na sprawną, szybką i wysoce energetyczną komunikację. Pierwsze dni miesiąca, łącznie ze Świętami Wielkanocnymi, przeminą w kameralnym gronie najbliższej rodziny, ale trudno wam będzie oderwać uwagę od spraw zawodowych, przyczyni się do tego sekstyl Słońca do przebywającego w waszym znaku Saturna. Nów Księżyca w Baranie, do którego dojdzie 12 kwietnia, może się okazać początkiem nowego projektu, w którym liczyć się będzie szybkość działania. Druga dekada miesiąca może obfitować w sprzyjające wydarzenia i pojawiające się na horyzoncie szanse, na co wpływ będą miały korzystne aspekty Słońca z Marsem i Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. Nawiążecie kontakty międzynarodowe, zajmiecie się publikacją, pisaniem, tłumaczeniem lub nauczaniem, nie obejdzie się jednak bez pewnych form przymusu, za co odpowiedzialny jest napięty aspekt między Słońcem i Plutonem.

19 kwietnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Byka, więcej uwagi poświęcicie sprawom rodzinnym i domowym. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, do której dojdzie 27 kwietnia, wzbudzi emocje, wywołane zawodowymi wyzwaniami, w ostatnich dniach miesiąca koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem doprowadzi do radykalnych zmian w pracy lub rodzinie.

Merkury do 4 kwietnia przebywa w znaku Ryb, wprowadzając zamieszanie w sprawy finansowe, natomiast kiedy przesunie się do aktywnego Barana, zacznie stymulować umysł, wpływając na intelekt oraz poprawiając komunikację. Ważne decyzje warto podejmować między 9 a 11 kwietnia, gdy Merkury znajdzie się w sekstylu z Saturnem w waszym znaku, będziecie mogli wykazać się mądrością i kompetencją, zwłaszcza w sprawach zawodowych. Od 16 do 19 kwietnia Merkury znajdzie się w konfiguracji, która nie tylko wpłynie na sprawne funkcjonowanie umysłu, ale pomoże wam zabłysnąć na szerszym polu, szczególnie 19 kwietnia możecie śmiało wyrazić swoje poglądy, zostaną one dostrzeżone i docenione. Tego samego dnia obie planety zmienią znak i przesuną się do Byka, skupiając uwagę na sprawach rodzinnych. Dni między 22 a 26 kwietnia, kiedy Wenus i Merkury znajdą się w koniunkcji z Uranem i w kwadraturze do Saturna w waszym znaku, okażą się decydujące zarówno dla spraw rodzinnych, jak i zawodowych.

Wenus do 14 kwietnia przebywa w życzliwym Baranie, nie czuje się tam jednak dobrze, dlatego trudno wam będzie w tym czasie zaspokoić swoją potrzebę miłości. Co prawda między 3 a 9 kwietnia sekstyl Wenus do Marsa doda pikanterii związkom, ale to nie pogłębi uczuć. Między 8 a 14 kwietnia natomiast sekstyl Wenus do Jowisza przyniesie profity i rozbudzi życie towarzyskie oraz publiczne, ale kwadratura Wenus z Plutonem ostrzega, że ktoś zechce was zdominować. Druga połowa miesiąca, kiedy Wenus znajdzie się w Byku, zachęci do korzystania z dobrodziejstw życia rodzinnego, jednak pod koniec miesiąca pojawi się kryzys, wywołany waszą zachowawczą postawą.

Mars do 23 kwietnia przebywa jeszcze w życzliwych Bliźniętach, co sprawia, że łatwo wam wyrazić swoje poglądy i przekonania, jednak okres między 6 a 13 kwietnia może okazać się niebezpieczny dla waszych finansów, będziecie mieć bowiem tendencję do nietrafionych wydatków, do czego przyczyni się kwadratura Marsa do Neptuna. Sukcesy, pieniądze i aktywność, szczególnie w sprawach twórczych i kreatywnych, przynoszących zadowolenie oraz sprawiających przyjemność, nadejdą między 14 a 19 kwietnia, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Jowiszem, przebywającym w waszym znaku. 23 kwietnia Mars zmieni znak i przesunie się do Raka, trzeba będzie w większym stopniu zadbać o swoje zdrowie.

Wiedźma. Droga do siebie